توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سایت همگام پایه نهم هدایت تحصیلی

  1 بازدید

  سایت همگام پایه نهم هدایت تحصیلی را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی وزارت آموزش و پرورش

  ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی وزارت آموزش و پرورش

  ورود مستقیم به سایت همگام هدایت تحصیلی آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید

  ورود مستقیم به سایت همگام هدایت تحصیلی آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید

  منبع مطلب : apahkam.ir

  مدیر محترم سایت apahkam.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سایت همگام پایه نهم www.hamgam.medu.ir

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  نحوه ورود دانش آموزان پایه نهم به سایت همگام

  دانش آموزان پایه نهم متوسطه اول برای استفاده از امکاناتی چون شرکت در آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی یا دریافت ارزشیابی تحصیلی ماهانه خود باید عضو سامانه همگام دانش آموزی شوند .

  برای عضویت در این سامانه دانش آموزان نهم متوسطه اول حتما باید علاوه بر کد ملی ، رمز عبور همگام نیز داشته باشند تا بتوانند ثبت نام خود را تکمیل کرده و وارد سامانه همگام شوند .

  برای دریافت رمز عبور همگام دانش آموزان حتما باید توسط مدیر مدرسه خود درسامانه سناد دانش آموزی عضو شده و ثبت نام آن ها تکمیل شده باشد . دانش آموزان برای دریافت این رمز عبور حتما باید به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کرده و یا با مدیر مدرسه تماس بگیرند ،  چرا که رمز همگام تنها  توسط مدیران مدارس قابل دریافت می باشد .

  جهت راهنمایی بیشتر دانش آموزان پایه نهم برای عضویت در سامانه همگام مدارس در این قسمت تمامی مراحل عضویت در این سامانه را به صورت راهنمای تصویری شرح داده و بررسی می نماییم .

   راهنمای تصویری عضویت در سامانه همگام نهم 

   ابتدا آدرس اینترنتی سامانه همگام به نشانی hamgam.medu.ir را در قسمت آدرس مرورگر وارد کرده و وارد سامانه شوید .

   در صفحه باز شده گزینه ورود را جهت عضویت در سایت همگام انتخاب نمایید .

   سپس در قسمت های خواسته شده نام کاربری و رمز عبور همگام دریافتی از مدرسه خود را وارد نمایید .

   در صورت تایید اطلاعات وارد شده و انتخاب گزینه ورود در انتهای این بخش عضویت دانش آموز در سامانه همگام نهم تکمیل خواهد شد  .

  امکانات موجود در سایت همگام برای دانش آموزان پایه نهم

  دانش آموزان کلاس نهمی پس از تکمیل مراحل ثبت نام خود در سامانه همگام و عضویت در این سامانه می توانند از تمامی بخش های موجود در سایت همگام پایه تحصیلی نهم و متوسطه اول استفاده نمایند .

  مواردی چون فعالیت های های پژوهشی ، شرکت در جشنواره ها و آزمون های دانش آموزی ، تکالیف درسی و سایر موارد مشابه از جمله امکاناتی هستند که در سامانه همگام برای دانش آموزان کلاس نهم قابل استفاده و در دسترس می باشند .

  برای اطلاع از سایر بخش های سایت همگام کلاس نهم و جزئیات آن ها در این قسمت به بررسی هر یک از گزینه های موجود مرتبط با پایه نهم در سامانه همگام مدارس به صورت مختصر و ساده می پردازیم .

   معرفی بخش های مختلف سامانه همگام نهم 

   داشبورد اصلی :

  داشبورد اصلی سامانه همگام پایه نهم در برگیرنده تمامی گزینه های موجود در این سامانه می باشد ، درواقع این قسمت بخشی است که امکانات سامانه همگام در آن دسته بندی شده اند .

   پرسش و پاسخ آنلاین :

  در برخی موارد که دانش آموزان در زمینه های درسی و تحصیلی خود دچار پرسش یا مشکلی می شوند می توانند از طریق این گزینه در سایت همگام پرسش خود را با معلم مربوطه درمیان گذاشته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایند .

   ثبت نام اوقات فراغت :

  در ایام تعطیلات تابستان و یا موارد مشابه دیگر برخی از مدارس و مراکز آموزشی ، برنامه های آموزشی و پرورشی مختلفی را برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان در نظر می گیرند . دانش آموزان علاقه مند به شرکت در این برنامه ها می توانند از طریق این گزینه در برنامه های فراغتی ذکر شده ثبت نام نمایند .

   شرکت در انتخابات :

  انتخابات شورای دانش آموزی هر ساله در تمامی مدارس سراسر کشور برگزار می گردد . دانش آموزان کلاس نهم می توانند از طریق مراجعه به این قسمت از سامانه همگام کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کرده و رای دهند .

   آزمون آنلاین :

  برخی از معلمان برای یادگیری بهتر مباحث درسی دانش آموزان ، اقدام به برگزاری آزمون های آنلاین و مجازی می نمایند . دانش آموزان کلاس نهم می توانند با مراجعه به این قسمت در این آزمون ها شرکت نمایند .

   انضباطی و تشویقی :

  بخش انضباطی برای اطلاع از وضعیت پیشرفت و یا افت دانش آموزان در نظر گرفته شده است . دانش آموزان پایه نهم و والدین آن ها می توانند با مراجعه به این قسمت از سامانه ازمیزان پیشرفت ها و موارد انضباطی مربوطه مطلع شوند .

   محتوای الکترونیک :

  این گزینه شامل بخشی با عنوان بانک محتوای الکترونیک می باشد که دانش آموزان نهم می توانند برای دسترسی به مطالب آموزشی و افزایش میزان یادگیری خود به این بخش از سامانه همگام مراجعه نمایند .

   فرم ساز :

  گزینه فرم ساز مربوط به طراحی فرم های تحصیلی مختلف بوده که دانش آموزان می توانند در صورت لزوم برای دریافت فرم های تحصیلی مورد نظر خود به این قسمت مراجعه نمایند .

   هدایت تحصیلی :

  گزینه مربوط به فرآیند هدایت تحصیلی مختص دانش آموزان پایه نهم بوده و تمامی موارد مرتبط با آن برای این پایه تحصیلی انجام می گیرد لذا دانش آموزان کلاس نهم می توانند به این بخش از سامانه مراجعه کرده و  آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی در سایت همگام  را تکمیل نمایند .

  برنامه کلاسی دانش آموزان :

   این قسمت سامانه همگام نهم برای نمایش برنامه های درسی و کلاسی دانش آموزان که توسط معلمان و مدیران طراحی می شود در نظر گرفته شده است . دانش آموزان با مراجعه به بخش برنامه کلاسی دانش آموزان در سامانه همگام ، می توانند از برنامه هفتگی کلاس های درسی خود مطلع شوند .

   کارنامه :

  گزینه کارنامه سامانه همگام نهم بخشی است که دانش آموزان می توانند از طریق مراجعه به آن کارنامه تحصیلی خود را به صورت هفتگی ، ماهانه و نهایی دریافت نمایند .

   فعالیت های پژوهشی :

  این گزینه شامل چهار بخش اصلی ثبت ایده ها ، خلاقیت ها و دستاورد ها ، ثبت اختراعات ، ثبت ابتکارات و ثبت پژوهش می باشد . دانش آموزان پایه نهمی که علاقه مند به مطالعات و فعالیت های پژوهشی هستند با مراجعه به این گزینه همگام می توانند ایده ها و نو آوری های خود در زمینه های مختلف را ثبت نمایند . 

   جشنواره ها و مسابقات :

  بخش  جشنواره ها و مسابقات سامانه همگام مربوط به جشنواره های دانش آموزی و بین مدارس می باشد ، که دانش آموزان علاقه مند به شرکت در این مسابقات می توانند به این قسمت از سایت همگام نهم مراجعه کرده و ثبت نام خود را تکمیل نمایند .

   تکالیف :

  تکالیف درسی در نظر گرفته شده توسط معلمان تمامی دروس پایه نهم در این بخش از سامانه همگام مدارس قابل مشاهده و دریافت می باشد .

   سامانه نماد :

  گزینه سامانه نماد در سایت همگام پایه نهم مربوط به مدیریت روانی و رفتاری دانش آموزان پایه های تحصیلی مختلف است . این گزینه شامل دو بخش مکاتبات و محتوای آموزشی بوده و والدین ، معلمان و حتی دانش آموزان می توانند در رابطه با موارد آموزشی و مشاوره ای آموزش ها و راهنمایی های لازم را دریافت نمایند .

    استعداد درخشان :

  دانش آموزان کلاس نهمی علاقه مند به تحصیل در مدارس تیزهوشان می توانند با در نظر گرفتن شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم  به این بخش از سامانه همگام نهم مراجعه کرده و موارد مربوط به ثبت نام در این آزمون را تکمیل نمایند .

   جشنواره جوان خوارزمی :

  دانش آموزان مخترع و مبتکر پایه نهم که علاقه مند به شرکت در مسابقات خوارزمی دانش آموزی هستند می توانند با در نظر گرفتن شرایط کافی ، به این بخش از سایت همگام مراجعه کرده و در این جشنواره دانش آموزی شرکت نمایند .

   آموزش مهارت های کار آفرینی :

  علاقه مندان به یادگیری مهارت های فنی و کار آفرینی با مراجعه به این بخش و ثبت نام در دوره های آموزشی آن می توانند از آموزش ها و مهارت های در نظر گرفته شده برای دانش آموزان مقطع متوسطه اول بهره مند شوند .

   المپیاد پژوهشی :

  دانش آموزان پژوهشگر و خلاق در پایه نهم متوسطه اول می توانند با ثبت نام در این بخش و ارائه جزئیات طرح پژوهشی خود در قسمت مربوطه در المپیاد های پژوهشی دانش آموزان شرکت نمایند .

   جشنواره خلاقیت ، نوآوری و کار آفرینی :

  دانش آموزانی که ایده های نو و خلاقانه ای در زمینه های مختلف دارند ، با مراجعه به این بخش و ثبت نام در آن می توانند با ایده ها و نو آوری های دانش آموزان دیگر آشنا شده و همچنین به رقابت با آنان بپردازند .

   بیمه دانش آموزی :

  کارت بیمه دانش آموزی محصلین پایه نهم از طریق مراجعه به این بخش از سامانه همگام قابل دریافت بوده و همچنین دانش آموزان پایه نهم و والدین آن ها می توانند از طریق مراجعه به این قسمت ، فرم شماره ۵ بیمه حوادث دانش آموزی را نیز دریافت کرده و تکمیل نمایند .

  دانش آموزان پایه نهم برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به سامانه همگام نهم می توانند عضو کانال تلگرامی مدارس هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال نمایند . همچنین در صورت داشتن هر گونه پرسش در رابطه با سامانه همگام پایه نهم می توانید راهنمایی های لازم را از طریق تماس با خدمات مشاوره تحصیلی هیوا از مشاورین این مرکز دریافت نمایید .

  سوالات متداول

  ✔️ جزئیات دریافت کارنامه ماهانه دانش آموزان پایه نهم در سامانه همگام مدارس هفتم در این مقاله به صورت تصویری عنوان شده است .

  ✔️ تمامی مراحل مربوط به عضویت در سامانه همگام دانش آموزی نهم در این مقاله به صورت راهنمای تصویری ارائه شده است .

  ✔️ بله طبق موارد عنوان شده در مقاله فوق این امکان در سایت همگام نهم برای دانش آموزان ایجاد شده است که بتوانند از طریق این سامانه در المپیاد های دانش آموزی ثبت نام نمایند.

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  اژین شاه ویسی 1 ماه قبل
  0

  پدیواندره

  اژین شاه ویسی 1 ماه قبل
  0

  پدیواندره

  ابوالفضل قنبری 2 ماه قبل
  0

  خدایا شکرت

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید