در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران تقویم

  1 بازدید

  موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران تقویم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  فایل PDF تقویم 99 - موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران

  فایل PDF تقویم 99 - موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران

  بر اساس مصوبه هیأت محترم وزیران در جلسه مورخ ۲۲ تیر ۱۳۷۹ و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران موظف است تا پایان تیر ماه هر سال نسبت به استخراج و تنظیم تقویم کشور برای سال بعد اقدام نماید.

  فایل PDF تقویم ۹۹ – موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران

  در تهیه تقویم کشور بر اساس اعلام شورای فرهنگ عمومی مناسبتهای ایرانی بر مبنای تقویم ایران و مناسبتهای خارجی بر مبنای تقویم‌های معتبر خارجی تعیین و تنظیم می‌شود.

  این مصوبه به امضای آقای دکتر حسن حبیبی، معاون اول محترم رئیس جمهور، با شماره ۱۷۶۰۳/ت ۲۲۲۳۷ ه مورخ ۳ مرداد ۱۳۷۹ به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شده است.

  بر اساس مصوبه مذکور، جهت بهره‌گیری از کلیه ظرفیتهای موجود در استخراج و تنظیم تقویم کشور و انجام پژوهش در زمینه‌های تقویم و اوقات شرعی، مؤسسه ژئوفیزیک طی نامه شماره ۲۲۹۸/۹۳ مورخ ۱۳ مرداد ۱۳۸۱ به معاون پژوهشی دانشگاه تهران پیشنهاد داد تا استخراج تقویم رسمی کشور شورایی صورت گیرد. معاون پژوهشی دانشگاه تهران در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۸۱ با پیشنهاد تشکیل مرکز تقویم دانشگاه تهران و معرفی اعضای شورای مرکز تقویم موافقت کرد.

  با حکم ریاست محترم دانشگاه تهران برای مدت ۳ سال از تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۸۱ آقایان دکتر محمد تقی عدالتی، سید مصطفی میرسلیم، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین علیرضا موحدنژاد، محمد باقری، حمیدرضا گیاهی یزدی، فرید قاسملو و محمد سمیعی به عنوان اعضای شورای مرکز تقویم دانشگاه تهران منصوب شدند. همچنین آقای دکتر محمد تقی عدالتی از تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۸۱ با حکم ریاست محترم دانشگاه تهران به عنوان اولین رئیس مرکز تقویم دانشگاه تهران منصوب شدند. در پی استعفای آقای محمد باقری از عضویت در شورای مرکز تقویم از تاریخ ۸ مهر ۱۳۸۲ آقای دکتر رضا عبداللهی با حکم ریاست محترم دانشگاه تهران به عنوان عضو جدید شورا منصوب شدند.
  در سال ۱۳۸۱ اعضای شورای مرکز تقویم فعالیت خود را با استخراج و تنظیم تقویم سال ۱۳۸۲ هجری شمسی و تهیه و تدوین اساسنامه مرکز تقویم آغاز نمودند. پس از این، اساسنامه تهیه شده در تاریخ ۱۹ اسفند ۱۳۸۱ به تصویب هیأت رئیسه محترم دانشگاه تهران رسید.

  مطابق اساسنامه مرکز تقویم، اعضای شورای مرکز عبارت‌اند از:

  هم‌چنین مطابق این اساسنامه، شورای مرکز موظف است قبل از پایان خرداد هر سال، کار استخراج و تنظیم تقویم سال بعد را انجام دهد. تقویم استخراجی و اوقات شرعی هنگامی مصوب تلقی می‌گردد که به تصویب دست کم ۵ نفر از متخصصان تقویم عضو شورا برسد.

  به منظور تدقیق تقویم قمری، در تاریخ ۲۶ مهر ۱۳۸۳ اعضای شورای مرکز تقویم و اعضای دفتر ستاد استهلال مقام معظم رهبری این توفیق را حاصل نمودند که به مدت ۹۰ دقیقه به حضور معظّم‌له برسند و سؤالاتی را درباره رؤیت هلال با چشم مسلح و مباحث فقهی و رؤیت هلال ماه مطرح کنند. هم‌چنین در اردیبهشت ۱۳۸۳ این شورا در خصوص اعتبار فقهی توسعه رؤیت هلال، حد توان دوربین در اعتبار شرعی رؤیت با چشم مسلح سؤالاتی را به صورت مکتوب به حضور مقام معظم رهبری ارائه کرد که در خرداد ۸۳ پاسخ آنها دریافت گردید.

  شورای مرکز تقویم کتابخانه‌ای تخصصی در زمینه تقویم تأسیس کرده است که در حال حاضر، مجموعه این کتابها به عنوان بخشی از کتابخانه مؤسسه ژئوفیزیک در محل کتابخانه و مرکز اسناد مؤسسه نگهداری می‌شوند.

  منبع مطلب : calendar.nagsh.ir

  مدیر محترم سایت calendar.nagsh.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید