توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نقاشی با اشکال هندسی کلاس هفتم

  1 بازدید

  نقاشی با اشکال هندسی کلاس هفتم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  نقاشی با اشکال هندسی با طرح های خلاقانه برای کودکان

  نقاشی با اشکال هندسی با طرح های خلاقانه برای کودکان

  یکی از کارهای سرگرم کننده و جذاب برای همه ی کودکان, نقاشی کردن است. به علاوه نقاشی کردن موجب پرورش تخیلات کودک می شود. به همین دلیل به والدین توصیه می شود با توجه به سن کودک, با نقاشی به پرورش ذهن کودک بپردازند. در این مطلب به نقاشی با شکل های هندسی با طرح های خلاقانه برای کودکان می پردازیم.

  نقاشی با اشکال هندسی برای کودکان

  یکی از روش های آموزش نقاشی به کودکان, استفاده از شکل های هندسی است. با این روش کودک علاوه بر نقاشی کردن, با شکل های هندسی آشنا می شود. نقاشی با شکل های هندسی برای کودکان بسیار راحت است و اغلب کودکان به این شیوه نقاشی علاقه دارند. استفاده از شکل های هندسی دایره, بیضی, مستطیل, مربع, مثلث و … در نقاشی کودکان مرسوم است. تصاویر زیر مراحل نقاشی با شکل های هندسی با طرح های خلاقانه برای کودکان را نشان و آموزش می دهد. این طرح ها از جدیدترین رنگ آمیزی کودکان به شمار می رود.

  کودکان و اموزش نقاشی به آن ها

  نقاشی و طرح های جذاب کودکانه

  آموزش نقاشی به کودکان

  نقاشی با اشکال هندسی

  رنگ آمیزی های کودکان

  نقاشی با اشکال هندسی

  نقاشی با اشکال هندسی

  نقاشی با اشکال هندسی

  نقاشی با اشکال هندسی

  نقاشی با اشکال هندسی

  نقاشی با اشکال هندسی

  نقاشی های کودکانه

  تصاویر زیر نقاشی های رنگ آمیزی شده کودکان را نشان می دهد که با استفاده از شکل های هندسی کشیده شده اند. این نقاشی ها در عین سادگی, بسیار زیبا هستند و می توانند کودکان را وارد دنیای هندسی کنند. همانطور که مشاهده می کنید نقاشی ماهی با استفاده از دایره, نقاشی خانه با استفاده از مستطیل و مثلث, نقاشی کفشدوزک با استفاده از نیم دایره, نقاشی ماشین با استفاده از مستطیل, نقاشی موشک با استفاده از مثلث به سادگی انجام شده است. رنگ آمیزی این نقاشی ها, زیبایی آن ها را دوچندان می کند و جذابیت بیشتری به آن ها می بخشد. در نتیجه کودک لذت بیشتری از نقاشی با اشکال هندسی می برد. با تکرار یادگیری شکل های هندسی, کودک می تواند نقاشی های بیشتری بکشد.

  اشکال هندسی پرکاربرد در نقاشی کودکان

  نقاشی با اشکال هندسی

  طرح های کودکانه و زیبا

  نقاشی برای کودکان باهوش

  آموزش نقاشی موشک

  نقاشی با اشکال هندسی

  نقاشی با اشکال هندسی

  آموزش رسم آدمک برای کودکان

  مدلهای دیگری از نقاشی با شکل های هندسی

  همانطور که گفتیم، آموزش کشیدن نقاشی با استفاده از شکلهای هندسی و به صورت مرحله به مرحله نه تنها کودکان را در حین نقاشی کشیدن با شکلهای مختلف هندسی آشنا می کند، بلکه روشی خلاقانه و راحت برای فراگیری این هنر دوست داشتنی به کودکان می باشد، ضمن اینکه می تواند آنها را به نقاشی کشیدن نیز علاقمند نماید.

  در ادامه تصاویر متنوع دیگری از رسم نقاشی با استفاده از دایره، بیضی، مربع و … برای کشیدن نقاشی های ساده و کودکانه ای همچون خانه و حیوانات و پرندگان مختلف مثل ماهی، میمون، جغد، موش و … گردآوری کرده ایم که در ادامه شما را به تماشای آنها دعوت می نماییم. همچنین برای مشاهده انواع نقاشی ساده  و نقاشی فانتزی ساده برای کودکان با ایده های جدید و جالب می توانید در اینجا کلیک کنید.

  تصاویری از طراحی با اشکال هندسی

  دایره و بیضی از جمله اشکال هندسی پر کاربرد برای کشیدن انواع زیبای نقاشی، می باشند، حال ایده های متنوع و جذابی برای کشیدن نقاشی های کودکانه با استفاده از دایره و شکلهای مربع، مستطیل، بیضی و … وجود دارد، در این مطلب نمونه هایی از این نقاشی ها را ملاحظه کردید و در اینجا مدلهای جذاب دیگری از این نوع نقاشی های کودکانه را در اختیارتان قرار می دهیم که امیدواریم الگو های مناسبی برای کشیدن نقاشی توسط فرزندانتان در مراحل ابتدایی کار باشند و با علاقمند کردن آنها با این روش، در آینده بتوانند راحت تر تکنیک های پیشرفته نقاشی را آموزش ببینند.

  مدل نقاشیهای ساده با اشکال هندسی

  نقاشی با روشهای ساده

  نقاشی موش با شکلهای هندسی

  طراحی جدی و زیبا با اشکال هندسی

  نقاشی با شکل های هندسی

  نقاشی کودکانه با اشکال هندسی

  طراحی جذاب با اشکال هندسی

  طراحی کودکانه با اشکال هندسی

  نقاشی ساده با اشکال هندسی

  طراحی اسان با اشکال هندسی

  طراحی زیبا با اشکال هندسی

  طراحی ساده با اشکال هندسی

  طراحی با اشکال هندسی

  نقاشی زیبا با اشکال هندسی

  با استفاده از شکل های هندسی می توان نقاشی های کودکانه بسیار زیبایی کشید. نقاشی با شکل های هندسی می تواند به عنوان مرحله ابتدایی آموزش نقاشی به کودکان محسوب شود. از این رو برای کودکان کم سن بسیار مناسب است. این طرح ها برای نقاشی روی صورت کودکان نیز استفاده می شود.

  منبع : آرگا

  منبع مطلب : arga-mag.com

  مدیر محترم سایت arga-mag.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  طراحی برای پایه هفتم قسمت اول

  طراحی برای پایه هفتم قسمت اول

   دنیای طراحی برای پایه هفتم و جدید در آن

  من اعتقاد دارم بچه ها هر چقدر سن شان بالا میرود موضوع هنر باید برای آنها باید به صورتی آکادمیک تر تعریف شود البته منظورم این نیست که مانند دانشگاه به آنها آموزش داده شود. بلکه منظورم این است که جدیدت و اهمیت هنر به عنوان مقوله ای که میتوانند از آن بهره های مختلف گرفت تعریف شود .طراحی برای پایه هفتم شروع آموزش طراحی برای این بچه ها است که  اگر هنر برای این بچه ها درست تعریف نشود ذهنیت آنها همان بحث هنر کلاس اول تا ششم خواهد بود و آنها تصور میکنندکه هنر برای آنها فقط یک سرگرمی است .

  به همین خاطرمن سعی میکنم در این سری از مقالات بحث طراحی و اهمیت طراحی را برای بچه های پایه هفتم به گونه ای ساده ولی درست تعریف کنم که بچه ضمن اینکه با معنی واقعی هنر آشنا میشوند به اصول طراحی نیز واقف شوند و در نتیجه کارگاههای هنری برای این بچه ها با هدف ترویج هنر واقعی تشکیل شود.

  طراحی شامل چه چیزهایی میشود 

  مسلما میدانید که هر هنری یک سری مشخصه هایی دارد که بعضی از این مشخصه ها برمیگردد به ظواهر آن هنر و بعضی از مشخصه ها ماهیت درونی آن را تشکیل میدهد . به صورت خلاصه و کلی طراحی یعنی دانش ایجاد طراح از یک تصویر ذهنی خیالی و یا واقعی یک ترسیم یک تصویر بر روی سطحی دو بعدی با ابزار های مختلف مانند مداد روان نویس که البته چون دامنه آنمانند هنر بسیار گسترده است نمیتوان برای آن یک تعریف مشخص تعیین کرد.

  در حالت کلی طراحی به دو شاخه تقسیم میشود یکی به معنی drawing که شامل تمام برداشت های ذهنی و فی البداهه و آزاد از موضوعات مختلف به صورت مستقل و ابرار متنوع گفته میشود و دیگر به معنی کلمه design که شامل مراحل ترکیب عناصر بصری برای ایجاد یک طرح برای یک گروه خاص گفته میشود مثلا طراحی صنعتی که هنرمند برای صعنت و تولیدات صنعتی طراحی میکند .

  blank

  چند نکته مهم در ابتدای آموزش طراحی

  وقتی شما میخواهیدیک آموزش را به صورت درست برای بچه ها داشته باشید باید به چند نکته مهم توجه کنید اول اینکه این بچه ها آزادانه این رشته ها را انتخاب نمیکنند . قرار است شما اهمیت این رشته ها را برای آنها تشریح کنید از این رو تعریف و تشریح ساختار طراحی میتواند برای بچه ها بسیار مهم باشد . دوم اینکه چون این بچه ها این رشته را آزادانه انتخاب نکرده اند بایستی جذابیت این هنر را به صورت های مختلف برای آنها نمایان کنید (منظور من از آزادانه انتخاب نکردن این است که این بچه ها مانند کسانی که وارد دانشگاه میشوند و با آگاهی یک رشته را انتخاب میکنند با این رشته ها آشنایی ندارند و قرار است شما با اهدافی که بعدا شرح خواهم داد آنها را جذب این رشته کنید )

  سوم باید بچه ها درک کنند این رشته چه نقشی در دنیای درونی و بیرونی او حواهد داشت. اصولا آدمهایی که این نقش را درک میکنند میتوانند هنرمند و خلاق باشند .

  مسلما هر هنری میتواند تاثیرات زیادی روی آدمها داشته باشد و اصولا اگر این اتفاق نیفتد بایستی به آن هنر شک کرد هنر برای بچه های کوچک تاثیرات روانی زیادی دارد و به طبع هر چقدر بچه ها بزرگتر میشوند این تاثیرات جنبه های مختلف دیگری را نمایان میکند. بچه های پایه هفتم با توجه به شرایط سنی خاص آنها هنر را از دریچه های مختلفی می بیینند . دیگر برای این بچه ها هنر برای بازی نیست. آنها سعی میکنند با هنر جنبه های دیگر وجودی خود را پیدا کنند .

  جنبه هایی که گاهی خلوت او را کامل میکند و یا گاهی برای نشان دادن توانایی خود به بزرگترها خواهد بود این گونه بچه ها در مرحله ای از آزمودن هستند.میخواهند بدانند این هنر یا هر رشته ای دیگر میتواند با آنها سازگار داشته باشد یا نه به همین خاطر هنر برای اینگونه بچه ها همانند معرفی یک فرد به فرد دیگربرای دوستی است . تا این بچه ها جنبه های مشترک بین خودشان و آن هنر را نیابند به آن گرایش پیدا نمی کنند.

  به همین دلیل کار هنری با این بچه ها بسیار مشکل است یا بهتر است بگویم راه و اصول خاص حودش را دارد. من در این سری از آموزشها از طراحی شروع کردم که میتواند بیشتر با روحیه این بچه ها سازگاری داشته باشد و سعی میکنم چیزهایی را مطرح کنم که با شخصیت آنها نزدیکتر باشد.

  با توجه به مقدمه ای که بیان کردم سوال سخت اینجاست که چگونه آموزش طراحی را شروع کنیم . مطمنا من پیشنها نمیکنم به اینکه بچه ها طراحی کنند یا به قول خودمان کار عملی انجام دهند این بچه ها بایدبرایشان نوع کارو نوع آموزش تشریح شود من در این قسمت با سه مبحث مهم بچه ها را با طراحی آشنا میکنم.اول بحث درباره خود طراحی است و دیدن طراحی های ساده و حرفه ای و انواع طراحی که در بالا دو شاخه آن را مشخص کردم . در مرحله بعد بحث ابزارهای طراحی است که به انواع مداد های طراحی  اشاره میکنم و در مرحله سوم سعی میکنم بچه ها با مقوله طراحی به صورت تمرین از یک اثر طراحی از طراحان بزرگ کار را ادامه دهم.

  یکی از اصول آموزش برای این بچه ها  و بچه های بزرگتر دیدن آثار مختلف است. این راهکار که اساتید من در دانشگاه به آن توجه خاصی داستند. یعنی آموزش از طریق دیدن آثار بزرگان به همین خاطر من سعی میکنم بچه ها با دیدن آثار طراحی های ساده و مختلف درموضوعات متعدد درک دیدن و ذهن خوب دیدن در آنها تقویت شود. من کلاس خودم را به صورت کارگاهی اجرا میکنم یعنی بچه ها سر یک میز بزرگ و در کنار هم به آموزش می پردازند.

  در مرحله بعد از دیدن کپی کردن است . بعضی از مربیان فکر میکنند نباید بچه ها کپی کنند ولی اینگونه نیست هر هنرمند در طول تاریخ اول از طریق دیدن و بعد کپی کردن تجربه به دست آورده و در ادامه همه این تجارب را در قالب درونی خود ریخته و پیرو سبکی و یا خالق شیوه و سبکی بوده و هست . کپی از طبیعت یکی از متداول ترین نوع کپی است که همه هنرمندان به ان هتمام دارند. پس من در مرحله اجرایی  برایتان توضیح خواهم داد موضوع کپی کردن برای اعتماد بنفس بچه ها را چگونه  خواهد بود .

    هر رشته ای یک سری ابزار خاص خودش را دارد و تا بچه ها شناخت کافی از آن ابزار نداشته باشند نمیتوانند درک درستی از آن رشته به دست آورند من در این قسمت انواع مدادهای طراحی را برای بچه ها معرفی میکنم تا آنها ضمن اینکه به اهمیت طراحی پی ببرند به تنوع سایه  زدن ها آشنا شوند .

  برای محصولات مختلف استاندارهای مشخصی تعریف شده که همه تولیدکنندگان به آن استاندارها توجه میکنند. در عالم هنر نیز این استاندارها وجود دارند و باعث میشوند که آموزش و یادگیری بهتر صورت گیرد. مثلا در نام گذاری رنگهای مختلف با کدهای مشخص و یا انواع قلم موها با شمارهای مشخص و … که در این میان مداد های طراحی نیز شماره های جهانی دارند که من میخواهم در اینجا به صورت ساده برای شما بیان کنم که مطمنا اکثر مربیان هنری به آن آگاهی دارند.

  مداد وسیله ای است برای ترسیم و کشیدن. مغز آن از کربن ساخته شده و هر چه کربن آن بیشتر باشد مغز مداد سفت تر و سخت تر خواهد بود در استاندارد جهانی HB یک استاندارد برای یک مداد معمولی است یعنی همین مدادهایی که شما تهیه میکنید تا بچه ها با آن بنویسند یا نقاشی کنند و بعد شماره های B6- B5- B4- B3- B2-B1 ,… وجود دارد که این به این معنی است که مفز این مدادها نرم تر و ضخماست و مخصوص طراحی در مقابل مدادهایی با مشخصات H6-H5-H4-H3-H2-H1,..وجو دارند که به مراتب مغز آن کوچکتر سفت نر و نازک تر است که اینگونه مدادها برای طراحی های صنعتی و نقشه کشی از آن استفاده میکنند .

  بچه ها با امتحان این مداد ها و تست نرمی و سفتی ان اماده میشوند برای اینکه یک اثر طراحی از یکی از نقاشان را کپی کنند.

  قبل ازینکه بچه ها شروع به طراحی کنند در باره طراحی و جند قانون ساده طراحی با بچه ها صحبت میشود مثلا استفاده اشز اشکال هندسی در طراحی – از کل به جزء رسیدن سایه روشن و دقت در استفاده از مداد طراحی بعد به آنها یک مدل از طراحی های یکی از طراحان داده میشود تا بچه ها خوب دیدن و طراحی کردن را با ان تمرین کنند این کار تمرینی است برای کارهای اصولی که در قسمت بعدی برای شما خواهم گفت پس تا این مرحله بچه ها با طراحی و اثار طراحی بزرگان هنر و نقاشی اشنا شدند بعد ابزارهای طراحی را یادگرفتند و به عنوان تمرین یک کار ساده طراحی از روی مدل انجام دادند .

  نکته مهم دوستانی که دوره های تخصصی را ثبت نام نکرده اند بدانند ادامه این مقاله در قسمت دوم و سوم و چهارم برای مربیان دوره های تخصصی است و به مرور مطالب این سایت برای این عزیزان نوشته خواهد شد .پس می توانید همین حالا ثبت نام کنید .

  blank

  حتما این فیلم را ببینید

  پابان  طراحی برای پایه هفتم قسمت اول

  حتما عضو تلگرام و اینستاگرام ما باشید 

  منبع مطلب : www.artkoodak.ir

  مدیر محترم سایت www.artkoodak.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  لحظه های زیبای با تو بودن

  سلام به همکاران محترم

  یک مرحله جدید آموزشی رو شروع می کنیم

  می خواهیم یاد بگیریم چطوری فقط و فقط با شکل های هندسی حیوانات رو نقاشی کنیم

  حالا با هم یک گاو نقاشی می کنیم

  برای شروع اول یک مربع می کشیم......

  بقیه در ادامه مطلب.....

  منبع مطلب : class4.blogfa.com

  مدیر محترم سایت class4.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 12 روز قبل
  0

  عالی

  ناشناس 9 ماه قبل
  0

  واقعاکاراتون عالی😎

  سینا مزجی 11 ماه قبل
  -1

  عالیه نقاشی ها

  مهدی 11 ماه قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید