توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  زمان ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۰

  دسته بندی :
  1. اسک 98
  2. مطالب سایت
  9بازدید

  زمان ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۰ را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  اعلام جزییات ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۰

  براساس اعلام سازمان سنجش کشور، همه متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ برای پذیرش در دوره های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی می توانند با در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون، در این آزمون ثبت‌نام و شرکت کنند.

  شرایط ثبت نام در آزمون دکتری به این شرح است که ثبت‌نام برای آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ از روز یکشنبه ۲ آذر آغاز می شود و در روز یکشنبه ۹ آذر ۹۹ پایان می‌پذیرد. ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.

  هر متقاضی براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون می‌تواند در یک کدرشته‌ امتحانی  ثبت‌نام‌ و در آزمون مربوط شرکت‌ کند.

  متقاضیان لازم است که ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام را مطالعه کرده و در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌نام در آزمون اقدام کنند و سپس مراحل بعدی را به انجام برسانند.

  مراحلی که متقاضی باید برای ثبت نام اقدام کند به شرح زیر است:

  ۱. مراجعه به سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org برای تهیه کارت اعتباری ثبت نام (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره ۱).

  ۲. تهیه فایل عکس اسکن شده متقاضی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.

  ۳. آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام.

  ۴. با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، متقاضیان لازم است به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org  و پرداخت وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

  ۵. با توجه به اینکه مقرر شده است که در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به متقاضیان ارائه شود، متقاضیانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

  دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی

  به متقاضیان توصیه می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل کرده و سپس براساس فرم پیش نویس با مراجعه به سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد کنند.

  لازم است متقاضیان در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت کنند. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، مطابق ضوابط با وی رفتار خواهد شد.

  زمان توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون مقطع دکتری

  براساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ در روز جمعه ۱۵ اسفند ۹۹ برگزار خواهد شد.

  متقاضیان لازم است از روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند تا روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۹ با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

  محل آزمون متقاضیان بر اساس استان و شهرستان انتخابی مندرج در بند ۳۹ تقاضانامه تعیین می‌شود و متقاضیان با مراجعه به جدول شماره ۲ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت نام اقدام کنند.

  توصیه‌های‌ مـهم‌ برای متقاضیان آزمون دکتری

  متقاضیان پس از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کدپیگیری ۱۶ رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری کنند.

  متقاضی باید در انتخاب کدرشته‌ امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت کند. پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی در این خصوص، به درخواست‌های متقاضیان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

  با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس متقاضیان، که این موضوع اکثراً برای متقاضیانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می شود رخ داده است، تاکید می‌شود که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت شود تا اشتباهاً عکس متقاضی دیگری به جای عکس داوطلب ارسال نشود.

  در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

  هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیک‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش)، سایت سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد.

  نحوه ارسال درخواست و یا ارتباط غیرحضوری با سازمان سنجش آموزش کشور

  باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت کنند.

  پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان می‌توانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

  متقاضیان درصورت لزوم می توانند سوال یا سوالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ نیز در میان بگذارند.

  به گزارش ایرنا، کنکور دکتری سال ۹۹ که قرار بود روز جمعه نهم اسفند ۹۸ برگزار شود به دلیل همه گیری ویروس کرونا دو بار به تعویق افتاد، در نهایت این آزمون روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه برگزار و در نهایت حدود ۲۴ هزار نفر پذیرفته شدند.

  با اعلام نتیجه نهایی آزمون دکتری ۹۹ در هفته پایانی مهرماه، پذیرفته شدگان از هفته های ابتدایی آبان ماه به صورت مجازی ترم تحصیلی جاری را آغاز کردند.

  منبع مطلب : www.asriran.com

  مدیر محترم سایت www.asriran.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زمان آزمون دکتری ۱۴۰۰ ⭐️ تاریخ برگزاری کنکور دکتری 1400

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  زمان آزمون دکتری 1400، در 15 اسفند ماه 99 خواهد بود.

  زمان آزمون دکتری 1400

  زمان آزمون دکتری 1400

  به گزارش پی اچ دی تست، زمان آزمون دکتری ۱۴۰۰، 15 اسفند ماه اعلام شده است. بنابراین لازم است داوطلبان کنکور دکتری 1400 در اسفند ماه در جلسه آزمون حاضر شوند.

  زمان آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 نیز 27 و 28 خرداد اعلام شده است.

  جدول زمان‌ بندی کنکور ارشد و دکتری 1400

  در ویدیوی زیر به طور خلاصه تاریخ برگزاری آزمون‌های دکتری 1400 توضیح داده شده است:

  زمان کنکور دکتری 1400 دانشگاه آزاد

  تاریخ کنکور دکتری 99 سراسری و ازاد در نتیجه برگزاری آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1400، تابع قوانین دو وزارتخانه علوم و بهداشت بوده و به صورت یکپارچه با آزمون آن‌ها برگزار می‎شود.

  آزمون رشته‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی که زیرمجموعه وزارت علوم هستند، به صورت ادغام با آزمون دانشگاه‌های دولتی زیر نظر این وزارتخانه و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‎شود و کنکور دکتری رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز به‌صورت یکپارچه با آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و از طریق مرکز سنجش آموزش پزشکی برگزار می‌شود.

  بنابراین زمان برگزاری کنکور دکتری 1400 سراسری و آزاد یکسان است.

  لازم است داوطلبان پیش از آزمون، نسبت به دریافت کارت آزمون دکتری اقدام کنند.

  زمان آزمون دکتری 1400 پردیس های بین الملل

  چند سالی که پذیرشدکتری پردیس تنها از طریق کنکور دکتری نیمه متمرکز صورت می‌گیرد. اما پردیس‌های بین‌الملل دانشگاه‌ها امکان پذیرش از طریق آزمون اختصاصی را نیز دارند.

  جزئیات زمان ثبت نام دکتری پردیس و زمان بندی برگزاری آزمون، از طریق وب سایت دانشگاه ها اطلاع رسانی می‌شود.

  زمان پذیرش دکتری بدون آزمون

  دکتری بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری از طریق فراخوان دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد.

  جزئیات پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد، از طریق مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود. برای اطلاع از جزئیات شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزادکلیک کنید.

  نحوه برگزاری کنکور دکتری 1400

  به محض اطلاع از نحوه برگزاری آزمون دکتری در سال 1400 در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

  در سال گذشته، با توجه به شرایط شیوع کرونا، سازمان سنجش داوطلبان را به سه دسته تقسیم کرد:

  گروهی از داوطلبان که مبتلای قطعی به کرونا بودند و در بیمارستان بستری بودند، اسامی آنها در اختیار وزارت بهداشت قرار داشت. وزارت بهداشت با هماهنگی با سازمان سنجش، آمار این داوطلبان را در اختیار سازمان سنجش قرار گرفت. این دسته از داوطلبان روزی که کارت ورود به جلسه در سایت سازمان سنجش قرار گرفت، باید به باجه رفع نقص مراجعه می کردند.

  نحوه برگزاری کنکور دکتری در کرونادر این صورت خود داوطلب یا بستگان درجه یک داوطلب به همراه مدارک هویتی باید به باجه رفع نقص که اسامی آنها همزمان با توزیع کارت در اختیار داوطلب قرار داده شد، مراجعه کردند و تصویر کارت آزمون را به همراه تاییدیه و گواهی بیمارستان مبنی بر ابتلای داوطلب به بیماری کرونا به باجه رفع نقص ارائه دادند.

  در این صورت سازمان سنجش از تعداد داوطلبان مبتلای قطعی که در بیمارستان بستری بودند مطلع شده و با توجه به تعداد مبتلایان، با هماهنگی وزارت بهداشت، آزمون در بیمارستان محل بستری افراد برگزار شد. این کار با رعایت نهایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گرفت.

  دسته دوم داوطلبانی بودند که مبتلا به کرونا بودند اما در قرنطینه خانگی به سر می‌بردند و علائم حاد نداشتند. این افراد هم باید تصویر کارت آزمون را به همراه تاییدیه و گواهی بیمارستان‌های مورد تأیید وزارت بهداشت مبنی بر ابتلای قطعی را همراه داشتند و یا خودشان یا بستگان درجه یک آنها، تصویر کارت و گواهی را به باجه رفع نقص کارت آزمون مراجعه کرده و گواهی را ارائه می دادند.

  به این ترتیب در مورد این گروه هم سازمان سنجش از تعداد داوطلبان مبتلا که در قرنطینه خانگی به سر می‌بردند مطلع شده و با توجه به تعداد مبتلایان، با هماهنگی وزارت بهداشت، آزمون در یک مرکز جداگانه از حوزه‌های امتحانی برگزار شد. این کار با رعایت نهایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گرفت و عوامل اجرایی هم توجیهات لازم را دریافت کردند.

  برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

  نحوه برگزاری آزمون برای داوطلبان مبتلا به ویروس کرونا

  به منظور ارائه خدمات به آن دسته از داوطلبان آزمون دکتری سال گذشته که دچار بیماری کرونا شده بودند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه بودند) این سازمان با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه‌ای اتخاذ نمود.

  این داوطلبان لازم بود از روز جمعه مورخ 99/04/20 لغایت شنبه مورخ 99/04/21 با مراجعه به درگاه اینترنتی این سازمان (بخش آزمون دکتری) فرم خوداظهاری را تکمیل نموده و گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا (تاییدیه بیمارستان و یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی بر مثبت بودن به ویروس کرونا) را در بخش مورد نظر بارگذاری نمودند.

  نحوه‌ و زمان پرینت کارت آزمون دکتری 1400

  زمان انتشار کارت دکتری 1400 هنوز اعلام نشده است.

  کارت‌ شرکت در‌ آزمون‌ دکتری 99 کلیه‌ داوطلبان‌ از روز دوشنبه 99/04/23 برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت.

  داوطلبان‌ متقاضی شرکت‌ در آزمون‌، برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به درگاه اطلاع‌رسانی مذکور مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه‌ای (شامل نام‌خانوادگی و نام، کد ملی و تاریخ تولد) و یا اطلاعات ثبت‌نامی (شماره پرونده و کد پیگیری) از کارت شرکت در آزمون پرینت تهیه نمایند و براساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند.

  برای شرکت در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. ضمناً سایر اطلاعات دیگر در برگ راهنمای شرکت در آزمون که همزمان با کارت شرکت در آزمون بر روی درگاه این سازمان قرار گرفته قابل پرینت و دریافت می‌باشد.

  زمان ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۰

  ثبت نام آزمون دکتری 1400از 2 آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آغاز خواهد شد. کلیه داوطلبان آزمون دکتری 1400 دوره‌های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و نیز دانشگاه آزاد اسلامی در زمان ثبت نام آزمون دکتری لازم است با در نظر داشتن شرایط ثبت نام دکتری 1400نسبت به ثبت نام جهت شرکت در آزمون دکتری 1400 اقدام نمایند.

  با توجه به این که برگزاری کنکور دکتری 1400 دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه با آزمون دکتری سراسری است، شرایط و ضوابط دفترچه ثبت نام دکتری 1400 شامل داوطلبان دکتری دانشگاه ازاد نیز می‌شود.

  جزئیات برگزاری آزمون دکتری 1400

  در پذیرش از طریق آزمون دکتری دانشگاه‌های سراسری، داوطلبان پس از ثبت‌نام در کنکور، در آزمون کتبی شرکت می‌کنند. آزمون کتبی شامل دروس تخصصی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد و دروس عمومی (متشکل از زبان عمومی واستعداد تحصیلی) است.

  عناوین دروس امتحانی تخصصی هر رشته در دفترچه ثبت نام دکتری 1400 درج می‎گردد. ضرایب این دروس در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است، اما در آزمون دکتری سال 1400 همانند آزمون پنج سال گذشته، ضریب ۴ برای دروس تخصصی و ضریب ۱ برای هر یک از دروس عمومی درنظر گرفته شده است.

  نحوه سنجش و پذیرش دانشجو در دوره دکتری به چه صورت است؟

  چند روز پیش از برگزاری آزمون کارت آزمون دکتری 1400 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود. داوطلبان لازم است جهت شرکت در آزمون نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.

  سرفصل ها و منابع امتحانی کنکور دکتری

  سرفصل های دروس امتحانی تخصصی آزمون دکتری سراسری و آزاد از سوی سازمان سنجش به شرح زیر اعلام شده است:

  سرفصل ها و رشته های امتحانی آزمون دکتری

  داوطلبان می‌توانند با در نظر داشتن سرفصل‌های امتحانی نسبت به شناسایی مهم‌ترین منابع آزمون دکتریجهت کسب آمادگی برای آزمون دکتری اقدام نمایند.

  ضرایب دروس عمومی و تخصصی در آزمون دکترا 1400

  تاثیر آزمون کتبی و مصاحبه در پذیرش دکتری هر یک به میزان 50 درصد خواهد بود. در حقیقت، سهم آزمون کتبی در پذیرش نهایی داوطلبان دوره آموزشی – پژوهشی کنکور دکتری 1400، 50 درصد، مصاحبه علمی 30 درصد و سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری 20 درصد خواهد بود.

  در پذیرش داوطلبان دکتری 1400 دوره پژوهش محور، تأثیر آزمون کتبی 30 درصد می‌باشد.

  مراحل بعد از زمان برگزاری کنکور دکتری 1400

  معمولاً یک تا دو ماه بعد از زمان آزمون دکتری (آزمون کتبی)، کارنامه نمرات آزمون منتشر می‌شود. این کارنامه شامل نمره تراز و درصد کسب­‌شده در هر یک از درس‌­های امتحانی، نمره‌تراز کل و رتبه کسب‌شده توسط داوطلب و نیز مجاز شدن و یا نشدن وی جهت انتخاب رشته‌محل‌های دوره‌ روزانه و سایر دوره‌ها شامل دوره‌های نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان است.

  این کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. از سال 96 با ادغام آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‎های سراسری، کارنامه اولیه منتشره از سوی سازمان سنجش حاوی نتیجه آزمون جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز می‎باشد.

  بنابراین، زمان انتخاب رشته دکتری 1400 به طور جداگانه برای داوطلبان دانشگاه سراسری از طریقسایت سازمان سنجش و برای داوطلبان آزمون دکتری 1400 دانشگاه آزاد اسلامی از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه آغاز می‌شود.

  پس از انتخاب رشته و با اعلام نتایج دعوت به مصاحبه، لازم است داوطلبان خود را برای شرکت در مصاحبه های آزمون دکتری حاضر کنند. زمان مصاحبه‌های دکتری دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و نیز وب‌سایت دانشگاه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.

  مصاحبه های دکتری 99 با توجه به شیوع کرونا اغلب به صورت مجازی برگزار شد.

  جزئیات برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد نیز از طریق این دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

  تا پیش از سال 96 تقریباً تمام مصاحبه‌ها در واحد علوم و تحقیقات (واقع در شهر تهران) برگزار می‌شد. روال برگزاری مصاحبه‌ های دکتری دانشگاه آزاد در سال 97 تغییر یافت و داوطلبان پس از دعوت به مصاحبه لازم بود نسبت به انتخاب مناطق محل مصاحبه جهت حضور در این مرحله نیز اقدام نمایند. اما در سال 98 نیز همه مصاحبه‌ های دکتری دانشگاه آزاد در تهران برگزار شد.

  در سال 99 با توجه به شیوع کرونا، مصاحبه های دکتری دانشگاه ازاد نیز به صورت مجازی برگزار شد.

  شهریه دکتری 1400

  یکی از عوامل مهمی که در تعیین رشته‌محل‌های مدنظر داوطلبان جهت تحصیل در دوره دکتری 1400 مؤثر است، میزان شهریه است.

  جهت اطلاع از شهریه تحصیل در دوره دکتری شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

  به گزارش پی اچ دی تست، در مرداد ماه 98، دفترچه مواد و رشته های امتحانی کنکور دکتری 99 از سوی سازمان سنجش منتشر شد. بنابراین، داوطلبان این آزمون فرصت کافی برای برنامه ریزی جهت کسب آمادگی آزمون دکتری 99 داشتند. اگر چه کرونا همه برنامه ریزی ها را بر هم زد، اما به هر حال، داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را داشتند، از مردادماه در جریان جزئیات سرفصل های امتحانی قرار گرفتند.

  اما در سال جاری با توجه به تعویق کنکور دکتری 99، تا آبان ماه تکلیف پذیرش داوطلبان آزمون دکتری 99 مشخص نشد. سازمان سنجش بالاخره در آبان ماه به سراغ داوطلبان کنکور دکتری 1400 رفت و جزئیات آزمون را اعلام کرد. این در حالی است که بسیاری از داوطلبان آزمون 1400 برای اولین بار قرار است در آزمون دکتری شرکت کرده و بخشی از داوطلبان آزمون 99 نیز با اعلام نتایج اولیه دکتری، تکلیفشان مشخص شده بود و مایل بودند هر چه زودتر از جزئیات برگزاری این آزمون مطلع شوند.

  اعلام مواد و رشته های امتحانی کنکور دکتری 1400

  سازمان سنجش سرفصل های امتحان دکتری 1400 را اعلام نمود تا داوطلبان این آزمون بتوانند برنامه ریزی لازم برای آمادگی آزمون دکتری 1400 را انجام دهند.

  برای دانلوددفترچه آزمون دکتری 1400 کلیک کنید.

  تعیین زمان قطعی آزمون دکتری 1400

  آزمون دکتری 99 هر چه بود بالاخره برگزار شد؛ اما در کشاکش این تعویق های مکرر، بسیاری داوطلبان در شرایط روحی نامناسبی قرار گرفتند. بنابراین، با توجه به تجربه کسب‌شده، بهتر است برای سال 1400 یک تصمیم منطقی گرفته شود.

  مدت هاست که شنیده می شود در فصل پاییز موجی از کرونا در راه است، موجی که با آنفلوانزا همراه خواهد شد. با توجه به شرایط موجود، ممکن است این موضوع به فصل زمستان نیز تسری پیدا کند. در نتیجه، برگزاری کنکور دکتری در اسفندماه ممکن است با ریسک قابل توجهی همراه باشد.

  بنابراین، تغییر زمان برگزاری کنکور دکتری 1400 به فصل بهار که اوج بیماری آنفلوانزا به پایان رسیده، قابل تأمل است. برگزاری آزمون دکتری در اردیبهشت ماه که هنوز هوا چندان گرم نشده و بدون استفاده از کولر و در شرایط آب و هوایی مناسب امکان برگزاری کنکور وجود دارد، گزینه مناسبی به نظر می رسد. همچنین می توان به برگزاری آزمون در فضای آزاد در راستای کاهش ابتلا به بیماری کرونا فکر کرد. کما این که در هفته های پایانی اردیبهشت، ماه مبارک رمضان نیز به پایان رسیده و از این حیث نیز مشکلی وجود نخواهد داشت.

  اگر چه امید است تعویق های مکرر کنکور دکتری 99 هیچ گاه تکرار نشود و از آن مهم تر امید است هر چه زودتر کرونا از بین برود، اما اگر خدایی ناکرده باز هم با اوج گرفتن کرونا در اردیبهشت ماه مواجه شویم، فرصت کافی برای به تعویق انداختن کنکور دکتری هم وجود دارد.

  سازمان سنجش، زمان برگزاری آزمون دکتری 1400 را نیمه اسفند 99 اعلام کرده است.

  آیا زمان آزمون دکتری ۱۴۰۰ اعلام شده است؟

  بله، آزمون دکتری 1400 در اسفند ماه برگزار خواهد شد. برای کسب اطلاعات دقیق تر به مقاله زمان آزمون دکتری 1400مراجعه کنید.

  ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۰ از چه زمانی آغاز می شود؟

  تاریخ ثبت نام آزمون دکتری 1400 در آذر ماه آغاز خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر به مطلب ثبت نام آزمون دکتری مراجعه نمایید.

  زمان برگزاری آزمون دکتری آزاد کی است؟

  زمان برگزاری کنکور دکتری 1400 سراسری و آزاد یکسان است.

  منبع مطلب : phdtest.ir

  مدیر محترم سایت phdtest.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ثبت نام دکتری ۱۴۰۰ ⭐️ زمان ثبت نام آزمون دکتری 1400

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  ثبت نام دکتری ۱۴۰۰، در آذرماه خواهد بود. 

  ثبت نام دکتری ۱۴۰۰

  زمان ثبت نام دکتری 1400

  به گزارش پی اچ دی تست، شروع ثبت نام آزمون دکتری 1400 از 2 آذرماه خواهد بود. آخرین مهلت ثبت نام دکتری 1400؛ 9 آذر اعلام شده است.

  زمان ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد

  زمان ثبت نام آزمون دکتری 1400 سراسری و آزادبا توجه به این که آزمون دکتری سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است، داوطلبان آزمون دکترا 1400 دانشگاه آزاد نیز لازم است در بازه زمانی ثبت نام کنکور دکتری 1400 نسبت به ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.

  بنابراین، دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1400 که از سوی سازمان سنجش منتشر می شود، برای داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد نیز مورد استفاده خواهد بود و دفترچه مجزایی تحت عنوان دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1400 دانشگاه آزاد منتشر نخواهد شد.

  شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1400

  شرایط و ضوابط سازمان سنجش برای متقاضیان آزمون دکتری 1400 به شرح زیر است:

  1. داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری عمومی و یا اخذ مدرک تا پایان 31 شهریور 1400

  2. پذیرفته نهایی نشدن در یکی از دوره های روزانه دکتری سال 99

  3. نداشتن منع نظام وظیفه برای داوطلبان ذکور

  4. انصراف دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع دکتری در دوره روزانه تا پایان مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1400

  5. رعایت شرط تجانس رشته امتحانی با رشته فارغ التحصیلی

  هر متقاضی براساس ضوابط مندرج دردفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۰ می‌تواند در یک کدرشته امتحانی ثبت نام و در آزمون مربوط شرکت نماید.

  مدارک لازم ثبت نام دکتری

  – عکس ۴×۳ یا ۶×۴ (تمام رخ) که در سال جاری گرفته شده باشد.

  – عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.

  – اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۳۰۰×۴۰۰ پیکسل و حداقل۳۰۰×200 باشد.

  – تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مُهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.

  – حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.

  – حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.

  – حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مدارک ثبت نام دکتری 1400کلیک کنید.

  آیا برای ثبت نام و شرکت در کنکور دکتری، مدرک کارشناسی ارشد لازم است؟

  خیر، شما برای ثبت نام آزمون دکتری نیاز به مدرک دوره ارشد خود ندارید. تنها پس از قبولی لازم است مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه محل قبولی ارائه دهید.

  مراحل ثبت نام آزمون دکتری 1400

  جهت ثبت نام کافی است در بازه زمانی ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۰ که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود، مراحل ذیل را طی کنید.

  1. پیش از اقدام جهت ثبت نام لازم است نسبت به آماده نمودن مدارک ثبت نام و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام اقدام کنید.

  2. مدارک ثبت نام آزمون دکتری 1400 و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام را نیز تهیه کنید.

  3. برای ثبت نام آزمون دکتری 1400 سراسری و نیز دانشگاه آزاد اسلامی لازم است به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید.

  4. با انتخاب گزینه ثبت نام آزمون ورودی دوره دکتری در سایت سازمان سنجش به سامانه ثبت نام این آزمون هدایت خواهید شد.

  5. در این صفحه بر روی گزینه «تأیید و ادامه» کلیک کنید.

  6. در صفحه «ثبت نام جدید» جهت ادامه مراحل نیاز به تهیهکارت اعتباری ثبت نام دکتری 1400دارید. برای تهیه این کارت، از منوی سمت راست بر روی گزینه خرید کارت کلیک کنید.

  7. در این صفحه با انتخاب گزینه سریال ثبت نام دکتری 1400 و انتخاب دکمه «تأیید و ادامه» به صفحه‌ای وارد خواهید شد که لازم است مشخصات خود را به صورت دقیق وارد نمایید.

  8. با وارد کردن مشخصات و انتخاب درگاه بانک به صفحه پرداخت الکترونیک می‌روید. در این صفحه با پرداخت هزینه ثبت نام، نسبت به تهیه کارت اعتباری اقدام کنید.

  تبصره: با توجه به اینکه مقرر گردیده است که در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.

  9. پس از پرداخت هزینه، وارد صفحه‌ای خواهید شد که شامل شماره سریال لازم جهت ثبت نام آزمون دکتری است.

  10. به صفحه ثبت نام کنکور دکتری بازگردید و با وارد کردن شماره سریال ثبت نام و کد امنیتی، ارسال اطلاعات جهت ثبت نام را آغاز کنید.

  11. پس از آپلود عکس در این صفحه و کلیک بر روی گزینه ارسال عکس و مشاهده عکسی که در سایت بارگذاری کرده‌اید می‌توانید بر روی گزینه «تأیید و ادامه» کلیک کنید.

  12. در این مرحله لازم است نسبت به وارد کردن کلیه اطلاعات خواسته‌شده به صورت دقیق اقدام کنید.

  گفتنی است وارد کردن تمام اطلاعاتی که با ستاره قرمززنگ مشخص شده، الزامی است.

  جهت دسترسی به اطلاعاتی همانند کد محل تولد، کد محل صدور شناسنامه، کد رشته امتحانی، کد رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی/کارشناسی ارشد و کد موسسه محل اخذ مدرک کارشناسی/کارشناسی ارشد و موارد مشابه بر روی گزینه اطلاعات بیشتر که جلوی هر کادر مشخص شده است کلیک کنید تا کد موردنظر خود را بیابید.

  13. به داوطلبان توصیه می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را بر اساس بندهای برنامه نرم‌افزاری ثبت نام وارد نمایند.

  14. بعد از وارد کردن اطلاعات و انتخاب گزینه «اینجانب ضمن مطالعه کلیه شرایط و ضوابط این دفترچه راهنما، با آگاهی کامل فرم تقاضانامه را تکمیل و تمام اطلاعات درج شده را تأیید می‌نمایم»، بر روی دکمه «تأیید» کلیک کنید.

  15. پس از نمایش اطلاعات صفحه ثبت نام که حاوی کد رهگیری ثبت نام آزمون دکتری 1400 (کد 12 رقمی) است ثبت نام به اتمام رسیده است.

  برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه ثبت نام دکتری 1400کلیک کنید.

  تغییر مهمی که آزمون دکتری 1400 نسبت به سال گذشته دارد، این است که دانشجویان دکتری دوره های غیرروزانه مجاز هستند بدون انصراف از تحصیل، نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری اقدام کنند.

  در ویدیوی زیر، جزئیات ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۰ شرح داده شده است:

  هزینه ثبت نام دکتری 1400

  بر اساس اعلام سازمان سنجش، هزینه ثبت نام در آزمون دکتری 99، 750هزار ریال بود. پیش بینی می شود هزینه ثبت نام کنکور دکتری در سال 1400 بیش از این مقدار باشد.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوصهزینه ثبت نام دکتری 1400 کلیک کنید.

  نحوه تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی کنکور دکتری

  به داوطلبان توصیه می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند.

  ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون، مطابق ضوابط با وی رفتار خواهد شد.

  در ردیف های 1، 2 و 3: داوطلب باید در محل مورد نظر نام خانوادگی، نام و نام پدر خود را مطابق با شناسنامه بطور کامل و خوانا وارد نماید (از به کار بردن مَد، تشدید، الف محذوف یا همزه خودداری شود.)

  در ردیف 4: داوطلب باید برحسب اینکه، زن یا مرد می باشد، دایره مربوط را علامتگذاری نماید.

  در ردیف 5: داوطلب باید از سمت چپ به راست فقط شماره شناسنامه خود را در محل مربوط درج نماید و از درج حروف، ممیز و یا خط تیره که در بعضی شناسنامه ها درج گردیده خودداری نماید.

  در ردیف 6: داوطلب باید سری و سریال شناسنامه خود را در محل مربوط درج نماید.

  در ردیف 7: داوطلب باید روز، ماه و سال تولد خود را در محل مربوط درج نماید (دو رقم اول سال تولد یعنی ۱۳درج گردیده است.)

  در ردیف 8: داوطلب باید حتماً کد ملی خود را که عددی ده رقمی می باشد، از سمت چپ به راست و در محل مربوطه درج نماید و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید.

  در ردیف 9: داوطلب باید با علامتگذاری در یکی از دایره ها، دین خود را مشخص نماید.

  در ردیف 10: داوطلبان متقاضی استفاده از هر یک از سهمیه های پذیرش، حسب مورد باید یکی از موارد این بند را علامتگذاری نمایند.

  تذکر مهم: رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح شامل: 1- ستاد کل نیروهای مسلح، 2- ستاد کل ارتش جمهوری اسلامی، 3- ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، 4- سازمان بسیج مستضعفین، 5- وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و 6- نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران میباشند.

  در ردیف 11: داوطلب متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان که با علامتگذاری مورد ۲۰،۱۹،۱۸،۱۷،۱۶،۱۲،۱۱،۱۰ و یا ۲۱ بند 10، متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان (رزمنده داوطلب بسیجی، رزمنده جهاد کشاورزی و یا رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح)  شده است، باید مدت حضور در جبهه خود را برحسب ماه، در محل مربوط درج نماید.

  در ردیف 12: داوطلب متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان که با علامتگذاری مورد ۲۰،۱۹،۱۸،۱۷،۱۶،۱۲،۱۱،۱۰ و یا ۲۱ بند، متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان (رزمنده داوطلب بسیجی، رزمنده جهاد کشاورزی و یا رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح) باید کد پیگیری ۱۲رقمی خود را در محل مربوط و از چپ به راست درج نماید.

  – چنانچه ارگان تائیدکننده سهمیه شما ستاد مشترک سپاه پاسداران و یا ستاد کل نیروهای مسلح است، میبایست برای دریافت کد پیگیری به نواحی محل اعزام خود مراجعه نموده و پس از دریافت کد پیگیری ۱۲رقمی، آن را در این بند درج نمایید (کد پیگیری ۱۲رقمی ایثارگران برای هر آزمون متفاوت است.)

  – چنانچه ارگان تائیدکننده سهمیه شما، وزارت جهاد کشاورزی است کد پیگیری ۱۲رقمی ایثارگران عبارت است از: (کد ملی خود رزمنده+ 55). مثال: اگر کد ملی رزمنده: ۰۳۲۱۶۴۴۶۷۰باشد >>> کد پیگیری ۱۲رقمی ایثارگر: ۵۵۰۳۲۱۶۴۴۶۷۰ خواهد بود.

  – متقاضیان ارگان جهاد کشاورزی، در صورت داشتن هرگونه سؤال و ابهام در این خصوص به ادارات امور اداری سازمان جهاد کشاورزی استان مراجعه نمایند.

  در ردیف 13: داوطلب باید شهر محل تولد خود را با توجه به جدول شماره ۲مندرج در صفحه ۱۰مشخص و در محل مربوطه درج نماید.

  در ردیف 14: داوطلب باید شهر محل صدور شناسنامه خود را با توجه به جدول شماره ۲مندرج در صفحه ۱۰مشخص و در محل مربوطه درج نماید.

  در ردیف 15: داوطلبان ذکور باید وضعیت نظام وظیفه خود را با توجه به شرایط داوطلبان مندرج در صفحه ۳همین دفترچه با یکی از کدهای ۱تا ۱۱مشخص نمایند.

  در ردیف 16: داوطلبان اتباع خارجی با علامتگذاری در دایره های این ردیف، ملیت خود را مشخص نموده و کد پیگیری ۱۳رقمی خود را در محل مخصوص درج نمایند.

  در ردیف 17: داوطلبان نابینا، کم بینا، ناشنوا، کم شنوا و معلول جسمی حرکتی باید با علامتگذاری در دایره های این ردیف وضعیت خود را مشخص نمایند.

  وضعیت معلولیت این افراد از سازمان بهزیستی استعلام خواهد شد و در صورت تأیید آن سازمان، بند معلولیت برای آنان اعمال خواهد شد. لذا داوطلبان معلولی که در سازمان بهزیستی تشکیل پرونده نداده اند، ضرورت دارد با مراجعه به ادارات بهزیستی محل سکونت خود نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم تأیید معلولیت آنها توسط سازمان بهزیستی، خدمات و تسهیلات لازم به آنان ارائه نخواهد شد.

  تذکر: آن دسته از داوطلبانی که یکی از موارد بند ۱۷تقاضانامه را علامتگذاری مین مایند، میبایست با توجه به نوع و میزان معلولیت، برای شرکت در آزمون و پاسخگویی به سؤالات، نیاز خود به منشی را اعلام نمایند.

  در ردیف 18: آن دسته از داوطلبان چپ دست که متقاضی استفاده از صندلی مخصوص در جلسه آزمون می باشند، این بند را علامتگذاری نمایند.

  در ردیف 19: داوطلبان وضعیت تحصیلی و یا فارغ التحصیلی خود را، میبایست در این بند علامتگذاری نماید.

  تذکر مهم: منظور از کارشناسی ارشد پیوسته دورهای ۵ساله می باشد که پس از پایان دوره متوسطه آغاز شده و دانشجو پس از گذراندن تعداد واحدهای معین، به دریافت مدرک کارشناسی ارشد نائل می شود (مانند رشته های تحصیلی: الهیات و معارف اسلامی و ارشاد گرایش های: فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و کلام، قرآن و حدیث) و منظور از دکتری عمومی دورهای است ۶ساله، که پس از پایان دوره متوسطه آغاز شده و دانشجو پس از گذراندن تعداد واحدهای معین، به دریافت مدرک دکتری عمومی نائل می شود) مانند رشته های تحصیلی: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و … ).

  در ردیف 20: داوطلب باید گروه امتحانی خود را که در آزمون آن شرکت خواهد کرد، با علامتگذاری در یکی از دایره های مربوط مشخص نماید.

  در ردیف 21: داوطلب کد مربوط به رشته امتحانی را که متقاضی شرکت در آزمون آن رشته می باشد را از جداول شماره ۳ تا 9 (مندرج در صفحات ۱۱ تا ۳۸ همین دفترچه راهنما)  استخراج و در این بند درج نماید.

  در ردیف 22: داوطلب بایستی زبان خارجی امتحانی خود را بر اساس زبان خارجی تعریف شده در رشته امتحانی انتخابی، با علامتگذاری یکی از موارد این بند مشخص نماید.

  در ردیف 23: داوطلب کدرشته تحصیلی دوره کارشناسی خود را که نام رشته فراغت از تحصیل درآن مجموعه رشته تحصیلی قرار میگیرد از سایت سازمان، استخراج و در محل مربوطه درج نماید.

  در ردیف 24: داوطلب کد مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی خود را از سایت سازمان، استخراج و در محل مربوطه درج نماید.

  در ردیف 25: داوطلب ابتدا باید تاریخ دقیق اخذ مدرک کارشناسی خود را به روز، ماه و سال در محل مربوطه درج نماید.

  در ردیف 26: داوطلبان باید معدل مندرج در مدرک فارغالتحصیلی مقطع کارشناسی خود را بر مبنای۰ تا ۲۰ و یا ۰ تا 4 و تا دو رقم اعشار از چپ به راست در محل مربوط درج نمایند. به عنوان مثال: داوطلبی که معدل وی 85/2 می باشد در قسمت عدد صحیح ۰۲ و در قسمت اعشار عدد ۸۵ را درج نمایند.

  تبصره: داوطلبانی که در مقطع کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی)  فارغ التحصیل شده اند، میبایست میانگین معدلهای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته خود را در این بند درج نمایند.

  در ردیف 27: داوطلب کدرشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد خود را که نام رشته فراغت از تحصیل درآن مجموعه رشته تحصیلی قرار میگیرد از سایت سازمان، استخراج و در محل مربوطه درج نماید.

  در ردیف 28: داوطلب کد مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد خود را از سایت سازمان، استخراج و در محل مربوطه درج نماید.

  در ردیف 29: داوطلب ابتدا باید تاریخ دقیق اخذ مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی خود را به روز، ماه و سال در محل مربوطه درج نماید.

  در ردیف 30: فارغ التحصیلان معدل کل اکتسابی را بر اساس معدل مندرج در مدرک فارغالتحصیلی و دانشجویان سال آخر مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی، میانگین واحدهای گذرانده خود را حداکثر تا تاریخ 31/6/98 خود را بر مبنای۰ تا ۲۰ و یا ۰ تا 4 و تا دو رقم اعشار از چپ به راست در محل مربوط درج نمایند. به عنوان مثال: داوطلبی که معدل وی 85/2 می باشد در قسمت عدد صحیح ۰۲ و در قسمت اعشار عدد ۸۵ را درج نمایند.

   *دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی، میبایست نسبت به تکمیل و تأیید فرم معدل مندرج در صفحه ۳۹ همین دفترچه راهنما، از سوی محل دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی خود اقدام و آن را نزد خود نگهداری نمایند، تا در صورت قبولی به مؤسسه محل قبولی ارائه گردد.

  در ردیف 31: مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی تمامی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش که متقاضی استفاده از سهمیه مربیان در آزمون دکتری 1400 میباشند، بایستی این بند را علامتگذاری نمایند.

  در ردیف 32: مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی تمامی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی که متقاضی استفاده از سهمیه مربیان میباشند و بند ۳۱ فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی را علامتگذاری نمودهاند، میبایست کد دانشگاه یا موسسه محل خدمت خود را از سایت سازمان، استخراج و در محل مربوطه درج نماید.

  در ردیف 33: داوطلب باید کد و نام استان و کد و نام شهرستان محل اقامت خود را برای تعیین حوزه امتحانی از جدول شماره (2 مندرج در صفحه ۱۰ این دفترچه)  استخراج و سپس کدهای مذکور را از چپ به راست در محل های مربوط درج نماید. (

  در ردیف 34: داوطلب باید کد و نام استان و کد و نام شهرستان محل اقامت خود را از جدول شماره ۲ مندرج در صفحه ۱۰ این دفترچه استخراج و در این بند درج نماید. همچنین لازم است داوطلبان آدرس دقیق پستی محل اقامت خود را مطابق موارد خواسته شده در این ردیف تکمیل نماید.

  در ردیف 35: داوطلب باید کد پستی دقیق خود را که یک عدد ده رقمی می باشد در محل مربوط از چپ به راست درج نموده و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید.

  در ردیف 36: داوطلب باید شماره تلفن ثابت خود را با کد پیش شماره تلفن شهر مربوطه، در این بند از سمت چپ به راست درج نماید.

  در ردیف 37: داوطلب باید شماره تلفن همراه خود را بطور کامل در محل مربوط درج نماید (برای استفاده از خدمات پیام کوتاه، لازم است شماره تلفن همراه شخصِ داوطلب در این بند درج شود.

   * نکته مهم: این بند از تقاضانامه در هیچ یک از مراحل ویرایش اطلاعات، قابل ویرایش نمی باشد.

  در ردیف 38: آن دسته از داوطلبانی که دارای پست الکترونیکی می باشند از سمت چپ به راست آدرس پست الکترونیکی خود را در این ردیف درج نمایند.

  توصیه‌های مهم ثبت نام کنکور دکتری

  ۱) متقاضیان پس از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کدپیگیری ۱۶ رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

  ۲) در انتخاب کدرشته امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت نمایید؛ پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی در این خصوص، به درخواست‌های متقاضیان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

  ۳) با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون‌های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس متقاضیان، که این موضوع اکثراً برای متقاضیانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می‌شود رخ داده است، تاکید می‌گردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس متقاضی دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

  ۴) هرگونه تغییری از طریق نشریه پیک سنجش (هفته‌نامه خبری و اطلاع‌رسانی سازمان سنجش‌)، درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم از طریق رسانه‌های گروهی اعلام خواهد شد.

  رشته های مجاز به ثبت نام آزمون دکتری 1400

  زمان آزمون دکتری 1400

  هر ساله آزمون دکتری در اسفند ماه برگزار می شود. البته زمان آزمون دکتری 99 به علت شیوع کرونا بارها دچار تغییر شد و در نهایت این آزمون در 9 مرداد ماه برگزار شد.

  زمان برگزاری کنکور دکتری 1400، 15 اسفند اعلام شده است.

  جهت کسب اطلاع از جزئیات برگزاری آزمون دکتری 1400 داوطلبان عزیز می توانند مطالب زیر را مشاهده و مطالعه نمایند:

  مدت زمان آزمون دکتری در هنگام انتشار کارت ورود به جلسه منتشر خواهد شد و برای رشته های مختلف متفاوت است.

  زمان توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون دکترا 1400

  براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون دکتری ۱۴۰۰ در روز جمعه مورخ ۹۹/۱۲/۱۵ برگزار خواهد شد. متقاضیان لازم است از روز سه‌شنبه مورخ ۹۹/۱۲/۱۲ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۹۹/۱۲/۱۴ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.

  محل آزمون متقاضیان بر اساس استان و شهرستان انتخابی مندرج در بند ۳۹ تقاضانامه تعیین می‌گردد. لذا مقتضی است متقاضیان با مراجعه به جدول شماره ۲ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

  تاریخ ثبت نام آزمون دکتری 1400 کی خواهد بود؟

  زمان ثبت نام دکترا 1400 در آذرماه است که در سایت پی اچ دی تست، کانال تلگرامی دکتریو یا پیج اینستاگرام دکتری اطلاع رسانی خواهد شد.

  برای ثبت نام آزمون دکتری آزاد 1400، چگونه باید اقدام کرد؟

  آزمون دکتری از سال 96 به صورت یکپارچه برگزار می‌ شود و داوطلبان تنها در یک آزمون که از سوی سازمان سنجش برگزار می‌ شود شرکت می‌ کنند. بنابراین نیازی به ثبت نام جداگانه برای آزمون دکتری آزاد 1400 نیست. برای اطلاع از جزئیات به متن مقالهثبت نام آزمون دکتری 1400 مراجعه کنید.

  آزمون دکتری 1400 چه زمانی برگزار می شود؟

  آزمون دکتری 1400 مطابق روال گذشته در اسفند ماه برگزار خواهد شد.

  آیا می‌ توان در آزمون دکتری چند رشته به صورت همزمان شرکت کرد؟

  خیر، آزمون دکتری همه رشته ها به صورت همزمان برگزار می شود. بنابراین نمی توان در دو رشته شرکت کرد.

  منابع آزمون دکتری 1400 چیست؟

  برای شناسایی منابع کنکور دکتری بهترین کار این است که سوالات آزمون دکتری سال‌ های گذشته را بررسی کنید و منابع مناسب را شناسایی کنید. پرسش از داوطلبان برتر سال‌ های گذشته هم راهکار مناسب دیگری است. البته ما در همین سایت پیشنهادات منابع آزمون دکتری را اعلام کرده‌ ایم که می‌ توانید آن‌ ها را بررسی کنید.

  در خصوص ثبت نام آزمون دکتری سوالاتی دارم. چگونه بپرسم؟

  با ورود به سایت می‌ توانید در بخش نظرات سوالات خود را درج کنید. مشاوران ما به همه سوالات شما به رایگان پاسخ خواهند داد.

  منبع مطلب : phdtest.ir

  مدیر محترم سایت phdtest.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید