توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دلنوشته برای سردار سلیمانی کلاس سوم

  1 بازدید

  دلنوشته برای سردار سلیمانی کلاس سوم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  این اقدام جذاب فرهنگی در قالب پیشنهاد معلمان در کلاس درس، از سوی شمار زیادی از دانش‌آموزان خراسانی رضوی به نگارش دلنوشته‌هایی انجامید که در آن غم فرزندان ایران زمین در شهادت سردار دلها با ادبیاتی خالصانه مکتوب و ثبت شده است.

  کلمات و جملات کودکانه و البته پر معنای این دانش‌آموزان در جمله جمله این نامه‌ها نمادی از عشق، معرفت و دوست داشتن سردار و قدردانی از تلاشهای آن شهید است.

  محمدمهدی قربان‌زاده دانش آموز کلاس سوم در ابتدای نامه خود نوشت: قاسم سلیمانی راهت ادامه دارد.

  وی در ادامه این نامه آورده است: درست است که تو شهید شده‌ای اما هنوز در کنار ما هستی.سردار قاسم سلیمانی تو قهرمان کشور بودی.شنیده‌ام که آمریکا موشک بزرگی به طرفت پرتاب کرده است و به همین سبب مردم ایران عزیز عصبانی شده‌اند و می‌خواهند حتما این کار آمریکا را جبران کنند و با صدای بلند می‌گویند "مرگ بر آمریکا" و " مرگ بر اسرائیل"

  سیدامیرحسین میرسپاسی دانش آموز کلاس سوم در شهرستان درگز در دلنوشته خود نوشت: سردارسلیمانی انسان مهربانی بود و از خود می‌گذشت و با دشمنان ایران می‌جنگید.

  وی ادامه داده است: سردار سلیمانی انسان فداکاری بود او بچه‌ها را خیلی دوست داشت.سردار! ما بچه‌ها هم شما را خیلی دوست داریم و ما بچه‌ها راه شما را ادامه خواهیم داد.سردار شما همیشه قهرمان ایران خواهید ماند و در دلها یاد شما باقی می‌ماند.

  ماهان مجیدی فر دانش آموز کلاس اول از مشهد نیز نوشت: سردار رزمنده‌ای شجاع بود. امام سردار را دوست داشت. او دوست داشت ایران آزاد باشد. سردار ایرانی با بدان در نبرد بود. بدان از سردار می‌ترسیدند.امروز سردار دوست داشتنی در بین ما نیست. ما سردار ایران را تا ابد دوست داریم. ما دانش آموزان راهت را ادامه می‌دهیم.

  یک دانش آموز کلاس دوم از مشهد نیز در نامه خود درباره سردار شهید سلیمانی این گونه نوشت: سردار آب داد. سردار ترسو نیست. سردار ایرانی است. سردار تیر می‌اندازد. سردار شیر مرد بود. سردار، سرباز آزاده وطن است. سردار در قلب من است. من سردار را دوست دارم

  هومان مقدم دانش آموز مقطع دبستان از مشهد نیز عنوان "سردار ایرانی در قلب من می‌مانی" را به نامه خود داده و در متن آن نوشته است: او مرد نامی ایران است، من او را می‌شناسم. او را در رسانه دیده بودم.

  او سرداری نامدار، دیندار و با ایمان بود. او مبارز بیرون مرز بود. بی تردید ایران بدون او یتیم است. من سردار را دوست دارم. زنده باد نام سردار ایرانی.

  فاطمه بیات دیگر دانش‌آموز خراسانی کلاس دوم نیز در نامه خود نوشت: با نام ایزد دانا ما سرداری را از دست دادیم، او از مردان نامی ایران بود. این سردار انسانی دانا بود.این سردار با ادب، ترسو نبود. ما این سردار ایرانی را دوست داریم. سردار سلیمانی برای ما تا ابد زده است، ایران ما سربازان نیرومند دارد.ایران آباد، ایرانی بیدار است.

  امیرحسین بخشایش دانش‌آموز کلاس سوم دبستان از درگز نیز در دلنوشته خود درباره سردار سلیمانی و مردم ایران نوشت: حاج قاسم دفاع از میهن کرد. حاج قاسم از خود گذشته سرداری بود که مرد بزرگ و شریفی بود. او ایران را نجات داد. نام و یاد او جاودانه خواهد ماند حاج قاسم راهت ادامه دارد.

  بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.  
  بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
  در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
  وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  دلنوشته‌ یک دانش‌آموز درباره «حاج قاسم»: می‌خواهم به اندازه‌ خودم حاج قاسم باشم

  دلنوشته‌ یک دانش‌آموز درباره «حاج قاسم»: می‌خواهم به اندازه‌ خودم حاج قاسم باشم

  تهران (پانا) – دانش‌آموزان سراسر کشور در همذات‌پنداری با سردار سلیمانی به خلق دلنوشته‌هایی پرداختند که گزیده‌ای از این دلنوشته‌ها در کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» وارد بازار نشر شد.

  کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» مجموعه‌ای از دلنوشته‌های دانش‌آموزان سراسر کشور درباره «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» است که دی‌ماه سال 98 طی یک حمله تروریستی به مقام رفیع شعادت نائل آمده است.

  از میان صدها دلنوشته که از سراسر کشور برای این پویش ارسال شده است، 142 دلنوشته برای درج در این کتاب برگزیده شده‌اند.

  در یکی از دلنوشته‌های دانش‌آموزی به قلم فائزه حیدری دانش‌آموز دوره متوسطه اول از استان زنجان خطاب به سردار سلیمانی می‌خوانید:

  « سلام اسوه‌ی ایثار و تواضع!

  سلام شهید مقاومت و شجاعت!

  سلام حاج قاسم!

  سلیمان قلبم!

  شما سردار قلب‌هایمان بودید!

  ولی ای کاش زودتر از موعد شهادتتان عطر نفس‌هایتان به جان خسته ما می‌خورد... حیف که شما را زودتر نشناختیم! کاش شمیم رایحه خوش‌بوی شهادت مرا نیز در آغوش می‌گرفت تا با شما همسفر راه مولایمان ابا‌عبدلله الحسین(ع) می‌شدم. وقتی با دست بریده در آغوش مولا بودید لابد لبخند رضایت حضرت عباس‌(ع) خستگی‌هایتان را از تن رها کرد...

  حاج قاسم عجب نورافکنی بودید، همه جا و همه‌کس را روشن کردید! ... شما تا وقتی پیشمان بودید، خیرتان وافر بود. ولی اینک که هم‌سفره‌ی شهدا شدید دستتان بازتر است، دستمان را بگیرید، دعایمان کنید، قلبم اسیر سیاهی‌های گناه است و جانم خسته از روزمره‌گی‌ها... حاج قاسم شما تا وقتی بودید بزرگ‌ترین افتخارتان خدمت به اسلام و مسلمین بود و اینک که رفته‌اید راهتان ما را از بیراهه‌ها بیرون می‌کشد و به راه راست می‌آورد... مطیع ولایت بودید و هدفی جز رضای خدا و ولی خدا نداشتید! حاج قاسم شاید خطا باشد، اگر بگویم می‌خواهم به اندازه‌ی خودم حاج قاسم باشم زیرا که: لا یُکلِف الله نَفساً الاّ وُسعَها! دعایم کنید تا به اندازه‌ی خودم تابع ولایت و مطیع امر خداوند باشم... سردار دل‌ها از ملاقات‌تان با ارباب بی سر صحرای کربلا برایمان بگو! بگو چگونه حضرت مولا شما را به مهمانی پذیرفت؟ از صفای بودنتان در جمع بهشتی‌ها بگو، سردار دل‌ها دلمان زیارت حسین‌(ع) می‌خواهد خدا را سپاس کربلایی در این کره خاکی هست تا دلخوش شویم که ما نیز قطره چکانی از عشق بازی‌های شهدا با سرورشان را می‌چشیم... در خلوت خود چگونه از آقایمان حسین(ع) خواستی تا شما را نیز همچون رفقایتان با دو بال شهادت به آسمان بی‌کران سعادت و همنشینی با اهل بیت‌(ع) پرواز دهد؟ چگونه در‌د و دل کردی؟ چگونه اشک ریختی؟ از عشق‌بازی‌هایتان برای ما هم بگویید... دست‌های افتاده ما نیز بگیرید... قلب‌های مرده ما را نیز زنده کنید... جان‌های خفته ما را نیز بیدار کنید... سردار دل‌ها دعایمان کن تا ما نیز مثل شما جز به شهادت از این کره خاکی بار نبندیم!»

  کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» اردیبهشت ماه 99 در مراسمی با حضور حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد. این کتاب به همت سازمان دانش‌آموزی کشور و با مشارکت سازمان‌های دانش‌آموزی سراسر کشور گردآوری و به چاپ رسیده است. «کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» مبتنی بر 5 بخش از مجموعه پیام‌ها، متن وصیت نامه، منتخب دلنوشته‌های دانش‌آموزی، بیانات مقام معظم رهبری در خصوص شخص حاج قاسم سلیمانی و بخش تصاویر است.

  هدف از جمع‌آوری این مجموعه بست و پیوند الگوها و اسوه‌های انقلابی با نسل نوجوان و جوان کشور است.

  منبع مطلب : www.pana.ir

  مدیر محترم سایت www.pana.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  رضا 1 ماه قبل
  0

  خوبه

  راحیل 1 ماه قبل
  -1

  عالی بود🌈😍😍🙏

  مالا 1 ماه قبل
  0

  چقدر زر زدی

  حلما حیدری 2 ماه قبل
  -1

  لطفاً لیسانسه ها را بگذارید و بچه مهندس

  ناشناس 11 ماه قبل
  1

  سلام من متن کوتاه برای نگرارش درس آزاد میخواستم اما اینم خوبه

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سردار مگم،،،،مگن

  بیشعر 1 سال قبل
  -2

  لطهلخعخعفهههفهبف۷

  بیشعر 1 سال قبل
  0

  خیلی بعده

  مهدی 2 سال قبل
  4

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید