توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  طرز تهیه کنیاک از تفاله شراب انگور

  دسته بندی :
  1. اسک 98
  2. مطالب سایت
  482بازدید

  طرز تهیه کنیاک از تفاله شراب انگور را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  برندی

  برَندی (به انگلیسی: Brandy) یا براندی (به فرانسوی: Brandy) عرق شراب است که هنوز طعم میوه اصلی سازنده شراب را از دست نداده است. برندی کوتاه شده عبارت "Brandywine" و گرفته شده از واژه هلندی "brandewijn" به معنای شراب سوخته است. مقدار الکل آن ۴۰ تا ۶۰ درصد اتانول است و بیشتر به عنوان نوشیدنی پس از شام صرف می‌شود.[۱][۲]

  این مشروب از تقطیر شراب و یا تفاله بازمانده از آب‌گیری انگور بدست آمده و سپس در بشکه‌های چوبی برای مدتی نگه داشته شده تا رنگ قهوه‌ای به‌خود بگیرد. گاهی برای تغییر رنگ محصول نهایی و برای صرفه‌جویی در زمان کهنه کردن به آن کارامل اضافه می‌کنند،[۳][۱]

  تاریخچه[ویرایش]

  خاستگاه برندی به درستی دانسته نیست. بی‌گمان پیشینه آن با تاریخچه تقطیر در پیوند است. برندی در سده دوازدهم (میلادی) وجود داشته‌است ولی تا سده پانزدهم رواج نیافته بود.[۴][۵][۶]

  عرقگیری از شراب با حفظ طعم آن میوه را برندی می‌نامند. هنر مشروب سازی واقعی ساخت برندی خوب است. از تمام میوه‌های تازه که از آن شراب گرفته باشند امکان تهیه برندی هست. به زبان دیگر عرقگیری از شراب میوه تازه را با کمی صبر و حوصله و تکنیک برندی می‌نامند. برندی برای اولین بار در فرانسه و با نام eau de vie یا آب حیات تولید شد. ریشه این واژه از لغت هلندی brandewijn بمعنای سوزاننده یا شراب سوزان آمده‌است. برندی را معمولاً از شراب ترش و تند تهیه می‌کنند و مثل معروفی است که بدترین شراب، بهترین برندی را می‌سازد. این مشروب را معمولاً بعد از شام و با گیلاس (جام) کوچک (شات) با ظاهری لاله‌ای شکل سرو می‌کنند. درجه الکلی آن بستگی به ویژگی و تمایل تهیه‌کننده داشته و بین ۳۰٪ تا ۵۰٪ است. هر چه درجه الکلی برندی بالا رود، طعم میوه کمتر می‌شود و بلعکس.

  انواع برندی در جهان نام ویژه خود را دارند[ویرایش]

  و...

  چند اصطلاح و علامت مفید در مورد شناخت برندی[ویرایش]

  V.S. = حداقل زمان کهنگی برندی در یک آمیزه (جا افتادن) سه سال است که به آن سه ستاره هم می‌گویند.

  V.S.O.P. = جا افتادگی پنج ساله یا پنج ستاره.

  X.O. = حداقل شش ساله یا بیشتر.

  روش تهیه برندی انگور[ویرایش]

  آمادگی قبل از تهیه[ویرایش]

  پیش از شروع مراحل مختلف تهیه هر گونه شراب؛ از ضدعفونی کردن، روش کلی تهیه شراب، جدول ترکیبات، بشکه تخمیر، کیسه متقال صافی، قفل هوا (۱) یا (۲) یا (۳)، همزن، سیفون کردن، شیشه کردن مشروب، آمیزه کردن مشروب، شکر یا عسل، انواع مخمر موجود در بازار، فعال کردن مخمر، تشتک زدن و یادداشت مراحل مختلف تهیه و آماده‌سازی شراب برای تعریق و کاربرد آبسنج و الکل سنج اطلاع داشته باشید.

  توجه: میوه معطر، دیگ مسی تقطیر، کندی و ملایمت و پیوستگی تعریق و تقطیر، و طول زمان جا افتادن اساس تهیه برندی خوب است.

  مرحله اول، تهیه شراب[ویرایش]

  برای تهیه یک برندی خوب نیاز به میوه خوب و رسیده و معطر داریم. در موقع انتخاب میوه سعی می‌کنیم با وسواس خاصی، بهترین و معطرترین را دستچین نماییم. میوه را له کرده و درون بشکه (پلاستیک یا ترجیحاً چوبی) می‌ریزیم. درب بشکه را بسته و مفری برای خروج گاز حاصل از تخمیر بازمی‌گذاریم. با تجربه‌های قبلی می‌دانیم که بشکه نباید تا دهانه پر باشد که باعث ری کردن و سر رفتن میوه از دهانه بشکه شود.

  زمانیکه هیچگونه آثار خروج گاز و جوشیدن در سطح بشکه مشاهده نشد، فرایند تخمیر پایان یافته و می‌توانیم درب بشکه را محکم و راه ورود و خروج هوا را مسدود نماییم. فرصتی چند روزه برای جا افتادن شراب خام و پس از آن آمادگی برای تقطیر برندی را دارد. درجه الکلی شراب ما باید حداقل ۱۰٪ تا ۱۲٪ و اگر شراب حاصل کمی ترش مزه بود، پایه مطلوبی برای تهیه برندی است.

  مرحله دوم، تقطیر[ویرایش]

  ابزار و لوازم کار را برای روز معینی مهیا نموده و در آن روز برای تهیه برندی، تقطیر را شروع می‌کنیم. یادمان باشد که برای تهیه برندی جنس دیگ تقطیر باید از مس باشد. بدنه داخلی مسی این امکان را فراهم می‌کند که گوگرد و سایر ناخالصی‌های موجود در شراب در حال پخت، تحت تأثیر کاتالیزور حرارت، جذب بدنه دیگ مسی شود و در نتیجه الکل بدست آمده طعم و بوی گوگرد و آلدئید نداشته باشد. نکته بسیار مهم دیگر آنکه عمل تعریق باید بسیار آرام و بکندی انجام شود تا مولکول‌های فراوان طعم دهنده به میوه همراه با تصعید الکل به آرامی به صورت بخار درآیند و سپس با سرد شدن و سیال شدن الکل طعم و دهان مزه طبیعی میوه را نیز در خود حفظ نماید.

  تا ارتفاع ۱۰ سانتیمتری دهانه برج تقطیری مسین را از شراب خام پر و با رعایت اصول از قبل دانسته، لوله خنک‌کننده متصل به لوله مارپیچ را نصب و آب‌بندی و پس از غوطه ور نمودن در ظرف آب سرد یا یخ، سر پلاستیک آزاد آن را وارد ظرف شیشه‌ای عرقگیری نموده، زیر دیگ را روشن و فرایند تقطیر را آغاز می‌کنیم. پس از مدت کوتاهی دیگ پخت ابتدا گرم و سپس داغ و به آهستگی تصعید گاز الکل آغاز و به دلیل عبور از لوله مارپیچ که حکم خنک‌کننده (رادیاتور) را دارد به مایع تبدیل و سیلان الکل با درجه بالا به درون شیشه عرقگیری آغاز می‌شود با تنظیم درجه حرارت دیگ پخت، کنترل کامل تقطیر را بدست می‌گیریم. بوی مطبوع الکل حاصل اگر مست‌کننده نباشد، نتیجه کار مثبت است.

  درطول فرایند تعریق، در صد الکل را با الکل سنج به‌طور دایم کنترل می‌کنیم، زمانی که عدد ۲۰–۱۸ را نشان می‌دهد که پایان پروسه تقطیر الکل است و به محض آنکه به حداقل ۱۸٪ الکل رسید، لوله را از درون شیشه تقطیر خارج می‌کنیم. اگر باز هم تقطیر را ادامه دادیم و الکل به زیر ۱۸٪ رسید، این بچ تقطیر، ودکای خوبی است ولی برای تهیه برندی مناسب نیست.

  اگر هنوز شرابی در بشکه تخمیر اولیه موجود بود، تفاله پخته شده را که خیلی هم داغ است دور ریخته و ظرف عرقگیری و لوله‌ها را کاملاً تمیز نموده و با تکرار تعریق، تقطیر را آنقدر ادامه می‌دهیم تا همه الکل آن شراب خام به بچ‌های با حداقل ۱۸٪ الکل تبدیل و به درون شیشه‌های تقطیر جاری شود. تا این‌جای کار عرق با درجه الکلی بالا (تقریباً ۵۵٪) بدست آمده ولی برندی نیست.

  برای تهیه برندی باید در نظر داشت: به محض شروع تعریق و تولید اولیه حدود نصف لیوان از الکل اولیه را که به آن (سَرِتقطیر) می‌گویند در شیشه‌ای جداگانه قرار می‌دهیم. تقطیر را ادامه داده و آن را درون ظرف یا بشکه اصلی تقطیر می‌ریزیم تا به درجه الکلی ۱۸٪ برسد (قلب تعریق)، حرارت را بالا برده و به حدود ۱۰۰ درجه می‌رسانیم و لوله خروجی را به شیشه یا ظرف سوم منتقل می‌کنیم وجود یک بطر نیز از این تقطیر را جمع‌آوری می‌کنیم (ته تقطیر).

  به عبارتی از ابتدا تا انتهای کار را در سه طرف جداگانه جمع‌آوری می‌کنیم.

  درجه الکل مقدار عرقگیری شده، غیر از سرتقطیر و ته تقطیر یعنی تقطیر میانی را آزمایش می‌کنیم. اگر درجه الکل تقطیر میانی ما بالاتر از ۴۰٪ بود، مطلوب است، در غیر اینصورت همان عرق را دوباره به دیگ تمیز بازگردانده و عرق دو آتشه می‌گیریم تا درجه معدل آن به حداقل ۴۰٪ برسد.

  بشکه ساخته شده از چوب بلوط را آماده و مشروب ۴۰٪ را وارد بشکه نموده، مقداری از ته تقطیر را وارد آن می‌کنیم قدری هم زده درجه الکل را بار دیگر آزمایش می‌کنیم که نباید از ۳۵٪ بیشتر باشد اگر زیادتر بود مقداری دیگر از ته تقطیر را اضافه می‌کنیم و اگر کمتر از ۳۵٪ شد از سر تقطیر اضافه می‌کنیم تا به حدود ۳۵٪ برسد.

  سر بشکه را کاملاً محکم و در نقطه‌ای خنک و بدور از نور مستقیم آفتاب قرار می‌دهیم. حداقل سه سال صبر کنید.

  ابزار لازم تهیه برندی انگور[ویرایش]

  بشکه چوبی با ظرفیت تقریباً ۱۰ لیتر، از جنس چوب بلوط که داخل و خارج آن کاملاً تمیز و دربند بسیار محکمی داشته باشد. اگر رنگ برندی و طعم قدری سوخته را در نظر دارید بشکه چوبی را باید با شعله پریموس دستی بیک اندازه شعله مستقیم داد تا قشر نازکی از سطح داخلی آن سوخته شود!

  روش دیگر بکاربردن قرابه (خُم) شیشه‌ای ایست. از این نوع قرابه در شیراز برای نگهداری و نقل و انتقال آبلیمو یا عرقیات مفرح استفاده می‌شود. برای درپوش از قطعه لاستیک هرمی شکلی استفاده می‌شود که با فشار در دهانه آن فرومی‌کنند. بجای سوزاندن بدنه (در بشکه چوبی) از زغال یا نیمسوز چوب بلوط که بتواند از دهانه قرابه عبور کند استفاده می‌شود (حدود نیم کیلو).

  روش دیگر استفاده از شیشه قطور و دهان گشادی است که ظرفیت آن کمتر از ۱۰ لیتر بوده و باز هم مانند قرابه درون آن مقداری از چوب نیمه زغال شده بلوط (نیمسوز) می‌ریزند که برای ده لیتر حدود نیم کیلو از این نیمسوز کافیست. اطراف این شیشه را باید با پارچه ضخیم (شبیه برزنت) پوشاند تا نور در آن نفوذ نکند.

  طرز تهیه برندی انگور[ویرایش]

  مخمر را با نصف لیوان آب نیمه گرم و عسل مخلوط و کاملاً هم زده تا حل و فعال شود.

  انگور را درون لگن یا وان ریخته، دست‌ها را شسته و با فشار پا همه را له می‌کنیم و با کمک کاسه به درون دو بشکه تخمیر به‌طور مساوی می‌ریزیم. مقداری از آب انگور را آبسنجی و یادداشت می‌کنیم، مخلوط مخمر را دو قسمت کرده و بهر بشکه اضافه نموده، محتویات بشکه (شراب خام) را کاملاً هم زده، درب بشکه را بسته، قفل تخمیر را نصب می‌کنیم (اگر موجود بود) و بشکه‌ها را در محل گرمی قرار می‌دهیم.

  از روز سوم هم زدن شراب خام را شروع می‌کنیم تا زمانی که تفاله و پوسته (نه هسته) ته‌نشین شود.

  سه روز دیگر به شراب با تفاله فرصت می‌دهیم تا آرام شود.

  روز چهارم:

  الف- اگر از دیگ تقطیر بزرگ استفاده می‌کنید (۲۰ لیتری) تمام محتویات یکی از بشکه‌ها را با کمک کاسه پلاستیک تمیز به دیگ پخت هدایت می‌کنیم. اگر از دیگ ۱۰ لیتری استفاده می‌کنیم محتویات بشکه اول را دو بار عرقگیری می‌کنیم.

  ب- دیگ را روی اجاق گذاشته و منبع حرارت را روشن کرده و تا دیگ گرم و الکل جاری شود.

  پ- یکسوم استکان اولیه تولید را دور می‌ریزیم.

  ت- اگر از برج تقطیر ۲۰ لیتری استفاده می‌کنیم نصف لیوان تولید اولیه (سَر تقطیر) را در شیشه جداگانه وارد می‌کنیم و درب آن را می‌بندیم. (سر تقطیر یک)

  ث- لوله خروجی را در شیشه ۵ لیتری وارد کرده و عرقگیری را ادامه می‌دهیم به‌طور مرتب درجه الکل را آزمایش می‌کنیم تا به ۱۸٪ برسد. لوله خروجی تقطیر را از شیشه اصلی خارج می‌کنیم. این تقطیر میانی ماست و درب شیشه را می‌بندیم (قلب تقطیر).

  ج- لوله خروجی را درون شیشه بزرگ دیگری وارد می‌کنیم و حرارت را بالا برده تا حدود ۱۰۰ درجه برسد و عرقگیری را ادامه می‌دهیم تا حدود ۷۵۰ سی سی آب مقطری که بیشتر بوی انگور می‌دهد (روش عرقیات مفرح) درون شیشه بریزد. درب شیشه را می‌بندیم. (ته تقطیر یک)

  چ- حرارت را قطع نموده، با دقت محتویات داغ دیگ را خارج کرده و دور می‌ریزیم.

  و این عمل را آنقدر تکرار می‌کنیم تا شراب خام ما عرقگیری شود و نتیجه کار سه تولید مجزا از هم خواهد بود.

  همه سر تقطیرها را درون یک شیشه بزرگ ریخته درجه الکلی آن را آزمایش می‌کنیم، درجه الکلی این مخلوط باید از ۷۰٪ بالاتر باشد.

  درجه الکلی تقطیر میانی را آزمایش می‌کنیم، درجه الکلی باید حداقل ۲۵٪ باشد. اگر کمتر بود، تقطیر میانی را تماماً به دیگ پخت تمیز بازگردانده و از کل محصول در همان شیشه ۵ لیتری عرق دوآتشه می‌گیریم. تا زمانی تعریق را ادامه می‌دهیم که درجه الکلی به ۱۸٪ برسد. هر چه در دیگ باقی‌مانده دور می‌ریزیم.

  سَر تقطیر را به عرق دوآتشه اضافه و درجه الکلی مخلوط را آزمایش می‌کنیم.

  حجم مخلوط جدید را بدست می‌آوریم.

  بسته به آنکه چه درجه الکلی برای برندی خود در نظر داریم از ته تقطیر به آن اضافه می‌کنیم که فرمول متعادل کردن این مخلوط کردن آسان است.

  هرچه درجه الکلی مورد تمایل ما بالاتر باشد، نیاز به ته تقطیر کمتر است و در عوض طعم آن خیلی میوه‌ای نیست. بلعکس هرچه مقدار الکل مورد تمایل ما کمتر باشد طعم برندی به انگور نزدیکتر و بهتر می‌شود.

  این برندی از همان لحظه که مخلوط شد قابل نوشیدن است ولی طعم آن تیز و تند و بو و دهان مزه کاملی ندارد و به آن برندی خام می‌گویند. برای رسیدن به هدف بهترین این مشروب را باید آمیزه نمود (خواباندن مشروب). اینجاست که بشکه چوبی یا قرابه شیشه‌ای مورد لزوم است.

  برندی خام را درون بشکه چوب بلوط یا قرابه شیشه‌ای حاوی حدود نیم کیلو نیمسوز چوب درخت بلوط، زان یا آلش (مطابق سلیقه) ریخته، درب بشکه یا قرابه را محکم بسته و آن را در محلی بدون نور و با درجه حرارت نسبتاً ثابت (مثلاً زیر زمین یا انباری) می‌گذاریم.

  توجه: اگر مایل به تهیه برندی با طعمی قدری شیرین هستیم، به ازائ هر یک لیتر برندی داخل بشکه بین ۱۰ تا ۲۰ سی سی شیره انگور خوب به بشکه اضافه کنیم و کاملاً هم می‌زنیم. انتخاب دیگر اضافه کردن مقداری جزیی شیره درخت رز است که یک قاشق چایخوری برای هر لیتر برندی انگور کافی است.

  ماهی یکبار سری به بشکه زده و قدری آن را تکان می‌دهیم تا عصاره نیمسوز در کل برندی پخش شود.

  مدت نگهداری در بشکه یا قرابه نباید از ۶ ماه کمتر باشد و هر چه بیشتر در حالت آمیزه بماند دهان مزه، طعم و گیرایی آن افزایش می‌یابد.

  قبل از شیشه کردن، محصول هنرمندانه خود را از فیلتر کاغذی بگذرانید تا ذرات معلق زغال وارد شیشه برندی نشود. بهترین زمان صرف این مشروب، بعد از شام و در جمع گرم یاران همدم است.

  پیوند به بیرون[ویرایش]

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  منابع[ویرایش]


  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  طرز تهیه کنیاک از تفاله انگور

  Aktualisiere deinen Browser

  Du benutzt einen Browser, der von Facebook nicht unterstützt wird.

  Für ein besseres Nutzererlebnis gehe bitte auf einer dieser Webseiten und lade dir die neuste Version deines bevorzugten Browsers herunter:

  منبع: facebook.com

  با عضویت در خبرنامه، از اخبار مهم سایت زودتر از دیگران مطلع شوید!

  نوشته برگزیده!

  ما را در اینستاگرام دنبال کنید

  توجه!

  من بنده آن دمم که ساقی گوید..... یک جام دگر بگیر و من نتوانم، خانم‌ها آقایان به ایران کوکتل خوش آمدید!

  پیشنهاداتون رو از ما دریغ نکنید. آدرس ما : info@irancocktail.com

  طرز تهیه عرق رازیانه خانگی

  0

  فرستنده:‌ مصطفی

  عرق رازیانه در کشورهای مختلف، نام های متفاوتی دارد اما معروف ترین های آن راکی (در ترکیه) و اوزو (در یونان) می باشد. روش اصلی تهیه عرق رازیانه بدین شکل است که، پس از مرحله اول عرق گیری ساده، رازیانه را به آن اضافه کرده و دوباره محصول را تقطیر می کنند. بنابراین اگر وسایل تعریق دارید و خودتان عرق می گیرید، می توانید به این روش عمل کنید.

  روش دیگر و ساده تری که در منزل می توانید عرق یا ودکای خود را تبدیل به عرق رازیانه کنید بدین صورت است:

  مواد لازم:

  یک لیتر  ودکا   یا عرق بالای ۴۰ درصد الکل

  یک گرم تخم خشک شده رازیانه

  یک چای کیسه ای با نخ بلند

  دانه های رازیانه

  ابتدا با دقت چای کیسه ای رو از محلی که بشود دوباره با نخ دوخت، سوراخ کرده و تمامی چای داخل  آن را خارج کنید. رازیانه را در ماهیتابه ریخته و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا کمی برشته شود (دقت کنید که نسوزد). سپس رازیانه را داخل کیسه چای که قبلا خالی کردید بریزید و سوراخ کیسه رو با نخ ظریفی بدوزید.

  کیسه چای پر شده از رازیانه را داخل بطری ودکا کرده و به صورتی قرار دهید که کیسه کاملا داخل مایع ودکا باشد و نخ کیسه به صورت آزاد بیرون از بطری قرار بگیرد. درب بطری را ببندید و بطری را در محلی گرم به مدت سه تا هفت روز قرار دهید. بعد از مزه کردن و حصول اطمینان از بو و مزه گرفتن ودکا، کیسه را خارج کنید. هنگام مصرف با میزان مساوی آب مخلوط شود تا رنگ سفید و شیری رنگ بگیرد.

  طریقه مصرف عرق رازیانه (فرستنده:‌ فرشید)

  معمولا یک یا دو شات از عرق رازیانه (راکی)  سرو می شود. همیشه اول راکی، بعد کمی آب یخ، و بعد به میزان مورد علاقه یخ در لیوان بریزید. هیچ موقت تا آب را نریختید، یخ را اول نریزید چون راکی را به اصطلاح میبره. مثل شیر بریده شده خواهد شد.

  اندازه مصرف راکی برای افراد مختلف نسبیست و هرکس بعد از چند بار امتحان کردن، میزانش را متوجه می شود. این مشروب سالم و قوی است و اگر اندازه آن رعایت نشود، روز بعد سردرد زیادی خواهد داشت.

  مزه همراه با راکی پنیر چرب هست. قبل از جرعه ای راکی، با کمی پنیر را با زبان در سقف دهان ( مثل اینکه بخواهید با چای قند بخورید) له کنید و بعد جرعه ای راکی همراهش بنوشید. اصلا و اصلا در خوردن راکی عجله نکنید و خیلی آهسته بنوشید . هر چه  آهسته تر بنوشید، هم لذت آن بیشتر خواهد بود و هم اثرات منفی آن کمتر دیده میشود. بعضی ها هم راکی را بصورت سک ( یعنی بی آب و یخ ) دوست دارند که آن هم به میل شخصی و ذوق شما ربط دارد. سعی کنید با راکی (غیر از پنیر) خوراکی چرب یا حجیم نخورید. حداکثر مزه همراه آن، غیر از پنیر، کمی سالاد و یا سبزیجات است. اگر مایل به خوردن خوراک گوشتی همراه راکی هستید، معمولاً ماهی را توصیه میکنند.

  Article Tags

  منبع: irancocktail.com

  همه ی جهان سرزمین من است …

  طرز تهیه عرق خرما (ودکا خرما) بصورت تصویری

  نوشته‌شده در 2014/03/17 به‌دست keyumars123

  «لطفاً متن و نظرات رو با دقت بخونید و سوال تکراری نپرسید،سوال تکراری جواب داده نمیشه»

  طرز تهیه این مشروب بسیار شبیه «طرز تهیه عرق کشمش» می باشد ، اما یکی دو تفاوت در این حالت وجود دارد:

  یکی اینکه خیلی ارزان تر از کشمش است

  و دوم اینکه در میزان پر کردن مخزن تقطیر است که توضیح خواهم داد

  طعم آن هم خوب است (تلخ مثل زهرمار) و بوی آنچنانی ندارد ، کلاً مشروب خوبیست بطوریکه در کتاب «صحیفه تِلو تِلو خوریه» در باب آن ذکر شده: « اِنّا فَتَحنا لَکُم فی هذا العَرَق ، اَبوابٌ اِلَی السَماء ِ و الفَضاء» یعنی«همانا ما در این عرق برای شما درهایی را بسوی آسمان و فضا (رفتن) باز کردیم»

  خب برای تهیه ی این عرق لازم نیست بهترین نوع خرما را تهیه کنید ، اتفاقا بدترین نوع آن را برگزینید، یعنی همان خرماهایی که بهم چسبیده و شکرک بسته است؛ مانند شکل زیر:

  خرما از نوع معمولی و ارزان

  قیمت این نوع خرما حدود 4000 تا 5000 زارت است و در مقایسه با کشمش ِ کیلویی 9000 زارت بسیار مرقوم به صرفه تر می باشد.

  طبق معمول به ازای هر یک کیلو خرما ، چهار لیتر اب درون دبه میریزیم و خرما ها را به آن اضافه میکنیم، یک قاشق چایخوری مخمر به آن می افزائیم

  مخمر معمولا به دو صورت دانه های ریز و قرص در بازار موجود است

  سپس کمی هم میزنیم و قفل هوا را نصب میکنیم و در جایی گرم قرار می دهیم(قفل هوا ، شلنگی ست که روی درب بشکه نصب میشود و سر دیگر آن درون ظرفی آب گذاشته میشود تا گازهای حاصل از تخمیر از مخزن خارج شده و اکسیژن نیز به آن وارد نشود)

  دمای محیط اتاق و کمی گرمتر مناسب است(درجه حرارت 21 تا 24 درجه سانتیگراد – دمای بالاتر هم تا 30 درجه قابل انجام است)

  پس از یکی دو روز خرماها به سطح آب آمده و کف میکنند، روزی یکبار به بشکه سر بزنید و با وسیله ای چوبی محتویات آنرا هم بزنید.

  پس هفت هشت الی پانزده روز (یا بیشتر،حتی تا سی روز ممکن است ادامه داشته باشد) تفاله خرماها و هسته های آن ته نشین میشوند

  اکنون شراب خام آماده است، هسته ها و تفاله ها را به وسیله ی سبد یا آبکش بخوبی صاف کنید ،  و سپس درون دبه ای بدون راه هوا، آنرا ذخیره کنید.

  حالا از این ذخیره برای عرقگیری استفاده میکنید

  به دستگاه تقطیر زیر نگاه کنید:

  دستگاه تعریق خانگی

  دستگاه تعریق خانگی

  نحوه اتصال لوله ی فلزی با زودپز

  این مرحله ی تقطیر یا تعریق است. لوله فلزی شما باید بیش از یک متر باشد، یعنی حدود دو متر خوب است ، که اگر سه متر باشد بسیار ایده آل است،بخشی از آن باید صاف بماند و بخش دیگری که درون سطل خنک کننده قرار میگیرد باید بصورت مارپیچ درآید، هرچقدر طول لوله ی مارپیچ بلند تر باشد ، تعریق بهتر صورت میگیرد.

  یکی از سوراخ های زودپز را کاملا مسدود کنید، سر لوله فلزی را به سوراخ دیگر آن نصب کرده و آب بندی کنید(با چسب دوقلو) البته اگر بتوانید این سوراخ را با مته کمی گشادتر کنید بهتر است، لوله ی مارپیچ را درون سطلی قرار دهید بطوریکه بدانید آب کاملاً آن را فرا میگیرد(مطابق شکل)

  پایین سطل را سوراخ کنید و انتهای لوله ی مارپیچ را از آن خارج کرده و آب بندی کنید.از این قسمت محصول نهایی خارج میشود که می توانید با یک شلنگ نازک آنرا به یک بطری(مثلا بطری دلستر) که درب آنرا سوراخ کرده اید متصل کنید.

  چون آب درون سطل دائماً در حال گرم شدن است و باید آب سرد با آن جایگزین شود مطابق شکل در بالای سطل لوله ای برای خروج آب های گرم تعبیه کنید. طبق قانون همرفت یا کنوکسیون آب های گرم در بالای سطل است و آب های سرد در پایین سطل، پس آب های گرم به راحتی خارج میشوند، از طرفی باید یک جریان آب سرد درون سطل بریزد تا این تعادل حفظ شود(مطابق شکل)

  اگر جریان آب سرد، کم باشد هم کفایت میکند و روند خنک سازی لوله ی مارپیچ بخوبی مدیریت میشود.

  تفاوت تعریق خرما با تعریق کشمش در این بخش است. در تعریق کشمش شما میتوانید سه چهارم زودپز را از شراب خام پر کنید، ولی این کار برای تعریق خرما امکان پذیر نیست چون اگر شما سه چهارم یا حتی دو چهارم زودپز را از شراب خام خرما پر کنید، با وجود اینکه شعله ی زیر آن کم است، پس از مدت کوتاهی ، شراب خام طغیان کرده و از لوله بالایی وارد لوله مارپیچ شده و در ظرف محصول نهایی ریخته میشود و کلا کار شما را خراب میکند.

  بهترین حالت این است که یک زودپز چهار لیتری بخرید و عملیات ساخت دستگاه را روی آن اجرا کنید، سپس فقط یک چهارم آنرا  (یعنی یک لیتر،برابر با یک شیشه دلستر خانواده)  از شراب خام خرما پر کنید، و برای جمع آوری محصول نهایی نیز از یک شیشه نوشباه کوچک ِ 300 سی سی استفاده کنید ، شعله را به میزان کم روشن کنید، پس از مدتی اگر به لوله ی بالای زودپز دست بزنید ، می بینید که داغ شده ، حالا شعله را ملایمتر کنید و مشاهده میکنید که از طرف دیگر ، قطرات تقطیر شده به آرامی در حال ریزش در بطری می باشد.(چکه چکه – قطره قطره)

  اگر چند قطره از محصول خروجی را درون یک قاشق بریزید و شعله ای نزدیک آن بگیرید مشاهده میکنید که شعله ور خواهد شد، این نشانه آن است که محصول شما دارای الکل است.

  پس از مدتی که شیشه ی نوشابه ی کوچک (300 سی سی) که محصول نهایی درون آن ریخته میشد، پر گردید، گاز را خاموش کرده و محتویات زودپز را خالی کنید، سپس مراحل فوق را با یک لیتر شراب خام دیگر تکرار کنید

  بطور معمول از هر لیتر شراب خام، باید 300 سی سی عرق تهیه کنید که دارای میزان الکل  کافی باشد.

  در آخر، یادتان باشد که …

  زندگی بدون مستی حرام است :)

  ******

  منبع: wordpress.com

  منبع مطلب : grape.powerset.ir

  مدیر محترم سایت grape.powerset.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  طرز تهیه کنیاک در خانه. خواص و دستور العمل های تهیه کنیاک خانگی از مهتاب. ودکا خانگی و کنیاک سیب

  طرز تهیه کنیاک در خانه. خواص و دستور العمل های تهیه کنیاک خانگی از مهتاب. ودکا خانگی و کنیاک سیب

  من در مورد تولید کنیاک واقعی خواندم. اوه! و باید در بشکه های مخصوص اصرار کرد و ترکیب آن شامل چندین مؤلفه و غیره است ، از این قبیل و غیره. جالب است که در کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق فناوری تولید کنیاک واقعی را مشاهده می کنند؟ و اگر مطابقت داشته باشند ، آیا چنین براندی در دسترس خریدار متوسط \u200b\u200bاست؟

  در نوت بوک با دستور العمل ها من سه دستور تهیه کنیاک در خانه دارم. و هرکدام به روش خودش خوب است.

  برای تهیه کنیاک خانگی چه چیزی لازم است؟ اول از همه ، الکل ، که باید تا 50 درجه یا ودکا (در موارد شدید ، مهتابی) ، شکر ، ادویه های مختلف رقیق شود.

  1 روش تهیه کنیاک خانگی روی چای

  در یک لیتر ودکا (یا الکل رقیق شده یا خورشید ماه حدود 40-50 درجه) رقیق می کنیم 1 قاشق چایخوری شکر ، 1 قاشق چای خوری چای سیاه ، 1 برگ برگ ، 2 نخود فلفل سیاه ، 2 قطعه میخک ، وانیل را روی نوک چاقو ، چند لیمو اضافه کنید. پوسته های خشک نارنجی. ما تقریباً 10 روز در مکانی تاریک و گرم اصرار داریم. سپس از طریق پنیر پارچه ای کشیده می شویم. کنیاک خانگی آماده است. کنیاک را درون بطری های زیبا بریزید.

  2 راه تهیه کنیاک در خانه

  در یک کیسه پارچه ای مخلوط کرده و کراوات کنید: 2 نخود فلفل سیاه داغ ، 2 نخود فرنگی ، 1/3 قاشق چای خوری دارچین ، 1 قاشق چای خوری چای سیاه ، 2 میخک ، وانیل روی نوک چاقو. کیسه پارچه را در یک لیتر لیتری با یک نوشیدنی الکلی فرو کنید ، که در آن باید یک قاشق چایخوری شکر از قبل مخلوط شود ، درب آن را محکم ببندید. پافشاری کنید 10-12 روز در یک مکان تاریک و گرم. سپس کیف را برداشته ، کنیاک را درون بطری های زیبا بریزید.

  3 روش تهیه کنیاک خانگی با قهوه

  1 قاشق چایخوری قهوه فوری با کیفیت خوب ، 1 برگ خلیج ، 2 میخک ، 3 قطعه فلفل داغ را مخلوط کنید. مخلوط را در یک کیسه پارچه قرار دهید. کیسه را در یک لیتر لیتر با یک نوشیدنی الکلی فرو کنید ، که در آن برای رقیق کردن یک قاشق چایخوری شکر ، 5-7 روز در یک مکان تاریک و گرم قرار دهید. سپس کیف پارچه را بردارید ، کنیاک خانگی آماده است!

  البته نتیجه آن یک کنیاک ستاره واقعی نیست ... اما هنوز هم می توانید سعی کنید از یک گیاه کنیاک خانگی تقلید کنید. علاوه بر این ، نتیجه بسیار خوب است.

  تهیه کنیاک واقعی در خانه از ودکا عملاً غیرممکن است ؛ فناوری ساخت این نوشیدنی های الکلی بسیار متفاوت است. تولید کنیاک نیاز به تقطیر مضاعف مواد اولیه انگور داردتزریق طولانی در بشکه بلوط ، بلوغ یک نوشیدنی نخبه برای چندین سال.

  ودکا یک محصول الکلی به خوبی تصفیه شده از غلات است. اما برای تهیه یک تنتور شبیه به آب زردآلو ، با طعم اصلی ، رنگ یکسان و بسیار مقرون به صرفه ، کاملا ممکن است (نگاه کنید به :).

  دستور العمل های کنیاک از ودکا در خانه ، بیش از یک دوجین وجود دارد. انتخاب های زیادی برای متحیر کردن دوستان خود وجود دارد.

  با میخک

  همه اجزاء در یک نوشیدنی الکلی به خواب می روند و آخرین بار لیموناد را می ریزیم. لازم است 3 روز در تاریکی و خنک اصرار کنید. سپس آب مایع را صاف کرده و کنیاک خانگی آماده نوشیدن است.

  با آجیل

  در یک ظرفیت 3 لیتری ، ودکا را با یک لیوان پارتیشن گردو به مدت یک هفته اصرار کنید. سپس مایع را صاف کرده و مواد را اضافه کنید:

  برای پر کردن تمام اجزای موجود در تزریق ودکا ، اسید سیتریک را در آخر قرار دهید. نوشیدنی باید به مدت 10 روز در دمای اتاق تزریق شود. ظرف را مرتباً تکان دهید.

  ترکیب کنیاک به پایان رسیده را از طریق 3-4 لایه گازی آغشته کرده و درون بطری ها بریزید. شما می توانید طعم مغذی را در دستور العمل ها ، نحوه تهیه کنیاک اصلی در خانه ، تغییر اجزای آن به سدر ، صدف بادام تغییر دهید.

  با گل رز وحشی

  توصیه می شود این روش ساخت آب زردآلو در خانه به طور کامل رعایت شود:

  تنتور باید 30-40 روز در یک مکان تاریک بایستد ، پس از آن مایع باید فیلتر شده و بطری شود. کنیاک خانگی به صورت سرد سرو می شود.

  با گلوکز

  چگونه می توان آب زردآلو را از ودکا نرم و دلپذیر برای نوشیدن کرد؟ نوشیدنی را باید با شکر ، عسل یا گلوکز شیرین کرد.

  توصیه می شود که این ترکیب را به مدت 3 روز اصرار کنید ، پس از آن 2-3 قرص گلوکز به آن اضافه کنید ، مایع را هم بزنید تا کاملاً حل شود و از بین چندین لایه گازی صاف شود. تزریق آماده باید در یک مکان سرد نگهداری شود و آن را درون بطری های چوب پنبه ریخته شود.

  راه های تهیه آب زردآلو در خانه ، می توانید بر اساس قوانین کلی دادن رنگ ، عطر و طعم ودکا معمولی ، به خودتان فکر کنید.

  با دارچین

  در بطری سه لیتری با ودکا باید اضافه کنید:

  همه مواد را به طور همزمان اضافه کنید. ترکیب را هم بزنید ، صبر کنید تا شکر کاملاً حل شود. تهیه کنیاک روی ودکا در خانه 14 روز به طول می انجامد. توصیه می شود قبل از استفاده مایعات را صاف کنید.

  با آلوها

  برای 1 لیتر ودکا نخبه ، اجزای زیر را مصرف کنید:

  ظرف را به خوبی با مواد اضافه شده خرد کنید. بگذارید به مدت سه روز اصرار کند ، اما این نوشیدنی بعد از 24 ساعت آماده استفاده است. نوشیدنی کنیاک با آلو دارای طعمی ملایم ، طعم کمی دودی ، رنگی غنی است.

  با جوز هندی

  تهیه آن ضروری است:

  همه اجزاء را با هم مخلوط کرده و در نتیجه ترکیب شده در یک مکان تاریک به مدت 30 روز تقویم مقاومت کنید. سپس کنیاک تهیه شده در دست خود را برای استفاده یکبار در بطری ها بریزید. توصیه می شود نوشیدنی الکلی را در مکانی خنک و بدون دسترسی به نور ذخیره کنید.

  دستور العمل های براندی ودکا را در خانه داشته باشید می توانید ترکیبات را تغییر دهید، اضافه کردن و کاهش آنها مطابق آنچه دلپذیر است: یک جفت کوره سنت جان. چند نخود سیاه و یا ادویه جات ترشی جات؛ تعداد میخک ها را تغییر دهید ، دانه های خاردار ، برگ خلیج ، انواع توت ها (نه بیشتر از دو) ، باسن گل رز ، میوه های هرس را اضافه کنید.

  با بادام

  در یک ظرف با ودکا ، تمام اجزای (همچنین تزریق شاخه های بلوط) را قرار دهید. تا یک ماه و نیم ماه اشباع را کنار بگذارید. قبل از استفاده ، نوشیدنی باید فیلتر شود.

  برای تهیه کنیاک در خانه ، شما باید طبق دستور العمل ، دنباله اقدامات را رعایت کنید ، و مواد لازم را طبق سلیقه شما سرمایه گذاری کنید.

  میزان قند یک نوشیدنی قوی نیز تنظیم می شود. با دانستن تعامل مؤلفه ها ، می توانید از تخیل شخصی خود استفاده کنید تا دستور العمل های جدیدی برای تنتور کنیاک خانگی تهیه کنید.

  Moonshine نه تنها یک محصول الکلی منحصر به فرد است که کاملاً آماده نوشیدن است بلکه یک پایه عالی برای تهیه نوشیدنی های نجیب تر است. به عنوان مثال ، بسیاری از مشگولان علاقه مند به بهترین دستور العمل برای کنیاک خانگی با مهتابی هستند - از آنجا که کنیاک از مدتها پیش نوشیدنی ترین و نوشیدنی مردان محسوب می شود و با توجه به اینکه تقلب ها اغلب در قفسه های فروشگاه ها یافت می شوند ، چرا خودتان آنرا درست نمی کنید؟

  ما چندین دستور العمل برای شما انتخاب کرده ایم که با استفاده از آنها می توانید یک نوشیدنی خوشمزه تهیه کنید. گفتن کدام یک بهترین است ، گفتن آن دشوار است ، زیرا همه اینها به سلیقه و ترجیحات شخص خاص بستگی دارد. بنابراین ، ما توصیه می کنیم که همه چیز را امتحان کنید ، و سپس تنها انتخاب نهایی را به نفع کسی که دوست دارد بهترین باشد.

    فقط مواد با کیفیت!

  لطفا توجه داشته باشید که شما فقط باید از مواد اولیه باکیفیت استفاده کنید - این کلید دستیابی به یک محصول خوشمزه خواهد بود. بنابراین ، مهتاب بهتر است یک تقطیر مضاعف ، و حتی بهتر - یک تقطیر سه گانه.

  دومین مؤلفه مهم تراشه بلوط است. بدون آنها موفق نخواهید شد. بلوط برای ظاهر شدن نوشیدنی ضروری است:

  همچنین ، ادویه های مختلفی در دستور العمل ها آورده شده است - به طور طبیعی ، شما فقط باید با کیفیت بالا ، تازه و بدون مرطوب مصرف کنید.

    دستور العمل های اثبات شده

  مواد بسیاری وجود ندارد ، بنابراین فرایند پخت و پز گران نخواهد بود. در اینجا چند دستور العمل برای ایجاد یک نوشیدنی عالی ارائه شده است.

  شاید یکی از محبوب ترین روش های تهیه نوشیدنی باشد. قرنها پیش در منطقه لتونی Latgale ایجاد شده است. در اینجا ریشه های باستانی تهیه انواع تنورهای مهتابی و سایر محصولات وجود دارد.

  برای به دست آوردن آب زردآلو کامل لاتالیایی ، شما نیاز دارید:

  ترتیب پخت و پز به شرح زیر است:

  توجه داشته باشید که اصرار به نزدیکی باتری توصیه نمی شود و زمان اصرار دو یا سه هفته است ، بیشتر. پس از آن مایع را صاف کرده و صاف کنید ، آن را درون بطری ها و چوب پنبه بریزید ، آنها را حداقل به مدت شش ماه در یک مکان تاریک و خنک قرار دهید. اما هرچه زمان پیری طولانی تر باشد ، بهتر است. دوره بهینه دو سال است!

  اگر نمی خواهید طولانی منتظر بمانید ، اما می خواهید در سریعترین زمان ممکن کنیاک بدست آورید ، از این روش استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید که مطابق آنچه در بالا ارائه شد چنین طعم و مزه ای نخواهد داد.

  بنابراین شما باید:

  براندی طی پنج تا هفت روز کاملاً آماده استفاده خواهد شد.

  نکته برای بهبود طعم در طی مراحل آماده سازی ، می توانید یک سوم قاشق کوچک قهوه خرد شده را به مخلوط اضافه کنید.

  این نوع نوشیدنی شما را با یک عطر دلپذیر ، بی نظیر و طعم خاصی لذت می برد. برای تهیه آن ، علاوه بر خود نور ماه (اجزاء به ازای هر سه لیتر الکل محاسبه می شوند) به شما نیاز دارند:

  ابتدا شکر و قهوه کاملاً با هم مخلوط می شوند و سپس ادویه جات دیگر در آنجا اضافه می شوند ، مخلوط با مهتاب - ترکیب حاصل در 15-20 روز در یک ظرف شیشه ای زیر یک درب تزریق می شود. پس از آن می توان آن را مصرف کرد.

    چگونه تراشه های بلوط را آماده کنیم؟

  با این حال ، بدون شک بهترین دستور العمل های تهیه کنیاک در خانه مواردی است که شامل استفاده از تراشه بلوط است. همانطور که در بالا ذکر شد ، می توانید آنها را در یک داروخانه خریداری کنید تا باعث اتلاف وقت و تلاش نشود ، اما بهتر است اگر کل فرایند پخت و پز را روی خودتان انجام دهید!

  علاوه بر این ، هیچ چیز پیچیده ای در این مورد وجود ندارد. کافی است یک تکه کوچک تهیه کرده و آنرا خرد کنید ، با تقسیم بر روی الیاف ، و سپس آنها را نیز تقسیم کنید - اندازه هر قطعه باید تقریباً چهار میلی متر مربع باشد. این در شرایطی است که الکل حدود دو میلی متر وارد چوب می شود.

  قطعات آماده شده را با آب سرد ریخته و حدود 12 ساعت پیر می کنند ، پس از آن آب تخلیه می شود ، و تراشه ها با آب جدید ریخته می شوند ، نمک می شوند (یک قاشق کوچک نمک برای هر پنج لیتر آب). و دوباره ، شما باید 12 ساعت صبر کنید ، پس از آن آب تخلیه می شود ، و تراشه ها در یک حمام آب قرار می گیرند تا خوب بخار شود. شما باید حدود 12 ساعت چوب بخار کنید ، به طور مداوم به جای تبخیر ، آب اضافه کنید.

  پس از بخار ، بلوط در هوای آزاد خشک می شود - زمان خشک شدن 12 ساعت است. تراشه های چوب خشک باید کاملاً گرم شوند - چوب بر روی یک مشبک ریز گذاشته شده و به مدت 4 ساعت در فر قرار داده می شود. درجه حرارت 150 درجه است. پس از آن تراشه ها باید 12 ساعت استراحت کنند و سپس تکرار گرمایش به شرح زیر است - همان 4 ساعت. مجدداً مکث 12 ساعته و برشته شدن در فر با دمای 200 درجه تا زمانی که چوب شروع به سیگار کشیدن کند.

  این فرآیند آماده سازی تراشه های بلوط را کامل می کند. او اجازه می دهد تا کنیاک ، با سلیقه ایده آل باشد. اگر فرصت و تمایل به ایجاد یک نوشیدنی عالی دارید ، حتماً با تهیه یک بلوط برای آن به روش توصیف شده ، از اولین دستور العمل موجود در مقاله استفاده کنید.

  آب زردآلو   - این نوشیدنی مورد علاقه بسیاری است. این هم در تعطیلات بزرگ و هم در اعیاد و در دایره ای باریک از دوستان استفاده می شود. یک نوشیدنی با کیفیت بالا و واقعی که مطابق با همه دستور العمل های سنتی ساخته شده است بسیار گران است و در دسترس همگان نیست و یک آنالوگ ارزان قیمت خریداری شده می تواند باعث خم شدن شدید صبح شود.

  بنابراین ، بسیاری از عاشقان مهتاب سعی در بیرون آوردن برنج دارند. از پیچیدگی آشپزی نترسید ، زیرا در خانه می توانید تقلید کنیاک را بدست آورید. این بدان معنی نیست که خوشمزه یا بی کیفیت نخواهد بود. در مقابل ، با توجه به اینکه حاوی تنتور و گیاهان مختلفی است ، کنیاک خانگی خورشید دارای طعم و مزه بسیار مطبوع و کیفیت بالایی است. با توجه به تمام فن آوری های پخت و پز ، چنین نوشیدنی نه تنها در طول مصرف لذت می بخشد ، بلکه اثری از پاتوق نخواهد آورد.

  این کنیاک حرفه ای از انگورهای انگور ساخته شده است. در بشکه بلوط پیر شده و به دلیل تماس با دیوارهای چوبی رگ ، رنگ تیره و عطر بی نظیر خود را به دست می آورد. از آنجا که تهیه کنیاک از Moonshine با دستان خود به این روش بسیار دشوار است ، تهیه می شود ، اصرار بر تراشه بلوط یا پوست.

  برای اینکه محصول نهایی به همان اندازه که ممکن است با آب زردآلو واقعی شبیه باشد ، باید چوب را به درستی تهیه کنید. برای خلاص شدن از شر چوب درخت بلوط از تانن های اضافی مورد نیاز:

  آفتاب کنیاک از مواد اولیه از قبل انتخاب شده تهیه می شود. مطلوب است که باشد انگوراما سایر محصولات قابل استفاده هستند قبل از اصرار شما به موارد اضافی احتیاج دارید. طعم و کیفیت کنیاک به این بستگی دارد.

  الکل و چوب آماده در یک ظرف قرار داده شده و پیر می شوند. نتیجه آن تنتور روی چیپس یا بلوط بلوط است که به آن کنیاک خانگی گفته می شود. برای به دست آوردن تغییرات مختلف طعم دهنده ، ادویه جات ترشی جات یا آجیل های مختلفی به دستور غذا اضافه می شود.

  کنیاک مهتابی خانگی بدون استفاده از بلوط

  تهیه کنیاک از مهتاب ممکن است شامل استفاده از چوب برای تزریق و طعم باشد. در این حالت ، بسیاری از مواد افزودنی مختلف استفاده می شود ، نه تنها عطر بلکه رنگ نوشیدنی طبیعی را ایجاد می کند. پایه کنیاک با استفاده از موارد زیر بدست می آید:

  در یک دستور العمل ، همه مواد افزودنی به طور همزمان استفاده نمی شوند ، آنها برای یک طعم هماهنگ در 1 - 2 قطعه ترکیب می شوند. آنها باید همراه با مهتاب پخته شوند و به دمای معینی برسند. پس از این ، این مخلوط با افزودن قهوه ، چای یا جوز هندی ، خنک می شود و علاوه بر آن تزریق می شود.

  کنیاک خانگی ، که دستور العمل های آن حاوی چوب نیست ، کاملاً شبیه به نوشیدنی سنتی آشنا برای همه نیست. اما مزایای آن را دارد. پیر شدن در تراشه های چوب به زمان زیادی نیاز دارد و گاهی اوقات صبر کافی برای صبر کردن وجود ندارد یا زمان دیگری وجود ندارد ، زیرا می خواهم در تعطیلات آینده میهمانان را خوشحال کنم. در این حالت ، دستور العمل های بدون چوب مفید است. علاوه بر این ، چنین فناوری پخت و پز ممکن است تغییرات زیادی در مواد تشکیل دهنده داشته باشد ، از آنجا که خصوصیات طعم آنها تغییر می کند. در این حالت ، فضای نامحدود برای تخیل و آزمایش باز می شود.

  دستور العمل ها

  دستور العمل های کنیاک با اجزای آن ، تکنولوژی ساخت و هزینه های زمانی متمایز می شوند. اگر می خواهید نوشیدنی را تا حد ممکن نزدیک به طعم سنتی کنید ، پس باید از دستور العمل هایی استفاده کنید که از تراشه بلوط یا پوست درخت بلوط با نوردهی طولانی و روشمند استفاده می کند. در این حالت ، نوشیدنی یک رنگ و عطر کارامل طبیعی به دست می آورد و تشخیص آن از اصلی دشوار است.

  برای پخت سریعتر از دستور العمل ها بدون اضافه کردن چوب بلوط و قرار گرفتن در معرض طولانی استفاده می شود. در این حالت ، لیست مواد تشکیل دهنده به طور چشمگیری افزایش می یابد ، اما تهیه آن را پیچیده نمی کند ، زیرا همه آنها به راحتی در دسترس و ارزان هستند. چنین نوشیدنی ظرف چند روز قابل تهیه است ، اما به احتمال زیاد بیشتر شبیه آب زردآلو است. بنابراین ، برای انتخاب چگونگی تهیه آب زردآلو از مهتاب ، باید قبل از تصمیم گیری تصمیم بگیرید که مهمترین معیارها چیست.

  دستور تهیه کنیاک روی چیپس بلوط

  دستور تهیه کنیاک از Moonshine ساده ترین و شبیه ترین به اصل خریداری شده است. این ماده حاوی مقدار کمی مواد تشکیل دهنده است ، اما به انتظار طولانی نیاز دارد. کنیاک واقعی به دلیل این واقعیت است که بشکه بلوط طعم خود را می گیرد سوخته   قبل از قرار گرفتن در معرض. بنابراین ، کنیاک از مهتاب در منزل ، که دستور العمل های آن شامل استفاده از تراشه های چوبی سرخ شده است ، این دستور العمل را به اصلی تر نزدیک می کند. برای پخت و پز شما نیاز خواهید داشت:

  چوب از قبل آماده شده است. سیاههها به تراشه های کوچکی تقسیم می شوند که برای چند روز در آب سرد سیر می شوند. پس از آن ، آنها خشک شده و روی یک ورقه پخت گذاشته می شوند. باید در فر قرار داده شود و تا زمانی که نگه داشته شود دود سبک از تراشه های چوب. شما باید آن را به دقت رصد کنید ، در غیر این صورت می توانید لحظه ای را از دست دهید و درخت به سادگی می سوزد.

  پس از این ، چیپس هایی با شکر در یک ظرف قرار داده شده و ریخته می شوند. این مواد کاملاً مخلوط شده و ظرف آن به صورت همرنگ بسته شده و حداقل 10 روز در یک مکان تاریک و خنک باقی می ماند. زمان دم کردن ایده آل از دو هفته تا سه ماه است. هرچه مدت زمان قرار گرفتن در معرض طولانی تر باشد ، طعم و مزه نوشیدنی تمام شده شدیدتر خواهد بود.

  کنیاک آفتاب خانگی بر روی پوست بلوط Latgale

  این گیاه کنیاک است که در خانه تهیه می شود ، تهیه شده در خانه است که دستور تهیه آن در لتونی اختراع شده است. این روش پخت و پز برای استفاده خانگی ایده آل است ، زیرا به زمان زیادی نیاز ندارد ، و تمام مواد اولیه به راحتی در دسترس و ارزان هستند. با همه اینها ، طعم نوشیدنی تمام شده به همان اندازه که ممکن است با یک کنیاک گران قیمت کلاسیک مشابه باشد. این به دلیل این واقعیت حاصل می شود که ترکیب شامل پوست بلوط است. به طور کلی ، برای پخت و پز شما نیاز دارید:

  ابتدا باید اجزای چوب را آماده کنید. به منظور از بین بردن تانن های اضافی ، پوست را با آب جوش و به مدت 10 تا 15 دقیقه بخار بریزید. پس از این ، تزریق مایع تخلیه می شود ، و پوست خشک می شود.

  شکر قبل از مخلوط کردن باید در مهتاب حل شود. نصف لیوان کافی خواهد بود. فقط پس از آن تمام مواد را برای تزریق در یک ظرف قرار داده و مخلوط می کنیم. قوطی در محلی تاریک تمیز می شود و حداقل 14 روز در دمای 18 - 25 درجه هزینه می شود. در تمام این مدت شما باید 3 بار در هفته ظرف را تکان دهید تا مواد به طور یکنواخت توزیع شوند. حداکثر زمان قرار گرفتن در معرض بیش از یک ماه نیست ، در غیر این صورت ممکن است نوشیدنی طعم تلخی داشته باشد. پس از اصرار ، کنیاک تمام شده را از رسوب و پوست درخت بلوط فیلتر کنید ، آن را بطری کرده و برای ذخیره و مصرف آن را تمیز کنید.

  کنیاک خانگی بدون اصرار طولانی

  دستور تهیه کنیاک خانگی بدون تزریق طولانی بسیار پرطرفدار است زیرا برای طعم نوشیدنی مورد علاقه خود لازم نیست طولانی صبر کنید. قبل از تعطیلات آینده و رویدادهای خانوادگی ، هنگامی که می خواهید مهمانان خود را با چیزی در خانه خوشحال کنید ، یک کنیاک سریع خانگی همان چیزی است که شما می خواهید. برای پخت و پز شما نیاز دارید:

  چنین کنیاک با پخت و پز تهیه می شود. برای این کار بهتر است از یک تابه مینا استفاده کنید که در آن همه مواد در آن جمع شده باشند. این مخلوط با حرارت کم تا 75 درجه گرم می شود. پس از آن ، مایع برای به اصطلاح رسوب گذاری در یک گلدان ریخته می شود. برای تقویت طعم و مزه ، می توانید کمی قهوه به نوشیدنی ، حدود یک سوم قاشق غذاخوری اضافه کنید. برندی باید حداقل به مدت سه روز پیر شود ، پس از آن فیلتر شده و مزه دار می شود. بنابراین ، شما یک نوشیدنی خوشمزه و سریع دریافت می کنید ، که ارزش سفره دارد.

  کنیاک مرکبات خانگی

  در آفتاب واقعی ، یادداشتهای مرکبات به طور طبیعی از تماس الکل با دیواره های چوبی بشکه تشکیل می شود. طعم لیمو-نارنجی کنیاک در مهتاب به دلیل مواد اضافی حاصل می شود. با توجه به ترکیب مناسب ، نوشیدنی خانگی به همان اندازه که ممکن است شبیه به اصلی است. برای تهیه آن شما نیاز دارید:

  به جای پرتقال ، هر مرکبات دیگر ، مناسب با لکه های پاک و بدون آسیب باشد. هنگام استفاده از لیمو ، از حدود نیمی از میوه به مقدار کمتری نیاز خواهید بود. آن را باید با لایه های بریده شده ، بدون دست زدن به قسمت سفید سفیدی ، برش داد. زینت به همراه چای و ادویه در کف ظرف گذاشته و با مهتاب آماده ریخته می شود و همه مواد مخلوط می شوند. شیشه را ببندید و در مکان تاریک و در دمای اتاق برای چند هفته بگذارید.

  پس از گذشت زمان ، مایع فیلتر می شود تا از شر جامد و رسوب خلاص شود. برای آخرین مرحله ، کارامل آماده شده است. شما باید قهوه دانه ای را گرم کرده و حرارت دهید تا قهوه ای به یک رنگ تبدیل شود. کارامل آماده با مهتاب مخلوط می شود تا کاملاً حل شود و مایع برای چند روز تزریق شود. در این مدت ، به دلیل شکر ، بالاخره طعم تثبیت می شود و باز می شود. پس از آن می توان آب کنیاک را در یک ظرف مناسب برای نگهداری ریخت و با مزه کردن ادامه داد.

  کنیاک مهره Moonshine

  تهیه کنیاک آجیل در خانه فرصتی نه تنها برای لذت بردن از یک تنتور شگفت انگیز است ، بلکه همچنین می تواند تأثیر مثبتی بر سلامتی بگذارد. پارتیشن های گردو دارای عناصر مفیدی هستند. اصلی ترین آن ید است. با کمبود آن ، چنین تنتور ، در صورت استفاده در مقادیر کمی برای مقاصد سلامتی ، یک پیشگیری عالی از بیماری های غده تیروئید و سیستم غدد درون ریز به عنوان یک کل خواهد بود. برای تهیه چنین کنیاک ، شما نیاز دارید:

  برای اساس بهتر است درخواست کنید. بنابراین نوشیدنی تا حد ممکن نزدیک خواهد بود تا با طعم کنیاک مزه دار شود. آجیل و پارتیشن ها با الکل پر شده و برای چند روز تزریق می شوند. پس از آن ، بقیه ادویه ها و مواد چاشنی به آنها اضافه می شود و این مخلوط برای یک ماه دیگر در یک اتاق دمای اتاق تاریک پیر می شود. در تمام این مدت ، بانک باید هر 2 تا 3 روز یکبار متزلزل شود.

  تزریق نهایی با استفاده از گاز ، چند بار تاشو یا یک پارچه نخی متراکم فیلتر می شود. بنابراین ، قسمت جامد مخلوط و رسوب تشکیل شده از هم جدا می شوند. نوشیدنی تمام شده به مدت یک هفته در معرض قرار گرفتن در معرض نهایی قرار دارد و پس از آن می توانید با مزه کردن عمل کنید. چنین کنیاک خانگی فعالیت ذهنی را افزایش می دهد ، ایمنی را تقویت می کند و بدن انسان را با عناصر مفید اشباع می کند.

  کنیاک قهوه خانگی

  تهیه کنیاک از مهتاب با قهوه بسیار ساده است. چنین نوشیدنی به دلیل مواد تشکیل دهنده آن ، خاصیت تقویت کنندگی دیگری را دریافت می کند و عطر مخمل دلپذیر را به دست می آورد. چنین برندهای تجاری نباید برای شب با مهمانان رفتار شود ، زیرا بعید است بعد از آن بخوابید. برای تهیه آن شما نیاز دارید:

  تمام مواد تشکیل دهنده ، به جز شکر گرانول ، برای تزریق داخل یک ظرف قرار داده شده و با الکل پر می شوند. این مخلوط به مدت سه هفته در یک ظرف مهر و موم شده هرمتی کاملاً مخلوط و تزریق می شود. اتاق باید تاریک باشد ، اجازه نمی دهد نور مستقیم آفتاب باشد و درجه حرارت نباید از 25 درجه تجاوز کند. در تمام این مدت نوشیدنی باید مرتباً تکان بخورد. بنابراین ، تمام طعم دهنده ها به طور مساوی توزیع می شوند و الکل را اشباع می کنند.

  در پایان فرآیند ، کارامل شکر تهیه و مخلوط با مهتاب می شود تا کاملاً حل شود. کنیاک حاصل برای یک هفته دیگر تزریق می شود تا زمانی که دسته گل طعم کامل پیدا شود.

  آب زردآلو از آفتاب بر روی آلوها

  اغلب الکل بر اساس انواع مختلفی تهیه می شود میوه خشک. همه آنها و به ویژه آلوها ، طعم و مزه ای غنی و یک دسته گل غنی دارند که به نوشیدنی منتقل می شود. علاوه بر این ، چنین کنیاک همچنین تأثیراتی را در بدن متعلق به این میوه خشک دریافت می کند. بنابراین ، شما باید در استفاده مراقب باشید ، و اثر ملین آن را فراموش نکنید. برای درست کردن چنین برندی در خانه شما نیاز دارید:

  با رفتن به جنگل برای آن ، پوست بلوط را می توانید در هر داروخانه خریداری کنید و یا از قبل تهیه کنید. برای به دست آوردن عطر و طعم سیگار کشیدن ، می توانید کمی پوست را در فر خشک کرده یا از آلوهای خشک استفاده کنید. در دستورالعمل اصلی ، این ویژگی با شلیک سطح داخلی بشکه ها به دست می آید.

  پوست قبل از 20 دقیقه در آب جوش از قبل خیس شده است. پس از آن ، در هوای آزاد خشک می شود ، بدون گرمایش گرمایی. کلیه مواد تشکیل دهنده به جز شکر به ظرف آماده شده اضافه می شوند و با انگور یا هر نوع میمون میوه دیگر ریخته می شوند. این مخلوط کاملاً خرد شده ، با درب بسته شده و برای قرار گرفتن در معرض سه هفته به اتاق تاریک ارسال می شود.

  وقتی نوشیدنی آماده شد ، کارامل از شکر گرانول تهیه می شود ، که با آب زردآلو مخلوط می شود ، که از طریق پارچه متراکم از قبل فیلتر می شود. تنتور یک هفته اضافی پیر می شود تا زمان تحقق کامل ویژگی های طعم. نوشیدنی حاصل از آن عطر و بوی دودی میوه ای و یک غذای غنی و نفیس بدست می آورد.

  دستور العمل شرقی

  شرق در درجه اول با ادویه و ادویه جات ترشی جات همراه است. این منطقه همیشه پر از مزه های روشن و غنی و عطر است. این در کنیاک تهیه شده مطابق دستور غذای شرقی منعکس می شود. البته ترکیب آن بدون چند ادویه نمی تواند انجام دهد ، که باعث سفت شدن و اشباع اضافی می شود. برای تهیه چنین نوشیدنی به شما نیاز خواهید داشت:

  قهوه و شکر با مواد باقی مانده مخلوط و ترکیب می شوند. نصف لیتر درون ادویه ها ریخته می شود و مایع تکان می خورد. بقیه الکل تنها پس از حل شدن شکر گرانول اضافه می شود. کل مخلوط در یک ظرف بسته شده از نوع فتق و بدون دسترسی به نور مستقیم خورشید تزریق می شود. مدت زمان قرار گرفتن در معرض بیش از سه هفته نیست. پس از این ، کنیاک آماده شده از فیلتر و میخک رسوبی جدا شده و برای نگهداری و مزه بیشتر بطری می شود.

  چنین نوشیدنی دارای طعم های تند و تیز است ، اما در عین حال ویژگی کنیاک و شباهت آن با اصل را از دست نمی دهد. این دستور العمل دارای یک ویژگی مشخص است - محتوای بالای میخک ، که به هیچ وجه نمی تواند از این امر مستثنا شود. اگر آن را حذف کنید ، آنوقت یک دستور العمل کاملاً متفاوت با خصوصیات عالی طعم خواهد بود.

  دستور العمل "سیبری"

  آب زردآلو با این نام از ترکیباتی خاص برای منطقه تهیه شده است. سیبری در درجه اول با جنگلها ، سرما و سرو سرو می شود. بنابراین ، این دستور غذا شامل آجیل کاج است ، و نوشیدنی نت های بارز خود را به دست می آورد. برای پخت و پز شما نیاز خواهید داشت:

  پوست بلوط با آب جوش ریخته و به مدت یک ساعت پیر می شود. تزریق حاصل با بقیه مواد فیلتر شده و مخلوط می شود. مخلوط 2 تا 3 هفته در اتاق تاریک و گرم قرار ندارد. در تمام این مدت ، بطری مرتباً تکان می خورد. سپس کنیاک فیلتر شده و درون یک ظرف برای نگهداری ریخته می شود.

  رعایت کلیه قوانین تهیه ، نسبت مواد تشکیل دهنده و دستور العمل هایی که می توانید کنیاک بدتر کنید و شاید حتی بهتر از فروشگاه باشد. چنین نوشیدنی در تمام تعطیلات و جشن های خانوادگی محبوب می شود.

  غرور فرانسوی - آب زردآلو در تمام دنیا خوشحال شد ، در بعضی از کشورها به یک نام خانوادگی تبدیل شده است ، و این دستور غذا حاوی تفاوت های خاص خود در تهیه است. نوشیدنی مشابهی در هر جای دنیا تهیه می شود که انگورهای سفید در آن کشت می شود (از آن چه آب زردآلو تهیه می شود) ، اما نام شاهکار فرانسوی بیشتر مورد علاقه و ریشه قرار گرفته است. استادان با استفاده از دستور العمل های قدیمی برای تنتور آب زردآلو و کنیاک ، کنیاک خانگی را تهیه می کنند. در مورد چه دستور العمل هایی برای تهیه آب زردآلو در خانه از شراب سازان آماتور و چگونگی نزدیک تر شدن به طعم نوشیدنی اصلی ، ارزش آن را دارد که با جزئیات بیشتری آشنا شوید.

  تهیه کنیاک از انگور در خانه

  چگونگی تهیه کنیاک در خانه ، فناوری کلی تهیه نوشیدنی را بیان خواهد کرد. دستور تهیه کنیاک حاوی انگور انواع سفید فنی است. رایج ترین در روسیه Rkatsiteli و انواع مختلف آن است. با پوست نازک ، خمیر آبدار ، برس بزرگ ، اسیدیته خوب و همچنین با رایحه ای خاص از گیاهان معطر و مرکبات مشخص می شود. انواع ماهیچه نیز مناسب است. و اگر می خواهید کنیاک "نویسنده" خود را بسازید ، از هر نوع انگور رشد یافته در باغ خود یا کشور استفاده کنید. با این حال ، واریته هایی با مقدار بالایی از تانن ها: Saperavi ، Cabernet و Kakhet کار نمی کنند ، زیرا آنها به سختی مطلوب به نوشیدنی می دهند. انگور باید کاملا رسیده و دارای شکر کافی باشد.

  فناوری ای که با استفاده از آن برند واقعی (خلاصه):

  بنابراین بری کلاسیک تهیه می شود. در صورت امکان می توانید سعی کنید تا حد ممکن به این شرایط نزدیک شوید. در صورت عدم وجود چنین ، یک نوشیدنی آب زردآلو خوب و با انحرافات کوچک معلوم می شود. و بداهه نوازی ، تقطیر کننده های داخلی معمولاً شگفت آور هستند.

  شما نیاز دارید:

  نسبت ها بر اساس وزن انواع توت ها محاسبه می شود. اگر همه چیز آماده شد ، به مرحله اول بروید.

  تخمیر مواد اولیه انگور

  تولید کنیاک با شراب سفید خشک آغاز می شود. کیفیت به سهام شراب آماده شده بستگی دارد.

  انگورهای دست نخورده را با قلم مو خرد کرده ، در یک کاسه عمیق انباشته کرده و به خوبی با دانه ها خرد می کنند. انواع توت ها شسته نمی شوند ، زیرا مخمر طبیعی (میکروارگانیسم هایی که روی پوست همه میوه ها زندگی می کنند) از سطح آن شسته می شوند. پس از شستن چنین باکتری ها ، برای شروع تخمیر باید به مخمر نانوا افزوده شود که مطلوب نیست. خاک را با یک پارچه خشک پاک کنید ، گرد و غبار را لمس نکنید.

  کارشناسان اضافه کردن را توصیه نمی کنند ، اما بدون آن هیچ فرآیند تخمیر وجود نخواهد داشت. در فرانسه تراس های انگور به سمت طلوع خورشید قرار دارند ، در طول روز به خوبی گرم می شوند و شرایط آب و هوایی اجازه می دهد تا انگلستان انگور در آفتاب برسد تا ماه اکتبر. چنین شرایط آب و هوایی بسیار دور از همه جا است و اساساً انگورها با شروع یخبندان زمان رسیدن به بلوغ ندارند. شکر دقیقا در چنین مواردی به شکل یک شربت معکوس کمی گرم اضافه می شود. فقط می توانید قند را به خوبی با آب مخلوط کنید ، اما در این حالت روند حل شکر کندتر خواهد بود. اگر میزان اسید حیاتی نباشد ، پس از نکات این دستور العمل ، باید قند را دور ریخت.

  ظروف را با پارچه ای از پارچه نازک / پارچه نازک پوشانده و در یک مکان تاریک و گرم قرار داده اید. شراب شروع به "بازی" می کند ، یک پالپ ظاهر می شود. باید گاهی اوقات هم زده شود.

  طبق قوانین ، تخمیر در سه روز آغاز می شود. مقدار زیادی کف با بوی شراب در مورد لزوم فیلتر کردن به شما می گوید. برای این کار از گاز / الک استفاده کنید. مایع از پالپ فیلتر شده و باقی مانده کیک از آن خارج می شود.

  توری حاصل به منظور تخمیر در یک بطری شیشه ای ریخته می شود. در محلی تاریک و گرم با دمای 25-30 درجه بگذارید. با یک قفل آب (یک کلاه مخصوص Capron روی بطری) ببندید یا از یک دستکش با توپ / لاستیک بادی استفاده کنید که با دقت در یک مکان سوراخ شود تا هوا برای فرار از آن استفاده شود.

  از سه تا هشت هفته طول می کشد. اگر مهر و موم آب متوقف شد ، توپ یا دستکش از بین رفت ، پس از آن ماس متوقف شد و رسوبی در انتهای بطری ظاهر شد.

  غربالگری از طریق پارچه گاز / فیلتر به همان اندازه که لازم است برای خلاص شدن از رسوب انجام می شود.

  شراب خشک جوان با استحکام 10-12 درجه آماده است ، اما اگر هدف از تهیه کنیاک است ، به مرحله بعدی بروید.

  تقطیر

  تهیه کنیاک در مرحله دوم نیاز به تقطیر مضاعف دارد. هر دو شراب جوان و شراب مسن برای تقطیر مناسب هستند. به عنوان دستگاه ، از یک آلبوم یا مهتاب استفاده می شود. با طراحی ، این دو دستگاه عملاً هیچ تفاوتی ندارند. هر دو برای فروش رایگان در دسترس هستند.

  تهیه کنیاک با کیفیت بالا در خانه نیاز به تهیه و صبر دقیق دارد. برای به دست آوردن بهترین نتیجه ، می توانید دوباره محصول حاصل را با رقیق کردن آن با آب تمیز (فیلتر شده) تا 20 درجه و پیروی از توصیه های تقطیر دوم تقطیر کنید.

  اصرار

  بهترین تزریق در بشکه بلوط خواهد بود. اینها در بازارها ، نمایشگاه ها در فروشگاههای سازندگان فروخته می شوند و به راحتی بصورت آنلاین سفارش می شوند. راحت ، راه ساده و ارزان اصرار بر تراشه های بلوط ، پوست درخت یا گیره است.

  برای تهیه آب زردآلو از تقطیر الکل انگور ، می توانید محصول را در ظروف شیشه ای با میخ بلوط ریخت. نوشیدنی از قبل از رقیق شدن به حد مطلوب یا در شکل اصلی خود باقی مانده است. گیره های آماده شده را به مدت 10 دقیقه در آب جوش ، سپس 20 دقیقه در آب سرد نگه داشته و در کوزه های شیشه ای تمیز گذاشته می شود. قوطی های بسته در یک مکان خنک مانند زیرزمین / انبار برای مدت زمان حداقل 6 ماه باقی می مانند.

  تقلیدها

  نوشیدنی کنیاک را می توان شبیه سازی کرد. سریع ، وقت گیر و بی دردسر است. دستور العمل های برنج ، که با عجله تهیه می شود ، متنوع است. چگونه به سرعت خود را تقلید کنیاک کنید ، مهمانان را با یک نوشیدنی خوشمزه غافلگیر کنید ، جالب است که همه را بدانید. تولید پیچیده نیست. با مخلوط کردن مواد مختلف تهیه می شود.

  ودکا روی پوست بلوط

  تهیه کنیاک در خانه یک راه عالی برای به دست آوردن یک نوشیدنی زیبا و نجیب است. کنیاک خانگی امکان بداهه نوازی با مواد تشکیل دهنده و زمان تزریق را فراهم می آورد.

  پخت و پز 1 راه:

  پوست پوست با ودکا ریخته می شود ، به مدت دو هفته اصرار داشت ، سپس فیلتر می شود.

  همه چیز را به جز اسید سیتریک مخلوط کنید ، ودکا اضافه کنید. اسید را اضافه کنید ، مخلوط کنید. به مدت سه روز اصرار کنید ، فشار دهید. در این دستور العمل ، بلوط با چای جایگزین شد. این رنگ ، عطر و طعم زیبایی به نوشیدنی می بخشد و تانن های نرم و تانن ها را اضافه می کند.

  دستور قهوه کنیاک در خانه

  در صورت وجود گیره بلوط ، تراشه چوب ، پوست یا پودر در انبار ، تهیه کنیاک در خانه نیز امکان پذیر است. قهوه زمین برای این نوشیدنی نجیب استفاده می شود.

  برای پخت و پز مورد نیاز خواهد بود:

  قهوه در آب جوش هم زده می شود ، یک روز مانده است. داخل یک ظرف ریخته ، ودکا / الکل / مهتاب اضافه کنید. این مخلوط 25 روز اصرار می شود. پس از فیلتر ، در صورت تمایل ، با شربت شکر / توت فنجان کنید. این نوشیدنی با عطر قهوه و انواع توت ها نرم است.

  کنیاک در خانه با پوست نارنج

  تهیه کنیاک خانگی اجازه می دهد میوه اضافه شود. برای استفاده از پخت و پز:

  چای با کیفیت خوب و بدون مواد افزودنی استفاده می شود.

  زینت روی رنده ریخته می شود. همه در یک ظرف تمیز و خشک قرار داده ، ودکا / الکل / مهتاب را بریزید. مخلوط کنید ، درب آن را ببندید ، تاریک کنید. پس از سه هفته با استفاده از پارچه گاز / فیلتر صافی را تصفیه کنید. نوشیدنی آماده است. هر سازنده شراب آماتور می داند که چگونه میوه های خانگی ، خوشمزه و سالم با میوه ها تهیه کند.

  طرز تهیه کنیاک در خانه از آلوها

  نوشیدنی های میوه ای قوی نه تنها در تهیه غذاهای لذیذ محبوب هستند. کنیاک میوه برای فهمیدن چگونگی انجام ، دستور العمل کمک خواهد کرد.

  این تنتور ، خاصیت مفیدی دارد. دستور تهیه کنیاک آلو خانگی بسیار گسترده ، آسان برای استفاده است.

  پوست درخت بلوط به مدت 10 دقیقه با آب جوش داغ ریخته می شود. در یک کوزه تمیز و خشک همه چیز را به جز شکر قرار می دهند ، آن را بریزید. درب را ببندید ، به مدت سه هفته در یک مکان تاریک بگذارید. شکر در یک ماهیتابه به حالت چسبناک ذوب می شود ، بدون اینکه کارامل را به یک خنک کننده کامل برساند ، به نوشیدنی اضافه می شود. سه روز بعد ، فیلتر شده و سرو می شود.

  دستور العمل اکسپرس برای کنیاک خانگی

  هر خانه دار خانه ای دستور تهیه سریع کنیاک خانگی را سریع می بخشد.

  شما نیاز دارید:

  برگهای چای فیلتر شده ، چاشنی شده با کارامل و وانیل ، در یک ظرف تمیز و خشک قرار می گیرند. ودکا / الکل / مهتاب را بریزید ، مخلوط کنید. فیلتر را از طریق پارچه گاز / پارچه فیلتر کنید. داخل یک ظرف غذا بریزید ، در سفره سرو کنید.

  دستور العمل های زیادی برای تهیه نوشیدنی براندی وجود دارد. هر نوع تقطیر خانه ای "مارک" خاص خود را دارد که ترکیبات اصلی آن میل ، تخیل و خلق و خوی خوب است.

  منبع مطلب : group-abc.ru

  مدیر محترم سایت group-abc.ru لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید