توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  عکس ترسا فیدالگو قبل از تصادف

  1 بازدید

  عکس ترسا فیدالگو قبل از تصادف را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  ترسا فیدالگو کیست و چرا داستان این روح خبیث در اینترنت غوغا به پا کرده است؟

  ترسا فیدالگو کیست و چرا داستان این روح خبیث در اینترنت غوغا به پا کرده است؟

  «من ترسا فیدالگو هستم و اگر این پیام را ۲۰ بار بازنشر نکنید برای همیشه با شما خواهم خوابید، دختری این هشدار را نادیده گرفت و مادرش ۲۹ روز بعد درگذشت». این پیامی است که در روزهای اخیر هزاران بار در اینستاگرام، واتس اپ و دیگر شبکه های اجتماعی بازنشر شده و نشان از بازگشت شخصیت مرموز ترسا فیدالگو (Teresa Fidalgo) دارد. بازگشت ترزا فیدالگو در کنار شخصیت های ترسناک مرموزی مانند مرد باریک اندام و دیگر ارواح خبیثه نشان می دهد که علاقه به اینترنت فرارتر از مرزهای فرهنگ عمومی است.

  «من ترسا فیدالگو هستم و اگر این پیام را 20 بار بازنشر نکنید برای همیشه با شما خواهم خوابید، دختری این هشدار را نادیده گرفت و مادرش 29 روز بعد درگذشت».

  همه چیز با یک تصادف اتومبیل در نزدیکی سنترا، پرتغال در سال ۱۹۸۳ آغاز شد، تصادفی که در آن دختری به نام ترسا فیدالگو درگذشت. ۲۰ سال بعد از این حادثه، در ۱۲ جولای ۲۰۰۳ ویدیویی در اینترنت منتشر شده و صدها هزار بار بازنشر شد. در این ویدیو، گروهی سه نفره در حالی رانندگی در شبی تاریک هسته و در مورد ارواح و اینگونه موجودیت ها حرف می زنند که ناگهان متوجه زن جوانی می شوند که در کنار جاده در حال راه رفتن است. آن ها از این زن دعوت می کنند که سوار خودرویشان شود تا او را به مقصد برسانند. زن مورد نظر که چهره جذاب و زیبایی دارد در طول مسیر به نقطه ای از جاده اشاره کرده و می گوید که در این نقطه تصادف کرده و جان باخته است. بلافاصله چهره او پوشیده از خون شده و جیغ می زند، در ادامه خودرو تصادف می کند.

  بر اساس اطلاعاتی که در زیرنویس این ویدیو وجود دارد، دو مسافر این اتومبیل، یک زن و یک مرد، جان باخته و نفر سوم که دیوید نام دارد به شکل معجزه آسایی زنده می ماند اما هیچگاه در مورد اتفاقاتی که آن شب رخ داده توضیح نمی دهد. نیروهای پلیس دریافتند که دختری به نام ترسا فیدالگو در سال ۱۹۸۳ در همین نقطه در اثر تصادف خودرو جان باخته است.

  در ویدیویی که گفته شد صدای شخصی شنیده می شود که چنین می گوید: «این ماجرا واقعی است. دو نفر که می شناسم در همان لحظات در حال عبور از جاده بوده و دختری با لباس بلند سفید را دیده بودند که از جاده عبور کرده یا سعی داشت عبور کند اما یک راننده دیگر با او برخورد می کند. آن ها سپس گفتند که پلیس در محل حضور یافته و برای اینکه ببینند چه بر سر دختر آمده مسیر خود را تغییر دادند و در ادامه شاهد ناپدید شدن راننده و پلیس بودند. اکنون همانطور که آن ها به من و یک دوست دیگر گفته بودند، دوستم ماجرای ویدیو را به آن ها گفته و مشخصات دختر را توضیح داد و آن ها گفتند که دختر خودش است [همان دختری که در کنار جاده دیده بودند]».

  اگر چه ویدیو منتشر شده واقعی است اما به نظر می رسد که داستانی که در کنار این ویدیو روایت می شود ساختگی باشد و تنها نتیجه نبوغ یک نویسنده است. این داستان توسط یک نویسنده و فیلمساز به نام دیوید ربوردائو، اهل پرتغال، ساخته و پرداخته شده که نام فیلم خود را A Curva نام نهاده است. در مصاحبه با یک کانال خبری محلی، نویسنده و تهیه کننده این فیلم می گوید که داستان مذکور ساختگی بوده و واقعی نیست. به نظر می رسد که این داستان نیز شبیه افسانه های بانوی سفیدپوش باشد که سال هاست در سراسر جهان شنیده می شود. بدین ترتیب می توان گفت که پیامی که این روزها در اینترنت بازنشر شده، با این محتوا که اگر این پست را برای ۲۰ نفر دیگر نفرستید یا ۲۰ بار بازنشر نکنید برای همیشه در کنار شما خواهم خوابید، کاملاً ساختگی و غیرواقعی بوده و اگر کسی آن را برای شما ارسال کرد می توانید آن را نادیده گرفته و به دوستان و اطرافیانتان نیز نادرست بودن این ادعا را گوشزد کنید.

  «من ترسا فیدالگو هستم و اگر این پیام را 20 بار بازنشر نکنید برای همیشه با شما خواهم خوابید، دختری این هشدار را نادیده گرفت و مادرش 29 روز بعد درگذشت».

  اگر چه ممکن است ماجرای تصادف و مرگ ترسا فیدالگو در سال ۱۹۸۳ واقعی باشد اما ویدیویی که در هفته های اخیر در شبکه های اجتماعی منتشر شده یک داستان واقعی نیست و تنها برای سرگرمی مخاطبان تهیه شده است. هدف سازنده این فیلم این بوده که به ما هشدار دهد هیچگاه یک غریبه را در کنار جاده سوار خودرو خودرو خود نکنیم. جالب این که بعد از موفقیت این ویدیو که به شهرت دیوید ربوردائو منتهی شده وی یک فیلم کوتاه دیگر با نام Teresa Fidalgo ghosts strikes again ساخته و منتشر کرده است. در این ویدیو دختری با لباس بلند سفید به نمایش در می آید که شبیه روح است که به یک مرد حمله کرده و او را به قتل می رساند. همچنین باید به یک شخصیت اینترنتی جدید به نام شاهزاده قجر یا قاجاری اشاره کرده که در روزهای اخیر در اینترنت بسیار بازنشر شده است.

  بیشتر بخوانید: داستان «ذهن فریبکار» ما و زود باوری در فضای مجازی

  منبع مطلب : rooziato.com

  مدیر محترم سایت rooziato.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ترسا فیدالگو کیست ؟ آیا Teresa fidalgo واقعیت دارد ؟

  باز هم شایعه و باز هم فضای مجازی … این روز ها در فضای مجازی شایعاتی میپیچد که با عقل انسان همخوانی ندارد . همانطور که در تالارگفتگو هم گفته بودیم اکثر پیام هایی که در وایبر و واتس آپ و … منتشر می شوند مانند همین ترسا فیدالگو شایعه بوده و سند خاصی ندارند … برای فهمیدن ماجرای شایعات و ترسا فیدالگو با ما همراه باشید . براستی ترسا فیدالگو چیست ؟

  teresafidalgo

  ترسا فیدالگو چیست ؟

  من ترسا فیدالگو (teresa fidalgoهستم و ۲۷ سالمه و چند سال پیش در یک تصادف مردم. اگر من رو باور نکنی و این پیام رو برای دیگران نفرستی هر شب میام کنارت می خوابم یا بخوابت میام و میترسونمت یا برات مشکل بوجود میاد و مثل من توی یک تصادف میمیری.

  بانوی سفید، روح زنی است رنگ پریده که بارها در مناطق روستایی ظاهر شده است. گفته می‌شود که این روح زخم عمیق روحی را در طول زندگی دردناک خود تجربه کرده است. افسانه‌های مربوط به این زن سفید پوش در گوشه و کنار جهان و به طرق مختلف بازآفرینی شده است و البته در بسیاری از این داستان‌ها، این زن یا همسر یا نامزد خود را از دست داده و یا شاهد خیانت آنها بوده است. از سوی دیگر بانوی سفید پوش اغلب با “بَنشی” (Banshee) مقایسه می‌شود، به این معنا که حضور او ناگهانی او در میان خانواده، نشان دهنده‌ی مرگ زودهنگام فردی از اعضای خانواده بوده و به نوعی این حضور، شوم و بد یمن تلقی می‌شود.

  ترسا فیدالگو - ترسافیدالگو - ترسا فیدالگو کیست؟ - ترسا فید الگو - ترسا فیدالگو کیست - ترسافیدالگوکیست؟ - ترسا فیلداگو - ترسا - ترسا فیداگلو - فیدالگو -

  ترسا فید الگو –ترسا فیدالگو کیست؟

  به صورت کلی، این پدیده با حضور روح زنی که لباسی سفید که به لباس‌های عصر ویکتوریایی شباهت دارد، توصیف می‌شود. زنی تنها که در جاده‌های خلوت و دورافتاده ظاهر شده و تراژدی زندگی خود را این بار در زندگی دیگران توصیف می‌کند. از “ترسا فیدالگو” نیز، به عنوان زن سفید پوش یاد می‌شود. روح سرگردان دنیای اینستاگرام که ظاهرا در تصادف ماشین در نزدیکی شهر “سینترا” (Sintra) پرتغال کشته شده است.

  داستان‌های ارواح

  داستان از یک فیلم مستند شروع شد. وقتی یک گروه از جوانان، ماشین خود را متوقف کرده و غریبه‌ای را در جاده‌ای تاریک و خلوت سوار کردند. در طول این سواری کوتاه، این غریبه که دختری جوان به اسم “ترسا فیدالگو” است، از زندگی و مرگ خود می‌گوید. او اشاره می‌کند که دو سال پیش طی حادثه‌ی رانندگی کشته شده است، داستانی که از سوی نوجوانان مورد قبول واقع نمی‌شود. آنها تصور می‌کردند ترسا با آنها شوخی می‌کند، اما وقتی ماشین به همان جایی می‌رسد که ترسا ادعا می‌کند سانحه رانندگی منجر به مرگ او در آنجا رخ داده، ترسا ناگهان تغییر شکل داده و ظاهری ترسناک به خود می‌گیرد.

  او ناگهان به سمت دوربین برگشته و شروع به جیغ کشیدن می‌کند. دوربین صورت او را نشان می‌دهد که اکنون مجروح و خون آلود است. و درست در اوج ترس و وحشت، ترسا ناگهان ناپدید می‌شود. به دنبال این شوک ناگهانی، ظاهرا کنترل خودرو از دست راننده خارج شده و ماشین تصادف می‌کند. در نهایت بر طبق گزارش‌های موجود، دو سرنشین خودرو در این تصادف جان خود را از دست می‌دهند.

  -teresafidalgo-ترسا فیدالگو -ترسافیدالگو -ترسا فید الگو -ترسا فیدالگو کیست؟ -ترسا فیدالگو کیست -ترسافیدالگوکیست؟ -ترسا فیلداگو -ترسا -ترسا فیداگلو -ترسا فیدالگو -ترسا فیدالگو

  تاریخ ویدیو نشان می‌دهد که این فیلم در سال ۲۰۰۳ گرفته شده است. گفته می‌شود که در جریان این تصادف “تیاگو” و “تانیا” (Tiago & Tania) کشته شدند، “دیوید” تنها سرنشینی بود که از این حادثه جان سالم به در برد، اما او سکوت اختیار کرده و هرگز توضیح نداد که آن شب واقعا چه اتفاقی افتاد؟! سه سال بعد و در آوریل سال ۲۰۰۶ تصادف دیگری در همین جاده رخ می‌دهد.

  در میان به نظر عده‌ای حقایق عجیبی وجود داشت که به شماری از آنها می‌پردازیم. به عنوان مثال اگر به گزارش‌های پلیس نگاهی داشته باشیم، می‌بینیم که در سال ۱۹۸۳ واقعا زنی به نام “ترسا فیدالگو” در جریان یک سانحه‌ی رانندگی جان خود را از دست داده است.

  ویدیوی موجود، تنها مدرکی است که ماجرای تصادف را به زبان تصویر نشان می‌دهد. اما در این میان حقایق عجیبی هم وجود دارد، مثلا وقتی دوربین روی چهره‌ی ترسا تمرکز می‌کند، شاهد پرش‌هایی در فیلم هستیم و چهره‌ی ترسا گاهی واضح و گاهی تیره و تار می‌شود. از سوی دیگر وقتی ترسا به جاده اشاره می‌کند، ناگهان چراغ‌های خیابان در همان نقطه خاموش می‌شوند.

  و دیگر اینکه در بررسی‌های پلیس هیچ دلیل منطقی برای تصادف پیدا نشد، ماشین به چیزی برخورد نکرده و فقط بدون هیچ دلیل منطقی واژگون شده بود.

  ترسا فیدالگو

  تا اینجا ما داستانی را برای شما بازگو کردیم که در آن زمان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد. ویدیوی فوق یکی از پر بیننده‌ترین‌های “یوتیوب” شده و به دنبال موج هراس ایجاد شده، این پیام را می‌شد در تمامی صفحات اجتماعی مشاهده کرد.

  تا اینجا نظر شما در مورد این داستان چیست؟ آیا این داستانی واقعی از عالم ارواح است؟ یا نه، تنها یک نمایش تصویری سرگرم کننده با درون مایه‌ای هراس انگیز برای جلب توجه بیشتر؟

  نمی‌دانم پاسخ شما به این پرسش‌ها چه بود، اما علی رغم داستان‌های ترسناک واقعی، این یکی چندان هم ماورایی نیست! در واقع این داستان از یک ویدیو آغاز شد که با نگاهی به روند ساخت فیلم موفق “جادوگر بلر” (Blair Witch) ساخته شده بود. فیلمی با روایتی مستند گونه از سرانجام تلخ سه جوان که بیننده را در موقعیتی متفاوت قرار می‌داد، گویی که به واقع، شاهد حادثه و ماجرایی حقیقی است.

  فیلم موفق جادوگر بلر

  ترسا فیدالگو –ترسافیدالگو –ترسا فید الگو

  کارگردان ما نیز فیلم کوتاهش را با الهام از این فیلم ساخته و به دنبال ارائه‌ی داستانی ترسناک بود. داستانی که از قضا، با نیم نگاهی به رخدادی واقعی به تصویر کشیده شده بود. اگر به خاطر داشته باشید تنها سرنشین نجات یافته این تصادف، دیوید نام داشت. خب این دیوید که فیلمبردار این صحنه‌های پر هول و هراس بود، در واقع کارگردانی این فیلم تخیلی را نیز برعهده داشت.

  David Rebordea“، تهیه کننده‌ی پرتغالی است که به دنبال بازسازی یک داستان واقعی، خالق یکی از ویدیوهای معروف و پربیننده شد. فیلم کوتاه او به نام “A Curva“، روحی را به دنیای مجازی دعوت کرد. در واقع ترسا این گونه و از خلال دنیای وهم گونه‌ و ذهنی این تهیه کننده‌ی خوش ذوق، پا به عرصه وجود گذاشت. ترسایی که شاید خودش هم باور نمی‌کرد به این سرعت در مرکز توجه قرار بگیرد.

  این کارگردان در گفتگویی با شبکه “TVI” اشاره می‌کند که توقع این چنین استقبال پرهیجانی را نداشته است. در واقع او از این مسئله که فیلم کوتاه او، منشأ چنین ترس و هراسی در شبکه‌های اجتماعی بود، شگفت زده و خرسند شد. در پی این موفقیت، دیوید فرصت را مغتنم شمرده و به دنبال فراهم کردن بودجه‌ی لازم برای ساخت دیگر سناریوهای ذهنی خود رفت.

  ترسا فیدالگو کیست؟

  ترسا فیدالگو

  به هر حال یک مسئله کاملاً مشخص است، اگر نام “ترسا فیدالگو”  (teresa fidalgo) را در گوگل سرچ کنید، با داستان‌هایی مواجه می‌شوید که همگی روایت‌گر صحنه‌های یک ویدیو هستند. در واقع یک فیلم ساختگی، خالق این روح فضای مجازی است. روحی که حتی ادعا می‌کند اگر به خواستش گردن نگذارید، دچار طلسم و نفرینش خواهید شد.

  این پیامی است که احتمالا برای شما فرستاده شده است . بهتر است به این دست پیام ها دقت نفرمایید . باید بگویم که این شایعات از سمت برخی مدیران وب سایت های زرد ساخته شده و در فضای مجازی منتشر می شوند . دلیل اینکار هم کسب درآمداز مردمی است که دنبال پاسخ خود هستند .

  موفق باشید .

  منبع مطلب : persianbax.ir

  مدیر محترم سایت persianbax.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : واقعا همه ی این حرف ها غلط میباشد

  ناشناس : الکیه کدوم کصخلی اینو توی گوگل گذاشته 😐

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ایلیا : زر اضافست همش بابا ترسا کیه

  آیلین : سلام دوستان عزیز واقعا این الکیه من خودم یکم راجبش تحقیق کردم که فهمیدم که 25سال پیش مرده. مگه میشه همچین چیزی امکان نداره شماهم اصلا نترسید همش الکیه 😉😉

  .H .r.z : 😑😑من درکش نمیکنم اینو از یه فیلم ساختن همش الکیه

  ناشناس : بسیار بد است این چه نوع متنی است حالت روحی همه خراب میشه

  Niki : الکیه روح مرده ها نمیتونن تایپ کنن و اینکه این خانم خارجی بوده و اینکه چطوری فارسی بنویسه 😐 یکم فکر کنید بعد شایعه درست کنید 😐

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  zahra_Amini 4 روز قبل
  0

  وادفف بمولا الکیعععع همش چرتعععع😐🖕🏿

  ف 15 روز قبل
  1

  بچه ها الکیه چطور ی روح میتونه تایپ کنه اصلا چرا باید بیاد همچین کاری بکنه اینم ی شایعست مثل شایعی های دیگه نمیدونم مومو...

  ناشناس 18 روز قبل
  1

  بچه ها باور نکنید زر اضافی می‌زنند

  b.a 3 ماه قبل
  2

  سلام دوستان

  این خانم اونجوری که من میدونم یه خواننده بوده و ماجرای مرگش واقعی بوده اما چطور همچین چیزی ممکنه که یه روح پیام بفرسته؟

  باور نکنید این چیزارو

  💔💋 5 ماه قبل
  2

  فقط میتونم بگم🤧😂خدا بزرگه😐🤝🏻

  ناشناس 5 ماه قبل
  3

  باور نکنید این چیزای الکی رو فقط میخوان مردم رو بترسونن

  و اون که بیکار نیست بیاد پیش هزاران نفر شبها بخوابه

  همه ی اینا شایعه هست

  Rosa 6 ماه قبل
  1

  ترسناک و عجیبه...

  پویان 6 ماه قبل
  3

  تو پرتغال مرده به ماچه

  درضمن کی میتونه صابت کنه

  فاطمه 6 ماه قبل
  1

  پس اون فیلم ها چی بودن

  فاطمه 6 ماه قبل
  2

  پس اون فیلمه چی بود بچه ها؟

  فاطمه 6 ماه قبل
  1

  پس اون فیلمه چی بود بچه ها؟

  فاطمه 6 ماه قبل
  1

  پس اون فیلمه چی بود بچه ها؟

  .H .r.z 6 ماه قبل
  5

  😑😑من درکش نمیکنم

  اینو از یه فیلم ساختن

  همش الکیه

  ناشناس 6 ماه قبل
  6

  الکیه کدوم کصخلی اینو توی گوگل گذاشته 😐

  الینا 6 ماه قبل
  3

  من کاملا تحقیق کردم الکیه شما ها هم باور نکنید این فقط یک داستان الکی برای کودکانه که بترسونتشون شماها باور نکنید اصلا ترسناک نیست 😒😒😒

  3
  شیرین 4 ماه قبل

  آره واقعاا

  1 6 ماه قبل
  3

  همش چرطه

  آیلین 6 ماه قبل
  5

  سلام دوستان عزیز

  واقعا این الکیه

  من خودم یکم راجبش تحقیق کردم که فهمیدم که 25سال پیش مرده. مگه میشه همچین چیزی امکان نداره

  شماهم اصلا نترسید

  همش الکیه 😉😉

  ... 6 ماه قبل
  1

  الکیه

  Niki 6 ماه قبل
  4

  الکیه

  روح مرده ها نمیتونن تایپ کنن و اینکه این خانم خارجی بوده و اینکه چطوری فارسی بنویسه 😐

  یکم فکر کنید بعد شایعه درست کنید 😐

  Selen 7 ماه قبل
  2

  واقعا ک مذخرفه

  علی 7 ماه قبل
  0

  ف

  1
  علی 7 ماه قبل

  ترسا دیگه کنه

  Sardarok 7 ماه قبل
  1

  چیزی به نام شبح وجود نداره بجز اجنه که در قرآن کریم آمده است . در ضمن روح انسان موقع مرگ از جسمش جدا شده و در عالم برزخ میماند تا زمان حساب و کتاب اعمالش ...

  ترسا فدالیگو 7 ماه قبل
  0

  الکی چیه من الان دارم بهتون پیام میدم بخاتر این حرفها من امشب مهمونتونم میام پیشتون میخوابم

  ناشاس 7 ماه قبل
  0

  من میترسم ایا این واقعیت دارد؟؟

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  چرته😐

  ناشناس 7 ماه قبل
  3

  من از این بی پدر مادر نمیترسم من فقط از خدای خودم میترسم

  ناشناس 8 ماه قبل
  3

  واقعا خیلی غلط است

  0
  ناشاس 7 ماه قبل

  اره

  ایلیا 8 ماه قبل
  5

  زر اضافست همش بابا ترسا کیه

  ناشناس 9 ماه قبل
  4

  بسیار بد است این چه نوع متنی است حالت روحی همه خراب میشه

  ناشناس 10 ماه قبل
  6

  واقعا همه ی این حرف ها غلط میباشد

  مهدی 11 ماه قبل
  5

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید