توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ماجرای تمساح دریاچه چیتگر

  1 بازدید

  ماجرای تمساح دریاچه چیتگر را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  واکنش خانم کارگردان به ماجرای تمساح در دریاچه چیتگر

  واکنش خانم کارگردان به ماجرای تمساح در دریاچه چیتگر

  به گزارش برنا، نرگس آبیار کارگردان سینما در اینستاگرامش نوشت:

  "صدای بلند چیتگر، سکوت سیستان و بلوچستان"

  چند روز قبل شایعه شد، تمساحی در دریاچه چیتگر تهران وجود دارد. طبیعی بود تمام نیروها به خط شدند تا دریاچه، اطرافش و هرچه درون آن هست را بررسی کنند، حتی رسانه‌ها تولید محتوا کردند در برخورد با تمساح‌ها چه باید کرد. خوشبختانه چند روز بعد ماجرا تکذیب شد و تمام
  در این سو چندین سال است که تمساح‌های سیستان و بلوچستان به هموطنان‌مان حمله می‌کنند و خسارات جانی جبران ناپذیری به آنها وارد می‌کنند.

  منتها طبیعی نیست که تا امروز این موضوع خطرناک در سیستان و بلوچستان ساماندهی نشده‌است.

  شاید چیتگر صدای بلندتری دارد و سیستان صدایی فروخورده.

  منبع مطلب : www.borna.news

  مدیر محترم سایت www.borna.news لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پایان ماجرای تمساح در دریاچه چیتگر؟ | محیط زیست رسما نتیجه جست‌وجوها را اعلام کرد

  پایان ماجرای تمساح در دریاچه چیتگر؟ | محیط زیست رسما نتیجه جست‌وجوها را اعلام کرد

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از صدا و سیما، فاطمه برنا رئیس اداره محیط زیست شهر تهران در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به جزئیاتی از اقدامات انجام شده درخصوص ادعای وجود یک تمساح در دریاچه چیتگر تهران گفت: در پی موضوع وجود یک تمساح در دریاچه چیتگر تهران، این موضوع توسط محیط زیست بررسی شد که در نهایت مورد تأیید قرار نگرفت.

  وی در تشریح علت تأیید نشدن وجود تمساح در دریاچه چیتگر تهران از سوی محیط زیست بیان کرد: ما چندین مرحله پایش در محدوده دریاچه چیتگر داشتیم که در حال حاضر این موضوع اصولا تأیید نمی‌شود، به دلیل اینکه این جانور از آنجا که از نوع دوزیستان و خونسرد است، در صورتی که در دریاچه چیتگر وجود داشته باشد، نیاز دارد که در بازه‌های زمانی در کنار آب و خشکی حضور پیدا کند تا بتواند دمای بدنش را افزایش دهد.

  رئیس اداره محیط زیست شهر تهران تصریح کرد: ما، علی‌رغم پیگیری‌های متعدد، وجود تمساح و یا اصلا از خانواده این حیوان را در محدوده دریاچه چیتگر تهران مشاهده نکردیم. بعید می‌دانم که این حیوان در دریاچه چیتگر وجود داشته باشد.

  برنا همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه بعضی افراد در این باره اظهارنظر کرده‌اند، مثلا معاون اجرایی طرح دریاچه چیتگر گفته که «تاکنون شواهدی مبنی بر وجود تمساح مشاهده نشده، اما یک گونه‌ای هست که ممکن است شبیه به تمساح وجود دارد که شاید ماهی سرسوسماری باشد»، آیا این موجود در حال حاضر دریاچه چیتگر زندگی می‌کند و آیا ممکن است این شبهه ایجاد شده باشد، گفت: بله، انواع ماهیان در دریاچه چیتگر تهران وجود دارند و زندگی می‌کنند، حتی اردک‌ماهی و یا ماهی سرسوسماری که اینها به دلیل اینکه جثه بزرگی دارند و در واقع پوزه‌شان شبیه پوزه تمساح است، این احتمال وجود دارد که اشتباه گرفته شده باشند.

  وی اضافه کرد: در ضمن منشأ عکسی که در فضای مجازی منتشر شده مشخص و در عین حال تصویر نیز واضح نیست. خیلی بعید به نظر می‌رسد که تصویر تمساح باشد.

  رئیس اداره محیط زیست شهر تهران همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه چه اقداماتی از سوی محیط زیست درباره احتمال وجود تمساح در دریاچه چیتگر انجام شده است، افزود: چندین مرحله یگان حفاظت محیط زیست شهر تهران از دریاچه پایش داشتند و علاوه بر محیط زیست، آتش‌نشانی منطقه و در عین حال شهرداری هم اکیپ‌هایی را به منطقه اعزام کرده‌اند. شهرداری اقدام به طعمه‌گذاری کرده و براساس اقداماتی که انجام شده تاکنون چیزی از وجود تمساح در دریاچه چیتگر مشاهده نشده است. به نظر می‌رسد که چنین گونه‌ای در دریاچه چیتگر وجود ندارد.

  برنا همچنین درباره خبرِ اسکن دریاچه چیتگر و در پاسخ به این پرسش که آیا این اقدام از سوی محیط زیست بوده و اینکه اصولا این خبر را تأیید می‌کنید، گفت: اسکن دریاچه چیتگر از سوی محیط زیست انجام نشده، شاید از سوی شهرداری این کار صورت گرفته است.

  وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا در حال حاضر محدودیت تردد در حاشیه دریاچه چیتگر وجود دارد، اظهار کرد: محدودیت ترددی که در دریاچه چیتگر لحاظ شده، نه به خاطر احتمال وجود تمساح، بلکه طبق تصمیمات ستاد ملی مقابله با کروناست.

  رئیس اداره محیط زیست شهر تهران در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا شما به طور قاطع به عنوان محیط زیست شهر تهران وجود تمساح در دریاچه چیتگر را تکذیب می‌کنید و تأیید نمی‌کنید، گفت: ما در محیط زیست شهر تهران این موضوع را تأیید نمی‌کنیم چون مشاهدات، زیستگاه و شرایط زیستی این گونه جانوری اجازه نمی‌دهد که در محدوده دریاچه چیتگر زندگی کند.

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  مدیر محترم سایت www.hamshahrionline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آخرین خبرها از تمساح دریاچه چیتگر/ تمساح تلف شده است؟

  آخرین خبرها از تمساح دریاچه چیتگر/ تمساح تلف شده است؟

  جمشید محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به ماجرای حضور احتمالی تمساح در دریاچه‌ چیتگر بیان کرد: این موضوع از طریق محیط‌زیست تهران رد شد و گفتند که چنین چیزی وجود ندارد که تمساحی در دریاچه وجود داشته باشد.

  وی ادامه داد: نیروهای ما به مدت سه روز در منطقه حضور داشتند و آنجا را پایش کردند، تمساح حیوانی است که نمی‌تواند دائم در آب بماند و حتما چند ساعتی را در خشکی و زیر آفتاب می‌آید، اگر تصور کنیم که یکی از شهروندان بچه تمساحی را در آب رها کرده، با توجه به شرایط اکوسیستمی دریاچه که با شرایط محیط زندگی این گونه متفاوت است، حتماً تا الان تلف شده است.

  محبت‌خانی افزود: تمساح جانوری است که وقتی در آب است، بعد از مدتی به خشکی می‌آید و چند ساعتی آفتاب می‌گیرد، اما چنین چیزی در این چند روز اصلا در اطراف دریاچه دیده نشد، حتی اگر تمساحی در دریاچه حضور داشته باشد تا الان باید جسدش روی آب می‌آمد که چنین چیزی را هم ما مشاهده نکردیم.

  وی ادامه داد: به احتمال خیلی قوی یک ماهی عظیم‌الجثه در آب بوده که وقتی از آن عکس گرفتند، در تصویر مانند تمساح دیده شده است که اگر از نوع ماهی باشد خطری نخواهد داشت.

  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اشاره به مجازات افرادی که گونه‌های حیات وحش را نگهداری می‌کنند، بیان کرد: نگهداری گونه‌های وحشی در منزل جرم است و ما از شهروندان هم همیشه می‌خواهیم که اگر کسی را می‌شناسند که در ملک شخصی یک حیوان حیات وحش را نگهداری می‌کند، حتما به محیط زیست اطلاع دهند و حفاظت محیط زیست به همراه قوه قضاییه برای دستگیری فرد خاطی اقدام خواهند کرد، حتی اگر فردی از نگهداری یکی از گونه‌های حیات وحش در خانه احساس خطر کند و آن را رهاسازی کند به محض اینکه مطلع شویم با فرد خاطی برخورد خواهیم کرد.

  فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست در پایان گفت: اگر در اثر رها شدن گونه‌ای به فردی آسیب وارد شود، آن شخص که در خانه حیوان را نگه داشته و در بیرون از خانه رها کرده در آن حادثه شریک خواهد بود.

  ۲۳۵۲۳۷

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  مدیر محترم سایت www.khabaronline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید