توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چه غذاهایی باعث دوقلوزایی میشود

  1 بازدید

  چه غذاهایی باعث دوقلوزایی میشود را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  چه غذاهایی باعث دوقلو زایی میشود؟

  چه غذاهایی باعث دوقلوزایی میشود؟

  چه غذاهایی باعث دوقلوزایی میشود؟

  یک فرزند شادی بسیار زیادی به زندگی شما ارمغان می آورد و دوقلو باعث می شود احساس کنید در صدر جهان قرار دارید. اما همه والدین دیدگاه مشابهی ندارند. بسیاری از والدین از فکر کردن به دوقلوها یا فرزند بیشتر نگران می شوند و هراس دارند، در حالی که دیگران به شدت دوقلو می خواهند. آیا شما و همسرتان در گروه دوم هستید؟ نه تنها ژنهای شما در این مسئله سهم دارند بلکه عادت های غذایی شما نیز باعث دوقلوزایی می شود.

  غذایی که باعث دوقلوزایی می شود؟

  راه طبیعی بهترین راه است و اگر قصد دارید دوقلو داشته باشید، بهتر است تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید. اگر همیشه رویای دوقلو داشتن داشته اید، خوردن غذاهای زیر می تواند رویای شما را تحقق بخشد. در اینجا لیستی از غذاها برای افزایش احتمال بارداری دوقلو ذکر شده است:

  1. سیب زمینی شیرین

  در یکی از مطالعات، مشاهده شد مردم قبیله Yoruba در نیجریه، نرخ بالایبارداری دوقلوداشتند. به این نتیجه رسیدم که این امر به دلیل میزان بیشتر سیب زمینی شیرین در رژیم غذایی آنها بود. سیب زمینی شیرین منبع غنی از پروژسترون و فیتواستروژن است و این مسئله ممکن است منجر بهتخمک گذاریبیشتر شود. بنابراین، مقدار بالای سیب زمینی شیرین در رژیم غذایی به عنوان یک علت احتمالی دوقلوزایی گزارش شده است.

  2. اسید فولیک را در رژیم غذایی خود قرار دهید

  اسید فولیک یکی از الزامات اصلی رشد جنین است و پزشک شما ممکن است علاوه بر ویتامین های دیگر در دوران بارداری، مکمل های اسید فولیک را تجویز کند. به غیر از این، پیشنهاد می شود خانم هایی که در حال تلاش برای باردار شدن هستند باید اسید فولیک را به صورت منظم مصرف کنند تا احتمال بارداری آن ها افزایش یابد. محققان همچنین ثابت کرده اند که مصرف مقدار مشخصی از اسید فولیک ممکن است موجب افزایش احتمال دوقلوزایی شود. آووکادو، اسفناج، کلم بروکلی و مارچوبه منبع خوبی از اسید فولیک هستند. 

  3. مصرف لبنیات را افزایش دهید

  در یک مطالعه، مشخص شد زنانی که بیشتر مشتقات لبنی مصرف می کنند، نسبت به خانم هایی که شیر و محصولات لبنی کمتر مصرف می کنند، 5 برابر بیشتر شانس دوقلوزایی دارند. دیده شد مصرف شیر و سایر محصولات لبنی، نوع خاصی از پروتئین را افزایش می دهد که به نام فاکتور رشد انسولین مانند نامیده می شود. این نوع پروتئین در شیر گاو وجود دارد و همچنین می تواند از سایر محصولات حیوانی به دست آید. وقتی شیر بیشتری مصرف میکنید تخمدانها تخمک بیشتری آزاد می کنند.

  4. مصرف بیشتر کربوهیدرات های پیچیده 

  اگر می خواهید دوقلو داشته باشید، کربوهیدرات های پیچیده گزینه خوبی هستند. کربوهیدرات ها برای بدن شما مناسب است و ایده خوبی است که کربوهیدرات های پیچیده در رژیم غذایی خود جای دهید. اقلام غذایی مانند لوبیا، غلات و سبزیجات منبع عالی از کربوهیدراتهای پیچیده هستند. با مصرف این رژیم غذایی احتمال دوقلوزایی افزایش نمی یابد، اما رژیم غذایی حاوی کربوهیدراتهای پیچیده باعث جلوگیری از نقایص مادرزادی عصبی در نوزادان می شود.

  5. مصرف مغز آناناس در رژیم غذایی 

  آناناس روشی عالی برای افزایش احتمال دوقلوزایی است. می توانید مغز میوه آناناس را در رژیم غذایی خود قرار دهید. حضور برملائین، که یک نوع پروتئین در آناناس است، به تخمک گذاری و لقاح کمک می کند.

  اضافه کردن غذاهای فوق به رژیم غذایی ممکن است به دوقلوزایی کمک کند. با این حال، پیش از مصرف این مواد غذایی و تغییر رژیم بارداری با پزشک خود تماس بگیرید.

  همراه با تغییرات غذایی توصیه می شود تغییراتی در شیوه زندگی خود ایجاد کنید. اگر کم وزن هستید یا وزن مطلوب دارید، پیشنهاد می شود کمی افزایش وزن داشته باشید زیرا مطالعات نشان می دهد خانم هایی که دارای اضافه وزن هستند شانس بیشتری برای بارداری دوقلو دارند. همچنین مشاهده شده است زنان قد بلندتر احتمال دوقلوزایی بیشتری دارند. در صورت شیردهی و برنامه ریزی برای دوقلوزایی، ادامه شیردهی ایده خوبی است. این به این دلیل است که شیردهی احتمال دوقلوزایی را 9 برابر بیشتر می کند. داشتن دوقلو ممکن است به قومیت شما بستگی داشته باشد، به عنوان مثال، در زنان آفریقایی احتمال دوقلوزایینسبت به زنان قفقازی بیشتر است، در حالی که در زنان آسیایی احتمالا دوقلوزایی کمتر است.

  بدون تردید عوامل متعددی وجود دارد که ممکن است بر روی شانس دوقلوزایی تأثیر بگذارد. اما می توانید با دنبال کردن برخی از پیشنهادات ذکر شده در بالا احتمال دوقلوزایی را افزایش دهید. اگر می خواهید بیشتر در مورد دوقلوزایی بدانید، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

  میوه و سبزیجات

  در زنانی که مقدار زیادی ویتامین مصرف میکنند، احتمال دوقلوزایی بیشتر است. (به عبارت دیگر، کسانی که مقدار زیادی میوه و سبزی می خورند). اگر سیب زمینی شیرین دوست ندارید می توانید کیوی، هویج، کلم بروکلی و مارچوبه مصرف کنید.

  گوشت

  مطالعات قبلی به این نتیجه رسیده اند در گیاهخوارانی که گوشت نمی خورند احتمال دوقلوزایی کمتر است. همچنین در کسانی که کمبود مواد مغذی و / یا کمبود وزن دارند احتمال دوقلوزایی کمتر است!

  منبع مطلب : ooma.org

  مدیر محترم سایت ooma.org لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید