توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کلیتوریسم چیست و کجاست عکس

  1 بازدید

  کلیتوریسم چیست و کجاست عکس را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  کلیتوریس

  نحوه تحریک و ماساژ کلیتوریس یا چوچوله زنان

  نحوه تحریک و ماساژ کلیتوریس یا چوچوله زنان

  به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از طب روز، خروسک زن کجاست و کلیتوریس(چوچوله) چیست ؟ اینها شاید سوالاتی باشد که ذهن شما را به خود مشغول کرده است. در این مقاله پاسخ این سوال ها را خواهید یافت به علاوه اینکه آناتومی و اجزای مختلف کلیتوریس و بخش های دیگر اندام تناسلی خارجی زنان (لب های کوچک و بزرگ) نیز مورد بررسی قرار گرفته است. برای درک بهتر مطلب به تصاویر دقت نمایید.

  اجزاء دستگاه تناسلی خارجی زنان در واقع بخش مهمی در ارتباط جنسی به شمار می رود. در واقع آناتومی دستگاه خارجی زنان یکسان می باشد و تنها ظاهر آن با توجه به ژنتیک افراد می تواند متفاوت باشد. با این وجود داشتن اندام تناسلی زنانه زیبا از طریق عمل های زیبایی دستگاه تناسلی خارجی دور از ذهن نیست.

  خروسک زن کجاست

  با مطالعه مطلب زیر به طور کامل در می یابید که خروسک زن کجاست !

  بخش خارجی کلیتوریس

  گلنس نام قسمتی است که اغلب آن را به نام کلیتوریس(خروسک زن) می شناسند. این قسمت بخش خارجی است و به اندازه ی یک نخود می باشد و بطور دقیق بالای مجرای ادراری قرار دارد و از آنجایی که بیشترین بخش را به خود اختصاص داده است، به لمس کردن بسیار حساس است. عملکرد گلنس تشخیص حس و تحریک است.

  بر خلاف بقیه موارد، گلنس در طول پاسخ جنسی زنانه رشد نمی کند، زیرا بافت نعوظ (قابل رشد) ندارد. فقط در بالای گلنس، کلاهک کلیتوریس قرار دارد که از دو لبه تشکیل شده است. این کلاهک ها می توانند در اندازه و میزان پوشش از فرد به فرد متفاوت باشند.

  بخش داخلی کلیتوریس

  این بخش به طور معمول هنگام مشاهده آلت تناسلی بانوان قابل مشاهده نیستند. چیزی که به گلنس متصل است، بدنه آن نامیده می شود. این بدنه به سمت لگن شما حرکت کرده و از طریق رباط به استخوان آلت تناسلی شما متصل است.

  از بدنه (واقع در مقابل مجاری مثانه)، کلیتوریس تقریبا به دو بخش تقسیم می شود، یک جفت ساق که شبیه پاهای آن هستند و غده های وستیبولار. این غده ها در پشت لبه ها گسترده شدند و از مجرای ادراری و کانال واژن عبور می کنند و به سمت مقعد می روند.

  غده ها و لبه ها حاوی بافت نعوظ هستند که در طول تحریک جنسی زن به وجود می آیند. با تورم در هر دو طرف کانال واژن، باعث افزایش روانکاری در واژن می شوند و همچنین موجب تحریک جنسی و افزایش احساس می شوند. این گسترش بافت همچنین می تواند باعث ایجاد فشار در کانال واژن نیز شود.

  آناتومی کلیتوریس

  شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که کلیتوریس(چوجول) چیست؟ کلیتوریس و آلت تناسلی مردان، در واقع در آغاز پیدایش مشترک هستند. در واقع از یک نوع بافت رشد یافته اند. پس از هشت هفته رشد جنین، کروموزوم Y روی DNA مرد، تمایز بافت تناسلی را به شکل آلت تناسلی مردانه به جای کلیتوریس گسترش و رشد می دهد. بسیاری از قسمت های این اندام شبیه آلت تناسلی مردانه است اما در شکل و اندازه متفاوت بوده و در محل های مختلف قرار گرفته است. آیا این بخش یک آلت تناسلی مردانه کوچک است یا آلت تناسلی مردانه از نوع غول پیکر آن؟

  این بخش کوچک، تنها بخشی از اندام تناسلی شما نیست، بلکه مانند یک دکمه عمل می کند. این اندام از چند بخش تشکیل شده است: گلنس، بدنه، جفت ساق و پیازک وستیبولار.

  تحقیقات در مورد این بخش و نقطه G

  وجود یا عملکرد نقطه G، صد درصد روشن نیست. برخی تحقیقات ادعا می کنند که این موضوع با انزال زنان قابل بررسی است. محققان دیگر نشان دادند که نقطه G بطور حتم یک موجودیت فیزیکی واقعی نیست، بلکه جایی است که اطراف غده وستیبولار است که با دیواره قدامی واژن ارتباط دارد. این نشان دهنده این است که در واقع ممکن است ارگاسم واژنی به این محل متصل باشد. هر حرکت هنگام مقاربت واجد نفوذ واژینال یا انقباض عضلات لگن، می تواند کلیتوریس را تحریک کند. رسیدن به ارگاسم برای هر بدن و فرد به فرد متفاوت است. تجربه از طریق حالت های مختلف رابطه جنسی، می تواند به شما کمک کند که بهترین حالت برای شما چیست و همان را انجام دهید.

  نقش کلیتوریس(چوچول) در لذت جنسی

  بعد از دانستن این که خروسک زن کجاست و چوچوله چیست بهتر است به نقش آن در لذت جنسی نیز اشاره شود. برای بانوان، ارگاسم، بیشتر در ناحیه کلیتوریس که در بالای دهانه واژن و مجرای ادرار قرار دارد، اتفاق میفتد.

  این بخش از آلت تناسلی منبع اصلی لذت جنسی در خانم ها است. مناطق تحریک جنسی در بدن محل هایی هستند که در صورت برانگیخته شدن موجب تحریک می شوند. این مناطق می توانند شامل ناحیه تناسلی، نوک پستان، گردن یا هر جای دیگر باشند. حساس ترین ناحیه محرک جنسی خانم ها، همین منطقه است.

  با تحریک یک ناحیه حساس (مقاربت)، پاسخ های فیزیکی جنسی به راه میفتند. تحریک این ناحیه هم با دخول و هم از طریق لمس اتفاق می افتد. اوج لذت جنسی در رابطه جنسی نیست و تحریک مستقیم این ناحیه برای رسیدن به ارگاسم لازم است.

  آناتومی دستگاه تناسلی خارجی زنان و کاردکرد هر کدام

  در جواب به این پرسش که تفاوت اندام تناسلی زن و دختر چیست باید گفت که دخترها به این دلیل که تا کنون رابطه جنسی نداشته اند ، بیشتر بخش های خروجی واژن با لایه ای به نام پرده بکارت که به اندازه ۱ تا ۲ میلی متر ضخامت دارد، پوشانده شده است. این پرده در پس لب های کوچک فرج قرارداشته و باعث پوشاندن دهانه مهبل می شود. البته منافذی جهت خروج خون قاعدگی در بکارت وجود دارد. در واقع تشخیص باکره بودن یا نبودن ، دختر یا زن بودن از طریق پرده بکارت امکان پذیر است. چرا که اغلب با اولین ورود آلت مرد به داخل واژن بکارت برای همیشه پاره می شود. در ادامه بحث به صورت تخصصی تر به دستگاه تناسلی زنان، ساختار و نقش آن می پردازیم.

  جبل عانه (شرمگاه ) اولین جزء دستگاه تناسلی خارجی زنان

  در قسمت بالای اندام تناسلی یک بخش مثلث شکل را می بینید که با مقداری مو پوشیده شده است . این لایه بافت چربی که توسط مو پوشیده شده جبل عانه نامیده می شود و قبل از رسیدن بن بلوغ فاقد مو می باشد. اگر با انگشت خود بر روی جبل عانه فشار وارد کنید؛ میتوانید در زیر آن استخوان شرمگاه را احساس نمایید. در بعضی زنان این موها نرم و صاف و در برخی دیگر پیچیده و مجعد می باشند. علاوه بر علل هورمونی؛ عوامل ارثی و نژادی نیز بر صافی و پر پشتی این موها موثرند ولی در هر حال این یک امر طبیعی به شمار میرود.

  نقش موهای شرمگاه در دستگاه تناسلی خارجی زنان چیست؟

  هنگام هیجانات جنسی از غدد مولد بو در ناحیه شرمگاه ترشحاتی آزاد می شود. که بوی آن برای مرد از نظر جنسی لذت بخش و تحریک آمیز است. موهای شرمگاه از تبخیر سریع این ترشحات جلوگیری کرده تا شاید این بوی مطبوع برای مدت طولانی تری باقی بماند. بدیهی است این غدد در زیر بغل نیز وجود دارد.

  هورمونها بر روی موهای شرمگاه چه اثری دارند؟

  ظاهر شدن موهای شرمگاه در سن بلوغ بستگی به ترشح در هورمون دارد: یکی استروژن که از تخمدانها ترشح می شود و دیگری آندروژن که از غده فوق کلوی آزاد می گردد. اثر این دو هورمون بر روی رشد موها آنچنان است که ظرف شبانه روز می توانند رشد سریع موها را موجب گردند. در سالهای یائسگی یک میزان ترشح کاهش یافته و بعد از ۶۰ سالگی موهای شرمگاه بتدریح ریخته و نرم ترمیشود.

  آیا موهای شرمگاه سفید هم می شوند؟

  بله: ولی بر خلاف موهای سر معمولا تا یائسگی رنگ اولیه خود را به خوبی حفظ می کند.

  می دانید اندام تناسلی خارجی زنان لب دارد؟!

  لبهای بزرگ: این تنها در چین خوردگی پوستی هستند که از جبل عانه بطرف عقب کشیده میشوند. لبهای بزرگ در یک برجستگی که توسط کلیتوریس ایجاد می شود یکدیگر مربوط میگردند و دوباره در عقب سوراخ مهبل با هم یکی می شوند. هر دو سطح هر یک از این چینها توسط پوست پوشیده می شوند. بشره پوستی که سطح خارجی را میپوشاند رنگیه با پیگمانته بوده و از مو پوشیده می شود و محتوی غدد عرق است. به همین علت است هر جای دیگر بدن، عفونت پیاز مو و سایر اختلالات پوستی می تواند در اینجا نیز ایجاد شود

  نقش لبهای بزرگ در اندام تناسلی خارجی زنان چیست؟

  حفاظت: لبهای بزرگ برای فمنهای داخلی مانند دو تکه گاه نرم و راحت هستند و محل داخل را نیز همواره مرطوب نگه میدارند. اگر تاکنون زایمان نداشته اید دو لب بزرگ معمولا در وسط به هم نزدیک بوده و در میان آنها فاصله ای وجود ندارد. برعکس، در عده ای از زنان فاصله دو لب آنها زیاد است که تمام قسمتهای داخلی بوضوح دیده می شوند. در هر حال، اگر دو لب را کنار بزنید متوجه خواهید شد که قسمتهای داخلی بدون مو میباشند. حتی حاشیه داخلی لبها نیز بدون مو است. چرا؟ برای اینکه بافتهای این قسمت اختصاصی هستند و پیاز مو ندارند.

  نقش لبهای کوچک در اجزاء دستگاه تناسلی خارجی زنان چیست؟

  در امتداد حاشیه داخلی لبهای بزرگ در چین خوردگی بافت وجود دارند که آنها را لبهای داخلی یا لبهای کوچک می نامند. بدیهی است این لبه آن چنان هم کوچک نیستند. و در دستگاه تناسلی خارجی بعضی از خانمها ممکن است این لبها بحدی برجسته باشند که حتی روی لبهای بزرگ را بپوشانند لبهای کوچک نه تنها از نظر اندازه متغیرند؛ بلکه از لحاظ بافت و رنگ نیز متغیر می باشند. از بافت نسبتا نرم تا بافت چروکیده و از رنگ صورتی روشن تا قهوه ای سیاه تغیر می کنند.

  چه چیزی لبهای کوچک را از لبهای بزرگ را در دستگا تناسلی خارجی زنان متمایز می سازد؟

  لبهای کوچک علاوه بر اینکه بدون مو می باشد؛ بافت چرمی یا غدد عرق هم ندارند؛ ولی در عوض دارای غدد چربی؛ غدد ترشحی معطر؛ مویرگهای خونی و بافت قابل ارتجاع هستند. این بافت ارتجاعی بعلت ارتباطی که با کلیتوریس دارد؛ لبهای کوچک را احساس و تحریک آمیز می کند.

  اگر خوب دقت کنید دو لب کوچک در بالا در زیر جبل عانه بهم نزدیک می شوند و بصورت پیش پوستی کلیتوریس را می پوشانند. یک شبکه گسترده حسی؛ کلیتوریس و لبهای کوچک را در برابر تحریکات بی نهایت حساس می کند. برای اینکه مطمئن باشید. لبهای کوچک را شناخته اید؛ آنها را تا محل کلیتوریس در زیر جبل عانه دنبال کنید.جواب این سوال که خروسک زن کجاست این می باشد که اگر چه بیشتر کلیتوریس ها در زیر بافتهای ماهیچه ای از دید پنهان میباشند؛ ولی سر آنها بصورت یک برآمدگی گوشتی صورتی رنگ (مانند مداد پاک کن سر بعضی از مدادها) دیده می شود که به این برآمدگی خروسک یا کلیتوریس گفته می شود. لبهای کوچک بین مبهل و مخرج ناپدید می شوند. قسمتی که بنام دهلیز موسوم است با یک غشا مخاطی مفروش بوده و توسط لبهای کوچک احاطه شده است. مبهل و میزراه (محل خروج ادرار در زنان) بداخل دهلیز باز می شوند.

  منبع مطلب : saednews.com

  مدیر محترم سایت saednews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کلیتوریس کجاست و چه وظیفه ای دارد؟

  کلیتوریس کجاست و چه وظیفه ای دارد

  در آناتومی زنان، کلاهک کلیتوریس - یا کلیتورال هود - پوست چین خورده ای است که سر کلیتوریس را احاطه کرده و از کلیتوریس در برابر ساییدگی یا مالش محافظت می کند. شکل ظاهری کلیتورال هود از فردی به فرد دیگر متفاوت است و کلاهک های بزرگتر یا کوچکتر کاملاً طبیعی هستند.

  در این مقاله درباره کلیتورال هود صحبت خواهیم کرد. اگر فردی از شکل ظاهری کلاهک کلیتوریس خود راضی نباشد، می تواند جراحی زیبایی کلیتوریس را به عنوان یک گزینه در نظر بگیرد. در این مقاله درباره این مورد صحبت می کنیم که کلیتوریس کجاست و وظیفه اصلی آن چیست همچنین درباره عمل زیبایی کلیتوریس یا کوچک سازی کلاهک کلیتوریس صحبت می کنیم و به عوارض و فواید این عمل نیز می پردازیم.

  فهرست
  کلیتورال هود یا کلاهک کلیتوریس چیست؟
  شکل ظاهری کلیتورال هود
  وظیفه کلیتورال هود چیست؟
  جراحی کوچک سازی کلیتورال هود
  عوارض عمل زیبایی کلیتوریس
  بهبودی پس از عمل زیبایی کلیتوریس
  نکات کلی درباره کلیتوریس و کلاهک آن 

  کلیتورال هود یا کلاهک کلیتوریس چیست؟

  فرج (vulva) به بخش خارجی اندام های تناسلی زنان گفته می شود که از لابیا، دهانه واژن، دهانه مجرای ادرار و کلیتوریس تشکیل شده است.
  لابیا، چین های پوستی هستند که از دهانه واژن تا کلیتوریس را پوشانده اند و انواع آن عبارتند از:

  • لابیا ماژور یا لابیای بیرونی که ناحیه گوشتی دستگاه تناسلی است و معمولاً با مو پوشیده شده است.
  • لابیا مینور، یا لابیای داخلی، که درون لابیا ماژور قرار دارند.

  کلیتورال هود یک چین پوستی کوچک است و در جایی قرار دارد که دو لابیا مینور بهم می رسند. کلیتورال هود اطراف کلیتوریس را پوشانده و از سر آن محافظت می کند.
  کلیتوریس، مرکز اصلی لذت در رابطه جنسی زنان محسوب می شود و دارای هزاران پایانه عصبی است. اندازه کلیتوریس در افراد مختلف، متفاوت است اما سر آن (قسمت قابل مشاهده) تقریباً به اندازه یک نخود است. تنه کلیتوریس دارای دو شاخه است که تا 12 سانتی متر در نزدیکی دهانه واژن امتداد دارند.

  بیشتر بخوانید: لابیا چیست؟ آشنایی با لابیا مینور و لابیا ماژور 

  شکل ظاهری کلیتورال هود

  کلیتورال هود یک پوست چین خورده است که به لابیا مینور متصل است. کلیتورال هود از نظر شکل ظاهری، رنگ و اندازه در بین افراد متفاوت، مختلف است. برخی بزرگتر و برخی کوچکتر هستند و شکل ظاهری آن تا حد زیادی به شکل ظاهری لابیا بستگی دارد.

  کلیتوریس

  پهنای لابیای ماژور ممکن است بین 1 تا 5 سانتی متر باشد و در برخی افراد ممکن است یکی از لابیاها بلندتر از دیگری باشد. در برخی از موارد، لابیا مینور ها ممکن است از لابیا ماژور بیرون بزنند که بر ظاهر اندام جنسی زنان تاثیر می گذارند اما این مشکل را می توان به راحتی با انجام عمل لابیاپلاستی یا همان جراحی زیبایی واژن تصحیح کرد. اگر شما هم دچار این مشکل هستید و از ظاهر بیرونی واژن خود ناراضی هستید، ما به شما خانم دکتر متین ذاکرین جراح و متخصص زنان را پیشنهاد می کنیم. برای گرفتن نوبت و اطلاعات بیشتر با شماره 02144463475 تماس بگیرید. 

  وظیفه کلیتورال هود چیست؟

  باید بدانید که کلیتوریس نقشی در تولید مثل ندارد بلکه وظیفه اصلی اش لذت بخشی به زنان در هنگام رابطه جنسی است. بیشترین پایانه های عصبی در کلیتوریس وجود دارند و هنگام تحریک، با خون پر می شود و نعوظ پیدا می کند. کلیتورال هود، سر کلیتوریس را پوشانده و از این بافت حساس در برابر اصطکاک ایجاد شده با لباس یا ساییدگی مدام در زندگی روزمره محافظت می کند.

  جراحی کوچک سازی کلیتورال هود

  اندام های تناسلی در هر فردی متفاوت از سایرین است و نباید با یکدیگر مقایسه شوند. در واقع معیار صحیحی برای شکل ظاهری، رنگ و اندازه آلت تناسلی وجود ندارد. اما اگر فردی از ظاهر دستگاه تناسلی خود ناراحت است یا مشکلاتی در زندگی روزمره اش ایجاد می کند، می تواند گزینه جراحی را انتخاب کند که جراحی کوچک سازی کلیتورال هود نامیده می شود. جراحان زیبایی معمولا عمل کوچک سازی کلیتورال هود را همراه با جراحی لابیاپلاستی (تصحیح یا کوچک کردن لابیاها) انجام می دهند. در طی این عمل، جراح هرگونه چین اضافی در کلیتورال هود را بر میدارد و سپس در محل برش از نخ های بخیه جذب شدنی استفاده می کند.

  عمل زیبایی کلیتوریس

  بیشتر بخوانید: عمل زیبایی کلیتوریس چیست و چرا انجام می شود؟ 

  عوارض عمل زیبایی کلیتوریس

  هر جراحی با خطراتی مانند خونریزی و عفونت همراه است. برای کاهش خطر عوارض جانبی، متخصصان به زنان توصیه می کنند که برای انجام هر نوع جراحی زیبایی واژینال، به طور کامل در مورد جراح منتخب خود تحقیق کنند.

  خوب است بدانید که خانم دکتر متین ذاکرین یکی از جراحان برتر و موفق در زمینه انجام جراحی های زیبایی زنان است. ایشان با انجام تاکنون بیش از 5000 عمل زیبایی واژن و کوچک سازی کلیتوریس در زمینه جراحی های زیبایی پیشرو هستند. برای دریافت نوبت و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02144463475 تماس بگیرید. شما همچنین می توانید از طریق واتساپ و شماره 09909236065 سوالات خود را در مورد عملهای زیبایی مطرح کنید و از مشاوره های مشاور لیزر و زیبایی مطب به رایگان استفاده کنید.

  بهبودی پس از عمل زیبایی کلیتوریس

  مدت زمان لازم برای بهبودی بعد از عمل جراحی کوچک سازی کلیتورال هود از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در صورت انجام عمل لابیاپلاستی همراه با جراحی کوچک سازی کلیتورال هود، مدت زمان بهبودی طولانی تر خواهد شد.

  تا چند هفته پس از عمل اجازه بلند کردن اجسام را نخواهید داشت. این کار مانع از خونریزی بیش از حد شده و احتمال ابتلا به عفونت را کاهش می دهد. علاوه بر این باید از برقراری رابطه جنسی در این مدت خودداری کنید.

  بیشتر بخوانید: دلیل خارش کلیتوریس چیست و برای درمان آن چه می توان کرد؟ 

  نکات کلی درباره کلیتوریس و کلاهک آن

  کلیتورال هود یک چین پوستی است که در محل اتصال لابیا مینور قرار دارد و کلیتوریس را می پوشاند و از این برجستگی حساس در برابر اصطکاک و ساییدگی محافظت می کند. برخی از زنان به دلایل زیبایی، عمل جراحی کوچک سازی کلیتورال هود را انتخاب می کنند و این جراحی مانند سایر روش های جراحی با خطراتی همراه است. بنابراین جراح باید با دقت انتخاب شود.

  اگر شما هم قصد انجام عمل زیبایی واژن را دارید ما به شما خانم دکتر ذاکرین را پیشنهاد می کنیم. خانم دکتر ذاکرین با تجربه صدها عمل زیبایی واژن بعنوان یکی از بهترین جراحان زیبایی لابیاپلاستی شناخته می شوند که از همه جای کشور برای انجام عملهای زیبایی به ایشان مراجعه می کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل های زیبایی با مطب ایشان به شماره 44463475 تماس بگیرید. شما همچنین می توانید از طریق واتساپ و شماره 09909236065 سوالات خود را در مورد عملهای زیبایی مطرح کنید و از مشاوره های مشاور لیزر و زیبایی مطب به رایگان استفاده کنید.

  اگر سوالی درباره عمل های زیبایی واژن یا کوچک سازی کلیتوریس دارید، می توانید در بخش نظرات زیر همین مقاله سوال خود را مطرح کنید و با مراجعه به همین صفحه، پاسخ آن را از خانم دکتر ذاکرین دریافت کنید. 

  منبع مطلب : www.drzakerin.com

  مدیر محترم سایت www.drzakerin.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  حسین 1 روز قبل
  0

  چقدر خوبه این مطالب در دوران تحصیلی به بچه ها با توجه به جنسیت آنها و سنن آنها انتقال داده بشه تا انقدر از فقر اطلاعات واجب زندگی و بدن خودشون بی‌خبر نباشند.

  درود ب غطلاع رسانی شما

  شیلا 9 روز قبل
  0

  میخواهم کوسم راتنگ کنم

  مهدی 11 ماه قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید