توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کاردستی با حبوبات برای پیش دبستان

  1 بازدید

  کاردستی با حبوبات برای پیش دبستان را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  ایده های ساخت کاردستی با حبوبات برای کودکان

  ایده های ساخت کاردستی با حبوبات برای کودکان

  با استفاده از بسیاری از وسایل ساده و دم دستی و نیز با به کار بردن کمی ابتکار و سلیقه می توان کاردستیهای خلاقانه و زیبایی برای کودکان بسازید، در این مطلب قصد داریم، نمونه هایی از انواع خلاقیت جذاب و دیدنی با استفاده از حبوبات را در اختیارتان قرار دهیم که به راحتی می توانید آموزش ببینید و از آنها ایده بگیرید.

  مدلهای زیبایی از کاردستی با حبوبات

  ایده های متنوع زیادی برای ساخت کاردستی کودکانه وجود دارد. استفاده از حبوبات به دلیل تنوع زیادی که دارد و نیز به خاطر در دسترس بودن آن، پیشنهاد جذابی برای درست کردن انواع کاردستی می باشد. در ادامه این مطلب مدلهایی از کاردستی با حبوباتی مثل لوبیا، نخود، لپه و نیز پوست تخمه، پسته و … به اشتراک گذاشته ایم که امیدواریم مورد توجهتان قرار گیرد و بتوانید از این طرح ها برای ساخت هنردستی کودکانه الهام بگیرید.

  کاردستی جالب با حبوبات

  خلاقیت با حبوبات با ایده های کودکانه و جالب

  تاکنون با انواع کار های خلاقانه و دست ساز برای کودکان مثل کاردستی با جوراب، کاردستی گوسفند، کاردستی با کاغذ آشنا شده اید، حال در این مطلب ایده هایی متنوع و جالب از انواع دیگر کاردستی قرار داده ایم که با وسایل ساده ای همچون چسب، کاغذ و دانه های حبوبات، ساخته می شوند.

  کاردستی زیبا با حبوبات

  حال برای ساخت این مدل کاردستی ها در ابتدا لازم است تا طرح مورد نظرتان را در ذهن خود تجسم کرده و یا اینکه بر روی کاغذی نقاشی کنید، سپس با چسباندن دانه های حبوباتی مثل لوبیا، نخود، عدس و … به طرح دلخواه تان، کاردستی خود را آماده کنید. اکنون در اینجا نمونه های زیبایی از کاردستی با حبوبات را گلچین کرده ایم که امیدواریم تماشای آنها برای شما جذاب و دیدنی باشد.

  کاردستی کودکانه با لوبیا و نخودمدل زیبایی از کاردستی ماهی با ایده خلاقانه

  کاردستی پرنده با خلاقیت زیبا و سادهخلاقیت ساخت کاردستی برای کودکان

  خلاقیت فانتزی با حبوباتساخت کاردستی خانه برای بچه ها

  کاردستی خروس با لوبیا و نخودایده های جذاب و جالب برای ساخت کاردستی

  ساخت کاردستی قلب با لوبیاکاردستی خلاقانه زیبا و جذاب

  کاردستی خلاقانه با حبوباتکاردستی ماهی با طرح فانتزی و خلاقانه

  خلاقیت با حبوباتطراحی زیبای پرنده جغد با خلاقیت زیبا

  کاردستی زیبا با حبوبات+عکسخلاقیت در ساخت کاردستی

  مدلهای دیگری از کاردستی خلاقانه با لوبیا

  همانطور که در تصاویر به اشتراک گذاشته شده در این مطلب ملاحظه می کنید، ایده های خلاقانه و جذاب زیادی برای ساخت کاردستی با حبوباتی مثل لوبیا وجود دارد که ضمن اینکه یک هنر دستی خلاقانه است، می تواند سرگرمی جذابی برای کودکان باشد، در ادامه شما را به تماشای مدلهای دیگری از این خلاقیت ها دعوت می نماییم.

  کاردستی با لوبیاخلاقیت زیبا و کودکانه

  کار دست ساز خلاقانه با حبوباتکاردستی ماشین جذاب و خلاقانه

  خلاقیت زیبا و جالب با حبوباتکاردستی جغد زیبا و خلاقانه

  خلاقیت با حبوبات برای کودکانخلاقیت در ساخت کاردستی گل

  کاردستی خلاقانه با حبوباتانواع کاردستی کودکانه با لوبیا و لپه

  کار دست ساز زیبا با حبوباتکاردستی خلاقانه باحال و فانتزی

  کاردستی خانه با ایده های خلاقانهایده جذاب برای ساخت کاردستی بچه ها

  کاردستی کودکانه با حبوباتمدلی از کاردستی سگ برای بچه ها

  کار دست ساز با حبوباتساخت گل فانتزی با حبوبات

  خلاقیت جذاب با حبوباتکاردستی کلاژ با ایده جذاب

  خلاقیت جالب با حبوباتساخت حلزون با حبوبات

  کاردستی جالب با لوبیاطراحی کاردستی پرنده با لوبیا

  ایده کاردستی با حبوبات+عکستزیین گلدان کوزه ای با حبوبات

  هنردستی با حبوبات

  حال که با مدلهایی از انواع کاردستی های زیبا و کودکانه با وسایل ساده و در دسترس آشنا شدید، می توانید به راحتی از این مدلها ایده بگیرید و از انجام این خلاقیت های زیبا و سرگرم کننده در منزل و در کنار فرزندانتان لذت ببرید.

  منبع : آرگا

  منبع مطلب : arga-mag.com

  مدیر محترم سایت arga-mag.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نقاشی با حبوبات برای کودکان

  نقاشی با حبوبات برای کودکان

  نقاشی با حبوبات و خلاقیت های کودکانه

  بچه که بودیم یکی از تکنیک هایی که همیشه در کاردستی و نقاشی بارها و بارها استفاده میکردیم استفاده از حبوبات و سبزیجات خشک شده بود. . با مقداری چسب و مقداری حبوبات یا سبزیجات خشک شده کاردستی و نقاشی درست میکردیم و کلی هم ذوق میکردیم که کار خلاقانه ای انجام داده ایم . نقاشی با حبوبات برای کودکان یک کار ساده است ولی در طی این سالها خلاقیت های زیادی در این تکنیک ساده به وجود  آمده که به نوبه خود آنها را جذاب و هدفمند کرده است. من در این درس ساده به چند مورد از این نوع نقاشی و هنر اشاره میکنم و امیدوارم بتوانید این کارها را با بچه ها انجام دهید.

    حبوبات و قابلیت های آن برای هنر کودکان 

  حبوبات از چند جنبه میتواند قابلیت های جذابی برای هنر کودکان داشته باشد. اول به لحاظ تنوع در شکل و اندازه و دوم تنوع در زنگ آنها که هر دو در نقاشی – کاردستی و هنر بچه ها نقش خوبی ایفا میکنند . ساده ترین این نوع نقاشی  این است که نقاشی روی مقوا کشیده شود و بچه ها با حبوباتی مانند نخود – لوبیا – عدس و.. روی نقاشی چسبانده شود . در این خصوص مربی سه نکته را میتواند به کودکان آموزش دهد که به نظرم هر سه مورد بسیار مهم است و بخصوص مورد سوم که به تمرکز کودکان کمک میکند .

  blank

  موارد اجرایی و خلاقیتی در کار با حبوبات

    مورد اول انتخاب نوع حبوبات است که کودک بایستی متناسب با موضوع انتخاب کند مثلا شما به بچه ها نقاشی یک گل ساده کودکانه داده اید و ازآنها میخواهید با حبوباتی که در اختیار شان است  این نقاشی را کامل کنند  حبوبات میتواندانواع لوبیای قرمز سفید و چیتی باشد  – نخود – عدس – ذرت خشک شده و…  حال کودک باید تشخیص دهد برای هر قسمتی از گل چه نوع حبوباتی انتخاب کند . مطمنا لوبیای قرمز میتواند برای گل برگها متناسب باشد. برای ساقه گل میتواند از نخود استفاده کند و برای برگ از سبزی خشک شده یا عدس و یا ماش  برای قسمت مرکزی گل از ذرت می توان استفاده کرد .

  به نوعی رنگ آمیزی گل متناسب با حبوبات کامل شده است . دومین نکته هم رعایت شده که آن هم رنگ حبوبات متاسب با نوع نقاشی خواهد بود و اما مورد سوم که میتواند خیلی مهم باشد و من روی آن تاکید دارم چیدمان حبوبات برای به دست آمدن یک ریتم منظم در زیبایی نقاشی است . یعنی بچه ها با چسباندن منظم حبوبات سعی میکنند یک ریتم منظم به وجود بیاورند که به  زیبایی نقاشی با حبوبات بیفزاید .

  البته این فقط هدف سوم نیست یک مورد دیگر هم در این بخش سوم قرار دارد که بسیار مهم است و آن هم  بالا بردن دقت و تمرکز بچه ها است که برای من به عنوان مربی بسیار مهم خواهد بود. در این نوع نقاشی بچه ها باید یک  چیذمان منظم حبوبات را انجام دهند که ضمن پرکردن صفحه نقاشی زیبایی بصری هم داشته باشد . دقت برای رسیدن به این هدف حرف اول را میزند از این رو شما میتوانید با توجه به تصاویر و توضیحات و خلاقیت های خودتان این نوع نقاشی را در راستای اهداف مهم هنر کودکان تقویت و بهبود بخشید.

  اگر به این درس سال توجه کرده باشید متوجه شوده اید که موضوع و یا تکنیک هرجقدر هم ساده باشد ولی اگر با بینش و آگاهی آن را طراحی و اجرا کنید مطمنا نتیجه خواهد داد . خیلی از مربیان تصور میکنند برای مثلا بالا بردن قدرت تمرکز بچه ها باید کارهای خاصی انجام داد در صورتی که اصلا اینگونه نیست و  به راحتی و با درسالهای ساده مانند نقاشی با حبوبات برای کودکان میتوانید به این اهداف برسید . البته در کاردستی و هنرهای دیگر هم می توانید از حبوبات استفاده کنید بخصوص برای کاردستی کودکان میتواند گزینه خلاقانه ای باشد .

  منبع مطلب : www.artkoodak.ir

  مدیر محترم سایت www.artkoodak.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  حسنا 22 روز قبل
  0

  میخوام نقاشی ببینم

  حسنا 22 روز قبل
  1

  میخوام نقاشی ببینم

  مهدی 1 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  حسنا 22 روز قبل

  می خواهم نقاشی

  برای ارسال نظر کلیک کنید