توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور اعلام وصول شد

  دسته بندی :
  1. اسک 98
  2. مطالب سایت
  6بازدید

  طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور اعلام وصول شد را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  طرح سه فوریتی قرنطینه کامل کشور اعلام وصول شد

  طرح سه فوریتی قرنطینه کامل کشور اعلام وصول شد

  رییس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس از تحویل طرح سه فوریتی قرنطینه کامل کشور توسط تعدادی از نمایندگان به هیات رییسه مجلس خبر داد.

  *** قرنطینه کامل کشور

  به گزارش خبرگزاری صنایع، عبدالکریم حسین زاده با اعلام این خبر، اظهار داشت:

  در صورت تایید این طرح دولت موظف است ظرف ۲۴ ساعت تعطیلی کل کشور را به تمام دستگاه‌ها اعلام کند.

  *** جزییات طرح سه فوریتی قرنطینه کامل کشور

  به گزارش خبرنگار صنایع به نقل از رییس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس، جزییات طرح سه فوریتی قرنطینه کامل کشور به شرح ذیل است:

  تبصره ۱: دولت موظف است ظرف ۲۴ ساعت پس از تصویب این قانون، ضوابط شرایط کرونایی را تدوین و جهت اجرا به دستگاه‌ها و شهروندان ابلاغ کند.

  تبصره ۲: دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند از زمان تصویب این قانون تا پایان زمان اجرا موارد زیر را انجام دهند.

  تامین مایحتاج دهک‌های پایینی جامعه و واریز حقوق کامل دو ماهه برای تمامی انها به صورت پیش تراکنش

  واریز کمک معیشتی دو ماه پیش رو برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که استثنائا در این دو ماه بایستی این مبلغ دو برابر شرایط عادی باشد.

  برنامه مدیریت تردد خودروها درون و بین شهرها و نحوه اجرا و ابلاغ جرایم تخلفی از سوی راهنمایی و رانندگی و وزارت کشور.

  پرداخت کامل حقوق کارکنان دولت با هر نوع قرارداد (رسمی، پیمانی ، قراردادی، شرکتی) در زمان تعطیلی

  استفاده رایگان از خدمات اینترنتی برای کلیه کاربران اعم از خانگی و همراه

  قبوض اب، برق، تلفن و گاز تا مصرف حد استاندارد رایگان و بالاتر از ان بصورت عادی محاسبه و پس از پایان قرنطینه پرداخت می‌شود.

  برنامه‌ریزی جهت برگزاری کلیه ازمون‌های سراسری و ازمون‌های مدارس در تابستان

  تبصره:۳ نحوه تامین منابع مالی تعطیلی یک ماه کشور

  عدم فروش بنزین سهمیه‌ای و ارایه ان بصورت ازاد با نرخ واحد ۳۰۰۰ تومان. با توجه به عدم تردد در این مدت و لزوم تخصیص یارانه به مصارف خانگی نظیر آب و برق و اینترنت، بنزین یارانه ای در مدت تعطیلی قطع و بودجه آن مصرف رفاه خانوارها و موارد مذکور در بالا خواهد شد.

  برداشت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی با اذن رهبری و همچنین تمامی مبلغ واریزی از صندوق پول جهانی

  تبصره ۴: امروز روز همبستگی تمامی جریان‌های سیاسی، قوای سه گانه، سازمان‌ها، ارگان‌ها و نیروهای نظامی و انتظامی است تا برای نجات جان ملت تلاش همگانی کرده و ان را در معرض دید و قضاوت ملت قرار دهند بر همین مبنا تمامی ارگان‌های اعم از ستاد کل نیروهای مسلح، نظامی و انتظامی، سپاه، ارتش، بسیج و حتی ارگان‌های عمومی و نیمه عمومی از ستاد اجرایی فرمان، آستان قدس، شستا و تمامی مجموعه‌های زیر نظر وزارت رفاه و … موظف هستند تا پایان دوره یک ماهه برای مقابله با کرونا همکاری صد در صد با ستاد مقابله در دولت را داشته باشند و هماهنگ عمل کنند و تمامی نیروهای انسانی متخصص، ابزار و امکانات لجستیکی از امبولانس تا هر چیز دیگری و امکانات مالی ممکن را در اختیار ستاد مقابله قرار دهند.

  تبصره ۵: صدا و سیما‌ موظف است یکی از شبکه‌های خود را بصورت ۲۴ ساعته در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد تا این وزارتخانه در تمامی ساعات شبانه روز به اموزش و گزارش و پاسخگویی شهروندان بپردازد.

  لازم به ذکر است گزارش‌های ستاد مقابله و هیات نظارت بر عملکرد ستاد و بسته‌های اموزشی وزارت بهداشت برای شهروندان باید از همین شبکه پخش شود و تمام هزینه‌های این شبکه از محل اعتبارات صدا و سیما باید تامین شود.

  تبصره ۶: به منظور سرعت در تصمیمات و جامع بودن امور در ستاد مقابله با کرونا بایستی افراد زیر نیز در ستاد مذکور حضور با حق رای داشته باشند.
  نایب رییس اول مجلس
  رییس کمیسیون بهداشت و درمان
  دادستان کل کشور
  رییس سازمان بازرسی کل کشور

  تبصره ۷: دولت موظف است برای تمام دوره کار کادر درمان و پرستاری و اداری و بیمارستانی درگیر با کرونا از اول اسفند تا پایان بحران، علاوه بر حقوق ماهیانه حق ماموریت لحاظ و پرداخت کند.

  تبصره ۸: شهروندان هیچگونه حق تردد درون و بیرون شهرها نداشته و در تمام مدت سی روز باید در منزل بمانند به غیر از موارد کاملا ضروری برای درمان که این نوع ترددها بایستی با هماهنگی وزارت بهداشت و از طریق شماره تماس‌هایی که اعلام خواهند کرد باید صورت پذیرد.

  تبصره ۹: رییس جمهور به عنوان رییس ستاد مقابله موظف است بعد از پایان ماموریت ستاد، گزارش کامل از عملکرد را در صحن علنی ارایه کند.

  تبصره ۱۰: تمام موارد مذکور در مواد و تبصره‌های بالا از قوانین کرونایی تا موضوع یارانه بنزین و شورای عالی مد نظر فقط تا پایان دوران تعطیلی کشور قابل اجراست و با پایان یافتن شرایط تعطیلی، همه چیز به قبل از آن باید باز گردد.

  تبصره ۱۱: درباره تعطیلی کامل کشور، جلسات هیات دولت، جلسات علنی مجلس شورای اسلامی و ستاد مرکزی قوه قضاییه رییس قوه و معاونان آن استثنا بوده و به هیچ وجه نباید تعطیل شود.

  به گزارش خبرگزاری صنایع، در صورت تایید طرح قرنطینه کامل کشور، دولت موظف است ظرف ۲۴ ساعت تعطیلی کل کشور را به تمام دستگاه‌ها اعلام کند.

  انتهای پیام///

  منبع مطلب : sanayepress.com

  مدیر محترم سایت sanayepress.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشوراعلام وصول شد

  طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشوراعلام وصول شد

  در صورت تایید این طرح دولت موظف است ظرف ۲۴ ساعت تعطیلی کل کشور را به تمام دستگاه‌ها اعلام کند.

   جزییات طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور

  تبصره ۱: دولت موظف است ظرف ۲۴ ساعت پس از تصویب این قانون، ضوابط شرایط کرونایی را تدوین و جهت اجرا به دستگاهها و شهروندان ابلاغ کند.

  تبصره ۲: دستگاهای اجرایی مکلف هستند از زمان تصویب این قانون تا پایان زمان اجرا موارد زیر را انجام دهند.

  🔸تامین مایحتاج دهکهای پایینی جامعه و واریز حقوق کامل دو ماهه برای تمامی انها به صورت پیش تراکنش

  🔶 واریز کمک معیشتی دو ماه پیش رو برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که استثنائا در این دو ماه بایستی این مبلغ دو برابر شرایط عادی باشد.

  🔶 برنامه مدیریت تردد خودروها درون و بین شهرها و نحوه اجرا و ابلاغ جرایم تخلفی از سوی راهنمایی و رانندگی و وزارت کشور.

  🔶 پرداخت کامل حقوق کارکنان دولت با هر نوع قرارداد (رسمی، پیمانی ، قراردادی، شرکتی) در زمان تعطیلی

  🔶 استفاده رایگان از خدمات اینترنتی برای کلیه کاربران اعم از خانگی و همراه

  🔶 قبوض اب، برق، تلفن و گاز تا مصرف حد استاندارد رایگان و بالاتر از ان بصورت عادی محاسبه و پس از پایان قرنطینه پرداخت می شود.

  🔶 برنامه ریزی جهت برگزاری کلیه ازمون های سراسری و ازمون های مدارس در تابستان

  ۳⃣تبصره:۳ نحوه تامین منابع مالی تعطیلی یک ماه کشور

  🔶 عدم فروش بنزین سهمیه ای و ارایه ان بصورت ازاد با نرخ واحد ۳۰۰۰ تومان. با توجه به عدم تردد در این مدت و لزوم تخصیص یارانه به مصارف خانگی نظیر آب و برق و اینترنت، بنزین یارانه ای در مدت تعطیلی قطع و بودجه آن مصرف رفاه خانوارها و موارد مذکور در بالا خواهد شد.

  🔶 برداشت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی با اذن رهبری و همچنین تمامی مبلغ واریزی از صندوق پول جهانی

  ۴⃣تبصره ۴: امروز روز همبستگی تمامی جریانهای سیاسی، قوای سه گانه، سازمانها، ارگانها و نیروهای نظامی و انتظامی است تا برای نجات جان ملت تلاش همگانی کرده و ان را در معرض دید و قضاوت ملت قرار دهند بر همین مبنا تمامی ارگانهای اعم از ستاد کل نیروهای مسلح، نظامی و انتظامی، سپاه، ارتش، بسیج و حتی ارگانهای عمومی و نیمه عمومی از ستاد اجرایی فرمان، آستان قدس، شستا و تمامی مجموعه های زیر نظر وزارت رفاه و … موظف هستند تا پایان دوره یک ماهه برای مقابله با کرونا همکاری صد در صد با ستاد مقابله در دولت را داشته باشند و هماهنگ عمل کنند و تمامی نیروهای انسانی متخصص، ابزار و امکانات لجستیکی از امبولانس تا هر چیز دیگری و امکانات مالی ممکن را در اختیار ستاد مقابله قرار دهند.

  ۵⃣ تبصره ۵: صدا و سیما‌ موظف است یکی از شبکه های خود را بصورت ۲۴ ساعته در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد تا این وزارتخانه در تمامی ساعات شبانه روز به اموزش و گزارش و پاسخگویی شهروندان بپردازد.

  🔶لازم به ذکر است گزارشهای ستاد مقابله و هیات نظارت بر عملکرد ستاد و بسته های اموزشی وزارت بهداشت برای شهروندان باید از همین شبکه پخش شود و تمام هزینه های این شبکه از محل اعتبارات صدا و سیما باید تامین شود.

  ۶⃣تبصره ۶: به منظور سرعت در تصمیمات و جامع بودن امور در ستاد مقابله با کرونا بایستی افراد زیر نیز در ستاد مذکور حضور با حق رای داشته باشند.
  نایب رییس اول مجلس
  رییس کمیسیون بهداشت و درمان
  دادستان کل کشور
  رییس سازمان بازرسی کل کشور

  ۷⃣تبصره ۷: دولت موظف است برای تمام دوره کار کادر درمان و پرستاری و اداری و بیمارستانی درگیر با کرونا از اول اسفند تا پایان بحران، علاوه بر حقوق ماهیانه حق ماموریت لحاظ و پرداخت کند.

  ۸⃣تبصره ۸: شهروندان هیچگونه حق تردد درون و بیرون شهرها نداشته و در تمام مدت سی روز باید در منزل بمانند به غیر از موارد کاملا ضروری برای درمان که این نوع ترددها بایستی با هماهنگی وزارت بهداشت و از طریق شماره تماس هایی که اعلام خواهند کرد باید صورت پذیرد.

  ۹⃣تبصره ۹: رییس جمهور به عنوان رییس ستاد مقابله موظف است بعد از پایان ماموریت ستاد، گزارش کامل از عملکرد را در صحن علنی ارایه کند.

  ۰⃣۱⃣تبصره ۱۰: تمام موارد مذکور در مواد و تبصره های بالا از قوانین کرونایی تا موضوع یارانه بنزین و شورای عالی مد نظر فقط تا پایان دوران تعطیلی کشور قابل اجراست و با پایان یافتن شرایط تعطیلی، همه چیز به قبل از آن باید باز گردد.

  ۱⃣۱⃣تبصره ۱۱: درباره تعطیلی کامل کشور، جلسات هیات دولت، جلسات علنی مجلس شورای اسلامی و ستاد مرکزی قوه قضاییه رییس قوه و معاونان آن استثنا بوده و به هیچ وجه نباید تعطیل شود.

  منبع مطلب : jonoobfardanews.ir

  مدیر محترم سایت jonoobfardanews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس: عدم اعلام وصول طرح 3 فوریتی تعطیلی کامل کشور؛ اقشار آسیب‌پذیر حمایت می‌شوند- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم - Tasnim

  سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس: عدم اعلام وصول طرح 3 فوریتی تعطیلی کامل کشور؛ اقشار آسیب‌پذیر حمایت می‌شوند- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم - Tasnim

  اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با تکذیب خبر دریافت طرحی سه فوریتی توسط هیئت رئیسه مجلس با هدف تعطیلی کامل کشور به علت شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: تاکنون هیچ طرحی در این باره اعلام وصول نشده و طبیعتاً این موضوع نیز مورد بررسی قرار نگرفته است.

  سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در تشریح بیشتر طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور عنوان کرد: بحث تعطیلی کامل کشور به علت شیوع گسترده کرونا و تهیه طرحی سه فوریتی در همین مورد با توجه به احتمالات و پیش‌بینی‌ها پیشنهاد یکی از نمایندگان مجلس بود اما در خود مجلس چنین طرحی مطرح نشده است.

  عباسی با بیان اینکه هم‌اینک هیئت رئیسه مجلس با رؤسای کمیسیون‌های مختلف برای مذاکره و رایزنی در برخی امور جلسه دارد تصریح کرد: تعطیلی اماکن، دستگاه‌ها و مواردی نظیر این، شیوع ویروس کرونا و تبعات آن، نحوه اعطای بسته‌های حمایتی برای اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه از جمله دستورات جلسه امروز صحن علنی است. 

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مدیریت درست در توزیع منابعی که برای حمایت از قشرهای مختلف آسیب‌دیده از بحران کرونا در نظر گرفته شده را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: توجه بیشتر به نیازمندان و نمونه‌های مشابهی از این دست از دیگر مواردی است که در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

  نماینده مردم رودسر و املش در مجلس همکاری و مشارکت تمام مردم در اجرای برنامه‌های وزارت بهداشت و درمان و ستاد مقابله با کرونا را لازم و ضروری اعلام کرد و بیان داشت: امیدواریم با مشارکت تمام دستگاه‌ها، نهادها و آحاد جامعه بتوانیم هر چه زودتر به بحران شیوع کرونا در کشورمان خاتمه بدهیم.

  به گزارش تسنیم، در ساعات گذشته مطلبی از قول رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی منتشر شده که موضوع آن به تهیه و تقدیم طرح سه فوریتی تعطیلی و قرنطینه کامل کشور به هیئت رییسه مجلس اشاره دارد.

  انتهای پیام/614/ ع

  منبع مطلب : www.tasnimnews.com

  مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید