توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فعالیت در منزل صفحه 54 تفکر هشتم

  1 بازدید

  فعالیت در منزل صفحه 54 تفکر هشتم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  فعالیت صفحه 54تفکر و سبک زندگی هشتم

  11 آسیب خاص شبکه های ماهواره ای

  همین چند وقت پیش رسانه‌ها خبری را منتشر کردند که جوانی تحت تأثیر برنامه‌های ماهواره خواهر زاده کودک خود را به قتل رساند. در برنامه‌های این شبکه‌ها صحنه‌های خشن بدون توجه به سن مخاطب نمایش داده می‌شود و مسلماً افراد چه بخواهند و چه نخواهند  این برنامه‌ها در ضمیر ناخود آگاه آنها تأثیر می‌گذارد

  کارشناس مسائل رسانه‌ حجت‌الاسلام جواد نصرالله‌پور در گفتگویی با فارس به سوالاتی پیرامون  ماهواره در جامعه ایرانی جواب داده است که به قسمتی از این گفتگو  که به یازده آسیب شبکه های ماهواره ای اشاره کرده است اشاره می کنیم

  به نظر شما چرا طیف گسترده‌ای از مردم به سمت شبکه‌های ماهواره‌ای اعم از خبری و یا شبکه‌های فیلم و سریال و سرگرمی‌ رو می‌آورند؟

  وی دلایل استقبال از شبکه‌های ماهواره‌ای  را  مسائل  مختلف و متعددی می داند که.دلیل اصلی و مهم آن نیاز مخاطب است که شاید در شبکه‌های داخلی پاسخ مناسبی برای نیازش پیدا نکرده است. و از میان ده‌ها اثر تخریبی و آسیبی که برنامه‌های ماهواره‌ای دارد بنده به 11 مورد اشاره می کند:

  1- ترویج خشونت

  یکی از مهمترین و آشکارترین آسیب‌های فیلم‌ها و برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای و بازی‌های رایانه‌‌ای خشن غربی، افزایش خشونت در جامعه است.

  همین چند وقت پیش رسانه‌ها خبری را منتشر کردند که جوانی تحت تأثیر برنامه‌های ماهواره خواهر زاده کودک خود را به قتل رساند. در برنامه‌های این شبکه‌ها صحنه‌های خشن بدون توجه به سن مخاطب نمایش داده می‌شود و مسلماً افراد چه بخواهند و چه نخواهند  این برنامه‌ها در ضمیر ناخود آگاه آنها تأثیر می‌گذارد گاهی خصوصاً در فیلمهای سه بعدی چنان هنرمندانه صحنه‌ها را ساخته‌اند که افراد انگار که آموزش خشونت می‌بینند و در صحنه‌های مشابه آن صحنه، ناخودآگاه رفتاری مشابه آن را انجام خواهند داد.

  2- سست شدن بنیاد خانواده

  متأسفانه ورود بدون کنترل ماهواره در خانواده‌ها را به تعبیری می‌توان ورود یک فرد نامحرم و لاابالی و دوست ناباب برای بچه‌ها و خانواده تشبیه کرد که به دنبال اختلاف بین زن و شوهر است و به ناموس او چشم طمع دارد، و دین آنها را می‌گیرد، اعتقادات آنها را ضعیف می‌کند، مرزهای حیا و غیرت را می‌شکند، حقایق سیاسی و اجتماعی را وارونه جلوه می‌دهد، وقت آنها را می‌دزد و آنها را به همدیگر بد بین می‌کند. خرید ماهواره برای منزل ورود چنین افرادی به منزل است.

  مجاز شمردن خیانت زن به شوهر و عادی سازی روابط با جنس مخالف، عادی سازی روابط دختر و پسر قبل از ازدواج، زشتی‌ زدایی از حاملگی بدون روابط قانونی و ازدواج، اهانت به والدین و بی توجهی به آنها، نفوذ جادو و تلسم در زندگی؛ همه نشان می‌دهد که شبکه‌های ماهواره‌ای بطور هدفمند عفت و غیرت و روابط خانوادگی سالم را نشانه گرفته است.

  3- زیاد شدن آمار دختران فراری

  یکی از کارکردهای سریال‌ها و فیلم‌های پخش شده در ماهواره این است که القا می کنند که آزادی دختران در خارج از خانه است. یعنی دختران جوانی که به صورت سنتی در خانه با محدودیت‌هایی روبه رو هستند که مقداری از آن هم ضروری و لازم است، اینها را دچار حس زندانی بودن در خانه می‌کنند.

  در فیلم‌ها دختران موفق را کسانی نشان می‌دهند که خارج از خانه آزاد هستند و دخترانی که داخل خانه هستند را نا موفق و افسرده نشان می‌دهند و کم کم این حالت که معمولاً هم از طرف خانوده‌ها مدیریت نمی‌شود به عقده و افسردگی منجر می‌شود و خدای ناکرده به فرار و رویگردانی جوان از خانواده کشیده می‌شود و فرزندی که از طرف خانواده جدا شد انواع آسیب‌ها و انحرافات در انتظار اوست.

  4- اختلافات خانوادگی و شکستن حریم‌های خانواده

  یکی دیگر از خطرهایی که سریال‌های ماهواره‌ای دارند این است که در بسیاری از این فیلم‌ها افراد با انزوا طلبی و حتی مقابله با افراد خانواده و حتی خیانت به خانواده می‌توانند به موفقیت برسند.

  این فضا کم کم خانواده را به سمت بدبینی‌ها و کم اهمیت شدن نقش پدر، ایجاد اختلاف بین زوجین و دور شدن فرزندان از خانواده می‌کشاند وقتی پدر و مادری با دختر و پسر جوانشان فیلمی را می‌بینند که یک معاشقه و لو خفیف صورت می‌گیرد این مسأله پرده‌های حجاب و عفاف را از بین می‌برد و فقط خدا می‌داند که در خانواده‌هایی که قبح این مسائل بشکند چه اتفاق ناگواری می‌تواند به ‌دنبال داشته ‌باشد.

  5- بد حجابی و زنان خیابانی

  وقتی همه افراد خانواده بدون کنترل و محدودیت پای برنامه‌های ماهواره می‌نشینند که برای خانواده مناسب سازی نشده و بی حجابی و بی حیائی در آن موج می‌زند و هیچ حریمی در روابط زن و مرد نیست کم کم حجاب به عنوان یک ارزش تلقی نمی‌شود و زنان و دختران خانواده با کم حجابی یا بد حجابی در جامعه ظاهر می‌شوند و زمانی که کم کم بد حجابی زیاد شد و چشمان هوس باز هم با نگاهشان این روند را تشویق کردند جامعه به فضای خود نمائی برای مردان نا محرم تبدیل می‌شود و کم کم رابطه‌های دور از خانواده و زنان خیابانی و روابط پنهانی مردان و زنان متأهل زیاد می‌شود. در چند سال اخیر آرایش‌های بسیار زننده زنان متأهل و دختران جوان  که ایران را رکورد دار مصرف لوازم آرایشی بهداشتی جهان کرده است و بروز رفتارهای دوستانه و بیان کلمات دوستانه به نامحرمان در جامعه به شدت زیاد شده است.

  6- تبلیغ تنوع‌طلبی و هوس‌بازی

  آنچه در شبکه‌های ماهواره‌ای به ویژه شبکه من و تو و فارسی‌وان مشاهده می‌شود این است‌ که بازیگران فقط به دلیل زیبایی‌شان جلوی دوربین هستند و در تمام برنامه زیبایی‌های صورت و اندام او نمایش داده می‌شود و احساسات جنسی و شهوت مخاطب را به صورت غیر مستقیم تحریک می‌کند و مخصوصاً آقایان را تحریک می‌کند که برای تفریح و تنوع هم که شده دنبال این مسائل باشند و حتی اگر دنبال این مسائل هم نروند ذهنشان درگیر خواهد شد.

  کمترین اثر این مسأله این است که روابط زن و شوهرها کمرنگ شده و رضایت جنسی از همدیگر نخواهند داشت و یک ناآرامی و نا امنی روانی و بی‌اعتمادی به همدیگر در افراد خانواده ایجاد خواهد شد و کم کم فرزندان تحت تأثیر این برنامه‌ها پدر و مادر اصیل و سنتی و مذهبی خود را بی کلاس و عقب افتاده می‌دانند و خانواده دچار بحران خواهد شد.

  7- افزایش خریدهای کاذب و بی برنامه در زندگی، فاصله گرفتن از ساده زیستی و تمایل به زندگی لوکس و اشرافی

  8- تبلیغات ضد دینی و ضد اسلامی

  شبکه‌های متعدد در زمینه تبلیغ وهابیت تکفیری و بر علیه شیعه، ترویج مسیحیت تبشیری، ترویج مذاهب خرافی مثل شیطان پرستی و تبلیغ حزب صهیونیستی بهائیت، تبلیغ سکولاریزم و القای شخصی بودن دین، ایجاد شک و تردید حتی در مسلمات دین اسلام فعالیت می‌کنند.

  9- نهادینه کردن بی‌غیرتی

  یکی از ویژگی‌های مهمی که اسلام و دیگر ادیان آسمانی حتی کسانی که اهل دین‌داری نیستند برای یک مرد ارزش می‌دانند غیرت است و تقریباً همه مردان جامعه ما روی ناموس خود حساسیت دارند و ناموس یکی از ویژگی‌های آشنای فرهنگ ماست. 

  یکی از موانع اصلی انحراف و یکی از سدهای محکم فرهنگی جامعه ما در برابر فساد و انحراف همین غیرت است.

  اگر مردی حساسیت خود را نسبت به ناموس از دست بدهد می‌تواند زمینه ساز انحراف بشود چرا الان بعضی از مردان جامعه ما هیچ حساسیتی نسبت به آرایش و پوشش‌های زننده همسران و دختران و نوامیس خود ندارند؟

  این موضوع مهمی است آیا این مردان نمی‌دانند که مردانی که از چشمان خود مراقبت نمی‌کنند چگونه و با چه نگاه لذت جویانه‌ای به ناموسشان نگاه می‌کنند؟

  پس چرا با علم به این مسأله باز هم جلوگیری نمی‌کنند و شاید هم خودشان همسرشان را به  این نوع پوشش دعوت می‌کنند؟

  این به خاطر ضعف غیرت است و آن ویژگی مردانه است که این ویژگی زنانه را حفظ می‌کند و غرب در شبکه‌های ماهواره‌ای به‌ ویژه در فارسی وان و من و تو به شدت بر این مسأله با حساسیت تمرکز دارد که غیرت مردان ما را ضعیف کنند چون آنها می‌دانند تا غیرت مردان باشد عفت و حیای زن لکه‌دار نمی‌شود.

  10- اعتیاد به ماهواره

  متأسفانه اعتیاد به ماهواره مثل اعتیاد به مواد مخدر به یکی از بیماری‌ها و بحران‌های عصر ما تبدیل شده است و ارزش‌های اخلاقی و خانوادگی را تهدید می‌کند.

  11- بلوغ زود‌رس

  دیدن برنامه‌‌های برخی شبکه‌های ماهواره‌‌ای موجب بلوغ زودرس بچه‌ها می‌شود. اگر فرزندان ما صحنه‌های مبتذل و رقص و صحنه‌های تحریک کننده را ببینند و شرایط ازدواج برای آنها فراهم نباشد سعی می‌کنند عطش خود را از راه دیگری فرو بنشانند کم کم زمینه خود ارضایی یا ارتباط‌های غیر اخلاقی برای آنها فراهم می‌شود.

  منبع مطلب : melina839.blogfa.com

  مدیر محترم سایت melina839.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  عسل : میشه سوال دو فعالیت در منزل صفحه ۵۴ تفکر رو توضیح بدین؟🥰😊

  Abolfazl : اوهوم

  عسل : میشه سوال دو فعالیت در منزل صفحه ۵۴ تفکر رو توضیح بدین؟🥰😊

  بی نام : واقعا برای افکار احمقانه کسایی که نوشتن موفقیت دختر فقط تو خونست متاسفم واقعا نمیفهمید دخترام به آزادی احتیاج دارن

  افسوس : واقعا خیلی بد گفتید مثل اینکه هرچی اطلاعات مون بیشتر بشه چیزای ساختگی زیر سوال میرن ما خودمونو از جوامع کل دنیا با چیزای بی هوده متمایز کردیم خیالتان راحت فقط جواب پیدا کردم به این چیزا عمل را چه سود

  زهرا : سست شدن بنیاد خانواده تبلیغات دینی بدحجابی

  زهرا : مقصر همشون خودمونیم اگه به هر کاری که انجام میدهیم دقت کنیم و یکم از سلول های خاکستری مون کار بکشیم میتونیم متوجه بشیم قضیه از چه قراره و گلوبالیست ها و صحیونیست چرا میخوان شیعیان رو از بین ببرند و ایمان مون رو ضعیف کنند ولی حیف که فکر نمی‌کنیم و نشانه های که جلوی چشمامون هست رو نادیده می‌گیریم 😓😔😔😔 پیامبر ها راست میگفتن دوره آخر الزمان دوره جهل و نا آگاهی با وجود پیشرفت علم هست

  علی : عالی

  ھستی : میشہ سوال دوم فعالیت در منزل ھم جواب بدین

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 روز قبل
  -1

  شعر +ورر

  ناشناس 4 روز قبل
  -1

  خجالت بکشید این چه مطالبی هست که گذاشتید!

  ناشناس 4 روز قبل
  -2

  خوب نی

  زهرا 5 روز قبل
  6

  مقصر همشون خودمونیم اگه به هر کاری که انجام میدهیم دقت کنیم و یکم از سلول های خاکستری مون کار بکشیم میتونیم متوجه بشیم قضیه از چه قراره و گلوبالیست ها و صحیونیست چرا میخوان شیعیان رو از بین ببرند و ایمان مون رو ضعیف کنند ولی حیف که فکر نمی‌کنیم و نشانه های که جلوی چشمامون هست رو نادیده می‌گیریم 😓😔😔😔

  پیامبر ها راست میگفتن دوره آخر الزمان دوره جهل و نا آگاهی با وجود پیشرفت علم هست

  علی 10 روز قبل
  5

  عالی

  kurdistan 10 روز قبل
  2

  جواب عسل :پس برو بالا این همه جواب سوالات است

  A 18 روز قبل
  2

  عالی

  بب 18 روز قبل
  -2

  سلام

  ناشناس 19 روز قبل
  0

  بگو

  ھستی 21 روز قبل
  4

  میشہ سوال دوم فعالیت در منزل ھم جواب بدین

  zahra alavi 24 روز قبل
  1

  خیلی بد اقای افسوس دمت گرم😍😍😍عالی گفتی

  تقی 8 ماه قبل
  1

  باشه

  افسوس 9 ماه قبل
  16

  واقعا خیلی بد گفتید

  مثل اینکه هرچی اطلاعات مون بیشتر بشه چیزای ساختگی زیر سوال میرن

  ما خودمونو از جوامع کل دنیا با چیزای بی هوده متمایز کردیم

  خیالتان راحت فقط جواب پیدا کردم به این چیزا عمل را چه سود

  -1
  ناشناس 1 روز قبل

  😠😠😠

  0
  ... 16 روز قبل

  👏👏👏👏

  ناشناس 9 ماه قبل
  0

  فعالیت در منزل صحفه ۵۹ تفکر هشتک

  بی نام 12 ماه قبل
  18

  واقعا برای افکار احمقانه کسایی که نوشتن موفقیت دختر فقط تو خونست متاسفم واقعا نمیفهمید دخترام به آزادی احتیاج دارن

  0
  ناشناس 1 روز قبل

  💪💪

  3
  .. 1 روز قبل

  کسی نگفته که دختر جاش توی خونه ست . اصلا تفکر شما درباره ازادی چیع؟

  دختر میتونه ازادی داشته باشه اما تا یه حدی چون بالاخره به خاطر جو دنیا خانم ها باید یکسری رفتار ها رو کنار بزارن . البته خانم ها با حفظ کردن خودشون درواقع دارن به خودشون لطف میکنن نه به هیچکس دیگه ای .

  3
  بی نام 21 روز قبل

  منظور از این مطلب آزادی بی پرواست هر کس در زندگی آزادی به خصوصی داره و این موضوع جلوگیری از آزادی بی پروا به نفع خودمونه و آزادی به اندازه امنیت ماروهم به همراه خودش میاره

  عسل 12 ماه قبل
  18

  میشه سوال دو فعالیت در منزل صفحه ۵۴ تفکر رو توضیح بدین؟🥰😊

  0
  زهرا 24 ساعت قبل

  من باشما موافقم

  6
  زهرا 17 روز قبل

  سست شدن بنیاد خانواده

  تبلیغات دینی

  بدحجابی

  برای ارسال نظر کلیک کنید