توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  عکس ترشحات بارداری قبل از پریود

  1 بازدید

  عکس ترشحات بارداری قبل از پریود را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : turahi.ir

  مدیر محترم سایت turahi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  15 نشانه و علامت اولیه بارداری

  15 نشانه و علامت اولیه بارداری

  با اینکه آزمایش های بارداری و سونوگرافی تنها راه های تعیین بارداری هستند، علائم و نشانه های دیگری وجود دارد که شما می توانید به دنبال آن ها باشید. علائم اولیه بارداری شامل تأخیر در بیش از یک دوره عادت ماهانه است و علاوه بر این شامل تهوع صبحگاهی، حساسیت به بو و خستگی نیز می شود.

  علائم اولیه بارداری از چه زمانی آغاز می شوند؟

  با اینکه ممکن است عجیب به نظر برسد اما اولین هفته بارداری مطابق با تاریخ آخرین دوره قاعدگی است. آخرین دوره قاعدگی فرد، حتی اگر باردار هم نبوده است، هفته اول بارداری محسوب می شود.

  تاریخ زایمان مورد انتظار با استفاده از اولین روز آخرین دوره قاعدگی فرد محاسبه می شود. به همین دلیل، هفته های اول که ممکن است فرد علائمی نداشته باشد نیز در طول مدت 40 هفته ای بارداری احتساب می شود. حال می توانید با جزییات با علائم اولیه بارداری آشنا شوید:

  ۱- گرفتگی عضلانی و لکه

  علائم اولیه بارداری دختر

  از هفته اول تا چهارم، همه چیز هنوز در سطح سلولی اتفاق می افتد. تخمک لقاح یافته بلاستوسیست (یک گروه پر از مایعات از سلول) را که به ارگان ها و اعضای بدن تکوین می یابد، ایجاد می کند.

  حدود 10 تا 14 روز (هفته چهارم) پس از لقاح، بلاستوسیست در آندومتر (لایه ی پوشاننده ی رحم) لانه گزینی می کند. این فرایند می تواند موجب خونریزی لانه گزینی شود که ممکن است با یک دوره قاعدگی خفیف اشتباه گرفته شود.

  در اینجا برخی از علائم خونریزی لانه گزینی آورده شده است:

  از کشیدن سیگار، نوشیدن الکل یا مصرف داروهای غیرمجاز که با خونریزی شدید همراه هستند، خودداری کنید.

  ۲- تاخیر در قاعدگی

  علائم اولیه بارداری قبل از پریود

  پس از اتمام لانه گزینی، بدن تولید گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) را آغاز می کند. این هورمون به بدن در حفظ بارداری کمک می کند. همچنین به تخمدان ها دستور می دهد رهاسازی ماهیانه ی تخمک های بالغ را متوقف کنند.

  احتمالاً فرد چهار هفته پس از بارداری با تأخیر در قاعدگی روبرو خواهد شد. در صورت نامنظم بودن دوره ها لازم است به منظور تأیید، آزمایش بارداری صورت گیرد.

  اکثر تست های خانگی قادرند hCG را به محض ایجاد تأخیر هشت روزه در دوره ماهانه تشخیص دهند. آزمایش بارداری قادر به تشخیص سطح hCG در ادرار است و باردار بودن فرد را نشان می دهد.

  نکات

  ۳- افزایش درجه حرارت بدن

  علائم اولیه بارداری پسر

  افزایش دمای پایه بدن نیز ممکن است علامتی از بارداری باشد. درجه حرارت مرکزی بدن ممکن است حین ورزش یا در هوای گرم سریع تر افزایش پیدا کند. در این مدت، باید مطمئن شوید که آب بیشتری می نوشید و با احتیاط ورزش می کنید.

  4- خستگی

  خستگی می تواند در هر زمانی در طول دوران بارداری روی دهد. این علامت در اوایل بارداری بسیار شایع است. سطح پروژسترون بالا می رود که می تواند باعث خواب آلودگی در فرد شود.

  نکات

  ۵-: افزایش ضربان قلب

  علائم اولیه بارداری دوقلو

  در حدود هفته های هشتم تا دهم ممکن است ضربان قلب فرد سریعتر و پر قدرت تر باشد. تپش قلب و آریتمی در دوران بارداری شایع هستند. این مسئله به دلیل هورمون ها طبیعی است.

  افزایش جریان خون ناشی از جنین بعدها در دوران بارداری روی می دهد. در حالت ایده آل، کنترل و مراقبت پیش از بارداری آغاز می شود، اما در صورت وجود مشکلات زمینه ای قلبی، پزشک می تواند با تجویز دوز کم داروها به کنترل آن کمک کند.

  ۶- تغییرات ابتدایی سینه ها، سوزن سوزن شدن، درد، بزرگ شدن

  تغییرات پستان ممکن است بین هفته های 4 و 6 رخ دهد. به دلیل تغییرات هورمونی، احتمالاً سینه‌های فرد برجسته و متورم می شود. این تغییر ممکن است پس از چند هفته که بدن با هورمون‌ها سازگار شد، برطرف شود.

  تغییرات نیپل و پستان نیز ممکن است در حدود هفته یازدهم رخ دهد. هورمون ها همچنان منجر به رشد سینه ها می شوند. آئرول (ناحیه اطراف نوک پستان) ممکن است به رنگ تیره تری تغییر کرده و بزرگتر شود.

  در صورت داشتن سابقه ی آکنه پیش از بارداری، احتمال عود مجدد آن وجود داد.

  نکات

  ۷- تغییرات خلق و خو

  علائم اولیه بارداری

  میزان استروژن و پروژسترون در دوران بارداری زیاد است. این افزایش می تواند خلق و خوی فرد را تحت تأثیر قرار داده و وی را نسبت به معمول احساساتی تر یا واکنش پذیرتر کند. نوسانات خلقی در دوران بارداری شایع است و ممکن است موجب احساس افسردگی، تحریک پذیری، اضطراب و سرخوشی شود.

  8- تکرر ادرار و بی اختیاری

  در دوران بارداری، بدن میزان خونی که پمپاژ می شود را افزایش می دهد. این امر موجب می شود کلیه بیش تر از حد معمول به پردازش مایعات بپردازد که به مایعات بیشتر در مثانه منتهی می شود.

  هورمون ها همچنین نقش مهمی در سلامت مثانه دارند. ممکن است غالباً خود را درحال دویدن بسوی سرویس بهداشتی یا نشستی غیرارادی دریابید!

  نکات

  ۹- نفخ و یبوست

  مشابه علائم دوره قاعدگی، نفخ ممکن است در اوایل بارداری نیز روی دهد. این مسئله ممکن است ناشی از تغییرات هورمونی باشد که می تواند منجر به کاهش سرعت دستگاه گوارش شود. در نتیجه ی این امر ممکن است فرد احساس یبوست و انسداد داشته باشد.

  یبوست نیز می تواند در افزایش نفخ شکم مؤثر باشد.

  10- ناخوشی صبحگاهی، تهوع و استفراغ

  علائم اولیه بارداری

  حالت تهوع و ناخوشی صبحگاهی معمولاً در حدود هفته چهار تا شش روی می دهد. اگر چه این حالت ناخوشی صبحگاهی نامیده می شود، اما می‌تواند در هر زمانی در طول روز یا شب رخ دهد. دقیقاً مشخص نیست چه عواملی در ایجاد این حالات نقش دارند، اما ممکن است هورمون ها در این وضعیت مؤثر باشند.

  در سه ماهه اول بارداری، بسیاری از خانم ها تهوع صبحگاهی خفیف تا شدیدی را تجربه می کنند. این وضعیت ممکن است در انتهای سه ماهه اول شدیدتر شود، اما با ورود به سه ماهه دوم از شدت آن کاسته می شود.

  نکات

  11- فشار خون بالا و سرگیجه

  علائم اولیه بارداری در ivf

  در بیشتر موارد، فشار خون بالا یا طبیعی در مراحل اولیه بارداری با کاهش روبرو می شود. این امر به دلیل اتساع عروق خونی در فرد ممکن است با احساس سرگیجه همراه باشد.

  تشخیص فشار خون بالا ناشی از بارداری دشوارتر است. تقریباً همه موارد پر فشاری که در 20 هفته اول بروز می  یابد بیانگر مشکلات زمینه ای هستند. این حالت ممکن است در اوایل بارداری خود را نشان دهد، اما ممکن است از قبل نیز وجود داشته باشد.

  پزشک در اولین مراجعه برای کمک به تشخیص حد آستانه ی خواندن فشار خون طبیعی فشار خون فرد را اندازه گیری خواهد کرد.

  نکات

  ۱۲- حساسیت به بو و مواد غذایی

  علائم اولیه بارداری قبل از پریودی

  حساسیت بویایی از جمله علائم دوران ابتدایی بارداری است که اغلب اوقات خود را نشان می دهد. شواهد علمی کمی در مورد حساسیت به بو در سه ماهه اول وجود دارد. اما ممکن است حائز اهمیت باشد، چراکه حساسیت به بو منجر به تهوع و استفراغ می شود. همچنین ممکن است باعث ایجاد تنفر از برخی غذاها شود.

  یک مقاله ی مروری معتبر به بررسی گزارش های سال 1922 تا 2014 در مورد ارتباط بو و بارداری پرداخت. این محقق دریافت که زنان باردار تمایل داشتند از بوهای شدید مربوط به سه ماهه اول خود دوری کنند.

  ۱۳- افزایش وزن

  افزایش وزن در پایان سه ماهه اول شایع تر است. ممکن است در چند ماه اول حدود 1 تا 4 پوند افزایش وزن روی دهد. میزان کالری مورد نیاز در اوایل بارداری نسبت به رژیم معمول تغییری نخواهد داشت، اما با پیشرفت بارداری افزایش می یابد.

  در مراحل بعدی، وزن بارداری عموماً در موارد زیر پخش می شود:

  ۱۴- سوزش سر دل

  علائم اولیه بارداری در هفته اول

  هورمون ها می توانند موجب شل شدن دریچه بین معده و مری شوند. این امر با در پی داشتن نشت اسید معده باعث سوزش سر دل می شود.

  نکات

  ۱۵- درخشان شدن و آکنه

  علائم اولیه بارداری در پریود نامنظم

  بسیاری از مردم ممکن است “گلگون شدن” تان را به شما گوشزد کنند. ترکیبی از افزایش حجم خون و افزایش سطح هورمون موجب می شود خون بیشتری در رگ ها جریان یابد. این امر باعث می شود که غدد چربی بدن بیش از حد کار کنند.

  این افزایش فعالیت غدد چربی بدن، ظاهری شاداب و براق به پوست می بخشد. اما از سوی دیگر ممکن است با بروز آکنه نیز همراه باشد.

  علائم اولیه بارداری در سه ماهه دوم کاهش می یابد

  بسیاری از تغییرات بدن و علائم اولیه بارداری که فرد در سه ماهه اول تجربه می کند، با رسیدن به سه ماهه دوم، محو می شوند. در مورد هرگونه علامتی که در زندگی روزمره شما اختلال ایجاد می کند با پزشک خود صحبت کنید. به اتفاق می توانید راهکاری برای برای تسکین و راحتی بارداری خود بیابید.

  منبع مطلب : www.darmankade.com

  مدیر محترم سایت www.darmankade.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ترشحات واژن قبل از بارداری

  کمر دردم یکی از علائم بارداریه البته اگه قبلنا تو پریودت نداشتی اینو

  منم کمر درد دارم بیشتر صبا ک از خواب بیدار میشم,ی کمم احساس نفس تنگی,وقتی کارای معمولی و سبک خونه رو انجام میدم دارم

  باخودم میگم شاید اینارو تو نت خوندم دارم ب خودم تلقینش میکنم😔

  خدایا چی میشه مال دوتامون نی نی باشه🙏

  من ک اگه تا فردا صب پری نشدم میرم آز خون میدم بخدا دیگه طاقت ندارم

  منبع مطلب : mamasite.ir

  مدیر محترم سایت mamasite.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  طاهره : من بادارم

  ناشناس : نیلوفر

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  منم هرماه کمرم درد میکنه،ولی باردار نمیشم ۲ماهه اقدام کردیم،دکتر بهم گفت تنبلیه تخمدان دارم.

  ناشناس 3 ماه قبل
  1

  ه

  طاهره 4 ماه قبل
  5

  من بادارم

  0
  شیوا 1 ماه قبل

  مبارکه عزیزم

  ناشناس 8 ماه قبل
  1

  سلام

  ناشناس 9 ماه قبل
  4

  نیلوفر

  برای ارسال نظر کلیک کنید