توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  واکسن ایرانی کرونا کی ساخته میشود

  دسته بندی :
  1. اسک 98
  2. مطالب سایت
  9بازدید

  واکسن ایرانی کرونا کی ساخته میشود را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  ساخت واکسن کرونا نهایی می شود + زمان ورود به ایران

  ساخت واکسن کرونا نهایی می شود + زمان ورود به ایران

  به گزارش ایمنا، اگرچه ما می‌توانیم شیوع ویروس کرونا را از طریق قرنطینه و دیگر تدابیر فاصله گذاری اجتماعی کاهش دهیم، و دانشمندان نیز در حال ساخت داروهایی برای درمان علائم بیماری کووید ۱۹ هستند، تنها راه جلوگیری کامل از ابتلاء به ویروس کرونا واکسن است.

  ساخت واکسن کرونا

  محققان از سراسر جهان برای تولید یک واکسن در برابر کووید ۱۹ ساخت بیش از ۱۴۰ واکسن کرونا را در مرحله آزمایش دارند که از سوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) پیگیری می‌شوند.

  واکسن‌ها به طور معمول نیازمند سال‌ها تست و زمان اضافی برای تولید در مقیاس بزرگ هستند اما دانشمندان امیدوارند که یک واکسن ویروس کرونا را در عرض ۱۲ تا ۱۸ ماه بسازند.

  واکسن از ویروس یا بخشی از آن تقلید می‌کند. واکسن‌ها سیستم ایمنی بدن فرد را تحریک می‌کنند تا آنتی بادی بسازد و باید استانداردهای ایمنمی بالاتری نسبت به داروهای دیگر داشته باشند زیرا به میلیون‌ها افراد سالم تزریق می‌شوند.

  کرونا

  آمار ساخت واکسن کرونا

  واکسن‌های پیش بالینی (واکسن‌های ی که هنوز در آزمایش‌های انسانی وجود ندارند): ۱۲۹

  فاز ۱ (واکسن‌هایی که در آزمایش‌های ایمن در مقیاس کوچک انجام می‌شوند): ۱۵

  فاز ۲ (واکسن‌هایی که در آزمایش‌های ایمن به شکل مبسوط انجام می‌گیرند): ۹

  فاز ۳ (واکسن‌هایی که در آزمایش‌های ثمربخش و در مقیاس بزرگ انجام می‌شوند ):۲

  واکسن‌های تأیید شده (واکسن‌هایی که برای استفاده عمومی تأیید شده باشند): ۰

  کرونا

  روند ساخت واکسن کرونا

  در مرحله پیش بالینی، واکسن کرونا را به حیوانات می‌دهند تا ببینند که آیا واکسن واکنش ایمنی حیوان را تحریک می‌کند یا نه.

  در مرحله ۱ از آزمایش بالینی، واکسن کرونا به گروه کوچکی از افراد داده می‌شود تا مشخص کند که آیا این واکسن ایمن است یا خیر و بیشتر در خصوص پاسخ ایمنی که بدن به واکسن می‌دهد اطلاعات کسب کنند.

  در مرحله ۲، واکسن کرونا به صدها نفر داده می‌شود تا دانشمندان بتوانند درباره ایمنی و میزان مصرف آن اطلاعات دقیق‌تری کسب کنند.

  در مرحله ۳، واکسن کرونا به هزاران نفر داده می‌شود تا ایمنی، عوارض جانبی و اثربخشی خود را به طور کامل تأیید کنند. این آزمایش‌ها شامل یک گروه کنترلی است که به آنها ماده شبه دارو داده می‌شود.

   واکسن کرونا

  چند نمونه از واکسن‌های کرونا در حال ساخت

  واکسن دانشگاه آکسفورد از طریق ویروس شامپانزه که حامل واکسن است، آزمایش می‌شود. حامل واکسن حاوی کدهای ژنتیکی پروتئینی است که در ویروس کرونا یافت می‌شود و یک واکنش ایمنی قوی را در بدن انسان ایجاد می‌کند. این واکسن در انگلستان در مرحله ۲ و۳ قرار دارد و به تازگی در آفریقای جنوبی و برزیل وارد فاز ۳ شده است. دانشمندان می‌گویند واکسن ساخته شده توسط دانشگاه آکسفورد این قابلیت را دارد که سه برابر بیشتر از بهبود یافتگان کرونایی، در بدن آنتی بادی تولید کند.

  کرونا

  این واکسن توسط یک شرکت چینی و مؤسسه‌ای نزدیک به ارتش چین در حال آزمایش است و گزارش‌ها حاکی از آن است که نتایج مثبتی را در آزمایش مرحله دوم نشان داده‌است; اگرچه هیچ داده‌ای از این آزمایش منتشر نشده است.

  در ابتدا، واکسن مورد استفاده نظامی قرار گرفته‌است، اما مشخص نیست که چگونه این واکسن به طور گسترده توزیع خواهد شد.

  کرونا

  شرکت بیوتکنولوژی آمریکایی مدرنا (moderna) در حال ساخت یک واکسن با استفاده از mRNA است تا بدن انسان را به تولید پروتئین‌های ویروسی فریب دهد. تا کنون هیچ واکسن mRNA برای یک بیماری عفونی تأیید نشده است و شرکت مدرنا نیز هرگز محصولی را به بازار نیاورده است. اما موافقان این واکسن می‌گویند که تولید انبوه آن آسان‌تر از واکسن‌های سنتی است. در صورتی که کارایی واکسن شرکت آمریکایی مدرنا با عنوان «mRNA-۱۲۷۳» ثابت شود، سالیانه ۵۰۰ میلیون دوز از آن تولید خواهد شد و از سال ۲۰۲۱ امکان افزایش ظرفیت تولید به یک میلیارد دوز نیز وجود دارد.

  کرونا

  مؤسسه تحقیقاتی کودکان مرداک در استرالیا در حال اجرای مرحله سم آزمایش واکسن کرونا است واکسن سل صدساله استفاده می‌کند.

  تصور نمی‌شود که این واکسن به طور مستقیم در برابر کووید ۱۹ ایمنی ایجاد کند، اما ممکن است واکنش ایمنی غیر اختصاصی بدن را افزایش دهد.

  کرونا

  واکسن کرونا در ایران

  ویروس کرونا نسبت به تمام ویروس‌ها پیچیده‌تر بوده و همین موضوع باعث شده است که زمان کشف واکسن آن طولانی‌تر شود.

  سازمان جهانی بهداشت می‌گوید به طور خوش‌بینانه تا آخر سال ۲۰۲۰ حدود ۲/۵ میلیارد دوز واکسن کرونا به بازار عرضه خواهد شد.

  مسعود مردانی متخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته کشوری کرونا درباره کشف واکسن ویروس کرونا گفته است که یک شرکت اروپایی توانسته است واکسن کرونا را بسازد و خوشبختانه آزمایش نمونه انسانی آن هم موفقیت‌آمیز بوده است. واکسن کرونا پاییز یا حداکثر زمستان به دست مردم خواهد رسید اما مردم باید بدانند تا زمان ساخته شدن واکسن تنها راه مهار کردن این ویروس کشنده رعایت کردن نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.

  کرونا

  منبع مطلب : www.imna.ir

  مدیر محترم سایت www.imna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  واکسن کرونای ایرانی آبان ۱۴۰۰ ساخته می شود

  ایرنا

  ایرنا

  دکتر رضا ملک زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: هرچند کشورهایی اعلام کردند وارد مرحله انسانی ساخت واکسن کرونا شده اند، اما واکسن باید بر روی تعداد زیادی از بیماران آزمایش شده و موثر بودن و ماندگاری ایمنی آن به تائید برسد؛ به عبارتی پس از تأیید تأثیر مثبت، بی ضرر بودن و ماندگاری ایمنی، می توان آن را در دسترس مردم قرار داد.
  وی ادامه داد: واکسن هایی که در برخی کشورها ساخته شده یا در مراحل انتهایی تولید است باید ۱۰۰ درصد بی ضرر و مفید باشد که هنوز این موضوعات مورد تائید مراکز علمی از جمله سازمان بهداشت جهانی قرار نگرفته است.
  ملک زاده با طرح این سوال که آیا ممکن است واکسن های تولیدی ایمنی ماندگار ایجاد نکنند؟ گفت: به رغم همه تلاش های محققان در کشورهای مختلف، ممکن است به واکسنی که ایمنی ماندگار ایجاد می کند، دسترسی پیدا نکنیم.
  وی تاکید کرد: محققان دنیا باوجود تلاش های فراوان هنوز موفق به ساخت واکسن موثر، کارا و بی ضرر برای برخی از ویروس ها مانند ایدز نشده اند و این موضوع می تواند برای ویروس کرونا هم مصداق پیدا کند.  
  معاون وزیر بهداشت ادامه داد: ممکن است محققان نتوانند برای کرونا واکسن موثر و بی ضرر تولید کنند یا اگر هم واکسنی ساخته شد ممکن است ایمنی موقتی بوجود آورد و به عبارتی واکسن ساخته شده ممکن است حداکثر ۶ ماه ایمنی بوجود آورد.
  وی درباره فرآیند ساخت واکسن کرونا در ایران هم اظهار داشت: در مرحله اولیه ساخت واکسن قرار داریم و هنوز وارد مرحله سوم و مطالعه بر روی انسان‌ها نشده‌ایم.  
  ملک زاده با اشاره به اینکه این واکسن دارای تکنولوژی فوق العاده پیشرفته‌ای است، اظهار امیدواری کرد همزمان با ساخت این واکسن در دنیا، دانشمندان کشور هم بتوانند واکسن را تولید کنند.

  درمان قطعی هنوز برای کرونا پیدا نشده
  معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هنوز داروی کاملا موثری برای درمان بیماری کرونا ساخته نشده است، افزود: داروهایی که به طور نسبی در درمان کرونا موثرند کم و بیش در ایران وجود دارند و مشغول مطالعه اثر بخشی آن‌ها هستیم. بطور کلی، هنوز درمان قطعی برای این بیماری پیدا نشده و تنها راه فعلی خود مراقبتی و پیشگیری از بیماری است. در حال حاضر تنها راه پیشگیری و کنترل بیماری رعایت اصول بهداشتی است.

  ملک زاده به مردم توصیه کرد که همچنان توصیه های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست ها را جدی بگیرند و به دقت به آنها عمل کنند.
  وی درباره شیوع کرونا در تهران هم خاطرنشان کرد: تهران در حال حاضر وضعیت مناسبی ندارد و همچنان در وضعیت قرمز است. اما متاسفانه همچنان تجمعات برقرار می شود و ماسک به طور کامل استفاده نمی‌شود.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید