توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  منبع نور طبیعی و مصنوعی سوم دبستان

  1 بازدید

  منبع نور طبیعی و مصنوعی سوم دبستان را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  تفاوت میان نور طبیعی و مصنوعی

  منابع نور میتوانند طبیعی و مصوعی باشند. خورشید منبع اولیه نور طبیعی است و لامپ ها منابع نور مصنوعی هستند. نور نوعی انرژی الکترورمغناطیسی است. در مورد نور طبیعی این انرژی مستقیما از خورشید گرفته میشود و در مورد نور مصنوعی، این انرژی از منابع دیگری تامین میشود. صرف نظر از منبع، نور تاثیر به سزایی در زندگی مان دارد.

  نور قدرتمند ترین منبع نور است

  ویژگی های نور طبیعی

  طیف نور کامل بهترین گزینه برای پرورش گیاهان است.

  نور طبیعی خود به خود تولید میشود و طیفی از رنگ ها را دارد. این رنگ ها همان طیف مرئی نور هستند که ما هر روزه میبینیم. این طیف رنگ، در یک انتها، در برگیرنده نور با طول موج های کوتاه و نزدیک به بنفش است، و در انتهای دیگر طول موج های بلند را در بر میگیرد که نزدیک به قرمز هستند. به این طول موج ها، به ترتیب، فرابنش و فروسرخ میگوییم، که برای ما نامرئی هستند. طیف کامل نور که از منبع اولیه نور تولید میشود، برای زندگی جانوران و گیاهان بر روی زمین، بهترین گزینه است. گیاهان و جانوران از نور خورشید تغذیه میکنند و در طول شب و تاریکی، سلول های آنها بازسازی میشوند. برای انسان نیز، قرار گیری در مقابل نور معتدل خورشید، آنهم برای مدتی مناسب و محدود، میتواند مفید باشد. از فواید نور خورشید برای انسان میتوان به افزایش انرژی و کارایی متابولیسم، تقویت قوای ایمنی و ساخت ویتامین D اشاره کرد. همه این فواید، برای بدن انسان ضروری هستند. از طرف دیگر قرار گیری بیش از حد در برابر نور خورشید، تاثیرات منفی زیادی بر روی ارگانیسم های زنده دارد. مثلا اشعه های فرابنفش میتوانند منجر به سرطان پوست و یا  آب مروارید چشم شود، و همچنین به بافت پوست آسیب برساند. برای گیاهان، نیاز به نور و تاریکی، در ایجاد تعادل در زندگی سلولی، و رشد و بازسازی سلول ها، امری ضروری است. البته نور خورشید از این لحاظ میتواند مضر باشد که ما نمیتوانیم آنرا مناسب با نیاز خودمان تعدیل کنیم.

  ویژگی های نور مصنوعی

  گیاهان در زیر نور مصنوعی، رشد خوبی نخواهند داشت

  نور مصنوعی، نوری ساخته دست بشر است که از منابعی به غیر از خورشید تولید میشود. اگر منبع دیگری به جز خورشید برای روشنایی نداشتیم، زندگی مان با مشکلات زیادی مواجه میشد. یکی از مهمترین مزایای نور مصنوعی این است که میتوانیم آنرا مبتنی بر نیازهایمان تنظیم و کنترل کنیم. میتوان شدت، مقدار و کیفیت نور مصنوعی را متناسب با شرایط کنترل کرد. البته طیف رنگ و طول موج های نور مصنوعی به گستردگی و تنوع نور طبیعی نیست. بنابرین، فواید نور طبیعی را ندارد. از آنجا که نور مصنوعی، کیفیت کمتری نسبت به نور طبیعی دارد، تاثیر آن بر روی زندگی گیاهی و جانوری، به سزا نیست. گیاهان و جانورانی که برای مدت های طولانی در معرض نور مصنوعی قرار میگیرند، ضعیت سلامتی ضعیف تری دارند، و این امر منجر به تضعیف و مرگ سلولی میشود.

  تفاوت میان نور طبیعی و مصنوعی

  همه موجورات زنده نیاز به نور طبیعی دارند. از نور مصنوعی میتوان برای نوردهی در ساعات تاریکی استفاده کرد.

  نور طبیعی متشکل است از انرژی الکترومغناطیسی که از خورشید تولید میشود.نور طبیعی دارای یک طیف سالم از رنگ ها و طول موج هایی است که برای زندگی روی زمین مناسب هستند. نور مصنوعی که از دیگر منابع انرژی تولید میشود به اندازه نور خورشید متنوع و مفید نیست و تاثیری که نور طبیعی بر زندگی موجودات زنده میگذارد بسیار بیشتر از نور مصنوعی است.قرارگیری مناسب زیر نور خورشید برای بیشتر جانداران مفید است. ولی در مورد نور مصنوعی چنین چیزی صدق نمیکند. نور مصنوعی بیشتر برای تولید روشنایی در ساعات تاریکی کاربرد دارد.

  فواید نور طبیعی

  چرخه روز و شب به بازسازی سلولی کمک میکند

  نور طبیعی طیف نور وسیعی دارد. قرار گیری به میزان مناسب در مقابل پرتوهای نامرئی خورشید نیز میتواند برای سلامتی موجودات زنده مفید باشد. به سختی میتوان ویژگی ها و دامنه فوایدی را که نور طبیعی برای جانوران دارد، ا طریق نور مصنوعی شبیه سازی کرد. چرخه روز و شب به بازسازی سلولی کوجودات زنده کمک میکند که برای تمام گونه های زندگی ضروری است.

  https://www.hunker.com/12003454/the-difference-between-natural-artificial-light

  منبع مطلب : amatistrading.com

  مدیر محترم سایت amatistrading.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سوم ابتدایی - چشمه های نور

  به هر چیزی که از خود نور بدهد چشمه نور می گویند مثل خورشید ، لامپ روشن و... 

  چشمه نور به دو دسته تقسیم می شود :

  چشمه نور طبیعی : چیزهایی که به طور طبیعی از خود نور دارند مثل خورشید و ستارگان  

  چشمه های نور مصنوعی : چیزهایی که از خود نور دارند , ولی ساخته دست بشر هستند مانند لامپ روشن ، شمع روشن و... 

  نور از برخی چیزها مانند شیشه ، آب و هوا به راحتی عبور می کند که به آنها شفاف می گویند .  


  نور از بعضی چیزها مانند کتاب ، سنگ و ... عبور نمی کند که به آنها کدرمی گویند . 

  اگر جلوی چشمه نور جسمی باشد و نور از آن عبور نکند در پشت جسم سایه درست می شود . 

  هر چه جسم کدر به منبع نور نزدیکتر باشد سایه جسم بزرگتر است و هر چه دورتر باشد سایه کوچکتر خواهد بود .

  در صبح و عصر که خورشید مایل می تابد ، سایه بلند تر است .

  ولی هنگام ظهر چون خورشید بالای سر ماست ، سایه کوتاه تر می شود . 

  اگر تعداد چشمه های نور بیش از یکی باشد چند سایه در جهت های مختلف تشکیل می شود . 

  از نور برای دادن پیام مثل چراغ راهنمایی ، حرکت خودروها به چپ و راست ، برای درخواست کمک و... استفاده می شود . 

   

  منبع مطلب : paniz2.mihanblog.com

  مدیر محترم سایت paniz2.mihanblog.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  منابع نور طبیعی و مصنوعی: نمونه های. استفاده از منابع نور مصنوعی. انواع منابع نور مصنوعی

  ما همیشه و در همه جا با نور احاطه شده آن را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از زندگی است. آتش، خورشید، ماه، یا لامپ جدول - این همه متعلق به این دسته است. در حال حاضر وظیفه ما این است که در نظر گرفتن منابع نور طبیعی و مصنوعی.

  مردم در اوایل هوشمندانه ساعت زنگ دار و تلفن های همراه برای کمک به ما تا زمانی که به آن نیاز است نیست. این تابع از خورشید است. آن سقوط کرد - از مردم شروع به کار، سمت کشور - غیر روحانی کردن به استراحت. اما، با گذشت زمان، ما آموخته اند به تولید منابع نور مصنوعی، ما در مورد آنها در مقاله با جزئیات بیشتر صحبت کنید. شما باید با مهم ترین مفاهیم شروع می شود.

  نور

  در یک مفهوم کلی - یک موج (الکترومغناطیسی) است که توسط چشم انسان درک است. اما یک چارچوب است که یکی می بیند (380-780 نانومتر) است. پیش از این، است اشعه ماوراء بنفش. اگر چه ما آن را نمی بیند، اما پوست ما آن طول می کشد (قهوهای مایل به زرد)، پس از چارچوب اشعه مادون قرمز است، برخی از موجودات زنده آن را یک مرد او را گرما و حرارت می بیند.

  ما در حال حاضر سوال در نظر بگیرید: چرا نور از رنگ های مختلف است. طول موج 500 نانومتر، و قرمز - - این همه در طول موج بستگی دارد، برای مثال، بنفش پرتو 380 نانومتر، سبز تولید می شود 625. به طور کلی، رنگ های اصلی 7، ما می توانیم در طول این پدیده به عنوان رنگین کمان را مشاهده کند. اما بسیاری، به ویژه منابع نور مصنوعی امواج سفید. حتی اگر ما یک لامپ که در اتاق خود آویزان است، با احتمال 90 درصد، آن را روشن با نور سفید. بنابراین، آن را با مخلوط کردن تمام رنگ های اصلی به دست آمده:

  آنها بسیار آسان برای به یاد داشته باشید، بسیاری از مردم استفاده از این خطوط: هر شکارچی می خواهد بداند که در آن یک قرقاول نشسته است. و اولین حرف هر کلمه و نشان می دهد رنگ، توسط راه، در رنگین کمان آنها را در همان جهت مرتب شده اند. زمانی که ما با مفهوم کرلی، ما ارائه می دهیم نوبه خود به این پرسش که " نورهای طبیعی و انسان ساخته شده." ما در جزئیات تجزیه و تحلیل هر نوع.

  منابع نور

  این کار در زمان ما هیچ یک شاخه از اقتصاد، که در تولید آن می منابع نور مصنوعی استفاده نمی وجود ندارد. هنگامی که انسان برای اولین بار شروع به تولید نور مصنوعی؟ این بود راه برگشت در قرن نوزدهم، و علت توسعه صنعت به عنوان اختراع لامپ قوس و رشته ای خدمت کرده است.

  منابع نور طبیعی و مصنوعی - بدن است که قادر به تابش نور، و به طور خاص، به تبدیل یک به انرژی دیگری است. به عنوان مثال، جریان الکتریکی را به یک موج الکترومغناطیسی. بازیگری در اصل از یک منبع نور مصنوعی یک لامپ است که در زندگی روزمره به وفور وجود دارد.

  ما در بخش قبلی که همه از نور درک شده توسط اندام بینایی ما، هنوز منبع نور را ندارد و جسم است که امواج که نامرئی به چشم ما ساطع می کند صحبت کرد.

  طبقه بندی

  برای شروع، که همه آنها را به دو دسته عمده قرار می گیرند:

  علاوه بر این، هر یک از کلاس به نوبه خود، به گروه ها و زیر گروه تقسیم شده است. بیایید شروع با اولین، منابع مصنوعی متمایز شده:

  طبقه بندی دقیق تر بیشتر در نظر بگیرند. در کلاس دوم شامل موارد زیر است:

  منابع نور طبیعی

  همه اشیاء نور منتشر می کنند با منشا طبیعی منابع طبیعی است. در این انتشار نور می توانند به صورت اولیه یا ثانویه اموال. اگر منابع نور طبیعی و مصنوعی، نمونه هایی از که ما در حال حاضر مورد بحث قرار گرفته مقایسه، تفاوت اصلی آنها در این واقعیت است که دومی نور منتشر می کنند قابل مشاهده چشم ما به لطف یک مرد، و یا به جای تولید نهفته است.

  در وهله اول که به ذهن همه می آید، یک منبع طبیعی خورشید، که منبع نور و گرما برای کل سیاره است. همچنین منابع طبیعی ستاره ها و ستاره های دنباله دار، شوک الکتریکی (مانند رعد و برق هنگام رعد و برق)، درخشش موجودات زنده هستند، این روند نیز به عنوان شب تابی اشاره (نمونه کرم شب تاب، برخی از موجودات آبزی که در پایین زندگی می کنند، و غیره). منابع نور طبیعی برای انسان و سایر موجودات زنده بسیار مهم است.

  انواع منابع نور مصنوعی

  چرا ما به آنها نیاز دارید؟ تصور کنید که چگونه به تغییر زندگی ما بدون همه لامپ های معمول، نور شب، و دستگاه های مشابه. هدف از نور مصنوعی چیست؟ در ایجاد یک محیط مطلوب و شرایط برای دید انسان، در نتیجه حفظ سلامت و رفاه، کاهش خستگی چشم.

  منابع نور مصنوعی می توان به دو، بسیار گسترده است، گروه تقسیم می شوند:

  برای مثال، یک گروه اول، همه تعداد زیادی تولید از همان نوع لامپ همیشه روشن، که در همان فاصله از یکدیگر و همان توان لامپ مرتب شده اند. اگر ما در مورد گروه دوم صحبت می کنید، پس از آن به بالا چند وسایل که خارج از غرفه هر سطح کار مانند یک میز یا ماشین اضافه شده است. این منابع اضافی به نام روشنایی محلی است. در همان زمان، اگر ما با استفاده از تنها پوشش محلی، از آن خواهد تا حد زیادی خستگی، اما نتیجه این خواهد بود که کاهش بهره وری، علاوه بر این، حوادث احتمالی و حوادث در محل کار.

  کار در وظیفه و روشنایی اضطراری

  اگر ما طبقه بندی منابع مصنوعی از نظر عملکرد در نظر، ممکن است به تشخیص گروه های زیر:

  در حال حاضر کمی بیشتر در مورد هر یک از. چراغ کار همه جا هستند، که در آن لازم است که برای حفظ سلامت مردم و یا برای روشنایی راه را برای آینده حمل و نقل. طبقه دوم از نور شروع می شود پس از زمان کار به کار گیرند. گروه دوم برای حفظ بهره برداری از تولید در صورت قطع ارتباط از اصلی (کار) منبع نور مورد نیاز است، آن را حداقل است، اما به طور موقت قادر به جایگزین چراغ کار است.

  لامپ نئون

  در زمان ما، برای پوشش سایت های تولید با استفاده از لامپ های رشته ای از انواع زیر است:

  و آنچه در آن است که چنین لامپ رشته ای است؟ اولین چیزی که شما باید توجه - که یک منبع الکتریکی است، و نور ما را از طریق بدن قرمز گرم را ببینید، به نام بدن رشته. پیش تر (در قرن نوزدهم) بدن های رشته ای از یک ماده مانند تنگستن، یا آلیاژ آن ساخته شده بود. در حال حاضر آن از فیبر کربن در دسترس تر ساخته شده است.

  انواع، مزایا و معایب

  در حال حاضر صنعت تولید تعداد زیادی از لامپ های مختلف، که در میان محبوب ترین:

  ما در حال حاضر به عنوان آخرین سوال، که مربوط به در نظر گرفتن لامپ رشته، یعنی مزایا و معایب. مزایا: آنها ارزان به تولید هستند، کوچک هستند، اگر آنها را شامل می شوند، بدون نیاز تا زمانی که استراحت به صبر در تولید لامپ های رشته ای انجام اجزای سمی استفاده نمی وجود دارد، آنها به عنوان یک ثابت، بنابراین و جریان متناوب، شما می توانید روشنایی کنترل استفاده کنید، خوب دردسر کار عملیات حتی در دمای بسیار پایین است. با وجود این تعداد زیادی از مزایا، هنوز هم وجود دارد معایب: آنها نور بسیار روشن نیست، نور است رنگ زرد، بسیار گرم در طول عمل، منجر گاهی اوقات به آتش زمانی که در تماس با مواد نساجی.

  لامپ تخلیه گازی

  همه آنها به لامپ های بالا و پایین فشار تقسیم می شوند، بسیاری از آنها کار بر روی بخار جیوه است. آنها لامپ های رشته ای، که ما خیلی به عادت کرده اند، اما جایگزین لامپ های تخلیه جرم دارند از معایب، که یکی از آنها که قبلا هم گفتم، و آن را یک فرصت برای جیوه سمی، نیز در اینجا ما می تواند شامل سر و صدا، مثل نور سوسو، منجر به خستگی بیشتر، خطی است طیف نشری و غیره.

  این لامپ ها می تواند ما را در خدمت تا بیست هزار ساعت، البته، اگر لامپ است دست نخورده، و نور ساطع شده توسط آن، تا هم گرم و یا خنثی سفید.

  استفاده از منابع نور مصنوعی بسیار رایج است، به عنوان مثال، لامپ های تخلیه، و اغلب هنوز هم در مغازه ها و یا دفاتر، نورپردازی های تزئینی و یا هنری استفاده می شود، اتفاقا، تجهیزات نورپردازی حرفه ای است، همچنین بدون لامپ تخلیه نمی شود.

  تولید لامپ های تخلیه گاز بسیار معمول است، که منجر به تعداد زیادی از گونه ها، یکی از محبوب ترین ما در حال حاضر نگاه.

  لامپ فلورسنت

  همانطور که گفته شد این نوع از لامپ تخلیه است. شایان ذکر است که آنها اغلب برای منبع نور اولیه استفاده می شود، لامپ لامپ فلورسنت بسیار قوی تر و در نتیجه آنها همان قدرت مصرف می کند. از آنجا که ما در حال حاضر آغاز یک مقایسه با لامپ های رشته ای، مناسب به این واقعیت زیر است - زندگی فلورسنت می توانید بیست بار زندگی لامپ های رشته ای تجاوز.

  با توجه به گونه های خود، بیشتر احتمال دارد به استفاده از یک لامپ جیوه، لوله مانند، و در داخل و بخار جیوه. این یک منبع بسیار مقرون به صرفه از نور است که در موسسات دولتی (مدارس، بیمارستان ها، ادارات، و غیره) است.

  منابع نور طبیعی و مصنوعی، نمونه هایی از که ما در نظر گرفته اند، برای انسان و دیگر موجودات زنده در سیاره ما ضروری است. منابع طبیعی ما اجازه نمی دهد تا در زمان از دست رفته، و مراقبت های مصنوعی در مورد سلامت ما و رفاه، شرکت ها، کاهش درصد از تصادفات و مرگ و میر.

  منبع مطلب : fa.birmiss.com

  مدیر محترم سایت fa.birmiss.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  امیر علی 1 ماه قبل
  0

  بسیار متن خوب و عالی بود قشنگ و ساده توضیح داده شده

  فروخ 2 ماه قبل
  0

  خیلی خوب هس دستتون درد نکنه

  محمد 8 ماه قبل
  2

  من‌میخواستم‌بدونم‌که‌آتش‌منبع‌طبیعی‌است‌یا‌مصنوعی‌‌لطفًا‌‌‌اگه‌کسیمیدونه‌بگه

  سلام 10 ماه قبل
  1

  مطالب قابل فهم نیست انگار از جایی کپی شده

  ناشناس 12 ماه قبل
  0

  آیا رنگین کمان منبع نور طبیعی است ؟

  لیلا 1 سال قبل
  -1

  خلی ممنون

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  خیلی خرین 🐎🐽اصلا هیچی از اینا نمیفهمه آدم

  شما که آدم نیستین گاوین 🐏

  مریم 1 سال قبل
  0

  سلام من مریم نجاتی هستم

  مریم 1 سال قبل
  0

  دبیر ورزش عسل نجاتی

  داببقققب

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  شما اصلا مطالبتان کامل و صحیح نیست من میخواستم ببینم منبع نور طبیعی جزو خورشید چی ها هستند اما اصلا کامل نیست مطلبتون

  مریم 1 سال قبل
  0

  معلومه که کپی شده لطفا اول قشنگ میخوندید

  درضمن اصلا سوالاش خوب نیستن

  الااعهح 1 سال قبل
  1

  داللببلمطی

  ی

  نهی

  مس.هسگهخفشگهخ۴صگهل

  عخعحی

  0
  هیچ کدوم 1 سال قبل

  سگ

  Soha 2 سال قبل
  0

  سلام و عرض ادب. متن بالا بسیار نامرتب، درهم و نا مفهوم است، کاملا مشخص است یا متن را ازجایی برداشته اید یا با ترنزلیت گوگل آن را ترجمه کرده اید و بدون ویرایش آن را درخل سایت قرار داده اید. خوب بود قبل از بارگزاری یک بار از روی متن می خواندید. یک جمله کامل و گویا در متن وجود ندارد.

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  درسته

  خیلی بی سر و ته نوشتن

  2
  ناشناس 1 سال قبل

  درسته

  ... 2 سال قبل
  1

  خوبه

  سینا 2 سال قبل
  3

  میشه 6 منابع نور طبیعی نام ببرید

  الن 2 سال قبل
  1

  منبع نور مصنوعی چیست:آنچه که ساخته دست بشر است. منبع نور طبیعی چیست:منبعی که به طور طبیعی از خود نور دارد.

  0
  هیچ کدوم 1 سال قبل

  خ

  ر و گاو

  1
  ناشناس 1 سال قبل

  ممنون که کفتین

  سلام

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  خوب نیست من ی چیزی گفتم این ی چیز دیگه نوشت

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  3
  عرشیا 1 سال قبل

  منبعی که نور آن ساخته بشر باشد

  1
  ناشناس 1 سال قبل

  ببخشید شما نمی‌دانید که برای منبع نور مصنوعی چیست

  برای ارسال نظر کلیک کنید