در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سخت ترین نوع شنا چه نوعی است در جدول

  1 بازدید

  سخت ترین نوع شنا چه نوعی است در جدول را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  انواع شنا

  انواع شنا

  انواع شنا

  انواع شنا

  انواع شنا به چهار دسته کرال سینه، کرال پشت، شنا پروانه و شنا قورباغه تقسیم بندی می گردد. شنای آزاد، مدلی از مسابقه شنا است که فرد می تواند به دلخواه هر یک از انواع شنا را  انتخاب نماید. معمولا در مسابقات شنای آزاد، اکثر شناگران کل مسیر را (برای سرعت بیشتر) کرال سینه می روند. سرعت در شنا کرال سینه از دیگر انواع شنا بیشتر می باشد.

  کرال سینه

  کرال سینه سرعتی ترین تکنیک شنا محسوب می گردد. این تکنیک شنا در هر ساعت حدود 750کالری را از بین می برد.

  در شنا کرال، بدن باید حالت کشیده داشته باشد. سر می بایست در خط رویش مو با آب تماس داشته باشد. موقعیت سر معمولا ثابت و در مرکز قرار می گیرد، مگر اینکه برای نفس گیری به چرخش دربیاید. سرتان را بیش از حد از آب بیرون نیاورد. در این نوع از شنا دست ها محرک اصلی جلو بردن فرد هستند. یکی از دست های خود را می بایست با شدت و شتاب بیشتری رو به جلو پرتاپ کنید و آب را بشکافید. دستی که در داخل آب است نیز آب را به عقب برانید تا شما سریعتر به جلو حرکت کنید.

  یکی از نکاتی که بسیاری از مربیان بر روی آن تاکید می کنند، حرکت لگن و اندام فوقانی بدن مانند شکم و سینه است.  یکی از عوامل موثر در کرال خوب حرکت لگن فرد می باشد. بدین جهت فرد باید هماهنگ با حرکات دست، تنه و لگن خود را طوری بچرخاند تا آب را به خوبی بشکافد.

  حرکت پاها در کرال سینه می بایست به طور متناوب و شلاقی انجام بگیرد. حرکت ساق های پا یکی بالا و یکی پایین، موجب تثبیت وضعیت خطی بدن شناگر می بشود. این حرکت موجب تعادل فرد برای پیمودن هرچه سریعتر مسیر شنا می شود. اگر توجه شود با توجه به گیفت های صفحه متوجه می شویم که حرکات شلاقی پا، نیروی حرکت خود را از قسمت لگن دریافت می کنند نه از پشت زانو ها. حرکت پا باید از قسمت باسن شروع شود و شلاقی کوبیدن پا به سطح آب از قسمت زانو اشتباه می باشد و ران ها نیز باید در حرکت شلاقی پا حرکت کنند. ( دقیقا عملی مثل راه رفتن در زمین)

  کرال پشت

  کرال پشت یکی از دیگر انواع شنا می باشد که  قسمت سینه و سر شناگر بر روی آب قرار دارد. صورت شناگر رو به آسمان است. مزیت این حالت نفس گیری راحت فرد می باشد. درست است که فرد دم و بازدم راحتی دارد، ولی نمی تواند ببیند که به کجا می رود.

  در شنا کرال پشت دست ها به طور یکی در میان به سمت عقب و بالای سر فرود می آید.  در این نوع از شنا دست ها کاملا صاف از آب خارج میشود.  به سطح آب که نزدیک شد مچ دست ها تغییر زاویه می دهند. دست ها که وارد آب شد مچ مجددا تغییر زاویه داده و آرنج ها شکسته می شود.  دقت داشته باشید دست ها در محل آرنج باید خم شوند و چنانچه در حین حرکت صاف و کشیده باشند، اشتباه است.

  حرکت پاها در شنا کرال پشت به حالت ضربدری می باشد. هر کدام یک از پاها به طور متناوب و یکی در میان بالا و پایین می روند. ساق پاها همانند کرال سینه باید شلاقی باشند، تا به انسجام حرکات بدن کمک کنند و تعادل فرد حفظ شود. حرکات پا در کرال پشت باید از قسمت لگن انرژی خود را دریافت کند. بدین شکل حر کت از لگن شروع می شود، اما ساق پا حرکت بیشتری دارد. ( آب را پرتاب می کند).

  حرکت لگن و بالاتنه در کرال پشت به اندازه شنا کرال سینه با اهمیت است. حرکت این اندام با دستی که آز اب خارج می شود هماهنگ است. این چرخش و پیچ وتاب لگن و تنه باعث راندن آب و سرعت بیشتر فرد می گردد.

  شنا پروانه

  شنا پروانه یکی از مشکل ترین و زیبا ترین انواع شنا به شمار می رود. شنای پروانه سرعت بیشتری نسبت به شنای قورباغه دارد. علت این امر در تفاوت حرکت پاها می باشد. اجرای تکنیک شنای پروانه در مسابقات بین الملی نیاز به تبحر زیادی دارد.

  حرکت دست ها همزمان با هم انجام می گیرند.این حرکت  از کنار بدن به سمت بالای سر و  به گونه ای کشیده و مستقیم فرود می آیند و آب را می شکافند.

  همزمان با راندن آب به سمت کناره ها توسط دست، با بالا آمدن سر نفس گیری انجام می گردد. حرکت پاها در شنای پروانه مانند دلفین انجام می گیرد. این حرکت به گونه ای است که از میان کمر تا پایین پاها،  موجی در بدن ایجاد و خارج می گردد.

  حرکت پاها نیز به طور همزمان شکل می گیرند و بالا و پایین می روند. سی دقیقه انجام شنای پروانه در وزن های مختلف، کالری متفاوتی می سوزاند. دقت کنید که با تکنیک درست این شنا را انجام دهید و به گردن و کمر خود فشار نامناسبی وارد نکنید.

  شنا قورباغه

  شنا قورباغه یکی از رایج ترین و قدیمی ترین انواع شنا می باشد. این نوع شنا به دلیل نفس گیری راحت، جزو اولین آموزش هایی است که به مبتدیان آموزش داده می شود. بدن در حالت افقی روی آب قرار می گیرد.

  دست ها همزمان در یک راستا به سمت جلو قرار دارند. بعد هر دو دست همزمان آب را از کناره ها به عقب می رانند. این شکافتن آب فرد را به جلو حرکت می دهد. هنگامی که دستها به سمت پایین می روند، سر شناگر به بالا می آید و نفس گیری انجام می شود.

  بلافاصله بعد از انجام حرکت دست پاهای فرد، مانند پاهای قورباغه عمل می کند. این حرکت به صورتی است که زانوها خم می شوند . بعد به گونه ای صاف می شوند که پاها به هم نزدیک شوند. این خم شدن پاها و در یک راستا قرار گرفتن آن نیز به سرعت فرد و بالا ماندن در آب کمک می نماید.

  شنا قورباغه شنایی است که باعث می شود فرد به هنگام خالی شدن زیر پایش، بر روی آب قرار بگیرد و راحت نفس بکشد. این نوع شنا نسبت به انواع شنا های دیگر فشار کمتری به شانه ها وارد می کند. شنای قورباغه 300 تا 444 کالری را در سی دقیقه می سوزاند.

  انواع شنا در چه متراژ هایی انجام می گیرد؟

  فواید انواع شنا

  فواید انواع شنا های کرال سینه،کرال پشت، پروانه و قورباغه  و ویژگی ها و تاثیرات هر کدام یک از آنها را به ترتیب بیان می نماییم.

  منبع مطلب : www.daryakav.com

  مدیر محترم سایت www.daryakav.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  محمد کریمیان : پروانه

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سام 18 روز قبل
  0

  سخترین نوع شنا قطعا شنای پروانه هست که نیاز به قدرت بدنی بالا، و تنفس بالائی دارد. یادگیری این نوع شنا را باید از سنین پائین و تحت نظر اساتید این فن شروع کرد . در شنای پروانه تغریبا همه عضلات اصلی بدن فعال میشوند، بخصوص عضلات دست و کمر و سینه تحت فشار بیشتری قرار میگیرند و به همین خاطر حتما باید قبل از شروع کردن به این نوع شنا عضلات را با نرمشهائی خاص گرم و آماده کرد. به عقیده اکثر شناگران، زیباترین نوع شنا هست که میبایست شناگر قبل از آن ، انواع دیگر شنا را بدرستی یاد گرفته باشد.

  محمدرضا 4 ماه قبل
  0

  سخت ترین نوع شنا چه نوعی هست

  ..... 4 ماه قبل
  1

  پروانه

  محمد صالح 6 ماه قبل
  1

  پروانه

  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  عحلزحهرجهلجهدجهر۰

  سارا 7 ماه قبل
  1

  بچه ها اگه کسی میدونه میتونه بگه ۶ حرفی آخرین ی هست میدونین چیه ممنونم

  😎😎 7 ماه قبل
  -1

  پروانه س دیگه

  Hly 8 ماه قبل
  1

  سخت ترین شنا کدومه

  1
  ... 4 ماه قبل

  پروانه

  محمد کریمیان 8 ماه قبل
  4

  پروانه

  مبینا 8 ماه قبل
  2

  پروانه

  0
  محمد کریمیان 8 ماه قبل

  درست هست

  مهدی 8 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  سام 18 روز قبل

  پرواته سخت ترین شنا هست که یارگیری درست آن نیاز به بدنی آماده و حتما داشتن علاقه به این نوع خاص شنا هست.

  برای ارسال نظر کلیک کنید