توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ژ به انگلیسی چگونه نوشته می شود

  1 بازدید

  ژ به انگلیسی چگونه نوشته می شود را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  استفاده از حروف انگلیسی برای نوشتن کلمات و یا جملات فارسی

  استفاده از حروف انگلیسی برای نوشتن کلمات و یا جملات فارسی

  منبع مطلب : sinno.blogfa.com

  مدیر محترم سایت sinno.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه صحیح نوشتن کلمه ژ در لاتین

  تبلیغات در جواب یاب

  اخبار

  سیستم امتیازدهی

  دسترسی کاربران

  داغ ترین سوال ها

  پربازدیدترین سوال ها

  منبع مطلب : javabyab.com

  مدیر محترم سایت javabyab.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه نگارش فارسی انگلیسی – فینگیلش

  نحوه نگارش فارسی انگلیسی – فینگیلش

  finglish

  ۱- معادل‌های ساده و مشخص :

  حروفی که معادل حرفی انگلیسی آنها مشخص می‌باشند: ب، پ، د، ر، ز، س، ف، ک، ل، م، ن.

  ۲- معادل‌هایی با رعایت تشابه :

  Tt = ، ط ت Zz= ز ، ذ، ض، ظ Gg = گ Ss ث، س، ص = Ww , Vv= و Ii , Yy = ی Jj ج = Hhح، ه = ع = توضیح ویژه دارد

  ۳- معادل‌هایی با حروف ترکیبی :

  ch =چ sh=ش kh= خ Zh = ژ gh= ق ، غ

  اشتباهات اساسی

  در این بخش می‌پردازیم به بررسی حروف و صداهایی که موجب اصلی‌ترین و مهمترین اختلاف نظرها گشته است:

  ۱- صدای آ، َ :

  معادل هر دو علامت Aa می‌باشد: آذر Azar (توجه داشته باشیم که در نگارش اسمها تمام حرکه‌های باید مورد توجه و استفاده قرار گیرند)

  ۲- صدای ت ، ط :

  علیرغم تفاوت بیانی این دو صدا، هردو را با Tt نشان می‌دهیم:

  طاهرTaher – تینا Tina

  ۳- صدای ث، س، ص :

  این صداها(مانند گروه ز) علیرغم شباهت ظاهری، از نظر تلفظ با هم متفاوتند اما چون در فارسی تفاوتی در تلفظ آنها رعایت نمی‌گردد، لذا برای معادل هر سه‌ی آنها از Ss استفاده می‌کنیم : صابر Saber – سحر Sahar – ثانی Sani

  ۴- صدای ج :

  معادل آن حتماً و فقط Jj می‌باشد و استفاده از Gg که بصورت عوامانه بکار برده می‌شود کاملاً غلط است . این استفاده‌ی غلط از این عدم آگاهی ناشی می‌شود که در انگلیسی حرف Gg را جی می‌نامیم، اما باید توجه داشت که نام حرف جی است نه صدایش. بعنوان مثال در فارسی می‌گوئیم جیم اما در داخل کلمه آنرا ج می‌خوانیم.

  همچنین در خود انگلیسی حرف Gg در دو سه مورد صدای ج می‌دهد و در ۲۴-۲۳ مورد صدای گ می‌دهد: Large – big . نکته جالب دیگر اینکه در برخی موارد اندک افراد تحصیل کرده از معادل Dj برای ج استفاده می‌کنند. مانند مجید Madjid – جواد Djavad که قابل قبول نیست. البته استدلال آنها نیز این است که چون شکل تلفظ ج در فارسی و انگلیسی متفاوت است، لذا برای ادای درست و ارجینال ج قبل از j حرف بی‌صدای d می‌گذارند.

  این استدلال کاملاً درست است یعنی نحوه‌ی ادای صدای ج در انگلیسی کمی غلیظ تر از فارسی است اما نکته در اینجاست که اگر قرارباشد به این تفاوتهای جزئی و ناچیز توجه کنیم در آنصورت باید به تفاوتهای قابل توجه و مهمتری نظیر تلفظ ث، ص، ژ، ذ، ض، غ هم دقت کرده و رعایت کنیم. حتی نحوه تلفظ ل و ک هم در فارسی و انگلیسی با هم اندکی تفاوت دارد، پس آیا برای آنها نیز باید از معادلهایی من‌درآوردی نظیر ج =dj استفاده کرد؟ این تفاوتها تفاوت صدا نیست، تفاوت لهجه یا گویش است و در شکل نگارش جای بحث ندارد.

  خلاصه اینکه اگر قرار باشد ج را بصورت dj بنویسیم پس باید رضا را هم بنویسیم Rehza یا Reda یا Rezha (!!!) که کاملاً غلط است. یا مثلاً ثمین را هم باید اینطور بنویسیم : Ssamin یا Hsamin یا Thamin (!!!) که کاملاً غلط است. پس معادل ج در انگلیسی فقط Jj می‌باشد: جلیلی Jalili – جاجرودJajroud – مجید Majid

  ۵- صدای ز ذ ض ظ :

  چهار صدای مذکور علیرغم شباهت ظاهری، از نظر زبانشناسی و آواشناسی و محل ادای آنها در دهان متفاوت هستند، اما نظر به اینکه این تفاوت در فارسی رعایت نمی‌گردد و تمام این چهار صدا با صدای ز تلفظ می‌گردند، بنابراین همه‌ی این چهار حرف را با Zz نشان می‌دهیم : رضا Reza – حافظ Hafez – ذاکریZakeri – عزیزی Azizi

  ۶- صدای ژ :

  طبق اصول نگارش ژ را با Zh نشان می‌دهیم : ژیلا Zhila اما از آنجائیکه در برخی موارد ترکیب آوائی ژ با سایر صداها، تلفظ آنرا بسیار شبیه ج می‌کند لذا می‌توان از j برای صدای ژ استفاده کرد: علی‌نژاد Alinejad ( ضمناً در انگلیسی اسمهایی که با صدای ج ادا می‌شوند، در فرانسوی تبدیل می‌شوند به صدای ژ : (جان – ژان) (جرج – ژرژ ) ( جانت – ژانت) (لارج – لارژ) (جنرال – ژنرال)

  ۷- صدای ع:

  نظر به اینکه چه حرکه‌ای دارد، می‌تواند معادل مختلف داشته باشد:

   اگر فتحه داشته باشد، Aa : علی Ali

   اگر کسره داشته باشد، Ee : عماد Emad

   اگر ضمه داشته باشد، Oo : عثمان Osman

   اگر حرف ع ساکن باشد، بحث‌انگیزترین و مشکل‌ترین بخش نگارش اسامی خواهد . بود که عموم اطلاعی از آن ندارند (حتی خواص !) . در صورتیکه حرف ع ساکن باشد از. . علامت آپسترف ( ُ) استفاده می‌کنیم: سعید Sa’id – مسعود Mas’oud در این مورد بعلت .

  عدم آشنایی عموم با صدای ع ساکن و کاربرد آپسترف در انگلیسی، این شیوه‌ی نگارش. . جا نیفتاده و بصورت اشتباه از اشکال دیگر استفاده می‌گردد مانند:Saied ، Saeid ، Saeed. ،… در کل شکل معتبر و مقبول برای این صدا علامت‌آپسترف است: سعید Sa’id– . . معصومهMa’soumeh – سعدی Sa’di- … جهت تکمیل و مرجعیت بحث اشاره می‌کنیم . به شیوه‌ی نگارش نام Eto’o بازیکن کامرونی تیم بارسلون. همچنین دیکشنری چهار جلدی . فارسی – انگلیسی (فرهنگ جامع پیشرو آریانپور ¬ منابع)

  ۸- صدای ق، غ، گ :

  صدای ق و غ را با gh نشان می‌دهیم و گ را با g . برخی اشتباهاً ق را با g می‌نویسند که از نظر صدا و بیان صحیح نیست: Shagayeg که در اینصورت این اسم را می‌خوانیم: شگایگ. پس گ با علامت g و ق با علامت gh باید نوشته شوند: اصغریAsghari – عسگری Asgari – شقایق Shaghayegh

  ۹- صدای و :

  عمده‌ی صدای و در فارسی معادل V است و در اندک مواردی W. به تفاوت تلفظ VوW در انگلیسی(و همینطور عربی) دقت کنید: V با تلفظ شدید و غلیظ یعنی دندانهای بالایی به لب پائین می‌چسبند اما هنگام تلفظ W فک بالا و پائین نباید به هم بچسبد و حالت دهان به اصطلاح غنچه می‌شود.

  دقت کنید به تفاوت تلفظ و در دو کلمه‌ی : فوت (مردن) – فوت (دمیدن) در فارسی اکثراً صدای و معادل V است اما در کلماتی نظیر فردوسی – توحید – نو – صوت – … نحوه‌ی ادای و خفیف است و معادل W برای آن مناسب می‌باشد:

   Vahid وحید Ferdowsi فردوسی

   Navid نوید Sowlati صولتی

   Kaveh کاوه Towhid توحید

  ۱۰- صدای ی :

  با استفاده از معادل Ii یا Yy . اگر صدای ی در شروع سیلاب باشد الزاماً باید از y استفاده کرد: یحیی Yahya – یوسفی Yusefi – مریم Maryam – مهیار Mahya .

  اما اگر صدای ی در وسط یا آخر کلمه باشد از I استفاده می‌کنیم: آذری Azari – شیرین Shirin – کبیری Kabiri

  منبع مطلب : www.tebyan.net

  مدیر محترم سایت www.tebyan.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  دانش آموز کانون زبان 5 روز قبل
  0

  عالی

  عالی

  ناشناس 3 ماه قبل
  3

  Zh

  همین

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  خیلی آلی بود.

  تنها 4 ماه قبل
  1

  عالییب

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  خوب بود تشکر

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  متشکرم خیلی کامل و کاربردی بود

  ناشناس 9 ماه قبل
  -1

  خنلنلنح تلیصذتتتمتگتمرفضژپک ژظکتتذدیترمبخبف

  ناشناس 12 ماه قبل
  -1

  عالی

  0
  ناشناس 27 روز قبل

  خیلی خوب بود امیدوارم بازم مطالب اینطوری بزارید برای رفع خیلی از مشکلات زبان شناسی***

  برای ارسال نظر کلیک کنید