توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کسانی که وام ازدواج نگرفته اند

  1 بازدید

  کسانی که وام ازدواج نگرفته اند را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  وام ازدواج

  وام ازدواج از آن وام‌هایی است که مثل شتر بالاخره در هر خانه‌ای می‌خوابد. فقط باید خوش‌شانس باشید و در زمان مناسب، در جای مناسب باشید و تصمیم مناسب بگیرید! نتیجه این «مناسب»ها می‌شود وامی با کمترین میزان سود. حالا اگر اوضاع مملکت هم بر وفق مراد باشد، عدد این وام هم با توجه به تورم افزایش می‌یابد.

  از اقدامات دولت در لایحه بودجه سال ۹۹ می‌توان به افزایش ۲۰ میلیونی وام ازدواج اشاره کرد. در سال ۹۷ به هر فرد 15 میلیون وام تعلق می‌گرفت که این رقم در سال ۹۸ به ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد و در سال 99 هم این مبلغ 50 میلیون تومان در نظر گرفته شده. نرخ سود این وام 4 درصد و دوره بازپرداخت آن 84 ماهه است. در این شرایط سخت اقتصادی، این وام می‌تواند باری کوچک از دوش جوانان در آستانه ازدواج و خانواده‌های آن‌ها بردارد.

  ٰ

  تازه‌ترین خبر | شرایط وام ازدواج 100 میلیون تومانی در سال 99

  وام ازدواج در سال ۹۹ مبلغ ۵۰ میلیون تومان است. آنطور که نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه به خبرگزاری‌ها گفته این وام برای هر یک از زوج‌ها ۵۰ میلیون تومان تعیین شده است و زوج‌ها می‌توانند برای مخارج اولیه زندگی روی ۱۰۰ میلیون تومان حساب کنند.

  بر اساس این مصوبه، بانک مرکزی موظف است از محل پس‌انداز و قرض‌الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را به آنهایی که تاریخ عقدشان بعد از یکم فروردین ۹۶ باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، پرداخت کند. اگر تاریخ عقد فردی قبل از تاریخ ۱۳۹۶/۱/۱ باشد مشمول وام ۵۰ میلیونی نمی‌شوند و وام ۳۰ یا ۱۵ میلیونی تومانی به زوج تعلق می‌گیرد.

  ٰ

  شرایط متقاضیان دریافت وام ازدواج

  شرایط متقاضیان وام ازدواج در سال 99 به شرح زیر است:

  اولین شرط برای دریافت این وام داشتن تابعیت ایران است. پس این وام معزز به اتباع دیگر کشورها پرداخت نمی‌شود.

  از مهم‌ترین شرایط متقاضیان دریافت وام این است که فرد متقاضی پیش‌تر از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج استفاده نکرده باشد. هر فرد تنها یک‌بار می‌تواند این وام را بگیرد. این‌که فرد متقاضی قبلاً ازدواج کرده باشد برای دریافت وام معیار نیست، اگر فرد در ازدواج قبلی خود وام نگرفته باشد هنوز مشمول دریافت وام است.

  [در انتهای همین مطلب، بخش سوالات متداول را حتما بخوانید]

  ٰ

  مدارک لازم برای ثبت‌نام وام 50 میلیونی ازدواج

  وام ازدواج

  بدیهی است مهم‌ترین مدرک برای دریافت این وام سند ازدواج است. اصل و کپی سند ازدواج را به همراه داشته باشید. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه زوجین از مدارکی است که بانک از شما می‌خواهد. از ضروریات ثبت‌نام داشتن کارت ملی (دائم یا موقت) است. اگر هنوز برای دریافت کارت ملی اقدام نکرده‌اید زودتر دست بجنبانید.

  اصل و کپی مدارک شناسایی ضامن یا ضامن‌ها از جمله مدارک مورد درخواست بانک از شما خواهد بود. فرد متقاضی می‌بایست آدرس محل سکونت و کدپستی ده‌رقمی خود را هنگام ثبت‌نام در سامانه تسهیلات وام قرض‌الحسنه ازدواج وارد کند. پس از ثبت‌نام در سامانه یک کد رهگیری 10 رقمی از سامانه دریافت می‌کنید. این کد رهگیری 10 رقمی را جایی یادداشت کنید چون در مراحل بعدی به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

  ٰ

  شرایط ضامن تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج

  در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج قیدشده است وام برای هر یک از زوجین مبلغ ۵۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت 7 ساله است و با اخذ یک ضامن معتبر و سفته قابل دریافت است. حتی اشاره‌شده است که بانک‌ها و مؤسسات اعتباری می‌توانند یارانه پرداختی به اشخاص را به‌عنوان تضمین در مورد وام ازدواج قبول کنند.

  تازه‌ترین تصمیم بانک مرکزی | بنابر اعلام بانک مرکزی در ۲۳ خرداد ۹۹: «چنانچه متقاضی اخذ تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به همان بانک دریافت‌کننده یارانه خود مراجعه کرده باشد، مراتب در چارچوب بخشنامه‌های مربوط به اعطای تسهیلات به پشتوانه یارانه واریزی قابل اجراست.»

  این افزایش وام ازدواج خبر بسیار خوب و امیدوارکننده برای جوانان است اما این در حالی است که بیشتر شعب پس از افزایش مبلغ وام به 30 میلیون، از متقاضیان تعداد ضامن‌های بیشتری می‌خواستند چه برسد به حالا که وام به 50 میلیون رسیده. پس قبل از هر اقدامی، از شعب مختلف بانک‌ها اطلاعات دقیق در مورد تعداد ضامن‌ها بگیرید.

  تازه‌ترین تصمیم بانک مرکزی | بنابر اعلام بانک مرکزی در ۲۳ خرداد ۹۹: «چنانچه زوجین در سامانه ازدواج هر دو نفر، یک بانک را انتخاب کرده باشند، ارائه یک ضامن معتبر، منوط به کفایت میزان حقوق دریافتی آن ضامن برای اقساط هر دو قرارداد زوجین امکان‌پذیر است.»

  لازم است ضامن‌ها فیش حقوقی و گواهی کسر از حقوق خود را به بانک ارائه دهند. اغلب بانک‌ها بازنشستگان را به‌عنوان ضامن وامشان می‌پذیرند. ضامن می‌تواند کارمند رسمی یا پیمانی دولت یا نیروی‌های نظامی و انتظامی باشد. ضامن می‌تواند کاسب دارای پروانه کسب باشد منوط به این‌که در زمان ضمانت فعالیت اقتصادی داشته باشد.

  تازه‌ترین تصمیم بانک مرکزی | قبلا این مورد اعلام شده بود ولی باز بانک مرکزی در ۲۳ خرداد ۹۹ روی آن تاکید کرد که: «اگر خود فرد متقاضی کارمند رسمی یا پیمانی دولت، نیروی نظامی و انتظامی، نهادها و مؤسسات عـمومی (مانند کمیته امداد، شهرداری‌، هلال‌احمر و بنیاد)، بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعـتباری باشند با ارائه گواهی کسر از حقوق خود دیگر نیاز به ضامن ندارند»

  تازه‌ترین تصمیم بانک مرکزی | بنابر اعلام بانک مرکزی در ۲۳ خرداد ۹۹ شرایط دیگر ضامن‌ها چنین اعلام شده است: «ضمانت یک نفر دارنده حساب جاری فعال و خوش‌حساب که به تأیید و تشخیص شعبه پرداخت‌کننده رسیده باشد. / در مورد متقاضیان تسهیلات در مناطق روستایی، ضمانت یک نفر ساکن روستا که اهلیت و صلاحیت وی توسط شورای اسلامی روستا تایید شود (ممهور به مهر شورا) / سایر وثایق قابل قبول از جمله دریافت سفته، چک معتبر و سپرده‌های متقاضی و بستگان آنان.»

  ٰ

  نرخ سود و محاسبه اقساط وام ازدواج

  بازپرداخت وام ازدواج ۷ ساله (۸۴ ماه) است. نرخ سود آن 4 درصد در نظر گرفته شده. اقساطش به‌طور مساوی است. به این ترتیب مبلغ قسط وام ۵۰ میلیون، به ازای هر نفر، حدود ۵۹۵ هزار تومان می‌شود. (یعنی زن و شوهر باید مبلغ یک میلیون و ۱۹۱ هزار تومان را ماهانه کنار بگذارند). بد نیست بدانید کارمزد ۴ درصدی وام به رقم قسط اول هر سال (تا دوسال) اضافه می‌شود.

  ٰ

  شرایط پرداخت تسهیلات ازدواج به مطلقه‌ها (ازدواج دوم)

  وام ازدواج تنها یک‌بار به هر فردی تعلق می‌گیرد. اگر فردی در ازدواج اول خود از این وام استفاده کرده باشد، دیگر نمی‌تواند دوباره وام بگیرد. حالا هرچندبار که دوست دارد و می‌تواند ازدواج کند! اما اگر فرد در زمان ازدواج اول خود وام دریافت نکرده باشد، در ازدواج دوم خود می‌تواند برای وام ازدواج ثبت‌نام کند.

  اگر فردی در طول زمان ازدواجش ثبت‌نام کرده باشد اما قبل از گرفتن وام، طلاق بگیرد همچنان مشمول دریافت وام ازدواج است و می‌تواند پس از ازدواج مجدد وام دریافت کند. به یاد داشته باشید تنها دو سال بعد از تاریخ عقد فرصت برای ثبت‌نام وام در سامانه دارید. پس می‌توان گفت وامی مختص ازدواج اول نیست، معیار این است که هر فرد تنها یک‌بار و فقط یکبار در زندگی‌اش می‌تواند از تسهیلات ازدواج استفاده کند و فرقی نمی‌کند این استفاده در زمان ازدواج چندم فرد است.

  ٰ

  کدام بانک‌ها وام ازدواج ارائه می‌دهند؟

  در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج که وارد می‌شوید، در قسمت سمت چپ سایت لیست بانک‌های ارائه‌دهنده وام ازدواج را مشاهده می‌کنید که به ترتیب زیر است:

  بانک ملت، بانک رفاه کارگران، بانک مسکن، بانک سپه، بانک کشاورزی، بانک ملی ایران، بانک تجارت، بانک صادرات ایران، پست‌بانک ایران، صندوق کارآفرینی امید، بانک پارسیان، بانک سامان، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، بانک انصار، بانک گردشگری، بانک دی، بانک قرض‌الحسنه رسالت، بانک توسعه تعاون، بانک ایران‌زمین، بانک حکمت ایرانیان، موسسه اعتباری کوثر، بانک پاسارگاد، بانک آینده، بانک اقتصاد نوین، بانک قوامین، موسسه اعتباری ملل، بانک شهر، بانک سینا، موسسه اعتباری نور، بانک توسعه صادرات، بانک مشترک ایران ونزوئلا، بانک خاورمیانه، بانک سرمایه، موسسه اعتباری کاسپین.

  منبع مطلب : www.rade.ir

  مدیر محترم سایت www.rade.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهران : سلام بنده سال 85ازدواج کردم وتاحالا وام ازدواج نگرفتم میتونم الان بگیرم

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 19 روز قبل
  2

  من سال ۹۳ ازدواج کردم آیا الان میتونم وام بردارم

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  س من۱۳۹۹.۴.۱ثبت کردم یکی ازماوام گرفتیم دیگری ما تاکی مهلت داریم وام دیگری رابگیریم

  غلام 3 ماه قبل
  0

  من سال ۸۰ اذواج کردم به علت مشکلات نتونستم وام بگیرم الان متونم وام بگیرم

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  سلام من سال 85 ازدواج کردم وام ازدواج نگرفتم یعنی اون موقع شرایطش نداشتیم الان به این وام خیلی نیاز دارم چکار کنم وام ازدواج بگیرم لطفاً کمکون کنبد

  Mehdi 5 ماه قبل
  -1

  آیا اگر کسی سال ۱۴۰۰عقد کند می تواند سال ۱۴۰۱وام ۱۵۰ملیونی بگیرد یعنی مبلغ وام در ۱۴۰۱حساب شود؟

  ناشناس 6 ماه قبل
  -1

  سلام

  2
  ناشناس 6 ماه قبل

  ما اسال ازدواج کردیم وام جدید به ما تلوق میکیر یا نه ممنون

  فریبا 7 ماه قبل
  0

  من پنج سال پیش ازدواج کردم ولی دلیل ضامن نداشتن نتوانستم وام بگیرم....تعلق میگیره....الان که بخشنامه امده همه میتواندبگیرن

  -1
  فریبا 7 ماه قبل

  میشه خواهشن جواب بدین این بخشنامه که امده واخبرهادونبال کردم دیدم

  ناشناس 9 ماه قبل
  0

  من سال

  داودزاده 9 ماه قبل
  0

  باسلام خدمت دوستان از تاریخ ازدواج تا ۲سال بعد زمان دارید وام ازدواج رادریافت کنید درصورتی که قبلاازدواج کردید وام نگرفتید در ازدواج دوم میتوانید تا ۲سال بعداز تاریخ عقد وام رادریافت کنید

  هانی پورمحد 9 ماه قبل
  0

  سلام من در سال 93 ازدواج کردم ایا الان میتونم وام ازدواج بردارم اون موقع نتونستمد

  هانی پورمحد 9 ماه قبل
  3

  سلام من سال 93 ازدواج کردم الان میتونم وام ازدواج بگیرم اون موقع نتونستم بگیرم راهی هست

  آذرآِلخمیس 10 ماه قبل
  -2

  سِلام خسته نباشیدمن ۱۹سال پیش ازدواج کردم وام ازدواج نگرفتم الان میتونم بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  اکبر 10 ماه قبل
  0

  سلام من ۹۲ازدواج کردم خانومم وام ازدواج گرفت من نگرفتم.الان میتونم من وام ازدواج بگیرم

  1
  مختار یوسفی 9 ماه قبل

  ث

  مهران 11 ماه قبل
  7

  سلام بنده سال 85ازدواج کردم وتاحالا وام ازدواج نگرفتم میتونم الان بگیرم

  0
  ناشناس 6 ماه قبل

  سلام فقط دوسال فرصت ثبت نام داشتید

  0
  علی 8 ماه قبل

  من سال 81 ازدواج کردم وام بهم تعلق میگیرد

  ناشناس 12 ماه قبل
  1

  سلام سال 72 ازدواج کلتم 1400 محضری وام میدن به من

  سامان موسوی 12 ماه قبل
  0

  من در سال ۸۹ ازدواج کردم وام ازدواج نگرفته ام الان میتوانم ثبت نام کنم

  نداعبدی 12 ماه قبل
  0

  باعرض سلام من درسال ۸۶ ازدواج کردم خودم وهمسرم نتونسیتیم واممون رو دریافت کنیم ایا بخواییم طلاق بگیریم ودوباره ازدواج کنیم میتونیم وام ازدواج دریافت کنیم

  نداعبدی 12 ماه قبل
  2

  باعرض سلام من در سال ۸۶ ازدواج کردم وخودم وهمسرم نتونستیم واممون رو بگیریم ایا بخواییم طلاق بگیریم ودوباره ازدواج کنیم میتونیم وام ازدواج دریافت کنیم

  مهدی 2 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید