توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چرا داروها را در ظرفهای تیره نگهداری میکنند

  1 بازدید

  چرا داروها را در ظرفهای تیره نگهداری میکنند را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  چرا داروها را در ظرفهای تیره نگهداری میکنند؟

  چرا داروها را در ظرفهای تیره نگهداری میکنند؟

  چرا داروها را در ظرفهای تیره نگهداری میکنند؟

  بطری ها معمولا برای داروهای مایع و همچنین قرص ها و کپسول استفاده می شود. شیشه برای داروهای مایع شایع تر است؛ زیرا شیشه نسبت به مایع بی اثر است و خواص محافظتی عالی دارد.چرا داروها را در ظرفهای تیره نگهداری میکنند؟چرا داروها را در ظرفهای تیره نگهداری میکنند؟

  انواع بطری های پلاستیکی از سوی تولید کنندگان و داروسازان در داروخانه استفاده می شود. بطری های تجویزی از قرن نوزدهم ساخته شده است. در طول قرن نوزدهم و بیستم ، بطری های تجویزی دارویی بطری های دارویی نامیده می شدند.

  چرا شیشه نگهداری دارو و شربت را به رنگ تیره می سازند؟

  بسیاری از سبک ها و شکل های بطری های تجویزی وجود دارد. بطری های دارو و شیشه شربت دارای رنگ های مختلف هستند که شایع ترین آنها نارنجی یا قهوه ای روشن است زیرا توانایی جلوگیری از اشعه ماوراء بنفش و کاهش حساسیت به نور از طریق واکنش های فتوشیمیایی است . دیگر رنگ های رایج عبارتند از : روشن (برای ترکیباتی که در نور نابود نمی شوند) ، آبی ، قهوه ای تیره ، سبز و رنگ های متضاد مختلف.

  چرا شیشه نگهداری شربت را به رنگ تیره می سازند؟

  در مورد نگهداری دارو بسته به شرایط تولید دارو و نوع آن ، مکانهای مختلفی مدنظر می باشد. در این رابطه باید به توصیه شرکت سازنده توجه نمود ، معمولا شرایط نگهداری هر دارو بر روی بسته بندی آن و یا در بروشور داخل جعبه دارو توضیح داده شده است. بطور کلی بعضی داروها باید در دمای 8 - 2 درجه سلسیوس یعنی در یخچال نگهداری شوند. بسیاری از داروها در شرایط عادی و دمای اتاق (پایین تر از 25 درجه سلسیوس) قابل نگهداری هستند.

  داروها نباید در مکانهای خیلی گرم و یا خیلی مرطوب مانند داخل حمام و . . . نگهداری شوند.

  اگر بر روی یک دارو شرایط نگهداری داخل یخچال نوشته شده است بهتر است در قسمت پایین درب یخچال بعنوان مثال محل نگهداری شیشه های آب قرار گیرد.

  چرا داروها را در ظرفهای تیره نگهداری میکنند

  به هیچ عنوان داروهای یخچالی در قسمت فریزر نگهداری نشوند چون این کار باعث تخریب دارو و کاهش اثربخشی آن میشود . داروهای بسیار محدودی مثل برخی از واکسن ها نیاز به نگهداری در فریزر دارند .

  منبع مطلب : namnamak.com

  مدیر محترم سایت namnamak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 8 روز قبل
  2

  من همیشه یه چیز خوب از اینجا پیدا نمیکمم

  آیدین ابراهیمی 11 ماه قبل
  1

  چون تغییر رنگ ندهند .😜

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید