توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چند روش برای تعمیر کارت بانکی خم شده

  1 بازدید

  چند روش برای تعمیر کارت بانکی خم شده را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  2 روش تعمیر کارت های اعتباری و عابر بانک خم شده - انزل وب

  2 روش تعمیر کارت های اعتباری و عابر بانک خم شده - انزل وب

  امروزه استفاده از کارت های اعتباری و عابر بانک های مختلف جایگزین پول نقد شده است و امور روزانه نظر دریافت وجه، پرداخت، عبور و مرور و…به واسطه این کارت ها ساده تر شده است. گاهی بعد از استفاده از کارت اعتباری و به دلیل مشغله زیاد فراموش می کنیم که کارت ها را در جای مطمئن قرار دهیم و بر اثر نشست و برخاست یا فشار بیش از حد به این کارت ها آسیب میرسد. در این مواقع اولین راه حلی که به ذهن افراد میرسد تعویض کارت می باشد. اما بد نیست با استفاده از ترفندهایی که در ادامه معرفی می کنیم ابتدا شانس خود را برای تعمیر کارت امتحان کنید و اگر کاربردی نبود، نهایتا درخواست صدور کارت اعتباری المثنی بدهید.

  تعمیر عابر کارت و کارت های اعتباری خم شده

  How to Repair a Warped Credit Card

  همان طور که همیشه باید مراقب افرادی باشیم که با استفاده از روش های دزدی اطلاعات و کلاهبرداری در عابر بانک ها قصد سرقت از کاربران خودپرداز ها را دارند، باید در نگهداری از کارت اعتباری و عابربانک ها نیز دقت کافی داشته باشیم.

  استفاده از اتو برای صاف کردن کارت اعتباری هوشمند خم شده

  اتو وسیله مناسبی برای صاف کردن کارت های اعتباری است که بر اثر فشار خم شده اند. بدین منظور ابتدا اتو را روی دمای کم (ترجیحا درجه ۲ اتو)  و به صورت خشک تنظیم کنید. یک پاکت کاغذی یا هر سطح صافی را انتخاب کنید؛ طوری که از تماس مستقیم اتو با کارت جلوگیری کند.

  تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

  دقت کنید که قبل از قرار دادن کارت در پاک کاغذی یا هر سطح مشابه دیگر، جایگاه تراشه مغناطیسی کارت را مشخص کنید و از گرم کردن بیهوده سایر نقاط خودداری کنید.

  تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

  گرمارسانی به کارت را برای حدود ۳۰ ثانیه و به صورت مکرر ادامه دهید. اگر خمیدگی کارت برطرف نشده بود، مجددا این راه را امتحان کنید.

  تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

  در استفاده از اتو دقت داشته باشید که درجه اتو حتما ملایم باشد. کارت را به صورت مداوم بررسی کنید و اتو را حرکت دهید و ثابت روی کارت قرار ندهید.تماس مستقیم اتو با کارت آسیب بیشتری بدان وارد می کند. سطح زیر اتو حتما باید صاف باشد. اتو نباید با بخش های برجسته روی کارت نظیر اعداد تماس پیدا کند.

  استفاده از سشوار برای صاف کردن عابر کارت های خم شده

  کاربردهای شگفت انگیز سشوار این وسیله را به یک ابزار همه کاره تبدیل کرده است! ابتدا کارت را روی یک سطح ثابت و صاف قرار دهید که سشوار به خوبی به کارت نزدیک شود.

  تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

  قسمتی از کارت که خم شده است را مستقیما مقابل حرارت سشوار قرار دهید.

  تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

  سپس کارت را میان دو سطح صاف و سنگین مثل تعدادی کتاب قرار دهید.

  تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

  مدتی منتظر بمانید و سپس کارت را خارج کنید و تست کنید.

  تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

  در صورتی که روش های گفته شده برای تعمیر کارت بانکی یا اعتباری شما کارآمد نبود، برای صدور کارت المثنی به بانک مربوطه درخواست بدهید.

  تجربه و نظر شما ؟

  اگر تا به حال با مشکل خمیده شدن کارت بانکی و اعتباری رو به رو شدید، چه ترفندهایی را برای اصلاح آن به کار بردید؟ تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  منبع مطلب : anzalweb.ir

  مدیر محترم سایت anzalweb.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چگونه کارت اعتباری خم شده را تعمیر کنیم؟

  چگونه کارت اعتباری خم شده را تعمیر کنیم؟

  کارت اعتباری جزء مهمی از از زندگی و حرفه ی هر شخص شده است، اما بسیار پیش می آید به دلیل استفاده ی زیاد از این کارت ها، آسیب هایی به آنها وارد شود. یکی از آسیب های وارده خم شدن آن در جیب یا شکستن گوشه ای از آن است. اگر این مشکل برای شما هم پیش آمده است حتما میدانید که دستگاه های خودپرداز و pos ها معمولا این گرنه کارت ها را شناسایی نکرده و کار شما را راه نمی اندازند! در ادامه دو روش ساده برای تعمیر کارت اعتباری خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. با howcanu همراه باشید.

  وسایل مورد نیاز:

  مرحله ی اول

  اتو را به برق زده و آن را در حالت خشک (بدون رطوبت) در دمای پایین (درجه دوم) قرار دهید. اگر اتو شما اینگونه تنظیمات را ندارد میتوانید برای اطمینان از خشک بودن آن آب موجود در مخزن را خالی کنید.

  مرحله ی دوم

  کارت خم شده را در پاکت کاغذی قرار داده و هر دو را روی سطح صاف قرار دهید. توجه داشته باشید که پشت کارت به سمت بالا باشد چرا که در غیر این صورت احتمالا اعداد برجسته ی کارت با گرمای اتو از بین خواهند رفت. (به تصویر توجه کنید)
  نوار مغناطیسی مشکی رنگ مهم ترین بخش کارت اعتباری است که باید حتما از صاف بودن آن اطمینان حاصل کنید.

  مرحله ی سوم

  با اتوی از قبل گرم شده، بر روی کارت (که اکنون درپاکت کاغذی است) فشار بیاورید و تا حد اکثر ۳۰ ثانیه صبر کنید. سپس نتیجه ی کار را مشاهده کنید.

  نکته۱: در صورتی که کارت اعتباری هنوز خم بود میتوانید مراحل بالا را تکرار کنید.

  نکته ۲: به هیچ عنوان صفحه ی آهنی اتو را مستقیما با کارت تماس ندهید، چراکه احتمال ذوب شدن یا سوخت کارت اعتباری خواهد بود.

  وسایل مورد نیاز

  مرحله ی اول

  سشواری را انتخاب کنید که توانایی باددهی گرم را نیز داشته باشد. سپس سشوار را روشن کرده و کارت اعتباری را جلوی آن بگیرید. پس از گذشت چند ثانیه خواهید دید که قسمت بار خورد کاملاً شل و نرم شده است.

  مرحله ی دوم

  کارت را تا حد ممکن با دست صاف کنید و سپس آن را بر روی یک سطح صاف قرار داده و چند عدد کتاب قطور را روی آن قرار دهید. کتاب ها را ۲-۴ چهار دقیقه بر روی کارت قرار بدهید تا کارت کاملاً صاف شود.

  نکته ۱: این روش بایستی سریع انجام شود، در غیر اینصورت کارت سریعاً سرد شده و در حالت خم باقی خواهد ماند.

  نکته ۲: بعد از گرفتن کارت مقابل باد سشوار احتمال پاره شدن یا از هم گسیختگی کارت وجود دارد، پس از اعمال فشار مضاعف بر کارت خودداری کنید.

  منبع wikihow

  منبع مطلب : www.howcanu.com

  مدیر محترم سایت www.howcanu.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نگران کارت اعتباری خمیده ی خود نباشید

  نگران کارت اعتباری خمیده ی خود نباشید

  نگران کارت اعتباری خمیده ی خود نباشید

  امروزه به ندرت میتوانیم شخصی را پیدا کنیم که هیچ استفاده ای از کارت های اعتباری نکرده باشه و بسیاری از ما هم تقریبا هر روز با آنها سروکار داریم. حتما برای شما هم پیش آمده که آسیبی به کارت بانکی در جیبتون برسه و یا جایی نامناسب قرار بگیره و قسمتی از اون خم بشه. از اونجا که هیچ دستگاهی کارت اعتباری خمیده رو قبول نمیکنه راهی پیدا کردیم تا به اندازه ی ممکن کارتمون رو دوباره مورد قبول دستگاه خودپرداز قرار بدیم.

  1_ اول دقت داشته باشید که هنگام استفاده از اتو در مخزن آب آن هیچ آبی وجود نداشته باشه و اصلا در حالت بخار قرار نگیره.
  بعد از اینکه مطمئن شدید حرارت اتو رو در کمترین حالت قرار بدین.
  فقط کمی حرارت خشک برای ما کافیست.

  2_ اگر کاغذ شما یک کاغذ معمولی است آن را از وسط تا کنید و کارت را بین دو کاغذ قرارد دهید.
  اما بهتر است از پاکتی کاغذی استفاده کنید و کارت را درون آن بگذارید.
  حتما میدانید اعداد جلوی کارت بسیار مهم اند و باحرارتی که اتو دارد ممکنه که ازبین بروند.
  پس پشت کارت را رو به بالا قرار بدید و حتما از صاف بودن سطح زیر اون مطمئن بشید.

  3_ اتو را از قبل گرم میکنیم.
  با حرارت ملایم آت را روی پاکت و کارتمون قرار میدیم و تا سی ثانیه صبر میکنیم.
  مواظب باشید بیشتر از این طول نکشه.
  حالا میتونید کارت صاف خودتونو بردارید.
  دقت داشته باشید مهمترین قسمت کارت نوار تیره ی پشت آن است پس حتما باید کامل صاف شده باشد.

  نکته دیگه اینکه جنس آهنی که قسمت گرم اتو داره بدون شک اگه با کارت تماس مستقیم داشته باشه اونو میسوزونه و ذوب شدن آن میتونه خطرات احتمالی زیادی داشته باشه پس این نکته رو حتما مدنظر بگیرید که تماس مستقیم ندهید.

  کاربرد سشوار:

  برای این کار ما به یک سشوار و تعدادی کتاب و سطحی صاف احتیاج داریم

  1_ از گرمای سشوار خود مطمئن بشید، سشوارتون باید حرارت لازم را داشته باشه و خیلی ضعیف نباشه، برای این مرحله کارتتون رو در مقابل باد گرم سشوار نگهدارید تا مشاهده کنید که قسمتی که باد خورده منعطف و نرم شده، اینکار رو بمدت چند ثانیه و کمتر از یک دقیقه باید انجام داد.


  2_در این مرحله از دستانتان کمک بگیرید و کارتو روی سطح صاف قرار بدید، با انگشتانتون سعی کنید تا جایی که ممکنه کارت رو صاف کنید درست مانند تصویر:

  حالا نوبت کتابهای قطورتان است، کتابها رو روی کارت به مدت دو تا چهار دقیقه قرار بدید.
  حتما از صاف بودن سطح زیر کتاب هاتون مطمئن باشد.

  نکته مهم سرعت عمل در کار هست، خیلی واضحه که اگه اینکار سریع انجام نشه کارت دوباره سرد میشه و انعطاف و نرمی خودشو از دست میده پس تا گرم است آن را زیر کتابها قرار بدید. مواظب باشید فشار زیادی با انگشت و دستتان به کارت وارد نکنید چون حرارت خودش احتمال پاره شدن کارت ایجاد میکنه و اگر فشار زیادی به کارت اعتباری خمیده بیارید کارتون بی فایده میشه.

  منبع: howcanu

  منبع مطلب : moobmoo.com

  مدیر محترم سایت moobmoo.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 21 روز قبل
  -1

  من کارتم خط مشکی. یک خوره خش افتاده چی کارکنم

  حسن 1 سال قبل
  0

  چگونه کارت شکسته سوخت را تهمیر کنم؟

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  چگونه کارت شکسته سوحت را تعمیر کنم ؟

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  اگراتویاسشواردردست رست نبودکتری که گرم باش همین کاروانجام میدامابادقت خطرش هم کمتر

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید