توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کسانی که یارانه ثبت نام نکرده اند

  1 بازدید

  کسانی که یارانه ثبت نام نکرده اند را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  امکان ثبت نام مجدد برای یارانه نقدی وجود دارد؟

  به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی قمصریان مدیر روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: طرح حمایت معیشتی دولت، به تایید و ابلاغ سران سه قوا رسید و مشخص شد اگر کسی مرحله اول کمک معیشتی وزارت رفاه را دریافت نکرده می‌تواند بر اساس ساز و کار این وزارتخانه درخواست بررسی مجدد داشته باشد.

  وی افزود: وزارت رفاه آزمون وسع را درباره خانوار متقاضی برقرار می‌کند و در صورت تأیید سرپرست خانوار متقاضی به لیست سازمان برنامه و بودجه برای دریافت کمک معیشتی، افزوده خواهد شد، این نفرات و ثبت نام شدگان جدید، حمایت مرحله اول را نیز دریافت خواهند کرد.

  مدیر روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه در خصوص ابهامات ایجاد شده درباره ثبت نام مجدد یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی برای سرپرستان تصریح کرد: زمانی که بحث ثبت نام برای بررسی مجدد کمک معیشتی مطرح شد، مسئولان وزارت رفاه مرتکب اشتباه لفظی شده و اعلام می‌کنند که منصرفان و حتی جاماندگان از یارانه نقدی می‌توانند از اول دی ماه با مراجعه به پلیس+ ۱۰ مجدد ثبت نام کنند، این مطلب درست نیست چرا که قانون گذار در قانون بودجه سنواتی، نه تنها ثبت نام جدید برای موضوع یارانه را در نظر نگرفته است بلکه هر ساله در تبصره ۱۴ دولت را مکلف کرده است تا به تدریج دهک‌های بالای را حذف کند.

  قمصریان توضیح داد: آیکن موجود در سامانه رفاه برای اعتراض به یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی مختص افرادی است که طی امسال از لیست دریافت یارانه حذف شده اند، اما هیچ امکانی از سوی قانون گذار وجود ندارد که در بستر آن سری جدید یارانه بگیران ثبت نام کنند.

  وی بیان کرد: وزارت رفاه این اجازه را دارد تا افراد معترض نسبت به عدم دریافت کمک معیشتی را پس از بررسی به لیست مشمولان کمک معیشتی دولت اضافه کند.

  مدیر روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه گفت: افرادی که به تازگی سرپرست خانوار و یا صاحب فرزند شده اند جزو ثبت نام شدگان جدید محسوب نمی‌شوند بلکه تنها سرپرست خانوار آن‌ها تغییر کرده است که بعد از بررسی، یارانه این افراد به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

  منبع: میزان

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  یارانه معیشتی حتی برای جاماندگان

  یارانه معیشتی حتی برای جاماندگان

  به گزارشاقتصادآنلاین به نقل از ایران، به‌گفته وی به محض پایان مهلت ثبت درخواست جاماندگان بررسی‌ها آغاز شد و در پایان دی ماه نتایج بررسی‌ها اعلام خواهد شد. وی افزود: پس از اطلاع‌رسانی که توسط وزارت رفاه صورت می‌گیرد، جاماندگانی که اعتراض خود را در سامانه حمایت ثبت کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به این سایت و براساس کدملی یا شماره حساب یارانه‌ای خود نتیجه بررسی‌ها را مشاهده کنند.

  میرزایی اعلام کرد: در صورتی که جاماندگان طبق بررسی‌های صورت گرفته جزو مشمولان شده باشند، یارانه معیشتی آذر و دی ماه آنها به‌صورت یکجا به حساب آنها واریز می‌شود.

  چند نفر اعتراض کردند؟

  پس‌از افزایش قیمت بنزین از ساعت صفر 24 آبان ماه، طبق برنامه‌ریزی‌های دولت قرار شد تا تمام 31 هزار میلیارد تومانی که از محل افزایش قیمت حاصل می‌شود به مردم بازگردد. برهمین اساس از انتهای آبان ماه در سه نوبت (در هر نوبت 20 میلیون نفر) یارانه معیشتی به حساب سرپرستان حدود 17 میلیون خانوار واریز شد.

  این درحالی است که برخی از افراد که در لیست یارانه جدید قرار نگرفته‌اند، نسبت به دریافت نکردن یارانه معیشتی معترض بودند. درهمین راستا دولت برای پاسخگویی و بررسی وضعیت جاماندگان یارانه معیشتی سامانه جدید را طراحی کرد. در دور اول پرداخت بسته معیشتی به مردم که اواخر آبان‌ ماه صورت گرفت به خانوارهای یک نفره 55هزارتومان، دونفره 103هزار تومان، 3نفره 138هزار تومان، 4نفره 172هزارتومان و 5نفره و بیشتر 205هزارتومان کمک معیشتی پرداخت شد که به این معنا است که به نفر ششم و بیشتر هر خانواده یارانه معیشتی تعلق نخواهد گرفت. سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی اعلام کرد: درمجموع 6 میلیون و 263 هزار و 861 درخواست در سامانه ستاره 6369 ثبت شده است که از این تعداد یک میلیون و 100 هزار و 615 نفر که 17.6 درصد از افرادی که در #۶۳۶۹* درخواست ثبت کردند با وجود دریافت یارانه معیشتی در دور نخست مجدداً برای دریافت درخواست کرده‌اند. وی ادامه داد: همچنین 4 میلیون و 496 هزار و 472 نفر سرپرست خانوار معادل 71.8 درصد کسانی بودند که کدرهگیری دریافت کرده‌اند. میرزایی اظهارکرد: 666 هزار و 774 نفر برابر با 10.6 درصد از کسانی که برای دریافت یارانه معیشتی درخواست خود را ثبت کرده بودند، در لیست یارانه نقدی نبودند. وی درپاسخ به این سؤال که از کسانی که برای دریافت یارانه معیشتی درخواست داده بودند، چه تعداد اجازه بررسی حساب‌های بانکی خود را داده‌اند گفت: کل تعدادی که برای دریافت یارانه معیشتی درخواست داده بودند و شرایط سامانه حمایت را پذیرفته‌اند 3 میلیون و 70 هزار و 531 نفر سرپرست خانوار بوده‌اند.

  فرآیند ثبت درخواست حمایت معیشتی برای کسانی که یارانه‌بگیر نیستند

  براساس تازه‌ترین تصمیم‌گیری‌ها، کسانی که در لیست یارانه نقدی قرار ندارند هم می‌توانند برای دریافت یارانه معیشتی درخواست بدهند. حسین میرزایی سخنگوی ستاد تبصره 14 قانون بودجه  با اعلام این خبر گفت: از دهم دی ماه جاری کسانی که درلیست یارانه نقدی نیستند و به هر دلیلی یارانه دریافت نمی‌کنند می‌توانند برای دریافت یارانه معیشتی درخواست خود را ثبت کنند. حسین میرزایی با اشاره به اینکه این افراد دو دسته هستند، گفت: دسته اول کسانی هستند که در سال 1393 برای دریافت یارانه نقدی ثبت‌نام کرده بودند و پس از مدتی از لیست یارانه‌ها حذف شده‌اند و دسته دوم کسانی‌اند که از ابتدا یارانه نقدی دریافت نکرده‌اند.

  وی درباره نحوه ثبت درخواست دسته اول یعنی کسانی که یارانه نقدی آنها حذف شده و مشمول یارانه معیشتی نیز نشده‌اند، توضیح داد: این افراد باید از 10 دی ماه با مراجعه به سایت «حمایت» درخواست خود را برای بهره‌مندی از یارانه معیشتی ثبت کنند.

  وی تأکید کرد: درخواست‌کنندگان به هیچ عنوان زودتر از 10 دی برای ثبت درخواست اقدام نکنند.

  وی ادامه داد: از میان این افراد، کسانی که در سامانه ستاره 6369 ثبت‌نام کرده‌اند و بدین ترتیب کدملی و شماره موبایل آنها در سیستم پیامکی ثبت شده است، از طریق پیامک درخصوص زمان و نحوه مراجعه برای ثبت درخواست اطلاع‌رسانی می‌شود. به گفته وی برای جلوگیری از ازدحام و شلوغی سامانه این افراد طبق یک برنامه زمانبندی که از طریق پیامک به آنها اطلاع داده می‌شود باید ثبت درخواست کنند. میرزایی همچنین درخصوص کسانی که در سامانه پیامکی ستاره 6369 ثبت‌نام نکرده‌اند گفت: برخی از افراد در سامانه پیامکی 6369 ثبت‌نام نکرده‌اند و قبلاً هم نیز یارانه نقدی دریافت نکرده‌اند مانند زوج‌های جوانی که بتازگی تشکیل خانواده داده‌اند. با توجه به اینکه اطلاعات کد ملی و شماره موبایل این افراد در اختیار ما نیست، از طرق رسانه‌ها و وزارت رفاه به آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد. براساس توضیحات وی، برای جلوگیری از ازدحام این افراد براساس شماره ملی و طبق یک زمانبندی باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند و ساختار خانواده خود را ثبت کنند.

  حذف یارانه نقدی فعلاً در دستور کار نیست

  از ابتدای سال‌جاری تکلیف دولت برای حذف سه دهک بالای درآمدی از لیست یارانه‌ها، بتدریج اجرا شد و درمجموع 1.1 میلیون نفراز بیش از 78 میلیون یارانه بگیر نقدی حذف شدند. براساس برنامه‌ریزی‌ها قرار بود 24 میلیون و 500 هزار نفر از این لیست حذف شوند. میرزایی سخنگوی ستاد تبصره 14 قانون بودجه درپاسخ به این سؤال که برنامه حذف یارانه نقدی در چه وضعیتی قرار دارد گفت: فعلاً تمرکز دولت روی یارانه معیشتی است و هیچ برنامه‌ای درحال حاضر برای تداوم حذف یارانه بگیران از لیست یارانه نقدی در دستور کار نیست.

  منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آخرین جزییات ثبت نام جاماندگان یارانه معیشتی

  آخرین جزییات ثبت نام جاماندگان یارانه معیشتی

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آذرماه سال ۹۸ بود که دولت پس از افزایش قیمت بنزین تصمیم گرفت درآمد حاصل از این افزایش قیمت را در قالب کمک‌های نقدی تحت عنوان یارانه معیشتی به مردم پرداخت کند.

  این تصمیم گرفته شد و رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر از افزایش قیمت بنزین وپرداخت یارانه معیشتیداد.معیشت

  در مرحله اول دولت اعلام کرد ۶۰ میلیون ایرانی که شامل ۱۸ میلیون خانوار می‌شوند، یارانه معیشتی را دریافت می‌کنند و به هر خانواده تک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوار ۳ نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانوار ۴ نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده ۵ نفره و بیشتر ماهانه ۲۰۵ هزار تومان پرداخت خواهد شد.

  خرداد ماه؛ آغاز بررسی مجدد دریافت بسته معیشتی

  حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مهلت ثبت نام مجدد برای جاماندگان دریافت بسته معیشتی در خرداد ماه، اظهار کرد: وزارت رفاه در خصوص بسته معیشتی تابع مصوبه قانونی است که ۱۵ دی ماه ۹۸ تصویب شد و مبنای کار ما همین مصوبه است و به آن پایبند هستیم.

  وی ادامه داد: خرداد و آذر هر سال قرار شد کسانی که متقاضی جدید هستند به لیست اضافه شوند، به همین دلیل پیگیر هستیم که تا پایان خرداد ماه این اتفاق بیفتد و برای موعد پرداخت بعدی لیست مشمولان بسته معیشتی بروزرسانی شود. بیشتر کسانی که پیگیر هستند افرادی‌‌اند که در لیست یارانه بگیران نبودند، اما متقاضی بسته معیشتی هستند.

  میرزایی تصریح کرد: نکته جالبی که باید عرض کنم آن است که یک سری از افراد اگر تعهد دوم در سایت حمایت مبنی بر اینکه "من می‌پذیرم اطلاعاتم صحت دارد" را علامت زده بودند به آن‌ها تعلق می‌گرفت، اما اگر فرآیند ثبت نام را به طور کامل طی نکردند، به همین دلیل مشمول دریافت بسته معیشتی نشدند.

  سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی با اشاره به اینکه خرداد ماه کار پرفشار برای بررسی مجدد بسته معیشتی داریم، افزود: هنوز زمان قطعی برای ثبت نام جاماندگان اعلام نشده، چراکه در بحث معیشتی فقط وزارت رفاه درگیر نیست، بلکه پلیس+ ۱۰ نیز درگیر می‌شود.

  وی در پاسخ به این سئوال که در خرداد ممکن است افرادی که در لیست قبلی بودند حذف شوند؟، گفت: فعلا تمرکزمان برای جاماندگان یارانه است که در لیست معیشتی قرار نگرفتند و قصد داریم که این افراد را در خرداد ۹۹ بررسی کنیم، اما پایگاه اطلاعات ایرانیان دائما در حال بروزرسانی است و اطلاعات بررسی می‌شود.

  میرزایی در پاسخ به این سئوال مبنی بر اینکه چرا بین خانوار‌های بیش از ۵ نفره با ۶ یا ۷ نفره در پرداخت بسته معیشتی تفاوتی اعمال نشده است؟، بیان کرد:  اعداد و جدول‌ها را سازمان برنامه و بودجه مطرح کردند و وزارت رفاه هیچ دخالتی در این خصوص نداشته است، وزارت رفاه فقط مسئول شناسایی مشمولان است و سازمان برنامه و بودجه بود که اعلام کرد خانوار‌های ۱ نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، ۳ نفره ۱۳۸ هزار تومان، ۴ نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوار‌های ۵ نفره و یا بیشتر ۲۰۵ هزار تومان بسته معیشتی دریافت کنند. این اعداد را سازمان برنامه و بودجه بر اساس بعد خانوار محاسبه کردند و وزارت رفاه فقط متولی شناسایی است.

  سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی درباره آخرین وضعیت آمار مشمولان بسته معیشتی، گفت: ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار بسته معیشتی را دریافت می‌کنند و حدود ۶۰ میلیون نفری را که قول داده بودیم بسته معیشتی دریافت کنند، پوشش دادیم و در فواصل زمانی مختلف افرادی که معترض بودند بررسی شدند و اگر شرایط لازم را دارا بودند دریافت کردند، همچنین در مرحله اول اعتراضات حدود ۳ میلیون و ۷۰ هزار خانوار اعتراض کردند که به یک میلیون و ۱۷۶ هزار خانوار واریز شد، یعنی حدود یک سوم افرادی که معترض بودند بسته معیشتی دریافت کردند.

  آخرین جزئیات از پرداخت بسته معیشتی کرونا

  وی بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا تصمیم بر این شد به حدود ۳ میلیون نفر این تسهیلات ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی داده شود و همچنین قرار شد که به افرادی که فاقد دارایی و درآمد هستند و از نظر شاخص‌های اقتصادی در پایین‌ترین دهک قرار دارند، این بسته معیشتی در ۴ مرحله داده شود که  سومین مرحله نیز برای این افراد واریز شد و یک مرحله باقی مانده است که باید پرداخت شود و بعد از واریز مرحله چهارم پرونده آن بسته می‌شود.

  منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  علی،رضاشریفی 6 روز قبل
  0

  با،عرض،سلام،لطفا،بنده،هم،برای،گرفتن،یارانه،ثبت،نام،فرماید،تا،حالا،ثبت،نام،نکرده،ام،ممنونم

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید