توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فناوری از نظر پیچیدگی به چند سطح تقسیم میشود

  1 بازدید

  فناوری از نظر پیچیدگی به چند سطح تقسیم میشود را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  نوآوری به چند دسته تقسیم می شود؟

  نوآوری به چند دسته تقسیم می شود؟

  نوآوری را می‌توان به چهار دسته تقسیم کرد: نوآوری در محصول ، در فرایند، در بازاریابی و در مدیریت. اکنون برای شرکتها – چه بزرگ و چه کوچک – اتخاذ سیاست هایی که خلاقیت و نوآوری را ترویج میدهد، رایج شده است.

  محصول (کالا یا خدمت) قلب یک کسب و کار است و فرایند، شامل همه‌ روشهایی که به تولید یا عرضه آن محصول کمک می‌کنند.

  این نوع به محصولات یا خدمات جدید یا ارتقاء محصولات یا خدمات قبلی، می انجامد.
  بعنوان مثال هنگامی که شرکت اینتل، سازنده تراشه های رایانه های شخصی، با رقبای جدیدی که از نمونه های مشابه و تقلیدی تراشه هایش برای رقابت بر سر قیمت استفاده می کردند روبرو شد، آندرو گرُو، مدیر ارشد اجرایی این شرکت، به نوآوری روی آورد. اینتل سریعا تولید تراشه های ۳۸۶ ، ۴۸۶ و «پنتیوم» را در برنامه کاری خود قرار داد و رقبای خود را در گرد و غبار پشت سر خود محو کرد.

  نوآوری فرآیند به فرآیندهای بهبود یافته در سازمان ( در بخشهای عملیات، مدیریت منابع انسانی، امور مالی و …) منتج می شود. این نوآوری بر بهبود اثربخشی و کارایی تاکید می‌ورزد. بعنوان مثال هنگامی که شرکت جانسون&جانسون ، تولید کننده محصولات بهداشتی و مصرفی، متوجه شد که به لحاظ هزینه، در مقایسه با رقبای خود، فاقد برتری است و در شرایط نابرابری قرار دارد، اقدام به اجرای برنامه ای برای توسعه «فرآیندهای مبتکرانه» برای کاهش هزینه های سربار نمود.

  این نوآوری‌ها به کارکردهای بازاریابی تبلیغ، قیمت گذاری و توزیع و همچنین کارکردهای محصول مانند بسته بندی یا طرح (به غیر از توسعه محصول) مربوط می‌شود. بعنوان مثال، نورداستروم، فروشگاه بزرگ زنجیره ای در سیاتل، متوجه شد که «ارائه خدمات سطح بالا به مشتریان»، یک رویکرد بازاریابی ابتکاری در صنایع خرده فروشی تخفیف گرا به شمار می‌رود.

  این نوآوری‌ها روش مدیریت سازمان را بهبود می‌بخشد. بعنوان مثال هنگامی که شرکت هیولت-پاکارد (HP) متوجه شد که قدرت رقابت خود در بازارهای جهانی را از دست داد، به دلیل اینکه تشریفات اداری آن روند رو به رشد فرآیندهای توسعه محصول را کند می‌سازد، اقدام به تجدید نظر در ساختار سازمانی خود کرد.

  منبع مطلب : fabes.org

  مدیر محترم سایت fabes.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سوالات پودمان1(نوآوری و فناوری)

   2- نوآوری را تعریف کنید.اختراعی که به تولید رسیده باشد،نو آوری می گویند

  3-روش هایی که برای اختراع و تولید محصول جدید به کار میروند کدامند؟1.ایده گرفتن از آفرینش2. بررسی روش کار وسایل پیرامون خود 3.بررسی زندگی مخترعان4. افزایش قدرت خلاقیت5.یادگرفتن روش طراحی و ساخت.

  4- چگونه میتوان از موجودات آفرینش ایده و فکر جدید گرفت؟با الهام گرفتن از چگونگی فعالیت و هماهنگی اعضای به هم پیوسته ی موجودات آفرینش و شبیه سازی کردن آنها طی فرایندی،می توان یک فناوری جدید مصنوعی تولید کرد.

  5- چند اختراع الهام  گرفته از آفرینش را نام ببرید؟1(چشم=دوربین عکاسی)2(چاقو=دندان)و...

  6- به چه منظور چگونگی کار وسایل پیرامون خود را بررسی می کنیم؟بررسی چگونگی کار وسایل می تواند به ما یک ایده ی جدید و نو بدهد و کمک کند تا بتوانیم وسیله ی دلخواه خود را اختراع کنیم.

  7- به چه منظور اختراع و زندگی مخترعان و نوآوران را بررسی میکنیم؟با بررسی اختراع و زندگی مخترعان می توانم روش و ایده های آن ها را به کار ببرم و در اختراع و نوآوری خود از آن ها بهره برداری کنم.                 8تنور نان سنگک توسط کدام دانشمند و در زمان کدام پادشاه اختراع شد؟از زمان شاه عباس صفوی و توسط شیخ بهایی

  9- از روش های پرورش خلاقیت چند مورد بنویسید.1. ارتباط اجباری 2. هم اندیشی(بارش فکری) 3.کارکلاسی و غیره...

  10- ارتباط اجباری چگونه موجب پرورش خلاقیت می شود؟این ارتباط موجب می شود ایده های جدیدی برای حل مسائل به وجود آید.

  11- هم اندیشی (بارش فکری) چگونه موجب پرورش خلاقیت می شود؟هم اندیشی موجب میشود که همه اعضای گروه ایده ها و فکرهای جدیدی را پیشنهاد کنند و نظرات و فکرهای بیشتر موجب پرورش خلاقیت بشود.

  12- فن آوری را تعریف کنید.کاربرد عملی دانش در یک موضوع را فناوری می گویند.

  13- فناوری از نظر پیچیدگی به چند دسته تقسیم می شود؟1.سطح ساده 2.متوسط 3.پیشرفته

  14- از فناوری های مهم روز چند مورد نام ببرید.1.فناوری اطلاعات و ارتباطات 2.فناوری نانو 3.فناوری فضایی4.زیست فناوری و غیره...

  15- چگونه میتوان فناوری ها را برای زندگی سودمندتر کرد؟با شناخت و کاربرد درست فناوریها

  16- محصولات فناوری چیست؟به ابزار،روش ها و وسایلی که انسان ها می سازند محصولات فناوری می گویند.

  17- سیستم را تعریف کنید.مجموعه ای که اجزای آن به طور هماهنگ با هم در ارتباط بوده و طی فرایندی،ورودی ها را به خروجی تبدیل می کند.

  منبع مطلب : donyaye-fannavari.blogfa.com

  مدیر محترم سایت donyaye-fannavari.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  فاطمه مختاری : فناوری از چه نظر پیچیدگی به چند سطح تقسیم میشود نام ببرید

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 23 روز قبل
  0

  ۳ دسته

  ساده متوسط پیشرفته

  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  فناوری چیست انواع فناوری را از نظر پیچیدگی نام ببرید

  علي 11 ماه قبل
  2

  98

  فاطمه مختاری 12 ماه قبل
  1

  سلام ببخشید من چند تا سوال داشتم فناوری از چه ن نظر پیچیدگی به چند سطح تقسیم میشود نام ببرید .کار را تعریف کنید کار افرین یعنی چه کسب و کار خانگی چیست مثال بزنید کسب وکار روستای چیست مثال بزنید اهمیت پس انداز را در زندگی انسان بنویسد و بکوبد به چه روش هائی میتوانیم پس انداز کنیم بازار چیست انواع آن را نام ببرید چرا باید از مصرف بی رویه کالا گیری کرد

  متین 12 ماه قبل
  1

  فناوری اطلاعات و ارتباطات را بصورت کامل تو ضیح دهید

  5
  فاطمه مختاری 12 ماه قبل

  فناوری از چه نظر پیچیدگی به چند سطح تقسیم میشود نام ببرید

  taha 1 سال قبل
  0

  عالی بود

  مهدی 1 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید