توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چند روز بعد از تخمک گذاری پریود میشویم

  1 بازدید

  چند روز بعد از تخمک گذاری پریود میشویم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  زمان تخمک گذاری

  زمان تخمک گذاری

  یکی از دوره های زندگی زنان که با آن دست و پنجه نرم می کنند ؛ پریودی یا همان عادت ماهانه است . این دوره برای اغلب زنان با برخی از مشکلات همراه بوده که قابلیت حل آن را نیز ندارند . در واقع می توان گفت باید خیلی خوش شانس باشید تا پریودی راحتی داشته باشید .

  قاعدگی که نام دیگر پریود است یکی از چرخه های زندگی هر خانمی می باشد که از بلوغ تا یائسگی همراه او خواهد بود . در واقع می توان گفت عادت ماهانه یک تغییر و تحول فیزیولوژیکی می باشد که جهت بارداری و تولید مثل انجام خواهد شد .

  برخی از افراد بر این باور هستند که اگر زنی پریود نشود ، یعنی باردار است و یا برعکس . اما این فرضیه به طور قطع صحت ندارد ، زیرا در برخی از مواقع به دلیل مشکلات گوناگون خانم های باردار در دوران حاملگی خونریزی خواهند داشت .

  آیا تا به حال سیکل قاعدگی به گوشتان خورده است ؟ از سیکل قاعدگی چه اطلاعی دارید ؟ سیکل قاعدگی یا همان چرخه قاعدگی به آخرین روز پریودی تا اولین روز پریودی بعدی گفته می شود . در برخی از افراد این چرخه منظم بوده و در برخی دیگر نیز نامنظم است .

  در واقع متوسط سیکل قاعدگی 28 روز است اما در برخی از افراد بین 21 تا 35 روز نیز متغیر می باشد . زمان خونریزی در پریودی ممکن است 3 تا 7 روز طول بکشد اما اغلب خانم ها تنها 5 روز خونریزی دارند .

  لازم است بدانید که اغلب زنان یک بار در ماه تخمک گذاری انجام می دهند و همچنین افرادی که پریودی منظمی دارند ، روز 14 سیکل قاعدگی شان تخمک گذاری انجام خواهند داد .

  مفهوم تخمک گذاری چیست

  برخی از افراد تنها کلمه تخمک گذاری را شنیده اند و از مفهوم آن اطلاعی ندارند ، در واقع تخمک گذاری به آزاد شدن تخمک بالغ از تخمدان های زن گفته می شود . آیا از اهمیت قاعدگی منظم با خبر هستید ؟ در واقع قاعدگی مرتب بر تخمک گذاری نیز تاثیر مثبت خواهد گذاشت .

  در افرادی که پریودی منظم دارند تعداد روزهای سیکل قاعدگی یعنی فاصله این پریود تا پریود بعدی را منهای 14 کنید . 2 روز قبل و 2 روز بعد عددی که به دست می آید زمان تخمک گذاری می باشد . به مثال فرضی زیر توجه کنید :

  خانمی با چرخه قاعدگی 28 روزه را در نظر بگیرید ، ابتدا باید این عدد را منهای 14 کنید ؛ عدد بدست آمده همان چهارده است . دو روز قبل و بعد از آن را در نظر بگیرید ، یعنی روز دوازدهم و روز شانزدهم زمان تخمک گذاری است .

  در این روزها به دلیل تخمک گذاری که انجام می شود احتمال بارداری نیز بالاتر است . لازم است بدانید که تخمک بین 12 تا 48 ساعت توانایی بارداری دارد . اما افرادی که سیکل قاعدگی نامنظمی دارند ، چطور ؟ این افراد چگونه باید زمان تخمک گذاری خود را تشخیص دهند ؟

  به دلیل پریودی نامنظمی که دارند ، نمی توان زمان دقیق تخمک گذاری دقیق آن ها را مشخص کرد ، به همین دلیل برای فهمیدن این زمان باید به پزشک مراجعه کرده و تحت نظر او باشند .

  آیا می دانید چرا در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری بیشتر است ؟

  در زمان تخمک گذاری به دلیل افزایش سطح هورمون جنسی در بدن باعث تحریک فولیکول و آزاد شدن تخمک بالغ خواهد شد . افزایش این هورمون سبب لغزنده تر شدن سطح دهانه رحم خواهد شد و به همین دلیل مسیر رسیدن اسپرم به تخمک راحت تر خواهد شد .

  در نتیجه تخمک آزاد شده از یکی از لوله های فالوپ پایین رفته که تخمدان را به رحم متصل کند . می توان گفت تخمک آزاد شده 24 ساعت فرصت دارد تا در مسیرش از لوله های فالوپ به رحم ، با اسپرم برخورد کرده و لقاح انجام خواهد شد .

  در واقع می توان گفت حتی برای بارداری یا پیش گیری از بارداری باید زمان تخمک گذاری را مشخص کرده و برنامه ریزی های لازم برای بچه دار شدن نیز داشته باشید . از آن جا که اسپرم می تواند حدود 3 تا 5 روز زنده بماند بنابراین دانستن این زمان از اهمیت بسیاری برخوردار است .

  زوجین می توانند با دانستن زمان تخمک گذاری با برنامه ریزی درست ، داشتن رابطه جنسی و بررسی دیگر شرایط شانس بچه دار شدن خود را به میزان چشمگیری افزایش دهند .

  چه زمانی پس از تخمک گذاری پربود خواهیم شد ؟

  در افرادی که پریودی آن ها منظم است ، یعنی همانطور که در مثال قبل گفتیم ؛ سیکل قاعدگی آن ها 28 روز بوده و روز تخمک گذاری آن ها یعنی دو روز قبل و دو روز قبل از عدد 14 می باشد . معمولا بین 12 تا 16 روز بعد از تخمک گذاری خونریزی اتفاق خواهد افتاد .

  با یک مثال دیگر روز خونریزی پس از تخمک گذاری را شفاف سازی خواهیم کرد : به طور مثال فردی که سیکل قاعدگی 28 روزه دارد و روز 12 سیکل تخمک گذاری اش است ، 16 روز پس از آن خونریزی دارد .

  فرد دیگری که روز 16 سیکل تخمک گذاری اش است ، 12 روز بعد خونریزی خواهد داشت . مثال دیگری خواهیم گفت از فردی که سیکل قاعدگی شان 30 روزه است . 14 را باید از عدد 30 کم کرد ، دو روز بعد و دو روز قبل عدد 16 تخمک گذاری اتفاق خواهد افتاد .

  اگر تخمک گذاری در روز 14 باشد ، 16 روز بعد خونریزی اتفاق خواهد افتاد و اگر تخمک گذاری در روز 18 باشد ، 12 روز بعد فرد دچار خونریزی ماهیانه خواهد شد . همانطور که گفتیم پیش بینی روز تخمک گذاری در افرادی که پریودی نامنظم دارند سخت است به همین دلیل نمی توان روز خونریزی آن ها را نیز مشخص کرد .

  سوالات متداول

  ✔️ پس از تخمک گذاری ممکن است فرد خونریزی داشته باشد که در متن مقاله بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است .

  ✔️ با توجه به چرخه قاعدگی ، روز اول و آخر پریودی می توان زمان تخمگ گذاری را مشخص کرد که در متن مقاله بیشتر به جزئیات آن اشاره شده است .

  ✔️ به دلیل افزایش هورمون ها سطح دهانه رخم لیز بوده و به همین دلیل احتمال بارداری بیشتر است که در متن مقاله بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است .

  منبع مطلب : www.mosahab.com

  مدیر محترم سایت www.mosahab.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تست تعیین روز تخمک گذاری

  رها

  شنبه 15 مهر 1391 - 12:34

  سوال:

  باسلام و خسته نباشید

  من هر 38 روزی پریود میشم میخواستم زمان تخمک گذاری رو بدونم؟

  جواب:

  احتمالأ روز 24 می باشد ولی باز هم از کیت های تخمک گذاری از روز 18 سیکل استفاده کنید.

  مارال63

  یکشنبه 16 مهر 1391 - 10:21

  سوال:

  سلام و وقتتون بخیر. حدود 2 سال و نیم هست که متوجه شدم pco دارم و روزی 2 عدد متفورمین میخورم . 6 ماه پیش که سونوی داخلی انجام دادم هیچ نشانه ای از کیستها نبود و دکترم گفت که شما سایر علائمش رو دارید وباید داروها رو ادامه بدین.من میخوام از ماه آینده برای بارداری اقدام کنم با توجه به تاریخ قاعدگیهام که در ادامه براتون مینویسم بهتره از چه روزی برای استفاده از کیت اندازه گیری lh استفاده کنم.

  18خرداد - 23 تیر- 16 شهریور - 15 مهر . در ماه مرداد به دلیل ماه رمضان که قرصهای متفورمین رو ناقص میخوردم اصلا پریود نشدم. پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.

  جواب:

  بهتر است از روز هشتم سیکل شروع کنید.

  هستی

  یکشنبه 16 مهر 1391 - 21:28

  سوال:

  سلام من این کیت هارو تتونستم تهیه کنم

  به داروخانه بگوئید کیت اندازه گیری LH در ادرار می خواهید.

  من 12 مهرپریود شدم میشه نحوه محاسبه روز تخمک گذاری رو بگید؟

  سیکل تان اگر منظم باشد 14 روز مانده به سیکل بعدی روز تخمک گذاری محسوب می شود.

  گه روزی تخمک گذاریم هست؟و1روز بعد از پاک شدن میشه رابطه داشت؟یا چند روز بعد از تمام شدن پریود بهتره رابطه داشته باشیم تا احتمال خامله شدن صفر بشه؟ممنون

  تا 6 روز مانده به تخمک گذاری و 48 ساعت بعد از تخمک گذاری احتمال بارداری در سیکل های منظم خیلی کم می شود.

  مریم

  دوشنبه 17 مهر 1391 - 13:32

  سوال:

  ba salam kodam mark az in kitha motabar tar ast?

  man max 14 gerefte budam k mahe pish be man javab nadad!

  جواب:

  Acon

  خورشید

  سه شنبه 18 مهر 1391 - 07:49

  سوال:

  سلام.از سایت خوبتون ممنونم.یه سوال در مورد کیت تخمک گذاری دارم:در چه صورت خط تست ظاهر میشود؟حتما باید تخمک گذاری اتفاق بیفتد تا این خط ظاهر شود؟آیا ممکن است این خط در صورت عدم تخمک گذاری هم ظاهر شود؟

  جواب:

  خیر مثبت شدن این تست نشانه افزایش شدید هورمون LH بوده که فرمان آزاد سازی تخمک را می دهد و 18-12 ساعت بعد از مثبت شدن تست باید تخمک گذاری انجام شود. بنابراین مثبت شدن تست قبل از تخمک گذاری صورت می گیرد.

  شیرین11

  سه شنبه 18 مهر 1391 - 13:21

  سوال:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما.من 21 سالمه که دوساله ازدواج کردم و به صورت طبیعی جلوگیری کردیم چون ازدواج ما یه ازدواج فامیلی بود من و همسرم قبل از عقد ازمایش های مخصوص ژنتیک رو انجام دادیم که مشخص شد مشکلی نداریم.چند ماه پیش بود که من به دلیل سوزش واژن پیش دکتر رفتم که بعد از معاینه گفتن شما بدنت زخم داره اگر خواستی باردار بشی بیا فریز کنم .الان تقریبا بیشتر از یه ماهه که رفتم و فریز کردم . الان قریب به یک ماه که ما امیزش داشتیم اما باردار نشدم و این خیلی نگرانم کرده سیکل پریود من30 روزه اس اما نمیدونم باید چه موقع از کیت تخمک گذاری استفاده بکنم ممنون میشم...

  جواب:

  برای اطمینان از روز 8 سیکل شروع کنید.

  هستی

  چهارشنبه 19 مهر 1391 - 03:55

  سوال:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم چند روز بعد از پاک شدن از پریود میتوان رابطه داشت که مطمئن باشیم بارداری صورت نمیگیره ؟ با تشکر

  جواب:

  در سیکل های منظم 5 روز قبل و 2 روز بعد از تخمک گذاری ولی در سیکل های نامنظم ، اطمینانی وجود ندارد.

  مارال63

  شنبه 22 مهر 1391 - 07:06

  سوال:

  سلام من 10 روز پیش یه سوال پرسیدم ولی هنوز جوابش رو ندیدم احتمال داره به دستتون نرسیده باشه. چون این ماه قصد بارداری دارم نیاز به جواب فوری دارم.سوالم رو دومرتبه براتون میفرستم.اگه امکانش هست سریع جوابمو بدین ممنون.

  28 سالمه و 2 ساله که متوجه شدم pco دارم روز ی2 تا قرص متفورمین میخورم. 6 ماه پیش با انجام سونوی داخلی بهم گفتند که هیچ کیستی مشاهده نمیشه ولی پزشکم بهم گفت که این بیماری درمان دائم نداره وباید قرصها رو ادامه بدم.البته تاریخ عادتهام منظم نیست و میخوام از کیت اندازه گیری استفاده کنم. تاریخ عادتهام رو براتون مینویسم .خواهشا بهم بگید که از چه روزی...

  جواب:

  برای اطمینان از روز 8 سیکل شروع کنید.

  مارال63

  شنبه 22 مهر 1391 - 08:54

  سوال:

  ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینه که من تاریخ یکم اسفند 90 پریود شدم و تاریخ یازده اسفند یه سونوی داخلی انجام دادم و دکتر بهم گفت که دو تا تخمک داری. تاریخ 9 فروردیم 91 هم پریود شدم . آیا من اینقدر زود تخمک گذاری کردم و اینقدر دیر پریود شدم؟ از تاریخها مطمئن هستم ولی از تشخیص دکتر....!!!!

  جواب:

  وجود فولیکول به معنی انجام تخمک گذاری نیست. بدلیل تاخیر پریودی به احتمال زیاد اختلال هورمونی نیز دارید.

  ایناز

  شنبه 22 مهر 1391 - 13:33

  سوال:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما .من در تاریخ 18/07/1391 در روز تخمک گزاریم نزدیکی داشتم چند روز دیگر باید از بی بی چک استفاده کنم که بدونم حامله هستم یا نه .

  جواب:

  دوم آبان

  باران

  یکشنبه 23 مهر 1391 - 08:40

  سوال:

  با سلام آیا هفت روز بعد از تخمک گزاری حاملگی مشخص میشود ؟

  جواب:

  خیر

  ممو

  یکشنبه 23 مهر 1391 - 10:05

  سوال:

  سلام و روز بخیر

  با تشکر از سایت مفید و شما که همیشه با حوصله به نظرات جواب می دید.

  سوالی داشتم.با خوندن موارد بالا به این نتیجه رسیدم که حداقل یک تخمک بالای 18 میلی متر برای بارداری لازمه.اگر جواب ای.ام.اچ طبیعی باشه یعنی بالای 1/35 در دوران بعد از 30 سالگی باشه،نشونه اینه که تخمکهای قابل باروری بالای 18 میلیمتر هستن و ربطی به این موضوع داره؟

  جواب:

  بله

  ممو

  یکشنبه 23 مهر 1391 - 10:06

  سوال:

  یه سوال دیگه هم داشتم:

  من دوره سیکلم 30 و 31 روزه بود.اما از وقتی که اقدام به بارداری کردم دوره هام کوتاه شدن!یعنی با استفاده از کیت تخمک گذاری متوجه شدم که روز 12 روز تخمک گذاری منه.دلیل خاصی داره که سیکل من از 30 روزه به 25 روزه تغییر پیدا کرده؟

  جواب:

  معمولأ در زمانیکه فرد تصمیم به بارداری می گیرید به دلیل استرس کمی پریودش نا منظم می شود از کیت ها تخمک گذاری استفاده کرده و نگران نباشید.

  شیرین111

  یکشنبه 23 مهر 1391 - 15:03

  سوال:

  سلام عرض میکنم .ببخشید برایه من چند سواله دیگه پیش اومده.من هر ماه دهم اغازه عادتمه و شونزدهم عادتم تموم میشه چون اطلاعات زیادی از این تست ها ندارم میخواستم ببینم روز هشتم سیکل یعنی چند روز بعد از پریودم میشه؟من این ماه دهم عادت شدم روز هفدهم تست رو شروع کردم و تا الان ادامه دادم اما فقط یک خط بالا ظاهر میشه و یه خط خیلی مبهم پایین.بعد شما گفتین که از هشتم سیکل شروع کنم میخواستم ببینم تا چند روز باید انجامش بدم؟

  جواب:

  تقریبأ تا روز 19 سیکل یعنی 29 هر ماه ادامه دهید.

  بی بی گل

  یکشنبه 23 مهر 1391 - 15:56

  سوال:

  سلام، من این ماه می خوام اقدام به بارداری کنم و می خوام که از کیت های تخمک گذاری استفاده کنم، ولی پریودم در چند ماه گذشته به ترتیب 31 روزه، 30 روزه و الان 29 روزه شده ، از چه روزی باید از کیت تخمک گذاری استفاده کنم.مرسی

  جواب:

  از روز دهم سیکل

  شیرین111

  یکشنبه 23 مهر 1391 - 20:48

  سوال:

  با سلام.خواهش میکنم جوابم رو سریع بدین.من 10هرماه عادت میشم و 16پاک میشم من نمیفهمم هشتم سیکل چه موقع میشه برایه استفاده از تست.یعنی چند روز بعد از عادتم میشه؟؟؟

  جواب:

  2 روز بعد از پاک شدنتان

  ستایش

  دوشنبه 24 مهر 1391 - 05:14

  سوال:

  سلام خسته نباشید من1روز بعدازپاک شدن نزدیکی داشتم البته جلوگیری طبیعی انجام دادم اما میگن آب قبل از منی هم قدرت باروری داره.4 تا ال دی خوردم ازوقتی خوردم بدجور حالت تهوع دارم 12ساعت بعدش 4تا دیگه .تورور خدا بگید احتمال بارداری هست؟ آیا مایع قل از منی واقعا حاوی اسپرم هست؟ممنون

  جواب:

  خیلی کم

  بله سرشار از اسپرم است

  ساناز

  دوشنبه 24 مهر 1391 - 06:17

  سوال:

  باسلام،

  1)من از اردیبهشت امسال مراقبتهای قبل ازبارداری رو انجام دادم وازشهریور همخوابی بدون پیشگیری داشتم ولی هنوز باردار نشدم میخواستم بدونم تاچه زمانی بدنم ذخایراسید فولیک وآهنی که مصرف کردم رو حفظ میکنه؟حدود4ماه این مکملها رومصرف کردم.

  به مصرف اش ادامه دهید.

  2)برای تست بتا در ادرار یاخون ویابی بی چک آیابایدناشتا بود؟

  خیر

  باتشکرازپاسختان*

  ایناز

  دوشنبه 24 مهر 1391 - 07:16

  سوال:

  ببخشید که دوباره سوال میکنم اگه بخوام آزمایش خون بدم چه موقع مشخص میشود باردار هستم یا نه .

  جواب:

  12-14 روز بعد از تخمک گذاری

  ممو

  دوشنبه 24 مهر 1391 - 14:49

  سوال:

  شب شما بخیر...

  سوال دیگه ای دارم: بعد از مثبت شدن تست تخمکگذاری ،چند بار باید نزدیکی داشته باشیم؟یکبار کافی ست؟

  جواب:

  بهتر است تعداد بیشتر باشد.

  ستایش

  سه شنبه 25 مهر 1391 - 06:09

  سوال:

  سلام خسته نباشید 1 سوال داشتم من 12 مهر پریود شدم زمان تخمک گذاری من میشه 26؟ تو چه تاریخی نزدیکی نداشته باشم چون تا یک سال دیگه باردار نمیخوام بشم.ممنون

  جواب:

  اگر مطمئن هستید بین 21 تا 29 نزدیکی بدون محافظت انجام ندهید.

  بلا

  سه شنبه 25 مهر 1391 - 08:31

  سوال:

  سلام خسته نباشید .

  می خواستم بدونم آگه نزدیکی در زمان تخمک گذاری صورت بگیره جنین حتما پسر می شه یا نه ربطی نداره؟

  به احتمال 90% و با رعایت موارد دیگر در مقاله فوق پسر می شود.

  من یه دختر دارم و می خوام دوباره باردار بشم و خیلی می خوام یکی هم پسر داشته باشم می شه کمکم کنین .

  تنها روش 100% استفاده از تکنیک PGD می باشد که باید به مراکز ناباروری مراجعه کنید.

  مرسی از سایت خوبتون .

  بلا

  سه شنبه 25 مهر 1391 - 08:39

  سوال:

  ببخشید دوباره مزاحم شدم .

  روزهای پریود من از این قرار است .

  27فروردین،

  28اردیبهشت،

  خرداد نشدم،

  2تیر،

  5مرداد،

  5شهریور(21شهریور نزدیکی داشتم ولی باردار نشدم)،

  7مهر= می خواستم بدونم زمان تخمگذاری من چه موقعی است؟

  جواب:

  بدلیل نامنظمی پریود بهتر است از کیت های تخمک گذاری از روز دهم سیکل آغاز کنید.

  آسمان

  پنجشنبه 27 مهر 1391 - 19:52

  سوال:

  سلام

  ببخشید از روز دهم سیکل یعنی اینکه اگه 7 مهر اولین روز پریودیم بوده 16مهر میشه روز دهم سیکل؟درست متوجه شدم؟؟

  جواب:

  بله

  بلا

  جمعه 28 مهر 1391 - 09:49

  سوال:

  سلام،ببخشید انقدر سوال می پرسم .

  از روز دهم سیکل باید هر روز از این کیت استفاده کنم و تا کی و چند روز؟؟

  جواب:

  تا اولین روزی که تست مثبت می شود تست را ادامه دهید.

  ساینا

  چهارشنبه 26 مهر 1391 - 07:42

  سوال:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما .ببخشید من در تاریخ 1391/07/18 در روز تخمک گزاریم اقدام به بارداری کردم دقیقا ازچهار روز بعد یک درد خفیف زیر دلم قست چپ احساس میکردم و کمی ترشحات سفید رنگ از روز هشتم و نهم میبینم درد زیر دلم تو این دو روزه خیلی بهتر شده میخواستم بدنم آیا من باردارم و مشکلی ندارم.

  جواب:

  12 روز بعد از تخمک گذاری یک تست بتا انجام داده و جوابش را برایم بنویسید.

  لی لی

  چهارشنبه 26 مهر 1391 - 12:56

  سوال:

  با سلام

  من ماه قبل روز25 پریود شدم این ماه 26میشه بگین چه روزی روز تخمک گذاریمه من بعد از 6 سال تصمیم گرفتم بچه دار بشم و میخوام پسر بشه پس مهمه که حتما روز تخمک گذاری باشه شما لطف کنید بگید روز تخمک گذاری رو و اگر میشه راههای مطمین تعیین جنسیتم توضیح بدید البته ببخشید

  راستی من از ماه پیش شروع کردم به خوردن چیزای گرم و همسرم یعنی همش این چند سال ما مود غذایی گرم و مقوی خوردیم و ماه بعدی قصد بارداری دارم ممنون اگه بگین روز تخمک گذاریمو ماه بعدم میگم و اینکه چه کارای دیگری کنم واسه پسر دار شدن مرسی

  جواب:

  بهتر است از کیت تخمک گذاری استفاده کنید و مقاله فوق را بدقت بخوانید.

  ثمین

  چهارشنبه 26 مهر 1391 - 14:22

  سوال:

  با سلام خدمت شما من 10هر ماه پریود میشم و 16 پاک میشم سیکل عادتم 30 روزه اس باید از چه زمانی تست رو شروع کنم؟و تا چه زمانی ادامه بدم؟من این ماه از هشتم سیکلم شروع کردم و امروز 3روز استفاده از تستمه اما هنوز که هنوزه یه خط پررنگ بالاس یه کمرنگ پایین.من باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

  جواب:

  تا زمان مثبت شدن تست یعنی پررنگتر شدن خط تست نسبت به خط کنترل اقدام کنید.

  هستی

  چهارشنبه 26 مهر 1391 - 14:31

  سوال:

  سلام من 12 مهر پریود شدم و 18 پاک شدم. 25 و26 مهر دردی در سینه هام احساس کردم مربوط به تخمک گذاری هست ؟؟ یا چیز دیگه؟؟؟

  جواب:

  سیکل هایتان چند روزه است.

  هستی

  چهارشنبه 26 مهر 1391 - 15:37

  سوال:

  سلام دردناک شدن سینه در زمان تخمک گذاری طبیعی هست ؟ یا نشاندهنده چیز دیگری هست؟

  جواب:

  طبیعی است.

  بلا

  پنجشنبه 27 مهر 1391 - 19:57

  با تشکر از شما

  رها

  جمعه 28 مهر 1391 - 04:21

  سوال:

  سلام

  من 22 سالمه میخوام همین ماه باردار بشم

  رفتم بهداشت به من گفتن بعد از آخرین روز قاعدگی هر یک شب در میان نزدیکی کنم

  این نزدیکی های مکرر اگه سلول جنین شکل بگیره و من همینجور نزدیکی کنم بهش آسیبی نمیرسونه ؟؟؟؟

  جواب:

  خیر

  روشنک

  شنبه 29 مهر 1391 - 07:38

  سوال:

  سلام دیگه دارم فکر میکنم که همه این سوال و جوابها الکیه چون من چند بار سوال پرسیدم و کسی پاسخگو نبود

  جواب:

  اگر جواب سوالتان را نگرفته اید مجدد سوال تان را بگذارید.

  مدت زمان پاسخ به سوالاتتان بین 3 الی 7 روز می باشد. بنابراین از طرح سوالات اورژانسی خودداری نمائید و در این مواقع از پزشکتان سوال کنید.

  ساینا

  شنبه 29 مهر 1391 - 09:43

  سوال:

  با سلام و خسته نباشید من آخرین پریودیم 06/07/1391 بوده میخواستم بدونم تا به امروز من چند هفته باردارم

  جواب:

  فکر نمی کنم هنوز تست بارداری تان مثبت شده باشد.

  خورشید

  یکشنبه 30 مهر 1391 - 06:04

  سوال:

  سلام.من ماه پیش با استفاده از کیت تخمکگذاری روز تخمک گذاریم رو تعیین کردم و اقدام به بارداری کردم.روز 13 دوره ،نشانگر مثبت بود.روز 22 و 23 لکه بینی داشتم.از روز 25 ام به مدت 5 روز خونریزی داشتم.مثل دوران پریودی. این ماه پریود نشدم . تست بارداری دادم مثبت بود. می خواستم بدونم این خونریزی شدید که با درد هم همراه بود، طبیعی بوده؟ در ضمن من به علت درد زیاد از مفنامیک اسید هم استفاده کردم. خیلی نگران سلامتی جنین هستم.

  جواب:

  سریعأ با متخصص زنانتان مشورت کنید.

  ساینا

  یکشنبه 30 مهر 1391 - 15:44

  سوال:

  با سلام من در روز 27/07/1391 رفتم آمایش بتا دادم و جوابش 16.37 بود

  جواب:

  اگر در فواصل 48 ساعت مقدارش دو برابر شود نشانه رشد خوب داخل رحمی جنین می باشد.

  هستی

  دوشنبه 1 آبان 1391 - 08:10

  سوال:

  سلام من 1 ساله ازدواج کردم و روش پیشگیریم طبیعی بوده و تا حالا از هیچ قرصی استفاده نکردم حتی ال دی . تاریخ پریود هام 8شهریور 12 مهر هست در تاریخ 20 مهر از قرص ال دی به صورت اورژانس پیشگیری کردم برای اولین بار و امروز 30 مهر دچار خونریزی شدم میشه بگید علتش چیه؟

  جواب:

  اختلال هورمونی ناشی از مصرف قرص

  بلا

  دوشنبه 1 آبان 1391 - 22:17

  سوال:

  سلام، خسته نباشید .

  به نظر شما نرم افزار تقویم تخمکگذاری درست عمل می کنند؟ و تاریخهایی که برای زمان تخمکگذاری می دهند دقیق هستند ؟؟؟میشود به آنها اطمینان داشت ؟؟؟

  جواب:

  در افرادیکه سیکل های منظم دارند درست عمل می کند

  بلا

  دوشنبه 1 آبان 1391 - 22:26

  سوال:

  باعرض پوزش:

  می خواستم بدونم کیتهای تست تخمکگذاری خیلی دقیق هستند و میشه اطمینان کامل داشت ؟؟

  خیلی برام مهمه که لقاح دقیقا در روزهای تخمکگذاری انجام بشه !

  جواب:

  در خانمهائیکه پریودهای نامنظم دارند بهترین روش می باشد.

  ساینا

  سه شنبه 2 آبان 1391 - 08:40

  سوال:

  با سلام ببخشید تست حاملگی من مثبت شد میخواستم بدونم از تاریخ آخرین پریودیم که 06/07/1391 بوده من چند هفته باردارم

  جواب:

  تیتر تست بتا یتان چقدر بوده و پریودتان منظم بوده یا خیر

  هستی

  سه شنبه 2 آبان 1391 - 20:38

  سوال:

  سلام سوالی که پاسخ دادید( سلام من 1 ساله ازدواج کردم و روش پیشگیریم طبیعی بوده و تا حالا از هیچ قرصی استفاده نکردم حتی ال دی . تاریخ پریود هام 8شهریور 12 مهر هست در تاریخ 20 مهر از قرص ال دی به صورت اورژانس پیشگیری کردم برای اولین بار و امروز 30 مهر دچار خونریزی شدم میشه بگید علتش چیه؟)پممنون از پاسختون میخواستم بدونم الان این خونریزی پریود آبان محسوب میشه؟

  جواب:

  به هر حال بعد از مصرف این داروها به صورت موقت تا چند ماه دچار اختلال پریودی می شود که بعدأ بهبود می یابد.

  هستی

  سه شنبه 2 آبان 1391 - 20:44

  سوال:

  خونریزی بعداز استفاده از روش اورژانس پیشگیری نشان از عدم بارداری هست؟

  خیر

  پریود نامنظم میشه با این کار؟ اگه نامنظم بشه دوباره منظم میشه؟

  بله

  ممنون

  هستی

  چهارشنبه 3 آبان 1391 - 13:46

  سوال:

  پس میشه بگید چندروز بعداز این خونریزی از بی بی چک استفاده کنم واسه عدم بارداری؟

  جواب:

  سوالهایتان را کامل مطرح کنید.

  ساینا

  چهارشنبه 3 آبان 1391 - 15:53

  سوال:

  با سلام بله پریود منظمی دارم و میزان بتایم 875 میباشد میخواستم بدونم چند هفته باردار هستم و میخواستم بدونم دردهای زیر شکمی شبیه به پریود در اوایل بارداری طبیعی است ضمنا آخرین پریودم در تاریخ 06/07/1391 بوده است.

  جواب:

  4+2

  خیر ، پزشکتان را در جریان این دردها قرار دهید.

  حنانه

  چهارشنبه 3 آبان 1391 - 17:47

  سوال:

  سلام.شروع قاعدگی من در سه ماه گذشته روز اول هر ماه بود.دو ماه است که قصد بچه دار شدن دارم. اما حامله نشدم و این ماه 3 ابان پریود شدم.روز تخمک گذاری من چه روزی است؟برای پسر چه روزهایی نزدیکی مناسب است؟ممنون

  جواب:

  بهترین روش برای شما استفاده از کیت های تخمک گذاری می باشد.

  بهار7

  چهارشنبه 3 آبان 1391 - 20:20

  سوال:

  سلام خسته نباشید.....

  من قبلا ازتون سوال کردم و شما گفتید از روز 8 کیت رو استفاده کنم ..... من 28 مهر پریود شدم و 5آبان باید تست بزنم حالا میخواستم بدونم که در چه صورت تستم مثبت میشه؟؟؟؟؟(تا حالا از کیت استفاده نکردم اینم که گرفتم راهنما نداره)

  خط تست باید پررنگتر از خط کنترل شود.

  بعد فقط میدونم که از 10 صبح تا 4بعد از ظهر میشه تست زد درسته؟؟؟؟؟

  بله

  وقتی مثبت شد تا چند روز نزدیکی باید داشت؟؟؟

  16-36 ساعت بعد تخمک گذاری انجام می شود

  اگه باز بارداری صورت نگرفت مشکل از چیه؟؟؟؟

  باید تست های هورمونی تان و شوهرتان چک شود.

  دکتر برام سونو رنگی نوشته واسه ماه بعد.....

  نمیدونم ضرر داره یا نه؟؟؟؟؟

  خیر

  خیلی خیلی ممنون از لطف شما.......

  رها

  پنجشنبه 4 آبان 1391 - 14:47

  سوال:

  سلامـــ

  میشه بگین که تخمک و اسپرم هر کدوم تا چه مدت زنده میمونه ؟؟ یعنی تا چند وقت قابلیت لقاح رو دارن؟؟

  اسپرم در محیط واژن 5-3 روز

  تخمک یک روز

  و سوال بعدیم اینه که : وقتی من یک شب در میان بخوام نزدیکی کنم تا شروع قاعدگی بعدیم باید ادامه بدم این کار رو ؟؟؟

  تا 2 روز بعد از تخمک گذاری

  بهار7

  جمعه 5 آبان 1391 - 20:03

  سوال:

  سلام خسته نباشید.....

  میخواستم بدونم که با وجود سرما خوردگی و مصرف سفیکسیم و سیتریزین و بتامتازون و چنتا آمپول دیگه که نمیدونم اسمش چیه باز میشه واسه بچه دار شدن اقدام کرد البته یه روز بعدش؟؟؟

  خواهش میکنم زوتر جواب بدین مهلت ندارم!!!!!

  جواب:

  خیر

  بلا

  شنبه 6 آبان 1391 - 21:37

  سوال:

  سلام مرسی از جوابتان

  وقتی تخمک یک روز زنده می ماند چطوری تا دو رو بعداز تخمکگذاری احتمال بارداری وجود داره؟؟؟

  چون با انجام تمام تست ها زمان دقیق تخمک گذاری معلوم نیست بنابراین باید دو روز در نظر گرفته شود.

  شما شستشو باجوش شیرین را برای قلیائی کردن توصیه می کنید ؟آیا آسیبی به اسپرم نمی رسه؟

  خیر

  اگر تخمکگذاری انجام باشد همچنان خط تست پررنگتر از خط کنترل باقی می ماند ؟

  بله

  روزی چند بار تست کیت را انجام بدم؟

  یکبار

  هستی

  یکشنبه 7 آبان 1391 - 09:38

  سوال:

  سلام بعد از استفاده از فرص ال دی به صورت اورژانسی و بعداز چند روز که خونریزی شد واسه مطمئن شدن از عدم بارداری چند روز بعد از بی بی چک استفاده گنم خوبه؟

  جواب:

  چهارده روز بعد از نزدیکی

  بلا

  دوشنبه 8 آبان 1391 - 19:15

  سوال:

  سلام باز هم تشکر و خداقوت

  می خواستم بدونم وقتی جواب تست تخمکگذاری مثبت شد اولین نزدیکی باید 16 تا 36 ساعت بعدش صورت بگیره و یا تا ، 16تا36 ساعت وقت داریم که لقاح انجام بشه ؟؟؟

  جواب:

  بعد

  ثمین

  سه شنبه 9 آبان 1391 - 11:43

  سوال:

  سلام خسته نباشید خدمته شما.من اون روزایی رو که شما فرمودین برایه شروع تست اقدام کنم رو کردم و نزدیکی هم داشتم .فردا 10 شروع عادت هر ماهه منه اما هیچ علائمی ندارم میخواستم ببینم امکان داره من باردار باشم؟من میتونم امروز یا فردا اگه عادت نشدم از بی بی چک استفاده بکنم؟

  جواب:

  بله

  ثمین

  چهارشنبه 10 آبان 1391 - 14:45

  سوال:

  امروز 10شروع عادتمه از بی بی چک استفاده کردم اما فقط یه خط ظاهر شد که نشون دهنده ی اینه که باردار نیستم اما علائم پریودی هم ندارم من الان باید منتظر پریود شدن باشم؟لطفا راهنماییم کنین با تشکر از سایت خوب شما

  جواب:

  روز 28 سیکل تان تست بتا در خون انجام دهید.

  ساینا

  پنجشنبه 11 آبان 1391 - 13:03

  سوال:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما .من 5 هفته باردار هستم و از همان اوایل حاملگیم زیر شکمم درد میکرد و و قتی درد داشتم یه ترشحات سفید رنگی رو میدیدم دیروز رفتم دکتر برایم شیاف پروژسترون 400 تجویز کرد و بهم گفت استراحت داشته باش ضمنا من تا به امروز لکه بینی یا خونریزی نداشتم .میخواستم بدونم برا بچم مشکلی پیش نمیاد یا سقط نمیشه .از دیروز دارم از شیاف استفاده میکنم.

  جواب:

  ابتدا تحت صلاحدید پزشکتان در اولین زمان ممکن سونو انجام داده تا یک بررسی اولیه از جنین و طول سرویکس بدست آید.

  بهار7

  شنبه 13 آبان 1391 - 20:03

  سوال:

  سلام وقتتون بخیر....... .

  میخواستم بپرسم من کیت رو استفاده کردم از روز 8 تا 3 روز که هر 3 بار خط پایین پرنگ و خط بالا کمی کمرنگ تر بود یعنی جواب مثبته؟؟؟؟؟

  بعد تو همون شبها نزدیکی انجام شده درسته؟؟؟؟

  باتشکر از سایت خیلی خوبتون.......

  جواب:

  زمانی تست مثبت است که خط تست پررنگتر از خط کنترل باشد. معمولأ خط کنترل خط بالایی است از سمتی که نوار وارد ادرار می شود.

  ثمین

  یکشنبه 14 آبان 1391 - 15:50

  سوال:

  با سلام دوباره.من جمعه 12پریود شدم و روز اخر عادته من جمعه هفته ی اینده اس یعنی من 18 پاک میشم.برایه من سوالایی پیش اومده و اون اینکه این بار باز هم باید از تست تخمک گذاری استفاده بکنم؟

  بله

  یا یک شب در میون نزدیکی داشته باشم احتمال باردار شدنم هست؟

  بهتر است از کیت تخمک گذاری به همراه مورد فوق استفاده کنید.

  اگه قراره تست استفاده بکنم از کی شروع کنم و تا چه زمانی ادامه بدم؟

  از روز دهم

  و اینکه من اصلا نمیتونم به این باور برسم که خودمو مادر بدونم یعنی اعتماد به نفسم خیلی پایینه احساس میکنم هیچ وقت باردار نمیشم باید چیکار کنم؟

  مشاوره روانشناسی

  ستایش

  دوشنبه 15 آبان 1391 - 07:11

  سوال:

  سلام پریود هام در تاریخ 8مرداد 9 شهریور 12مهر بوده 20 مهر رابطه داشتم (جلوگیری طبیعی) مطمئن بودم که منی وارد بدنم نشده اما توسایتتون خوندم مایع قبل منی حاوی اسپرم هست نگران شدم و به روش اورژانس ال دی خوردم در30 مهر خونریزی داشتم که تا 6آبان ادامه داشت .الان 4روزه دارم از بی بی چک (11آبان تا 15)استفاده میکنم منفی هست مطمئن باشم باردار نیستم؟

  بله

  آیا آبان نباید دیگه پریود بشم ؟؟تورو خدا خیالمو راحت کنید چون تصمیم من و همسرم واسه سال بعد هست ممنونم

  بستگی به دوره سیکل تان دارد.

  فاطمه

  دوشنبه 15 آبان 1391 - 15:31

  سوال:

  با سلام و خسته نباشید

  من 3مهر و 30 مهر پریود شدم و شهریور ماه 6 ام پریود شدم می خواستم بدانم تاریخ تخمک گذاری من چه روزیه؟

  با سپاس از شما

  جواب:

  احتمالأ روز 13 یا 14 آبان

  نسیم 73

  پنجشنبه 18 آبان 1391 - 09:53

  سوال:

  با سلام

  من از 13 سالگی که پریود شدم همیشه پریودم نامنظم بوده. دو سال پیش رفتم دکتر زنان 6ماه قرص ld خوردم منظم شد اما بعد از اینکه قرص رو کنار گذاشتم دوباره نامنظم شد.

  4 ماه بازم پیش دکتر رفتم مدروکسی پروژسترون داد گفت از 12 پریود هرشب دوتا بخور اما تاریخ پریودام اینجوریه:

  25/5/91

  23/6/91

  23/7/91

  18/8/91

  دکتر برام تست اندومتریوز (CA125)هم نوشت منفی بود. تورو خدا بگین مشکل من چیه خیلی نگرانم؟ میخوام باردار بشم اما تا حالا نشدم.

  البته بهم دوتا آمپول HCG هم داد گفت همون شب 12 پریود بزنم اما نزدم برای بارداری.

  این داروها عوارض بدتری نداره؟

  جواب:

  بهتر است تمام تست های و سونوهایی که تاکنون انجام داده اید برایم بنویسید.

  خیر برای ازاد کردن تخمک گذاری استفاده می شود.

  بلا

  شنبه 20 آبان 1391 - 06:29

  سوال:

  بادرود

  اولین روز آخرین پریودی من 6 آبان بوده می خواستم بدونم اگر در این روزها باردار شوم بچه در چه ماهی به دنیا خواهد آمد؟

  موفق و بهروز باید

  جواب:

  مرداد 92

  مری

  شنبه 20 آبان 1391 - 08:18

  سوال:

  سلام . وقت شما بخیر

  من 31 ساله هستم و 4 ساله که ازدواج کردم و می خواهم اقدام به بارداری کنم. سه ماه قبل سونوگرافی کردم و در روز 13 سیکل بود اندازه فولیکول 17 mm بود وپزشک عمومی گفت همه چیز سالمه و طبیعی است ازمایش ادرار و خون هم طبیعی و سالم بود. دو ماه قبل هم نزدیکی بدون کاندوم داشتم اما باردار نشدم.

  برای معاینه به یک ماما مراجعه کردم گفت سالم هستم و زخم رحم هم ندارم اما وقتی سینه های من را خیلی فشار داد از سینه چپم به اندازه کمتر از یک قطره مثل اشک چشم ترشح کرد خانم ماما به من گفت که مهر مادری من زیاد است و ممکنه اصلا تخمک گذاری برای من اتفاق نیافته من...

  جواب:

  نگران نباشید در روز سوم سیکل تست های هورمونی به همراه پرولاکتین انجام داده و جوابش را برایم بنویسید.

  لیلیان خانمی

  یکشنبه 21 آبان 1391 - 21:45

  سوال:

  باسلام وخسته نباشید من این ماه دوره عادتم 31 روز بوده از کی باید کیت تخمک گذاری انجام بدم ممنون

  جواب:

  روز دوازدهم.

  محیا

  دوشنبه 22 آبان 1391 - 04:52

  سوال:

  سلام.

  میشه همزمان با حامله گی قرص فروس سولفات استفاده کرد؟

  ممنون

  جواب:

  بله

  بهناز

  دوشنبه 22 آبان 1391 - 08:33

  سوال:

  با سلام و خسته نباشید

  من موقع پریود زیر شکمم درد میکنه و اقدام به بارداری کردم الان از موقع پریودم چند روزه گذشته و فقط زیر شکمم بعضی اوقات درد خفیفی احساس می کنم آیا امکان داره باردار باشم یا نه

  جواب:

  بعید است باردار بشوید.

  بهناز

  چهارشنبه 24 آبان 1391 - 09:18

  سوال:

  یعنی اینقدر مطمئن هستید چون من الان 8 روزه از وقت پری گذشته

  جواب:

  اگر پریود تان نامنظم باشد هیچ اطمینانی وجود ندارد و باید تست بتا را در خون انجام دهید.

  مری

  دوشنبه 22 آبان 1391 - 16:59

  سوال:

  با سلام مجدد

  منظ.ر شما از روز سوم سیکل یعنی روز سوم پریودیم؟

  بله

  و تست هورمونی به همراه پرولاکتین را می شود کمی راجع به اون توضیح دهید.اگر برم آزمایشگاه بدون نسخه دکتر برایم انجام می دهند؟؟

  باید پزشک برایتان بنویسید و اطلاعات خوبی از وضعیت سیکل تان و ذخیره تخمک تان به ما می دهد.

  باز هم از سایت خونتون ممنون و متشکر

  خانم

  دوشنبه 22 آبان 1391 - 21:29

  سوال:

  سلام وخسته نباشید.

  من کم کاری تیرویید دارم.با قرص لووتیروکسین سدیم تقریبن کنترل شده وهفت ماهه پریدام سی وچهارروزه شدن.

  الان بنظر شما پریدهام مرتبن؟

  بله

  من چهار ماهه از گیت مکس 14استفاده میکنم.ازروز 18 پریدم هرروز ساعت 2بعداز ظهر تست میزنم معمولا روزای 21و22دو خط کمرنگه و روزای 23 پررنگتر میشه.روز 24 هم باز پررنگه.

  سوال

  الان روز تخمکگذاریم. کی میشه؟؟

  باید روز 20 یا 21 باشد ولی چرا کیت خوب جواب نداده می تواند ناشی از تعداد کم فولیکولهای در حال تحریک باشد که بهتر است یک سونوی تخمدان هم داشته باشید.

  آیا امکان داره تخمکگذاری فقط 10 ,11 روز با پرید بعدی فاصله داشته باشه؟

  فقط 14 روز

  ممنون میشم اگه جواب بدین چون میخوام ماه آذر لقاح داشته باشم وروز تخمکگذاری برا پسر دار شدن مهمه لطفا راهنماییم کنین.

  خانم

  دوشنبه 22 آبان 1391 - 21:33

  سوال:

  لطفا یه مارک خوب از گیتهای تخمک گذاری رو معرفی کنین که مطمین تره.

  ممنونم.

  جواب:

  Acon

  Anianiani

  سه شنبه 23 آبان 1391 - 08:46

  سوال:

  سلام

  من دوره های پریودم از فروردین تا حالا 2 بار 29 روزه 2 بار 28 روزه 1 بار 27 روزه و 4 بار 26 روزه بوده

  به نظرتون من باید کدوم رو حساب کنم

  جواب:

  بهتر است از کیت تخمک گذاری استفاده کنید و از روز هشتم

  سارا

  سه شنبه 23 آبان 1391 - 21:09

  سوال:

  سلام و خسته نباشید.چند روز پیش سوالم رو فرستادم و چون جواب نگرفتم دوباره می فرستم. پریود من در ماههای اخیر 30/1

  28/2

  24/3

  22/4

  23/5

  22/6

  18/7

  15/8

  بوده است.البته در یکی از ماهها از قرص ال دی به صورت اورژانسی استفاده کردم.چند ماه است که تصمیم به بارداری گرفتم،قبلا سیکل ماهانه منظمی تقریبا 28 روزه داشتم.سوال اینکه دوره های من چند روزه است؟

  نامنظم است

  چه موقعی از کیت تخمک گذاری استفاده کنم.از سایت خوبتون تشکر می کنم.ممنون میشم زودتر جواب بدین

  از روز نهم استفاده کنید.

  خانم

  چهارشنبه 24 آبان 1391 - 15:31

  سوال:

  سلام.ممنونم از پاسخهاتون.

  من سونویی برای مطمین شدن از سلامت تخمدان وکیست و اینجورچیزا دادم.وسالم نشون داده.حتی معاینه هم شدم الحمدولله نه عفونتی نه چیزی.

  سوال

  آیا امکان داره دچار تنبلی تخمدان شده باشم؟

  نتیجه تمام تست ها و سونوهایتان را برایم بنویسید.

  فرمودید سونوی تخمدان بدم.منظورتون واژینال اگه باشه دقیقا چندم پریدم بدم؟

  روز سوم پریود

  ببخشید زیاد سوال میکنم دکترم قرص متفورمین بهمراه کپسولا وقرصای دیگه برا تعیین جنسیت داده البته به همه ی مریضاش میده.

  سوال

  آیا با خوردن این قرصا دچارچند قلویی میشم؟

  احتمالش زیاد است.

  البته متفورمینو هنوز شروع نکردم ماه بعد شروع میکنم.میشه بگید متفورمین برای چی میده؟

  تحریک تخمک گذاری

  خیلی ممنونم که وقت...

  ثمین×

  چهارشنبه 24 آبان 1391 - 19:39

  سوال:

  سلام عرض میکنم.میخواستم بدونم ایا قبل از اقدام به بارداری نیازی هست که پیش دکتر زنان برم و ازمایشاتی انجام بدم یا نیازی نیست؟

  جواب:

  بله

  خانم

  پنجشنبه 25 آبان 1391 - 21:33

  سوال:

  باعرض سلام وخسته نباشید.

  فرموده بودید نتیجه ی سونومو براتون بنویسم.

  بشرح زیر میباشد:

  سونوگرافی رحم وتخمدان

  سایز رحم در برش میدساژیتال 80*38میلیمتر بوده ومنظره ی اکوی اندومتر ومیومتر در حد عادیست.ضخامت اکوی اندومتر 8/5میلیمتر است.سایز تخمدان راست29*15میلیمتر وتخمدان چپ 30*11 میلیمتر بوده واکونیژه تخمدانها در حد طبیعی است.ویک فولیکول اکوفری با قطر متوسط 10 میلیمتر در تخمدان راست ویک فولیکول اکوفری با قطر متوسط 9 میلیمتر.

  در تخمدان چپ دیده میشود .mass با مایع آزاد صفاقی در آندکسها دیده نشد.

  نظریه_ نوع مرض خاصی دیده نشد.

  ....... این سونومربوط به ت6 شهریوره که...

  جواب:

  سونوی تان که طبیعی است.

  خانم

  پنجشنبه 25 آبان 1391 - 22:07

  سوال:

  با سلام بقیه سوالام مونده هنوز ببخشید مزاحم میشم....

  پرید بعدیم 8/1 اتفاق افتاد بازم 12 روز بعد از تخمکگذاریم!نظرتون چیه؟

  احتمالأ نتیجه تست را خوب نتوانستید تفسیر کنید.

  اما نتیجه ی تستای این ماهد8/19 یه خط کمرنگ.8/20 خط کنترل پررنگتر از خط تست.وضعیت روزای 20,21,22 تقریبن مشابه.روز 23 پررنگتر ازروزای قبل وکمرنگترازخط کنترل.روز 24 دو خط کمرنگ.متاسفانه شهرکوچیک محل سکونتم تست تخمگذاری نداشتن بخرم...

  فک کنم اینماه تخمکگذاری نکردم!نظرتون چیه؟

  خواهشن مفصلجواب بدین من برا دکتر به مرکز استان میرم.اینجاسونوی واژینال نداره.باسونوی معمولی میشه روز دقیق آزادشدن تخمکوبفهمیم؟

  شماگفتین سوم پریدم بدم!دکترم گزپنجم یه...

  جواب:

  دقیقأ به من بگوئید سیکل تان چند روزه است و ایا منظم است یا خیر

  تمام آزمایشات و سونوهایی که تاکنون انجام داده اید را برایم بنویسید.

  خانم

  شنبه 27 آبان 1391 - 19:53

  سوال:

  شما نظرتونو راجع بع سونویی که براتون نوشتم نگفتید که اندازه فولیکول ها در روز 23 پریدم چه تفسیری میتونه داشته باشه؟اون سونو مربوط به روز 23 بریدم هست ومن 12 روز بعد از اون سونو پرید شدم.

  ممنون از حوصله ای که بخرج میدین.

  جواب:

  اندازه فولیکول در روز 23 فاقد ارزش است. بطور دقیق تمام آزمایشات و سونوهایتان را (با درج روزی از سیکل که تست انجام شده است).

  ثمین×

  پنجشنبه 25 آبان 1391 - 22:30

  سوالش:

  سلام دوباره و عرض خسته نباشید.من دو تا سوال داشتم که میخواستم ببینم باید چیکار کرد.مامان من 54سالشه بدنش فیبروم دارم و پیش دکتری که رفته گفتن که رحمش بزرگ شده میخوام ببینم که الان باید چیکار کنه ؟و سوال دوم اینکه زمانی که میخواد ادرارش رو تخلیه بکنه میگه احساس میکنم کامل تخلیه نمیشه و مثانه درد میگیره به نظر شما باید چیکار بکنه؟

  جواب:

  در هر دو حالت به یک متخصص زنان مراجعه کرده و در صورت صلاحدید ایشان عمل جراحی یا درمان دارویی باید انجام شود.

  ساینا

  جمعه 26 آبان 1391 - 06:06

  سوال:

  با سلام و خسته نباشید. آخرین پریودی من 06/07/1391 بوده میخواستم بدونم چند هفته باردارم .

  جواب:

  اگر سیکل تان منظم بوده باشد حدود 7 هفته

  مادر

  جمعه 26 آبان 1391 - 16:15

  سوال:

  با سلام وخسته نباشید با عرض پوذش ابتدا میخواهم چه طور متوجه خط تست و خط کنترل بشم من دوبسته تهیه کردم و متوجه نمیشم چون من همیشه 17-18 هرماه پریود میشم ضمناً 30سالمه الان هم قصد بارداری دارم این ماه هم 18ابان پریود شدم حالاروز تخمک گذاری من طبق فرمایشاتتون 15 میشه یا نه لطف کنی کمک و راهنماییم کنید چه طوری از از چک کنند تخمک استفاده کنم مرسی ممنون میشم هر چه زودتر جوابمو بدین مرسی

  جواب:

  مقاله مربوط به کیت تخمک گذاری را دقیق بخوانید و به احتمال زیاد روز تخمک گذاری شما روز 16 سیکل می باشد.

  بهار7

  یکشنبه 28 آبان 1391 - 14:07

  سوال:

  با عرض سلام و خسته نباشید ......

  میخواستم بدونم که من 28 مهر پریود شدم و با استفاده از کیت،روز تخمک گذاریمو پیدا کردم و برای بارداری اقدام کردم،حالا امروز 28 آبان هست و من پریود نشدم بی بی چک زدم منفی بود !!!! میشه بگید با این وجود باز ممکنه باردار باشم یا نه؟؟؟؟

  ممنون میشم هر چه زودتر جوابمو بدین،متشکرم...

  جواب:

  سریعأ یک تست بتا در خون انجام دهید.

  ساینا

  سه شنبه 30 آبان 1391 - 07:27

  سوال:

  با سلام و خسته نباشید .در هفته هفت بارداری هستم و از اوایل حاملگیم دل درد و ترشح داشتم در هفته چهار بارداری دکتر به من یک بسته شیاف پروژسترون داد .تا زمانی که استفاده میکردم خیلی خوب بود و بهتر شدم زمانی که دارویم تمام شد دوباره دل درد و ترشحم شروع شد به همین خاطر دوباره شیاف گرفتم و اسفاده کردم تا به حال دو بسته استفاده کرده ام میخواستم بدونم مشکلی برای جنینم نداره ؟وآیا شیاف پروژسترون چه مضراتی دارد.ممنونم

  جواب:

  مشکلی ایجاد نمی کند ولی بهتر است تحت صلاحدید پزشکتان داروی فوق را مصرف کنید.

  صبا

  سه شنبه 30 آبان 1391 - 14:00

  سوال:

  با سلام و تشکر از شما

  من 26 سالمه 7 ساله ازدواج کردم توی این مدت مرتب سونو وآزمایش دادم مشکلی نبوده تا 5 ماه پیش در یک ماه دو بار پریود شدم دکتر رفتم سونوی واژینال انجام دادم گفتن تخمدان چپم یه کیست 27میلی مشاهده شد که بعد از مصردو دوره قرص یاسمین به 17 میلی کاهش سایز داد دکترم گفتن بهتر باردار بشم بعد از انجام آزمایشات ... درضمن پریودهای من منظمه و28 روزه است آبان با استفاده از تست تخمک گذاری روز تخمک گذاری من روز 12 سیکلم بود نزدیکی کردم ام روز 18 آبان سر28 روز پریود شدم ودیروز که روز 12 سیکلم بود تست مثبت شد ونزدیکی کردیم . با این وجود چرا باردار نشدم

  جواب:

  وقتی روز 12 مثبت شود باید روز سیزدهم و چهاردهم نزدیکی کنید.

  تارا

  چهارشنبه 1 آذر 1391 - 06:06

  سوال:

  با سلام

  من 29 ساله ام

  5 ماه تصمیم به بارداری گرفتیم تقریبا بعد از پریود یک روز درمیان نزدیکی داشتیم در ضمن دو ماه پیش دکترم بهم گفت تو رحمم یه زخم کوچیک بود و کیست تخمدان چپ دارم که 4سانتی متره، از اون زمان پریوذم نامنظم شده آیا من مشکل بارداری دارم ؟

  جواب:

  زخم های دهانه رحم می تواند باعث ناباروری شود سعی کنید آنرا درمان کنید.

  کیست تخمدان هم اگر باعث اختلال هورمونی شود باید درمان شود.

  مری

  چهارشنبه 1 آذر 1391 - 15:07

  سوال:

  با سلام

  در مورد اینکه با نشستن در محلول اب و جوش شیرین رحم را قلیایی کنیم چند وقت قبل یک ماما به من گفت که باید بایک سرنگ این محلول را به داخل رحم بفرستی نشستن در محلول هیچ تاثیری ندارد

  حالا سوال من از خدمت شما این است ایا تزریق محلول جوش شیرین و اب به واژن و رحم مشکلی ایجاد نمی کند و اگر باردار شوم برای سلامتی جنین خطرناک نیست اساسا کدام یکی از این دو روش موثرتر و کم خطر تر است؟

  با تشکر فروان از وب سایت خوب و عالی شما و همینطور از اینکه به سوالات ما پاسخ می دهید

  جواب:

  روش سرنگ موثر تر است ولی خطری برای جنین ندارد.

  آوا

  چهارشنبه 1 آذر 1391 - 22:44

  سوال:

  Salam. Man 4salo nime ezdevaj kardam. Alan ghasde bardari daram. Az ghorse jelogiri estefad Nemikonam. va periodi ham 3tir 5mordad 22shahrivar 30 mehr bode. Az roze chandon az test lh estefade konam?

  جواب:

  از روز دهم

  بهناز

  سه شنبه 7 آذر 1391 - 10:08

  سوال:

  با سلام و خسته نباشید

  آیا در هفته هفتم حاملگی میشه جنین رو با سونوگرافی تشخیص داد

  بله

  و سوال دوم اینکه آزمایش بتا باید چقدر باشه تا جواب تست مثبت بشه

  بالای 25

  مهنا

  سه شنبه 7 آذر 1391 - 16:03

  سوال:

  سلام باعرض خسته نباشید به شما.

  آیا مارک مکس 14 قابل اطمینان هست؟

  قابل قبول است.

  من 3ماه پشت سرهم اول سیکلم سوم هر ماه بود ولی این دفعه29 آبان شد.از چه روزی تست رو شروع کنم؟

  از روز دهم آذر

  ممو

  سه شنبه 7 آذر 1391 - 16:43

  سوال:

  اول یه تشکر به خاطر اینکه اینقدر سریع و کامل به همه جواب می دید...

  اگه یادتون باشه من تو چند ماه اخیر که اقدام به بارداری کردم و از کیتهای تخمکگذاری استفاده کردم،پریودم نامنظم شده...همیشه پریود من روز 17 هر ماهه اما یه ماه 2 روز عقب افتاد(یعنی شد 19 هم)ماه بعد 6 روز زودتر شروع شد(یعنی 11 هم ماه) و ماه بعدش من 37 روز پریود نشدم و درست روز 17 پریود شدم.یعنی 11 هم یک ماه تا 17 هم ماه بعد پریود نشدم که فکر کردم باردارم و البته لکه بینی داشتم و رفتم تست بتا دادم که منفی بود.اما تو یه جایی از دوستی که باردار بود،شنیدم اگر پریودها بعد از اقدام به بارداری نامنظم...

  جواب:

  معمولأ اقدام به بارداری منجر به ایجاد استرس می شود که خودش منجر به اختلال در نظم پریودی می شود.

  ممو

  سه شنبه 7 آذر 1391 - 16:46

  سوال:

  خواهش می کنم به این سوالم هم جواب بدید.ماه پیش من از کیت تخمک گذاری استفاده کردم اما بعد از چند روز خط تست پر رنگ شد اما پررنگتر از خط کنترل نشد!یعنی هر دو به یه اندازه پر رنگ و قرمز شدن! این به این معنی ست که من ماه پیش تخمک گذاری نداشتم؟ چون خط تست پررنگتر نشد و رزهای بعد هم کمرنگ و کمرنگتر شد!

  جواب:

  از چه مارکی استفاده کردید.

  رز

  سه شنبه 7 آذر 1391 - 17:41

  سوال:

  سلام

  من تازه به شما پیوستم

  لطفا درباره نحوه استفاده از کیت lh راهنمایی ام کنید.

  مارک کیت Acon هست و هیچ راهنمایی نداره.

  ضمنا من تا حالا پریود 28 روزه داشتم اما دوره گذشته 31 روزه شد. کی از کیت استفاده کنم بهتره؟

  ممنون

  جواب:

  نحوه استفاده آن درست مانند بی بی چک است. با این شرط که بعد از 10 دقیقه جواب را بخوانید و خط کنترل باید پررنگتر از خط تست باشد.

  از روز دهم استفاده کنید.

  مارال63

  چهارشنبه 8 آذر 1391 - 07:53

  سوال:

  سلام وقتتون بخیر من روز 5 آذر ساعت 3 بعدازظهر از کیت استفاده کردم که هر دوتا خط واضح و صورتی پررنگ بودند.متاسفانه روزهای قبلش استفاده نکرده بودم تا تغییر رنگها رو متوجه بشم. چون نی نی پسر میخوام فرداش ساعت 4 بعد از ظهر نزدیکی داشتم، همینطور شب ساعت 11. همون روز دوباره از کیت استفاده کرده بودم که به نظرم خط تست یکم کمرنگتر از روز قبلش بود ولی هنوز واضح بود. فردای اون روز یعنی 7 آذر دوباره از کیت استفاده کردم واینبار کمرنگ شده بود.میخواستم بدونم دقیقا از زمان تخمک گذاری، lh کم میشه و کیت جواب منفی رو نشون میده؟یا اینکه ممکنه همون روز 5 آذر من تخمک گذاری...

  جواب:

  بعد از مثبت شدن تست معمولأ دو تا سه روز تست مثبت باقی مانده و بعد منفی می شود.

  احتمالأ تخمک گذاری شما زودتر بوده است.

  بهناز

  چهارشنبه 8 آذر 1391 - 09:24

  سوال:

  با سلام و خسته نباشید

  تست بتا در خون دادم و جوابش بصورت زیر است

  beta hcg......................) 300

  non pregnant: 0-10

  suspicious :10-50

  pregnant:)50

  منظور از علامت ( بزرگتر است

  در ضمن چون زیر شکمم هم گاهی اوقات درد میکردسونوگرافی رفتم و گفتن دیواره رحم ضخیمتر شده و کیست کوچک 24mmدر تخمدان چپ قرار دارد آیا این دردها میتونه علائم جایگزین شدن جنین باشه ؟

  یه سوال دیه هم داشتم من 17 مهر لکه بینیم شروع و در 21مهر پریود شدم الان چند هفته باردارم؟

  جواب:

  ابتدا دو تا تست تیتر بتا به فاصله 48 ساعت انجام داده و عددش را برایم بنویسید. چون نتیجه سونو با تاریخ پریودت هم خوانی ندارد

  مهنا

  پنجشنبه 9 آذر 1391 - 10:06

  سوال:

  سلام خسته نباشید من 3روز پیش سوال پرسیدم ولی جواب ندادید.مردادوشهریور ومهروآبان روزسوم اول پریودم بود ولی آذر ماه29ام پریود شدم .7و8 آذر از تست مکس14 استفاده کردم فقط یک خط پر رنگ شد.به نظرشماچه روزی اقدام کنم یا تست رو شروع کنم.آیا نیازی به سونو هست؟

  جواب:

  چطوری در 29 آذر پریود شدید؟؟؟؟

  از روز دهم سیکل تست تان را شروع کنید.

  به احتمال زیاد بین روزهای 15 تا 18 هر ماه امکان تخمک گذاری دارید

  Mahani

  جمعه 10 آذر 1391 - 08:32

  سوال:

  سلام من همیشه دوره پریودهامنظم و 28روزه بوده ولی از مهر ماه که اقدام داشتم پریودها عقب جلو شده ماه اول29 روزه ماه دوم 25 روزه و این ماه 26 روزه ضمنا طول دوره خونریزی هم کم شده 2 روزه شده و روز سوم بصورت لک و کمه خیلی .... ماه پیش که 25 روزه بودم روز 12 کیت مثبت شد ایا باید همون 12 اقدام کنم یا روز 14 ذر ضمن ایا کیت باید هر دوخطش پررنگ بشه

  جواب:

  تست را از روز هشتم شروع کنید.

  خط تست پررنگتر از خط کنترل باید باشد تا تست مثبت شود.

  صبا

  جمعه 10 آذر 1391 - 17:00

  سوال:

  سلام

  از جوابتون تشکر می کنم

  چرا روز 13 و 14 تست منفی میشه اگه بعد از دو ماه باردار نشم چون کیست دارم آیا به دکتر مراجعه کنم؟

  بله

  چه مارکی معتبر تره برای کیت تخمک گذاری؟

  Acon

  ستایش

  شنبه 11 آذر 1391 - 12:44

  سوال:

  سلام من و همسرم برنامه ریزی کردیم واسه اینکه فروردین اقدام کنیم واسه بچه دار شدن. میخواستم منو راهنمایی کنید که چه کارهایی رو باید انجام بدیم ما منظورم اینکه آیاآزمایش های خاصی باید بدیم ازقبل؟چه آزمایش هایی؟ و اینکه راهی هست برای اینکه دختر بشه؟ممنون

  جواب:

  بهتر است با یک متخصص زنان مشورت کرده تا چک آپ کامل شده و داروهای مورد لزوم را دریافت کنید.

  ممو

  یکشنبه 12 آذر 1391 - 15:35

  سوال:

  شب بخیر

  شما پرسیدید از چه مارکی برای کیت تخمکگذاری استفاده کردم،باید بگم از مارک آکون Acon

  استفاده کردم.حالا واقعا اگر پریود نامنظم بشه فولیکول کوچیک و ضعیف می شه؟؟؟ یعنی دیگه عمل لقاح انجام نمی شه؟؟؟

  ممنون می شم جواب بدید تا از نگرانیم کاسته شه...چون امسال مرداد ماه جواب ای.ام.اچ من 1/35 بود .و تو تمام آزمایشاتی که دادم هیچ مشکلی نداشتم و هورمونهام هم به اندازه و درست بود...فقط کمی آهنم پایین بود که الان 4 ماهه قرص آهن می خورم...

  جواب:

  با توجه به جواب AMH شما ذخیره فولیکول خوبی دارید و اگر تخمک گذاری هم داشته باشید جای نگرانی ندارد و سعی کنید استرس نداشته باشید.

  فریبا

  دوشنبه 13 آذر 1391 - 10:25

  سوال:

  سلام

  ترخدا هر چه زودتر جواب سوال منو بدید. دعاتون میکنم.

  من از اردیبهشت به این ور به ترتیب دوره های پریودم 28/40/31/30/28/31/33 و آخریش که تو تاریخ 6 آذر پریود شدم، 23 روزه بوده.

  من تو چه روزی از این کیت ها می تونم استفاده کنم؟

  جواب:

  از روز دهم استفاده کنید.

  مهنا

  دوشنبه 13 آذر 1391 - 12:06

  سوال:

  سلام ممنون از پاسخگویی .ببخشید منظورم 29 آبان بود نه آذر .اشتباه شد.امروز13 اذر 2خط تست به صورت واضح نه خیلی پر رنگ مشخص بودن .به نظرتون تخمک گذاری دارم ؟

  جواب:

  تتست مثبت است و 36-24 ساعت بعد تخمک گذاری انجام می شود.

  سارا

  دوشنبه 13 آذر 1391 - 15:16

  سوال:

  با سلام.وقت بخیر.من از کیت مکس 14 استفاده کردم و در روزهایی که دو خط صورتی واضح ظاهر شد و هم روزی که خط تست پررنگتر از خط کنترل شد برای بارداری اقدام کردم.امروز 13/9 و من باید پریود میشدم چون دو ماه قبل 15/8 و 18/7 پریود شده بودم، اما تا الان پریود نشدم! چند روزه که بدنم کمی ترشح داره البته رقیق هست و با ترشحات تخمک گذاری متفاوت هست. می خواستم بدونم این ترشحات طبیعی است؟ ممکنه باردار باشم

  جواب:

  بهتر است تست بتا در خون انجام دهید.

  ستایش

  شنبه 18 آذر 1391 - 06:53

  سوال:

  سلام پریود هام در تاریخ 8مرداد 9 شهریور 12مهر بوده 20 مهر رابطه داشتم (جلوگیری طبیعی) مطمئن بودم که منی وارد بدنم نشده اما توسایتتون خوندم مایع قبل منی حاوی اسپرم هست نگران شدم و به روش اورژانس ال دی خوردم در30 مهر خونریزی داشتم که تا 6آبان ادامه داشت و آبان دیگه پریود نشدم الان که 18 آذر هست هنوز پریود نشدم تست خون (بتا)دادم عددش 0.0 بود . خدارو شکر نه کیست دارم و نه عفونت میشه بگید چرا تا حالا نشدم پریود؟؟؟ممنونم

  جواب:

  بعد از خوردن ld اختلال هورمونی طبیعی است.

  بهار7

  یکشنبه 19 آذر 1391 - 16:19

  سوال:

  سلام خسته نباشید.

  من سه شنبه هفته گذشته آزمایش hsg دادم که جوابش به این صورت بود:

  محور رحم رترووسه و متمایل به راست است.

  کاویتی رحم دارای ابعاد و نمای طبیعی و فاقد filling defect است.

  هر دو لوله فالوپ از کنتراست پرشده اندو دیامتر نرمال دارند.

  از هر دو سمت spillage رخ داده است که بنفع باز بودن لوله هاست.

  کانال سرویکال دیلاته بنظر میرسد.

  حالا 5 روز از انجام این رادیو گرافی میگذره و البته بعد از اون هم داکسی سایکلین و مترونیدازول و یه آمپول سفتری اکسون زدم و قرصهام همنوز ادامه داره .... از اموز شروع به خونریزی کردم میخوام بدونم علتش چی میتونه باشه؟؟؟

  در ضمن من این...

  جواب:

  می تواند از عوارض این تست باشد ولی باز هم با پزشکتان مشورت کنید.

  این تست هیچ ارتباطی به تخمدان پلی کیستیک و یا تنبلی تخمدان ندارد.

  بلا

  دوشنبه 20 آذر 1391 - 16:31

  سوال:

  با درود

  اولین روز آخرین پریود من 4 آذر بود . از روز دهم سیکل تست رو شروع کردم . در روز 16 آذر تست دو خط پررنگ شد و در 17 آذر نزدیکی داشتم روز 18 آذر تست رو دوباره تکرار کردم که خط تست کمرنگ شده بود آیا نشانه بارداری است؟

  خیر

  آیا تخمک گذاری انجام شده ؟

  بدلیل آنکه تست منفی شده است نشانه کاهش LH است که به احتمال زیاد تخمک گذاری انجام شده است.

  خواهش می کنم زود جوابمو بدید .باتشکر از شما .

  سارا

  یکشنبه 26 آذر 1391 - 11:47

  سوال:

  خسته نباشید.چند روز پیش سوالم رو فرستادم ولی متاسفانه جواب نگرفتم.پریود من در ماههای اخیر24/3

  22/4

  23/5

  22/6

  18/7

  15/8

  15/9

  بوده است.آذر ماه از تست max14 استفاده کردم و برای بارداری اقدام کردم که بی نتیجه بود و با چند روز تاخیر پریود شدم.تقریبا دو روز پس از پریودم ترشح داشتم.از روز نهم سیکل از تست abon استفاده کردم روز اول دوخط که خط پایین کمرنگتر بود،روز دوم دوخط تقریبا همرنگ بود و روز سوم خط پایین پررنگتر بود.سوال اینکه چه روزی تخمک گذاری بوده؟

  یعنی روز یازدهم تست مثبت شده و تخمک گذاری تان روز دوازدهم می باشد.

  آیا تست ادامه داده شود؟

  خیر

  با توجه به اینکه ماه قبل سیکل ۳۰ روزه داشتم آیا ممکن است تخمک گذاری انقدر زود انجام شده باشد؟...

  بله چون کلأ سیکل هایت نامنظم می باشد.

  الهام

  سه شنبه 28 آذر 1391 - 19:35

  سوال:

  با سلام

  این دومین سوالی هست که از شما می پرسم. متاسفانه هنوز جواب اولی رو نگرفتم هرچند که تازه دیروز پرسیدم.

  راستش من پریودای منظم 27 یا 28 روزه داشتم اما از زمانیکه اقدام برای بارداری کردم عقب می ندازم مثلا دوره قبلیم 37 روزه بود. ماما بهم مدروکسی پروژسترون رو پیشنهاد کرد اما مشکل اینه که من به جای روز 16هم از روز 10هم شروع کردم. به نظر شما چی کار کنم که این رو روتین طبیعی من اثر منفی نذاره و آگه به خوردنش ادامه بدم تا چند روز و سوال آخر اینکه آیا امکان داره که این ماه تخمک گذاریم به همین دلیل انجام نشه؟

  جواب:

  وقتی اقدام به بارداری می کنید به طور طبیعی با استرس همراه است که خودش باعث مشکلاتی در پریود می شود. نگران نباشید و به تجویز پزشکتان عمل کنید.

  منبع مطلب : www.niloulab.com

  مدیر محترم سایت www.niloulab.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تعیین روز و زمان تخمک‌گذاری بعد از پریود | مادرشو

  تعیین روز و زمان تخمک‌گذاری بعد از پریود | مادرشو

  آشنایی با فرایند تخمک‌گذاری و علائم آن کمک می‌کند تا بتوانید با دقت بیشتری زمان تخمک‌گذاری خود را مشخص کنید و زمان‌های مناسب برای باروری را تشخیص دهید. نزدیکی در زمان تخمک‌گذاری شانس باردار شدن را به شدت افزایش می‌دهد. در این مطلب با فرایند تخمگ‌گذاری، علائم آن و همچنین نحوۀ تشخیص زمان تخمک‌گذاری آشنا خواهید شد. همچنین شما می‌توانید با اپلیکیشن بارداری مادرشو به شکلی بسیار ساده روزهای باروری و روز تخمک‌گذاری خود را تعیین کنید و بر اساس آن راحت و دقیق‌تر اقدام کنید.

  تشخیص زمان تخمک‌گذاری

  تخمک‌گذاری اتفاقی است که منجر به شروع عادت ماهانه می‌شود. مرحلۀ قبل از آزاد شدن تخمک، زمانی است که فولیکول‌های تخمدانی در حال رشد هستند و مرحلۀ فولیکولی نامیده می‌شود. چند فولیکول در تخمدان تحت تأثیر هورمون‌ها شروع به رشد می‌کنند و معمولاً تنها یک فولیکول به طور کامل رشد می‌کند. از این فولیکول یک تخمک تولید خواهد شد که در زمان تخمک‌گذاری آزاد می‌شود و قدرت باروری دارد.

  مرحلۀ پس از آزاد شدن تخمکیا تخمک‌گذاری نیز مرحلۀ لوتئال؛ Luteal Phase، نامیده می‌شود. تخمک آزادشده در این مرحله وارد لولۀ رحم می‌شود و از آنجا به سمت رحم حرکت می‌کند. بعد از آزادسازی تخمک، فولیکولی که تخمک را ایجاد کرده است تبدیل به جسم زرد می‌شود و شروع به تولید هورمون می‌کند. این هورمون باعث ضخیم شدن دیوارۀ رحم می‌شود. طی ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از تخمک‌گذاری، تخمک شروع به تجزیه شدن می‌کند و دیگر قادر به بارور شدن نخواهد بود. در صورت بارور نشدن تخمک، بعد از حدود ۱۴ روز، دیوارۀ رحم نیز شروع به ریختن می‌کند که شروع عادت ماهانه خواهد بود.

  تعیین زمان تخمک‌گذاری

  مدت مرحلۀ فولیکولی در هر زن ممکن است متغیر باشد اما مدت زمان فاز لوتئال که زمان پس از آزاد شدن تخمک تا شروع عادت ماهانه است، معمولاً از دوره‌ای تا دورۀ دیگر برای هر فرد ثابت است و به شکل معمول از ۱۲ تا ۱۶ روز و به طور متوسط ​​حدود ۱۴ روز طول می‌کشد. نامنظم بودن دوره‌های عادت ماهانۀ یک زن، معمولاً به این دلیل است که مرحلۀ فولیکولی که همان مرحلۀ تشکیل تخمک است بیشتر طول کشیده یا تخمک آزاد نشده است. طول مدت یک دورۀ عادت ماهانه ممکن است بین ۲۱ تا ۳۵ روز باشد. برخی خانم‌ها حتی دوره‌هایی را مشاهده می‌کنند که کوتاه‌تر یا طولانی‌تر از این زمان است، بنابراین ممکن است تخمک‌گذاری خیلی زودتر یا دیرتر از یک زمان مشخص اتفاق بیفتد.

  با این حال در صورت وجود یک دورۀ منظم، بسته به طول دورۀ لوئتال، معمولاً تخمک‌گذاری ۱۲ تا ۱۶ روز قبل از شروع دورۀ بعد اتفاق می‌افتد. به عنوان مثال تخمک‌گذاری در مورد خانمی که مرحلۀ لوتئال او ۱۲ روز است و دورۀ عادت ماهانۀ او ۳۵ روزه است، در روز ۲۳ بعد از شروع عادت ماهانه اتفاق می‌افتد. برای خانمی که زمان لوئتال او ۱۴ روز و دورۀ او ۲۸ روزه است، تخمک‌گذاری در روز ۱۴ بعد از شروع عادت ماهانه اتفاق خواهد افتاد.

  علائم شروع تخمک‌گذاری

  تنوع طول مدت فولیکولی، لوئتال و دورۀ عادت ماهانه در میان خانم‌ها باعث می‌شود که امکان استفاده از یک فرمول ریاضی ساده جهت تعیین زمان تخمک‌گذاری برای همۀ افراد به شکل یکسان وجود نداشته باشد. با این حال، هر زنی می‌تواند با دانستن علائم تخمک‌گذاری و تحت نظر گرفتن زمان شروع و طول دورۀ عادت ماهانه، زمان تخمک‌گذاری خود را به طور تقریبی تشخیص دهد. رشد فولیکول‌ها و آزاد شدن تخمک در اثر ترشح هورمون‌های متعدد کنترل می‌شود. ترشح این هورمون‌ها می‌تواند در بدن زن علائمی ایجاد کند که فرد با توجه به آنها می‌تواند زمان حدودی تخمک‌گذاری یا پایان آن را تشخیص دهد. برخی از علائم معمول شروع تخمک‌گذاری در زیر آمده است:

  ترشحات واژن: سطح استروژن بالا که نشان‌دهندۀ نزدیک شدن به زمان آزادسازی تخمک و تخمک‌گذاری است، منجر به افزایش ترشحات چسبناک سفید رنگی از واژن می‌شود که شبیه به سفیدۀ تخم‌مرغ خام است. همچنین بر اثر ترشح این هورمون دهانۀ رحم بالا می‌رود، نرم و باز می‌شود. کیت‌های تخمک‌گذاری خانگی نیز با اندازه‌گیری مقدار هورمون‌های استروژن و هورمون لوتئینه‌کننده یا lh در ادرار، زمان تخمک‌گذاری را تشخیص می‌دهد. زنان می‌توانند با بررسی ترشحات واژن در محدودۀ زمانی نزدیک به تخمک‌گذاری متوجه زمان تقریبی تخمک‌گذاری شوند.

  تغییرات دمای پایۀ بدن: بعد از پایان تخمک‌گذاری، هورمون پروژسترون ترشح‌شده باعث افزایش دمای پایۀ بدن می‌شود. اگرچه افزایش دمای پایۀ بدن نشان‌دهندۀ پایان تخمک‌گذاری است، اما با ثبت کردن دمای پایۀ بدن در یک یا چند دوره از عادت ماهانه می‌توانید زمان تخمک‌گذاری را در دوره‌های بعدی با دقت بیشتری حدس بزنید.

  اهمیت زمان تخمک‌گذاری

  طول عمر تخمک پس از تخمک‌گذاری بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت است و بعد از آن تخمک تجزیه می‌شود و بارور نخواهد شد. لقاح باید در مدت زمان ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از تخمک‌گذاری اتفاق بیفتد، به همین دلیل برای افزایش شانس باروری در هر دوره از تخمک‌گذاری لازم است هنگام تخمک‌گذاری، اسپرم‌ها در آن محل حضور داشته باشند تا بتوانند تخمک را بارور کنند. به همین دلیل، دانستن این موضوع که آیا تخمک‌گذاری انجام شده است و دقیقاً در چه زمانی انجام می‌شود، به زن و مرد کمک می‌کند که برای باردار شدن در زمان‌های درست نزدیکی جنسی داشته باشند.

  توجه به علائم تخمک‌گذاری و ثبت دمای پایۀ بدن، ترشحات و زمان شروع عادت ماهانه و طول دورۀ آن به زن کمک می‌کند که مدت زمان مرحلۀ لوتئال خود را تعیین کند. دانستن طول مرحلۀ لوتئال که دورۀ پس از آزاد شدن تخمک تا شروع عادت ماهانه است، به او کمک می‌کند که بداند چه موقعی باید منتظر شروع عادت ماهانۀ خود باشد و زمان‌های باروری خود را که شانس باردار شدن در آن زمان بالاست، به دقت بشناسد. همچنین او می‌تواند به درستی بداند که چه زمانی باید منتظر پاسخ مثبت تست بارداری باشد.

  منبع مطلب : madarsho.com

  مدیر محترم سایت madarsho.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  باران 21 روز قبل
  0

  سلام ببخشید امکان دار هیچ هفته بعد از تخمک گذاری پریود بشیم یا قرص مدروکسی باعث میشه ما زودتر پریود بشیم چون من سونوگرافی رفتم تخمگذاری روز ۱۵ پریودم بود من تو۲۳ پریودم باز پریود شدم

  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید