توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کانال اطلاع رسانی شبکه آموزشی دانش آموز

  1 بازدید

  کانال اطلاع رسانی شبکه آموزشی دانش آموز را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  راهنمای استفاده از شبکه اجتماعی دانش آموزان

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) چیست؟

  شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) به نشانی Shad.medu.ir به‌منظور ساماندهی آموزش مجازی دانش آموزان در وزارت آموزش ‌و پرورش طراحی و پیاده‌ سازی شده است . زیرساخت اجرای این طرح ، استفاده از برنامه شاد است که یک رابط کاربری ساده جهت احراز هویت مدیر، معلم و دانش‌آموز، طراحی‌شده است .

  برگزاری کلاس ‌های برخط و غیر برخط مبتنی بر تبادل پیام و محتوا در گروه‌ هایی به نام کلاس‌ های مدرسه در بستری ایمن و به‌ دور از تداخل سایر کاربران فضای مجازی برای معلم و دانش‌آموز فراهم نموده است.

  راهنمای تصویری استفاده از سایت شاد شبکه اجتماعی دانش آموزان

  دانش آموزان ، معلمان و مدیران مدارس به عنوان کاربران اصلی سامانه شاد می باشند به همین منظور آموزش و پرورش برای راحتی این کاربران راهنمای کاملی را ارایه نموده است تا داوطلبان بتوانند به راحتی از این سامانه استفاده کنند . در راهنمای استفاده از برنامه شاد موارد زیر ارائه شده است :

         کاربران شبکه اجتماعی شاد  مدیر، معلم، دانش‌آموز و کارشناسان مناطق آموزش و پرورش

  راهنمای تصویری ورود به بات شاد توسط مدیران

  مدیر مدرسه باید ابتدا وارد سامانه سناد شود و  اطلاعات معلمان که شامل : کد ملی و شماره همراه آن ها می شود ، مطابق تصویر زیر ثبت نماید .

  در صورتی که مشخصات معلم ظاهر نشد در فیلدهای زیر مشخصات وی را وارد کنید .

  در ادامه برای هر معلم کلاس های درسی را مطابق مراحل زیر تخصیص دهید و از منوی امور دفتری برروی گزینه مدیریت کالس ها کلیک کنید و سپس روی گزینه ادامه کلیک کنید .
   

  در ستون نام دبیر درس هایی که دبیرآن ها تعریف شده قابل مشاهده اســت . ودرس هایی که دبیر آن ها مشخص نیســت در ستون دبیر دکمه « تعیین دبیر» نمایش داده می شود . 

  پس از کلیک کردن روی دکمه « تعیین دبیر» ، در پنجرهای بازشده و در قسمت « کد ملی دبیر» کد ملی معلم را وارد کنید.پس از وارد کردن کد ملی نام و نام خانوادگی شماره موبایل معلم مشاهده می شود .

  در پنجره زیر بر روی دکمه « ویرایش » کلیک کنید  و در صورت نیاز مشخصات خود را ویرایش نمایید.

  تغییر شماره تلفن همراه در این پنجره قابل انجام است .

   برای مشاهده مشخصات مدیر یا ویرایش مشخصات در سامانه سناد در گوشه بالای سمت چپ سامانه سناد مطابق تصویر زیر که اسم مدرسه قابل مشاهده است، برروی منوی « پروفایل من » کلیک کنید .

  برای تعریف کادر اجرایی مدرسه در سامانه سناد در گوشه بالای سمت چپ سامانه سناد مطابق تصویر زیر که اسم مدرسه قابل مشاهده است، برروی منوی « مدیریت کاربران مدرسه » کلیک کنید سپس در پنجره ی بازشده با ورود کد ملی نقش مربوطه را تعریف نمایید .

  مدیر مدرسه پس از انتخاب پیامرسان و تعریف معلمان و کلاس های آنها در سامانه سناد باید در تلفن همراه خود نرم افزار شاد را دانلود و نصب نماید/

  سپس در صفحه بازشده با انتخاب نقش « مدیر» فرایند احراز هویت خود را تا پایان و مشاهده کلاس ها و معلمان مدرسه خود ادامه دهد سپس به معلمان اطلاع دهد .  

   راهنمای تصویری ورود به بات شاد توسط معلمان 

  معلم پیام رســان شاد را نصب و با استفاده از انتخاب نقش معلم و ورود کدملی احراز هویت انجام داده و کلاس های درس خود را مشاهده می نماید .

   راهنمای تصویری ورود به بات شاد توسط دانش آموزان 

  اولیا دانش آموز یا شــخص دانش آموز باید نسخه ی جدید پیام رســان شاد را نصب نماید و از طریق گزینه ی انتخاب نقش « دانش آموز »  به لینک shad.medu.ir متصل شــده و پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده به کلاس خود در مدرسه متصل شود .

  برای اطلاع از آخرین اخبار شبکه اموزشی دانش آموزان یا همان شاد عضو کانال تلگرام مدارس هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال نمایید . هم چنین در صورتی که برای احراز هویت و استفاده از برنامه شاد نیاز به راهنمایی دارید ، می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس بگیرید .

  سوالات متداول

  ✔️ برای این کار باید در سایت شاد دانش آموزی اهراز هویت انجام شود که راهنمای کامل آن در این مقاله ارایه شده است .

  ✔️ مدیران باید از این سامانه برای تکمیل اطلاعات دانش آموزان و معلمان استفاده کنند که نحوه مشخص کردن آن در متن مقاله توضیح داده شده است . 

  ✔️ همان طوری که در متن مقاله به صورت تصویری توضیح داده شده با مراجعه به سایت شاد باید احراز هویت خود را تکمیل نموده و سپس مطالب آموزشی را در گروه های مخصوص به کلاس خود ارایه دهند .

  ایرنا

  ایرنا

  به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموزی شاد در آستانه شروع سال تحصیلی ۹۹ با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، سیدحسن الحسینی مشاور وزیر و مسول شبکه شاد و مهدی اخوان مدیر عامل همراه اول در اردوگاه شهید باهنر رونمایی شد. 

  مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد دیروز در دومین روز از سی و چهارمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش به برخی محدودیت‌های استفاده از آموزش‌های مجازی از جمله دسترسی نداشتن حدود سه و نیم میلیون دانش‌آموز به ابزار هوشمند اشاره کرد و گفت: نسخه قبلی مشکلاتی دارد و خانواده‌ها و معلمان گله مندی‌هایی داشتند که سعی کردیم آنها را برطرف کرده و آموزش در بستر امنی صورت گیرد. احراز هویت تمام کاربران برایمان مهم بود.

  الحسینی با اشاره به نقش سازنده شبکه شاد در آموزش، این شبکه را «دستیار علمی خانواده، دانش‌آموزان و معلمان» خواند و افزود: بیشترین سرمایه گذاری برای این اپلیکیشن در کشور انجام شده و قدرتمندترین اپلیکیشن است که سطح امنیتی بالایی دارد و خود را در برابر حملات هکرها از خارج حفظ کرده است.

  شاد بزرگترین اپلیکیشن تعاملی کشور است که توسط تیم فنی همراه اول برای وزارت آموزش و پرورش پیاده سازی شده‌است؛ در حال حاضر با گذشت شش ماه از شروع این پروژه ملی، بیش از ۱۴ میلیون کاربر در این زیست بوم دیجیتال فعال هستند.

  زیبا سازی و باز طراحی رابط کاربری

  با توجه به این که بازه سنی کاربران شاد گستردگی بسیاری دارد، بر اساس مطالعه روانشناسی و استفاده از نظرات کارشناسان گرافیک و فناوری اطلاعات، رابط کاربری و تجربه کاربری در نسخه جدید شاد تغییرات قابل توجهی داشته است؛ این نسخه از اپلیکیشن شاد راهکارهایی برای ارتباط بهتر کاربران از جمله ایجاد جذابیت های بصری، رنگی و کارکتر استفاده شده است به گونه ای که هم دانش آموزان و هم مدیران و معلمان بتوانند با آن تعامل بیشتری برقرار کنند و استفاده از خدمات و سرویس های ارائه شده به راحتی انجام شود چرا که هر اندازه رابط کاربری یک اپلیکیشن، جذاب و زیبا باشد، سبب تسهیل وتسریع ارتباط کاربران  و مشتریان اپ با خدماتش می شود چرا که اپلیکیشن شاد از معدود اپلیکیشن های ارائه سرویس است که زمان ماند کاربران در آن مقدار قابل توجهی دارد؛ استفاده از ساختار یکپارچه ارائه سرویس، سهولت استفاده از خدمات، توجه به قواعد ضروری، در نظر گرفتن اصول فراگیری کاربران و افزایش انعطاف پذیری از معارهای رابط کاربری جدید شاد است.

  احراز هویت و اعطای نقش به کاربران

  در اپلیکیشن شاد سه گروه کاربر مدیران مدارس، معلمین و دانش آموزان بر اساس شماره همراه ثبت شده در سامانه سناد احراز هویت می‌شوند؛ بنابراین بر اساس یکی از این سه نقش می توان فیچرهای مناسب همان نقش را ارائه داد که در ویژگی‌های بعدی ارائه خواهد شد؛ برای مثال به‌محض ورود و احراز هویت مدیر مدرسه، کلاس‌های مدرسه به‌صورت خودکار تعریف می‌شوند و نیازی به ساخت گروه‌های کلاسی نیست.

  پیام‌رسان شاد

  توسعه پیام‌رسان شاد به گونه ای جامع و بر اساس سیاست های وزارت آموزش و پرورش توسعه یافته است که نیازی به استفاده از پیام رسان های دیگر نباشد؛ این پیام رسان تمامی ویژگی های اصلی یک پیام رسان  اعم از ارسال متن، تصویر، صوت، ویدئو، فایل و ارسال موقعیت جغرافیایی، ساخت نظرسنجی، ذخیره پیام‌ها و ... را داشته و بر اساس نقش کاربر به آن‌ها امکان ارسال می‌دهد؛ ویژگی متمایز کننده این پیام رسان قابلیت ارسال فایل تا ۵/۱ گیگا بایت است که به خودی خود یکی از مزایای استفاده کاربران از پیام‌رسان شاد است، اطلاعات پیامرسان درون خود پیامرسان ذخیره شده اند و وابسته به ابزار مورد استفاده کاربر نیست و کاربر کافی است با دستگاه دیگر در حساب کاربری خود وارد شود تا بتواند به حساب کاربری خود وارد شود؛ در این پیام‌رسان نیز امکان حذف و ویرایش پیام‌های ارسالی وجود دارد.

  پخش زنده کلاس: ارتباط زنده دوطرفه

  یکی از قابلیت های  نسخه جدید شبکه آموزشی شاد سرویس ارتباط زنده دو طرفه است، این سرویس به ارائه تصاویر و دریافت بلادرنگ تصاویر کاربر دیگر و درج نظر تعریف می‌شود که بعد از ارائه سرویس یک طرفه، توسعه سرویس ارتباط زنده دو طرفه با هدف برگزاری جلسات آنلاین مدیران، برگزاری جلسات اولیا و مربیان، برگزاری کلاس‌های تعاملی و به طور کلی ارتباط تصویری همزمان کاربران در نسخه جدید شاد ایجاد شده‌است.

  معلم در کلاس‌های آنلاین خود می‌تواند با انتخاب پخش زنده دو طرفه کلاس‌های آنلاین تعاملی با هدف پرسش و پاسخ دانش‌آموزان برگزار کند به این صورت که فرد آغاز کننده تصویر آنلاین خود را در گروه ایجاد می کند و دیگر اعضای گروه می توانند با ارسال در خواست لایو در آن شرکت کنند و یا پرسش‌های خود را برای پاسخگویی معلم در پخش زنده درج کنند، معلم در حین برگزاری پخش زنده می‌تواند لیست حاضرین در لایو را مشاهده کند؛ پخش زنده تا ۲۴ ساعت قابل دانلود است.

  تماس صوتی درون اپلیکیشن ( تماس دوسویه)

  تماس رایگان اینترنتی اپلیکیشن‌های پیام رسان و افزایش جذابیت استفاده از اینگونه سرویس ها توسط کاربران در نسخه جدید شاد برای جامعه آموزش و پرورش ایران در نظر گرفته شده است، در سرویس پیام رسان شاد، تماس صوتی دو سویه این امکان را فراهم می‌کند که معلم و یا مدیر با کاربران تماس صوتی رایگان برقرار کنند؛ این سرویس برای برگزاری آزمون های شفاهی و پرسش و پاسخ قابل استفاده است؛ این سرویس کاملا مانند سرویس مکالمه تلفنی بوده و کاربر تنها آن را بر بستر اینترنت به صورت رایگان تجربه می کند.

  تماس تصویری درون اپلیکیشن ( تماس دوسویه)

  برقراری تماس تصویری یکی از بهترین روش‌های ممکن برای برقراری ارتباط به عنوان یکی از پرطرفدارترین سرویس های تعاملی محسوب می شود، این سرویس امکان آن را فراهم می‌آورد تا بتوان از طریق آن با دستگاه دیگری که به اینترنت متصل است، با کاربر دیگر ارتباط تصویری برقرار کرد؛ در تماس تصویری دو کاربر علاوه بر تبادل صدا، می‌توانند تصویرخود و مخاطب را نیز به صورت همزمان روی صفحه تلفن خود مشاهده کنند، از این سرویس نیز می‌توان جهت برگزاری آزمون های شفاهی با اهمیت بالاتر که نیاز به دیدن تصویر دانش آموز و یا ارتباط مدیر با معلمین دارد استفاده کرد، در نسخه جدید شاد این قابلیت وجود دارد .

  تکالیف دانش‌آموزان

  تکلیف یکی از مهمترین روش های کمک به یادگیری و تثبیت آموخته های دانش‌آموز است؛ این سرویس در راستای پیشرفت دانش‌آموز به معلم کمک می‌کند تا از وضعیت یادگیری دانش‌آموز و نقاط ضعف و قوت وی در دروس مطلع شود؛ در نسخه جدید شاد، سرویس تکلیف برای معلم شامل ۳ بخش تکالیف درجریان ، تکالیف به اتمام رسیده و ثبت تکلیف جدید ارائه شده است.

  معلم می‌تواند با انتخاب کلاس و درس خود پس از تعیین عنوان و مشخصات، تکلیف را ثبت کند؛ تکلیف ایجاد شده در قسمت تکالیف درجریان قرارگرفته و پس از اتمام زمان و تاریخ فعال بودن، به قسمت تکالیف به اتمام رسیده اضافه می‌شود تا معلم ضمن مشاهده پاسخ‌های ارسال شده دانش‌آموزان، تصحیح و نمره دهی به آن بتواند پاسخ صحیح تکلیف را بارگذاری کرده و با ارسال مجدد آن به کلاس‌ها و مدارس دیگر تعامل خود را با سرویس ارائه شده افزایش دهد.

  حضور و غیاب

  در نسخه جدید شبکه شاد، قابلیت حضور و غیاب دانش آموزان فراهم شده است ، معلمان می توانند با تعیین برنامه هفتگی کلاسی و با مراجعه به لیست کلاس‌ها از وضعیت حضور هر یک از دانش‌آموزان اطلاع پیدا کنند،در کلاس‌های آنلاین به صورت خودکار هر ۷ دقیقه حضور دانش‌آموز ثبت شده و حضور وی به معلم اعلام می‌شود؛ معلم می‌تواند در صورت موجه بودن غیبت دانش آموز، وی را به لیست حاضرین اضافه کند.

  ارتباط زنده یک طرفه

  سرویس ارتباط زنده یک طرفه ( یک سو ارائه تصویر، سوی دیگر دریافت تصویر و ارسال نظر) تعریف می‌شود که در حال حاضر هر فردی که عضو گروه است می تواند با انتخاب گزینه پخش زنده برای افراد آن گروه ارتباط لایو یک طرفه ایجاد کند به این صورت که فرد آغاز کننده تصویر آنلاین خود را در گروه ایجاد می کند و دیگر اعضای گروه می توانند او را مشاهده کرده و نظر خود را ارسال کنند، پخش زنده تا ۲۴ ساعت قابل دانلود در شبکه شاد است؛ این ویژگی در کانال توسط ادمین نیز قابل استفاده بوده و ادمین می تواند لایو یک طرفه برای اعضای کانال به اشتراک بگذارد؛ لازم به ذکر است که با توجه به این که ادمین گروه قابلیت تنظیم دسترسی اعضا از نظر ارسال پیام را دارد می تواند امکان ارسال پخش زنده توسط دیگر اعضا را مدیریت کند.

  محتواها و مواد آموزشی رسمی آموزش و پرورش

  در سرویس پیام رسان شاد، محتواها بر اساس مقطع، پایه و درس دسته بندی شده و کاربران با انتخاب هر یک از این دکمه‌ها وارد کانال های مربوطه شده و از  اطلاعات آن استفاده می‌کنند.

  معرفی و دانلود اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش| شاد : شبکه آموزشی دانش آموزی| دایاموز

  معرفی و دانلود اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش| شاد : شبکه آموزشی دانش آموزی| دایاموز

  1102 2269 021

  7854 3844 051

  5224 3847 051

  کارشناس دایاموز در تلگرام

  کانال اطلاع رسانی دایاموز در تلگرام

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ملیکا ضربی 6 روز قبل
  0

  من شاد آموزش پروش نخوانده

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید