توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سامانه ثبت نام کپسول گاز خانگی

  1 بازدید

  سامانه ثبت نام کپسول گاز خانگی را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  شانا

  شانا

  به گزارش خبرنگار شانا، طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع از یکم مردادماه امسال به‌طور هم‌زمان در بیش از ۱۰ منطقه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کلید خورد. این طرح ابتدا از خردادماه امسال به‌صورت پایلوت در دو منطقه ایلام ‌و کرمانشاه شرکت پخش به‌صورت آزمایشی آغاز به‌کار کرد و سپس با اجرای آن در ۱۰ منطقه جدید در ۱۲ منطقه اجرایی شد و پس از آن به کل کشور تعمیم یافت. هم‌اکنون بیش از ۹۰ درصد کشور زیر پوشش طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع قرار گرفته است.

  هدف از اجرای این طرح تأمین رفاه شهروندان، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و استفاده غیرمجاز از گاز مایع و نیز ساماندهی توزیع فرآورده‌های نفتی با استفاده از کارت بانکی سرپرست خانوار در همه شهرستان‌های زیر پوشش این مناطق اعلام شد.

  با اجرای این طرح، توزیع گاز مایع از طریق کارت بانکی سرپرستان خانوار که در سایت جدید تجارت آسان به آدرس https://newtejaratasan.niopdc.ir ثبت شده است، اجرایی خواهد شد و افرادی که تاکنون در این سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند، می‌توانند بدون مراجعه حضوری، با مراجعه به سایت جدید تجارت آسان در این سامانه ثبت نام کنند و  سیلندر گاز مایع موردنیاز خود را با نرخ مصوب وزارت صمت از طریق دستگاه کارتخوان و با دریافت رسید سوخت خریداری کنند.

  کرامت ویس کرمی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیش از این درباره این طرح گفته بود: «طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع یک شیوه نوین برای توزیع گاز مایع در کشور و مقابله با مصارف غیراستاندارد طراحی و اجرا شده که از مزایای آن این است که قیمت مصوب سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور در سامانه مربوط به توزیع گاز مایع درج می‌شود. مزیت مهم دیگر این طرح این است که با ثبت‌نام خانوارهای مصرف‌کننده گاز مایع که مصرف‌کنندگان واقعی این سوخت هستند، شرکت‌های توزیع‌کننده فقط مکلف به تأمین سوخت مورد نیاز آنها می‌شوند.»

  سامانه مربوط به اجرای این طرح پیش از این «تجارت آسان» نام داشت که اکنون به سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی که مخفف آن «سدف» است، تغییر نام داده و تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار در آن ثبت‌نام کرده‌اند و طبق پیش‌بینی‌ها در آینده نزدیک حدود ۲۰۰ هزار خانوار دیگر که تاکنون موفق به ثبت‌نام در این سامانه نشده‌اند، ثبت‌نامشان تکمیل خواهد شد.

  با اجرایی شدن این طرح، کارکنان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با مراجعه مستقیم به مناطق به مشکلات خانوارهایی که در مناطق محروم برای ثبت نام در این طرح به امکانات لازم دسترسی ندارند، رسیدگی می‌کنند.

  فرآیند و اطلاعات موردنیاز برای ثبت درخواست گاز مایع

  برای ثبت‌نام درخواست گاز مایع لازم است هموطنان عزیز با در دست داشتن کدپستی محل سکونت، کدملی و اطلاعات فردی سرپرست خانوار، شماره تلفن همراه سرپرست خانوار، اطلاعات کارت بانکی سرپرست خانوار و اطلاعات افراد تحت تکفل به سامانه https://newtejaratasan.niopdc.ir مراجعه کنند.

  لازم است هموطنان عزیز پس از ورود به این سامانه، نسبت به ثبت اطلاعات کامل خانوار در سامانه سدف اقدام کنند. پس از ثبت نام رمز عبور فرد متقاضی از طریق سامانه به تلفن همراه سرپرست خانوار ارسال می شود.

  پس از ثبت درخواست و ثبت کدپستی محل سکونت در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف)، وضع گازرسانی محل سکونت به‌صورت سیستمی بررسی می‌شود. نرخ مصوب برای هر کپسول ۱۱ کیلویی ۹ هزار و ۷۰۰ تومان است و هر خانوار امکان دریافت ۴ کپسول ۱۱ کیلویی در هر ماه را خواهد داشت.

  قیمت مصوب توزیع الکترونیکی گاز مایع (پرداخت از طریق دستگاه کارتخوان) به شرح جدول زیر است:

  منبع مطلب : www.shana.ir

  مدیر محترم سایت www.shana.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  ایرنا

   احمد باقری عصر پنجشنبه دراین زمینه افزود: سرپرستان خانواری که واجد شرایط دریافت سوخت گاز مایع هستند می‌توانند با مراجعه به سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی به نشانی اینترنتی‏ newtejaratasan.niopdc.ir در این طرح نام نویسی کنند.
  وی ادامه داد: با اجرای این طرح،  گاز مایع و نفت سفید با قیمت مصوب دولتی و به شکل آسان  در اختیار خانوار قرار می‌گیرد .
  به گفته این مسئول از ابتدای شهریور تا کنون ۲۰ هزار سرپرست خانوار در این طرح نام نویسی کردند.
  باقری یادآور شد: زمان قطعی اجرای این طرح بستگی به مشارکت مردم دارد و در مناطقی که ۵۰ درصد از سرپرستان خانوار واجد شرایط نام نویسی کرده باشند، گاز مایع همزمان با نام نویسی،  توزیع می‌شود.

  اجرای صحیح طرح توزیع الکترونیک گاز مایع نگرانی‌ها را برطرف می‌کند

  اهمیت پیگیری موضوع کمبود و قیمت سیلندرگازمایع در بندرعباس باعث شد طرح توزیع الکترونیک گاز مایع در هرمزگان را بیشتر مورد واکاوی قرار داده و از متولی اصلی آن(شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان) شیوه و اهداف ثبت‌نام و همچنین نقدهای برخی مسوولان این استان را با مدیر این شرکت درمیان بگذاریم.

  مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان  11 آبان ماه جاری گفته بود طرح توزیع الکترونیکی فرآورده‌های نفتی فقط مختص توزیع گاز مایع نیست بلکه سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی به منظور الکترونیکی کردن هرگونه درخواست فرآورده نفتی طراحی شده که از سال‌ها قبل درحال اجراست و مردم کشاورزان صنایع صیادان و ... برای دریافت ذسوخت مورد نیاز خود به این سامانه مراجعه  ثبت‌نام و درخواست می‌کنند.

  عبدالله احمدی‌کمرپشتی در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه ثبت نام تحویل الکترونیک گاز مایع شامل تمامی مصرف‌کنندگان کپسول گاز مایع در سراسر کشور می‌شود  ادامه داد: اجرای طرح ملی توزیع الکترونیک گاز مایع که از شهریور امسال نیز در تمامی استان‌ها آغاز شده، در استان هرمزگان نیز در مرحله ثبت‌نام قراردارد.

  مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان با اشاره به گلایه شهروندان به موضوع کمبود سیلندر گاز و قیمت آن نیز بیان داشت: نظارت بر قیمت کپسول‌های گازمایع براساس مصوبه هیات دولت وظیفه سازمان صنعت، معدن و تجارت بوده و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی نیز خود را موظف به تامین فرآورده مورد نیاز شرکت‌های موزع و تاسیسات گاز پرکنی می‌داند که با توجه به حضور دو پالایشگاه بزرگ در استان  و تدابیری که در زنجیره توزیع انجام داده‌ایم به تمامی ظرفیت‌های شرکت‌های موزع به موقع گاز مایع مورد نیاز ارسال می‌شود و در این زمینه وقفه و کمبودی نداریم.

  احمدی کمرپشتی افزود: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همانگونه که در نام آن به صراحت آمده متولی توزیع سوخت و فرآورده‌های نفتی است که با توجه به قوانین موضوعه کشور از طریق درگاه اینترنتی تجارت آسان متقاضیان درخواست خود را ارایه می‌دهند که  با توجه به تجربه موفق و سهولت خرید مشتریان چندی پیش نفت سفید و اکنون درخواست گاز مایع  به این سامانه اضافه شده است.

   وی با اشاره به سخنان و دغدغه‌های نماینده غرب هرمزگان، هدف از اجرای طرح توزیع الکترونیک گاز مایع را ساماندهی توزیع گاز مایع و شناسایی مصرف‌کنندگان واقعی گاز مایع عنوان کرد و افزود: اجرای درست این طرح باعث می‌شود دغدغه‌ها و نگرانی‌ها از موضوع قیمت و نحوه توزیع که ازسوی مردم مطرح می‌شود برطرف شود.

  مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان در ادامه در خصوص شیوه‌های ثبت‌نام متقاضیان گاز مایه در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی اظهارداشت: آن دسته از شهروندانی که واجد شرایط دریافت گاز مایع و نفت سفید هستند باید با مراجعه به سامانه newtejaratasan.niopdc.ir  مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و احراز هویت سرپرست خانوار خود اقدام کنند.

  وی افزود: سرپرست خانوار با کدملی و شماره تلفن همراه و کارت بانکی خود در سامانه طرح توزیع الکترونیک گاز مایع ثبت‌نام می‌کند و پس از انجام ثبت‌نام یک کد رهگیری به شماره سرپرست خانوار ارسال می‌شود و تا روزی که طرح اجرا می‌شود این کد باید ذخیره داشته باشند.

  مدیرشرکت فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان توضیح داد: در زمان اجرای طرح، مشترک مورد نظر به سامانه مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت و شرکت موزع گاز مایع درخواستی مشترک را در اسرع وقت با قیمت مصوب دولتی تحویل می‌دهد و هیچ گونه هزینه اضافی برای مشترکان نخواهد داشت.

  احمدی در پاسخ به اینکه چه تسهیلاتی در اجرای ثبت‌نام این طرح درنظرگرفته شده خاطرنشان کرد: در راستای رفاه حال شهروندان و به منظور سرعت در ثبت‌نام شهروندان میزهای خدمت در سراسر استان با حضور کارشناسان شرکت فرآورده‌های نفتی برای ثبت‌نام از شهروندانی که به هر دلیلی خودشان نمی‌توانند کار ثبت‌نام را انجام دهند، با همکاری فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاران مستقر شده است.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  امیرحسین نظری روز دوشنبه در ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای سازمان صمت استان بیان کرد: متقاضیان گاز مایع باید در سایت درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) ثبت نام کنند تا امکان خرید گاز مایع را داشته باشند.

  وی گفت: بیشتر مردم از ثبت نام در این سامانه اطلاع ندارند و دستگاه‌های متولی باید اطلاع رسانی لازم برای ثبت نام متقاضیان را انجام دهند.

  از یکم شهریور امسال توزیع و تحویل گاز مایع به متقاضیانی که به صورت اکترونیکی در سامانه سدف ثبت نام کرده‌اند صورت می گیرد.

  معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان نیز بیان کرد: برخی عوامل توزیع در سامانه تحویل لاستیک خودرو یا هویت خارجی ندارند و یا از خوزستان مهاجرت کرده‌اند.

  عبدالرحمان ناصریان افزود: این مورد از وزارتخانه و دستگاه‌های مختلف پیگیری شده تا این افراد از فهرست تحویل لاستیک در خوزستان خارج شوند اما متاسفانه تهران با این موضوع موافق نیست.

  وی با بیان اینکه این عوامل طبق سامانه لاستیک تحویل می‌گیرند اما لاستیک در خوزستان توزیع نمی‌شود، ادامه داد: باید هر چه زودتر برای رفع این مشکل فکری شود تا سهمیه خوزستان کسر نشود.

  عاملان توزیع عامل مهم افزایش قیمت گاز مایع

  معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت خوزستان نیز با بیان اینکه عاملان توزیع گاز مایع از عوامل مهم افزایش قیمت گاز مایع در خوزستان هستند گفت: قیمت مصوب هر سیلندر گاز مایع ۹۷ هزارریال است این در حالی است که عاملان توزیع هر سیلندر گاز را تا ۳۰۰ هزار ریال هم به فروش می‌رسانند.

  بهرام جباری افزود: بیشتر گازهای مایع توسط عاملان توزیع گازمایع ، برای مصرف خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  وی با بیان اینکه تغییری در توزیع گاز مایع به شرکت‌های توزیع کننده انجام نشده گفت:اگر عاملان توزیع گاز همکاری نکنند در این بخش دچار مشکل خواهیم شد.

  جباری ادامه داد: وظیفه شرکت‌های پخش گاز مایع باید مشخص شود و باید تا شهرستان‌های استان گاز مایع را توزیع کنند. باید یک نرخ پیشنهادی برای مصرف خارج از خانوار نیز در نظر گرفته شود تا قیمت سیلندرهای گاز خودسرانه افزایش نیابد.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  علی سلمانی 10 روز قبل
  0

  چرا ثبت نشده‌

  اصعر قلعه قوند 17 روز قبل
  0

  اصعر قلعه قوند محبعلی کد ملی ۵۵۹۹۵۷۱۹۷۱

  مهدی 10 ماه قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید