توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  هدف ما از برقراری ارتباط با دیگران چیست

  1 بازدید

  هدف ما از برقراری ارتباط با دیگران چیست را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  هدف ما از برقراري ارتباط چیست ؟ – راهبرد زندگی ایرانیان

  می توان گفت هدف از انجام هرکاری در این دنیا آن است که به احساس بهتری برسید . انگشت روی هر امری که بگذارید به شما نشان خواهم داد که هدف و مقصود همین است . شاید بگویید تنها هدف و مقصود از برقراری ارتباط با دیگران آن است که به آن ها کمک کنید یا دنیا را به جای بهتری تبدیل نمایید یا بر زندگی دیگران تاثیر مثبت بگذارید یا تغییری در این دنیا ایجاد کنید یا …..

  حال چرا باید بخواهید به دیگران کمک کنید یا دنیا را به جای بهتری تبدیل سازید یا ….. چون فکر می کنید با انجام این کارها می توانید خوشحال تر باشید . بعضی ها می گویند هدف و مقصود از برقراری ارتباط با دیگران آن است که افکار و احساساتشان را با هم سهیم شوند . چرا باید بخواهند که افکار و احساساتشان را با دیگران سهیم شوند ؟

  چون این کار احساس خوبی به آنان می دهد . ممکن است بگویید : هدف و مقصود من از برقراری ارتباط با دیگران آن است که به خلق کمکی کرده باشیم” چرا باید بخواهید به خلق کمک کنید ؟ چون این کار حال شما را خوب می کند و به شما احساس بهتری می دهد بعضی ها می گویند : ” تنها هدف و مقصود من از برقراری ارتباط آن است که انرژی خود را تخلیه نماییم ” چرا باید انرژی خود را تخلیه کنید ؟؟

  چون این کار به شما احساس خوبی می دهد و یا برخی می گویند ” می خواهم از شر احساسات منفی خلاص شوم” چرا باید بخواهید از احساسات منفی خود خلاص شوید ؟ چون می خواهید احساس بهتری داشته باشید و خوشحال باشید . حال این سوال را یکبار دیگر مطرح می کنم :” هدف و مقصود ما از برقراری ارتباط در جایگاه یک انسان چیست؟” پاسخ همواره یک مطلب است : رسیدن به احساساتی بهتر” نکته این است که اغلب ما انسان ها به طریقی با دیگران و نیز با خودمان ارتباط برقرار می کنیم که نه حال خودمان و نه حال هیچ کس دیگری را خوب نمی کند .

  به نظر من فقط یک راه خوشبختی وجود دارد این که به طریقی با خودتان و دیگران ارتباط برقرارکنید که برای شما اقتدار ، خوشحالی ، اعتماد به نفس ، قابلیت و توانمندی به همراه داشته باشید .

  اغلب ما به گونه ای با خودمان و دیگران ارتباط برقرارمی کنیم که حالمان را بدتر می کند مدام خودمان را سرزنش می کنیم و از خودمان و دیگران انتقاد می نماییم . آیا فکر می کنید این نحوه ارتباط ، به شما و دیگران کمک می کند و باعث می شود در زندگی بازدهی و کارآیی بیشتری داشته باشید ؟ قبل از هر امری می بایست بیاموزید با خودتان بهتر ارتباط برقرارکنید تا بعد شیوه ی برقراری ارتباطی مثبت تر و موثرتر با دیگران را فرا بگیرید .

  ابتدا می بایست بدانید که هدف و مقصود از این کار آن است که خوشحال تر باشید . چنان چه مایل اید با دیگران به گونه ای بهتر ارتباط برقرارکنید ، هرگز نمی توانید با سرزنش کردن آن ها ، انتقاد کردن از آن ها و گفتن این جمله که :” چقدر احمق اند” به موفقیتی در این زمینه دست یابید می بایست همواره مراقب باشید نحوه برقراری ارتباط با دیگران به گونه ای باشد که تغییر مطلوبی ایجاد کند و از ایجاد هرگونه احساس بد و منفی در دیگران جلوگیری نماید . آن هم نه به صورت موقت و در کوتاه مدت ، بلکه در درازمدت و همیشگی و دائم .

  منبع مطلب : rziranian.com

  مدیر محترم سایت rziranian.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  هدف از ارتباط چیست؟

  هدف از ارتباط چیست؟

  در این نوشته قصد داریم هدف از ارتباط را بیان کرده و سعی کنیم بیش از گذشته در جهت رسیدن به آن حرکت کنیم.

  دانستن هدف نهایی از هر عمل و فعالیتی تاثیر مثبتی در بهتر انجام دادن آن دارد.

  دلیل به نتیجه نرسیدن بسیاری از مسائل این است که افراد از ابتدا هدف اصلی خود را از کار یا فعالیتی که انجام می دهند تعیین نمی کنند و دقیقا نمی دانند دنبال چه چیزی هستند.

  به عنوان مثال افرادی که به قصد سرگرمی و رسیدن به حس خوب با هم فوتبال بازی می کنند، اگر واقعا به این موضوع توجه داشته باشند که هدف اصلی شان سرگرم شدن و احساس خوب است دیگر از باخت چندان ناراحت نمی شوند و یا برای بردن هر کاری نمی کنند.

  در حالیکه اغلب افراد با قرار گرفتن در موقعیت هدف اصلی را فراموش کرده و برای رسیدن به چیزی تلاش می کنند که حتی ممکن است در تضاد با آن هدف باشد.

  .

  تشبیه ارتباط به بازی طناب کشی

  برای درک بهتر هدف از ارتباط آن را به بازی طناب کشی تشبیه می کنیم.

  در این تشبیه طناب استعاره ای است از دوستی یا هر نوع ارتباط دیگری میان دو نفر.

  .

  .

  هرچه این طناب بیشتر بین دو طرف کشیده شود تنش میان آن ها بیشتر شده و ارتباطشان بی ثمرتر می شود.

  در عین حال اگر هیچ یک از طرفین تلاشی برای کشیدن طناب نکند رابطه از بین می رود.

  بنابراین هدف از ارتباط موثر سهیم شدن در طناب است. به طوری که طناب محکم نگه داشته شود اما هیچ یک از دو طرف زمین نیفتد و آسیب نبیند. شاید کمی چالش برانگیز به نظر بیاید اما کلید موفقیت در روابط است.

  .

  این مقاله را از دست ندهید: ارتباط موثر چیست؟

  .

  هدف از ارتباط درک متقابل است

  هر رابطه ای شامل فرستنده و گیرنده است.

  فرستنده کسی است که در حال حرف زدن و انتقال پیام خود می باشد و گیرنده فردی است که در حال گوش دادن به یک نفر و یا تعداد بیشتری از افراد است.

  در یک گفتگوی مطلوب و درست افراد درگیر رابطه به نوبت فرستنده و گیرنده می شوند.

  اگر افراد شرکت کننده در یک گفتگو به طور همزمان سعی کنند فرستنده باشند طناب با شدت کشیده می شود.

  در صورتی هم که فرد شنونده علاقه جندانی به گفتگو نشان ندهد و یا قضاوت خود را درباره ی هر چیزی که فرد مقابل بیان می کند بگوید طناب کشیده شده و تنش ایجاد می شود.

  هدف از فرایند برقراری ارتباط درک متقابل است. یعنی سهیم شدن در طناب و محکم نگه داشتن آن.

  در این حالت افراد حاضر در گفتگو کاملا به صحبت های یکدیگر گوش می دهند، منظور هم را درک می کنند و به طرف مقابل خود به عنوان رقیب یا دشمن نگاه نمی کنند.

  وجه مشخصه ی چنین روابطی گفتگو و صداقت است.

  ممکن است طرفین رابطه اختلافاتی هم با یکدیگر داشته باشند، اما این اختلاف نباید بهانه ای برای تعارض و تنش و محکم کشیدن طناب باشد. بلکه باید آن را حل کرد تا بتوان به نتیجه ی مطلوب رسید.

  .

  این مقاله را از دست ندهید: درک متقابل؟

  .

  موانع رسیدن به درک متقابل

  رسیدن به هدف از ارتباط، یعنی درک متقابل چندان آسان نیست. دلیل آن این است که بیشتر افراد نیاموخته اند چگونه به عنوان فرستنده و گیرنده ارتباط برقرار کنند.

  آن ها به عنوان فرستنده یعنی زمانی که صحبت می کنند بر طبق عادت از ۲ شیوه ای که مانع انتقال صحیح پیامشان می شود استفاده می کنند.

  این ۲ شیوه عبارتند از:

  در دریافت پیام نیز اغلب افراد به عنوان شنونده از ۲ شیوه ی ناکارآمد زیر استفاده می کنند:

  .

  شیوه های موثر برقراری ارتباط برای رسیدن به درک متقابل

  شیوه های مناسب صحبت کردن و گوش دادن جهت رسیدن به درک متقابل عبارتند از:

  برای اینکه روابطمان موفقیت آمیز بوده و به هدف از ارتباط خود با دیگران برسیم باید بتوانیم گوش دادن فعالانه را با صحبت کردن قاطعانه همراه کنیم.

  .

  این مقاله را از دست ندهید: رفتار قاطعانه چیست ؟

  .

  خوشحال می شویم نظر و سوالات خود را در مورد این مقاله با ما مطرح کنید. می توانید این کار را از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه انجام دهید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت شخصا به سوالات شما پاسخ خواهم داد.

  چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

  اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تنها در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه کتاب الکترونیکی “مقدمه ای بر کاریزما” دریافت کنید:

  منبع مطلب : ertebatmoaser.com

  مدیر محترم سایت ertebatmoaser.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 6 روز قبل
  0

  هدف ما از

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید