توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کرم رژودرم برای از بین بردن جای زخم

  1 بازدید

  کرم رژودرم برای از بین بردن جای زخم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  راهنمای کامل استفاده رژودرم برای جای زخم و جوش سیاه -طب باکس

  راهنمای کامل استفاده رژودرم برای جای زخم و جوش سیاه -طب باکس

  فهرست کاربرد ها
  بروی موضوع مورد نظرتون کلیک نمایید


  جلوگیری از رشد اسکار و مهار اسکارهای در حال رشد

  بعد از بخیه و بهبودی زخم‌ها

  بعد از بخیه و برای بهبودی زخم ها میتوان از پماد آلفا استفاده نمود. در زخم های تازه ، از هنگامی که زخم بخیه میشود، موضع را به مدت یک ماه با پماد آلفا چرب کنید. روش استفاده را در کتابچه‌ی راهنمای مصرف آلفا بخوانید. پس از ترمیم کامل زخم، در صورت وجود هرگونه تغییر رنگ، ناهمواری با خارش، از کرم رژودرم استفاده کنید. اگر بعد از بخیه از آلفا استفاده نکرده‌اید، می‌توانید در صورت نیاز ( وجود تغییر رنگ، ناهمواری یا خارش) یک ماه بعد از کشیدن بخیه‌ها به روش زیر از رژودرم استفاده کنید. در مورد اسکار بخیه‌های قدیمی به  اسکار برجسته مراجعه کنید.

  مقداری کرم را روی موضع قرار داده و به آرامی در سطح اسکار پخش کنید. این کار باید توسط انگشتان و با فشار متوسط و بسیار آهسته انجام شود. مقدار کرم باید آنقدر باشد که به تمام نقاط برسد. ماساژ و فشار بیش از حد باعث تحریک پوست و افزایش خارش می‌شود.

  رژودرم را 3 بار در روز ( با حداقل 5 ساعت فاصله) استفاده کنید. اگر موضع خارش دارد به دفعات بیشتر نیز می‌توانید استفاده کنید تا جایی که خارش کنترل شود. در اوایل رشد اسکار ممکن است لازم باشد تا 8 بار در روز از رژودرم استفادده کنید. به تدریج با کاهش شدت خارش، دفعات مصرف را به 3 بار در روز کاهش دهید.

  نیم ساعت پس از استفاده ، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید. اگر ضایعه در ناحیه‌ای باشد که شستشوی آن راحت نباشد به جای شستشو، با یک تنظیف مرطوب پوست را تمیز کنید. این کار برای جلوگیری از ایجاد حساست احتمالی می‌باشد.

  پس از ترمیم کامل زخمها و بخیه‌های پوستی، در صورت وجود هرگونه خارش، ناهمواری یا تغییر رنگ می‌توانید از کرم رژودرم استفاده نمایید. در مورد اسکارهای در حال رشد، باید تا بالغ شدن اسکار، به روش ذکر شده از رژودرم استفاده کرد. نشانه‌های بالغ شدن اسکار، رفع خارش موضع و توقف رشد آن است. این مرحله حداقل به 2 ماه زمان نیاز دارد. پس از بالغ شدن اسکار، مطابق دستور اسکارهای قدیمی استفاده از رژودرم را ادامه دهید.

  نمونه تأثیر رژودرم بر روی اسکار در حال رشد ناشی از پیوند پوست ( گرافت) 


  بعد از بهبودی جوش ها

  در برخی از افراد پس از بهبودی جوش، حفره‌هایی در پوست ایجاد میشود. روش استفاده از رژودرم برای کاهش حفره‌های قدیمی ناشی از جوش در این قسمت آمده است؛ ولی برای جلوگیری از ایجاد حفره‌های جدید در پوست میتوان در اواخر دوره‌ی بهبودی جوش‌ها طبق روش ذیل از رژودرم استفاده کرد.

  مقداری از کرم را روی موضع قرار داده و به مدت 30 ثانیه با فشار کم ماساژ دهید. مقدار کرم باید به اندازه‌ای باشد که کرم پس از زمان فوق تقریباً محو شود.

  یک بار در روز

  برای جلوگیری از حساسیت‌های احتمالی، نیم ساعت پس از استفاده از رژودرم، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید

  10 روز

  کاهش و برطرف کردن اسکارهای قدیمی

  1.اسکارهای برجسته

  مقداری کرم را روی اسکار قرار داده و در سطح اسکار ماساژ دهید. این کار باید توسط انگشتان و با قدری فشار انجام شود. ماساژ با کف دست از دقت و فشار کمتری برخوردار است و باعث هدر رفتن کرم میشود. برای نتیجه گیری بهتر، ماساژ را در دو جهت افقی و عمودی ( به صورت صلیبی) انجام دهید. بر اثر ماساژ و اختلاط کرم  با پوسته‌های سطح اسکار، کرم به تدریج غلیظ و خشک می‌شود به طوری که در انتهای ماساژ ، حالت خشک و چسبنده‌ای در زیر انگشتان خود احساس میکنید که باعث کاهش سرعت ماساژ میشود.

  مقدار کرم باید انقدر باشد که هنگام ماساژ حدود 5/1 دقیقه بتوان نرمی کرم را زیر انگشتان احساس نمود. اگر در یک منطقه، وسعت یا طول اسکار زیاد باشد بهتر است برای هر 5 سانتی متر، یک مرحله در نظر گرفته و برای هر قسمت به طور جداگانه کرم را استفاده کنید. به این ترتیب ماساژ با دقت، سرعت و فشار بهتری صورت خواهد گرفت و از خشک شدن کرم در گوشه و کنار اسکار جلوگیری می‌شود. ماساژ با سرعت زیاد و فشار بیش از حد باعث تحریک اسکار و افزایش خارش در اسکار میشود.

  تذکر: در حالت‌هایی مانند خونریزی قسمتی از اسکار به علت بریدگی با تیغ ریش تراش، جراحت و .... ، رژودرم را روی قسمت زخم شده استفاده نکنید و هنگام ماساژ از شعاع یک سانتی متری به زخم مزبور نزدیک نشوید، زیرا ماساژ کرم روی آن باعث طولانی تر شدن زمان التیام زخم مزبور میشود.

  3 بار در روز ( با حداقل فاصله‌ی 5 ساعت)

  نیم ساعت پس از استفاده، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید. اگر اسکار در ناحیه‌ای باشد که شستشوی آن راحت نباشد به جای شستشو، با یک تنظیف مرطوب پوست ار تمیز کنید. به طور کلی تا زمانی که اسکار تحلیل نرفته است و از رژودرم استفاده میکنید از شستشوی بدن با آب بسیار سرد یا بسیار گرم پرهیز نمایید. چون باعث خارش و مقاوم شدن اسکار میشود. در ضمن بهتر است فقط از صابون قالبی برای شستشو استفاده شود و از سایش سطح اسکار پرهیز کنید.

  تداخل یا فرآورده‌های پوستی :  استفاده‌ی همزمان کرم رژودرم و فرآورده‌های آرایش و بهداشتی موضعی توصیه نمیشود. در این موارد، نیم ساعت پس از مصرف رژودرم، موضع را شسته و از این محصولات استفاده نمایید. پیش از استفاده مجدد از رژودرم، موضع را با آب و صابون بشویید.

  لباس و محیط:  تماس لباس  های غیرنخی یا اسکار موجب تحریک آن میشود. تابش مستقیم آفتاب، قرار گرفتن در محیط های خیلی گرم و یا خیلی سرد نیز موجب تحریک اسکار میشود.

  1)     اگر اسکار در اطراف چشم است لازم است رژودرم با احتیاط مصرف شود. سعی کنید از ورود کرم به چشم جلوگیری کنید. در صورت بروز این مشکل، از محلول شستشوی چشم یا آب فراوان استفاده کنید و از مالش چشم بپرهیزید.

  2)     رژودرم روی پوست سالم تأثیری ندارد ولی چنانچه پوست سالم اطراف اسکار دچار التهاب یا جوش‌های ریز شد، مصرف کرم را متوقف کنید. پس از برطرف شدن حساسیت، دوباره میتوانید از رژودرم استفاه کنید. این بار تعداد دفعات استفاده از رژودرم در هفته را کاهش دهید؛ به این ترتیب که در چند روز اول، کرم را یک روز در میان و سپس یک بار در روز و با ماساژ کم فشار، روی اسکار استفاده کنید. در روزهای بعد، به تدریج که بافت اسکار با رژودرم سازگاری پیدا میکند، دفعات مصرف را به 2 و 3 بار در روز افزایش دهید. این روش کمک میکند تا پوست شما به رژودرم عادت کند. پس از رفع حساسیت، سعی کنید کرم را فقط در روی بافت اسکار ماساژ دهید.

  3)     به یاد داشته باشید که ماساژ و فشار بیش از حد باعث تحریک پوست میشود.

  نشانه های تأثیر رژودرم در اسکارهای قدیمی برجسته

  خارش: اگر اسکار خارش داشته باشد، خارش آن کنترل میشود. این خارشها با داروهای کورتونی نیز تسکین نمی یابند .خارش در اسکارهای قدیمی کمتر از اسکارهای جدید است.

  سفتی: اسکارهای جدید، سفت واسکارهای قدیمی به طور معمول نرم تر هستند. با استفاده از رژودرم اسکار به تدریج نرم میشود.

  شکل: به تدریج طول و عرض اسکار کم میشود و ضخامت آن کاهش می یابد. شیب دار شدن کناره ها و صاف شدن سطح اسکار علامت شروع این اثر است. به این ترتیب ، اسکار کوچک شده و تحلیل میرود.

  رنگ : به طور طبیعی اسکار در ابتدا قرمز تیره و یا بنفش رنگ است که شدت رنگ آن به تدریج زیاد می شود. پس از رسیدن یا بالغ شدن اسکار که با کمتر شدن خارش و نرم اشدن آن همراه است، رنگ اسکار ثابت میشود و پس از گذشت زمان روشن تر میشود که گاهی این زمان به چند سال میرسد. رژودرم تا قبل از بالغ شدن اسکار، از سرعت تغییر رنگ آن میکاهد و پس از بالغ شدن آن ، رنگ اسکار را روشن تر میکند.

  زمان: تحلیل رفتن کامل اسکار ممکن است از 45 روز تا 2 سال طول بکشد. 

  تذکر: در صورت قطع زودهنگام رژودرم، روند تحلیل رفتن اسکار متوقف میشود. ولی اسکار دوباره رشد نخواهد کرد. با استفاده‌ی مجدد، روند فوق دوباره آغاز میگردد.


  1. اسکارهای فرورفته یا گودرفته( جای جوش)

  اسکارهای فرورفته بر اثر عوامل مختلفی مانند جوش یا آکنه، بخیه، بریدگی، سالک و آبله مرغان به وجود می آیند. در این موارد ، کرم رژودرم اثر مطلوبی دارد. ولی موجب ترمیم کامل در تمام آنها نمیشود؛ زیرا اندازه و رفتار اسکارهای فرورفته بسیار متغیر است. با این حال، ترمیم این اسکارها توسط رژودرم نسبت به سایر فرآورده ها و لیزر به مراتب بهتر و کم هزینه تر است. برای کسب نتیجه‌ی مطلوب صبور باشید. نحوه‌ی اثر رژودرم در این اسکارها به این صورت است که رژودرم لایه های بسیار نازکی از سطح داخل حفره را بر میدارد و پس از آن سلولهای جدید در اطراف حفره تکثیر شده و به سمت داخل مهاجرت میکنند تا به تدریج روی آن را بپوشانند و و باعث هماهنگی بیشتر موضع با پوست اطراف شوند. پماد گیاهی آلفا نیز به ترمیم سلولها کمک میکند. قبل از شروع، بهتر است عکس واضحی از پوست تهیه شود. به تهیه عکس در مراحل قبل و بعد، تأثیر رژودرم روی این اسکارها قابل مشاهده است. روش عکاسی در صفحه محصول می باشد و لینک آن در پایین صفحه است

  مقداری کرم را روی موضع قرار داده و به آرامی در سطح آن ماساژ دهید. این کار باید توسط انگشتان و با فشار متوسط و بسیار آهسته انجام شود. ماساژ با کف دست از دقت کمتری نسبت به انگشتان برخوردار است و باعث هدر رفتن کرم میشود. ماساژ با کف دست از دقت و فشار کمتری برخوردار است و باعث هدر رفتن کرم میشود. را باید به اندازه‌ای برداشت که به مدت 5/1 دقیقه بتوان آن را روی سطح مورد نظر ماساژ داد.

  3 بار در روز ( با حداقل 5 ساعت فاصله بین دو مصرف)

  برای جلوگیری از حساسیت‌های احتمالی، نیم ساعت پس از استفاده از ماساژ با کف دست از دقت و فشار کمتری برخوردار است و باعث هدر رفتن کرم میشود.، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید.

  مدت مصرف میتواند چند ماه باشد. هر 45 روز یک عکس دقیق از موضع تهیه کنید و با عکسهای قبل مقایسه کنید. اگر در یک مرحله نسبت به 45 روز قبلی پیشرفتی مشاهده نگردید میتوانید مصرف را متوقف کنید. توجه داشته باشید که ترمیم اسکارهای گودرفته با این روش به شکیبایی نیاز دارد.

  مرحله استفاده از پماد آلفا:

  در صورتی که پوست شما به مواد چرب حساس نیست دو ساعت بعد از استفاده از رژودرم  مقدار پماد باید در حدی باشد که فقط یک لایه ی روغنی زیر انگشتان احساس کنید. 15 دقیقه پس از استفاده از پماد آلفا موضع را با آب ولرم و صابون بشویید . در پوست های چرب و مستعد به آکنه، استفاده از ماساژ با کف دست از دقت و فشار کمتری برخوردار است و باعث هدر رفتن کرم میشود. به تنهایی کافی است.


  2. اسکارهای مسطح

  اسکارهای مسطح به صورت تغییر رنگ و حالت پوست دیده می‌شوند. با استفاده از کرم رژودرم رنگ تیره این اسکارها روشن تر میشود. حاشیه‌های اسکار با سلول‌های جدید پوست جایگزین شده و اندازه‌ی اسکار کوچک میشود. همچنین چین و چروک های احتمالی در سطح اسکار هموار می‌شوند.

  مقداری کرم را روی اسکار قرار داده و در سطح اسکار ماساژ دهید. این کار باید توسط انگشتان و با قدری فشار انجام شود. ماساژ با کف دست از دقت و فشار کمتری برخوردار است و باعث هدر رفتن کرم میشود. اگر سطح اسکار چین و چروک ندارد، حاشیه‌های آن را بیشتر ماساژ دهید و بعد از استفاده از رژودرم حاشیه‌های اسکار را با کمی پماد آلفا به مدت یک دقیقه و بدون فشار ماساژ دهید.

  مقدار کرم باید آنقدر باشد که هنگام ماساژ بتوان نرمی  کرم را حدود 5/1 دقیقه زیر انگشتان احساس نمود. اگر در یک منطقه، وسعت یا طول اسکار زیاد باشد بهتر است برای هر 5 سانتی متر، یک مرحله در نظر گرفته و برای هر قسمت به طور جداگانه کرم را استفاده کنید. به این ترتیب ماساژ با دقت، سرعت و فشار بهتری صورت خواهد گرفت و از خشک شدن کرم در گوشه و کنار اسکار جلوگیری میشود. ماساژ با سرعت زیاد و فشار بیش از حد باعث تحریک اسکار و افزایش خارش در اسکار میشود.

  3 بار در روز ( با حداقل فاصله ‌ی 5 ساعت)

  نیم ساعت پس از استفاده ، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید، اگر اسکار در ناحیه‌ای باشد که شستشوی آن راحت نباشد، به جای شستشو ، با یک تنظیف مرطوب پوست را تمیز کنید.

  خارش پوست

  خارش پوست

  اگر پوست قسمتی از بدن دچار خارش شود، میتوان برای تسکین خارش از رژودرم استفاده نمود. رژودرم خارش را کنترل میکند ولی مکانیسم آن با کورتون‌ها متفاوت است و از این رو مصرف طولانی مدت آن فاقد هرگونه عارضه است.

  خارش ناشی از حساسیت پوستی، خارش بر اثر تماس مواد محرک با پوست، خارش یا سوزش خفیف ناشی از عرق سوز شدن کشاله‌ی ران و خارش پوست در پایان دوره‌ی ترمیم زخم و محل بخیه. در اگزما و پسوریازیس که خارش، بخشی از عوارض بیماری است میتوان از این محصول فقط به صورت مقطعی( و نه به صورت دائم) استفاده کرد. تا هم خارش کنترل شود و هم لطافت پوست افزایش یابد. میزان تأثیر رژودرم در این موارد خاص، متفاوت است و اگر پس از 3 نوبت استفاده از کرم تأثیری مشاهده نشد، استفاده از رژودرم را ادامه ندهید. این در حالی است که برای از بین بردن خشکی و التهاب پوست در پسوریازیس و اگزما می توانید بدون محدودیت از پماد آلفا استفاده کنید.

  مقداری کرم را به آرامی روی موضع بمالید. این کار باید بدون فشار زیاد انجام شود. اجازه دهید در پایان، لایه‌ی سفیدی که از کرم باقی مانده به تدریج محو شود.

  تا زمانی که خارش کنترل شود می توان روزانه 3 بار ( با حداقل 5 ساعت فاصله‌) از رژودرم استفاده کرد در موارد خاص، مانند خارش بر اثر بیماری‌های مزمن و قدیمی پوست، بهتر است روزانه یک بار از رژودرم استفاده شود و در نوبت‌های بعدی از پماد آلفا استفاده نمود تا بتوان از بروز مقاومت به اثر رژودرم جلوگیری نمود و نیاز به مصرف روزانه‌ی رژودرم را کاهش داد( یعنی  به عنوان مثال در طول روز یک بار از رژودرم و دو بار از پماد آلفا استفاده کنید ). اگر پماد آلفا در دسترس نبود فقط از رژودرم استفاده کنید.

  کاربردها و روش مصرف رژودرم

  زیبایی و پاکسازی پوست

  لایه برداری و جوان سازی پوست

  لایه برداری و جوان سازی پوست

  رژودرم به تدریج سلول‌های فرسوده سطح پوست را جدا میکند. در این روش سلول‌های جدید و سالم به طور طبیعی جایگزین سلولهای فرسوده و آسیب دیده میشوند و در نتیجه زیبایی و لطافت مجدداً به پوست باز میگردد.

  از آنجا که رژودرم فرآورده‌ای کاملا طبیعی است، در تمام انواع پوست قابل استفاده است.

  مقداری کرم را به آرامی روی پوست ماساژ دهید. این کار باید توسط انگشتان و با فشار متوسط انجام شود. مقدار کرم را به اندازه‌ای بردارید که 2 دقیقه بتوانید کرم را روی موضع ماساژ دهید. ماساژ با فشار زیاد ممکن است موجب درد و تحریک شود . در صورت حساسیت، به مدت یک هفته استفاده از کرم رژودرم را متوقف کنید. و موضع را با پماد آلفا چرب نمایید. به طور کلی در صورت بروز التهاب شدید پس از استفاده از هر نوع لایه بردار، میتوان از پماد آلفا برای تسکین التهاب استفاده نمود. روش استفاده در کتابچه‌ی راهنمای آلفا ( بخش حساسیت‌های پوستی) آمده است.

  یک بار در روز

  برای جلوگیری از حساسیت‌های احتمالی، نیم ساعت پس از استفاده از رژودرم ، موضع را با اب ولرم و صابون بشوئید.

  تا رسیدن به وضعیت مطلوب (حداکثر یک ماه به صورت پی در پی)

  توجه: در پوست‌های جوش دار از ماساژ کرم روی جوش‌ها خودداری کنید. در این موارد ابتدا مقدار کمی رژودرم را بر روی جوش‌ها قرار داده و پس از نیم ساعت پوست را بشویید. پس از تحلیل رفتن جوش‌ها میتواندی لایه برداری پوست را به روشی که ذکر شد شروع نمایید.

  لک‌های پوستی

  رژودرم میتواند لک‌های سطحی مانند لک های ناشی از افزایش سن و یا لکهایی که پس از ترمیم انواع زخم، جوش و یا لیزر به وجود می‌آیند را کاهش دهد. حداقل زمان لازم برای ارزیابی تأثیر رژودرم، دو ماه است. قبل از شروع استفاده، عکس واضحی از پوست تهیه کنید و عکس‌ای بعدی را با آن مقایسه کنید.  روش عکاسی در صفحه محصول می باشد و لینک آن در پایین صفحه است

  مقداری کرم را به آرامی روی پوست ماساژ دهید. این کار باید توسط انگشتان و با فشار متوسط انجام شود. مقدار کرم را به اندازه‌ای بردارید که یک دقیقه بتوانید کرم را روی پوست ماساژ دهید. ماساژ با فشار زیاد ممکن است موجب تحریک پوست شود . در صورت حساسیت، به مدت یک هفته استفاده از کرم رژودرم را متوقف کنید.

  رژودرم را دو بار در روز استفاده کنید ( سعی کنید بین دو نوبت مصرف حداقل 5 ساعت فاصله باشد).

  برای جلوگیری از حساسیت‌های احتمالی، نیم ساعت پس از استفاده از رژودرم، پوست را با آب ولرم و صابون بشویید.

  اگر دو ماه بعد از استفاده از رژودرم ( با مقایسه ی عکس‌های قبل و بعد) مشاهده نمودید که لک کاهش یافته است، استفاده از رژودرم را تا به حداقل رسیدن لک ادامه دهید. در این صورت تهیه و مقایسه‌ی عکس‌های قبل و بعد را نیز ادامه دهید. اگر پس از دو ماه استفاده از رژودرم تأثیری مشاهده نشد. تغییر رنگ مربوط عمق است. برای لک های عمیق، انجام درم ابریشن، توسط پزشک و استفاده از پماد آلفا در مرحله‌ی بعد ( به عنوان ترمیم کننده‌ی پوست) توصیه میشود. (مراجعه به کتابچه‌ی راهنمای پماد آلفا)

  تذکر: کرم رژودرم در لک های روشن و سفید اثری به مراتب کمتر نسبت به لک های تیره دارد. همچنین تأثیر رژودرم در مورد لک های ناشی از بارداری یا مصرف داروهای ضد بارداری قطعی نیست.

  زائده های گوشتی

  زائده های گوشتی: رشد خوش خیم لایه‌ی سطحی پوست هستند که در نقاطی مانند گردن، زیر بغل، کشاله ران و پلک ها پدیدار میشوند؛ به این صورت که ابتدا در اندازه‌ای کوچک ظاهر شده، سپس بسیار آرام رشد میکنند و بعد از مدتی، رشد آنها متوقف می‌شود. این زائده‌ها هیچ تهدیدی برای سلامتی فرد محسوب نمی‌شوند. با این حال گاهی به علت تماس لباس و یا هرگونه سایش،‌ ملتهب و یا دردناک می‌شوند و فرد تصمیم میگیرد تا برای برداشتن آنها اقدام نماید. در مقابل، عده‌ای نیز تنها به دلیل زیبایی تصمیم به برداشتن آنها میگیرند. امروزه در کلینیک، برای برداشتن زائده‌های گوشتی از روش‌هایی مانند برش زائده و سوزاندن باقی مانده‌ی آن با کوتر، قطع کردن عروق خون رسان به زائده و فریز کردن زائده استفاده میشود . مشکل اینجاست که به طور معمول، تا زائده‌ها به حد بلوغ خود نرسند برای برداشتن آنها اقدامی صورت نمیگیرد و فرد مجبور است آنها را برای مدتی روی بدن خود تحمل کند. همچنین ممکن است آثار ناشی از این روش‌های تهاجمی، به صورت اسکار روی پوست باقی بماند.

  مقداری کرم را به آرامی روی زائده ماساژ دهید. این کار باید توسط انگشتان و بسیار آهسته و با فشار کم به مدت 30 ثانیه انجام شود. در هفته های بعد به تدریج که زائده تحلیل میرود، میتوانید ماساژ را با فشار بیشتر و به مدت یک دقیقه انجام دهید. ماساژ شدید و طولانی در روزهای اول ممکن است موجب درد، تحریک و یا پاره شدن زائده شود . در صورت پارگی و خونریزی ، به مدت یک هفته کرم را روی زائده استفاده نکنید.

  رژودرم را سه بار در روز استفاده کنید.( سعی کنید بین دو نوبت مصرف حداقل 5 ساعت فاصله باشد).

  نیم ساعت پس از استفاده موضع را با آب ولرم و صابون بشوئید. اگر ضایعه در ناحیه‌ای باشد که شستشوی آن راحت نباشد به جای شستشو، با یک تنظیف مرطوب پوست را تمیز کنید.

  این زمان به اندازه و مقاومت زائده بستگی دارد که از یک تا چهار ماه ممکن است به طول انجامد.

  زائده روی پلک

  اگر زائده بر روی پلک یا دور چشم است چشم را ببندید و مقدار کمی کرم را بر روی آن قرار دهید. اگر زائده روی پلک بالا است در حالیکه با تنظیف( یا دستمال کاغذی) پایین زائده را محافظت میکنید، با دست دیگر کرم را با دقت روی زائده ماساژ دهید. دستمال، مانع ورود احتمالی کرم به داخل چشم میشود. اگر زائده روی پلک پایین است، تنظیف را بالای آن نگاه دارید. برای دقت بیشتر این کار را جلوی آینه انجام داده و از گوش پاک کن برای ماساژ کرم استفاده کنید. در صورت تماس اتفاقی کرم با چشم، از محلول شستشوی چشم و یا آب فراوان استفاده کنید و از مالش چشم بپرهیزید. اگر برای این کار از آمادگی و دقت لازم برخوردار نیستید در اطراف چشم از رژودرم استفاده نکنید.


  زبری و ضخامت پوست

  یکی از مشکلات شایعی که شاغلین صنعت، معدن و کشاورزی از آن رنج میبرند، پینه و زبری پوست است. زبری پوست بر اثر عوامل مختلفی مانند افزایش سن، تماس مکرر با آب و مواد شیمیایی، اگزما و آلرژی‌های پوستی و کار فیزیکی سخت به وجود می‌آید.

  پینه ها نیز نوعی ضخیم شدن موضعی پوست هستند که در مناطق تحت سایش یا فشار زیاد به وجود می‌آیند. کف دست و پا، پوست روی مفاصل مانند آرنج، زانو و انگشتان، شایع‌ترین مناطق تشکیل پینه هستند.

  با استفاده از کرم رژودرم میتوان زبری پوست و پینه‌های قدیمی را به راحتی برطرف کرد و لطافت و طراوت را به پوست بازگرداند.

  شب ها و یا زمان استراحت و فراغت از کار، پس از شستشوی کامل و خشک کردن موضع، به مدت دو دقیقه کرم را روی پوست ماساژ دهید(بسیار آهسته ولی با فشار). هر هشت ساعت میتوان این کار را تکرار کرد. حتی با یک بار استفاده در روز میتوان اثرات رژودرم را به تدریج مشاهده نمود.

  پیش از استفاده مجدد باید موضع را با آب گرم بشویید.


  پاکسازی پوست از آلودگی های صنعتی

  رژودرم میتواند برای پاکسازی پوست از رنگ، چسب و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد. معمولاً پس از تماس موادی مانند رنگ، چسب و یا گریس با پوست، مدت زمانی لازم است تا این مواد کاملاً از سطح پوست پاک شوند. برای این کار معمولاً از بنزین، نفت و سایر حلال‌های شیمیایی استفاده میشوند که برای پوست مضرند و علاوه بر بوی نامطبوع، لطافت پوست را کاهش میدهند. با چندبار استفاده از رژودرم میتوانید پوست را از این مواد پاکسازی نمایید و لطافت و طراوت را در زمان کوتاهی به پوست بازگردانید.

  امتیاز دیگر رژودرم رفع بوی نامطبوع مواد شیمیایی و صنعتی از سطح پوست است. افرادی که مستقیماً با حلال‌های شیمیایی مانند بنزین، نفت، گازوئیل و اتر کار کرده باشند میدانند که معمولاً پس از استفاده، مدت زمانی لازم است تا بوی این مواد از پوست برطرف شود. با استفاده از رژودرم، این کار در زمان کوتاهی انجام می‌شود.

  ابتدا موضع را با یک شوینده ( مایع دستشویی یا صابون) بشویید و به طور کامل خشک کنید. سپس کرم را بسیار آهسته ولی با فشار به مدت دو دقیقه روی موضع ماساژ دهید.

  بعد از نیم ساعت موضع را با آب گرم ( و در صورت امکان با صابون قالبی) بشویید. در طول روز، هر دو ساعت این کار را تکرار کنید تا پاکسازی کامل شود برای این منظور رژودرم نباید بیش از 4 بار در روز استفاده شود.

  رفع جوش‌های سرسیاه و کمک به پاکسازی به جوش‌های معمولی

  از رژودرم میتوان برای پاکسازی پوست از جوش‌های سرسیاه استفاده کرد. جسم این جوش ها معمولاً متراکم و سفت( مانند توده چربی) است. و خودبه خود بهبود نمی یابد. برای جوش های معمولی چنین اثری را نمیتوان در همه افراد انتظار داشت و معمولاً جوش های نوک تیز به رژودرم بهتر جواب میدهند.

  برای رفع جوش های سرسیاه، مقداری کرم را به آرامی بر روی موضع ماساژ دهید. این کار باید بسیار آهسته و با فشار متوسط انجام شود. مقدار کرم را به اندازه‌ای بردارید که بتوانید یک دقیقه کرم را روی موضع ماساژ دهید. در هفته های بعد، به تدریج که جوش تحلیل میرود میتوانید ماساژ را با فشار بیشتری انجام دهید. ماساژ شدید در روزهای اول ممکن است موجب درد و تحریک شود. در صورت بروز حساسیت، مصرف کرم را به مدت یک هفته متوقف کنید. پس از برطرف شدن علایم دوباره میتوانید از رژودرم استفاده نمایید.

  در مورد جوشهای معمولی نیازی به ماساژ نیست و کافی است مقدار کمی رژودرم را بر روی موضع قرار داده و پس از نیم ساعت پوست را بشویید.

  توجه: برخی از جوش ها ممکن است پس از چند روز اول استفاده، بزرگتر شوند ولی به تدریج فروکش کرده و بهبود می‌یابند.

  رژودرم را دو بار در روز استفاده کنید. ( سعی کنید بین دو مصرف کمتر از 5 ساعت فاصله نباشد).

   برای جلوگیری از حساسیت های احتمالی، نیم ساعت پس از استفاده از رژودرم، موضع را با آب ولرم و صابون بشوئید.

  بسته به قدمت و مقاومت جوش ها ممکن است از دو هفته تا دو ماه نیاز به استفاده از کرم باشد.

  کورک ها

  کورک بر اثر عفونت در اطراف ریشه مو به وجود می‌آید که به صورت برجستگی قرمز و دردناک همراه با ورم اطراف منفذ مو ظاهر می‌شود. کورک بعد از مدتی سر باز می‌گند و چرک و ضایعاتی از آن خارج می‌شود . در این مدت، التهاب و درد موجب آزار فرد می‌شود چون رژودرم دارای اثر ضد التهابی متوسطی است، موجب تسکین التهاب کورک می شود و به طور همزمان با اثر لایه برداری خود موجب باز شدن منفذ مو و کنترل عفونت به وجود آمده می‌شود.

  رژودرم را به مدت 30 ثانیه با فشار متوسط روی موضع ماساژ دهید.

  برای جلوگیری از حساسیت‌های احتمالی، نیم ساعت پس از استفاده از رژودرم، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید. اگر کورک در ناحیه‌ای باشد که شستشوی آن راحت نباشد، به جای شستشو، با یک تنظیف مرطوب چند مرتبه پوست را تمیز کنید.

  2 تا 3 بار در روز

  کورک معمولاً در کمتر از یک هفته بهبود می‌یابد. با این حال در صورتی که التهاب و درد موضع افزایش یافت یا ظرف 48 ساعت تغییری در وضعیت کورک مشاهده نشد برای انجام اقدامات تکمیلی به پزشک مراجعه کنید.

  پاکسازی پوست از آلودگی های صنعتی

  رژودرم می تواند برای پاکسازی پوست از رنگ، چسب و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد. معمولا پس از تماس موادی مانند رنگ، چسب و یا گریس با پوست ، مدت زمانی لازم است تا این مواد کاملا از سطح پوست پاک شوند. برای این کار معمولا از بنزین، نفت و سایر حلال های شیمیایی استفاده می شود که برای پوست مضرند و علاوه  بر بوی نامطبوع، لطافت پوست را کاهش می دهند. با چندبار استفاده از رژودرم می توانید پوست را از این مواد پاکسازی نمایید و لطافت و طراوت را در زمان کوتاهی به پوست بازگردانید.

  امتیاز دیگر رژودرم رفع بوی نامطبوع مواد شیمیایی و صنعتی از سطح پوست است. افرادی که مستقیما با حلال های شیمیایی مانند بنزین، نفت، گازوئیل و اتر کار کرده باشند می دانند که معمولا پس از استفاده ، مدت زمانی لازم است تا بوی این مواد از پوست برطرف شود. با استفاده از رژودرم، این کار در زمان کوتاهی انجام می شود.

  ابتدا موضع را با یک شوینده (مایع دستشویی یا صابون) بشویید و به طور کامل خشک کنید. سپس کرم را بسیار آهسته ولی با فشار به مدت 2 دقیقه روی موضع ماساژ دهید.

  بعد از نیم ساعت موضع را با آب گرم (و در صورت امکان با صابون قالبی) بشویید. در طول روز، هر 2 ساعت این کار را تکرار کنید تا پاکسازی کامل شود. برای این منظور رژودرم نباید بیش از 4 بار در روز استفاده شود.

  رفع جوش های سرسیاه و کمک به پاکسازی جوش های معمولی


  از رژودرم می توان برا ی پاکسازی پوست از جوش هایسر سیاه استفاده کرد. جسم این جوش ها معمولا متراکم و سفت (مانند توده ی چربی) است و خود به خود بهبود نمی یابد. برای جوش هایمعمولی چنین اثری را نمی توان در همه افراد انتظار داشت و معمولا جوش های نوک تیز به رژودرم بهتر جواب می دهند.

  روش استفاده:

  برای رفع جوش های سر سیاه ، مقداری کرم را به آرامی بر روی موضع ماساژ دهید. اینکار باید بسیار آهسته و با فشار متوسط انجام شود. مقدار کرم را به اندازه ای بردارید که بتوانید یک دقیقه کرم را روی موضع ماساژ دهید. در هفته های بعد، به تدریج که جوش تحلیل می رود می توانید ماساژ را با فشار بیشتری انجام دهید. ماساژ شدید در روزهای اول ممکن است موجب درد و تحریک شود. در صورت بروز حساسیت، مصرف کرم را به مدت یک هفته متوقف کنید. پس از برطرف شدن علائم دوباره می توانید از رژودرم استفاده نمایید.

  در مورد جوش های معمولی نیازی به ماساژ نیست و کافیست مقدار کمی رژودرم را بر روی موضع قرار داده و پس از نیم ساعت پوست را بشویید.

  توجه: برخی از جوش ها ممکن است پس از چند روز اول استفاده، بزرگ تر شوند ولی به تدریج فروکش کرده و بهبود می یابند.

  رژودرم را دوبار در روز استفاده کنید (سعی کنید بین دو مصرف کمتر از 5 ساعت فاصله نباشد).

  برای جلوگیری از حساسیت های احتمالی، نیم ساعت پس از استفاده از رژودرم، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید.

  بسته به قدمت و مقاومت جوش ها، ممکن است از دو هفته تا دو ماه نیازبه استفاده از کرم باشد.

  منبع مطلب : tebbox.com

  مدیر محترم سایت tebbox.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آیا رژودرم خوبه ؟ سوال در مورد مصرف تاثیر آن بلوغ اسکار -طب باکس

  آیا رژودرم خوبه ؟ سوال در مورد مصرف تاثیر آن بلوغ اسکار -طب باکس

  راجع به ترکیبات این کرم توضیح دهید؟

  در فرمول کرم رژودرم از آلانتوئین، روغن های طبیعی، ویتامین E ، و اسانس های مجاز به مقدار بسیار جزئی استفاده شده است. زیرا این اسانسها به هر حال مواد شیمیایی هستند و در صورتی که به مقدار بیشتر استفاده شوند، با نفوذ در پوست می‌توانند باعث حساسیت و مانع اثرات مورد انتظار شوند.

  طول مدت استفاده از رژودرم برای اینکار چقدر است؟

  این در واقع همان موضوع سرعت تأثیر رژودرم است و به سه عامل سن اسکار، ضخامت و محل اسکار بستگی دارد. در این خصوص تفاوتی ندارد که اسکار ناشی از سوختگی باشد یا بخیه و یا سایر آسیب‌های پوست. با روش ذکر شده در صفحه‌ی 6 کتابچه از موضع عکس بگیرید و استفاده از کرم را شروع کنید در پایان ماه دوم اگر عکس بعدی را بگیرید، تأثیر را خواهید دید. در اسکارهای برجسته تا زمانی که اسکار کاملاً  هموار شود رژودرم را استفاده کنید. اگر ضخامت اسکارها زیاد باشد ممکن است برای هموار شدن کامل اسکار تا 18 ماه و یا بیشتر نیز زمان لازم باشد. به هرحال صرف چنین زمانی به دو دلیل، توجیه منطقی دارد: اول اینکه روش دیگری در دنیا با این کیفیت نتیجه نمی‌دهد. دوم اینکه هزینه‌ی استفاده از کرم رژودرم بسیار کمتر از روش های موجود است. در مورد اسکارهای فرورفته، وقتی بین آخرین عکس و عکسهای ماقبل آن تفاوتی دیده نشود، میتوان مصرف رژودرم را قطع کرد.

  چه عواملی در سرعت تاثیر رژودرم بر اسکار موثرند؟

  سرعت تآثیر رژودرم بر اسکار به سه عامل بستگی دارد:

  1.نوع اسکار

  سرعت تأثیر رژودرم در اسکارهای بالغ شده ( قدیمی) با اسکارهای نابالغ ( تازه و در حال رشد) متفاوت است:

  با شروع استفاده از رژودرم ، اسکار تحلیل می‌رود

  با استفاده از رژودرم سرعت رشد اسکار کمتر شده و رشد آن نیز زودتر متوقف می‌شود. استفاده از رژودرم باعث میشود اسکار در زمانی که بالغ میشود ضخامت کمتر و سطح صاف تری داشته باشد.

  2.ضخامت اسکار

  به طور طبیعی ضخامت نهایی اسکار در زمان بالغ شدن آن، به نوع و شدت زخم اولیه، همچنین به ژنتیک شخص بستگی دارد. به طور نمونه رشد اسکار در سیاه پوستان (نژاد سیاه) به مراتب شدیدتر از سفیدپوستان است. از سوی دیگر، عوامل محیطی( نورخورشید و تغذیه) نیز در این میان تأثیر گذار هستند. بدیهی است که هرچقدر اسکار ضخیم تر باشد در مدت زمان بیشتری با رژودرم تحلیل می‌رود.

   3.محل اسکار

  تجربه نشان داده است اسکارهایی که بر روی نواحی استخوانی بدن تشکیل می شوند با رژودرم سریع تر برطرف می شوند (نواحی مانند روی ساعد، آرنج، روی ساق، زانو و سر ) در مقابل، اسکارهایی که روی نواحی عضلانی بدن باشند، دیرتر تحلیل می روند ( نواحی مانند بازو، سینه، شکم، ران، پشت ساق).

  با توجه به سه عاملی که بیان شد و تجربه ی به دست آمده می توان انتظار داشت یک اسکار برجسته با قدمت بیش از یک سال و با ضخامت حدود 1 میلی متر روی ساعد حداکثر در مدت 3 ماه به طور کامل با پوست اطراف هم سطح شود.

  تاثیر رژودرم بر روی خطوط ناشی از بریدگی ها ( جای چاقو و ...) چگونه است؟

  این اسکارها معمولا برجسته و در بیشتر موارد سفید هستند. برجستگی ها با استفاده از رژودرم به تدریج هموار می شوند. از نظر رنگ، خطوط سفید، با رنگ پوست نسبتاً هماهنگ می شوند. ولی خطوط تیره بسیار روشن تر خواهند شد.

  آیا کرم رژودرم در درمان بیماری های پوستی کاربرد دارد؟

  در مشکلات پوستی که موجب خارش یا ناهمواری سطح پوست می شوند، می توان از رژودرم برای تسکین خارش و کاهش ناهمواری ها استفاده کرد. در بیماری هایی مانند پسوریازیس و لیکن پلان که خارش، بخشی از عوارض بیماری است، می توان از این محصول به صورت موقتی استفاده کرد تا هم خارش کنترل شود و هم لطافت پوست افزایش یابد. در بیماری Keratosis Pilaris یا «پوست مرغی» ، رژودرم موجب کاهش ناهمواری ناشی از این بیماری می شود. روش استفاده برای این منظور مشابه آنچه در روش مصرف رژوردم برای جوش ها گفته شد می باشد. لازم به ذکر است که رژودرم در مورد بیماری وینیلیگو یا همان پیسی (برص) و همچنین بیماری های قارچی پوست تاثیری ندارد.

  آیا رژودرم برای انواع پوست های چرب، خشک و حساس قابل استفاده است؟

  رژودرم یک فرآورده ی کاملاً طبیعی است و سازگاری مناسبی با پوست دارد. بنابراین در پوست های چرب، خشک، معمولی و حساس قابل استفاده است.چرب بودن کرم رژودرم مشکلی روی پوستایجاد نمی کند، زیرا حیات پوست، بدون چربی امکان ندارد. ولی چربی نیز به عنوان بخشی از پوست نیاز به پاکسازی دارد. بنابراین در پوست های چرب و مستعد آکنه، برای پیشگیری از ایجاد جوش لازم است از مقدار کمتری رژودرم در هر نوبت استفاده شود و نیم ساعت پس از مصرف ، پوست حتما با آب ولرم و صابون قالبی شسته شود. رژودرم در پوست های خشک و حساس نیز کاربرد دارد. با این حال به تنهایی برای مرطوب کردن این پوست ها کافی نیست و نمی توان از آن برای درمان خشکی پوست استفاده کرد. در این موارد می توانید از یک مرطوب کننده ملایم، یک ساعت پس از رژودرم استفاده کنید و قبل از مصرف مجدد رژودرم، پوست را کاملا بشویید.

  علت متورم شدن برخی از اسکارها بلافاصله بعد از استفاده از رژ.درم چیست؟

  برخی اسکارها به خصوص اسکارهای نابالغ، بعد از شروع استفاده از رژودرم متورم می شوند. این تورم موقتی بوده و به معنای افزایش توده ی اسکار نیست. در اسکارهایی که قبلا جراحی یا لیزر شده باشند احتمال تورم اولیه بیشتر است.

  در این صورت چند روز کرم را استفاده نکنید و پس از فروکش کردن تورم، استفاده از رژودرم را شروع کنید. در چند روز اول کرم را یک بار در روز با ماساژ کم فشار روی اسکار استفاده کنید. در روزهای بعد به تدریج که بافت اسکار با رژودرم سازگاری پیدا می کند، دفعات مصرف را به 2 یا 3 بار در روز افزایش دهید.

  تا چه مدت کرم را در محل اسکار باید ماساژ دهیم؟ آیا رنگ کرم باید محو شود؟

  مقدار کرم باید در حدی باشد که پس از 5/1 دقیقه ماساژ، کرم کاملاً محو شده و اصطکاک ایجاد شده، مانع ادامه ماساژ شود.

  اگر سطح اسکار بزرگ باشد آیا می توان به جای 5/1 دقیقه ماساژ برای هر قسمت، تمام اسکار را به مدات بیشتری ماساژ داد؟

  خیر. در این موارد سطح اسکار را در چند قسمت در نظر بگیرید و هر قسمت را آهسته 5/1 دقیقه با کرم، ماساژ دهید. اگر بخواهید در یک مرحله این کار را انجام دهید، مجبور می شوید برای جلوگیری از خشک شدن کرم، سرعت ماسا‍ژ را افزایش دهید که موجب کاهش اثر کرم می شود.

  اگر به جای 2 بار در روز یک بار در روز از رژدرم استفاده کنیم چه نتیجه ای خواهد داشت؟

  رژودرم با یک بار استفاده در روز نیز تاثیر می گذارد که طبیعتا در این صورت در مدت زمان طولانی تری تاثیر را خواهید دید.

  آیا ضایعاتی که با رژودرم کاهش یافته اند دوباره قابل بازگشت هستند؟

  خیر. اسکاری که با رژودرم هموار شده است مجددا رشد نمی کند. اثر رژودرم در از بین بردن لک ها نیز دائمی است. با این حال احتمال ایجاد لک های جدید همواره وجود دارد.

  آیا می توان رژودرم را برای کودکان استفاده کرد؟

  بله. اثرات کرم رژودرم تنها محدود به پوست است؛ به همین سبب استفاده از آن برای اطفال محدودیتی ندارد. در صورتی که اسکار در لب یا اطراف مقعد اطفال زیر 3 سال است، بهتر است از کرم رژودرم استفاده نشود. در مورد سوراخ کردن گوش یا ختنه، بلافاصله بعد از ایجاد زخم، موضع را روزانه با مقدار بسیارکمی پماد آلفا چرب کنید (طبق دستور ذکر شده در صفحه ی 6 کتابچه ی راهنمای آلفا). بعد از یک ماه از ایجاد این نوع جراحات چنانچه در موضع خارش وجود داشته باشد، استفاده از رژوردم (بدون ماساژ زیاد) مفید است. در خصوص گوشت اضافه ی قدیمی ناشی از موارد فوق ، مطابق دستور مصرف برای اسکارهای برجسته ی قدیمی از رژودرم استفاده کنید. روش مصرف رژودرم برای کودکان

  آیا کرم رژودرم در کاهش و از بین بردن کک و مک موثر است؟

  رژودرم روی کک و مک های مادرزادی بی تاثیر است. در صورتی که کک و مک ها سطحی باشند، می توان از کرم رژودرم برای رفع آنها استفاده نمود. برای این منظور روی قسمت کوچکی از پوست، روزانه 2 بار کرم رژودرم را استفاده نمایید. (طبق دستور ذکر شده برای لک ها در صفحه ی 19 کتابچه) بعد از دو ماه این قسمت و سایر قسمت های پوست را با هم مقایسه کنید. پس از اطمینان از موثر بودن این محصول، آن را بر روی تمام پوست استفاده کنید.

  آیا کرم رژودرم برای پاک کردن تاتو با در کنترل عوارض ناشی از پاک کردن تاتو موثر است؟

  از کرم رژودرم نمی توان برای پاک کردن تاتو استفاده نمود، ولی روش های برداشتن تاتو اثراتی را بر پوست به جای می گذارند که رژودرم برای کاهش آنها مفید است. برای این منظور در صورتی که تاتوی خود را تازه پاک کرده اید، برای تسریع ترمیم ابتدا از پماد آلفا ( طبق دستور ذکر شده در صفحه ی 6 کتابچه ی راهنمای آلفا) استفاده کنید. بعد از دوره ی مصرف آلفا استفاده از کرم رژودرم می تواند موضع را هر چه بیشتر هموار کند. در مورد اسکارهای قدیمی ناشی از تاتو می توانید از رژودرم طبق دستور ذکر شده در نحوه استفاده رژودرم استفاده نمایید.

  آیا می توان از رژودرم برای کاهش سیاهی مفاصل (آرنج؛ زانتو و ...) و کشاله ی ران استفاده کرد؟

  سیاهی مفاصل و کشاله ران که در اکثر موارد ناشی از درمانیت های سطحی هستند، به خوبی به رژودرم پاسخ می دهند. قبل از استفاده و بعد از آن هر 45 روز از موضع عکس بگیرید. اگر بین عکس های دو مرحله تفاوتی دیده نشد، مصرف را متوقف کنید. روش مصرف مشابه روش استفاده برای لک های پوستی است. نحوه مصرف رژودرم برای مفاصل سیاه

  آیا می توان از رژودرم برای پوست صورت نیز استفاده کرد؟

  رژودرم یک فرآورده ی کاملا طبیعی است که با پوست ،‌ سازگاری مطلوبی دارد و برای پوست صورت نیز قابل استفاده است. بنابراین چنانچه هر کدام از ضایعاتی که در موارد مصرف رژودرم نام برده شده، در ناحیه ی صورت ایجاد شود می توانید از رژودرم برای آن استفاده نمایید. در صورت ورود کرم به دهان، آن را بشویید.

  آیا کرم رژودرم در کاهش اسکار بعد از اعمال جراحی موثر است؟

  رژودرم در کاهش اسکار ناشی از اعمال جراحی و بخیه‌ها موثر است و استفاده از آن محدودیت سنی ندارد. در این موارد در صورتیکه جراحی تازه انجام شده ، برای تسریع ترمیم ابتدا از پماد آلفا استفاده کنید راهنمای استفاده آلفا. بعد از دوره مصرف آلفا، استفاده از کرم رژودرم میتواند موضع را هرچه بیشتر هموار کند. در اسکارهای ناشی از جراحی‌های قدیمی می‌توانید برای کاهش ضخامت و روشن شدن رنگ اسکار از کرم رژودرم استفاده نمایید. دقت کنید که قدمت اسکار در میزان تأثیر کرم رژودرم نقشی ندارد. روش مصرف جهت استفاده

  آیا استفاده از ضد آفتاب بعد از کرم رژودرم الزامی است؟

  بعد از لایه برداری پوست نسبت به عوامل محیطی مانند نور خورشید حساسیت بیشتری پیدا می‌کند؛ بنابراین پس از استفاده از رژودرم، باید صورت و سایر مناطقی که در معرض نور خورشید قرار دارند را توسط لباس، کلاه و یا ترکیبات ضدآفتاب محافظت نمود. نیم ساعت پس از مصرف رژودرم موضع را بشویید و از ضدآفتاب استفاده کنید و قبل از استفاده مجدد از رژودرم، پوست را شسته و کاملاً خشک کنید. حداقل قدرت حفاظتی محصول ضد آفتاب (SPF) بر اساس منابع علمی، باید 30 باشد .

  آیا کرم رژودرم برای کاهش آثار ناشی از لیزر درمانی کاربرد دارد؟

  معمولاً پس از لیزر درمانی، پوست دچار قرمزی و التهاب می‌شود که علت آن آغاز ترمیم مجدد بافت‌های آسیب‌دیده است. پماد آلفا التهاب ناشی از لیزر را به سرعت تسکین می‌دهد و باعث افزایش سرعت ترمیم بافت‌های آسیب دیده می‌شود.راهنمای استفاده آلفا. بعد از دوره مصرف آلفا و رفع التهاب اولیه، استفاده از کرم رژودرم می‌تواند موضع را هرچه بیشتر هموار کند. گاهی آثار ناشی از لیزر درمانی به صورت اسکار یا تغییر رنگ بر روی پوست باقی می‌ماند. در این موارد برای کاهش لک‌های سطحی و اسکارهای قدیمی می‌توانید از کرم رژودرم استفاده نمایید.

  کرم را برای اسکار استفاده می‌کنم ولی هیچ تغییری نمی‌بینم، علت چیست؟

  به طور کلی ، کاهش و هموار کردن اسکار، یک فرآیند زمان‌بر است و به خصوص در مورد ضایعات بزرگ صبر و شکیبایی مصرف کننده نتیجه را تضمین می‌کند. بهتر از قبل از شروع استفاده از کرم رژودرم، عکسهای دقیق از موضع تهیه کنید. به این ترتیب به راحتی میتوان تغییرات بافت را در عکسهای بعدی مشاهده کرد. اگر مدتی پس از استفاده از رژودرم بر روی اسکار، تأثیری مشاهده نشد، چند حالت امکان دارد:

  1- اندازه و رنگ اسکار تغییر کرده است ولی چون قبل از شروع مصرف، از موضع عکس نگرفته‌اید در حال حاضر امکان مقایسه وجود ندارد.

  2- اگر عکس روز اول را دارید، حداقل دو ماه لازم است تا تغییرات را ببینید.

  3- کرم را کمتر از آنچه توصیه شده استفاده کرده‌اید لذا بعد از زمان بیشتری تأثیر را می‌بینید.

  4- « سرعت ماساژ کرم» بیشتر بوده است ( باید آهسته ماساژ داده شود.)

  5- « مدت ماساژ کرم»  کمتر بوده است ( باید 5/1 دقیقه ماساژ داده شود.

  6- کرم را با فشار لازم ماساژ نداده‌اید

  7- مشکل شما جزو مواردی است که رژودرم بر روی آنها تأثیر ندارد. این صفحه رو نگاه کنید

  منبع مطلب : tebbox.com

  مدیر محترم سایت tebbox.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کرم رژودرم


  رژودرم،  یک کرم لایه بردار برای طیف وسیعی از مشکلات پوستی...

  بیشتر بخوانید

  منبع مطلب : fa.rejuderm.com

  مدیر محترم سایت fa.rejuderm.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  طاهره مرادی 1 ماه قبل
  0

  رژدرم ی ترمیم کننده عالی ک مناسفانه تو داروخانه هامون پیدا نمی کنیم

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید