توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ساعت پیک یا اوج بار چه ساعتی است

  1 بازدید

  ساعت پیک یا اوج بار چه ساعتی است را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  ساعات اوج مصرف برق (پیک) و ساعات کم باری شبکه چه ساعاتی است؟

  به ساعت هایی که مصرف برق در کل کشور زیاد است، ساعت اوج مصرف یا پیک مصرف می گویند. در ساعات اوج مصرف برق که در اواخر روز می‌باشد، وسایل روشنایی نیز به جمع مصرف‌کنندگان برق می‌پیوندد. و این در حالی است که مصرف‌کنندگان ثابتی نظیر یخچال و فریزر و ... از قبل در مدار بوده‌‌اند. در این صورت است که مصرف انرژی الکتریکی به حداکثر میزان خود می‌رسد و اصطلاحاً به آن پیک مصرف برق می‌گوئیم. لازم به ذکر است که در کشورهای پیشرفته صنعتی، ساعات پیک مصرف عموماً در روز اتفاق می‌افتد. در حالی که ساعات پیک کشور ما همانطور که گفته شد در تابستان بین ساعات 19 تا 23 و در زمستان بین ساعات 18 تا 22 است همچنین در بعضی از فصلهای سال مصرف برق نسبت به سایر فصول سال بیشتر است مثلاً در ساعات پیک مصرف کارخانجات نیز بسته به نوع محصولات و فرآیندهای تولید، متفاوت است. اما متأسفانه وجود ساعات اوج مصرف برق در کشور ما، به دلیل استفادة بی رویه مصرف‌کنندگان بخش‌های خانگی و تجاری است نه بخش صنعت. برای تأمین نیروی برق مورد نیاز در ساعات پیک (اوج مصرف برق) نیاز به سرمایه‌گذاری‌‌های کلان برای احداث نیروگاه‌های جدید می‌باشد که تنها چند ساعت در شبانه‌روز به تولید برق بپردازند. بنابراین برق تولید شده توسط این نیروگاه‌ها بسیار گران تمام می‌شود. مثلاً در ساعات پیک سال 1372، 2000 مگاوات برق تنها در یک درصد از طول زمانی سال به مصرف رسیده که این رقم معادل حدود 2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای احداث نیروگاه‌های جدیدبوده است.

  ساعات پیک شبکه سراسری(در این ساعات نباید از وسایل برقی پر مصرف استفاده کرد)
  تابستان (از ساعت 19 الی 23)
  زمستان (از ساعت 18 الی 22)
  ساعات کم باری شبکه سراسری (بهترین زمان برای استفاده از وسایل برقی پر مصرف)
  شش ماهه اول (از ساعت 23 الی 7)
  شش ماهه دوم (از ساعت 22الی 6)

  در ساعات پیک مصرف هزینه برق شبکه حدودا سه برابر حساب میشه و در این زمان نباید از وسایل برقی پر مصرف مانند (لباس شویی، اتو، جاروبرقی و ... استفاده کرد چون فشار خیلی زیادی به شبکه میاره ولی در ساعات کم باری بهترین زمان برای استفاده از این وسایل هست و هزینه برق در این ساعت حدود یک چهارم بهای واقعی محاسبه میشه.

  با رعایت الگوی مصرف در مصرف برق هزینه ای کمتری برای بهای برق مصرفی خواهید داد

  منبع مطلب : schoolmaster6.blogfa.com

  مدیر محترم سایت schoolmaster6.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بالاخره ساعات اوج مصرف برق چه ساعاتی هستند؟

  گروه اقتصادی: امروز اول خرداد روز "بهره وری و بهینه سازی مصرف" نامگذاری شده است. فلسفه چنین نامگذاری فرارسیدن روزهای گرم سال است که تقریبا از نیمه خرداد آغاز شده و تا نیمه شهریور به مدت سه ماه ادامه دارد.

  بالاخره ساعات اوج مصرف برق چه ساعاتی هستند؟


  به گزارش بولتن نیوز، اگر چه با نصب کنتورهای جدید برق مصرفی مشترکان در هر روز در سه بازه زمانی کم بار، میان بار و اوج بار و با سه تعرفه محاسبه می شود، اما در روزهای گرم سال این تعرفه افزایش یافته و برای مشترکان اهمیت مضاعفی می باید. از همین رو طبیعتا اطلاع داشتن از ساعات دقیق هر بازه زمانی مذکور برای مشترکان ضروری است تا بتوانند مصرف برق خود و بالتبع هزینه های آن را بهتر مدیریت کنند.


  در کمال تعجب اما هیچ اطلاعات دقیق و قابل استنادی درباره اینکه محدوده زمانی هر کدام از بازه های کم بار، میان بار و اوج بار مصرف برق از چه ساعت تا چه ساعتی است، در دسترس نیست. کافیست جستجویی در میان اخبار رسانه ها و اطلاعات سایت های پرشمار وزارت نیرو و شرکت توانیر داشته باشید تا ببینید که اطلاعاتی که در این رابطه موجود است، متناقض و غیرقابل اتکاست.


  مصطفی رجبی مشهدی که معاون راهبری شبکه برق کشور معرفی شده است، اردیبهشت سال 97 به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفته که میانگین قیمت برق خانگی 60 تومان به ازای هر کیلو وات ساعت است در زمان پیک روز یعنی ساعات 12 تا 18 و پیک شب 20 تا 23 قیمت برق دو و نیم برابر محاسبه می شود و در زمان کم باری یعنی 23 تا 7 صبح قیمت برق یک چهارم قیمت میانگین است. به عنوان مثال قیمت برق در ساعت اوج مصرف به طور میانگین 150 تومان به ازای هر کیلو وات ساعت محاسبه می شود در حالیکه قیمت برق در ساعات پایان شب تا 7 صبح به ازای هر کیلو وات ساعت فقط­15 تومان حساب می شود.


  فردی به نام احمدی یزدی تحت عنوان معاون دفتر مدیریت مصرف برق توانیر نیز زمانی دیگر در پاسخ خبرنگاران گفته است سرعت افزایشی مصرف برق از ساعت ۱۱ شروع و در بین ساعت‌های ۱۴ تا ۱۵ هر روز به اوج خود می‌رسد.


  و البته این آشفتگی در تعیین ساعات اوج مصرف از ساعت 11 یا 12 ظهر تا ساعت 16 یا 17 و 18 را شامل شده و از آن سو شروع بازه دوم اوج مصرف را از ساعت 19 یا 20 تا 23 یا 24 عنوان کرده اند که فقط باعث سردرگمی مصرف کنندگان می شود. مصرف کنندگانی که هیچ کس به فکر کمک به آنها برای کاهش مصرف برق با مثلا در اختیار قرار دادن وسایل سرمایشی مناسب و کم مصرف برای تابستان های داغ نیست. مسئولان دولتی در این سالها همواره برای آسان کردن کار خودشان راحت ترین راه یعنی تحمیل هزینه ها بر مردم را انتخاب کرده اند.


  اگر در روزهای گرم سال در شهری مثل تهران سری به ادارات دولتی، بانکها و برخی نهادهای حکومتی مثل مثلا دفاتر بنیاد جانبازان و بنیاد شهید زده باشید، حتما شاهد آن بوده اید که کولرهای گازی اسپیلت و ایستاده یا سامانه های تهویه مطبوع هوای داخل این مجموعه ها را همچون زمستان خنک کرده اند و هزینه این مصرف بی محابای برق با افزایش های تصاعدی بر دوش مصرف کنندگان خانگی تحمیل می شود.

  منبع مطلب : www.bultannews.com

  مدیر محترم سایت www.bultannews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ساعت اوج مصرف برق در تابستان ۹۹

  به گزارش راهبرد معاصر؛ ساعت اوج مصرف برق در تابستان 99 از ساعت 19 الی 23 شب گزارش شده است و در این تایم از شبانه روز بیشترین میزان مصرف برق در کشور رخ می دهد و از اینرو برای جلوگیری از ورود آسیب های جدی به سیستم توزیع برق باید مصرف برق را در ساعت اوج مصرف مدیریت کنیم.

  پیک مصرف برق چیست؟

  ساعات اوج مصرف در ایران و کشورهای صنعتی

  ساعات اوج مصرف برق سراسری


  ساعات کم باری، میان باری و اوج بار

  بازه زمانی کم باری بازه زمانی میان باری بازه زمانی اوج بار  ساعات پیک مصرف برق تابستان  ساعات پیک مصرف برق تابستان  نحوه مدیریت مصرف برق خانگی  ساعات اوج مصرف برق در تهران


  ساعات اوج مصرف برق در تهران  قیمت مصرف برق در ساعات اوج مصرف

  منبع مطلب : rahbordemoaser.ir

  مدیر محترم سایت rahbordemoaser.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  خاااا

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  سلام ممنون از شما اطلاعات کافی بود باز هم ممنون

  0
  مهلا 2 ماه قبل

  مهلا

  0
  مهلا 2 ماه قبل

  مهلا

  mona 5 ماه قبل
  0

  لطفا جواب بده دا

  آتنا 5 ماه قبل
  0

  سوال منظور از ساعت پیک یا اوج بار چیست ؟جواب به ساعت 7 تا 11 شب، ساعت پیک یا اوج بار می‌گویند، چون در این زمان هوا تاریک می‌شود و همه‌ٔ مردم چراغ‌ها را روشن می‌کنند، مصرف برق خیلی زیاد می‌شود. در این زمان سعی کنیم از وسایل برقی کمتری استفاده کنیم و از وسایل برقی پرمصرف استفاده نکنیم. مثل اتو، جاروبرقی و لباسشویی اصلاً استفاده نکنیم.

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  ۷ تا ۱۲

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  با شما خیلی .... هستید او مدم جواب بگیرم با ید هنوز جواب هم بدم

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  جوابو بده حالا لطفااا

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  حالا میشه جواب بدی

  سلوا 1 سال قبل
  0

  جواب؟؟؟؟

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  جواب چیه ☹️

  محمد رضا 1 سال قبل
  0

  خیلی خوب

  برای ارسال نظر کلیک کنید