توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سوالات فصل پنجم علوم هفتم با جواب

  1 بازدید

  سوالات فصل پنجم علوم هفتم با جواب را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  جواب فصل پنجم علوم هفتم

  جواب فصل پنجم علوم هفتم

  ❤ ساینس هاب ❤

  فعالیت صفحه ی 42 علوم هفتم

  مزایا و معایب بهره برداری از معدن علوم هفتم

  یک شرکت بزرگ قصد دارد در حومه یکی از شهرهای ایران از یک معدن بزرگ بهره‌برداری کند. در زیر نظر چند نفر از افراد مختلف در این باره ارائه شده است.

  جواب فعالیت صفحه 42 علوم هفتم

  مزایا و معایب بهره برداری از یک معدن از نظر اجتماعی

  ✅ مزایا:

   ❌ معایب:

  مزایا و معایب بهره برداری از یک معدن از نظر اقتصادی

  ✅ مزایا:

   ❌ معایب:

  مزایا و معایب معدن از نظر زیست محیطی

  ✅ مزایا:

   ❌ معایب:

  جواب سوال های فصل پنجم علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع آوری کنید صفحه 43 علوم هفتم

  ✅ در شهرهایی مانند یزد، همدان و… ظرفهای سفالی و چینی مختلفی ساخته می شود. دربار ه ی تنوع، ویژگی‌ها و چگونگی ساختن این ظرف ها اطلاعات جمع آوری کنید.

  برای ساخت ظرفهای سفالی معمولاً از نوعی خاک به عنوان ماده اولیه به همراه مقداری کاه و شن به عنوان چسب استفاده می‌شود. این مواد با آب مخلوط می‌شوند و با قالب به شکل ظرف در می‌آیند و سپس در کوره، عملیاتِ پخت صورت می‌گیرد و بعد به آرامی خنک می‌شوند. سپس با کمک اکسیدهای رنگی فلزات آهن، آلومینیم، مس و سرب، لعاب روی ظرف قرار می‌گیرد و مجدداً عملیات پخت تکرار می‌شود.

  ظروف چینی یکی از سالم‌ترین ظروف غذاخوری هستند و با سرد و گرم شدن به راحتی نمی‌شکنند. ظروف چینی هیچگونه مواد سمی و مضری ندارند. چینی‌ها انواع گوناگونی دارند. چینی‌های ضخیم و چینی‌های کاغذی. در ایران معمولاً از چینی‌هایی استفاده می‌شود که ضخامت متوسطی دارد و از جلای خوبی برخوردار است.

  فرآیند تولید ظروف چینی بدین شرح است:

  ابتدا مواد اولیه آماده سازی می شود (نوعی خاک، ماده معدنی جلا دهنده و سیلیس به همراه خاک چسبنده، مواد اولیه تهیه چینی هستند). سپس فرم‌دهی و ریخته‌گری انجام شده و در مرحله‌ی بعد پخت اولیه و لعاب زنی و پخت لعاب ظروف انجام می‌شود. تا این مرحله، محصولی که به دست می‌آید چینی سفید نام دارد. و نهایتاً در مرحله‌ی دکور زنی و مراحل تکمیلی، چینی سفید تزئین می‌شود.

  ❤ Sci-HuB.iR ❤

  جواب گفت و گو کنید علوم هفتم صفحه 43

  دُم به لوله‌ای تو خالی گفته می‌شود که از فولاد یا آلیاژی مخصوص است و طول آن 100 الی 120 سانتی‌متر می باشد که برای برداشتن شیشه از داخل کوره مورد استفاده قرار می‌گیرد و وسیله‌ی اصلی در حرفه‌ی شیشه‌گری محسوب می‌شود.

  شیشه‌گران دُم را در داخل شیشه‌ی مذاب (خمیر شیشه) فرو می‌برند و کمی آن را می‌چرخانند، بعد از برداشتن مقدار کمی از شیشه‌ی مذاب، در لوله می‌دمند. به این ترتیب گوی کوچکی به نام گوی اول به دست می‌آید، بعد از سرد شدن این گوی، مجدداً دُم را به داخلخمیر شیشه فرو برده و شیشه‌ی لازم را برای ساخت وسیله مورد نظر بر می‌دارند.

  برای تراش‌دادن وسایل هم از سنگ‌های مخصوصی که درجه سختی آنها بیش‌تر از شیشه است استفاده می‌شود و سپس آنها را صیقل می‌دهند تا به شکل دلخواه برسد.

  ❤ ساینس هاب ❤

  جواب فعالیت صفحه 44 علوم هفتم

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  حنا 14 روز قبل
  1

  سلام سوالات خوب نیستن میشه خوب تر بزارین من سوالات درس ۵ میزنم فعالیت میاره

  ناشناس 18 روز قبل
  0

  اوک یا بیشتر توضیح بدم

  ناشناس 18 روز قبل
  0

  گه نخور

  ناشناس 1 ماه قبل
  1

  هیچی نیست

  ناشناس 2 ماه قبل
  -1

  اشگال نداره همینم از کلاس خصوصی بهتر

  ریوندی 2 ماه قبل
  0

  من میخوام جواب سوال های در س 5 علوم رو بید

  ز 2 ماه قبل
  0

  ولی ممنون

  برای ارسال نظر کلیک کنید