در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چرا مردم از امام خمینی پیروی می کردند

  1 بازدید

  چرا مردم از امام خمینی پیروی می کردند را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  پیروی مردم از امام خمینی(ره) ریشه در ایمان و اعتقاد آن‌ها داشت

  پیروی مردم از امام خمینی(ره) ریشه در ایمان و اعتقاد آن‌ها داشت

  به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر چهارشنبه در مراسمی که به منظور گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی در بویین‌زهرا برگزار شد، اظهار کرد: ایام‌الله دهه فجر فرصت بسیار مناسبی است تا دلایل پیروزی انقلاب اسلامی در بین نسل‌های دوم و سوم انقلاب اسلامی تشریح و تبیین شود.

  وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران با قدرت اسلحه و حمایت شرق و غرب به پیروزی نرسید، بلکه با عوامل ایمان، رهبری، وحدت و امدادهای غیبی پیروزی انقلاب رقم خورد.

  امام‌جمعه قزوین با اشاره به نقش مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: در انقلاب اسلامی ایران، مساجد نقش دانشگاه‌ها را داشتند و مردم مؤمن و انقلابی هم دانشجویان آن به شمار می‌آمدند که با عبادت، بندگی، ذکر و دعا سرو کار داشتند.

  نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با تأکید بر این‌که انقلاب ما برخاسته از دین است، ادامه داد: برخی از کمونیست‌ها و دنیاپرستان مدعی انقلاب اسلامی بودند اما ما آن‌ها را جزء انقلاب نمی‌دانیم چرا که انقلاب ما برخاسته از دین است.

  وی اذعان کرد: مردم به خاطر برخورداری از ایمان، گرد هم جمع شدند و به خاطر ایمان بالا، خداوند نعمت وحدت را به آن‌ها عنایت کرد؛ وحدتی که برخاسته از دین بود و رنگ و بوی قومی و قبیله‌ای نداشت.

  آیت‌الله عابدینی نقش رهبری در پیروزی انقلاب اسلامی را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: رهبری عامل سوم و مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی بود و پیروی مردم از امام خمینی (ره) ریشه در ایمان و اعتقاد آن‌ها داشت.

  امام‌جمعه قزوین اضافه کرد: وقتی ایمان، وحدت و رهبری در کنار هم قرار گرفتند، خداوند عامل چهارمی را به مردم عنایت کرد و آن امدادهای غیبی بود.

  وی گفت: شهید مطهری در خاطره‌ای فرموده که امام (ره) زمانی که در فرانسه در تبعید به سر می‌بردند، با قاطعیت می‌فرمودند که به لطف و عنایت خداوند ما پیروز هستیم و هیچ شک و تردیدی هم در گفته ایشان وجود نداشت و این‌ها نشان می‌دهد که امدادهای دیگری غیر از محاسبات عادی در کار بود.

  آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ آغاز انقلاب اسلامی است و جوانانی که آرزو می‌کنند در آن دوران حضور داشتند باید بدانند که فرصت‌های خدمت بسیاری در انقلاب وجود دارد و باید از آن‌ها استفاده کرد.

  وی تأکید کرد: باید به گونه‌ای کار کنیم که عدالت به صورت گسترده و فراگیر در جامعه ترویج پیدا کند و ظلم ریشه کن شود.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیروی مردم از امام خمینی(ره) ریشه در ایمان و اعتقاد آن‌ها داشت - ایسنا

  چرا مردم امام خمینی(ره) را دوست دارند؟ - ایسنا

  چرا مردم امام خمینی(ره) را دوست دارند؟ - ایسنا

  امام خمینی(ره) مرد عمل بود هرچه می‌گفت عمل می‌کرد این‌طور نبود دستور بدهد دیگران به چیزی عمل کنند اما خودش عمل نکند، داشتن اهتمام به مسائل انقلاب، دینی، اجتماعی از ویژگی‌های بارز امام بود مردم هر کس را ببینند که مرد عمل است او را دوست دارند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه لرستان، امروز 12 بهمن مصادف است با سالروز ورود امام خمینی(ره) به ایران اسلامی، بنیانگذار انقلاب اسلامی پس از 15 سال تبعید در چنین روزی قدم به خاک ایران اسلامی گذاشت.

  مردم در 12 بهمن سال 57 پس از سال‌ها دوری از امام مشتاقانه از مرد و زن و پیر و جوان به استقبال امام و مقتدای خود شتافتند و امروز نیز در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ما همچنان شاهد عشق و علاقه مردم نسبت به امام راحل(ره) هستیم.

  امروز با وجودی‌ که بسیاری از نوجوانان و جوانان ما امام راحل(ره) را به چشم خود ندیده‌اند اما آن‌ها نیز به‌مانند نسل‌های اول و دوم انقلاب که با امام و در کنار امام بودند همچنان عاشق و علاقمند به امام راحل و بنیانگذار انقلاب اسلامی هستند.

  در این باره حجت‎الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: امام خمینی(ره) اسلام را زنده کرد و به‌دنبال حاکمیت اسلام بود وی برای اسلام و دین کار کرد هر کس برای اسلام و دین کار کند محبوب دل‌ها می‌شود و یکی از رازهای عشق و محبت مردم نسبت به امام راحل(ره) را باید در این نکته جست‌وجو کرد.

  وی اظهار کرد: در زمان طاغوت از دین، اسلام، قرآن، حجاب و اعتکاف خبری نبود به‌جای آن فساد و بی‌بند و باری در جامعه رواج یافته بود امام آمد و حجاب، نمازجمعه، قرآن و اعتکاف را در ایران احیا کرد.

  میرعمادی تصریح کرد: امام خمینی(ره) با آمریکا دشمن بود، آمریکا را طرد کرد و گفت رژیم صهیونیستی اسرائیل غاصب است، آمریکا سلطه‌گر است من زیر بار ظلم نمی‌روم و این برای ملت ایران بسیار خوشایند بود هرکس در مقابل استبداد و زورگویی بایستد مردم او را دوست دارند.

  وی اظهار کرد: امروز شاهد هستیم آمریکا مردم افغانستان، عراق و سوریه و حتی بسیاری از مردم آمریکا را بدبخت کرده است امام راحل(ره) انسانی شجاع و دلیر بود و از تهدید آمریکا هراسی به دل راه نداد و این رمز دیگر محبوبیت امام در دل‌های مردم است.

  نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: امام خمینی(ره) یک زندگی ساده داشت و همیشه به‌دنبال این بود که بتواند یک زندگی ساده داشته باشد که برای همه مردم درس باشد، مردم از کسی‌که دنبال اشراف‌گری و زرق و برق دنیا باشد خوششان نمی‌آید. امام خمینی(ره) ساده سخن می‌گفت اما کلامش در عین سادگی بسیار عمیق بود وی با زبان مردم سخن می‌گفت و این رمز دیگر محبوبیت امام در بین مردم است.

  وی گفت: امام خمینی(ره) مردم را دوست می‌داشت لذا مردم هم امام را دوست دارند، امام به نظر مردم احترام می‌گذاشت وقتی به ایران آمد بلافاصله نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی را به رأی گذاشت چون نظر مردم برایش محترم بود.

  میرعمادی افزود: امام راحل(ره) همواره به مسئولان سفارش می‌کرد به مردم محروم و مستضعف خدمت کنند می‌گفت اگر مردم به من بگویند خدمت‌گذار برایم خوشایندتر است تا بگویند رهبر و این نیز از دیگر رموز محبت مردم به امام بود.

  امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر این‌که سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دهه فجر فرصت بسیار مناسبی است که انقلاب اسلامی و دستاوردهای عظیم این انقلاب باشکوه را هرچه بیشتر بشناسیم، گفت: این دستاوردها را به‌خصوص به نسل جوان باید معرفی کنیم و آن‌ها نیز همواره باید تاریخ انقلاب و همچنین دستاوردهای آن‌ را مطالعه کنند.

  وی با تاکید بر این‌که انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای بسیار عظیمی داشته است، ادامه داد: احیاء هویت دینی و اصل ولایت فقیه، ایجاد وحدت و همبستگی اسلامی، دفاع از ملت‌های مظلوم دنیا، ایجاد نفرت و انزجار عمومی نسبت به رژیم صهیونیستی و آمریکا و صدور ارزش‌های انقلاب به جهان از جمله دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوده است.

  میرعمادی با بیان این‌که با گذشت ۳۶ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، غرب همه تلاش‌های خود را به‌کار گرفته که انقلاب را نابود کند اما در تمام توطئه‌هایش شکست خورده است، ادامه داد: شکست استکبار در صحنه‌های مختلف به برکت خون شهدا، نقش الهی امام(ره) و همچنین رهبری مقام معظم رهبری بوده است.

  نماینده ولی‌فقیه در استان بر ضرورت بازخوانی تاریخ انقلاب اسلامی ایران در ایام الله دهه فجر تاکید کرد.

  حجت‌الاسلام سعید مهدوی‌امین، مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان نیز در رابطه با پیروزی انقلاب گفت: تشکیل حکومت اسلامی هدف همه انبیا و اولیاء الهی بوده است تا در لوای این حکومت اسلامی به نشر دین و عدالت بپردازند.

  وی افزود: حکومت اسلامی نیز در ایران با نفس قدسی امام راحل، خون شهدا و حضور مردم تحقق پیدا کرد و اکنون انقلاب اسلامی امانتی است که در اختیار ما قرار داده شده بنابراین هرچقدر انقلاب را پاس بداریم خون شهدا و دستاوردهای انقلاب را پاس داشته‌ایم.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بر ضرورت پرداختن به دستاوردهای انقلاب تاکید و تصریح کرد: طی ۳۶ سالی که از عمر انقلاب می‌گذرد نقدها و سیاه‌نمایی‌هایی علیه آن اتفاق افتاده لذا باید دستاوردهای انقلاب را مطرح کرده و به مقایسه فعالیت‌های صورت گرفته در دوران بعد از انقلاب نسبت به قبل از انقلاب بپردازیم.

  مهدوی‌امین افزود: مقایسه خدمات دولت‌ها قبل و پس از انقلاب و مطرح شدن آن‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی فرصت مناسبی برای افزایش روحیه امید در مردم و بیان پیشرفت‌های صورت گرفته در کشور است.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 15 روز قبل
  1

  من هیچی نمی دونم

  مهدی 3 ماه قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید