توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پاسخ تمام فعالیت های اجتماعی ششم

  1 بازدید

  پاسخ تمام فعالیت های اجتماعی ششم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  جواب فعالیت های درس 6 مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی

  جواب فعالیت های درس 6 مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی

  سوالات درس ششم مطالعات ششم با جواب شامل پاسخ کامل و جواب فعالیت های درس 6 مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی صفحه ی 26، 29، 30، 32 درس ۶ مطالعات اجتماعی ششم دبستان (درس محصولات کشاورزی از تولید تا مصرف) در این نوشتار از ساینس هاب تقدیم شما عزیزان کلاس ششمی می‌شود.

  سوالات درس ششم مطالعات ششم با جواب

  فعالیت صفحه ۲۶ مطالعات ششم

  ✅ فعالیت 1

  غلّات، حبوبات و محصولات جالیزی سه گروه مهم از گیاهان زراعی هستند. همفکری کنید و از هر گروه چند محصول نام ببرید.

  💜 Sci-HuB.iR 💜

  جواب سوال صفحه ۲۷ مطالعات ششم

  به نمودار مقابل توجه کنید. این نمودار میزان تولید گندم کشور را در سالهای مختلف نشان میدهد.

  ✅ بیشترین میزان تولید گندم در چه سالی بوده است؟

  با توجه به نمودار، بیشترین میزان تولید گندم ایران در سال 86-1385 بوده است (بیشتر از 15 میلیون تُن گندم) 

  ✅ از این نمودار چه چیزهایی می فهمید؟

  می‌توان فهمید که میزان کشت گندم در ایران ثابت نبوده است و در برخی سال‌ها بیشتر و در برخی سال‌ها کمتر تولید شده است. نکته‌ی جالب توجه این است که هرگاه تولید گندم به نقطه‌ی اوج رسیده است، سالِ بعد از آن افت شدیدی پیدا کرده است. همچنین مشاهده می‌کنیم که در این سال‌ها هیچگاه تولید گندم ایران کمتر از 7 میلیون تُن نبوده است و هیچگاه هم فراتر از 16 میلیون تُن نرفته است.

  فعالیت صفحه ۲۹ مطالعات ششم

  ✅ فعالیت 2

  با همراهی خانواده یکی از دو فعّالیت زیر را انجام دهید.

  🅰 از یک یا چند مغازه‌ی برنج فروشی، نام انواع (گونه‌های) برنج ایرانی و قیمت آنها را بپرسید و به کلاس بیاورید.

  🅱 از یک فروشنده‌ی میوه و سبزی بپرسید کدام محصولات مغازه‌ی او کشت گلخانه‌ای است و آنها را از کجا تهیه می‌کند؟

  محصولاتی همچون: بادمجان، کدو، قارچ، خیار، گوجه فرنگی و توت فرنگی گلخانه ای هستند. برخی مغازه‌دار‌ها مستقیماً از گلخانه تهیه می‌کنند و برخی دیگر از میدان میوه و تره‌بار شهر

  ❤ ❤

  جواب فعالیت صفحه ۲۹ مطالعات ششم

  🥉 از بزرگترها درباره‌ی جهاد سازندگی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در روستاها فعالیت میکرد، پرس و جو کنید و چند مورد از اقدامات جهاد را در کلاس بیان کنید.

  اقدامات جهاد سازندگی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در روستاها به طور خلاصه در راستای زدودن فقر و محرومیت از روستاها و بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی روستاها و مناطق عشایری از طریق توسعه کشاورزی، دامداری، صنایع روستایی و… بوده است که در زیر این اقدامات را مشاهده می کنید:

  با ادامه‌ی جواب سوالات درس 6 مطالعات اجتماعی ششم همراه باشید.

  فعالیت صفحه ۳۰ مطالعات اجتماعی ششم

  ✅ فعالیت 3

  🅰 درباره‌ ی معنی و مفهوم آنچه امام صادق در مورد کشاورزی فرمودند، گفت و‌ گو کنید.

  جواب فعالیت صفحه ۳۰ مطالعات ششم

  این حدیث از امام صادق، نشان دهنده‌ی اهمیت و ارزش والای کشاورزی از منظر اسلام می‌باشد. زیرا در دین اسلام، حلال بودن و زحمت کشیدن برای کار بسیار با اهمیت است و کشاورزی این ویژگی‌ها را دارد.

  ساینس هاب

  کشاورزی یکی از پُر ریسک‌ترین فعالیت‌های اقتصادی است. بلایای طبیعی، آفات نباتی، انواع بیماری های گیاهی، تغییرات ناگهانی دما می‌تواند خسارت زیادی به کشاورزان وارد کند به همین دلایل است که بیمه محصولات کشاورزی باید مورد توجه قرار بگیرد.

  یمه کشاورزان نوعی بیمه است که به موجب آن محصولات کشاورزی در مقابل مُخاطرات جَوی مانند تگرگ، طوفان، سیل، صاعقه، یخبندان، گرمازدگی، بیماری‌های نباتی و حوادثی مانند آتش‌سوزی مورد پوشش قرار می‌گیرند و خسارت مالی وارده به کشاورز در دوره کاشت، داشت و برداشت تا میزان مورد تعهد بیمه‌گر جبران می‌شود.

  کشاورزان واجد شرایط (مردان 18 تا 55 سال و زنان 18 تا 50 سال) می‌توانند عضو صندوق بیمه اجتماعی بشوند و از مزیت‌های متعددی از جمله حقوق بازنشستگی بهره‌مند بشوند. نحوه‌ ثبت نام از طریق کارگزاران (دهیاران، تعاونی‌های روستایی و عشایر و …) در هر شهرستان و استان می‌باشد. برای حق بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر کشور 8 سطح درآمدی در نظر گرفته شده است که 2 برابر حق بیمه‌ای که افراد پرداخت می‌کنند، دولت پرداخت خواهد کرد. 

  با ادامه‌ی جواب فعالیت های درس 6 مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی همراه باشید.

  ❤ساینس هاب

  فعالیت صفحه 30 مطالعات ششم

  ✅ فعالیت 4

  🅰 مساحت باغ آقای رضوانی دو هکتار است؛ یعنی چند مترمربّع؟ نمودار محصول باغ آقای رضوانی را روی کاربرگه ی شماره ی 7 ترسیم کنید.

  2 × 10000 = 20000

  هر 1 هکتار معادل 10000 متر مربع می‌باشد. بنابراین مساحت باغ آقای رضوانی 20 هزار متر مربع است.

  برای مشاهده‌ی پاسخ کاربرگه شماره 7 مطالعات ششم بر روی لینک زیر کلیک کند:

  کاربرگه 7 مطالعات ششم با جواب

  Sci-HuB.iR

  فعالیت صفحه 30 اجتماعی ششم

  ✅ فعالیت 5

  روی نقشه ی ایران در کاربرگه ی شماره ی 8 نواحی کشت مرکبات، پسته و خرما را معیّن کنید.

  برای مشاهده‌ی پاسخ کاربرگه شماره 8 مطالعات ششم بر روی لینک زیر کلیک کند:

  کاربرگه 8 مطالعات ششم با جواب

  با ادامه‌ی جواب سوالات درس ۶ مطالعات اجتماعی ششم همراه باشید.

  فعالیت های صفحه ۳۲ مطالعات اجتماعی ششم

  ✅ فعالیت 6

  اگر قرار باشد کشاورزی کنید دوست دارید چه محصولی بکارید؟ چرا؟

  من انار می‌کارم زیرا انار میوه‌ی بومی ایران است و با آب و هوای محل زندگی من سازگار است. درخت انار بیش از 40 سال عمر مفید دارد و در برابر کم‌آبی مقاوم است. ار آنجایی که ایران نخستین صادر کننده‌ی انار در جهان است بنابراین من هم می‌توانم به صادرات فکر کنم. همچنین خودم به میوه‌ی انار بسیار علاقه دارم و به همبن دلیل با عشق و علاقه، مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت آن را دنبال خواهم کرد.

  Sci-HuB.iR

  ✅ فعالیت 7

  کاربرگه ی شماره ی 9 را کامل کنید.

  برای مشاهده‌ی پاسخ کاربرگه شماره 9 مطالعات ششم بر روی لینک زیر کلیک کند:

  کاربرگه 9 مطالعات ششم با جواب

  ساینس هاب

  ✅ فعالیت 8

  به طور گروهی یکی از فعالیت‌های زیر را انتخاب کنید و انجام دهید:

  در عکس زیر یک نمونه پوستر با موضوع اسراف نکردنتاقدیم شما کاربران عزیز ساینس هاب می‌شود:

  در عکس زیر یک نمونه (بخشی از یک روزنامه در مورد کشاورزی) مشاهده می‌کنید.

  جواب سوالات فعالیت های درس ششم 6 مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی را مشاهده کردید که امیدوارم برایتان مفید بوده باشد و از صفحات دیگر ساینس هاب نیز بازدید کنید.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کامل ترین پاسخ فعالیتهای مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی | گام به گام اجتماعی ششم - مجله استادبانک

  کامل ترین پاسخ فعالیتهای مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی | گام به گام اجتماعی ششم - مجله استادبانک

  گام به گام کتابهای درسی در یک اپلیکیشن

  اپلیکیشن گام به گام استادبانک را به طور کاملا رایگان دانلود کنید. فایل تمامی کتاب های درسی، بیش 1600 گام به گام و 1300 نمونه سوال را یکجا و رایگان در یک اپلیکیشن داشته باشید:

  دانلود مستقیم اپلیکیشن (فایل APK)

  دانلود مستقیم اپلیکیشن (فایل APK) (لینک کمکی)

  لینک دریافت رایگان از Google Play

  لینک آشنایی بیشتر با اپلیکیشن

  منبع مطلب : www.ostadbank.com

  مدیر محترم سایت www.ostadbank.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم

  مطالعات اجتماعی ششم در سه حوزه تاریخ ، مدنی و جغرافیا و در دوازده فصل ارائه شده است. هر فصل از مطالعات ششم نیز دو درس را دربرمی گیرد. ما در این صفحه جواب فعالیت های مطالعات ششم را در قالب گام به گام مطالعات اجتماعی ششم گردآوری کرده ایم.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم را به صورت فصل به فصل ارائه کرده ایم. همچنین جواب کاربرگ ها نیز در فایل جداگانه ای قرار گرفته است.  برای دسترسی ساده تر به گام به گام هر فصل از مطالعات اجتماعی ششم از فهرستی که در ابتدای صفحه قرار گرفته است ، استفاده کنید.

  گام به گام مطالعات ششم توسط تیم همکلاسی تهیه شده است و مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی و مربوط به سال تحصیلی 98-99 می باشد. دانلود این گام به گام  کاملا رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه ای صورت می گیرد.

  توجه! گام به گام فصل های اول تا ششم مطالعات ششم در حال نگارش است و در به روز رسانی های آینده به این صفحه اضافه خواهد شد. گام به گام نیمه دوم کتاب یعنی گام به گام فصل هفتم تا دوازدهم را هم اکنون در این صفحه می توانید دریافت کنید.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم

  لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص فایل ها و محتوای این صفحه برای ما ارسال کنید. نظرات شما تاثیر مستقیمی بر روی ارتقای محتوای ارائه شده در این صفحه خواهد داشت.

  برای دانلود گام به گام کلیه درس های ششم به صفحه گام به گام ششم مراجعه کنید.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم فصل اول

  گام به گام فصل اول مطالعات اجتماعی ششم جواب فعالیت های این فصل را در بر می گیرد. این گام به گام این فصل در حال نوشته شدن است و به زودی به این بخش اضافه خواهد شد.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم فصل دوم

  "تصمیم گیری" عنوان فصل دوم مطالعات ششم است. جواب فعالیت های این فصل در گام به گام فصل دوم مطالعات ششم گردآوری شده است. این گام به گام در حال نگارش است و به زودی لینک دانلود آن در این بخش قرار خواهد گرفت.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم فصل سوم

  گام به گام فصل سوم مطالعات ششم شامل جواب کلیه فعالیت های این فصل می شود. فصل سوم مطالعات کشاورزی در ایران می پردازد. لینک دانلود گام به گام فصل سوم مطالعات ششم در به روز رسانی های آینده در این قسمت قرار خواهد گرفت.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم فصل چهارم

  فصل چهارم مطالعات ششم به در قالب درس هفتم و هشتم به ایران و منابع انرژی آن می پردازد. جواب فعالیت های فصل چهارم در گام به گام فصل چهارم مطالعات اجتماعی ششم آورده شده است. این گام به گام مراحل آماده سازی خود را طی می کند و به محض تکمیل لینک دانلود آن در این قسمت اضافه خواهد شد.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم فصل پنجم

  فصل پنجم مطالعات هفتم در حوزه تاریخ قرار می گیرد و در خصوص پیشرفت علوم در دوره اسلامی بحث می کند. گام به گام فصل پنجم مطالعات ششم جواب فعالیت های این فصل را پوشش می دهد. فایل دانلود این گام به گام در به روز رسانی های بعدی اضافه خواهد گشت.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم فصل ششم

  گام به گام  درس های یازدهم و دوازدهم مطالعات در فصل ششم در این بخش اضافه خواهد شد. گام به گام فصل ششم مطالعات اجتماعی ششم جواب فعالیت های این فصل را دربردارد. این گام به گام همچون گام به گام های فصل های پیشین در حال نگارش است و پس از تکمیل به این قسمت اضافه خواهد شد.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم فصل هفتم

  گام به گام اجتماعی هفتم

  فصل هفتم از مطالعات ششم "اوقات فراغت" نام دارد و در مورد برنامه ریزی برای این اوقات است.  جواب فعالیت های فصل هفتم در گام به گام فصل هفتم مطالعات اجتماعی ششم قابل مشاهده است. برای دریافت این گام به گام بر روی لینک زیر کلیک کنید.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم فصل هشتم

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم

  فصل هشتم مطالعات ششم در قالب درس های پانزدهم و شانزدهم به مبحث پوشاک اختصاص دارد. جواب فعالیت های فصل هشتم مطالعات ششم به تمامی در گام به گام این فصل آمده است.

   گام به گام فصل هشتم مطالعات ششم را از طریق لینک زیر دریافت کنید. لازم به ذکر است دانلود این گام به گام به صورت کاملا رایگان انجام می شود.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم فصل نهم

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم فصل هشتم

  فصل نهم و فصل بعدی آن به حوزه جغرافیا مربوط است و در آن از دریاهای ایران و ویژگی های آن ها  سخن رفته است. گام به گام فصل نهم مطالعات ششم را می توانید در این بخش دریافت نمایید. این گام به گام جواب تمامی فعالیت های فصل نهم مطالعات ششم را پوشش می دهد.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم فصل دهم 

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم

  فصل دهم آخرین فصل از حوزه جغرافی مطالعات ششم است. این فصل " ایران و همسایگان آن" نام دارد. جواب فعالیت های فصل دهم مطالعات را می توانید در گام به گام این فصل بیابید. 

  گام به گام فصل دهم مطالعات اجتماعی ششم را به رایگان و از طریق لینک زیر دریافت کنید.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم فصل یازدهم 

  گام به گام اجتماعی ششم

  جواب فعالیت های فصل یازدهم مطالعات ششم در گام به گام این فصل آمده است. عنوان فصل یازدهم " ایستادگی در برابر بیگانگان" نام دارد و دردرس های 21 و 22 در مورد مفهوم استعمار و مبارزه مردم ایران با استعمار صحبت می کند. 

  برای دانلود گام به گام فصل یازدهم مطالعات ششم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم فصل دوازدهم 

  فصل دوازدهم آخرین فصل از مطالعات اجتماعی ششم است. گام به گام فصل دوازدهم مطالعات ششم را می توانید از این بخش دریافت نمایید. این گام به گام جواب تمامی فعالیت های فصل ششم را دربر می گیرد.

  گام به گام مطالعات اجتماعی ششم - جواب کاربرگ ها

  جواب کاربرگ های مطالعات اجتماعی ششم

  در این قسمت جواب کاربرگ های مطالعات ششم را می توانید مشاهده کنید. جواب کاربرگ های نوزدهم تا بیست و هشتم در این فایل آمده است . جواب کاربرگ های اول تا هجدهم نیز در دست تالیف است و به زودی به فایل زیر اضافه خواهد شد.

  منبع مطلب : hamkelasi.ir

  مدیر محترم سایت hamkelasi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ایلول 18 روز قبل
  1

  واقعا مهشره ممنون از سازندگان عزیز💗💗

  الیا 18 روز قبل
  1

  عالی ممنون از شما

  مهدی 1 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید