توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چگونه با کارنامه سبز انتقالی بگیریم

  1 بازدید

  چگونه با کارنامه سبز انتقالی بگیریم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  تغییر رشته با کارنامه سبز

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  برای دانستن اینکه در کدام یک از انتخاب های دیگر خود حد نصاب قبولی را گسب کرده اید ، کافیست در کارنامه سبز کنکور سراسری یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه عدد موجود در ستون " رتبه داوطلب " را با عدد موجود در ستون " آخرین رتبه قبولی " مقایسه کنید . اولین ردیفی که در آن رتبه شما از رتبه آخرین نفر قبولی کوچکتر و یا حتی مساوی باشد همان محل قبولی است .

  مثال : مطابق کارنامه بالا داوطلب در انتخاب 119 پذیرفته شده است زیرا رتبه داوطلب ( 22 ) عددی کوچک تر از رتبه آخرین نفر قبولی( 40)  است . پس انتخاب 119ام چون اولین انتخابی است که در آن رتبه داوطلب از رتبه آخرین نفر قبولی کوچک تر شده است پس داوطلب در همان انتخاب قبول نهایی شده است .


  اگر به کارنامه محرمانه بالا دقت کنید ، این داوطلب در انتخاب 122 و 124 خود نیز می توانست قبول شود . زیرا رتبه قبولی داوطلب در این انتخاب ها از رتبه آخرین نفر قبولی عدد کوچک تری است . 
   

  بنابراین :

  چنانچه رتبه داوطلب از رتبه آخرین نفر قبولی عدد کوچک تر یا مساوی باشد داوطلب در آن انتخاب ها شانس تغییر رشته و یا انتقالی دارد .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کارنامه نهایی (سبز)، اعتراض و انتقالی به اولویت بعدی

  کارنامه نهایی (سبز)، اعتراض و انتقالی به اولویت بعدی

  کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه که معمولا هر سال چند روز بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور منتشر میشه. کارنامه نهایی به شما این اطلاعات رو میده که در کدوم یکی از انتخاب های پایین تر از انتخابی که الان قبول شدین می تونستین قبول بشین. یعنی نمره قبولی اون رشته محل یا انتخاب رو آورده بودین و صرفا اگر اون انتخاب رو بالاتر میزدین میتونستین در اون رشته محل قبول بشین. اما یک سری نکات مهم درباره کارنامه نهایی کنکور ۹۶ هست که در ادامه این مطلب توضیح داده شدن.

  در کارنامه نهایی، برای هر انتخابی که شما موقع انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش ثبت کردید، از راست به چپ به ترتیب ۵ عدد وجود داره: ترتیب علاقه- کد رشته انتخابی- رتبه داوطلب- آخرین رتبه قبولی- نتیجه.

  در هر کدوم از ۱۵۰ انتخاب شما در کارنامه نهایی که عدد نوشته شده در قسمت رتبه داوطلب کوچکتر از عدد نوشته شده در قسمت آخرین رتبه قبولی باشه معنیش این هست که شما اگه اون انتخاب رو زودتر میزدین قبولی میشدین.

  * در کارنامه نهایی، هر انتخابی که در قسمت نتیجه علامت ستاره * زده یعنی اون انتخاب رو نهایتا قبول شدین و قطعا در اون انتخاب رتبه داوطلب برابر یا کمتر از آخرین رتبه قبول هست. مثلا اگه برای انتخاب هفتادم شما در قسمت نتیجه علامت ستاره * زده، قطعا در انتخاب های ۱ تا ۶۹ شما رتبه داوطلب عدد بزرگتری نسبت به آخرین رتبه قبولی بوده.

  ۱: عدد ۱ (یک) در قسمت نتیجه یعنی عدم دارابودن شرایط و ضوابط اختصاصی مندرج در دفترچه‌های راهنما و برگ راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ برای انتخاب اون رشته محل، مثلا تکرار کد رشته انتخابی، عدم رعایت جنسیت پذیرش، عدم توجه به ضوابط رشته‌ های دارای شرایط خاص و …

  ۲: عدد ۲ (دو) در ستون نتیجه یعنی شما در زمان اعلام نتیجه نهایی حداقل در یک کد رشته محل واسه مصاحبه به یکی از دانشگاه‌ها معرفی شدین.

  ۴: مفهوم عدد ۴ (چهار) در ستون نتیجه یعنی وضعیت علمی و عمومی شما در رشته مورد نظر توسط وزارت آموزش و پرورش در حال بررسیه.

  ۵: مفهوم عدد ۵ (پنج) در ستون نتیجه یعنی داوطلب با توجه به ضوابط عمومی گزینش در رشته‌های دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم سابق) و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی امتیاز لازم رو نداره و در اولویت جذب نیسن این داوطلب ها میتونندرخواست بررسی مجدد پرونده رو به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محل اقامت خودشون ارائه بدن

  ۷:  مفهوم عدد ۷ (هفت)  در ستون نتیجه یعنی عدم کسب حد نصاب امتیاز در مصاحبه تخصصی و یا عدم احراز شرایط سن، معدل، ویژگی های جسمانی و … یا غیبت در مصاحبه.

  ۸: مفهوم عدد ۸ (هشت) در ستون نتیجه یعنی پذیرش در رشته های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد (تربیت معلم سابق) که در اون رشته ها پذیرش از گروه آزمایشی (ریاضی، تجربی، انسانی) که داوطلبش نمره کل بیشتری داشته صورت گرفته یا اینکه داوطلب شرایط انتخاب این رشته رو نداشته.

  ۹: مفهوم عدد ۹ (نه) در ستون نتیجه یعنی وضعیت علمی و عمومی شما در دانشگاه شاهد، پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی شریف، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه غیرانتفاعی رفاه، داروسازی دانشگاه بقیه الله و دانشگاه شهید مطهری در حال بررسیه.

  همچنین در مورد کدهای ۱۱ تا ۲۴ اطلاعیه سازمان سنجش رو از اینجابخونید: «اطلاعیه ۲ مهر ۱۳۹۶»

  کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه کنکور ۹۶ چند روز بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری منتشر شد. اگه هیچ رشته محلی پذیرفته نشدین و مردود شدین کارنامه نهایی امسال به دردتون نمیخوره و باید منتظر تکمیل ظرفیت باشید. اما عده ای هستن که الان قبول شدن ولی از رشته محلی که قبول شدن راضی نیستن و میخوان یه رشته محل دیگه که انتخاب کردن و میتونستن قبول بشن رو الان انتخاب کنن. الان با دو دسته طرف هستیم:

  ۱-یکی افرادی که در یک رشته محل روزانه قبول شدن ولی نمیخوان ثبت نام کنن و از طرف دیگه نمیخوان از کنکور سال بعد محروم بشن. این افراد میتونن در سایت سازمان سنجش درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته بدن.

  ۲-دسته بعدی افرادی هستن که از رشته محل قبولی راضی نیستن و میخوان با استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا همون کارنامه محرمانه به یکی از انتخاب های پایینی انتقالی بگیرن که این افراد هم میتونن درخواست بررسی انتخاب های پایینی رو در طریق سیستم سازمان سنجش ثبت کنن.

  داوطلبان کنکور ۹۶ در بازه زمانی ۲۹ شهریور تا ۷ مهر میتونن از سامانه بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور ۹۶ استفاده کنن و دیگه نیاز به مراجعه حضوری به دانشگاه واسه انتقالی نیست. سامانه بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور ۹۶ به شما این امکان رو میده که صرفا با یه ثبت نام اینترنتی ساده امکان انتقالی به رشته محل هایی رو داشته باشید که در اولویت های پایین تر از قبولی فعلی انتخاب کرده بودند. مثلا الان شما انتخاب صدم قبول شدین ولی با توجه به کارنامه نهایی متوجه شدین که میتونستین انتخاب ۱۱۰ و ۱۱۵ رو هم قبول بشین. الان میتونید درخواست انتقالی به اون رشته محل و اون دانشگاه رو اینترنتی از سایت سازمان سنجش ثبت کنید.

  پارسال به این صورت بود که اگه با درخواست شما مبنی بر بررسی انتخاب رشته اشتباه یا انتقالی به رشته محل هایی که در اولویت های بعدی انتخاب کردید موافقت بشه، از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه میتونید تحصیل در رشته و دانشگاه جدیدی رو شروع کنید و به هیچ وجه امکان شروع به تحصیل در رشته و دانشگاه جدید از مهرماه وجود نداشت.

  واسه درخواست بررسی اولویت های پایینی و انتخاب رشته اشتباه، باید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ثبت نام کنید. برای ثبت نام در این سامانه اطلاعات شخصی شما لازمه. بعدش در قسمت سوالات مربوط به کنکور سراسری سال ۹۶ باید گزینه “بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی” رو انتخاب کنید. در مرحله بعدی باید شماره داوطلبی و شماره پرونده خودتون در کنکور ۹۶ رو وارد کنید تا سیستم شما را بشناسه. در مرحله بعد شما باید درخواستتون با انتخاب یکی از گزینه هایی که در تصویر زیر نشون داده شده واسه سازمان سنجش بفرستید تا بررسی کنن:

  کارنامه نهایی کارنامه محرمانه یا کارنامه سبز و انتقالی به اولویت پایین تر

  کارنامه نهایی سبز محرمانه و تقاضای بررسی انتخاب رشته اشتباه سایت سازمان سنجش

  در تصویر بالا می بینید که داوطلب های کنکور ۹۶ اگه در یک رشته محل روزانه قبول شدن و قصد ثبت نام در اون رشته محل رو ندارن میتونن با استفاده از گزینه سوم مجوز ثبت نام در کنکور ۹۷ رو بگیرن. با گزینه چهارم هم با توجه به کارنامه نهایی میتونید درخواست بررسی اولویت های پایینی رو ثبت کنید.

  اما نکته خیلی مهم درباره کارنامه نهایی و مسائلی که توضیح داده شد این هست که کسانی که با استفاده از سامانه بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای بررسی اولویت بعدی در یک رشته محل دیگه قبول میشن از بهمن ۹۶ باید ثبت نام کنن و سازمان سنجش زمان دقیقی رو واسه اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای بررسی اولویت بعدی اعلام نکرده ولی با توجه به تجربه سال قبل میشه گفت با توجه به اینکه چقدر زود یا دیر درخواستتون رو ثبت می کنید اعلام نتایج بین یک هفته تا ۳ ماه بعد از ثبت درخواست زمان میبره. البته غیر از اینکه چه زمانی درخواستتون رو ثبت کردید قطعا مکاتبه با بعضی دانشگاه ها (کاری که در سال های گذشته خود دانشجو باید انجام میداد) واسه پذیرش دانشجو از طریق سازمان سنجش هم ممکنه باعث دیر یا زود شدن اعلام نتایج بشه.

  امیدوارم این مطالب درباره کارنامه نهایی کنکور ۹۶ تونسته باشه ابهامات شما رو رفع کنه.

  ورود به فروشگاه فیلم کنکور

  دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

  برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

  منبع مطلب : moshaverane100.com

  مدیر محترم سایت moshaverane100.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مشاوره تحصیلی

  کارنامه سبز چیست و چه کاربردی دارد؟

  کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه یا کارنامه نهایی کنکور، کارنامه‌ ای است که یک هفته بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور منتشر می شود و برای آن دسته از داوطلبان آزمون سراسری سال 1397 که براساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته بوده اند و در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اینترنتی اقدام نموده‌اند، صادر شده است و نشانگر ردیف نهایی هر داوطلب در رشته انتخابی و آخرین ردیف نهایی پذیرفته شده در سهمیه مربوط باشد.

  انتقالی با کارنامه سبز چگونه است؟

  کارنامه سبز چه زمانی منتشر می شود ؟

  شرایط انتقالی با کارنامه سبز به چه صورتی است؟

  کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کنکور در هفته اول مهر ماه و پس از اعلام نتایج نهایی کنکور و ثبت نام  داوطلبان در دانشگاه از طرف سازمان سنجش منتشر می شود پس از انتشار کارنامه نهایی کنکور سراسری سال 1397 داوطلبان به دو دسته تقسیم می شوند:

  1- یک دسته افرادی که در یک رشته محل روزانه قبول شده اند و علاقه ای به ثبت‌ نام ندارند و از طرف دیگر نمی‌خواهند از کنکور سال بعد محروم شوند.

  این گونه افراد می‌توانند درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته دهند.

  2- دسته بعدی افرادی هستند که از رشته محل قبولی خود رضایت ندارند و می‌خواهند با استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه به یکی از انتخاب‌های بعدی انتقالی بگیرند.

  این افراد هم می‌توانند درخواست بررسی انتخاب‌های پایینی خود را از طریق سیستم سازمان سنجش آموزش کشور(کارنامه سبز) دهند.

  دریافت کارنامه سبز کنکور 97

  برای دریافت کارنامه سبز کنکور سراسری 97 خود بر اساس قبولی در اولویت های انتخاب رشته داوطلب و همچنین افزایش ظرفیت و آخرین رتبه قبولی در رشته های انتخابی فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 97 می توانید از طریق شماره گیری شمارخ 9099072943 (از طریق تلفن ثابت و بدون کد گیری) تماس حاصل نمایید، و برای اطلاعات بیشتر در مورد کنکور سراسری 97 بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:

  مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 97

  تاثیر سهمیه در کنکور سراسری 97

  تفاوت رتبه کشوری با منطقه

  تذکرات مهم پیرامون کارنامه سبز کنکور سراسری 97

  مشاهده کارنامه سبز کنکور سراسری 97

  شماره تماس: 9099072943

  کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
  اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

  منبع مطلب : royahoshdar.blogfa.com

  مدیر محترم سایت royahoshdar.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  امین 8 روز قبل
  0

  سلام .دانشگاه شیراز رشته اعضای مصنوعی قبول شدم تو کارنامه سبز پرستاری یاسوج شهر خودم آوردم درخواست اولویت بعدی دادم امکان داره موافقت کنند ؟اگه موافقت کنند باید شهریه بدم یا روزانه حساب میشم ؟

  یلدا 17 روز قبل
  0

  سلام ببخشید من رشته ریاضیات دانشگاه علم و صنعت رو قبول شدم و بعلت مسیر رفت وآمد از کرج میخوام انتقالی بگیرم در همان رشته ریاضیات به دانشگاه خوارزمی البرز و حدنصاب قبولی رو تودانشگاه مد نظر آوردم به نظرتون سازمان سنجش از طریق کارنامه سبز قبول میکنه یا نه و میخوام بدونم برای درخواستم تو نامه چی بنویسم که با انتقالی ام موافقت کنند

  مهدی 12 ماه قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید