توجه : تمامی مطالب این سایت توسط ربات از طریق نتایج گوگل جمع آوری شده و تمامی مطالب عکس ها و لینک های دانلود برای سایت های دیگر است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کاریکاتور حضرت محمد در مجله شارلی ابدو

  دسته بندی :
  1. اسک 98
  2. مطالب سایت
  13بازدید

  کاریکاتور حضرت محمد در مجله شارلی ابدو را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  «شارلی اِبدو» و کاریکاتورهای پیامبر اسلام؛ تصاویر مجله و دادگاه متهمان | Euronews

  «شارلی اِبدو» و کاریکاتورهای پیامبر اسلام؛ تصاویر مجله و دادگاه متهمان | Euronews

  مجله فکاهی فرانسوی «شارلی اِبدو» در شماره جدیدش بار دیگر کاریکاتورهای پیامبر اسلام را منتشر کرد و همزمان جلسات دادگاهی ۱۴ متهم در پرونده حمله مرگبار پنج سال پیش به دفتر این مجله روز چهارشنبه ۲ سپتامبر (۱۲ شهریور) در پاریس آغاز شد. به دستور یک دادستان ارشد فرانسه برای نخستین‌بار و به ‌منظور ثبت برای آیندگان تمام جلسات دادگاه فیلم‌برداری خواهد شد. چهارده متهم این پرونده مظنون به همکاری با عاملان حملات ژانویه ۲۰۱۵ میلادی یا پشتیبانی تدارکاتی از آنها هستند؛ حملاتی که در طی سه روز ۱۷ کشته برجای گذاشت. دو برادر به نام شریف و سعید کواشی، ۷ ژانویه ۲۰۱۵ با این باور که کارکنان «شارلی اِبدو» با انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام به مسلمانان توهین کرده‌اند، روزنامه‌نگاران و پرسنل دفتر این هفته‌نامه طنز را به رگبار گلوله بستند، ۱۲ نفر را کشتند و گریختند.
  «شارلی اِبدو»‌ با بازنشر کاریکاتورهای بحث‌برانگیزش از پیامبر اسلام، از رویکرد خود دفاع کرد. به ‌جز معدودی از رسانه‌های راستگرا هیچ یک از نشریات عمدهٔ فرانسه در مطالبی که به این مناسبت نوشتند این کاریکاتورها را بازنشر نکردند. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با محکوم کردن تصمیم مجله «شارلی اِبدو» به بازنشر کاریکاتورهای پیامبر اسلام گفت: «برخلاف اقدام موهنی که توسط این مجله انجام شده، آزادی بیان، ارزش والایی است که باید به شکل سازنده‌ای در جهت همزیستی مسالمت آمیز نوع بشر و تفاهم بیشتر میان ادیان به کار گرفته شود.»

  منبع مطلب : per.euronews.com

  مدیر محترم سایت per.euronews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  القاعده به‌دنبال بازنشر کاریکاتور پیامبر اسلام کارکنان شارلی ابدو را تهدید کرد

  القاعده به‌دنبال بازنشر کاریکاتور پیامبر اسلام کارکنان شارلی ابدو را تهدید کرد

  همزمان با برپایی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۴ متهم حمله مرگبار ژانویه ۲۰۱۵ به نشریه فکاهی شارلی ابدو در پاریس، گروه القاعده کارکنان این نشریه فرانسوی را به دلیل نشر دوباره کاریکاتور‌های پیامبر اسلام تهدید به مرگ کرد.

  خبرگزاری فرانسه با استناد به گزارشی که در این خصوص توسط یک تشکل آمریکایی متخصص در شناسایی و نظارت بر فعالیت‌های گروه‌های افراط‌‌گرا منتشر شده تهدید اعضای هیئت تحریریه هفته نامه طنز شارلی ابدو توسط گروه القاعده را مورد تایید قرار داده است.

  بر اساس این گزارش، القاعده ضمن اشاره به نام برادران کواشی، عاملان حمله به دفتر شارلی ابدو که مدعی شده‌ بودند از جانب شاخه این گروه افراط‌گرا در یمن مامور انجام عملیات شد‌ه‌‌ و در جریان عملیات توسط نیروهای امنیتی کشته شدند، تاکید کرده که حمله مرگبار ژانویه ۲۰۱۵ به دفتر مجله طنز فرانسوی مقطعی و تنها منحصر به یک تاریخ خاص نبوده است.

  فرانس پرس همچنین با استناد به گزارش کارشناسان آمریکایی متخصص در زمینه شناسایی «گروه‌های جهادی» اعلام کرده که یک رسانه وابسته به داعش نیز اوایل ماه جاری میلادی پس از بازنشر کاریکاتورهای پیامبر اسلام در نشریه شارلی ابدو، کارکنان این مجله را تهدید کرده بود.

  شریف و سعید کواشی هفت ژانویه ۲۰۱۵ در واکنش به انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام به دفتر مجله شارلی ابدو حمله کردند و پس از کشتن ۱۲ نفر از کارکنان این نشریه متواری شدند.

  این دو برادر الجزایری‌الاصل پس از فرار از محل حادثه، در چاپخانه‌ای در شمال پاریس به دام ماموران امنیتی افتادند و کشته شدند.

  نشریه شارلی ابدو، همزمان با آغاز جلسات دادگاه ۱۴ متهم دیگر این پرونده که گفته می‌شود به نوعی در سازمان‌دهی حمله یاد شده دست داشته یا با سهل انگاری از وقوع آن جلوگیری نکرده‌اند باردیگر کاریکاتورهای پیامبر اسلام را منتشر کرد.

  این اقدام با واکنش برخی کشورهای اسلامی از جمله ایران و پاکستان همراه شد. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی چاپ مجدد کاریکاتورهای پیامبر اسلام در نشریه شارلی ابدو را «گناهی بزرگ و نابخشودنی» خواند و یکی از انگیزه‌های چنین اقدامی را منحرف کردن «ذهن ملت‌ها و دولت‌های غرب آسیا از نقشه‌های شوم آمریکا و رژیم صهیونیستی برای منطقه» توصیف کرد.

  به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

  منبع مطلب : per.euronews.com

  مدیر محترم سایت per.euronews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید