توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چند روز تاخیر در پریود نشانه بارداری است

  1 بازدید

  چند روز تاخیر در پریود نشانه بارداری است را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  از کجا بفهمم باردارم؟

  از کجا بفهمم باردارم؟

  بارداری,تست بارداری,نشا نه های بارداری

  هیچ چیز مثل این موضوع قلب زنی را که برای بارداری تلاش می‌کند، به تپش نمی‌اندازد. آیا من باردارم؟

   هیچ چیز مثل این موضوع قلب زنی را که برای بارداری تلاش می‌کند، به تپش نمی‌اندازد. آیا من باردارم؟ و فکر می‌کنید چند روز دیر شدن عادت ماهانه دلیلی برای بارداری است؟ اینطور نیست. برای اینکه واقعا بدانید باردار هستید یا نه نشانه‌های بیشتری از تعویق عادت ماهانه وجود دارد. بعضی وقت‌ها ممکن است عادت ماهانه شما به دلایل دیگری عقب افتاده باشد.

  ده نکته از شایع‌ترین علل تاخیر در عادت ماهانه

  ۱- استرس. استرس می‌تواند بر خیلی از مسائل زندگی تاثیر بگذارد از جمله عادت ماهانه. گاهی استرس بیش از حد باعث کاهش مقدار هورمون مسئول تخمک‌گذاری می‌شود و به این ترتیب عادت ماهانه به تاخیر می‌افتد.

  ۲- بیماری. یک بیماری کوتاه و ناگهانی یا حتی طولانی مدت می‌تواند بر زمان عادت ماهانه تاثیر بگذارد.

  ۳- تغییر در ساعات بدن. تغییر در برنامه‌های کاری مثل تغییر شیفت کاری از روز به شب یا برعکس، ساعات بدن را تغییر می‌دهد و موجب تاخیر عادت ماهانه می‌شود.

  ۴- تغییر در داروهای کنترل بارداری. گاهی تغییر در داروهای بارداری باعث تاخیر در عادت ماهانه می‌شود.

  ۵- اضافه وزن. داشتن وزن زیاد می‌تواند از طریق هورمونی چرخه‌های ماهانه را تغییر دهد یا حتی متوقف کند. بسیاری از زنان بعد از کم کردن وزن، دوباره به چرخه باروری و  مرتب بازمی‌گردند.

  ۶- کمبود وزن. اگر بدن شما به اندازه کافی چربی نداشته باشد عادت‌های ماهانه منظمی نخواهید داشت و گاهی اوقات همین موضوع می‌تواند شما را در آستانه توقف عادت ماهانه قرار دهد. به طور معمول با افزایش وزن می‌توان به برگشتن عادت‌های ماهانه کمک کرد. این علت در تاخیر عادت ماهانه اغلب در زنانی که به شدت بیرون از خانه کار می‌کنند یا ورزشکار حرفه‌ای هستند، رخ می‌دهد.

  ۷- محاسبه غلط. چرخه قاعدگی در هر خانمی متفاوت است. در حالی که کار‌شناسان معتقدند چرخه قاعدگی به طور متوسط ۲۸ روز است ولی درباره همه به این شکل نیست. گاهی اوقات فکر می‌کنید عادت ماهانه به تاخیر افتاده است در حالی که به سادگی دچار محاسبه غلط زمان عادت ماهانه شده‌اید.

  ۸- دوره پیش از یائسگی. دوره‌ای که خانم از سن باروری به سن غیر باروری می‌رود را دوره یائسگی می‌گویند. عادت‌های ماهانه در این دوران ممکن است زیاد‌تر یا کمتر شوند که البته این امر عادی نیست و اگر قصد بارداری ندارید بهتر است از یک روش جلوگیری مطمئن استفاده کنید چون تا مدتی هنوز احتمال باروری وجود دارد.

  ۹- یائسگی. زمانی است که شما به نقطه‌ای از زندگی می‌رسید که دیگر تخمک‌گذاری نمی‌کنید و یک رویداد طبیعی در زندگی است.

  ۱۰- بارداری. بالاخره! ممکن است تاخیر عادت ماهانه به دلیل باردار بودن شما باشد. یک تست ساده حاملگی مثل ادرار یا خون می‌تواند نشان دهد شما باردار هستید یا نه.

  احساس درد در رحم

  بسیاری از زنان در اوایل بارداری دردهای رحمی را احساس می‌کنند و این می‌تواند برای برخی نسبتا نگران کننده باشد. شایع‌ترین علت احساس درد در واقع مربوط به رشد رحم است. این درد طبیعی است و باید در یک بارداری سالم مورد انتظار باشد. یک احساس سنگینی در ناحیه رحم به وجود می‌آید که اغلب زنان آن را به احساس شروع هر لحظه عادت ماهانه توصیف می‌کنند. اگر در ادامه این درد‌ها هر کدام از موارد زیر را مشاهده کردید فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

  الف- لکه بینی یا خونریزی ب- درد یک طرفه

  ج- درد در حال افزایش یا درد شدید

  د- تهوع و استفراغ. تهوع صبحگاهی معمولا اولین علامت بارداری است که بیشتر زنان آن را تجربه می‌کنند و ممکن است به محض این‌که جواب تست بارداری مثبت بود، شروع شود.

  تغییر بافت سینه‌ها

  زمانی که برای اولین بار باردار می‌شوید تغییرات بافت سینه‌ها یکی از علائم مهم بارداری محسوب می‌شود. سینه‌ها در تغییر برای آماده‌سازی تغذیه کودک با شیر مادر هستند و برخی از شایع‌ترین تغییرات آن‌ها عبارتند از:

  الف-  درد در ناحیه سینه. این درد در 3 ماهه اول بارداری احساس می‌شود. برای برخی از زنان این درد یکی از نشانه‌های وقوع عادت ماهانه است. بنابراین ممکن است از نظر دور بماند.

  ب-  تغییرات نوک سینه.‌‌ همان طور که بارداری پیشرفت می‌کند ممکن است نوک سینه‌ها بزرگ‌تر و تیره‌تر شود. همچنین امکان دارد جوش‌ها یا نواحی سفید رنگی روی هاله قهوه‌ای اطراف نوک سینه‌ها مشاهده شود. وجود همه این موارد طبیعی است.

  ج- بزرگ‌تر شدن سینه‌ها. در اواخر 3 ماهه اول یا شروع 3 ماه دوم ممکن است مشاهده کنید که سینه‌ها شروع به رشد می‌کنند. این به این دلیل است که بافت‌های سینه برای تغذیه کودک آماده می‌شوند. در اواخر بارداری باید از یک لباس زیر مناسب استفاده کنید.

  د-  بیرون آمدن آغوز. آغوز اولین شیری است که بدن می‌سازد. آغوز هر چیزی را که نوزاد برای شروع زندگی نیاز دارد برای او تامین می‌کند. در اواخر بارداری ممکن است برخی از زنان متوجه شوند که این مایع طلایی رنگ از سینه‌های‌شان خارج می‌شود یا در نوک سینه یک ماده سخت ببیند، هر دوی آن‌ها آغوز است.

  ه- بدون تغییر در سینه. ممکن است شما یکی از زنانی باشید که فقط علائم خفیف در سینه یا هیچ علامتی نداشته باشید. نگران نباشید این ربطی به توانایی شما در داشتن یک بارداری موفق یا تغذیه نوزاد با شیر نخواهد داشت.

  ادرار مکرر

  ادرار مکرر می‌تواند یکی از علائم اولیه بارداری باشد. این علامت می‌تواند در اوایل بارداری شروع شود وتا 3 ماهه سوم ادامه پیدا کند. در هفته‌های اول بارداری ادرار اغلب به علت به کارگیری خون و مایعات اضافی در بارداری است که از طریق کلیه‌ها دفع می‌شود. همان‌طور که بارداری پیشرفت می‌کند نوزاد هم فشار بیشتری بر مثانه ایجاد می‌کند و باعث تکرر ادرار می‌شود. ادرار مکرر در بارداری به طور کلی نشان‌دهنده مشکل در مورد شما یا نوازد نیست. اگر چه ممکن است شما علائم زیر را تجربه کنید. اگر دچار عفونت دستگاه ادراری یا عفونت مثانه باشید:

  الف-سوزش هنگام ادرار،

  ب- تب،

  ج- دردهای شکمی،

  د- کمر درد،

  ه-  ادرار کردن زیاد.

  هوس‌های عجیب

  بسیاری از زنان در طول بارداری هوس‌های عجیب دارند. برخی مطالعات نشان می‌دهد بیشتر از ۶۸ درصد زنان در بخش‌هایی از بارداری ولع مصرف دارند. هوس‌ها می‌تواند چیزهای مختلف در افراد مختلف باشد. ما معمولا فکر می‌کنیم آنچه بدن ما هوس کرده همان چیزی است که ما برای سلامت به آن نیاز داریم. بعضی از هوس‌ها می‌توانند مضر باشند مثل مواد غیر غذایی و خطرناک، خاک رس، پودر رختشویی و....

  تغییرات پوستی

  فکر می‌کنید پوست‌تان بعد از این بارداری به شدت تغییر می‌کند؟ پاسخ این است: احتمالا بله. پوست هم به علت تغییرات هورمونی و هم تغییرات مکانیکی دچار دگرگونی می‌شود.

  نشانه‌های کشش پوست. این نوع نشانه‌ها احتمالا از مورد بحث‌ترین تغییرات پوستی در طول بارداری هستند که تقریبا هر زنی از آن‌ها می‌ترسد و درباره آن‌ها فکر می‌کند. این تغییرات پوستی معمولا در ۵۰ تا ۹۰ درصد همه زنان باردار در نیمه آخر بارداری ظاهر می‌شود. در حالی‌که اکثر این تغییرات روی قسمت پایین شکم خواهد بود ولی آن‌ها همچنین می‌توانند در ران‌ها، باسن، بازو‌ها و سینه‌ها نیز دیده شوند. این تغییرات اغلب به صورت فرورفتگی‌های کوچکی در پوست دیده می‌شوند. در زنانی که پوست‌شان روشن است رنگی مایل به صورتی دارند و در زنانی که پوست تیره دارند رنگ‌شان روشن‌تر از پوست اطراف‌شان است. آن‌ها جدایی کلاژن از پوست را منعکس می‌کنند در حالی که دردناک نیستند ولی ممکن است احساس سوزش یا خارش ایجاد کنند. درحالی‌که برخی از زنان سعی می‌کنند از کرم‌ها یا لوسیون‌های خاص استفاده کنند. حقیقت این است که شما نمی‌توانید کار زیادی در مورد این تغییرات انجام دهید. عواملی وجود دارد که به بروز این تغییرات دامن می‌زند:

  الف- خانواده (اگر خواهر یا مادر شما دچار این علائم شده باشند)

  ب- افزایش سدیم

  ج- وضعیت تغذیه‌ای

  د- قومیت و‌ نژاد

  این تغییرات در ‌‌نهایت بعد از تولد نوزاد محو می‌شوند و به خطوط نقره‌ای رنگ تبدیل می‌شوند. در حالی که بیشتر زنان بعد از مادر شدن به این خطوط فکر نمی‌کنند، بعضی دیگر می‌خواهد آن‌ها را بردارند. امروزه تکنیک‌های جدید و جراحی‌های متعددی برای برداشتن این خطوط وجود دارد.

  خط سیاه. خطی تیره رنگ است که به بالای رحم امتداد یافته است. معمولا در زنانی که برای اولین بار مادر شده‌اند حدود ماه سوم آشکار می‌شود. در زنانی که بیشتر از یک فرزند دارند و بارداری دوم یا سوم آن‌هاست، معمولا زود‌تر دیده می‌شود. هر چند همه زنان وجود این خط را تجربه نمی‌کنند ولی در باورهای خرافی اعتقاد بر این است که نوزاد پسر در راه است.

  جوش و آکنه. در واقع زنان درمی‌یابند هورمون‌های بارداری جوش‌های آن‌ها را دوباره زنده می‌کند و پوست آن‌ها چرب و مستعد جوش زدن است. اینجاست که باید از راه‌حل‌های دوران دبیرستان استفاده کرد. در واقع باید اطمینان داشته باشید که مقدار زیادی آب می‌نوشید، صورت‌تان را به اندازه کافی می‌شویید و از کارهایی که باعث بروز جوش می‌شود، پرهیز می‌کنید.

  خستگی

  خستگی در دوران بارداری چیزی است که در بسیاری از زنان تا پایان 3 ماهه آخر مورد انتظار است ولی به طور دقیق‌تر خستگی می‌تواند یک علامت اولیه در بارداری باشد. یکی از بزرگ‌ترین شکایت‌ها در دوره 3 ماهه اول این است که خستگی در شما چگونه می‌تواند باشد؟ خستگی بارداری صرفا احساس کسل بودن هنگام بیدار شدن از خواب نیست. برخی از زنان احساس می‌کنند در تمام اوقات خواب‌آلود هستند و این چیزی است که زندگی را مختل می‌کند. خبر خوب این‌که فقط در 3 ماهه اول باید فشار این علامت بارداری را تحمل کرد. خستگی بارداری می‌تواند از حدود‌‌ همان وقتی که جواب تست مثبت شد، شروع شود و تا آغاز 3 ماهه دوم برطرف شود در حالی که اکثر قریب به اتفاق زنان باردار دوباره این خستگی را در 3 ماهه آخر احساس خواهند کرد که معمولا به شدت اوایل بارداری نیست. راه‌هایی وجود دارد که با انجام آن‌ها می‌توانید تاحدودی با خستگی و خواب آلودگی مبارزه کنید:

  الف- هر وقت توانستید چرت کوتاهی بزنید ولی خیلی طولانی نباشد.

  ب- هر شب در زمان مشابهی به رختخواب بروید.

  ج- هر روز در زمان مشخصی از خواب بلند شوید.

  د- همیشه ورزش کنید، البته نه بعد از شام.

  ه- از نوشیدنی‌های کافئین‌دار اجتناب کنید.

  و- مواد غذایی و آبرسانی به بدن‌تان را بررسی کنید.

  ز- از نظر کم خونی آزمایش شوید.

  منبع:برترین ها

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  15 نشانه و علامت اولیه بارداری

  15 نشانه و علامت اولیه بارداری

  با اینکه آزمایش های بارداری و سونوگرافی تنها راه های تعیین بارداری هستند، علائم و نشانه های دیگری وجود دارد که شما می توانید به دنبال آن ها باشید. علائم اولیه بارداری شامل تأخیر در بیش از یک دوره عادت ماهانه است و علاوه بر این شامل تهوع صبحگاهی، حساسیت به بو و خستگی نیز می شود.

  علائم اولیه بارداری از چه زمانی آغاز می شوند؟

  با اینکه ممکن است عجیب به نظر برسد اما اولین هفته بارداری مطابق با تاریخ آخرین دوره قاعدگی است. آخرین دوره قاعدگی فرد، حتی اگر باردار هم نبوده است، هفته اول بارداری محسوب می شود.

  تاریخ زایمان مورد انتظار با استفاده از اولین روز آخرین دوره قاعدگی فرد محاسبه می شود. به همین دلیل، هفته های اول که ممکن است فرد علائمی نداشته باشد نیز در طول مدت 40 هفته ای بارداری احتساب می شود. حال می توانید با جزییات با علائم اولیه بارداری آشنا شوید:

  ۱- گرفتگی عضلانی و لکه

  علائم اولیه بارداری دختر

  از هفته اول تا چهارم، همه چیز هنوز در سطح سلولی اتفاق می افتد. تخمک لقاح یافته بلاستوسیست (یک گروه پر از مایعات از سلول) را که به ارگان ها و اعضای بدن تکوین می یابد، ایجاد می کند.

  حدود 10 تا 14 روز (هفته چهارم) پس از لقاح، بلاستوسیست در آندومتر (لایه ی پوشاننده ی رحم) لانه گزینی می کند. این فرایند می تواند موجب خونریزی لانه گزینی شود که ممکن است با یک دوره قاعدگی خفیف اشتباه گرفته شود.

  در اینجا برخی از علائم خونریزی لانه گزینی آورده شده است:

  از کشیدن سیگار، نوشیدن الکل یا مصرف داروهای غیرمجاز که با خونریزی شدید همراه هستند، خودداری کنید.

  ۲- تاخیر در قاعدگی

  علائم اولیه بارداری قبل از پریود

  پس از اتمام لانه گزینی، بدن تولید گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) را آغاز می کند. این هورمون به بدن در حفظ بارداری کمک می کند. همچنین به تخمدان ها دستور می دهد رهاسازی ماهیانه ی تخمک های بالغ را متوقف کنند.

  احتمالاً فرد چهار هفته پس از بارداری با تأخیر در قاعدگی روبرو خواهد شد. در صورت نامنظم بودن دوره ها لازم است به منظور تأیید، آزمایش بارداری صورت گیرد.

  اکثر تست های خانگی قادرند hCG را به محض ایجاد تأخیر هشت روزه در دوره ماهانه تشخیص دهند. آزمایش بارداری قادر به تشخیص سطح hCG در ادرار است و باردار بودن فرد را نشان می دهد.

  نکات

  ۳- افزایش درجه حرارت بدن

  علائم اولیه بارداری پسر

  افزایش دمای پایه بدن نیز ممکن است علامتی از بارداری باشد. درجه حرارت مرکزی بدن ممکن است حین ورزش یا در هوای گرم سریع تر افزایش پیدا کند. در این مدت، باید مطمئن شوید که آب بیشتری می نوشید و با احتیاط ورزش می کنید.

  4- خستگی

  خستگی می تواند در هر زمانی در طول دوران بارداری روی دهد. این علامت در اوایل بارداری بسیار شایع است. سطح پروژسترون بالا می رود که می تواند باعث خواب آلودگی در فرد شود.

  نکات

  ۵-: افزایش ضربان قلب

  علائم اولیه بارداری دوقلو

  در حدود هفته های هشتم تا دهم ممکن است ضربان قلب فرد سریعتر و پر قدرت تر باشد. تپش قلب و آریتمی در دوران بارداری شایع هستند. این مسئله به دلیل هورمون ها طبیعی است.

  افزایش جریان خون ناشی از جنین بعدها در دوران بارداری روی می دهد. در حالت ایده آل، کنترل و مراقبت پیش از بارداری آغاز می شود، اما در صورت وجود مشکلات زمینه ای قلبی، پزشک می تواند با تجویز دوز کم داروها به کنترل آن کمک کند.

  ۶- تغییرات ابتدایی سینه ها، سوزن سوزن شدن، درد، بزرگ شدن

  تغییرات پستان ممکن است بین هفته های 4 و 6 رخ دهد. به دلیل تغییرات هورمونی، احتمالاً سینه‌های فرد برجسته و متورم می شود. این تغییر ممکن است پس از چند هفته که بدن با هورمون‌ها سازگار شد، برطرف شود.

  تغییرات نیپل و پستان نیز ممکن است در حدود هفته یازدهم رخ دهد. هورمون ها همچنان منجر به رشد سینه ها می شوند. آئرول (ناحیه اطراف نوک پستان) ممکن است به رنگ تیره تری تغییر کرده و بزرگتر شود.

  در صورت داشتن سابقه ی آکنه پیش از بارداری، احتمال عود مجدد آن وجود داد.

  نکات

  ۷- تغییرات خلق و خو

  علائم اولیه بارداری

  میزان استروژن و پروژسترون در دوران بارداری زیاد است. این افزایش می تواند خلق و خوی فرد را تحت تأثیر قرار داده و وی را نسبت به معمول احساساتی تر یا واکنش پذیرتر کند. نوسانات خلقی در دوران بارداری شایع است و ممکن است موجب احساس افسردگی، تحریک پذیری، اضطراب و سرخوشی شود.

  8- تکرر ادرار و بی اختیاری

  در دوران بارداری، بدن میزان خونی که پمپاژ می شود را افزایش می دهد. این امر موجب می شود کلیه بیش تر از حد معمول به پردازش مایعات بپردازد که به مایعات بیشتر در مثانه منتهی می شود.

  هورمون ها همچنین نقش مهمی در سلامت مثانه دارند. ممکن است غالباً خود را درحال دویدن بسوی سرویس بهداشتی یا نشستی غیرارادی دریابید!

  نکات

  ۹- نفخ و یبوست

  مشابه علائم دوره قاعدگی، نفخ ممکن است در اوایل بارداری نیز روی دهد. این مسئله ممکن است ناشی از تغییرات هورمونی باشد که می تواند منجر به کاهش سرعت دستگاه گوارش شود. در نتیجه ی این امر ممکن است فرد احساس یبوست و انسداد داشته باشد.

  یبوست نیز می تواند در افزایش نفخ شکم مؤثر باشد.

  10- ناخوشی صبحگاهی، تهوع و استفراغ

  علائم اولیه بارداری

  حالت تهوع و ناخوشی صبحگاهی معمولاً در حدود هفته چهار تا شش روی می دهد. اگر چه این حالت ناخوشی صبحگاهی نامیده می شود، اما می‌تواند در هر زمانی در طول روز یا شب رخ دهد. دقیقاً مشخص نیست چه عواملی در ایجاد این حالات نقش دارند، اما ممکن است هورمون ها در این وضعیت مؤثر باشند.

  در سه ماهه اول بارداری، بسیاری از خانم ها تهوع صبحگاهی خفیف تا شدیدی را تجربه می کنند. این وضعیت ممکن است در انتهای سه ماهه اول شدیدتر شود، اما با ورود به سه ماهه دوم از شدت آن کاسته می شود.

  نکات

  11- فشار خون بالا و سرگیجه

  علائم اولیه بارداری در ivf

  در بیشتر موارد، فشار خون بالا یا طبیعی در مراحل اولیه بارداری با کاهش روبرو می شود. این امر به دلیل اتساع عروق خونی در فرد ممکن است با احساس سرگیجه همراه باشد.

  تشخیص فشار خون بالا ناشی از بارداری دشوارتر است. تقریباً همه موارد پر فشاری که در 20 هفته اول بروز می  یابد بیانگر مشکلات زمینه ای هستند. این حالت ممکن است در اوایل بارداری خود را نشان دهد، اما ممکن است از قبل نیز وجود داشته باشد.

  پزشک در اولین مراجعه برای کمک به تشخیص حد آستانه ی خواندن فشار خون طبیعی فشار خون فرد را اندازه گیری خواهد کرد.

  نکات

  ۱۲- حساسیت به بو و مواد غذایی

  علائم اولیه بارداری قبل از پریودی

  حساسیت بویایی از جمله علائم دوران ابتدایی بارداری است که اغلب اوقات خود را نشان می دهد. شواهد علمی کمی در مورد حساسیت به بو در سه ماهه اول وجود دارد. اما ممکن است حائز اهمیت باشد، چراکه حساسیت به بو منجر به تهوع و استفراغ می شود. همچنین ممکن است باعث ایجاد تنفر از برخی غذاها شود.

  یک مقاله ی مروری معتبر به بررسی گزارش های سال 1922 تا 2014 در مورد ارتباط بو و بارداری پرداخت. این محقق دریافت که زنان باردار تمایل داشتند از بوهای شدید مربوط به سه ماهه اول خود دوری کنند.

  [sibwp_form id=1]

  ۱۳- افزایش وزن

  افزایش وزن در پایان سه ماهه اول شایع تر است. ممکن است در چند ماه اول حدود 1 تا 4 پوند افزایش وزن روی دهد. میزان کالری مورد نیاز در اوایل بارداری نسبت به رژیم معمول تغییری نخواهد داشت، اما با پیشرفت بارداری افزایش می یابد.

  در مراحل بعدی، وزن بارداری عموماً در موارد زیر پخش می شود:

  ۱۴- سوزش سر دل

  علائم اولیه بارداری در هفته اول

  هورمون ها می توانند موجب شل شدن دریچه بین معده و مری شوند. این امر با در پی داشتن نشت اسید معده باعث سوزش سر دل می شود.

  نکات

  ۱۵- درخشان شدن و آکنه

  علائم اولیه بارداری در پریود نامنظم

  بسیاری از مردم ممکن است “گلگون شدن” تان را به شما گوشزد کنند. ترکیبی از افزایش حجم خون و افزایش سطح هورمون موجب می شود خون بیشتری در رگ ها جریان یابد. این امر باعث می شود که غدد چربی بدن بیش از حد کار کنند.

  این افزایش فعالیت غدد چربی بدن، ظاهری شاداب و براق به پوست می بخشد. اما از سوی دیگر ممکن است با بروز آکنه نیز همراه باشد.

  علائم اولیه بارداری در سه ماهه دوم کاهش می یابد

  بسیاری از تغییرات بدن و علائم اولیه بارداری که فرد در سه ماهه اول تجربه می کند، با رسیدن به سه ماهه دوم، محو می شوند. در مورد هرگونه علامتی که در زندگی روزمره شما اختلال ایجاد می کند با پزشک خود صحبت کنید. به اتفاق می توانید راهکاری برای برای تسکین و راحتی بارداری خود بیابید.

  منبع مطلب : www.darmankade.com

  مدیر محترم سایت www.darmankade.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چند روز بعد از تاخیر در پریود آزمایش خون بارداری و بی بی چک جواب می دهد؟

  چند روز بعد از تاخیر در پریود آزمایش خون بارداری و بی بی چک جواب می دهد؟

  استفاده از بی بی چک ساده ترین، سریع ترین و ارزان ترین شیوه برای تشخیص بارداری است و اگر در زمان درست خود استفاده شود می توان گفت نتیجه آن باآزمایش خون بارداری یکسان خواهد بود. برای تشخیص بارداری از دو تست استفاده می شود: آزمایش ادرار بارداری و آزمایش خون بارداری. با به تعویق افتادن پریود، اولین  چیزی که به ذهن فرد خطور می کند استفاده از تست بی بی چک است.

  تست بی بی چک را می توانید از داروخانه ها به راحتی تهیه نماید. برای استفاده از بی بی چک کافی است در یک ظرف تمیز نمونه ایی از ادرار را تهیه نمایید و سپس نوار تست را برای دو ثانیه در آن قرار دهید. اما معمولا پیشنهاد می شود تا 5 دقیقه صبر کنید.  اگر ادرار حاوی هورمون بارداری باشد دو خط پررنگ  بر روی نوار تست ظاهر خواهد شد و این به آن معنا است که بارداری اتفاق افتاده است و بهتر است در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید. در صورتی که بر روی نوار تست یک خط ظاهر شود عدم حاملگی را نشان می دهد. در ادامه در مورد بهترین زمان انجام آزمایش بارداری و بیبی چک صحبت شده است .

  تاخیر پریود و استفاده از بی بی چک

  گاهی اوقات ممکن است هیچ خطی را مشاهده نکنید. در این صورت احتمالا تست به اندازه کافی به ادرار آغشته نشده است. در این حالت باید از نوار تست جدید استفاده کنید. در برخی مواقع امکان دارد خط تست کم رنگ شود، در این صورت باید فرض را بارداری بگذارید و دوباره  آن تکرار کنید.معمولا در تست های بی بی چک دو نوار قرار دارد و بهتر است آزمایش ادراررا دو بار امتحان کنید تا درصد خطا به حداقل برسد.

  این تست را می توانید در هر ساعت از روز انجام دهید و برای انجام آن لازم نیست رژیم غذایی خاصی را رعایت کنید و یا ناشتا باشید. اما برای نتیجه بهتر توصیه می شود از اولین ادرار صبحگاهی استفاده شود. برای این منظور ابتدا اجازه دهید تا مقداری از ادرار تخلیه شود و سپس اقدام به نمونه گیری نمایید. تست های ادرار بارداری قابل اعتماد بوده و می توان گفت نتایج آنها در بسیاری از موارد مطمئن است. اما با این حال احتمال خطا در آنها وجود دارد.

  تاخیر در پریود آزمایش خون بارداری

  بی بی چک و زمان استفاده از آن

  بهترین زمان انجام آزمایش بارداری و بیبی چک چه زمانی است ؟ زمانی که بارداری رخ می دهد، هورمون hcg در بدن تولید می شود. این هورمون معمولا پس از یازده روز در خون قابل اندازه گیری است و می توان در این زمان اقدام به انجام آزمایش خون بارداری نمود. برای انجام این تست می توانید درخواست آزمایش خود را ثبت کنید تا نمونه خون گرفته شود.

  نتیجه آزمایش حداکثر در طی دو  روز به شما اعلام خواهد شد. برای انجام آزمایش خون بارداری شرایط خاصی نیاز نیست و می توانید در هر ساعت از شبانه روز اقدام به انجام آن نمایید. اما چنانچه از داروی خاصی استفاده می کنید، بهتر است پزشک را در جریان قرار دهید.  نمونه گیری توسط تکنسین آزمایشگاه می تواند در محل مورد نظر شما نیز انجام شود. از آنجا که سطح این هورمون از فردی به فرد دیگر متغیر است، بهتر است تا زمان پریودی خود صبر کنید و سپس اقدام نماید. در صورتی که برای انجام آزمایش خون بارداری عجله کنید، احتمال دارد با نتیجه منفی کاذب مواجه شوید.

  چنانچه می خواهید از بی بی چک برای تشخیص بارداری استفاده کنید، بهتر است حدود 20 تا 25 روز از دوره پریودی قبلی گذشته باشد. احتمال خطا در این بازه زمانی وجود دارد، به همین دلیل بهتر است سه تا چهار روز پس از به تعویق افتادن دوره پریودی از این تست استفاده نمایید. دقت کنید اگر به بروز حاملگی شک کرده اید اما نتیجه تست منفی است، بهتر است برای مطمئن شدن از آزمایش خون بارداری استفاده نمایید.

  گاهی اوقات پایین بودن میزان هورمون HCG  می تواند نتیجه را منفی نشان دهد. برای انجام تست ادرار از نوشیدن آب زیاد خودداری کنید، چون باعث رقیق شدن ادرار خواهد شد و همین امر باعث بروز خطا می شود. دقت داشته باشید اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که دوران پریودی نامنظمی دارند، تست بی بی چک نمی تواند معتبر باشد، بنابراین اگر از تاریخ پریود چند  روز گذشته است، اقدام به انجام آزمایش خون بارداری نمایید.

  چند روز بعد از تاخیر در پریود آزمایش خون و بی بی چک جواب می دهد؟

  بی بی چک و نتیجه منفی کاذب

  اولین دلیلی که باعث نتیجه منفی کاذب می شود، استفاده زودهنگام از تست بی بی چک است. برای مادر شدن از همان ابتدا باید صبور بودن را تمرین کنید. اگر از قبل تست ادرار را خریداری کرده اید، حتما به تاریخ آن توجه داشته باشید. تست هایی که باز شده باشند و یا تاریخ مصرف آنها گذشته باشد، قابل اطمینان نیستند و احتمالا باعث نتیجه منفی کاذب خواهند شد. تست های بی بی چک را بلافاصله پس از باز کردن مصرف کنید. چنانچه نمونه ادرار را به مدت طولانی در ظرف نگهداری کنید، احتمال اینکه با نتیجه منفی کاذب روبرو شوید بسیار زیاد است.

  تست های ادرای از درجه حساسیت های متفاوتی برخوردار هستند، بنابراین کیفیت آنها در ارائه نتیجه درست مهم است. نتیجه منفی کاذب گاهی به دلیل استفاده نادرست از نوار تست رخ می دهد. برخی از داروها مانند داروهای ادرار آور، صرع، متادون و آلرژی می توانند بر نتیجه تست تاثیر منفی داشته باشند. بارداری خارج رحمی نیز می تواند منجر به منفی شدن تست بی بی چک شود.

  اگر تست ادرار منفی است و شما همچنان احساس بارداری می کنید، بهتر است یک تا دو هفته بعد تست را دوباره تکرار کنید. اگر با وجود منفی شدن آزمایش، همچنان پریود نمی شوید، حتما به پزشک مراجعه کرده و آزمایش خون دهید.

  بی بی چک و نتایج کاذب مثبت

  استفاده از داروهای هورمونی که در آن از HCG استفاده می شود، می تواند نتیجه تست را مثبت کاذب نشان دهد. همچنین اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که تخمدان پلی کیستیک دارند، احتمال اینکه با نتیجه مثبت تست مواجه شوید وجود دارد، چون برخی از کیست ها اقدام به ترشح هورمون HCG می کنند. سقط جنین  و مشکلات اداری نیز باعث خواهد شد تا جواب تست مثبت نشان داده شود. عدم کیفیت بی بی چک نیز باعث بروز این مشکل خواهد شد.

  منبع مطلب : www.anyazma.com

  مدیر محترم سایت www.anyazma.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید