توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  رکورد بیشترین امتیاز در لیگ برتر ایران

  1 بازدید

  رکورد بیشترین امتیاز در لیگ برتر ایران را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  مشرق نیوز

  مشرق نیوز

  در میان مربیان نیز امیر قلعه نویی با ۵ قهرمانی همچنان پیشتاز همه مربیان است و برانکو ایوانکوویچ با ۳ قهرمانی در پی او می باشد. حسین فرکی هم ۲ بار به عنوان سرمربی تیم های فولاد و سپاهان را قهرمان کرده و از مربیان پر افتخار لیگ برتر به حساب می آید.

  در مجموع همه دوره های این مسابقات استقلال تنها تیمی است که از ۱۰۰۰ امتیاز عبور کرده و پر امتیاز ترین تیم همه مسابقات است.

  بیشترین و کمترین پیروزی در یک فصل
  رکورد بیشترین تعداد پیروزی در یک فصل در اختیار پرسپولیس است. سرخ پوشان در فصل شانزدهم که با هدایت برانکو ایوانکوویچ با ۶۶ امتیاز قهرمان شدند، ۲۰ بازی از ۳۰ بازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند تا این یک رکورد برای آنها باشد.

  فولاد خوزستان هم در فصل چهارم مسابقات ۱۹ بازی از ۳۰ بازی خود را با پیروزی پشت سرگذاشت و با ۶۴ امتیاز قهرمان شد. فولادی ها در این آیتم بعد از پرسپولیس در رده دوم قرار دارند.

  رکورد کمترین پیروزی در یک فصل در اختیار تیم مس کرمان است. مس کرمان که از تیم های پر هوادار شهرستانی است و هم اکنون نیز در لیگ دسته اول حضور دارد، در فصل سیزدهم لیگ برتر تنها یکبار پیروز شد.

  کرمانی ها با یک پیروزی در یک فصل صاحب رکورد منفی کمترین تعداد پیروزی در یک فصل هستند. این تیم در همان فصل تنها ۲۲ امتیاز به دست آورد و در پایان فصل به عنوان آخرین تیم جدول به دسته پایین تر سقوط کرد.

  بیشترین و کمترین مساوی
  کمترین تعداد مساوی در یک فصل در اختیار تیم سپاهان است. این تیم اصفهانی در دومین دوره از لیگ برتر تنها ۴ بار مساوی کرد تا این کمترین تعداد مساوی در یک فصل باشد. سپاهان در آن فصل توانست با هدایت فرهاد کاظمی ۵۲ امتیازی شد و بالاتر از ۱۳ تیم دیگر به مقام قهرمانی رسید.

  بیشترین تعداد مساوی در یک فصل هم به تیم مس کرمان باز می‌گردد. مس در همان فصلی که با یک پیروزی کمترین تعداد پیروزی در یک فصل را از آن خود کرد، ۱۹ بار مقابل حریفانش مساوی کرد تا این بیشترین تعداد مساوی یک تیم در همه ادوار لیگ برتر باشد.

  استقلال تهاجمی ترین و بهترین خط دفاع
  تیم فوتبال استقلال هر دو رکورد بیشترین گل زده در یک فصل و کمترین گل خورده در یک فصل را در اختیار دارد. آبی پوشان در هشتمین دوره مسابقات لیگ برتر که به مقام قهرمانی رسیدند ۷۰ بار گلزنی کردند تا صاحب بیشترین تعداد گل زده در یک فصل باشند.

  همین تیم در لیگ هجدهم تنها ۱۳ بار گل خورد تا با این آمار صاحب بهترین خط دفاعی همه ادوار برگزار شده این مسابقات هم باشد.

  ضعیف ترین خط دفاع و حمله
  ضعیف ترین خط حمله در یک فصل به تیم استقلال اهواز در لیگ پانزدهم تعلق دارد. آبی پوشان اهوازی در فصلی که در نهایت منجر به سقوط شان شد نتوانستند بیشتر از ۱۶ بار گلزنی کنند تا صاحب رکورد ضعیف ترین خط حمله در یک فصل شوند.

  ضعیف ترین خط دفاعی در یک فصل هم در اختیار تیم پیکان است. این تیم تهرانی در فصل دوازدهم مسابقات لیگ برتر ۶۶ بار دروازه‌اش باز شد تا این بیشترین تعداد گل خورده یک تیم در طول یک فصل باشد.

  بهترین و بدترین تفاضل گل
  بیشترین اختلاف بین گل‌های زده و خورده یک تیم در فصل نهم مسابقات اتفاق افتاد جایی که سپاهان  با ۶۷ گل زده و ۳۰ گل خورده، فاصله بین گلهای زده و خورده‌اش را به عدد ۳۷ رساند تا این بهترین تفاضل گل در همه ادوار لیگ برتر باشد.

  ضعیف ترین تفاضل گل هم در اختیار تیم استقلال اهواز با منفی ۴۲ است. آبی پوشان اهواز در لیگ پانزدهم با ۱۶ گل زده و ۵۸ گل خورده به کارشان خاتمه دادند و تفاضل گل منهای ۴۲ را برای خود ثبت کردند.

  بیشترین و کمترین امتیاز
  بیشترین امتیازی که یک تیم در یک دوره از مسابقات موفق به دریافت آن شده، ۶۷ امتیاز است که ۳ بار این امتیاز منجر به قهرمانی دو تیم شده است.

  اولین بار سپاهان در لیگ نهم ۶۷ امتیاز به دست آورد که با این تعداد امتیازات قهرمان آن دوره از مسابقات شد. سپاهانی ها یکبار هم در لیگ یازدهم با همین تعداد امتیاز قهرمان شدند.

  استقلال تهران هم در لیگ دوازدهم با همین تعداد امتیاز قهرمانی مسابقات را به دست آورد تا استقلال و سپاهان تنها تیم هایی باشند که گرفتن ۶۷ امتیاز در لیگ برتر را تجربه کرده باشند.

  هر ۳ باری که دو تیم استقلال و سپاهان موفق به کسب با ۶۷ امتیاز شدند، امیر قلعه نویی هدایت این دو تیم را بر عهده داشته تا رکورد کسب بیشترین امتیاز در یک فصل با ۳ بار تکرار در اختیارامیر قلعه نویی باشد.

  رکوردهای پرسپولیس در نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران

  رکوردهای پرسپولیس در نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران

  خبرگزاری فوتبالی- قهرمانیپرسپولیستقریبا در لیگ برتر جاری مسجل شده است. از این رو رکوردهایی که این فصل سرخپوشان پایتخت ثبت کردند را با هم مرور می کنیم.

  به گزارش فوتبالی، پرسپولیس در لیگ نوزدهم توانسته رکوردهای زیر را به ثبت برساند:

  1/ برد پیاپی بیرون از خانه

  سپاهان در لیگ نهم واستقلالوتراکتوردر لیگ شانزدهم، تیمهایی بودند که 5 بازی بیرون از خانه پیاپی شان را بردند ولی این رکورد توسط پرسپولیس در این فصل شکسته شد. آنها تا پیش از بازی امشب برابر نفت مسجدسلیمان، 9 بازی بیرون از خانه متوالی شان را برده اند: شاهین، فولاد، ذوب آهن، سایپا، پارس جنوبی، صنعت نفت، سپاهان،پیکانو ماشین سازی. این رکورد با پیروزی برابر نفت مسجدسلیمان، نساجی و گل گهر، افزایش پیدا می کند.

  2/ معدل امتیازگیری

  بهترین معدل امتیازگیری یک تیم در تاریخ لیگ برتر به پرسپولیس لیگ شانزدهم تعلق دارد که از هر بازی اش 2/2 امتیاز گرفت. پرسپولیس برای شکستن این رکورد به گرفتن حداقل 8 امتیاز از 5 بازی پیش رویش نیاز دارد.

  3/ قهرمانی های پیاپی

  رکورد قهرمانی های پیاپی در تاریخ لیگ برتر بهسپاهاندر لیگ های نهم، دهم و یازدهم و پرسپولیس در لیگ های شانزدهم، هفدهم و هجدهم تعلق دارد. پرسپولیس با قهرمانی در این فصل، اولین تیم تاریخ می شود که در بالا بردن جام پوکر می کند.

  4/ بیشترین تعداد برد

  پرسپولیس در لیگ شانزدهم، دو سوم بازیهایش برنده و با 20 برد قهرمان شد. پرسپولیس این فصل با بردن 2 بازی دیگر، تعداد پیروزی هایش را به 21 رسانده و در این زمینه رکورددار می شود.

  5/ سریع ترین قهرمانی

  سپاهان در لیگ دوم و پرسپولیس در لیگ هفدهم، 3 هفته مانده به پایان فصل قهرمانی شان را قطعی کردند. پرسپولیس می تواند این رکورد را با قطعی کردن قهرمانی اش در فاصله 4 هفته مانده به پایان فصل بشکند.

  6/ کمترین گل خورده

  استقلال در لیگ هجدهم با خوردن 13 گل صاحب بهترین خط دفاعی تاریخ لیگ برتر است. دروازه پرسپولیس تا اینجای کار در این فصل 11 بار باز شده و آنها می توانند این رکورد را با خوردن تنها یک گل در 5 بازی باقیمانده تا انتهای فصل تصاحب کنند.

  7/ قهرمانی با تغییر سرمربی

  پرسپولیس در این فصل برای اولین بار در لیگ برتر می تواند بعد از تغییر سرمربی قهرمان شود. سپاهان در لیگ یازدهم و چهاردهم چنین سرنوشتی داشت؛ لیگ یازدهم استارت فصل با بوناچیچ و قهرمانی با کرانچار و لیگ چهاردهم استارت با کرانچار و قهرمانی با حسین فرکی. پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر هرگز بعد از تغییر سرمربی، قهرمان نشده.

  8/ اختلاف امتیاز دورقمی

  اختلاف امتیاز هیچ قهرمانی در تاریخ لیگ برتر با تیم دوم جدول، دورقمی نبوده. بیشترین اختلاف امتیازی متعلق است به پرسپولیس با استقلال در لیگ شانزدهم و با ذوب آهن در لیگ هفدهم که 9 امتیاز بود. پرسپولیس تا پایان هفته گذشته، 15 امتیاز بیشتر از تیم دوم جدول داشت.

  9/ رکورددار قهرمانی

  پرسپولیس و سپاهان با 5 عنوان قهرمانی، رکورددار بالا بردن جام در تاریخ لیگ برتر هستند. پرسپولیس این فصل می تواند برای ششمین بار قهرمانی را جشن بگیرد و به تنهایی رکورددار فتح جام در لیگ برتر شود.

  10/ بیشترین کلین شیت خارج از خانه

  فجر سپاسی در لیگ هفتم و نفت تهران در لیگ پانزدهم موفق به بسته نگه داشتن دروازه شان در 6 بازی بیرون از خانه متوالی شدند. پرسپولیس این فصل این رکورد را با کلین شیت در 7 مهمانی پیاپی شکست: شاهین، فولاد، ذوب آهن، سایپا، پارس جنوبی، صنعت نفت و سپاهان.

  11/ طلسم نبردن

  پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر موفق به شکست دادن 2 تیم نشد: شهرداری تبریز و نفت مسجدسلیمان. این طلسم حداقل برابر نفت می تواند امشب شکسته شود.

  12/ بهترین پرسپولیس لیگ برتر

  بهترین پرسپولیس تاریخ لیگ برتر در لیگ شانزدهم ثبت شد: تیمی با 66 امتیاز، 20 برد و گرفتن 2/2 امتیاز از هر بازی. پرسپولیس این فصل می تواند همه این رکوردها را بشکند.

  13/ بهترین مدافع عنوان قهرمانی

  سپاهان در لیگ دهم، تنها تیمی شد که با معدل امتیازگیری ای بهتر از فصل قبل توانسته از عنوان قهرمانی اش دفاع کند: 66 امتیاز در لیگ نهم و 67 امتیاز در لیگ دهم. پرسپولیس فصل قبل با گرفتن 2/03 امتیاز از هر بازی قهرمان شد و حالا برای تبدیل شدن به بهترین مدافع عنوان قهرمانی از نظر معدل گرفتن امتیاز کافی است 63 امتیازی شود و حداقل 4 امتیاز دیگر بگیرد.

  14/ بلامنازع تاریخ

  بدون توجه به تعداد بازیهای یک فصل، سپاهان در لیگ های نهم و یازدهم با 67 امتیاز بیشترین امتیاز یک تیم در تاریخ لیگ برتر را تصاحب کرده است. پرسپولیس برای 68 امتیازی شدن و تصاحب این رکورد نیاز به گرفتن 9 امتیاز از 15 امتیاز پیش رویش تا انتهای فصل دارد.

  6641

  رکوردهایی که می‌تواند شکسته شود؛ پرسپولیس در مسیر3 تاریخ‌سازی بزرگ

  رکوردهایی که می‌تواند شکسته شود؛ پرسپولیس در مسیر3 تاریخ‌سازی بزرگ

  تهران (پانا) - لیگ برتر فوتبال ایران در حالی از اواخر خرداد از سر گرفته خواهد شد که پرسپولیس با هدایت یحیی گل محمدی در مسیر 3 تاریخ‌سازی قرار گرفته است؛ اتفاقی که نشان می‌دهد چرا برخی تیم‌ها تلاش گسترده‌ای برای نیمه تمام ماندن لیگ برتر را انجام داده‌اند.

  سرانجام تلاش چند هفته‌ای برخی تیم‌ها برای تعطیل کردن لیگ برتر فوتبال ایران و عدم معرفی قهرمان در این فصل جواب نداد و روز گذشته با صدور بیانیه شماره 14 ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، رسماً به تیم‌های فوتبال اجازه داده شد تا پس از عید فطر تمرینات خود را آغاز کنند؛ بدین ترتیب لیگ برتر ایران پس از تعطیلات اجباری 3 ماهه احتمالاً از 22 خرداد آغاز خواهد شد و در حالی که حضور تماشاگر تا پایان دیدارهای این فصل میسر نیست، تلاش تیم‌ها در فضایی جدید شروع می‌شود.

  در بین تلاش‌هایی که برای تعطیل کردن لیگ برتر صورت گرفت، بخش مهمی از این تلاش‌ها که با تئوری‌های عجیب و منحصر به فرد در فوتبال جهان همراه بود و حتی در یک مورد یکی از افراد مشهور و متمول علم پزشکی را هم زیر سؤال برد؛ یک موضوع در کنار تعطیلی لیگ برتر تبدیل به شاخصه اصلی درخواست‌کنندگان شده بود. آنها از مسئولان درخواست داشتند که لیگ برتر ایران مانند لیگ‌های بلژیک، هلند و فرانسه در فصل جاری به صورت کامل لغو شود اما فدراسیون فوتبال رویه بلژیک و فرانسه را در پیش نگیرد و با انتخاب راه هلند، قهرمان فصل را معرفی نکند تا پرسپولیس نتواند چهارمین قهرمانی متوالی خود را به دست آورد.

  آنها در حالی خواهان تعطیل شدن لیگ بودند که حتی جدول لیگ‌های تعطیل شده را نادیده گرفته بودند. در بلژیک کلوب بروژ با تیم رده دوم 15 امتیاز اختلاف داشت و در فرانسه پاری سن ژرمن اختلافی 12 امتیازی با تیم رده دوم داشت اما در هلند آژاکس فقط به لطف تفاضل گل بهتر از آلکمار صدرنشین شده بود و اگر بنا به پیروی در لیگ برتر ایران باشد، با توجه به اختلاف ده امتیازی پرسپولیس با تیم رده دوم جدول، این شاگردان یحیی گل محمدی هستند که باز هم باید جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

  رکورد برانکو شکسته نشد

  لیگ برتر فوتبال ایران در حالی هفته بیست و دوم را از اواخر خرداد آغاز خواهد کرد که در تاریخ لیگ برتر، فقط دو بار در فاصله 9 هفته مانده به پایان دیدارهای لیگ برتر تیم صدرنشین توانسته است اختلاف دو رقمی با تیم رده دوم ایجاد کند. در دوره دوم لیگ برتر، سپاهان با 10 امتیاز اختلاف صدرنشین بود اما رکورد سپاهان در دوره هفدهم لیگ برتر توسط پرسپولیس شکسته شد و شاگردان برانکو 12 امتیاز اختلاف با تیم رده دوم داشتند، آماری که در این فصل هم دست نخورده ماند و پرسپولیس با هدایت یحیی گل محمدی به آمار سپاهان در دوره دوم رسید.

  پرسپولیس یحیی در مسیر تاریخ‌سازی

  در 18 دوره‌ای که لیگ برتر فوتبال ایران انجام شده است، مقتدرانه‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر به لیگ برتر شانزدهم و هفدهم برمی‌گردد، جایی که پرسپولیس توانست با 9 امتیاز اختلاف قهرمان شود.

  اما در فصل جاری لیگ برتر، فرصتی طلایی به یحیی گل محمدی رسیده است که بتواند رکورد مقتدرانه‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران را با اختلافی دو رقمی به نام خود ثبت کند، رکوردی که شاید تا سال‌ها دست نخورده بماند و نام یحیی گل محمدی را در تاریخ لیگ برتر ثبت کند. در این مسیر نباید فراموش کرد که پرسپولیس تا پایان فصل با هیچ کدام از تیم‌های بالای جدول بازی نخواهد داشت و همین عامل می‌تواند آنها را در مسیر مقتدرانه‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر قرار دهد.

  همچنین در کنار مقتدرانه‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر، پرسپولیس شانس یک تاریخ‌سازی دیگر را هم دارد. در دوره‌هایی که لیگ برتر با حضور 16 امتیاز برگزار شده، بیشترین امتیاز تیم‌ قهرمان به پرسپولیس در دوره شانزدهم برمی‌گردد که 66 امتیاز به دست آورد و حالا در فصل جاری پرسپولیس با 47 امتیازی که تا پایان هفته بیست و یکم به دست آورده، با توجه به باقی ماندن 27 امتیاز این فرصت را دارد تا بیشترین امتیاز تاریخ لیگ برتر را به دست آورد و با کسب 20 امتیاز دیگر پرسپولیس رکورد خودش را جابجا خواهد کرد.

  البته در کنار اینکه پرسپولیس شانس به دست آوردن بیشترین امتیاز تاریخ دوره‌های 16 تیمی لیگ برتر را دارد، این شانس برای تیم یحیی گل محمدی فراهم شده که بیشترین میزان امتیاز تیم قهرمان در تمام ادوار لیگ برتر و حتی دوره‌های 18 تیمی را به نام خود ثبت کند. در این زمینه بیشترین امتیاز به سپاهان در دوره‌های نهم و یازدهم و استقلال در دوره دوازدهم تعلق دارد که در لیگ 18 تیمی 67 امتیاز به دست آوردند. بدین ترتیب پرسپولیس برای تاریخ‌سازی در این زمینه به 21 امتیاز دیگر نیاز دارد.

  به غیر از این دو شانس تاریخ‌سازی، پرسپولیس در آستانه اولین پوکر قهرمانی تاریخ فوتبال ایران قرار دارد و می‌تواند فصل جاودانه خود را با 3 تاریخ‌سازی به پایان برساند.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ممد : استقلال داره همه رکوردارو میزنه

  ناشناس : اصلا معلومه پرسپولیسی نیستی اسکل........

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  2

  برو بابا

  سلیمان اونق 1 ماه قبل
  0

  سلام استقلال درحال همه رکوردها رامیشکنه

  ناشناس 2 ماه قبل
  2

  استقلال بهترین تیم ایرانه

  0
  ناشناس 2 ماه قبل

  استقلال تمام رکوردهای قبلی روبه نام خودش کرده

  عباس علامتی 4 ماه قبل
  1

  استقلال با قویترین خط حمله و محکمترین خط دفاع رکورددار بی چون و چرای لیگ برتره،درضمن بیشترین امتیاز را هم استقلال داره در تمام ادوار لیگ برتر

  ناشناس 4 ماه قبل
  4

  اصلا معلومه پرسپولیسی نیستی

  اسکل........

  ممد 4 ماه قبل
  11

  استقلال داره همه رکوردارو میزنه

  0
  ماکان 2 ماه قبل

  استقلال جان جانانه

  برای ارسال نظر کلیک کنید