توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ماجرای سرباز بابلی و قاضی

  1 بازدید

  ماجرای سرباز بابلی و قاضی را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  پایان پرونده سیلی زدن به سرباز بابلی؛ مجازات جنبه عمومی رفتار قاضی خطاکار چه می‌شود؟

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  اعتمادآنلاین| اواخر هفته گذشته بود که درگیری یک سرباز وظیفه با فردی که بازپرس دادگستری معرفی شده بود، در شهرستان بابل حسابی خبرساز شد. ماجرا از این قرار بود که یکی از بازپرس‌های دادگستری بابل هنگام مراجعه به محل کارش از درِ ورودی ارباب رجوع با درخواست سرباز برای بازرسی بدنی مواجه می شود و اجازه این کار را به سرباز نمی‌دهد.

  درِ ورود قضات، کارشناسان و وکلای دادگستری بابل جدا از محل ورود ارباب رجوع است و به همین دلیل سرباز بابلی این بازپرس را نشناخته و بر بازرسی بدنی‌اش اصرار می‌کند. همین سماجت و اصرار سرباز باعث می‌شود تا بازپرس ماجرا سیلی‌ای به صورت او بزند. اتفاقی که با واکنش‌های متعدد در فضای مجازی روبه‌رو شد و بازتاب زیادی پیدا کرد.

  خبر کتک خوردن سرباز بابلی در صداوسیما هم انعکاس پیدا کرد

  شدت بازتاب‌ها بسیار زیاد بود و حتی این خبر در صداوسیما هم منعکس شد. مجری برنامه «تهران 20» نیز به این خبر پرداخت و از ابعاد آن گفت.

  در شرایطی که واکنش‌ها همچنان ادامه داشت رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح مهر نهایی را با تایید این خبر زد. امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور با تایید خبر، از ضرورت صیانت از سرباز مذکور حرف زد: «بدرفتاری با سرباز بابلی تایید شده و صیانت از سرباز مذکور در دستور کار است. سرباز بابلی اگرچه مورد بدرفتاری قرار گرفته اما دچار مشکل فیزیکی نشده است.»

  طی گفته‌های رحیمی‌پور، همچنین روشن شد که فرد خاطی یک قاضی بوده و سرباز را که هنگام ورود به دادگستری از او کارت شناسایی درخواست کرده بود به اتاق خود برده و چند ضربه به صورت او زده است.

  غلامرضا رحیمی پور

  رئیس کل دادگستری مازندران: کرامت انسانی باید در دادگستری نهادینه شود

  بعد از کش‌وقوس‌های چندروزه سرانجام کمیته ویژه هیات نظارت بر حقوق شهروندی استان مازندران مامور رسیدگی به پرونده ماجرای بازپرس و سرباز بابلی شد. گزارش این نشست حاکی از آن است که هیات مذکور با حضور رئیس کل دادگستری و مسئول بازرسی نیروی انتظامی استان با تشکیل جلسه سه‌ساعته برگزار شد.

  پس از استماع شکایت سرباز وظیفه که به اتفاق پدرش در جلسه حاضر شده بود و بررسی اوضاع و احوال به اظهارات مطلعان و شنیدن توضیحات قاضی با عذرخواهی بازپرس و دلجویی مقامات قضایی از سرباز وظیفه، نهایتاً نامبرده از شکایت خود صرف نظر کرد. 

  رئیس کل دادگستری مازندران در پایان جلسه حقوق شهروندی دادگستری بر لزوم اهتمام تمام قضات و کارکنان دستگاه قضایی بر حفظ کرامت انسانی و شأن افراد به خصوص جوانان زحمتکشی که در کسوت مقدس سربازی در حال خدمت بی‌چشمداشت به کشور و مردم هستند تاکید کرد.

  او با بیان این نکته مهم که حفظ کرامت قضات، کارکنان و همه مراجعه‌کنندگان و متهمان جزو وظایف دستگاه قضایی است که شامل قضات، کارکنان و مراجعه‌کنندگان می‌شود گفت: «کرامت در دادگستری باید نهادینه شود، این کرامت باید نسبت به وکیل، مراجعان، سربازان عزیز، متهمان و خانواده‌های آنها در همه سطوح رعایت شود.»

  قانون

  سرباز بابلی: دوست نداریم برای نظام حاشیه ایجاد کنیم

  محمدحسن کریمی سرباز بابلی پس از این نشست که به سازش ختم شد گفت: «ما به هیچ عنوان به دنبال حاشیه‌سازی نبودیم و جلسه امشب که با مدیران ارشد دستگاه قضایی استان بابل برگزار شد با عذرخواهی بازپرس از بنده ختم به خیر شد و ما طرح شکایت نخواهیم کرد.»

  او توضیح داد که دوست نداشته برای نظام حاشیه‌ای ایجاد کند: «ما به هیچ عنوان دوست نداریم برای نظام خود حاشیه درست کنیم و من سرباز وطن هستم و سعی می‌کنم بر اساس قانون برای اعتلای میهن بکوشم. الان هم 19 ماه از خدمتم می‌گذرد و 50 روز دیگر به پایان خدمتم باقی مانده است.»

  او همچنین از رسانه‌ها هم خواست که به این موضوع دیگر دامن نزنند و موضوع را تمام‌شده تلقی کنند.

  محسن کریمی پزشک داروساز که پدر این سرباز است هم توضیح داد که از ابتدا دنبال حاشیه نبوده‌اند: «ما از همان ابتدا هم به هیچ عنوان دنبال حاشیه نبودیم و فقط خواسته‌مان این بود که این بازپرس از پسرم عذرخواهی کند، که این کار با حضور رئیس کل دادگستری مازندران و دادستان بابل انجام شد و از طرف ما هم این موضوع تمام شده است.»

  پیشتر عده‌ای پیشنهاد تجمع به این خانواده داده بودند: «هرچند عده‌ای به ما پیشنهاد کردند که برای احقاق حق پسرم مقابل دادگستری تجمع کنند، ولی ما به هیچ عنوان به این سمت‌وسو حرکت نکردیم چراکه انقلاب ما دشمنان زیادی دارد و برای اعتلای این کشور خون‌های زیادی ریخته شد و مطالبه ما عذرخواهی بازپرس بود که انجام شد.»

  بلیت متروی سربازان

  قاضی خطاکار جریمه می‌شود؟

  رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل یک روز پیش درباره این ماجرا گفته بود موضوع بابل در دست پیگیری است و اگر محرز شود خطایی صورت گرفته است، با فرد خاطی برخورد می‌شود. حالا این ماجرا به گفته حاضران در آن نشست ختم به خیر و سازش شده است، اما هنوز این پرسش نزد مردم باقی مانده که آیا حکمی برای جنبه عمومی رفتار قاضی خطاکار در نظر گرفته خواهد شد یا خیر؟

  از آنجا که او لباس عدالت را بر تن می‌کند و برای مردم یک جامعه باید نماد رفتار نیک و صالح باشد، آیا چنین حرکتی باعث خدشه‌دار شدن احساسات عمومی و ضربه زدن به اعتماد مردم نخواهد شد و در این صورت، آیا نباید برای آن مجازاتی در نظر گرفت؟ این پرسشی است که به نظر می‌رسد مسئولان رده‌بالاتر باید در قبال آن پاسخگو باشند.

  به ویژه که کلیشه جاافتاده‌ای در بین برخی از مردم وجود دارد که به طور کلی محیط خدمت سربازی را نه جایی برای رشد و تعالی روحی و جسمی که مکانی برای تحقیر شدن جوانان خود می‌دانند. حالا چنین رفتاری آن هم از سوی یک قاضی می‌تواند آن کلیشه‌ها را هم قوت بخشد. 

  انعکاس پرونده به قوه قضائیه

  رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در شبکه خبر در خصوص جزئیات بدرفتاری با سرباز وظیفه در دادگستری مازندران گفت: فرد خاطی عذرخواهی کرد و از جنبه شخصی، سرباز رضایت داد و موضوع منتفی شد اما چون این موضوع، موضوع سازمانی است و ستاد کل خودش را مکلف می‌داند از جنبه سازمانی، حقوق کارکنان وظیفه را پیگیری کرده و از سربازان صیانت کند موضوع را به ریاست قوه قضائیه منعکس کرده‌ایم. هم اکنون منتظر اعلام نتیجه از طرف قوه قضائیه هستیم و در صورت وصول نتیجه مراتب به اطلاع مردم خواهد رسید. 

  وی گفت: این سرباز کار قانونی خود را انجام داده بود، در بررسی‌های مشخص شد کار غیرقانونی انجام نداده و انجام وظیفه کرده است؛ قطعاً از وی دلجویی خواهد شد و به‌موقع تشویق می‌شود. موضوع ابتدا باید از جنبه حقوقی و سازمانی تعیین تکلیف شود و حتماً از آن سرباز عزیز نیز تقدیر به عمل می‌آید.

  منبع مطلب : etemadonline.com

  مدیر محترم سایت etemadonline.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جنجال قاضی و سرباز بابلی

  جنجال قاضی و سرباز بابلی

  به گزارش سایت طلا به نقل از فرارو،ستاد کل نیروهای مسلح برخورد نامناسب و غیرقابل پذیرش یک قاضی با سربازی در شهرستان بابل استان مازندران را تائیدکرد. براساس گزارش ها این مقام قضایی از سرباز مذکور عذرخواهی کرده است. 

   امروز در رسانه ها خبری منتشر شد که براساس آن یک مقام قضایی در دادگستری شهرستان بابل پس از آنکه سربازی که او را نشناخته و از او تقاضای کارت شناسایی می کند، برخوردی بسیار زشت و غیرقابل باور با سرباز مورد نظر انجام می دهد.

  روایت ها حاکی از آن است که مقام مورد نظر که ظاهرا بازپرس بوده سرباز را به شکل تحقیرآمیزی مورد ضرب و شتم قرار می دهد. 

  این ماجرا بازتاب و سیعی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها داشت.

   پس از انتشار این خبر، امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور، رئیس اداره سرباز سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ضمن تائید این اتفاق گفت: "ستاد کل نیروهای مسلح براساس وظیفه ذاتی خود که همان صیانت و پاسداری از حقوق سربازان است این موضوع را به حد پیگیر شده است."

  او افزود: «با مشخص شدن ابعاد جدیدی از این موضوع برای حفظ و صیانت از حقوق این سرباز شبانه دستوراتی صادر شد.»

  در همین حال کمیته ویژه هیئت نظارت بر حقوق شهروندی استان مازندران، مامور رسیدگی به پرونده ماجرای بازپرس و سرباز بابلی شد.

  این گزارش حاکی است هیئت مذکور عصر امروز با حضور رئیس کل دادگستری و مسئول بازرسی نیروی انتظامی استان با تشکیل جلسه سه ساعته پس از استماع شکایت سرباز وظیفه که به اتفاق پدرش در جلسه حاضر شده بود و بررسی اوضاع و احوال به اظهارات مطلعین و استماع توضیحات قاضی با عذرخواهی بازپرس و دلجویی مقامات قضائی از سرباز وظیفه، نهایتا نامبرده از شکایت خویش صرفنظر و اعلام گذشت کرده است و مراتب توسط هیئت نظارت بر حقوق شهروندی و مقامات ذیربط صورتجلسه شد.

  رئیس کل دادگستری مازندران در پایان جلسه حقوق شهروندی دادگستری بر لزوم اهتمام تمام قضات و کارکنان دستگاه قضائی بر حفظ کرامت انسانی و شان افراد به خصوص جوانان زحمت کشی که در کسوت مقدس سربازی در حال خدمت بی‌چشمداشت به کشور و مردم هستند تاکید کرد.

  اوبا بیان اینکه نکته مهم که حفظ کرامت قضات، کارکنان و همه مراجعه کنندگان و متهمان جزو وظایف دستگاه قضائی است که شامل قضات، کارکنان و مراجعه کنندگان می‌شود، اظهار کرد: "کرامت در دادگستری باید نهادینه شود، این کرامت باید نسبت به وکیل، مراجعین، سربازان عزیز، متهمان، و خانواده‌های آنها در همه سطوح رعایت شود."

  سرباز بابلی: مسئله حل و فصل شده است

  کریمی سرباز بابلی هم در باره حادثه گفت "شامگاه دوشنبه به اتفاق پدرم به خدمت رئیس کل دادگستری استان رسیدیم و این مسئله حل شده است." 

  او افزود: «۱۹ ماه از خدمتم می‌گذرد و ۵۰ روز دیگر به پایان خدمتم باقی مانده است.»

  این سرباز ادامه داد: «در جلسه با رئیس کل دادگستری که مسئولان ارشد قضائی و انتظامی حضور داشتند مسئله پیگیری و حل شد و بازپرس شعبه نیز از من دلجویی کرده است.»

  منبع مطلب : www.tala.ir

  مدیر محترم سایت www.tala.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  واکنش‌ها به ماجرای برخورد نامناسب با سرباز بابلی + فیلم

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  به گزارش شهرآرانیوز، امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به موضوع رفتار نامناسب با یکی از سربازان وظیفه در شهر بابل گفت: ستاد کل نیروهای مسلح براساس وظیفه ذاتی خود که همان صیانت و پاسداری از حقوق سربازان است این موضوع را به حد پیگیر شده است.

  وی افزود: تا دقایقی قبل بررسی‌ها ادامه داشت و با مشخص شدن ابعاد جدیدی از این موضوع برای حفظ و صیانت از حقوق این سرباز شبانه دستوراتی صادر شد.

  رئیس اداره سرباز سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص سایر اقدامات انجام گرفته در این پرونده گفت: به زودی عموم هموطنان و رسانه‌ها در جریان کامل این پرونده قرار خواهند گرفت.

  گفتنی است؛ از صبح دوشنبه اخباری مربوط به بد رفتاری با یکی از سربازان وظیفه در یکی از دستگاه‌ها در شهر بابل در شبکه‌های مجازی منتشر شد. گفته شد فردی با اعمال قدرت خود رفتار نامناسبی با یکی از سربازان وظیفه داشته است.

  سرباز بابلی: مسئله حل و فصل شده است

  انتشار رفتار نامناسب با یک سرباز در بابل سبب واکنش فضای مجازی و ورود دادگستری مازندران و ستاد کل ناجا به این پرونده شد.

  محمد حسن کریمی سرباز بابلی می‌گوید: شامگاه دوشنبه به اتفاق پدرم به خدمت رئیس کل دادگستری استان رسیدیم و این مسئله حل شده است.

  وی با بیان اینکه مسئولان قضائی و انتظامی پیگیری این مسئله شدند، عنوان کرد ۱۹ ماه از خدمتم می‌گذرد و ۵۰ روز دیگر به پایان خدمتم باقی مانده است.

  وی با اظهار اینکه در جلسه با رئیس کل دادگستری که مسئولان ارشد قضائی و انتظامی حضور داشتند مسئله پیگیری و حل شد و بازپرس شعبه نیز از من دلجویی کرده است.

  کریمی همچنین ادامه داد اکنون با پیگیری مسئولان قضائی این مسئله حل شده است.

  به گزارش مهر ستاد کل نیروهای مسلح نیز با تأیید رفتار نامناسب با سرباز بابلی اعلام کرد این ستاد براساس وظیفه ذاتی خود که همان صیانت و پاسداری از حقوق سربازان است، این موضوع را به جد پیگیر شده است.

  واکنش تند مجری تلویزیون به ماجرای سرباز بابلی

  عذرخواهی بازپرس متخلف و مسئولان قضائی مازندران از سرباز بابلی

  کمیته ویژه هیئت نظارت بر حقوق شهروندی استان مازندران، مامور رسیدگی به پرونده ماجرای بازپرس و سرباز بابلب شد.

  این هیات عصر دوشنبه با حضور رییس کل دادگستری و مسوول بازرسی نیروی انتظامی استان با تشکیل جلسه سه ساعته پس از استماع شکایت سرباز وظیفه که به اتفاق پدرش در جلسه حاضر شده بود و بررسی اوضاع و احوال به اظهارات مطلعین و استماع توضیحات قاضی با عذرخواهی بازپرس و دلجویی مقامات قضایی از سرباز وظیفه نهایتا نامبرده از شکایت خویش صرفنظر و اعلام گذشت نموده است و مراتب توسط هیات نظارت بر حقوق شهروندی و مقامات ذیربط صورت جلسه شد.

  رییس کل دادگستری مازندران در پایان جلسه حقوق شهروندی دادگستری بر لزوم اهتمام تمامی قضات و کارکنان دستگاه قضائی بر حفظ کرامت انسانی و شان افراد به خصوص جوانان زحمت کشی که در کسوت مقدس سربازی در حال خدمت بیچشمداشت به کشور و مردم هستند تاکید نمود.

  وی با بیان اینکه نکته مهم که حفظ کرامت قضات ، کارکنان و همه مراجعه کنندگان و متهمان جزو وظایف دستگاه قضایی است که شامل قضات، کارکنان و مراجعه کنندگان می‌شود، اظهار کرد: کرامت در دادگستری باید نهادینه شود، این کرامت باید نسبت به وکیل، مراجعین، سربازان عزیز، متهمان، و خانواده‌های آنها در همه سطوح رعایت شود.

  ماجرای سرباز بابلی چه بود؟

  به گزارش ایرنا؛ اواخر هفته گذشته یکی از بازپرس های دادگستری بابل هنگام مراجعه به محل کارش از درب ورودی ارباب رجوع با درخواست سرباز وظیفه شناس برای بازرسی بدنی مواجه می شود و اجازه این کار را به سرباز نمی دهد.

  بازرپرس وقتی با سماجت سرباز مواجه می شود ، سیلی به صورتش می زند ، اقدامی که با اعتراض سرباز و خانواده اش مواجه می شود.

  این اقدام بازپرس بابلی در فضای مجازی هم بازتاب منفی ایجاد می کند ولی بعد از کش و قوس های چند روزه سرانجام شامگاه امروز نشستی با حضور رییس کل دادگستری مازندران و دادستان بابل در محل دادگستری استان در ساری برگزار شد و بازپرس بابلی از سرباز و پدرش در این جلسه عذرخواهی کرد.

  منبع: همشهری

  اینجا ببینید:

  در برنامه زنده: سرباز بابلی بجز بخشش می‌توانسته کار دیگری انجام دهد؟ + فیلم

  واکنش جالب مجری تلویزیون به حکم زندان «سحر تبر» + فیلم

  خودکشی نوجوان ۱۲ساله مقابل دوربین روشن در سعادت‌آباد تهران

  منبع مطلب : shahraranews.ir

  مدیر محترم سایت shahraranews.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید