توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مشاهده سریع سوابق بیمه روستایی و عشایری

  1 بازدید

  مشاهده سریع سوابق بیمه روستایی و عشایری را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  نحوه استعلام سوابق بیمه روستایی با کد ملی

  نحوه استعلام سوابق بیمه روستایی با کد ملی

  استعلام سوابق بیمه روستایی با کد ملی همانند استعلام هر نوع بیمه دیگری مهم است. منظور از سوابق بیمه روستایی در واقع همان "کارنامه بیمه ای" است که از طریق سایت http://roostaa.ir/ قابل پیگیری است. بیمه روستایی یکی از انواع بیمه های موجود است که برای حمایت از روستاییان عزیز و فعالیت های مهم و تاثیرگذار روستایی فراهم شده است تا به موجب آن آینده این قشر زحمتکش نیز تامین شود و دغدغه های معمول موجود در مورد ازکارافتادگی و پیری و حتی بیکاری و ... به حداقل ممکن برسد. به هر حال برای بهره‌مندی از بیمه روستایی هر فرد باید واجد شرایطی باشد که حتما در ادامه شرح خواهیم داد.

  هر یک از عزیزان روستایی، عشایر، کشاورز غیرساکن در روستا و یا ساکن شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت می توانند با حداقل ۱۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه، بعد از 65 سالگی بازنشسته شوند و مستمری بگیرند. حق بیمه هر روستایی توسط خود فرد و بر اساس سطوح درآمدی مختلفی که صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مشخص کرده قابل انتخاب است. باید یادآوری کنیم که دو سوم سطح درآمدی که در سال آخر پرداخت می شوند، در واقع رقم مستمری خواهد بود.

  برای استعلام سوابق بیمه روستایی با کد ملی باید چه کار کنیم؟

  همانطور که اشاره کردیم باید برای استعلام سوابق بیمه روستایی با کد ملی به سایت روستا مراجعه کنید. در منوی سایت http://roostaa.irاز قسمت خدمات الکترونیکی باید روی گزینه " کارنامه بیمه ای" کلیک کنید تا به صفحه استعلام سوابق بیمه روستایی با کد ملی هدایت شوید. در صفحه استعلام سوابق بیمه روستایی با کد ملی بعد از وارد کردن کد ملی و شناسنامه می توانید از سوابق بیمه روستایی خود استعلام بگیرید.

  بیمه روستایی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

  همانطور که از نام این نوع از بیمه مشخص است، بیمه روستایی مخصوص افراد روستایی است. منظور از افراد روستایی کسانی هستند که در روستا زندگی می کنند و در روستا کار می کنند و از طریق کارهای روستایی معیشت می گذرانند. روستایی بودن افراد باید از طریق خانه بهداشت روستا و یا شورای اسلامی شهر و روستا تایید شود. بنابراین واضح است که تنها کسانی می توانند از طریق روش یاد شده برای استعلام سوابق بیمه روستایی با کد ملی اقدام کنند که روستایی باشند و هویت آنها به عنوان یک فرد روستایی در لیست روستایی ثبت شده باشد. بد نیست بدانید که صندوق روستایی به دو قسمت تقسیم می شود:

  · روستاییان بیمه پرداز

  · روستاییان ( بدون پرداخت حق بیمه)

  صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستایی و عشایر چگونه صندوقی است؟

  صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستایی و عشایر برای افراد غیر شهری و غیر ساکن و شاغل در شهر راه اندازی شده است تا به این ترتیب از این افراد مهم و ارزشمند جامعه حمایت های لازم به عمل آید. بيمه شدگان در اين صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستایی و عشایر مانند کارگران و کارکنان لشکري و کشوري از مزاياي مستمري پيري (بازنشستگي)، مستمري از کارافتادگي کلي در حوادث ناشي از کار و بيماري يا حادثه غير ناشي از کار و حقوق بازماندگان بيمه شده متوفي بهره مند مي شوند. ميزان حق بيمه ای که ساليانه دريافت مي شود در اين صندوق ۱۵درصد است که ۵ درصد آن را بيمه شده مي پردازد و ۱۰ درصد باقیمانده بر عهده دولت است. ميزان حق بيمه ويژه يک خانوار روستايي يا عشايري با هر تعداد نفر ماهيانه ۶۷۵۰ تا ۱۶۵۰۰ تومان است. این رقم بسته به تصمیم بیمه شده قابلیت انتخاب دارد.

  افراد براي کسب اطلاعات بيشتر در مورد نحوه بهره مندی از بیمه روستایی و بهره مندی از این نوع بیمه می توانند به دهياري ها و يا تعاوني هاي توليد روستایي و يا تعاوني عشايري در منطقه خود مراجعه کنند. بدیهی است تنها افرادی می توانند برای استعلام سوابق بیمه روستایی با کد ملی از روش یاد شده اقدام کنند که حق بیمه پرداخت کرده باشند و تحت پوشش این مدل از بیمه در آمده باشند.

  آمار تحت پوششین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستایی و عشایر

  بر اساس آخرین آمار موجود تاکنون یک میلیون و ۳۴ هزار ۱۰۷ نفر بیمه شده فعال در این صندوق وجود دارد که از این میان ۴۴ هزار ۹۳۲ نفر مستمری بازنشستگی، بیش از ۵۴ هزار ۹۹۷ نفر مستمری بازماندگان، و بیش از ۶ هزار ۳۵۱ نفر مستمری از کارافتادگی از این صندوق دریافت می ‌کنند. بدیهی است که تمام این افراد می توانند برای استعلام سوابق بیمه روستایی با کد ملی سرپرست خانوار اقدام کنند.

  شرایط عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

  برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به هر حال افراد باید واجد شرایط خاصی باشند. این شرایط از این قرار هستند:

  · تابعیت جمهوری اسلامی ایران

  · داشتن حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال سن

  · انتخاب یکی از سطوح درآمد ماهانه توسط متقاضی

  · عقد قرارداد در یکی از کارگزاری ‌های صندوق بیمه اجتماعی

  · پرداخت حق بیمه

  چه کسانی می توانند از طریق صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بیمه ‌شوند؟

  · تمام روستاییان، عشایر و کشاورزان غیرساکن در روستا

  · شاغلان فصلی و ساکنان شهر‌های زیر بیست هزار نفر

  · رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستا‌ها و شهر‌های زیر بیست هزار نفر

  · کارکنان مراکز و شرکت‌ های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی

  · قالیبافان

  · شاغلان حوزه صنایع دستی

  بدیهی و واضح است که روستا و روستایی یکی از مهمترین و ارزشمندترین ارکان هر جامعه مدنی است. بی تردید برای حفظ زندگی و تداوم زندگی باید به دغدغه های روستاییان توجه کرد و آنها را به بهترین شکل ممکن برطرف نمود. صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در حقیقت تکیه گاه و پشتیبان روستاییان و عشایر عزیز است تا با حمایت از این قشر زحمتکش و بسیار مهم و تاثیرگذار در جامعه بتواند دغدغه های معمول و بدیهی آنها را پاسخ بدهد و آینده راحتی را برای آنها تضمین کند. اگر در دسته بیمه شدگان روستایی هستید، می توانید از طریق روش یاد شده برای استعلامسوابق بیمه روستایی با کد ملی اقدام کنید. بدیهی است کسی می تواند از سوابق بیمه روستایی با کد ملیاستعلام بگیرد که سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد و اساسا روستایی هم باشد.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  قهرمان نوری 11 روز قبل
  1

  استعلام

  حجت اله یعقوبپور 3 ماه قبل
  0

  کارنامه بیمه روستای

  0
  حجت اله یعقوبپور 3 ماه قبل

  کارنامه بیمه روستای

  قدر ت الا دقیق 5 ماه قبل
  1

  چند سال بیمه خالی کرده

  محمد عباسی اصل 6 ماه قبل
  -1

  مشاهده سوابق بیمه روستایی و عشایری

  -2
  سیروس نصیری دوگر 5 ماه قبل

  دیدن سابقه بیمه

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  ۳۳۱۹۴۴۵۶۵۰

  عزیزقالبی حاجیوند 7 ماه قبل
  2

  درخواست بازدید سوابق بیمه

  @محمد شریف فتاحی 8 ماه قبل
  1

  سوابق بیمه عشایر و روستای

  0
  علی 5 ماه قبل

  خرید کسری یاوقفه درو دامن بیمه عشایری

  ناشناس 8 ماه قبل
  -1

  محمد شریف فتاحی

  2
  ناشناس 8 ماه قبل

  محمد شریف فتاحی

  رحمانی 8 ماه قبل
  0

  سابقه بیمه‌‌یامبلغ‌بیمه‌راازکجا‌باژدفهمید

  -1
  لیلا پورقاسمی 3 ماه قبل

  سوابق بیمه

  ولی الله کواروی 8 ماه قبل
  -1

  دریافت سابقه بیمه برای دریافت کارت بیمه باید چکار کرد

  0
  ولی الله کواروی 8 ماه قبل

  دریافت سابقه بیمه

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  یعقوب بیگ عینالویی

  لطف اله روشنیا ن 10 ماه قبل
  1

  سوابق بیمه

  دوچرخه سواری 11 ماه قبل
  1

  سلام

  مژده 11 ماه قبل
  0

  چرا مبالغ واریزی بیمه رو زیاد نمیکنید

  ناشناس 12 ماه قبل
  -2

  جعفرعلی علی زاده

  قدرت اله سرلکی هندوکشی 12 ماه قبل
  1

  سابقه بیمه.روستای عشایری

  0
  خدیجه غفاری 3 ماه قبل

  سابقه بیمه

  مهدی 1 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید