توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پیگیری کارت ملی هوشمند در اداره پست

  1 بازدید

  پیگیری کارت ملی هوشمند در اداره پست را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  پیگیری آخرین وضعیت کارت هوشمند ملی با پیامک

  پیگیری آخرین وضعیت کارت هوشمند ملی با پیامک

   به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بندرعباس ،فرزاد افشاری نژاد مدیر کل ثبت احوال هرمزگان گفت:شهروندان می توانند با شماره گیری #6090*4* بر روی تلفن های همراه خود و بدون مراجعه به دفاتر مربوط با سازمان ثبت احوال، با وارد سازی کد ملی خود از آخرین وضعیت صدور کارت هوشمند ملی مطلع شوند.
  وی افزود: این پیگیری پیامکی رایگان است.
  مدیر کل ثبت احوال هرمزگان گفت:این سامانه با هدف ایجاد سهولت بیشتر در مسیر فرآیند صدور کارت هوشمند طراحی و فعال سازی شده است.
  فرزاد افشاری نژاد افزود: هم اکنون در استان 150 ایستگاه خدمات کارت هوشمند ملی را ارائه می دهند.

  بیشتر بدانیم

  چگونه کارت هوشمند ملی بگیریم

  دریافت کارت هوشمند ملی در مجموع شامل 5 مرحله از جمله پیش ثبت نام، نوبت گیری، تکمیل ثبت نام، صدور و تحویل کارت است.
  مرحله اول؛ پیش ثبت نام

  در مرحله پیش ثبت نام متقاضیان باید از طریق مراجعه به سایت www.ncr.ir ثبت نام اولیه را انجام دهند که در این مرحله مبلغ 20 هزار تومان مطابق تعرفه دولتی توسط پورتال مربوطه به صورت الکترونیکی از طریق کارت بانکی دریافت می شود.
  دوم؛ نوبت گیری

  پس از ثبت نام اولیه در سایت، باید در قسمت نوبت گیری کلیک کرده و افراد می توانند برحسب دو فاکتور زمان و مکان و با توجه به آدرس دفاتر پیشخوان، پست و ثبت احوال که در این بخش مشاهده می کنند، نزدیک ترین محل به موقعیت مکانی خود را انتخاب کنند.
  سوم، تکمیل ثبت نام

  در هنگام مراجعه حضوری برای تکمیل ثبت نام، حضور فرد متقاضی با همراه داشتن اصل شناسنامه عکس دار، کد پستی، آدرس محل سکونت و شماره تلفن ثابت و همراه الزامی است همچنین با توجه به اینکه در همه دفاتر ثبت نام، واحد عکس برداری برای اخذ عکس زنده(live) مستقر است، پیشنهاد می شود با آمادگی کامل به دفاتر مورد نظر مراجعه شود.

  هزینه تکمیل ثبت نام و درخواست کارت حداکثر مبلغ 9 هزار تومان برای کلانشهرها و برای سایر شهرها نیز با تصویب کارگروه مربوطه است.

  چهارم؛ صدور کارت

  صدور و تحویل کارت از زمان تکمیل ثبت نام 15 روز تا یک ماه به طول می انجامد.

  پنجم؛تحویل کارت

  هزینه تحویل کارت 2 هزار تومان است که به منظور سهولت برای دریافت کارت هوشمند ملی، امکاناتی برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.

  سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه معلولان حرکتی با اعلام شرایط خود به سازمان ثبت احوال می توانند از خدمات سیار سازمان بهره ببرند، اظهار داشت: مأموران این سازمان با دستگاه‌های سیار برای درخواست و تحویل کارت به منازل آن ها می‌روند.

  البته برای ایرانیان خارج از کشور هنوز به دلیل اینکه هماهنگی‌های لازم با وزارت امورخارجه انجام نشده، کارت هوشمند ملی صادر نمی‌شود و همچنان کارت ملی برای این افراد صادرخواهد شد.

  آخرین خبرها از تمدید مهلت دریافت کارت هوشمند ملی

  سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: افرادی که تا پایان اسفندماه سال جاری موفق به تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند نشوند می‌توانند با انجام ثبت‌نام اولیه در سامانه، مراحل تکمیل ثبت نام را در ابتدای سال 97 انجام دهند.

  در صورتی که نام این افراد در سامانه ثبت نام اولیه قرار گیرد و موفق به تکمیل ثبت نام تا پایان اسفندماه نشوند، این شرایط فراهم شده است که در زمان تعیین شده، در ابتدای سال 97 برای ثبت نام تکمیلی مراجعه کنند. همچنین این افراد در این مدت مشکلی برای انجام فعالیت‌هایی که نیازمند کارت ملی است، نخواهند داشت.

  سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور افزود: اما افرادی که کارت هایشان را از سال 89 به قبل دریافت کردند باید هرچه سریعتر برای دریافت کارت ملی جدید اقدام کنند، زیرا پایان اسفندماه سال جاری کارت هایشان از اعتبار ساقط است.

  انتهای پیام/ز

  امکان پیگیری پیامکی وضعیت کارت هوشمند ملی

  امکان پیگیری کارت هوشمند ملی از طریق تلفن همراه فراهم شد

  Post Portal

  اولویت ثبت نام و پیش ثبت نام برای کارت ملی هوشمند با چه کسانی است؟

  افراد بالای 15 سال تمام که کارت هوشمند ملی دریافت نکرده اند.

  -افرادی که کارت شناسایی ملی خود را مفقود کرده اند یا یکی از موارد درج شده روی کارت ملی آنها تغییر کرده است. مانند تغییر یافتن نام خانوادگی، نام، نام پدر و

  چگونه برای کارت ملی هوشمند اقدام کنیم؟

  شما در مرحله اول اطلاعات خود را در اینترنت ثبت کنید، نوبت گیری کنید و بعد به صورت حضوری به دفاتر  مراجعه کنید

  شما نمی توانید تمام مراحل را به صورت غیر حضوری یا اینترنتی انجام دهید باید پس از ثبت اطلاعات خود و نوبت دهی به دفاتر پستی مراجعه کنید

  ورود به سامانه کارت ملی هوشمند


  برای ثبت نام وارد سامانه کارت ملی هوشمند شوید.

  پس از ورود به سامانه باید وارد قسمت ثبت‌نام جدید شوید.

  در این صفحه فرمی به شکل زیر نمایش داده می شود که باید آن را با دقت و بر اساس اطلاعات شخصی خود وارد کنید.

  اگر ثبت نام شما برای دریافت کارت هوشمند ملی موفق باشد و واجد شرایط کارت ملی باشید، پس از ثبت اطلاعات برای شما کد رهگیری فرستاده شده و به صورت خودکار وارد بخش نوبت‌گیری می‌شوید و با داشتن کد ملی و کد رهگیری به بخش نوبت‌گیری دسترسی پیدا می کنید.

  اگر کد رهگیری خود را فراموش کرده‌اید با در اختیار داشتن کد ملی و تاریخ تولد می‌توانید در منوی «بازیابی کد پیگیری» سامانه کارت هوشمند ملی، کد پیگیری را دریافت کنید.

  مراجعه‌ی حضوری به دفاتر پستی

  پس از موفقیت در ثبت‌نام اینترنتی دریافت کارت هوشمند ملی و دریافت نوبت مراجعه به دفاتر پستی ، باید طبق تاریخ اعلام شده در نوبت‌گیری با در دست داشتن مدارک مورد مورد نیاز که در زیر اعلام می‌شود به دفتر پستی مورد نظر مراجعه کنید. درصورت عدم مراجعه در زمان مقرر، به مدت ۳ روز مجاز به نوبت‌گیری مجدد نیستید

  .

  مدارک لازم برای مراجعه حضوری جهت دریافت کارت هوشمند ملی:

  اصل شناسنامه عکس دار

  کد پستی

  آدرس محل سکونت

  شماره تلفن ثابت و همراه

  توجه داشته باشید که در همه دفاتر ثبت‌نام ، واحد عکس برداری مستقر است؛ پس پیشنهاد می شود با آمادگی برای گرفتن عکس به دفاترپستی مراجعه کنید.

  برای اطلاع از وضعیت  کارت ملی با در دسترس داشتن کد ملی و کد رهگیری در منوی مشاهده وضعیت سامانه کارت هوشمند ملی اقدام کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : یلدا هستم در تاریخ 11/12/97 جهت کارت ملی ثبت نام کرده ام ولی هنوز به دستم نرسیده از طریق سایت هم میگه اطلاعات درسته منتظر باشید ایا باید از طریق پست پیگیری کنم یا بر ای همه همینه

  محمد جوکار : برای پیگیری وضعیت صدور کارت ملی هوشمند همه راه هایی که توضیح داده شده رو رفتم، ولی جوابی نگرفتم، خواهش میکنم راهنماییم کنید.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 16 روز قبل
  0

  سلام من ۲۷.۴ .۹۸ برای تعویض اقدام کردم ول هنوز کارت دستم نرسیده وارد سامانه هم که میشم جواب این که صحت اطلاعات تایید شده منتظر ارسال باشید

  ابراهیم 3 ماه قبل
  2

  سال ۹۸ ثبت نام کردم برای کارت ملی المثنی تا حالا صادر نشده دلیلش چیست با تشکر

  dgyvxgu 5 ماه قبل
  0

  منم الان ۲ سال هست که کارت ملی ثبت نام کردم ولی نیومده باید چیکار کنم

  dgyvxgu 5 ماه قبل
  1

  برای منم هم الان ۲ سال هست که کارت ملی نیومد باید چیکار کم

  علیرضا 5 ماه قبل
  0

  دوسال ثبت نام کردم ولی هنوز کارتم نیومده هرموقمیزنم میگه صحت اطلاعات تایید شدهمنتظر ارسال بمانید لطفا راهنمای کنید باید خودم برم پست یانه

  محمد 6 ماه قبل
  2

  ماکه این همه ادعا داریم برا همه دنیا شاخ و شونه میکشیم چرا دوتا پوکه کارت ملی درست نمیکنن از وقتی تحریم شدیم مدرک هویت هممون شده سه سانت برگه کاغذ باطله.سه ساله هنوز یه کارت برا ما نیومده خیلی افت داره بخدا

  ناشناس 6 ماه قبل
  2

  بهزاد زارع وکیل ابادی

  2
  بهزادزارع وکیل ابادی 6 ماه قبل

  من نزدیک دوسال که کارت ملی ثبت نام کردم دستم نرسیده همش میگن تهران مونده

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  سلام

  محمد جوکار 9 ماه قبل
  4

  برای پیگیری وضعیت صدور کارت ملی هوشمند همه راه هایی که توضیح داده شده رو رفتم، ولی جوابی نگرفتم، خواهش میکنم راهنماییم کنید.

  وحیدپیرمحمدی 9 ماه قبل
  3

  اربعین پارسال اقدام به کارت ملی هوشمند کردم ولی یه سالم گذشته دستم نرسیده هنوزم

  حدیث دارا 9 ماه قبل
  1

  کارت ملی هوشمندکی ب دستمون میرسه

  ناشناس 10 ماه قبل
  4

  یلدا هستم در تاریخ 11/12/97 جهت کارت ملی ثبت نام کرده ام ولی هنوز به دستم نرسیده از طریق سایت هم میگه اطلاعات درسته منتظر باشید ایا باید از طریق پست پیگیری کنم یا بر ای همه همینه

  برای ارسال نظر کلیک کنید