توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مسئولیت مدیریت ریسک در کارگاه ساختمانی

  1 بازدید

  مسئولیت مدیریت ریسک در کارگاه ساختمانی را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  کارگاه" مدیریت مسئولیت مدنی و مدیریت ریسک "

  در این کارگاه آموزشی که به مدرسی سید مصطفی سید قلعه کارشناس رسمی دادگستری ومشاور دانشگاه در امور بیمه برگزار شد مباحث شناسایی ریسک ، تقسیم بندی ریسک ، تصمیم گیری در خصوص ریسک های موجود وانتقال ریسک آموزش داده شد.

  کارشناس رسمی دادگستری  همچنین موارد آموزش، ایمنی وحفاظت مجموعه، مجهز کردن مجموعه به لوازم ایمنی وپرداخت به موقع حق بیمه های صادره را راه های مدیریت کردن ریسک در مجموعه وسازمان عنوان کرد.

  وی در پایان خاطر نشان کرد تنها موردی که به هیج عنوان در مراجع قانونی قابل دفاع نیست عدم پرداخت حق بیمه است زیرا اگر حق بیمه در موعد مقرر پرداخت نشده باشد مسئولیت آن به عهده سازمان، مسئولین ودر عام شخص بیمه گذار خواهد بود. 

  منبع مطلب : kmu.ac.ir

  مدیر محترم سایت kmu.ac.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مدیریت ریسک در پروژه های کوچک ساختمانی

  مدیریت ریسک در پروژه های کوچک ساختمانی

  امروزه صنعت ساختمان تبدیل به یکی از بخش هایی شده که به طور قابل توجهی به اقتصاد سنگاپور (به عنوان دومین کشور در لیست ۱۰ کشور برتر رقابتی در اقتصاد جهانی) کمک می کند. بر اساس اسناد منتشر شده از سوی اداره ساخت و ساز سنگاپور، تقاضای ساخت و ساز در این کشور سالیانه ۱۶ درصد افزایش یافته است و از ۲۷٫۶ میلیارد دلار سنگاپور در سال ۲۰۱۰ به ۳۲میلیارد دلار سنگاپور در سال ۲۰۱۱ رشد کرده است.

  در هر مرحله از چرخه عمر، یک پروژه به دلیل طبیعت پیچیده و پویا با ریسک مختلفی درگیر است. بنابراین مدیریت ریسک، بدون در نظر گرفتن اندازه پروژه، باید مورد تاکید قرار بگیرد و در ساخت و ساز ها به اجرا گذاشته شود، تا از دستیابی به اهداف پروژه اطمینان حاصل گردد.

  طبق اعلام موسسه مدیریت پروژه، ریسک یک واقعه نامشخص است که در صورت بروز، حداقل یکی از اهداف پروژه را تحت تأثیر قرار می دهد. مدیریت ریسک در نظر دارد احتمال و تأثیر حوادث مثبت را افزایش دهد و احتمال و تأثیر حوادث منفی در پروژه را کاهش دهد. بنابراین، اجرای فرایندهای مدیریت ریسک با اطمینان از دستیابی به اهداف پروژه و دنبال کردن فرصت هایی برای افزایش تأثیرات مثبت بر روی این اهداف، عملکرد پروژه را بهبود می بخشد. فرایند مدیریت ریسک پروژه شامل برنامه ریزی، شناسایی ریسک، تجزیه و تحلیل کمی و کیفی ریسک، برنامه ریزی برای پاسخ به ریسک و کنترل ریسک است.

  علاوه بر این، مدیریت ریسک به عنوان یکی از ۹ حوزه دانش مدیریت پروژه در نظر گرفته شده و ذی نفعان را قادر می سازد تا اثرات ریسک بر عملکرد پروژه را درک کنند. مانند سایر رویکردهای مدیریتی، اجرای این فرایندها نیاز به سرمایه گذاری در منابع مختلف دارد. با این حال، مطالعات قبلی نشان می دهد که در پروژه های کوچک، زمان صرف شده برای مدیریت متناسب با هزینه های پروژه خواهد بود. علاوه بر این ، ممکن است پیمانکاران کوچک و متوسط به دلیل عدم دانش کافی نتوانند در پروژه های کوچک خود به طور موثر ریسک ها را مدیریت کنند. با این وجود، مدیریت ریسک در پروژه های کوچک ساختمانی باید مورد تأکید و بهبود قرار گیرد. بنابراین، برای اینکه مزایای مدیریت ریسک برای ذینفعان در پروژه های کوچک قانع کننده باشد ، باید تاثیر آن بر عملکرد پروژه به آن ها اطلاع رسانی گردد.

  منبع مطلب : imensazan-pi.ir

  مدیر محترم سایت imensazan-pi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید