توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  هفته نیروی انتظامی از چه تاریخی شروع میشود

  دسته بندی :
  1. اسک 98
  2. مطالب سایت
  7بازدید

  هفته نیروی انتظامی از چه تاریخی شروع میشود را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ  «سیداحمد خسروی»  ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر به دوستداران اهل بیت (ع) اظهار داشت: برنامه‌های امسال هفته نیروی انتظامی از ۲۷ مهرماه آغاز و تا دوم آبان (به مدت یک هفته) ادامه خواهد داشت.

  وی افزود: برنامه‌ریزی در خصوص برنامه‌های هفته ناجا زمانی انجام پذیرفت که هنوز مشخص نشده بود، به دلیل شیوع ویروس کرونا راهپیمایی عظیم اربعین برگزاری نمی‌شود.

  سرهنگ خسروی ادامه داد: هیات رییسه نیروی انتظامی با توجه به تقارن ایام اربعین و هفته ناجا تصمیم گرفتند، برگزاری برنامه‌های هفته ناجا با چند روز تأخیر صورت گیرد، تا با توجه به مأموریت اربعین که نیروی انتظامی هر ساله متولی آن است، تداخلی در ماموریت‌ها نباشد و هر دو برنامه مراسم اربعین و هفته ناجا به خوبی برگزار شود.  

  رئیس مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی ناجا گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، مراسم راهپیمایی اربعین امسال برگزار نمی‌شود و بنابر تصمیمات اتخاذی، هفته ناجا طبق زمان گفته شده، شروع و پایان خواهد یافت.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  13 مهر؛ روز نیروی انتظامی

  13 مهر؛ روز نیروی انتظامی

  نیروی انتظامی,روز نیروی انتظامی,13 مهر روز نیروی انتظامی

  13 مهر به عنوان روز نیروی انتظامی نامگذاری شده است

  13 مهر؛ روز نیروی انتظامی

  روز نیروی انتظامی

  13 مهر به عنوان روز نیروی انتظامی نامگذاری شده است.

  از سال 1378 با درخواست نیروی انتظامی و تصویب مقام معظم رهبری، فرمانده کل قوا زمان برگزاری هفته نیروی انتظامی از تیرماه به مهرماه انتقال یافت. قبلاً 27 تیر به مناسبت سالروز تصویب قانون ادغام نیروی انتظامی به نام روز نیروی انتظامی و سپس هفته آخر تیرماه به نام هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده بود و در این روز و هفته، مراسم ویژه ‏ای برای بزرگداشت این نهاد انتظامی برگزار می‏گردید. ولیکن بعد از بررسی‏ها و جمع‏ بندی نظرات و دیدگاه‏ها و پیشنهادهای مختلف مقرر شد هفته نیروی انتظامی در مهر ماه، برگزار شود.

  از جمله عللی که برای این امر ذکر شد تعطیلی مدارس و دانشگاه‏ها و آموزشگاه‏ها بود، که طیف عظیم جوانان و نوجوانان کشور را تشکیل می ‏دهند و نیروی انتظامی اصلی‏ ترین برنامه‏ های خود را در ارتباط با این قشر تهیه و تدارک می‏بیند و با تعطیلات تابستانی امکان ارتباط مناسب و برنامه ریزی مطلوب برای آنها وجود نداشت، دیگر اینکه با توجه به درجه حرارت بالا در فصل تابستان امکان اجرای برنامه‏ های مختلف برای همه اقشار مردم و در همه مناطق کمتر امکان‏پذیر بود.

  تاریخچه تشکیلات پلیس در ایران

  قبل از تأسیس نظمیه­ ی ناصرالدین­ شاهی، امور انتظامی تهران برعهده­ ی قراول­ ها بود که زیر نظر کلانتر تهران خدمت می­ کردند. اندیشه­ ی تأسیس نظام نوین ایجاد نظم و امنیت در شهرها و مناطق مختلف کشور یا همان سازمان پلیس در ایران، نخستین بار در دوره­ ی ناصرالدین­ شاه قاجار به وجود آمد. شاه در سفر دوم خود به فرنگ، نظم و ترتیب پلیس وین را پسندید و «کنت دومونت فور» ایتالیائی را - که در وین خدمت می­کرد – برای ایجاد تشکیلات پلیس در ایران به خدمت گرفت.


  نخستین تابلوی شهربانی تهران در روز 16م ذی­قعده­ ی 1295ق، پس از ­ورود کنت، بر سردر عمارتی واقع در خیابان الماسیه(باب همایون) نصب گردید. بر روی تابلو، عبارت «ادارۀ جلیلۀ پلیس دارالخلافه و احتسابیه» نقش بسته بود که نشان می­ دهد در ابتدای تأسیس، وظیفه ­ی شهربانی و شهرداری تهران در یک واحد تمرکز داشته است. مـدتی بعد این اداره به وزارت نظمیه تبدیل شد.

  در زمان علاء­الدوله، تعدادی مستشار نظامی برای ژاندارمری به خدمت گرفته شد. این گروه با سرپرستی وستداهل، مستشار سوئدی، اصلاحاتی در نظمیه به وجود آورد. مستشاران سوئدی، به آموزش اهمیت زیادی می­دادند و آموزشگاه­ هائی برای آژان­ها و صاحب­ منصبان(افسران) در تهران و قزوین به وجود آوردند. همچنین در این دوره، ژاندارمری و پلیس تأمینات(آگاهی) نیز به سبک نوین و به همت مستشاران سوئدی در تهران ایجاد شد.

  پس از ورود رضاخان به عرصه­ ی سیاسی کشور، نظمیه به وزارت جنگ منتقل شد. از دیگر تغییرهای صورت گرفته در این دوره، تغییر رسمی نام نظمیه به شهربانی و تغییر نام­های درجه­ ها و سازمان­ها و ادارات تابعه­ ی نظمیه در دوره­ ی ریاست سرپاس مختاری است. پلیس ایران در دوره­ ی پهلوی دوم نیز، از دو قسمت مهم پلیس شهری(شهربانی) و ژاندارمری(مرزی و روستائی) تشکیل شده بود.


  بعد از پیروزی انقلاب، کمیته­ ی انقلاب اسلامی نیز به عنوان یکی از ارکان مهم حفظ نظم و امنیت و دفاع از ارزش­های انقلاب در داخل کشور به این مجموعه افزوده شد. در سال 1370، مجلس شورای اسلامی، با ادغام این سه نیرو در یکدیگر موافقت و تأسیس تشکیلات پلیس واحد را تصویب کرد. اکنون سرواژه­ی «ناجا» (نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران) معرف پلیس ایران است.

  بر اساس قانون جدید، پلیس ایران، جزئی از ستاد نیروهای مسلح و وابسته به وزارت کشور و در تبعیت از رهبری معظم نظام قرار دارد. در حال حاضر پلیس جدید ایران شامل سه بخش تقریباً مستقل فرماندهی، حفاظت و اطلاعات و سازمان عقیدتی - سیاسی است.

  نگهبان محله
  نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، به منظور جلب مشارکت مردمی در گسترش امنیت عمومی جامعه، طرح نگهبان محله را پیشنهاد کرد. نگهبانی از مکان های مسکونی، تجاری و خودروهای پارک شده به منظور جلوگیری از دزدی، معرفی افراد مظنون به کلانتری یا پاسگاه محل، گشت زنی در محدوده مأموریتی به منظور پیش گیری از دزدی، همکاری با معتمدان محل هنگام بروز حوادث پیش بینی نشده، زیر نظر قرار دادن افراد ناشناس و هماهنگی با عوامل انتظامی محل برای جلوگیری از شرارت مزاحمان نوامیس و افراد شرور، از جمله وظایف نگهبان محله است.

  روز نیروی انتظامی,نیروی انتظامی,13 مهر روز نیروی انتظامی

  پلیس جدید ایران شامل سه بخش فرماندهی، حفاظت و اطلاعات و سازمان عقیدتی - سیاسی است

  پلیس 110
  مرکز پلیس 110، برای تحقق شعار پلیس پاسخ گو و با هدف تحکیم امنیت عمومی و تلاش برای پایداری آن، در سال 1379 راه اندازی شد. این مرکز بر آن است تا با افزایش تحرک و سرعت عمل، به نیازهای فوری مردم پاسخ دهد تا با حضور به موقع در صحنه ها و ناامن کردن کشور برای مجرمان، رضایت عمومی جامعه را فراهم آورد. از اهداف ایجاد مرکز فوریت های پلیسی 110 می توان به سرعت بخشیدن در برقراری ارتباط مردم با پلیس و کاهش چرخه کاری آنان در مراجعه به کلانتری ها و هنگام ضرورت اشاره کرد. 110، خدمات رسانی مشاوره ای و پاسخ گویی به پرسش های پلیسی مردم را نیز از وظایف خود می داند.


  197
  تلفن گویا، آسان ترین راه ارتباطی مردم با دفتر نظارت همگانی در خبررسانی است. نیروی انتظامی در گامی جدید و در راستای تکمیل طرح مرکز فوریت های پلیسی 110 و اجرای وظیفه قانونی خود، دفتر نظارت همگانی را تأسیس کرد. این دفتر که با هدف جامعه محوری و اعتمادسازی عمومی راه اندازی شده است، در حال حاضر با شماره تلفن 197 در تمامی اوقات به دو صورت اپراتور زنده و تلفن گویا، آماده دریافت دیدگاه های مردم در قالب انتقاد، پیشنهاد، شکایت و قدردانی از عملکرد کارکنان واحدهای گوناگون نیروهای انتظامی است.

  از اهداف مهم راه اندازی این مرکز، می توان به پیش گیری از جرایم و تخلفات کارکنان در سطح جامعه و ناجا، دست یابی به افکار عمومی برای کنترل بازخوردهای اجتماعی مأموریت های ناجا و ایجاد جوّ روانی بر ضد کارکنان متخلف و مجرم در درون سازمان اشاره کرد.

  مراکز مشاوره در معاونت اجتماعی ناجا
  مراکز مشاوره در معاونت اجتماعی ناجا، در راستای نگرش جامعه محوری پلیس و لزوم افزایش ارتباط صمیمانه و هم دلی پلیس و مردم، برای پیش گیری از بروز ناهنجاری های اجتماعی و شناسایی ریشه ها و زمینه های رفتارهای ناهنجار در سال 1379 راه اندازی شد. آگاه سازی جامعه برای افزایش توان مقابله با مشکلات اجتماعی و پیش گیری از آنها و ایجاد فرهنگ مشاوره در بحران های زندگی، از اهداف مهم این مراکز به شمار می آید. فعالیت بخش مشاوره روان شناختی این مرکز در زمینه روان درمانی، خانواده درمانی، مشاوره فردی و... است. بخش مشاوره انتظامی این مرکز نیز مجموعه ای از خدمات مربوط به مشاوره نظام وظیفه عمومی، امور حقوقی، صدور گذرنامه و دیگر امور انتظامی را در اختیار مراجعان می گذارد.

  نیروی انتظامی و تعامل با مردم‏
  هم‏بستگی، انسجام ملی و عمومی و نیز آرامش گسترده، حاصل وجود نظام عقیدتی مسلّط در جامعه است. هر قدر نیروی انتظامی بتواند با این نظام، صادقانه مرتبط شود، با آن احساس همدلی کند و خود را متعلق به آن بداند، اعتماد عمومی را بیشتر به خود جلب خواهد کرد.
  نیروی انتظامی باید در این راستا، به وضعیتی خاص برسد؛ یعنی در عین حفظ استقلال، فاصله بسیار کمی با مردم داشته باشد. لازمه تحقق این امر مهم آن است که دولت در تصحیح نگرش مردم راجع به نیروی انتظامی تلاش کند تا زمینه همکاری مردم و پلیس فراهم آید. در حال حاضر با اقدامات صورت‏ گرفته در ایجاد زمینه هایی مناسب در ابعاد فرهنگی و تبلیغی، میزان تعامل مردم و نیروی انتظامی، افزایش چشم‏گیری داشته و مهم‏ترین اثر آن، کاهش ارتکاب جرایم و متلاشی‏ شدن باندهای کوچک و بزرگ بزهکاری در سطح جامعه بوده است.

  گردآوری : بخش فرهنگ و هنر بیتوته

  منابع :

  nlai.ir

  tasnimnews.com

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آغاز هفته نیروی انتظامی از 27 مهر- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim

  آغاز هفته نیروی انتظامی از 27 مهر- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim

  به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ سید احمد خسروی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر به دوستداران اهل بیت(ع) اظهار کرد: برنامه‌های امسال هفته نیروی انتظامی از 27 مهر ماه آغاز خواهد شد و به مدت یک هفته تا دوم آبان ماه ادامه خواهد داشت.

  رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی نیروی انتظامی افزود: برنامه‌ریزی درباره برنامه‌های هفته نیروی انتظامی زمانی انجام گرفت که هنوز مشخص نبود به دلیل شیوع کرونا راهپیمایی عظیم اربعین برگزار نخواهد شد.

  وی ادامه داد: هیئت رئیسه نیروی انتظامی با توجه به تقارن ایام اربعین و هفته نیروی انتظامی تصمیم گرفتند که برگزاری برنامه‌های هفته نیروی انتظامی با چند روز تأخیر صورت گیرد تا با توجه به مأموریت اربعین که هر ساله متولی آن نیروی انتظامی است تداخل در مأموریتها نباشد و هر دو برنامه مراسم اربعین و هفته نیروی انتظامی به خوبی برگزار شود.

  این مقام انتظامی تصریح کرد: با توجه به تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا مراسم راهپیمایی اربعین امسال برگزار نخواهد شد و بنابر تصمیمات اتخاذی، هفته نیروی انتظامی طبق زمان گفته شده شروع و پایان خواهد یافت.

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.tasnimnews.com

  مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید