توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کارت های اعتباری خاصیت آهنربایی دارند

  1 بازدید

  کارت های اعتباری خاصیت آهنربایی دارند را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  نوار مغناطیسی در کارت های اعتباری چگونه کار می کند؟

  نوار مغناطیسی (Magnet) در کارت­ های مغناطیسی:

  کارت مغناطیسی یکی از انواع کارت­ها می­ باشد که از آن به عنوان اولین کارتی یاد می­شود که در زمینه تجارت الکترونیک به عنوان کارت بانکی به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفت. استفاده مکرر از آن امروزه در زندگی ما بر کسی پوشیده نیست، اما تا­کنون با خود فکر کرده ­اید این کارت­ها چگونه کار می­کنند؟

  نوار مغناطیسی:

  شاید پاسخ شما صحیح باشد، از طریق نوار مغناطیسی که در پشت کارت قرار دارد. اما پاسخ این­که این نوار مغناطیسی (Magnet) چگونه کار میکند را هم می­دانید؟ امروز به پاسخ این سوال می­ پردازیم.

  کارت مغناطیسی:

  کارت­ های مغناطیسی از جنس PVC می­ باشند و تا حدودی شکننده هستند و نباید مقابل نور و حرارت شدید قرار گیرند. همچنین قرار دادن این نوع کارت­ ها در مجاورت اجسامی که خاصیت آهن­ربایی دارند یا ضبط­ صوت، تلویزیون، بلند­گو و موبایل باعث از بین رفتن اطلاعات ذخیره­ شده در نوار آن­ها می ­شود.

  شرکت ISO برای اندازه کارت، محل قرار­گیری مغناطیس، نوع اطلاعات نوار مغناطیس، استاندارد­هایی ارایه کرد که عبارتند از ISO/IEC 7810, ISO/IEC 7811, ISO/IEC 7812, ISO/IEC 7813, ISO 8583, ISO/IEC 4909 و در ایران نی تولید مطابق همین استاندار­ها صورت می­ گیرد

  تاریخچه نوار مغناطیسی:
  ذخیره سازی اطلاعات در نوار مغناطیسی نخستین بار در جنگ جهانی دوم جهت ذخیره سازی صدا استفاده شد. پس از آن در سال ۱۹۵۰ از این نوارها برای ذخیره اطلاعات در کامپیوتر استفاده شد.
  فارست پری نام یک مهندس IBM است که در سال ۱۹۶۰ پس از کلی تلاش و شکست در ازمایشگاه سرانجام توانست نوار چسبنده ای را که بعدها نوار مغناطیسی نام گرفت در کارت ها تعبیه کند.

  ساختار نوار مغناطیسی:
  نوار مغناطیسی از ذره های ریزی مبتنی بر آهن که در لایه ای از پلاستیک پوشانده شده، ساخته شده است. در نوار مغناطیسی با تغییر خاصیت مغناطیسی، ذرات کوجک مبتنی بر اهن اطلاعات را ذخیره می کند. البته این نوار ها به علت محدودیت های فیزیکی موجود نمی توانند اطلاعات زیادی را شامل شوند.
  این نوار شبیه نوار کاست است که محکم پشت کارت چسبیده است. به جای اینکه موتور نوار را بخواند، دست شما که کارت را در دستگاه کارت خوان حرکت می دهد باعث خواندن اطلاعات می شود.
  روی این کارت ها بنابر استاندارد ایزو(۷۸۱۱ ) و کنفدراسیون بین المللی الکترونیک (ISO/IEC ) سه شیار وجود دارد. معمولا شیار اول اطلاعاتی از قبیل نام دارنده و شماره حساب شخص می باشد. کارت اعتباری شما معمولا از شیار اول و دوم استفاده می کند. شیار سوم برای خواندن و نوشتن از قبیل کد رمز، کد کشور، مبلغ مجاز و پول رایج را نگهداری می کند. اما این ها به عنوان یک استاندارد بین بانک ها نیست.

  در واقع شیار دوم و سوم شامل اطلاعات کنترلی می باشد.زمانی که شرکت پذیرنده کارت، اطلاعات کارت را دریافت کرد، اعتبار داده های موجود در نوار مغناطیسی که شامل مواردی چون : صحت شماره کارت، مورد استفاده کارت و محدودیت کارت اعتباری، مورد استفاده کارت را می سنجد.
  شاید برایتان پیش امده باشد که دستگاه خودپرداز ATM کارت شما را قبول نکند! در این صورت یا نوار مغناطیسی کارتتان کثیف و یا خراشیده شده است یا همان طور که قبلا گفته شد به علت قرار گرفتن کارت در میدان مغناطیسی، اطلاعات نوار مغناطیسی پاک شده است.

  امنیت:
  امنیت کارت های مغناطیسی نسبت به کارت های هوشمند پایین است چراکه تراک های موجود روی کارت ها به راحتی قابل خواندن و کپی کردن روی کارت های دیگر می باشد. از این رو در مواردی که امنیت اطلاعات حائز اهمیت باشد، از کارت مغناطیسی استفاده نمی شود. همانطور که بار ها در زندگی روزمره با آن ها سر و کار داشته اید، این کارت ها غالبا در ارتباطات آنلاین ویا به عنوان کارت های شناسایی مورد استفاده قرار می گیرند.

  منبع مطلب : magnetga.ir

  مدیر محترم سایت magnetga.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تاثیرات آهنربا بر روی کارت های اعتباری و روش های جلوگیری از آن

  تاثیرات آهنربا بر روی کارت های اعتباری و روش های جلوگیری از آن

  احتمالا شما هم شنیده باشید که قرار گیری عابر بانک در کنار موبایل، مواد مغناطیسی یا سایر کارت های اعتباری دیگر ممکن است سبب سوختن کارت یا آسیب دیدن آن شود. یکی از دغدغه های مشتریان و کسانی که عمدتا از کارت های اعتباری و عابربانک برای پرداخت های روزانه خود استفاده می کنند مسئله تاثیر مواد مغناطیسی بر کارت ها می باشد. اما آیا واقعا این مواد چنان چه که شنیده ایم به عابربانک صدمه می زنند؟ در این صورت چه تدابیری را برای ایمن نگه داشتن کارت اعتباری یا عابربانک باید اندیشید؟ مطلب امروز انزل وب پاسخی برای تمام سوال های بی جوابی خواهد بود که ذهن شما را به خود مشغول کرده است.

  تاثیر آهنربا بر کارت اعتباری و عابر بانک و راه های محافظت در برابر این امواج

  The effect of magnets on credit cards and how to protect them

  کاربردهای آهنربا در زندگی روزمره ما متنوع و بسیار زیاد است اما زمانی که کارت شما در برابر امواج قرار گیرد نوار مغناطیسی چاپ شده روی آن است که به واسطه این امواج تحلیل می رود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. تاثیر واقعی مواد مغناطیسی بر کارت ها اعتباری و عابربانک به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع نوار مغناطیسی کارت، مدت قرار گیری کارت در معرض اشعه های مغناطیسی و از همه مهم تر فاصله ای که کارت شما با مواد منتشر کننده این امواج دارد در بررسی اثرات مخرب این امواج نقش دارند.

  در ادامه به معرفی مختصر این عوامل می پردازیم.

  تاثیر قدرت نوار مغناطیسی روی کارت ها

  قدرت مغناطیسی نواری که روی کارت ها حک می شود اهمیت زیادی دارد. به صورت معمول در عابربانک و کارت های هدیه قدر این نوارها بیش تر است و برای از بین بردن آن ها نزدیک به ۴۰۰۰ گاوس نیرو نیاز داریم. (گاوس واحد اندازه گیری میدان مغناطیسی است)

  این در حالی است که برای از بین بردن نوار یا تراشه مغناطیسی کارت های ساده تر مثل کارت های پرسنلی یا کارت اتاق های هتل نیروی بسیار کمتری در حدود ۳۰۰ گاوس کافی است.

  بررسی تاثیر آهنربا بر عابربانک و راه های محافظت در برابر این امواج

  برای این که قدرت کارت خود را تشخیص دهید به سادگی می توانید از روی اهمیت کارت این کار را انجام دهید. تراشه کارت هتل ها که ارزش مالی ندارند به رنگ قهوه ای متمایل تر است؛ در حالی که عابربانک و کارت های ATM تراشه مشکی رنگ دارند. هرچه قدر این تراشه قوی تر و تیره تر باشد تاثیر کم تری از وسایل مغناطیسی اطراف خود می پذیرد.

  تاثیر مدت زمان در معرض قرار گرفتن کارت ها

  علاوه بر قدرت این نوار مغناطیسی مدت زمانی که کارت در برابر ابزار آهنربایی که امواج مغناطیسی ساطع می کنند نیز مهم است.

  فاصله قرار گیری کارت و مواد مغناطیسی

  فاصله نیز اهمیت زیادی دارد. مثلا اگر عابربانک خود را به صورت مستقیم روی موبایلتان قرار دهید و مدت زمان زیادی طول بکشد احتمالا تراشه ها تحت تاثیر میدان بی اثر می شوند.

  بررسی تاثیر آهنربا بر عابربانک و راه های محافظت در برابر این امواج

  حفاظت از کارت های اعتباری در برابر امواج مغناطیسی آهنربا

  همان طور که می دانید  نمی توان ابزارهایی که امواج مغناطیسی ساطع می کنند را از زندگی حذف کرد؛ از طرفی هم از بین رفتن تراشه مثل خم شدن کارت های اعتباری و عابربانک و راه های تعمیر آن ها چاره ای ندارد و کارت عملا بلااستفاده خواهد شد. بنابراین می توان با توجه به نکات ساده ای استفاده همزمان از کارت ها و وسایل مغناطیسی مثل موبایل را مدیریت کرد:

  بررسی تاثیر آهنربا بر عابربانک و راه های محافظت در برابر این امواج

  بررسی تاثیر آهنربا بر عابربانک و راه های محافظت در برابر این امواج

  بررسی تاثیر آهنربا بر عابربانک و راه های محافظت در برابر این امواج

  تجربه و نظر شما؟

  شما چه طور از کارت خود در برابر این امواج و آهنربا محافظت می کنید؟ نظرات و تجربه های خود را پیرامون تاثیر امواج مغناطیسی بر کارت های بانکی و راه های حفاظت از آن ها را با ما در میان بگذارید.

  منبع مطلب : anzalweb.ir

  مدیر محترم سایت anzalweb.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  کوروش 11 ماه قبل
  2

  اهنربا به کارت اعتباری اسیب می رساند و اطلاعات کارت پاک می شود

  نترنلن 1 سال قبل
  -1

  پ، دز

  محمد طاها 1 سال قبل
  -1

  کارت های اعتباری خاصیت اهن ربایی دارند درست یا نادرست

  0
  نازنین 2 ماه قبل

  نادرست

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  خیر کات های اعتباری خاصیت آهنربایی ندارند

  باران 1 سال قبل
  1

  🪐👈بله ،نوار سیاه کارت های اعتباری خاصیت اهن ربایی دارند👉😇🪐

  0
  نازنین 2 ماه قبل

  امتحان کردی

  -1
  بله 11 ماه قبل

  بله یا نه

  -1
  نترنلن 1 سال قبل

  نرنتلرنرن

  B 1 سال قبل
  1

  👍

  بله 1 سال قبل
  -2

  کسی جواب رو بلده؟

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  نمییدونم کاش مهدی جا غصه نخور

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  خیر

  مهدی 2 سال قبل
  4

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید