توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  شعر در مورد احترام به مظاهر ملی

  1 بازدید

  شعر در مورد احترام به مظاهر ملی را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : qnama.ir

  مدیر محترم سایت qnama.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شاعران برای احترام به پرچم ایران سنگ تمام گذاشتند

  شاعران برای احترام به پرچم ایران سنگ تمام گذاشتند

  به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا ، شب شعر شاعران در تقدس پرچم ایران با عنوان «این سه رنگ سرافراز»، شب گذشته 19 دی‌ماه در فرهنگ‌سرای انقلاب برگزار شد. 

  ناصر فیض نخستین شاعر طنزپردازی بود که در این مراسم به شعرخوانی پرداخت. وی نخستین شعر خود را این‌گونه آغاز کرد:

  باید که شیوه‌ سخنم را عوض کنم

  شد، شد، اگر نشد، دهنم را عوض کنم

  در ادامه این مراسم عباس احمدی شعری درباره پرچم ایران را با این ابیات قرائت کرد:

  گوهری از جنس ایمان عتیق آورده‌ایم/ یادگاری از رفیقان شفیق آورده‌ایم

  پرچم ما قصه دیروز یا امروز نیست/ کهنه‌مکتوبی است از عهد عتیق آورده‌ایم 

  این شاعر در ادامه،‌ شعر طنزی بر ضد تحرکات اخیر آل سعود و رئیس‌جمهور امریکا قرائت کرد:

  کیش آخر می‌شود مانند تایوان غم مخور/ این جزیره می‌شود روزی گلستان غم مخور

  مهدی جهاندار شاعری که در نیمه ماه مبارک رمضان در محضر رهبر انقلاب شعری با محتوای فتنه خواند، در این مراسم غزلی با موضوع ایران خواند.

  در ادامه این مراسم غلامرضا طریقی پیش از شعرخوانی گفت: حدود 9 سالی است ساکن بندرعباس بودم و با خلیج فارس رابطه ویژه‌ای برقرار کرده بودم، از این رو روزی یکبار چند لحظه‌ای را کنار خلیج سپری کردم، اما هم‌زمان با اولین روزهای شیطنت بحث دروغین خلیج عربی که آل‌سعود آن را مطرح کرد، تا سه چهار روز هر وقت کنار خلیج فارس می‌رفتم می‌گریستم، برای همین، شعری با همین مضمون سرودم:

  محال نیست که شب روز و روز شب بشود/ خلیج فارس اگر یکشبه عرب بشود

  شبی که مزه خون را نمی‌چشد دشمن/ برای نقشه ما نقشه می‌کشد دشمن 

  محمد گلریز از خوانندگان کشورمان که سرودهای انقلابی او در روزهای ابتدایی انقلاب و حال حاضر همواره بر لبان مردم جامعه زمزمه می‌شود در این مراسم گفت: در مقاطع مختلف اتفاقات ناگوار یا شادی در کشور وقتی رخ می‌دهد، بدان واسطه سرودهای مختلفی را خواندم و تا الان نزدیک به 2 هزار اثر را اجرا کردم، اما این افتخار را دارم در هر حادثه‌ای برای کشور رخ داده، سرود می‌خواندم. 

  وی گفت: برای پرچم ایران هم سرودی با این مضمون خواندم، نماد هویت و شناسنامه و غرور ملی ما پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران است. 

  این خواننده سرودهای خاطره انگیز گفت: در قرآن هم آمده است که خدا دشمنان را از احمق‌ها گماشته است، چرا که یک کودک سه ساله هم می‌داند که نباید به پرچم ملی یک کشور بی‌احترامی کند، اما سخنان رهبر انقلاب شب گذشته در مورد اعتراضات مردم واقعاً شنیدنی بود، ایشان فرمودند اگر کسی اعتراضی دارد که به حق هم هست، باید به آن توجه شود، مردم مسئله معیشت دارند، ولی منطقی و عاقلانه اعتراض را مطرح کنند. آتش زدن پرچم کار مردم ایران نیست. 

  گلریز گفت: در این باره آهنگی به نام پرچم اجرا کردم که در پاسخ به اهانت‌کننده به پرچم ایران است. ما خیلی صریح و شفاف می‌گوییم در جامعه هر سلیقه‌ای که داشته باشیم، به پرچم‌مان احترام می‌گذاریم. 

  گلریز ضمن اشاره به اینکه پیروزی‌های مختلفی در منطقه توسط نیروی قدس به دست آمده، اما بدان کم‌توجهی شده گفت: انسان گاهی تأسف می‌خورد، چرا که برخی پیروزی‌ها برای ایران در منطقه به وجود آمد که دنیا را مبهوت کرد، پیروزی نیروهای مقاومت در سوریه به فرماندهی سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی، پیروزی بسیار بزرگی بود به شکلی که دنیا را متحیر کرد. 

  این خواننده افزود: دنیا به لحاظ نظامی از فرماندهی حاج قاسم متعجب ماند که چطور یک فرمانده اعلام می‌کند تا سه ماه دیگر داعش را بیرون و زمین‌گیر می‌کنیم و سوریه آزاد خواهد شد و بلافاصله رأس روز مقرر این حادثه اجرایی می‌شود. در مقابل این حادثه بزرگ متأسفانه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تبلیغی روی این مسئله انجام نداد برای اینکه سهم کوچکی در این پیروزی داشته باشم، سرود پیروزی با عنوان مرد پیروزی سلیمانی را اجرا کردم. 

  او در ادامه چند سرود «صبح پیروزی 2» «پرچم» و «بسیارتر از ستارگانیم » برای حاضران در سالن اجرا کرد.

  زهرا سپهکار از اصفهان شاعری بود که شعری در راستای «ما عاشق مبارزه با صهیونیست هستیم» را خواند که مورد تشویق حاضران قرار گرفت. در بخشی از این شعر آمده:

  ما ابرهای صاعقه‌باریم پس چرا/ در تنگنای قافیه تنها گریستیم

  ما پرچمیم دست علمدار و حاضریم/ حتی اگر دست فدا شد بایستیم

  ما در خط مقدم عشقیم عاشقیم/ ما عاشق مبارزه با صهیونیستیم

  در ادامه این مراسم بیت‌الله جعفری با لهجه شیرین آذری ابتدا شعری به زبان فارسی و سپس شعری به زبان آذری خواند. 

  وی گفت: وقت است بگوییم به دنیا همه با هم/ ما امت عشقیم و تولی همه با هم 

  محمدرضا وحیدزاده که از نخستین شاعرانی بود که به اهانت به پرچم ایران واکنش نشان داده بود، قصیده‌ای که به واسطه اتفاقات رخ داده سروده بود، برای حاضران خواند.

  مرتضی امیری اسفندقه از شاعران مطرح کشور، با حضور روی سن ابتدا گفت: از حاضران خواهش می‌کنم برای همه ورزشکارانی که در دنیا پرچم ایران را بالا بردند کف بزنند و بعد از آن برای پرچم کشورمان.  

  اسفندقه اظهار داشت: بنده مثل همه شما عاشق پرچم ایران هستم و من قطره‌ای هستم که به دریا متصلم، برای پرچم ایران هم سروده‌های بسیاری دارم، اما شعری خطاب به عزیز جانبازی که زندگی مان را مدیون آنها هستیم سروده بودم که برایتان می‌خوانم. از توست تو ای تازه‌ترین حادثه شب/ در حال سماع است اگر پرچم ایران.

   محمدمهدی سیار از چهره‌های شناخته‌شده شعر انقلاب و از جوانانی که معمولاً واکنش‌های به جا و تأثیرگذاری در انقلاب داشته، شعر خود را اینگونه آغاز کرد:

  شعرم یکسر فدای این مصرع/ بر خاتم انبیاء محمد صلوات. در ادامه شعری در چند بند برای پرچم جمهوری اسلامی ایران خواند. 

  یک …

  لحظه لحظه خاطرات بهمنی که یک دفعه بهار شد

  بهمنی که بوی گل گرفت و سوسن و یاسمن

  بهمنی که غرق شوق و شور بود، انفجار نور بود

  دو …

  سرزمینی که نگاش به آسمونه و حسابش از زمین جداست

  ذره ذره خاکش از غرور و غیرته

  سرزمینی که شن کویرشم، لشکر خداست

  سه…

  بغض ناتموم مادری بالاسر جنازۀ پسر

  بغضی که یک‌مرتبه صدا میشه سکوت رو میشکنه

  ای تموم بچه‌هام فدای تو یا حسین

  این گلم نثار کربلای تو یا حسین

  *

  ای پدر و مادرم فدای تو یا حسین

  زندگیم فدای کربلای تو یا حسین

  اما فرهنگ‌سرای انقلاب در شب گذشته شعرخوانی شاعری را به خود دید که سالن را غرق در شعف کرده بود. «احمد بابایی» شاعری بود که بلافاصله پس از قرار گرفتن در پشت تریبون ابیات حماسی خواند که در بند بند آن حاضران به شعف آمده و کف می‌زدند. مطلع شعر او اینگونه بود:

  دل به نور امید باید داد/ پای پرچم شهید باید داد

  سارا جلوداریان از دیگر شاعرانی بود که با قرار گرفتن در پشت تریبون، شعری که برای پرچم ایران سروده بود را قرائت کرد، او اینگونه خواند: ای برافراشته پاک، تو ایمان منی/ قرص ماهی که همیشه لب ایوان منی. دل به دریازدنت ورد زبان‌ها شده است/ تو قسم‌خورده‌ترین شرقی دنیای منی. 

  چهره دیگری که پشت تریبون قرار گرفت و برای شعرخوانی دعوت شد، میلاد عرفان‌پور بود. نام عرفان‌پور برای تمامی حاضران به واسطه واکنش‌های به جا و سرایش ابیات انقلابی شناخته شده بود که با تشویق‌های حاضران همراه شد، او اینگونه خواند: به نام خالق یکتای ما که از ایمان/ نهاده بار امانت به گرده انسان. 

  افسانه غیاثوند و محمد برزگر از دیگر شاعرانی بودند که به شعرخوانی پرداختند. برزگر مثنوی در مورد مسائل اخیر تهران و برخی شهرها خواند و گفت: در کوچه بوی دود پیچیده است همسایه/ دشمن دوباره نسخه پیچیده است همسایه. سر می‌رسد از نو غبار فتنه انگار/ ای کاش پیدا شود بار دیگر عمار. 

  صابر قدیمی از جمله شاعران طنزی بود که در این مراسم اظهار داشت: مردم ایران پرچم جمهوری اسلامی ایران خود را همیشه در قلب خود دارند، واقعیت این است اگرچه این اتفاق دون شأن یک ایرانی بود و یک ایرانی هیچ‌گاه پرچم ملی خود را آتش نمی‌زند، خوب است مسئولین به خواسته‌های به حق مردم گوش فراداده و فکری اساسی بکنند. 

  وی یک رباعی خواند: اعضای تنت از بدنت کات شده/ شیری و ملخ برای تو لات شده

  ای کاش ببینیم و نبینیم شبی/ تنبان تو بر تن امارات شده

  در پایان این مراسم، برخی دیگر از شاعران مثل فاطمه طارمی، محمد هاشم پور و امجد زمانی به شعرخوانی پرداختند. 

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.tasnimnews.com

  مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 روز قبل
  0

  سلام عالی

  ناشناس 2 روز قبل
  1

  ما باید از کلمات فارسی استفاده کنیم

  ایا میدانستید سلام کلمه عربی است ، ما به جای سلام از چه کلمه هایی. باید استفاده کنیم .

  همچنین مرسی کلمه فرانسوی است و ماباید به جای مرسی بگویی ممنون

  افسانه 7 روز قبل
  -1

  خوب بود

  من سوگند احمدی هستم ؟ 7 ماه قبل
  0

  این خیلی بد هست

  .. 9 ماه قبل
  1

  خوبه

  خاتون برزکار 10 ماه قبل
  1

  عالی بود

  زهرا گودرزی 12 ماه قبل
  3

  میشه شعر های بهتری بزارید؟؟؟

  مهدی 12 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید