توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نقاشی ضرب المثل از محبت خارها گل میشود

  1 بازدید

  نقاشی ضرب المثل از محبت خارها گل میشود را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  انشا و داستان خواندنی ضرب المثل از محبت خارها گل می شود

  انشا و داستان خواندنی ضرب المثل از محبت خارها گل می شود

  یکی از ویژگی های رفتاری هر انسانی محبت و مهر ورزی به دیگران می باشد.

  این صفت نیک به ما اجازه می دهد تا به اطرافیان خود عشق بورزیم و مورد محبت دیگران قرار بگیریم.

  اما انسان ها ویژگی های رفتاری دیگری نیز دارند: ویژگی هایی مثل نفرت، کینه، دشمنی و …

  گاهی اوقات افرادی در زندگی ما حضور پیدا می کنند که ممکن است از آن ها نفرت داشته باشیم، یا بعضی اوقات هر کدام از ما با نزدیکان خود دچار مشکل شده و نسبت به هم کینه و دشمنی پیدا می کنیم.

  اکثر افراد در این شرایط با رفتار و حرف های آزار دهنده طرف مقابل را آزار داده و کینه ی همیشگی اش را در دل نگه می دارند.

  متاسفانه راه حل مناسبی که برای مقابله با مشکلات پیش آماده در روابط مان کم تر به آن فکر می کنیم محبت کردن است.

  محبت کردن می تواند ما را از کینه و دشمنی نجات داده و عشق را به جای نفرت در دل مان بیدار کند.

  راهی که ممکن است کمی سخت به نظر برسد، زیرا مهر ورزیدن به کسی که از او نفرت داریم یا رابطه خوبی با آن شخص نداشته ایم برای همگی ما سخت است.

  اما در اکثر موارد پاسخ درست و مناسبی از این راه حل خواهیم گرفت، زیرا همه ی انسان ها در مقابل محبت تسلیم هستند.

  زمانی که شروع کردیم به عشق ورزیدن و محبت کردن خواهیم دید که طرف مقابل نیز کینه و دشمنی را فراموش کرده و محبت را جایگزین دشمنی می کند.

  داستان زیر درباره ی همین ضرب المثل است

  عروس و مادر شوهری با هم اختلاف داشتند و هر روز به خاطر موضوعی با هم دعوا می کردند.

  روزی عروس تصمیم گرفت از شر مادر شوهر خود خلاص شود و با همین نیت پیش حکیمی رفت تا از او سمی برای کشتن مادر شوهر خود بگیرد.

  حکیم که حرف های عروس را شنید به او گفت به تو کمک خواهم کرد، اما اگر به یکباره سم را در غذای مادر شوهرت بریزی همه به تو شک می کنند پس سمی به تو می دهم که هر روز در غذای او بریزی و این سم کم کم مادر شوهر تو را خواهد کشت اما در این مدت با او مهربان باش و شکایتی از رفتار بد او نداشته باش.

  عروس سم را گرفت و با خوشحالی به خانه رفت و پس از آن هر روز مقداری از سم را در غذای مادر شوهرش می ریخت، او دیگر مثل گذشته با مادر شوهرش بحث نمی کرد و با او مهربان بود.

  پس از گذشت مدتی اخلاق و رفتار مادر شوهر با دیدن محبت و مهربانی عروسش به کلی تغییر کرد و رابطه بین آن ها کاملا خوب شد.

  عروس با خود فکر کرد دیگر نیازی نیست که مادر شوهرش را بکشد و به همین خاطر نزد حکیم رفت تا پاد زهری تهیه کرده و کار اشتباهش را جبران کند. اما زمانی که پیش حکیم رفت و داستان را تعریف کرد این پاسخ را از او شنید.

  ” آن دارویی که به تو دادم سم نبود و خطری برای مادر شوهرت نداشت، سم کینه و دشمنی تو بود که حالا دیگر از بین رفته است. ”

  پس محبت درمان هر دردی است، دل هر انسانی را نرم می کند و باعث می شود روابط بین انسان ها بهتر شود.

  مفهوم ضرب المثل " از محبت خار ها گل می شود " + داستان - دانش‌چی

  مفهوم ضرب المثل از محبت خار ها گل می شود + داستان

  مفهوم ضرب المثل در این پست با معانی ضرب المثل ” از محبت خار ها گل می شود ” آشنا می شوید. با دانشچی همراه باشید.

  معنی ضرب المثل ” از محبت خار ها گل می شود “

  ۱- با مهر و محبت می توان دیگران را نرم کرد.

  ۲- با محبتمی توان سخت ترین کارها را به انجام رسانید.

  ۳- انسان با محبت کردن می تواند بداخلاق ترین آدم ها را هم شیفته خود کند.

  ۴- محبت مانند دارویی برای درمان بیماری هاست.

  داستان ضرب المثل ” از محبت خار ها گل می شود “

  دختری ازدواج کرد و به خانه شوهر رفت ولی نتوانست با مادرشوهرش کنار بیاید و هر روز با هم جرو بحث می کردند. عاقبت یک روز دختر نزد داروسازی که دوستصمیمی پدرش بود رفت و از او تقاضا کرد تا سمی به او بدهد تا بتواند مادر شوهرش را بکشد!

  داروساز گفت اگر سم خطرناکی به او بدهد و مادر شوهرش کشته شود، همه به او شک خواهند برد، پس معجونی به دختر داد و گفت که هر روز مقداری از آن را در غذای مادر شوهر بریزد تا سم معجون کم کم در او اثر کند و او را بکشد و توصیه کرد تا در این مدت با مادر شوهر مدارا کند تا کسی به او شک نکند.

  دختر معجون را گرفت و خوشحال به خانه برگشت و هر روز مقداری از آن را در غذای مادر شوهر می ریخت و با مهربانی به او می داد. هفته ها گذشت و با مهر و محبت عروس، اخلاق مادر شوهر هم بهتر و بهتر شد تا آنجا که یک روز دختر نزد داروساز رفت و به او گفت: آقای دکتر عزیز، دیگر از مادر شوهرم متنفر نیستم. حالا او را مانند مادرم دوست دارم و دیگر دلم نمی خواهد که بمیرد، خواهش می کنم داروی دیگری به من بدهید تا سم را از بدنش خارج کند.

  داروساز لبخندی زد و گفت: دخترم، نگران نباش. آن معجونی که به تو دادم سم نبود بلکه سم در ذهن خود تو بود که حالا با عشق به مادرشوهرت از بین رفته است.

  اولین و بزرگ ترین سایت انشاء برای تمامی پایه های تحصیلی

  پایه هشتم انشا با موضوع از محبّت خارها گل می شود

  مقدمه:محبت می تواند بهترین اتفاق در زندگی هر کسی باشد، در واقع عده ای هستند که همواره فکر می کنند وقتی با دیگران بدون هیچ گونه احترام و محبتی برخورد کنند آن ها حساب برده و کارشان نیز زود تر پیش می رود، در صورتی که این مسئله به هیچ عنوان منطقی و عقلانی نیست.

  تنه انشاء:چه بسا هر کدام از ما در شرایط سخت قرار گیریم و نیازمند به کمک دیگران باشیم، اگر آن ها نیز چنین رفتاری با ما داشته باشند قطعا با این وضعیت ممکن است بدترین لحظه زندگی مان را تجربه کنیم و به هدفی که دوست داشتیم نرسیم، باید بدانیم که وقتی به کسی محبت می کنیم، باید سعی کنیم برای آن حد و اندازه ای قائل شویم، مگر این که فرد مقابل را به خوبی شناخته و یا این که با او پیوند عاطفی و احساسی داشته باشیم.

  محبت به اعضای خانواده همواره بهترین اتفاق است، حتی اگر مدت زمانی به عصبی ترین و بد اخلاق ترین فرد روی کره زمین نیز محبت کنیم، ممکن است تغییراتی به مرور در او ایجاد شود و این قطعا بهترین اتفاق است.

  ضمن این که محبت همیشه می تواند حل کننده بزرگ ترین و سخت ترین مشکلات زندگی باشد، ما باید بیاموزیم که محبت می تواند راه حل سختی ها، تلخی ها، سوء تفاهم است. همواره از آن در زندگی خود استفاده کنیم که معجزه را احساس می کنیم.

  نتیجه گیری:ضرب المثل محبّت خارها گل می شود خیلی صریح به این مسئله پرداخته است که وقتی به دیگران محبت کنیم، آن ها هر چه بد خلق تر و بدرفتار تر باشند، می توانند تحت تاثیر رفتار شما قرار بگیرند و شرایطشان نیز خیلی زود دگرگون خواهد شد.

  نظر شما در مورد این انشا چه بود ؟ نظر بزارید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  farsad sailnt 1 ماه قبل
  0

  کیررررررر

  farsad sailnt 1 ماه قبل
  1

  خوب نیست کیریه

  مهدی 1 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید