توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  قرص بی دو چیست؟ برای چه دردی استفاده می شود؟

  1 بازدید

  قرص بی دو چیست؟ برای چه دردی استفاده می شود؟ را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  قرص ب 2 یا بوپرنورفین چیست ؟ | مرکز ترک اعتیاد | کلینیک ترک اعتیاد | مقالات اعتیاد

  قرص ب 2 یا بوپرنورفین چیست ؟ | مرکز ترک اعتیاد | کلینیک ترک اعتیاد | مقالات اعتیاد

  مرکز ترک اعتیاد آکسون ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون : همانطور که می‌دانید اعتیاد یکی از مهم‌ترین معضلات دنیایی امروز است و به تبع آن ترک اعتیاد نیز یکی از دغدغه‌های جوامع امروز. مصرف بعضی داروها یکی از روش‌های ترک اعتیاد است مانند مصرف ترامادول و متادون  که از داروهای هستند که برای ترک اعتیاد نیز استفاده می‌شوند.

  در این مقاله داروی بوپرنورفین یکی از داروهای که بیشتر برای ترک اعتیاد استفاده می‌شود را بررسی میکنیم متاسفانه به دلیل ناآگاهی افراد زیادی برای ترک اعتیادشان از این دارو استفاده می‌کنند ولی در نهایت به این قرص معتاد می‌شوند.

  قرص ب 2 یا بوپرنورفین چیست؟

  این دارو، ماده مخدری نیمه صنعتی است که از تبائین مشتق شده که خود از آلکالوئید‌های خشخاش بدست می‌آید. در حقیقت این دارو نوعی مسکن قوی و ضد درد است و متاسفانه در بعضی مراکز ترک اعتیاد برای درمان اعتیاد از آن استفاده می‌شود.
  قرص ب 2 یک آگونیست نسبی به حساب می‌آید، یعنی هرچند این دارو نوعی مخدر است و مصرف آن عوارض دیگر مخدرها مانند نشئگی و تنگی نفس را پی دارد ولی حداکثر تاثیر آن کمتر از مخدرهای مانند متادون و هروئین است.
  در سال 2002، اداره دارو و غذای آمریکا، داروهای هیدروکلراید بوپرنورفین Subutex ، هیدروکلراید بوپرنورفین Suboxone به همراه نالوکسون هیدروکلراید را برای درمان وابستگی به مخدر را تایید کرد. این‌ها داروهای دارای بوپرنورفین که تایید نیز شدند هستند.
  کاربرد اصلی این دارو هم مانند مانند متادون برای درمان اعتیاد به صورت سرپایی است. البته باید با دقت از این دارو استفاده کرد زیرا مانند بسیاری از داروهای جایگزین مواد مخدر می‌تواند موجب وابستگی شدید بیمار به این دارو شود.
  متخصصین کلینیک ترک اعتیاد آکسون هموراه توصیه می‌کنند افراد برای ترک مواد اعتیاد آور ، خودسرانه از داروهای ترک مانند قرص ب 2 استفاده نکنند زیرا عوارض این داروها بسیار زیان بار خواهد بود. توجه داشته باشید که ترک اعتیاد با این دارو می‌تواند به دلیل لذت ناشی از مصرف این قرص و عوارضی مانند نشئگی بسیار طولاتی مدت شود و شخص مصرف کننده متحمل هزینه‌های گزافی شود که معمولا در این روش ترک اعتیاد، درمان به صورت کامل صورت نمی‌گیرد و فقط شکل وابستگی عوض می‌شود.
  بسیاری از افرادی که به مرکز ترک اعتیاد آکسون مراجعه می‌کنند به داروی بوپرنورفین و امثال این داروها معتاد هستند و هرچه تلاش کردند نتوانستند بر مصرف این مخدرها غلبه کنند.

  عموماً این افراد در گذشته به مخدرهای دیگری مانند تریاک و هروئین اعتیاد داشتند و به امید ترک اعتیاد شروع به مصرف قرص ب 2 با دوزهای بالاتری کردند و بعد از مدتی با این ماده شبه مخدر اعتیاد پیدا کردند یا بعد از نا امیدی از درمان اعتیاد دوباره به مصرف مخدر قبلی روی می‌آوردند.

  این افراد به دلیل نا آگاهی تصور می‌کنند این دارو عوارضی ندارد و می‌توانند طولانی مدت از این دارو استفاده کنند. درحالی که مصرف طولانی مدت و خودسرانه این داروها عوارض زیادی دارد. از آنجایی که در پزشکی نیز از این قرص استفاده می‌شود بهتر است نسبت به روش صحیح مصرف آن و عوراض آن آگاه باشیم.

  نکات مهم درباره مصرف صحیح قرص ب 2

  اگر به هردلیلی پزشکتان برای درمان درد و بیماریتان این دارو را تجویز کرد بهتر است با رعایت نکات زیر این قرص را مصرف کنید.

  سخن پایانی:
  در این مقاله با قرص ب 2 و عوارض آن آشنا شدیم و مواردی که باید به هنگام مصرف رعایت شود را برشمردیم. گرچه از این دارو برای ترک اعتیاد استفاده می‌شود اما بهترین راه برای ترک اعتیاد نیست.

  ترک اعتیاد باید زیر نظر متخصص ترک اعتیا انجام شود. مرکز ترک اعتیاد آکسون با مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای بستری و ترک اعتیاد بیماران بدون شک از بهترین مراکز ترک اعتیاد در سطح کشور است، هتلینگ مناسب ، مراقبت و پرستاری 24 ساعته، امکان ترک سرپایی تنها بخشی از مزایایی این کلینیک ترک اعتیاد است. برای کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرد.

  منبع مطلب : axonclinic.com

  مدیر محترم سایت axonclinic.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  عوارض قرص بوپرنورفین یا b2 چیست؟ | کلینیک ترک اعتیاد آکسون | مرکز ترک اعتیاد آکسون

  عوارض قرص بوپرنورفین یا b2 چیست؟ | کلینیک ترک اعتیاد آکسون | مرکز ترک اعتیاد آکسون

  مرکز ترک اعتیاد آکسون ،کلینیک ترک اعتیاد آکسون : در مقاله قرص بوپرنورفین یا b2 چیست؟ با داروی بوپرنورفین آشنا شدیم و به نحوه صحیح مصرف این دارو اشاره کردیم. مصرف این شبه مخدر عوارض متعددی را برای مصرف کننده در پی خواهد داشت که در مقاله پیش‌ رو علائم و نشانه‌های مصرف این مخدر  را بررسی میکنیم و به عوارض ترک اعتیاد با این دارو نیز اشاره می‌کنیم:

  عوارض جانبی قرص ب 2

  این دارو نیز مانند دیگر مخدرها می‌تواند موجب کاهش عملکرد دستگاه تنفسی و کندی تنفس شود و حتی خطر مرگ را نیز برای مصرف کننده به دنبال داشته باشد. در صورت مشاهده علائم مسمومیت باید هرچه سریع‌تر به بیمارستان مراجعه کنید:

  همانطور که گفتیم قرص بوپرنورفین یا b2 دارای عوارض شدید و جبران ناپذیری است، که پیشنهاد میکنیم در صورت بروز هریک از علائم زیر سریعاً به پزشک مراجعه کنید: کهیر

   تهوع
  درد معده
  تب خفیف
  کاهش اشتها
  مشکلات تنفسی
  تنفس آرام و سطحی
  تورم صورت، لب، زبان و گلو
  تهوع، احساس سبکی در سر، ضعف و بی حالی
  ادرار تیره رنگ یا به رنگ خاک رس
  یرقان (زرد شدن چشم و پوست)
  گیجی، رفتار و افکار غیرمعمول

  این عوارض خفیف‌تر هستند ولی احتمال بروز بیشتری دارند مانند:

   سردرد
  تعریق
  کمردرد
  آب ریزش بینی
  اختلالات خواب
  ضعف و خستگی
  اضطراب و افسردگی
  احساس گرما و نفس تنگی
  تهوع، درد معده، یبوست، استفراغ

  به غیر از این موارد، امکان دارد مصرف کننده عوارض دیگری را مشاهده کند، در صورت مشاهده هرگونه علائم غیر طبیعی که باعث ناراحتی شما شده حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

  مشاورین و متخصصین  مرکز ترک اعتیاد آکسون همواره به مراجعین خود توصیه میکنند تا علائم را قبل از بروز عارضه جبران ناپذیر جدی بگیرند

  موارد احتیاط مصرف قرص ب 2

  در مورد مصرف همزمان این دارو با داروهای دیگر دقت کنید. قرص ب 2 را با داروهای که باعث ایجاد خواب آلودگی می‌شوند مصرف نکنید :

  سرماخوردگی
  داروهای ضددرد
  قرص‌های ضد استرس
  ضد افسردگی، ضد تشنج
  داروهای شل کننده عضلات

  همچنین از مصرف همزمان این دارو با الکل بپرهیزید زیرا باعث ایجاد اختلال در عملکرد سیستم اعصاب مرکزی و سیستم تنفسی می‌شود که خطر مرگ برای مصرف کننده در پی خواهد داشت

  مصرف قرص بوپرنورفین در دوران بارداری و شیر دهی

  قرص ب 2 برای جنین مضر است می‌تواند باعث ایجاد اعتیاد و بروز نشانه‌های ترک در نوزادی شود که مادرش در زمان بارداری بوپرنورفین مصرف کرده است. در صورت مشکوک بودن یا تصمیم به باردار شدن در زمان درمان با این دارو را دارید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

  تداخل دارویی قرص بوپرنورفین یا ب2

  مصرف همزمان قرص بوپرنورفین با مهارکننده‌های مونو آمین اکسیداز خطرناک است و همچنین احتمال کلاپس قلبی – عروقی و تنفسی در بیمارانی که دیازپام و بوپرنورفین را با مقادیر عادی و به طور همزمان دریافت کرده، وجود دارد.

  مصرف همزمان با داروهایی که عمدتا در کبد متابولیزه می‌شوند مانند ریفامپین ، فنیتوئین و دیگوکسین ممکن است باعث جمع شدن بوپرنورفین و افزایش اثرات آن شود.
  مصرف این دارو با فاصله چند ساعت با باربیتورات‌های بیهوش‌کننده مانند تیوپنتال، ممکن است باعث ایجاد اثرات اضافی تنفسی و آپنه شود. مصرف همزمان با داروهای بیهوش‌کننده عمومی نیز ممکن است موجب ضعف شدید عملکرد قلبی – عروقی شود.
  بیمارانی که به این دارو اعتیاد پیدا می‌کنند، در صورت مصرف آنتاگونیست آن، به شدت دچار سندرم قطع مصرف دارو می‌شوند. در این موارد باید دارو را با احتیاط مصرف و وضع بیمار را به طور مرتب پیگیری نمود.

  متاسفانه بسیاری از زنانی که برای ترک اعتیاد به کلینیک ترک اعتیاد آکسون مراجعه می‌کنند بدون مشورت با پزشک و متخصص ترک اعتیاد اقدام قطع مصرف بوپرنورفین، b2 یا ب 2 کرده اند که هم جان خودشان و هم جان نوزاد را به خطر می‌اندازند در صورتی که ترک قرص ب 2 حتما باید تحت نظر  پزشک متخصص و مشاورین ترک اعتیاد انجام بگیرد.

  ترک اعتیاد با قرص بوپرنورفین

  درمان اعتیاد به غیر از درمان دارویی نیاز به روان درمانی و مداخلات اجتماعی دارد، در دوره درمان اعتیاد جزئیاتی وجود دارد که اگر به آنها توجه نشود درمان چندان اثر بخش نخواهد بود، در درمان اعتیاد مولفه‌های زیر بسیار مهم هستند و نقش دارند:

  مهارت پزشک
  رابطه خوب درمانگر با بیمار
  ایجاد انگیزه خوب برای ادامه درمان اعتیاد
  خانواده درمانی
  کنترل خشم و هیجان
  مشاوره در مواقع بروز بحران
  دقت در پیگیری و انجام آزمایش

  وجود این مولفه‌ها باعث افزایش اثر بخشی مراحل درمان بوده و توجه کافی و لازم به هرکدام از این جنبه‌ها در درمان اعتیاد ضریب احتمال بهبودی و ترک اعتیاد در فرد را افزایش می‌دهد، همانطور پیش تر گفتیم درمان اعتیاد علاوه بر درمان دارویی نیاز به درمان روانی نیز دازد، در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، تمامی مراحل درمان اعتیاد تحت نظر و مراقبت مشاورین روانشناسیو روانپزشکیو پزشکان ترک اعتیاد انجام میگیرد تا بهترین نتیجه که ترک اعتیاد بدون بازگشت است در کوتاه ترین مدت زمان حاصل شود.

  ترک قرص بوپرنورفین

  همانطور که می‌دانید برخی افراد برای ترک مخدر مصرفی از قرص ب 2 استفاده می‌کنند و به مرور به دلیل مصرف غیر اصولی این قرص به بوپرنورفین اعتیاد پیدا می‌کنند.

  به هیچ  وجه برای ترک قرص ب 2 خودسرانه عمل نکنید، و به تنهایی برای ترک این مخدر اقدام نکنید و برای ترک به مراکز درمان اعتیاد مراجعه کنید تا هم از لحاظ روحی و جسمی آماده ترک قرص ب 2 باشید، چرا که اگر اعتیاد به این قرص را باروش‌های غیر اصولی انجام دهید عواقب ناخوشایندی به دنبال خواهد داشت.

  سخن پایانی:

  همانطور که در  مقاله گفتیم ، از بوپرنورفین یا b2 بیشتر برای درمان اعتیاد استفاده می‌شود، ولی مصرف قرص ب 2 عوارض و عواقب خطرناکی ممکن است برای مصرف کننده به همراه داشته باشد. بنابراین به هیچ عنوان خودسرانه از این دارو برای ترک استفاده نکنید یا به هر دلیل اگر مجبور به مصرف این دارو شدید دوز دارو را تغییر نداده و به تنهایی اقدام به ترک نکنید. از بهترین روش‌های ترک قرص ب 2 ترک تدریجی دارو زیر نظر پزشک است.

  مرکز ترک اعتیاد آکسون یکی از مجهزترین و بهترین کلینیک‌‎های ترک اعتیاد است، برنامه ریزی دقیقی برای ترک اعتیاد ارائه می‌دهد که این برنامه باتوجه به شرایط فرد و میزان دوز مصرفی هر شخصی متفاوت خواهد بود. همیچنین کلینیک ترک اعتیاد آکسون با امکانات رفاهی و هتلینگ مناسب مکانی امن و راحت برای مراجعین ایجاد کرده تا با آسودگی خاطر اقدام به ترک کنند و بتوانند از خدمات روانپزشکی و روانشناسی مرکز نیز به راحتی استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

  منبع مطلب : axonclinic.com

  مدیر محترم سایت axonclinic.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  قرص b2 چیست؟ آیا قرص ب2 اعتیاد آور است؟

  قرص b2 چیست؟ آیا قرص ب2 اعتیاد آور است؟

  قرص b2 یا Buprenorphine دارویی است که برای درمان اعتیاد به مواد افیونی چون هروئین، متادون و دارو‌های مسکن تجویز می‌شود. قرص ب2 (بوپرنورفین) که تحت نام تجاری Subutex و Suboxone نیز شناخته می‌شود برای درمان دردهای شدید هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر تا به حال برای شما هم سوال‌هایی نظیر قرص ب2 چیست؟ آیا ب2 اعتیادآور است؟ روش‌های ترک اعتیاد قرص ب2 و عوارض جانبی آن چیست؟ به وجود آمده است در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با هم پاسخ همه این پرسش‌ها را بیابیم.

  آشنایی با داروی ترک اعتیاد بوپرنورفین

  بوپرنورفین یا ب2 ماده تخدیری است که به گیرنده‌های افیونی در مغز متصل می‌شود و به این ترتیب خروج افیون را سرکوب کرده و مانع از تاثیرگذاری بر مغز می‌شود. این دارو در اکتبر سال ۲۰۰۲ میلادی مورد تایید اداره غذا و دارو (FDA) قرار گرفت.

  در واقع باید گفت که زمانی درمان اعتیاد با قرص b2 موفقیت آمیز است که بیمار تحت یک برنامه صحیح و در کنار روش‌های گروه درمانی اعتیاد اقدام به ترک اعتیاد کند. برنامه‌ای که بتواند به خوبی شرایط ذهنی، جسمانی و محیطی فرد مبتلا به اعتیاد را کنترل کند. از آنجایی که مصرف ب2 در کنار دیگر مخدر ها به شدت می‌تواند عوارض جانبی را به همراه داشته باشد، حتما باید تحت نظر پزشک متخصص مصرف شود.

  انواع مخدر بوپرنورفین یا b2 که در بازار موجودند

  داروی ب2 به شکل مختلفی قابل مصرف است مانند قرص، آمپول، ایمپلنت داخل بدن و یا پد‌های درمانی. انواع مختلف بوپرنورفین با توجه به شرایط بیمار توسط پزشک تجویز می‌شود. در ادامه برخی از انواع داروی b2 را معرفی می‌کنیم.

  قرص بوپرنورفین

  قرص b2 که به صورت زیر زبانی تجویز می‌شود، رایج‌ترین نوع مصرف آن است و به صورت قرص‌های ۲ و ۸ میلی گرم وجود دارد. احتمال جذب در روش زیر زبانی قرص بوپرنورفین فقط ۱۰ درصد است، به همین دلیل در مقایسه با آمپول بوپرنورفین علائم ترک اعتیاد کمتری به همراه دارد.

  آمپول بوپرنورفین

  آمپول بوپرنورفین که برخی اوقات توسط مراکز غیر مجاز و به صورت قاچاق تجویز می‌شود، می‌تواند به عنوان جایگزینی برای قرص بوپرنورفین معرفی شود. در مقایسه با قرص، عوارض جانبی بیشتری دارد و میزان مصرف آن باید طبق تجویز پزشک صورت گیرد. تزریق بوپرنورفین به ناحیه معده صورت می‌گیرد و معمولا یک بار در ماه تزریق می‌گردد. بین دوز‌های مصرف حداقل ۲۶ روز فاصله قرار دارد.

  ایمپلنت بوپرنورفین

  ایمپلنت از جدید‌ترین روش‌های درمانی مصرف بوپرنورفین است که در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. برتری این روش در مقایسه با مصرف قرص و تزریق آمپول، نبود نگرانی بابت فراموشی مصرف دارو است.

  در استفاده از ایمپلنت باید دقت کافی صورت بگیرد، زیرا عوارض نادر اما جدی از جمله آمبولی و مرگ ناشی از قرار دادن نادرست ایمپلنت‌های دارویی، سلامتی بیمار را تهدید می‌کند.

  پد بوپرنورفین

  پد بوپرنورفین، چسب دارویی است که روی پوست قرار می‌گیرد تا میزان خاصی از دارو را از طریق پوست به جریان خون منتقل کند. مزیت استفاده از پد نسبت به سایر اشکال و روش‌ها، انتقال دوز مشخصی از دارو به بیمار است.

  قرص b2 را چگونه مصرف کنیم ؟

  بیماران معمولا مصرف قرص b2 را حداقل ۱۲ ساعت پس از استفاده مواد افیونی و بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از مصرف متادون شروع می کنند، اما با توجه به وضعیت هر فرد این روند می‌تواند تغییر پیدا کند. پزشکان توصیه می‌کنند تا حد امکان بین استفاده از مواد مخدر و درمان بوپرنورفین فاصله‌ای در نظر گرفته شود. در هر صورت به یاد داشته باشید که برای درمان اعتیاد با هر دارو یا مخدر جایگزین، حتما باید با تجویز پزشک اقدام به مصرف آن کنید.

  آیا قرص ب2 اعتیاد آور است؟

  قرص b2 گیرنده‌های مواد افیونی را فعال می‌کند و میل به مصرف را کاهش می‌دهد، ولی مشکل بزرگ آن احتمال وابستگی به خود دارو است. با این حال تعداد کمی از بیماران کنترل دارویی خود را از دست می‌دهند و دچار سوء مصرف بوپرنورفین می‌شوند؛ که در نهایت بیمار باید برای ترک ب2 اقدام کند. بوپرنورفین برخی وابستگی‌های موجود در بدن بیمار به مواد افیونی را حفظ می‌کند، اما این امر قابل کنترل است و به تدریج برطرف می‌شود.

  تحقیقات نشان می‌دهند مواد مخدری که سریع‌تر به مغز می‌رسند، پتانسیل بالاتری برای اعتیاد دارند. داروهایی که فرایند و چرخه کوتاه‌تری برای اثر‌گذاری دارند نسبت به داروهایی که سیکل طولانی‌تری دارند، قدرت اعتیاد آوری بالاتری دارند. چرخه بوپرنورفین نیز آرام شروع می‌شود و تاثیر خفیف و طولانی مدتی دارد؛ به همین دلیل در مقایسه با موادی چون هروئین و مورفین، وابستگی کمتری ایجاد می‌کند.

  قرص b2 چند روز در ادرار میماند؟

  قرص b2 معمولاْ ۱۰ الی ۱۵ روز بعد از آخرین بار مصرف، در آزمایش مستقیم بوپرونورفین نشان داده می‎شود. به احتمال زیاد در صورت انجام تست مرفین، نتیجه آزمایش منفی خواهد بود. اما در صورت درخواست تست دقیق‌تر، آزمایشات مربوط به مشتقات مرفین (مثل قرص ب2) نیز صورت می‌گیرد و قطعاً با جواب مثبت رو به رو خواهید شد.

  عوارض قرص ب 2 چیست؟

  بوپرنورفین بر خلاف سایر مواد افیونی مانند هروئین، سقف اثر دارد. یعنی تا زمانی که فرد میزان مشخصی از ماده مخدر را مصرف نکند، اثرات آن را مشاهده نخواهد کرد. با این حال قرص b2 مانند سایر داروها، عوارض جانبی متعددی به همراه دارد. رایج‌ترین عوارض جانبی بوپرنورفین شامل موارد زیر هستند:

  عوارض خطرناک قرص b2

  بعضی از پیامد‌های نامطلوب مصرف بوپرنورفین که باید بیشتر به آن توجه کرد، به شرح زیر است:

  بهترین روش ترک قرص بوپرنورفین (ب2)

  اگر از قرص بوپرنورفین به عنوان بخشی از فرایند درمانی برای ترک اعتیاد به مواد مخدر از جمله ترک شیشه استفاده شود، بدن به لحاظ جسمی به دارو وابسته می‌شود. برای ترک قرص b2 روش‌های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به سه مرحله اصلی آن اشاره می‌کنیم:

  ۱- با پزشک خود مشورت کنید.

  از مصرف بوپرنورفین بدون اجازه پزشک خودداری کنید. پزشک با تنظیم برنامه‌ای صحیح برای پاکسازی کامل بدن شما، از دارو کمک خواهد گرفت. پزشک می‌تواند با شروع روند درمانی، از داروهای دیگر برای کمک به پروسه سم زدایی کمک بگیرد.

  ۲- به آرامی مصرف دارو را کاهش دهید.

  متخصصان توصیه می‌کنند که میزان مصرف بوپرنورفین باید به تدریج کاهش یابد. این مرحله با توجه به شرایط بیمار باید در طی یک دوره سه هفته‌ای یا بیشتر انجام شود. معمولا در هر هفته مقدار مصرف ده تا بیست درصد کاهش پیدا می‌کند. این امر باعث کاهش علائم ترک اعتیاد نیز می‌شود و احتمال عود کردن بیماری و میزان سختی ترک آن را کمتر می‌کند.

  ۳- به روان درمانگر مراجعه کنید.

  هر چقدر هم که در فرایند ترک بوپرنورفین موفق باشید، نباید از مراجعه به درمانگر غافل شوید. حتی اگر از لحاظ جسمی به بهبودی کامل برسید باز هم ممکن است برخی از علائم بیماری به خصوص علائم روانشناختی را با خود به همراه داشته باشید.

  در کنار مراحل فوق شرکت در جلسات گروه درمانی اعتیاد و برقراری ارتباط با بیمارانی که تجربه مشابهی دارند، پیشنهاد می‌شود. این کار می‌تواند به روند درمان سرعت بخشد.

  آیا بوپرنورفین در ترک اعتیاد موثر است؟

  اعتیاد به مواد مخدر بیماری است که امروزه جمع کثیری از جامعه جهانی را به خود گرفتار کرده است. اصولا افرادی که برای درمان خود روش‌های اصولی را برمی‌گزینند، به گروه‌های روان درمانی و مشاوره‌های ترک اعتیاد روی می‌آورند؛ اما برخی دیگر استفاده از دارو‌های جایگزین مثل قرص ب2 را انتخاب می‌کنند.

  بوپرنورفین(بی2) از جمله داروهای شبه مخدری است که مصرف آن برای بیماران، وابستگی ایجاد می‌کند. بنابراین به هیچ وجه استفاده از آن بدون تجویز پزشک توصیه نمی‌شود. ما در مرکز کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی، با توجه به نتیجه آزمایش‌های لازم و شرایط هر بیمار، بهترین روش درمانی را به او پیشنهاد می‌کنیم.

  کلینیک پیام تندرستی علاوه بر ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه‌های روانپزشکی و روانشناسی، به عنوان یک مرکز ترک اعتیاد زولپیدم، ترک اعتیاد به الکل و همچنین مواد تخدیری صنعتی نظیر شیشه، آماده ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان عزیز است. شما نیز می‌توانید در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره تلفن 02122222241 تماس حاصل فرمایید.

  منبع مطلب : www.clinicpayam.com

  مدیر محترم سایت www.clinicpayam.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمد 10 روز قبل
  0

  بله خیلی اعتیاد آوره یه جایگزین هستش هیچ فرقی با متادون وشیره وترامادول نداره نامزد شما این رو هم میدونه خواهش میکنم تا دیرنشده کمکش کنید چون زندگی خودتان لذت وهیچانی براتون نداره نام خدارو ببرید وشروع کنید

  مرتضی 30 روز قبل
  0

  قصددارم تریاک راترک کنم

  برای ارسال نظر کلیک کنید