توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  زراعت و باغداری چه تفاوتی دارند

  1 بازدید

  زراعت و باغداری چه تفاوتی دارند را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  تفاوت بین زراعت و باغداری

  زراعت در مقابل باغبانی

  کشاورزی ، کشاورزی ، باغبانی ، زراعت و غیره بعضی از واژگانی است که برای توصیف فرآیند مربوط به آماده سازی زمین برای پرورش و پرورش گیاهان و محصولات زراعی به کار می رود. از این میان ، دو اصطلاح که برای افراد لاغر بسیار گیج کننده است زراعت و باغبانی است اگرچه بسیاری از افراد باغبانی را به خاطر اینکه آن را با باغبانی مرتبط می کنند به یاد می آورند. علیرغم شباهت های فراوان ، زیرا زراعت و باغداری روش هایی هستند که با کشت گیاهان در زمین سروکار دارند ، اما بین این دو علم تفاوت های کافی وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره می شود.

  زراعت

  زراعت علمی است که با رشد کامل محصولات کشاورزی به روشی کلان تر از کشاورزی عادی سروکار دارد. جوهر زراعت این است که با شیوه های کشاورزی مؤثرتر و کارآمدتر باشد. متخصصان زراعت نگران بهبود عملکرد زراعت برای افزایش سود کشاورزان و در عین حال حفظ جو و مواد مغذی موجود در خاک هستند. اصطلاح زراعت از یونانی Agro آمده است که به معنی میدانی و اسمی به معنای مدیریت است. این علم شامل بررسی خصوصیات خاک که بذرها در آن کاشته می شوند و تعامل خاک با گیاهان است. این منظور به منظور بهبود بهره وری کشاورزان است اما به روش های رشد محصولات زراعی توجه می کند. همچنین به بررسی اقلیم و عواملی که در محصولات زراعی تأثیر می گذارند می پردازد. این روش چگونگی کنترل علفهای هرز و آفات را برای افزایش تولید محصول می آموزد. متخصصان زراعی دانشمندانی هستند که بیشتر به کیفیت و خصوصیات خاک و چگونگی بهبود عملکرد برای کشاورزان ضمن حفظ محیط زیست در همان زمان توجه دارند.

  باغبانی

  باغبانی علم و هنر گیاهان در حال رشد است که به شدت در مقیاس کوچکتر از کشاورزی انجام می شود. شما باغبانی میوه و سبزیجات می خورید. این روشی است که بیشتر بر ارزش افزوده محصولات زراعی نسبت به غلات و غلات تمرکز دارد. گیاهان زینتی ، گل ها ، میوه ها ، آجیل های سبزیجات و غیره در تکه های کوچکی از زمین با استفاده از شیوه های باغبانی پرورش می یابد. باغبانی را می توان در خانه همانطور که در باغداری انجام می شود ، تمرین کرد ، یا می تواند بسیار بزرگ باشد ، همانطور که در مورد یک شرکت چند ملیتی در حال رشد میوه یا سبزیجات برای مصرف انسان در سراسر جهان است. گیاهانی وجود دارد که به دلیل زیبایی و طبیعت زینتی خود پرورش می یابند.

  شاخه باغداری که با میوه ها سرو کار دارد ، پومولوژی نامیده می شود در حالی که شاخه ای که با سبزیجات سرو می شود ، زراعت نامیده می شود. شاخه باغداری که منحصراً با گل سر و کار دارد ، گل فروشی نامیده می شود. همچنین باغبانی چشم انداز وجود دارد که به طراحی و نگهداری مهد کودک ها در منازل و مشاغل می پردازد. همچنین در زمینه طراحی مسیرهای استراحت و تفریحی مسیرها ، پارک های عمومی ، زمین گلف و غیره نیز نگران است.

  باغبانی در مقابل زراعت

  زراعت علمی است که می توان به کشت و زراعت به صورت جامع نگاه کرد. این اصطلاح عمومی است که شامل کلیه روشهای بهبود عملکرد و کیفیت محصولات زراعی و در عین حال حفظ محیط و کیفیت خاک می باشد.

  باغبانی عمل پرورش گیاهان زینتی ، میوه و سبزیجات در مقیاسهای مختلف از باغچه در منازل و مزارع عظیم برای MNC است. باغبانی در دسته های مختلفی از جمله کاشت گل ، کشت گیاهان زینتی ، رشد میوه ، رشد سبزیجات ، طراحی و ساخت باغها و پارک های عمومی و غیره تقسیم بندی شده است.

  منبع مطلب : fa.mort-sure.com

  مدیر محترم سایت fa.mort-sure.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زراعت و باغداری چیست

  زراعت و باغداری

  زراعت و باغداری:

  در این بخش آمار حاصل از طرح‌های آمارگیری مربوط به فعالیت‌های باغداری، زراعت و پرورش قارچ خوراکی ارائه می‌شود. برخی از این اطلاعات شامل تعداد بهره‌برداری‌های دارای فعالیت باغداری، تعداد بهره‌برداری‌های دارای فعالیت زراعت، مقدار تولید محصولات باغی و زراعی، مساحت باغ و قلمستان، مساحت اراضی زراعی، تعداد واحدهای پرورش قارچ خوراکی، مقدار نهاده‌های مصرف شده در واحدهای پرورش قارچ خوراکی، مقدار تولیدات و ضایعات قارچ دکمه‌ای و صدفی و ... هستند.

    فعالیت‌های زراعت و باغداری زیربخش‌های مهم کشاورزی هستند که مجموعاً 71 درصد از ارزش افزوده بخش کشاورزی را به خود اختصاص داده‌اند.

  طرح آمارگیری باغداری در سال‌های 1386 و 1389 با استفاده از چارجوب سرشماری عمومی کشاورزی 1382 و در سال‌های 1394 و 1396 با استفاده از چارچوب سرشماری عمومی کشاورزی 1393 به مرحله اجرا درآمده و نتایج آن منتشر شده است.

  طرح آمارگیری زراعت برای اولین بار در سال 1371 با استفاده از چارچوب سرشماری 1367 و برای دومین بار در سال 1397 با استفاده از چارچوب سرشماری کشاورزی 1393 اجرا شده است.

  سرشماری از واحدهای پرورش قارچ خوراکی در سال‌های 1380، 1385، 1391 و 1396 اجرا و نتایج آن منتشر شده است.

  طرح آمارگیری از بهره‌برداری‌های تولید گل و گیاه زینتی در سال‌های 1376 و 1380 اجرا شده است.

  منبع مطلب : www.amar.org.ir

  مدیر محترم سایت www.amar.org.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 9 روز قبل
  -1

  سلام زیاد جالب نبود

  حح 21 روز قبل
  1

  کامل نیست

  22 روز قبل
  -1

  کسی ‌جواب این سوالو بلده؟

  (تفاوت باغداری با زراعت چیست؟دو‌ مورد)

  برای ارسال نظر کلیک کنید