در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  هشدار ناسا به ایران برای بارندگی

  1 بازدید

  هشدار ناسا به ایران برای بارندگی را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  ناسا در مورد وقوع سیل ویرانگر در ایران هشدار نداده است

  ناسا در مورد وقوع سیل ویرانگر در ایران هشدار نداده است

  به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، طی روز گذشته خبری دست به دست در فضای مجازی مبنی بر هشدار سازمان ناسا به وقوع سیل ویرانگر در 72 ساعت آینده در برخی استان‌های کشور منتشر می‌شود.

  در این مطلب ادعا شده است: سازمان ناسا آمریکا در هشداری به مقامات ایران اعلام نمود که مردم ایران را برای رویارویی با شدیدترین و سهمگین‌ترین سیل تاریخ ایران آماده کند. سازمان هواشناسی آمریکا به مقامات ایران هشدار داده است که احتمالا در سیل چند روز آینده در ایران احتمالا هزاران نفر کشته خواهند شد و از مقامات ایران مصرانه خواسته فورا ستاد‌های بحران تشکیل دهند. اتحادیه اروپا نیز در بیانیه فوری با پیش بینی سیل ویرانگر در ایران، در حال اعزام نیرو‌های صلیب سرخ جهانی و غذا و دارو و چادر به ایران است.

  در این مطلب ادعا شده است:

  بارش‌هایی حتی مهیب‌تر از بارش‌های اخیر گلستان در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، لرستان و دامنه‌های زاگرس در خوزستان و اصفهان و شیراز رخ خواهد داد.

  ایران، پر باران‌ترین کشور در آسیا و اروپا در دو هفته آینده خواهد شد.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در پاسخ به خبرنگار میزان درباره این اطلاعیه گفت: «شایعه است»

  صادق ضیائیان، مدیر کل پیش بینی و کنترل کیفیت سازمان هواشناسی در واکنش به این خبر گفت: شایعه است و این موضوع را تکذیب می‌کنیم.

  ضیائیان در ادامه بیان کرد: طی 24 ساعت آینده بارش‌هایی را روی خلیج فارس و دریای عمان داریم که جزایر اطراف را هم در بر می‌گیرد، ولی این بارش‌ها در حد معمول است. در مناطق سیل زده هم در جنوب استان کرمان شرق هرمزگان و جنوب شرقی سیستان و بلوچستان هم بارش‌هایی را داریم، ولی بارش‌ها حداکثر در جنوب کرمان به 25 تا 30 میلیمتر برآورد می‌شود که نسبت به بارش‌های این یک هفته گذشته عدد قابل توجهی نیست.

  مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بارش‌هایی پراکنده‌ای را در سایر استان‌ها مثل کرمان، فارس، اصفهان و غرب یزد و همچنین بخش‌هایی از کهگیلویه وبویر احمد و چهارمحال بختیاری و حتی لرستان بارش‌های خفیف و پراکنده را طی امروز شاهد هستیم. در سواحل دریایی خزر بارش‌هایی وجود دارد، ولی برای روز چهارشنبه به جز بارش معقول و متعادل در استان گیلان و جنوب سیستان و بلوچستان بارش دیگری در کشور نداریم.

  این اطلاعیه یقینا و قطعا شایعه و کذب محض است

  ضیائیان همچنین درباره وضعیت دو روز آینده گفت: در روز پنج شنبه هم بارش‌ها محدود به گیلان و بخش‌هایی از استان اردبیل می‌شود. این بارش‌ها در حد نرمال و طبیعی است و در اثر ورود امواج متناوب این هفته و هفته آینده شاهد بارش هستیم، ولی این اطلاعیه یقینا و قطعا شایعه است و کذب محض است.

  وی در توضیح بیشتر اینکه در این اطلاعیه آمده است بارش ها بین 200 میلیمتر بارندگی و در هسته بارش تا 900 میلیمتر خواهد بود اضافه کرد: این حجم از بارش‌هایی را که در این اطلاعیه بیان شده از را پیش بینی نمی‌کنیم و قطعا در چند روز آینده و هفته آینده اتفاق نخواهد افتاد.

  مدیر کل پیش بینی و کنترل کیفیت سازمان هواشناسی در ادامه درباره اینکه در این مطلب عنوان شده نیروهایی برای کمک رسانی در حال اعزام به کشور هستند گفت: این موضوع هم به هیچ عنوان صحت ندارد.

  ضیائیان در ادامه در پاسخ به این سوال که هواشناسی از چند روز قبل می‌تواند وقوع سیل را پیش بینی کند؟ گفت: به عنوان مثال سیل اخیر سیستان و بلوچستان را روز سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته اطلاع رسانی کردیم و سیل شنبه در سیستان اتفاق افتاد.

  هواشناسی از چند روز قبل می‌تواند وقوع سیل را پیش بینی کند؟

  وی در ادامه در واکنش به این سوال که این امر یعنی سازمان هواشناسی می تواند 3 روز قبل از وقوع سیل هشدار صادر کند گفت: همیشه به این صورت نیست وقتی که نقشه‌ها هم خوانی کافی را داشته باشند می‌توانیم 72 یا 48 ساعت قبل اطلاع رسانی کنیم. باید به یقین برسیم که قرار است سیل و اتفاق ناگوار دیگری رخ دهد تا اطلاع رسانی کنیم.

  ضیائیان در ادامه افزود: برخی مواقع مثلا 3 ماه فصل بهار و تابستان سیستم‌هایی داریم که حتی تا 6 ساعت قبل اطلاع رسانی سیل را انجام می دهند. اطلاع رسانی بسته به نوع سیستم دارد. سیستم‌هایی که بیشتر محلی هستند و دامنه فعالیتشان کم است و در یک نقطه پایین اتفاق می‌افتند پیش بینی پذیری آن‌ها سخت است و معمولا نمی‌توانند خیلی زود اطلاع رسانی کنند و این مورد در همه جای دنیا به این شکل است و معمولا از 72 ساعت تا 6 ساعت قبل از وقوع پدیده سازمان‌های هواشناسی در سراسر دنیا می‌توانند اطلاعیه صادر کنند.

  منبع:میزان

  انتهای پیام/

  بازگشت به صفحه رسانه‌ها

  منبع مطلب : www.tasnimnews.com

  مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سیل کشنده ایران را فراخواهد گرفت؟

  سیل کشنده ایران را فراخواهد گرفت؟

  این متن در فضای مجازی دست به دست می‌شود که سازمان ناسا آمریکا در هشداری به مقامات ایران اعلام کرده است مردم ایران را برای رویارویی با شدیدترین و سهمگین‌ترین سیل تاریخ ایران آماده کند. سازمان هواشناسی آمریکا به مقامات ایران هشدار داده است که احتمالا در سیل چند روز آینده در ایران احتمالا هزاران نفر کشته خواهند شد و از مقامات ایران مصرانه خواسته فورا ستادهای بحران تشکیل دهند. اتحادیه اروپا نیز در بیانیه فوری با پیش بینی سیل ویرانگر در ایران، در حال اعزام نیروهای صلیب سرخ جهانی و غذا و دارو و چادر به ایران است.

  گفته می‌شود شدیدترین بارندگی‌های چند قرن اخیر را در ایران به خصوص جنوب غرب و غرب کشور در پیش رو داریم، برخی مناطق بیش از ۲۰۰ میلیمتر بارندگی و در هسته بارش تا ۹۰۰ میلیمتر نیز انتظار باران داریم.

  صادق ضیاییان روز سه شنبه در واکنش به این هشدار ناسا گفت: این شایعه است، پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که طی ۲۴ ساعت آینده بارش هایی در هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان خواهیم داشت که مقادیر آن در حد معمول است.

  وی اظهار داشت: بیشترین بارندگی در جنوب کرمان حدود ۲۳ میلیمتر پیش بینی شده که در حد معمول است بنابراین سیل کشنده‌ای در کار نیست و این حرف ها شایعه است.

  معمولا چنین متنی با کمی دستکاری با هر بارندگی در کشور منتشر می‌شود که پایه و منبع علمی ندارد.

  بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شد و استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داد و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است. در واقع شرایط در سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها وخیم‌تر اعلام شده به طوری که میزان بارش‌ها در جنوب استان نسبت به سال گذشته ۲۶ برابر بیشتر بوده و در نتیجه سرریز شدن آب از پشت سدهای استان را در پی داشته است. حدود ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان این استان درگیر سیل هستند و ۲۰ هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزئی شده است.

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  مدیر محترم سایت www.khabaronline.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  خبر هشدار ناسا به ایران درباره وقوع سیل کذب است

  خبر هشدار ناسا به ایران درباره وقوع سیل کذب است

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، بر خلاف آنچه که در روزهای اخیر مبنی بر هشدار ناسا و سازمان هواشناسی آمریکا نسبت به سیل قریب الوقوع در سراسر ایران در فضای مجازی منتشر شده است، در پایگاه رسمی دو سازمان چنین مطلبی یافت نمی شود.

  لازم به ذکر است که در چند روز گذشته در فضای مجازی مطالبی در خصوص هشدار ناسا نسبت به سیل ویرانگر چند قرن اخیر در ایران منتشر شده بود که با بررسی‌های به عمل آمده مشخص گردید که چنین هشداری از سوی این سازمان منتشر نشده و این خبر کذب است.

  منبع مطلب : www.eghtesadnews.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید