توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نشست خبری سریال از سرنوشت

  1 بازدید

  نشست خبری سریال از سرنوشت را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  «از سرنوشت» بیننده را به فرزندخواندگی تشویق کرد - ایسنا

  «از سرنوشت» بیننده را به فرزندخواندگی تشویق کرد - ایسنا

  به گزارش ایسنا، نشست خبری سریال «از سرنوشت» با حضور بهرنگ ملک محمدی (مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو)، محمدرضا خردمندان(کارگردان سریال) و دارا حیایی، کیسان دیباج، مونا کرمی و فاطیما بهارمست، بازیگران جوان این سریال در روابط عمومی سازمان صداوسیما برگزار شد.

  محمدرضا خردمندان، کارگردان سریال «از سرنوشت» در نشست خبری این سریال درباره نتیجه حاصل از ارتباط مستقیم با مخاطبان که قبل نشست در مرکز روابط عمومی صداوسیما انجام شد، گفت: بیشترین تماس ها از قشر نوجوان بود که کمتر به آن‌ها پرداخته شده است. سهراب و هاشم دو کاراکتر اصلی سریال، نوجوانانی بودند که از ریز صفر شروع کردند و همراهی  نوجوانان با این دو کاراکتر جالب بوده و خوب با آن ارتباط گرفته‌اند.

  او افزود: فصل سوم در ادامه دو فصل قبل بود اما فاصله ای بین فصل دوم و سوم افتاد که اتفاق خوبی نبود اما مخاطب به سریال برگشت. فکر می‌کنم فصل سوم بیشتر دیده شد و این سریال روند صعودی را در جذب مخاطب طی کرد.

  خردمندان درباره ساخت ادامه سریال «از سرنوشت» گفت: صحبت‌هایی انجام شده و نویسنده‌های ما دارند قصه‌ها را جلو می‌برند. جا دارد از نویسندگانمان تشکر کنم که جدی ترین بار سریال روی دوش این عزیزان است. واقعا جایشان اینجا خالی است. اگر به این برآیند برسیم که محصول نهایی در ادامه دچار افت نمی‌شود و اگر همه چیز به خوبی پیش برود تصورمان این است که این سریال را ادامه بدهیم.

  او افزود: ادامه سریال منوط به خواست مردم است هر جا احساس کنیم مخاطب علاقه‌ای به دیدن ادامه کار ندارد دیگر ادامه نمی‌دهیم. البته مدل داستان طوری است که قابل ادامه پیدا کردن است. قصه‌هایی که سرگذشت هستند پتانسیل ادامه پیدا کردن را دارند. ما مخاطبنمان را رصد می‌کنیم. نویسندگان سریال، قصه را برای همین سه فصلی که پخش شد نوشته بودند اما فصل سوم با اختلاف زمانی یک ساله پخش شد. از این‌جا به بعد استقبال مردم باعث شد به فکر ادامه دادن قصه بیفتیم.

  این کارگردان در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینکه ارائه روایتی تصویری از پرورشگاه، بر اساس چه اسناد، مدارک و شواهدی صورت گرفته؟ آیا تحقیقات میدانی انجام شده یا در قالب مصاحبه بوده است؟ گفت: تحقیق جامع و گسترده‌ای در ارتباط با بحث بچه‌های پرورشگاهی انجام شده و تلاش شده بود که قصه فراز و فرودهایی که این بچه‌ها با آن مواجهند و حفره‌های شخصیتی آن‌ها نشان داده شود. قصه جنبه‌های واقعی پیدا کرده بود و خواست ما هم این بود که تا جای ممکن به فضای رئال جامعه در این زمینه نزدیک شویم.

  او افزود: فکر می‌کنم در این زمینه سریال «سرنوشت» کارش را انجام داده است زیرا ما از خارج از کشور هم تماس‌هایی داشتیم که می گفتند بعد از دیدن سریال، تصمیم گرفته‌اند کودکانی را به سرپرستی بگیرند.

  خردمندان همچنین در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا درباره ساخت سریال‌ها در دوران بحران کرونا و نگاه دوگانه ای که برای ساخت یا توقف پروژه‌ها پدید آمده است، توضیح داد: نظر شخصی‌ام این است که تولیدات تصویری را نمی توان متوقف کرد. مشخص نیست کرونا تا چه زمان ادامه داشته باشد و مردم به خوراک فرهنگی نیاز دارند. ساخت سریال ها باید ادامه پیدا کند، البته با حفظ پروتکل‌های بهداشتی. توقف کارها خیلی معنایی ندارد ما خونمان از دیگر اقشار جامعه که زحمت می‌کشند رنگین تر نیست.

  کارگردان «از سرنوشت» در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چقدر در این سریال درباره آموزه‌های دینی و فرهنگی صحبت شده است؟ گفت: در متن قصه، ما بحث توجه به بچه‌هایی را مطرح می کنیم که در جامعه شرایط سختی دارند؛ بحث بچه‌های یتیم که در آموزه‌های دینی ما هم به آن پرداخت شده و مورد توجه است. و همچنین بحث رفاقت که از آموزنده ترین و ارزشمندترین ارزش‌های فرهنگی ماست که مقداری در جامعه کمرنگ شده است. «از سرنوشت» این حفره را در جامعه پر می‌کند. رفاقت‌های امروزی بر اساس منافع فردی شکل می‌گیرد و به سرعت هم از بین می‌رود. این سریال رفاقت را از منظر اخلاق و عشق به مردم پیش می‌برد. این گمشده‌ای است که مردم دنبالش می‌گشتند و دلیل استقبال مخاطب از سریال هم همین است.

  او درباره علاقه و دغدغه‌اش که کارکردن برای قشر نوجوان است، توضیح داد: یادم می‌آید از اولین روزهایی که شروع به نوشتن کردم از منظر نوجوان به معضلات اجتماعی نگاه می‌کردم و جذب رمان‌هایی با این موضوع می‌شدم چون فکر می‌کنم تاثیرگذارتر است. خود من هم چون سنم زیاد بالا نرفته ارتباط با این قشر وجود دارد. بیشترین معضلات در جامعه متوجه بچه‌هاست در حالی که آن‌ها کمتر مورد توجه هستند.

  خردمندان در پایان صحبت‌هایش از سازمان صداوسیما برای معرفی نامناسب کارهای تلویزیونی گله و عنوان کرد: تلویزیون قدر محصولات خودش را نمی‌داند. باید روی معرفی کارهایش بیشتر وقت بگذارد. برای ساخت سریالی مثل «از سرنوشت»، چند سال عمر عوامل صرف شده است. پخش چند تیزر برای معرفی کافی نیست. مردم کار خوب را دوست دارند و می‌بینند. من در شهر آرامگاه سعدی متولد شدم و سخنم را با این بیت پایان می‌دهم: «دنیا خوش است و مال عزیر است و تن شریف/ لیکن رفیق بر همه چیزی مقدم است».

  بهرنگ ملک محمدی ـ مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما ـ هم در این نشست درباره ساخت ادامه سریال «از سرنوشت» گفت: به طور قطع می‌گویم که ما فصل چهار را سال۹۹ آغاز کرده و ۱۴۰۰ برای پخش خواهیم داشت. فصل‌های ۵ و ۶ را هم داریم برنامه ریزی می‌کنیم؛ چون این سریال یکی از سرمایه های شبکه و سازمان صداوسیماست. استفاده از تیم کاملا جوان نکته مثبت کار است. کارگردان و بازیگران جوان هستند و سیاست سازمان همین است که از نیروی‌های جوان و علاقه‌مند به کار در تلویزیون استفاده شود. در تماس‌هایی که گرفته می‌شود مخاطبان درباره ادامه کار پرسیده‌اند. قبل از پخش سریال هم شایعه‌ای بود که سریال قرار است پخشش به تاخیر بیفتد که باعث شد طرفدران سریال به صفحه من هجوم بیاورند و بابت این تاخیر گله کنند.

  مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما درباره ادامه ساخت سریال‌های تلویزیونی در شرایط کرونا توضیح داد: آیا پروژه‌های سینمایی و نمایش خانگی متوقف شده است؟ چرا یک جریان به وجود آمده که پروژه‌های تلویزیونی باید متقف شود؟ چون تلویزیون آنتنش مشخص است و معلوم می‌شود کی تصویربرداری شده است؛ در صورتی که خیلی از کارهای سینمایی و نمایش خانگی هم  ساختشان در همین دوران بوده است. در زمانی که به مردم می‌گوییم در خانه بمانید باید تولیدات نمایشی وجود داشته باشد و از طرفی بحث معاش بسیاری از مشاغل در پروژه‌های تلویزیونی هم مطرح است. من به پروژه‌ها سر می زنم و می‌بینم که دستورالعمل های بهداشتی رعایت می‌شود. هفته گذشته سر کار «بچه مهندس۴» بودم و حتی به عمد نشستیم با آن‌ها غذا خوردیم این‌ها برای سازمان صداوسیما کار می‌کنند و باید به آن‌ها احترام گذاشته شود. باید کارها با حفظ پروتکل‌ها ادامه داشته باشد.

  ملک محمدی با بیان اینکه یکی از دلایل پربیننده بودن شبکه دو در تلویبیون سریال «از سرنوشت» بوده است، درباره کارهای دنباله دار و لزوم حفظ بازیگران در این کارها گفت: باید از آقای تحویلیان، تهیه‌کننده سریال یاد کنم که نقش مهمی در ادامه دار بودن سریال داشتند. با بازیگران قرارداد بسته می‌شود و در همه کارها همین است اما گاهی اوقات در مسئله دستمزدها دچار مشکل می‌شویم. در پروژه‌های طولانی مدت تلویزیون‌های دنیا سال‌های متمادی بازیگران حفظ می‌شوند و ما هم در سریال «از سرنوشت» این قاعده را حفظ می‌کنیم تا بازیگرانش در فصل‌های بعد هم حضور داشته باشند.

  دارا حیایی، بازیگر نقش هاشم در سریال «از سرنوشت»، استقبال مخاطبان از سریال و ابراز علاقه آن‌ها برای ادامه داشتن سریال را دلگرم کننده و لذت بخش عنوان و اظهار کرد که مخاطبان از بازی او در سریال رضایت داشته‌اند. او درباره راهنمایی‌های پدرش، امین حیایی در بازیگری گفت: من برای کار بازیگری هر سوالی از پدر می‌پرسم به من جواب می‌دهند و همیشه کمکم می‌کنند.

  فاطیما بهارمست دیگر بازیگر این سریال هم درباره ارتباط با مخاطبان سریال گفت: من در ارتباط بی واسطه با مخاطبان تماسی داشتم که با پنج نفر از اعضای خانواده حرف می‌زدم. از بچه ۴ ساله تا خانم ۶۵ ساله  مخاطب داشتیم و اینکه یک سریال طیف عظیمی از مخاطبان را درگیر کند باعث خوشحالی ماست.

  بهارمست همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه چقدر کاراکترهای سریال «از سرنوشت» با واقعیت امروز جامعه مطابقت داشتند، عنوان کرد: به عنوان یک جوان که در این کشور هستم و سریال‌ها و فلیم‌ها را دنبال می‌کنم چیزی که در تلویزیون مرا اذیت می‌کرد این بود که کاراکترهایی در سریال ها باز ی می‌شود که انگار برای دهه ۶۰ و ۷۰ ماست. اما کاراکتری که من بازی می‌کنم کاراکتری سنتی از یک خانواده سنتی است که برای امروز است. این اتفاق داستان را شبیه مردم کوچه و خیابان می‌کند. نوشتن این نوع کاراکترها لازم است و یکی از دلایل موفقیت این سریال این است که آدم‌ها شبیه خودشان را در تلویزیون می‌بینند. همه، ضعف‌ها و مشکلاتی دارند نه سفیدند و نه سیاهند در میانه‌ای استاده‌اند که همین جذاب تر است.

  کیسان دیباج هم که نقش سهراب را در سریال «از سرنوشت» ایفا کرده است، گفت: من یکی از اهدافم ارتباط نوجوانان با این کار بود و خدا را شکر از پس این کار برآمدیم و تمام کسانی که با ما تماس می‌گرفتند از میان نوجوانان بودند و جالب بود که همه دنبال ادامه مجموعه بودند. خوشحالم که توانستیم نظر مردم را جلب کنیم.

  مونا کرمی، بازیگر دیگری که در فصل سوم «از سرنوشت» حضور پیدا کرده است، درباره استقبال مخاطبان از این سریال گفت: پیام مردم پر از مهر بود و من فکر می‌کنم ساخت فصل بعد وظیفه سختتری را بر دوش ما می‌گذارد اما نکته مثبتش، داشتن این حامیان و مخاطبان است. طیف سنی متفاوت مخاطبان سریال برای من هم باارزش بود.

  این بازیگر که جایگزین یک بازیگر دیگر در فصل قبل شده است درباره این جایگزینی توضیح داد: از آقای خردمندان که جسورانه در فصل سوم بازیگر نقش «آرزو» را تغییر دادند تشکر می‌کنم چون این جسارت باعث شد کارهای دیگری را هم بپذیرند و اینطور نباشد که بازیگران فصل‌های قبل به هر دلیلی حتما در همه فصل‌ها باشند.

  کرمی درباره شخصت آرزو گفت: شخصیت «آرزو» امروزه در جامعه ما زیاد است و خود من در قشر مرفه زیاد با آن برخورد می‌کنم. اصلا نمی‌خواهم این شخصیت را زیر سوال ببرم اما گاهی این اتفاق میفتد که به اشتباه اسم برخی رفتارها را روشنفکری می‌گذاریم و فکر می‌کنیم تفکرات سنتی درست نیست اما آرزو به این نتیجه می‌رسد که یک جاهایی طرز تفکر خانواده اشتباه بوده و تصمیم می‌گیرد دختر اصیل ایرانی باشد. من تلاشم را برای باورپذیری نقش کردم.

  محمدحسین رنجبران  ـ مدیر کل روابط عمومی صداوسیما ـ که در اواخر این نشست حضور پیدا کرد، درباره استقبال مخاطبان تلویزیون از سریال «از سرنوشت» گفت: «از سرنوشت» از فصل دو مشتری خودش را پیدا کرد و خیلی‌ها پیگری می‌کردند و ما تماس‌های خوبی از طرف مردم داشتیم. طبق نظر سنجی که دو هفته قبل از تمام شدن سریال انجام گرفت، «از سرنوشت» خیلی فاصله کمی با سریال «صفر ۲۱» داشت اما طبق آخرین نظرسنجی در پایان سریال، «از سرنوشت» سریال «صفر ۲۱» را رد کرد و درجه رضایت به بیش از ۸۳ درصد رسید که ان شاءالله این موفقیت ادامه دار باشد.

  رنجبران در پایان با بیان اینکه شدت کرونا باعث شد این نشست به تاخیر بیفتد با تمجید از بازی‌های خوبی بازیگران جوان سریال عنوان کرد:  من دارا حیایی را می‌دیدم فکر می‌کردم امین حیایی است البته هنوز با پدرش فاصله دارد و بقیه بازیگران هم همینطور بودند و نقش‌ها به خوبی به آن‌ها نشسته بود.

  * این گزارش به روزرسانی شد.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید