توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پهلوانی که بدست داوود کشته شد

  1 بازدید

  پهلوانی که بدست داوود کشته شد را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  پهلوانی که به دست حضرت داوود کشته شد،که بود؟

  حضرت داوود

  همه ما با حضرت داوود آشنایی نسبی داریم و بیشتر او را با مجسمه اش می شناسیم.یکی از پیامبران بزرگی که علاوه بر قدرت معنوی و نبوّت، دارای حکومت ظاهری وسیع نیز بود، حضرت داوود(علیه‌السلام)است که نام مبارکش شانزده بار در قرآن آمده است.

  یکی از داستان های درس آموز قرآن قصه طالوت و جالوت است که در سوره ی بقره و در هفت آیه بیان شده است.

  ماجرای طالوت و جالوت و حضرت داوود

  طالوت مردی دانشمند، زیرک و قدرتمند بود که از طرف حضرت اشموئیل که پیامبر بود، به فرماندهی سپاهی گماشته شد تا به جنگ جالوت ستمگر برود.

  حضرت داوود نیز در سپاه طالوت حضور داشت و او بود که جالوت را با سنگ کشت. اصل داستان را باهم می خوانیم:

  طالوت عهد کرده بود هر کسی بر جالوت غلبه کند دخترش را به عقد او در آورد.
  امام صادق(علیه‌السلام)فرمود: خداوند به پیامبر بنی اسرائیل (اشموئیل) وحی کرد: جالوت را کسی می‌کشد که زرة موسی(علیه‌السلام) برای تن او اندازه است، و او از فرزندان لاوی بن یعقوب بوده و نامش داود (علیه‌السلام) پسر «اِیشا» است. اِیشا دارای ده پسر است که داود از همة آنها کو چکتر می باشد. طالوت هنگام بسیج سپاه، برای اِیشا پیام داد که همة پسرانش را حاضر کند، او به این دستور عمل کرد، طالوت زرة موسی را بر تن یکی یکی آنها نمود، ولی برای هیچ کدام اندازه نبود بلکه یا بلند تر بود یا کوتا هتر، طالوت به ایشا گفت: دیگر پسری نداری؟ او عرض کرد: «یک پسر کوچکتر از همه دارم که چوپان گوسفندانم می ‌باشد.» طالوت به دنبال او فرستاد. در بین راه داود همین طور که می آمد در زیر پایش سه سنگریزه که از فیروزه بودند صدایش زدند که ای داود ما را بر گیر.
  او آمد و زره را پوشید، آن زره برای او اندازه بود، همراه او چند سنگ و یک فلاخن(تیر کمان) بود و طالوت او را همراه لشکر به میدان برد. او بسیار شجاع و نترس بود، هنگامی که لشکر بنی اسرائیل در برابر جالوت قرار گرفتند، جالوت سوار بر فیل بود و تاج بلندی بر سر داشت و لشکرش در دو طرف او آماده بودند، داود سه سنگ همراه داشت یکی از آنها را در فلاخن نهاد و به سوی جالوت پرتاب کرد، این سنگ به جانب راست او اصابت نمود، سنگ دوم را به سوی او انداخت که به جانب چپش اصابت کرد، سنگ سوم، درست بر پیشانی او به یاقوت تاجش اصابت نمود که به مغزش رسید و همان دم او را به هلاکت رساند و به زمین انداخت، لشکر او گریختند و بنی اسرائیل پیروز گشتند.

  طالوت به عهد خود وفا و به شرط خود عمل نمود. و دختر خود را به همسری داود درآورد و نیمی از حکومتش را به وی داد، محبت او را با جان و دل به هم آمیخت و او را مشاور مورد اعتماد خود نمود و رابطه خویشاوندی در میان ایشان مستحکم شد و هدف عالی، آنان را در راه خود متحد گرداند و بدین وسیله داود به پیروزی و توفیق بزرگی نائل گشت و این فضل و موهبت الهی است، که به هر کس بخواهد عطا می کند و خدا دارای فضل و کرمی عظیم است.
  پس از آن که طالوت از دنیا رفت، بنی اسرائیل حکومت و فرماندهی طالوت را، در اختیار او گذاشتند، و همه ثروت های طالوت را به او سپردند، وقتی که به حاکمیت رسید، خداوند او را به مقام پیامبری نیز رسانید.
  نخستین دولت یهود را طالوت یا (شاؤول) حدود (۱۰۹۵-۱۰۵۵) قبل از میلاد در شهر حبرون(الخلییل واقع در کرانه باختری رود اردن) تشکیل داد و پس از طالوت، داود(علیه‌السلام) پادشاه یهود شد و پایتخت یهود را به (یبوس) بیت المقدس منتقل نمود و سلیمان پس از داود بزرگ ترین حاکم یهود شناخته شد که در زمان او آرامش و سعادت برای همه وجود داشت.

  منبع مطلب : www.alodoctor.com

  مدیر محترم سایت www.alodoctor.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  عنوان پهلوانی که به دست حضرت داود کشته شد

  عنوان پهلوانی که به دست حضرت داود کشته شد

  عنوان پهلوانی که به دست حضرت داود کشته شد

  هم اکنون در مجله آنلاین فارسی ها با عنوان پهلوانی که به دست حضرت داود کشته شد در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

  همه ما با حضرت داود آشنایی داریم و می دانیم که ایشان علاوه برآنکه پیامبر بوده اند دارای

  حکومت ظاهری بسیار بزرگی نیز بوده اند .

  نام حضرت داوود شانزده بار در قرآن تکرار شده است و در قران نیز در سوره بقره در مورد حضرت داوود

  نوشته شده است . یکی از داستان خای درس آموز قرآن داستان طالوت و جالوت است .

  طالوت از فرماندهان یک لشکر بوده است که برای جنگ با جالوت ستمگر وارد جنگ می شود

  و در این جنگ حضرت داوود با طالوت رفته و با یک سنگ جالوت را می کشد .

  امام صادق این داستان را چنین نقل می کند که خداوند به پیامبر بنی اسرائیل وحی کرد

  که کسی جالوت را می کشد و به دامادی تو در می آید که از فرزندان ایشا است

  و زره حضرت موسی بر تن وی اندازه است .

  بنابراین طالوت به فرزندان ایشا که ده فرزند بودند دستور می دهند تا حضور یابند .

  بنابراین زره را بر تن آنها می کند اما اندازه نیست و بعد طالوت به ایشا می گوید فقط همین فرزندان

  را داری که ایشا می گوید فرزندی کوچک به داود دارم که به چوپانی مشغول است وی دستور می دهد

  تا اورا بیاورند .در مسیری که داوود می آید سه سنگ را می بیند که او را فرا خوانده که او را بردارد .

  او آمد و زره را پوشید آن زره برای او اندازه بود همراه او چند سنگ و یک تیر کمان بود و طالوت او را

  همراه لشکر به میدان برد . او بسیار شجاع و نترس بود هنگامی که لشکر بنی اسرائیل در برابر جالوت قرار گرفتند

  جالوت سوار بر فیل بود و تاج بلندی بر سر داشت و لشکرش در دو طرف او آماده بودند داود

  سه سنگ همراه داشت یکی از آنها را در فلاخن نهاد و به سوی جالوت پرتاب کرد

  این سنگ به جانب راست او اصابت نمود سنگ دوم را به سوی او انداخت که به جانب چپش برخورد کرده

  و سومی را برروسط پیشانی زده و درجا وی می میرد .

  طالوت ب قولش عمل کرده و وی را به دامادی بر می گزیند .

  نیمی از حکومتش را به وی می دهد و او را مشاور مورد اعتماد خود نمود و رابطه خویشاوندی در میان ایشان

  مستحکم نمود و بدین وسیله داود به پیروزی و توفیق بزرگی نائل گشت و این فضل و موهبت الهی است ،

  که به هر کس بخواهد عطا می کند و خدا دارای فضل و کرمی عظیم است .

  و بعد از طالوت داود به پادشاهی رسیده و خداوند وی را به پیامبری بر می گزیند .

  عنوان پهلوانی که به دست حضرت داود کشته شد

  عنوان پهلوانی که به دست حضرت داود کشته شد

  این مطلب از دسته سرگرمی سایت برای شما گردآوری شده است .

  منبع مطلب : farsiha.ir

  مدیر محترم سایت farsiha.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  Goodnote

  داوود بن ایشی بن عوید بن باعز بن سلمون بن نحشون بن عمی نادب بن رام بن حصرون بن فارص بن یهوذا بن یعقوب بن إسحاق بن ابراهیم .[۱]

  حضرت داوود در قرآن

  نام مبارک حضرت داوود شانزده بار در قرآن آمده است. در سوره های: سوره بقره / سوره نساء / سوره مائده /سوره انعام / سوره اسراء / سوره انبیاء / سوره نمل /سوره سبا / سوره ص.

  زبور حضرت داوود علیه السلام

  زبور داوود علیه السلام حاوی 150 سوره بود که احکام وحلال و حرامی در آن ها ذکر نشده بود. فقط حاوی پند و اندرز بودند. چون حضرت داوود صوت نیکوئی داشت لذا هرگاه به خواندن زبور شروع می کرد انس و جن و پرنده و حیوان های وحشی نزد آن حضرت اجتماع می نمودند حضرت داوود مردی فروتن بود. و از دست رنج خود هزینه معیشت را تأمین می کرد. زیرا زره داوودی می بافت و می فروخت.

  به عبارت دیگر زبور داوود حاوی 150 مزمور بوده. و مزمور عبارت بود از یک فصلی که حاوی سخنان داوود بود که از دشمن به خدا استغاثه می کرد. و بر آنان نفرین می نمود، و از خدا کمک می خواست. و گاهی حاوی موعظه هائی بودند که در کنیسه می کرد.[۲]

  «إِنَّا سَخَّرْنَا الْجِبالَ مَعَهُ یُسَبّحْنَ بالْعَشیِّ وَ الْإِشْراقِ × وَالطَّیْرَ مَحْشُورَةً کُلٌّ لَهُ أَوَّابٌ × وَ شَدَدْنا مُلْکَهُ وَ آتَیْناهُ الْحِکْمَةَ وَ فَصْلَ الْخِطاب...»: ما کوه ها را مسخر کردیم که با او هر شامگاه و صبحگاه (خدا را) تسبیح می گفتند. × و پرندگان را به گرد او درآورده (رام کردیم) که هر یک (از کوه ها و مرغان به آوای تسبیح و تقدیس او) به سوی خدا بازگشت بسیار داشتند. × و سلطنت او را (به زیادی عده و عده) تقویت نمودیم و او را حکمت (دانش های عقلی و اجتماعی و شرایع دینی) و سخنانی فیصله دهنده (میان حق و باطل) عطا کردیم.

  حضرت داوود در روایات

  وقتی آنان حاضر شدند طالوت زره حضرت موسی را بر تن هر یک از ایشان که پوشانید یا بلند بود، یا کوتاه! طالوت به: ایشا گفت: آیا فرزندی داری که او را بجای گذاشته باشی؟ گفت: آری، کوچکترین فرزندم را بجای نهاده ام تا گوسفندان را بچراند.

  طالوت به دنبال داوود فرستاد تا آمد. هنگامی که حضرت داوود خواست بیاید فلاخن خود را نیز به همراه آورد. حضرت داوود می گوید: در بین راه هر یک از سه عدد سنگ می گفتند: ای داوود مرا برگیر. آن بزرگوار آن ها را برگرفت و در میان توبره خود نهاد، آن سنگ ها، سنگ فیروزه بودند. حضرت داوود مردی پرجست و خیز و نیرومند و قوی بود. وقتی آن حضرت نزد طالوت آمد و طالوت زره حضرت موسی را بر بدن وی پوشانید به اندازه قامتش درآمد.

  حضرت داوود آمد و در برابر جالوت قرار گرفت. جالوت بر پشت فیل سوار بود و تاجی بر سر داشت و یاقوتی که می درخشید بر پیشانیش بود و سپاهش در مقابلش قرار داشتند. حضرت داوود یکی از آن سنگ ها را برگرفت و به میمنه سپاه جالوت انداخت و آنان شکست خوردند. بعدا سنگ دیگری به میسره لشکر جالوت پرتاب نمود و ایشان هم شکست خوردند. سپس سومین سنگ را بسوی جالوت انداخت و آن سنگ پس از این که به پیشانی جالوت در موضع یاقوت رسید به مغز سرش اصابت کرد و جالوت را نقش زمین نمود.[۳]

  داوود گفت: آری مرا هم امتحان کن، پس روزی که او در محرابش بود کبوتری به چشمش خورد و خواست او را بگیرد، کبوتر به پنجره پرستشگاه پرید و داوود به دنبال آن به پنجره درآمد در این هنگام چشمش به زن «اوریا» افتاد که او خود را می شست، پس دل به او بست و تصمیم گرفت با او ازدواج کند. در یکی از جنگ ها دستور داد که «اوریا» در پیشاپیش جبهه جلوتر از «تابوت سکینه» مشغول مبارزه شود، «اوریا» نیز چنین کرد و کشته شد، و چون عده وی تمام شد با همسر او ازدواج کرد و «سلیمان» از او زاده شد، روزگار به کام داوود می گذشت تا روزی که در محراب خود مشغول عبادت بود، دو مرد را مشاهده کرد و از آنان هراسید، آن دو به وی گفتند: نترس ما دو خصم هستیم که بعضی بر بعض دیگر ستم کرده و آمده ایم که تو درباره ما قضاوت کنی! یکی از آن دو مرد به دیگری نگاه کرده و خندید، در این هنگام «داوود» متوجه شد آن دو مرد دو فرشته می باشند که خداوند به صورت دو خصم فرستاده تا «داوود» را بر لغزش او متوجه کنند، پس در این هنگام توبه کرده و گریه نمود تا جایی که از آب چشم او گیاهی روئیده شد.

  در نادرست بودن داستان فوق هیچ گونه شک و تردیدی نمی باشد زیرا که این داستان موجب از میان رفتنعدالت حضرت داوود می باشد!! چگونه درست باشد که بگوئیم پیامبران بی عدالت بودند در حالی که ایشان امینان بر وحی خدا و سفیران میان مردم و خدا می باشند و آیا جایز است که پیامبران دارای چنین صفتی باشند که شهادت آنان مورد قبول نبوده و مردم از شنیدن این سخن ایشان و قبول آن منزجر و متنفر باشند؟!

  از حضرت امام علی علیه السلام روایت شده که فرمود: اگر کسی بگوید که داوود زن «اوریا» را تزویج کرد باید بداند که من درباره او دو حد جاری کرده و تازیانه می زنم، یکی برای اهانت به نبوت و دیگری طبق قانون اسلام!

  «ابومسلم» گوید: مانعی ندارد که بگوئیم آن دو خصم واقعا دو مرد عادی بودند که برای قضاوت به نزد «داوود» آمده بودند و مسأله (میش) نیز واقعیت داشته است و ترس و هراس داوود هم به این جهت بود که آنان در غیر وقت عادی و بدون اجازه بر وی داخل شده بودند و سرزنش از این جهت بوده که «داوود» بدون شنیدن دلیل طرف دوم به نفع اولی قضاوت کرده بود.[۴]

  پس جبرئیل داوود علیه السّلام را برد بسوی جده، و از آن جا او را به دریا فروبرد به قدر چهل روز راه که در صحرا راه روند تا به سنگی رسید، پس سنگ را شکافت ناگاه در میان آن سنگ کرمی ظاهر شد، پس گفت: ای داوود! پروردگار تو می فرماید که: من صدای این کرم را در میان این سنگ در قعر این دریا می شنوم و از آن غافل نیستم پس گمان کردی که اختلاط آوازها مرا مانع شنیدن آواز تو می شود.[۶]

  اخلاق و فضائل و ویژگی های حضرت داوود

  پانویس

  منبع مطلب : goodnote.blogfa.com

  مدیر محترم سایت goodnote.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید