توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  گرفتن خلافی خودرو با موبایل

  1 بازدید

  گرفتن خلافی خودرو با موبایل را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  انواع روش های دریافت خلافی خودرو/ روش های پرداخت خلافی خودرو

  انواع روش های دریافت خلافی خودرو/ روش های پرداخت خلافی خودرو

  روش های دریافت خلافی خودرو + روش های پرداخت خلافی خودرو 

  روش های استعلام خلافی خودرو از طریق کد VIN

  برای استعلام خلافیخودرو از طریق کد VIN  می توان از چند روش که توسط راهنمایی و رانندگی قرار داده شده استفاده کرد.

  ۱۱۰#* را از گوشی خود شماره گیری نمایید و کد هفده رقمی VIN موجود بر سند یا کارت ماشین را وارد کنید. همچنین پس از رویت جریمه میتوانید از طریق همین سامانه نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید.

  دریافت خلافی خودرو از طریق وبسایت راهور:

  راهنمایی و رانندگی کشور وبسایتی را برای استعلام خلافی خودرو در نظر گرفته است شما می توانید با مراجعه به وبسایت پلیس راهور اقدام به دریافت برگه خلافی خودروی خود نمایید.

  طبق اطلاعاتی که در صفحه استعلام این سایت درج شده است اطلاعاتی که در این سایت موجود می باشد آفلاین می باشد و به سرورهای پلیس راهور متصل نمی باشد و به طور هفتگی بانک اطلاعاتی این سایت آپدیت می شود. یکی از مهمترین دلایل آفلاین بودن این بخش تامین امنیت اطلاعات سامانه پلیس راهور می باشد.

  پس از پرداخت مبلغ قبض جریمه پس از مدت 72 ساعت در سامانه پلیس راهور درج خواهد شد که پس از آپدیت بعدی می توانید قبض پرداختی را رویت نمایید.

  پس از مراجعه به این وبسایت شما می بایست که کد 8 رقمی درج شده پشت کارت ماشین خود را وارد نمایید و سپس کد کپچا نیز برای جلوگیری از ورود ربات ها نیز وارد نمایید و بروی دکمه جستجو کلیک نمایید تا نتایج به شما نشان داده شود.

  پس انجام پروسه میزان خلافی شما که معمولاً متعلق به چند روز گذشته می باشد به شما نشان داده خواهد شد و به کمک شناسه قبض و شناسه پرداختی که در اختیار شما قرار داده خواهد شد می توانید قبض جریمه خود را پرداخت نمایید.

  گرفتن خلافی ماشین با پیامک:

  گرفتن خلافی خودرو با پیامک یکی دیگر از روشهایی است که در هر زمان و مکانی میتوانید برای بررسی میزان جریمه خودرو استفاده نمایید. برای دریافت میزان جریمه کافی است کد هفده رقمی VIN موجود بر سند یا کارت ماشین را به شماره پیامک خلافی خودرو به شرح ذیل ارسال نمایید.

  شماره اول: 1101202020

  شماره دوم: 110005151

  شماره سوم: 30005151

  اس ام اس خلافی ماشین شامل شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض جریمه برای شما ارسال خواهد شد. 

  دریافت خلافی خودرو با مراجعه به مراکز پلیس +۱۰ :

  میتوانید پیش از مراجعه به مراکز پلیس +۱۰ خلافی ماشین اینترنتی خود را مشاهده کنید. در صورتی که میزان خلافی شما کمتر از یک میلیون تومان است برای استعلام و پرداخت حضوری مراجعه نمایید. قابل ذکر است که رانندگانی با جریمه بیش از یک میلیون تومان باید به راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند.

  استعلام خلافی خودرو با تماس تلفنی :

  می توانید با گرفتن شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ از میزان جرائم و یا عدم خلافی ماشین خود مطلع شوید.

  در این روش پس از تماس با این شماره ( عزیزان شهرستانی با وارد کردن پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرند) به تلفن گویا متصل شده و عدد ۱ برای وصل شدن به استعلام تخلفات رانندگی، عدد ۲ استعلام صدور گواهینامه و عدد ۳ مربوط به استعلام صدور کارت ماشین است که با شماره گیری عدد ۱ به بخش استعلام خلافی وصل می شوید.

  پس از شماره گیری عدد ۱ به اپراتور وصل شده و می توانید با خواندن شماره پلاک برای اپراتور میزان خلافی خودرو را استعلام کنید.

  دریافت نمره منفی گواهینامه:

  دریافت نمره منفی گواهینامه نیز به دو صورت اینترنتی و یا دریافت پیامک قابل انجام است. کاربران اینترنتی می‌توانند پس از مراجعه به سایت پلیس راهور، در قسمت خدمات سایت و استعلام نمره منفی گواهینامه با وارد نمودن شماره گواهینامه خود از نمره منفی گواهینامه خود مطلع شوند. در صورت تمایل نیز با ارسال شماره گواهینامه به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰، نمره منفی گواهینامه خود را دریافت کنند.

    

  روش های پرداخت خلافی خودرو :

  پرداخت جریمه رانندگی از طریق خودپرداز:

  برای استفاده از این روش کافیست که یکی از خودپردازهای عضو شتاب مراجعه نمایید و با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض جریمه خود را پرداخت نمایید.

  پرداخت خلافی خودرو از طریق کدهای USSD :

  با هر مدل گوشی که دارید بدون نیاز به اینترنت، می‌توانید با شماره‌گیری کد #110* خلافی خودرو خود را دریافت و سپس پرداخت کنید.

  پس از انتخاب گزینه 2، منوی 4 گزینه ای مربوط به خدمات پلیس راهور در صفحه گوشی پدیدار میشود که باید گزینه اول، یعنی استعلام خلافی خودرو را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه باید کد VIN که همان (شماره‌ ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو است که با IR شروع می‌شود) را وارد کنید. دقت کنید که حتما به زبان انگلیسی و حروف لاتین را به صورت بزرگ وارد کنید که دچار مشکل نشوید.

  در این مرحله 2 انتخاب دارید؛ اگر فقط مبلغ خلافی خودرو را می‌خواهید عدد 1 را انتخاب کنید و مبلغ را مشاهده کنید. اگر شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی خودرویتان را می‌خواهید عدد 2 را وارد کنید. با داشتن این شناسه‌ها می‌توانید از طریق سایت اکثر بانک ها و یا دستگاه ATM خلافی خودرو خود را پرداخت کنید.

  پرداخت خلافی خودرو با تلفن بانک:

  پرداخت خلافی خودرو با تلفن بانک ملی است. برای پرداخت با تلفن بانک ملی باید با شماره ۰۹۶۲۲ تماس بگیرید و با وارد کردن شناسه پرداخت و شناسه قبض، آن را پرداخت کنید.

  چند نکته امنیتی برای پرداخت خلافی خودرو:

  برای اطمینان از شناسه قبض و شناسه پرداخت خود می‌توانید اول آنها را در بخش مورد نظر وارد کنید و گزینه “ثبت این قبض و افزدون قبض دیگر” را بزنید تا مبلغ قبض شما نشان داده شود تا مطمئن شوید همه چیز درست است.

  هنگام وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود سعی کنید نیمی از اعداد را با صفحه کلید کامپیوتر خود و نیم دیگر را با صفحه کلید مجازی سایت (بالای صفحه سمت چپ) وارد کنید. 

  در ضمن توجه داشته باشید که حتما از سایت خود بانک به صفحه پرداخت قبوض وارد شوید. این کار نیز به افزایش امنیت انجام تراکنش کمک می‌کند. علاوه بر این آدرس را در قسمت آدرس بار حتما چک کنید تا درست باشد و حتما هم باید با https شروع بشود. در غیر این صورت، از صفحه خارج شوید.

  گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  گرفتن خلافی ماشین با موبایل و اینترنت

  این روزها با پیشرفت و توسعه گوشی های موبایل و توسعه برنامه های کاربردی مختلف، استفاده از موبایل ساده ترین و در دسترس ترین روش برای انجام امور بانکی، اداری و ... شده است. 

  به طور مثال کافیست به اینترنت وصل شوید و بدون مراجعه به بانک، امور بانکی خود را انجام دهید یا برای دریافت خدمات نظافت منزل، تعمیرات، آموزش، خرید انواع بلیط، پرداخت عوارض و... با نصب یک اپلیکیشن، نیازهای روزمره خود را رفع کنید. 

  برنامه های خلافی خودرو هم از این دست برنامه های کاربردی هستند که نیاز شما را به مراجعه حضوری به دفاتر پلیس+10 رفع کرده است. دیگر نیازی نیست برای دریافت برگه خلافی خودرو و پرداخت آن، در صف های طولانی بمانید و وقت و هزینه آن را صرف موارد مهمتر می کنید. 

  استعلام خلافی خودرو با موبایل

  یکی از برنامه های کاربردی و معروف در زمینه استعلام خلافی خودرو برنامه فرمون است. این برنامه در نسخه های اندروید و IOS توسعه داده شده است و شما با نصب این برنامه علاوه بر استعلام خلافی خودرو و موتورسیکلت می توانید از قابلیت های دیگر آن نیز استفاده کنید. 

  این برنامه با اتصال به سامانه راهور 120 استعلام می گیرد و در کمترین زمان ریز خلافی شما را نمایش می دهد. برای استعلام خلافی در برنامه فرمون کافیست بارکد پستی مندرج در کارت خودرو یا موتور خود را وارد کنید و روی استعلام خلافی بزنید.

  وارد کردن بارکد؛ یکبار برای همیشه!

  دیگر نیاز به استعلام خلافی از راه های دیگر ندارید و با وارد شدن به برنامه و یکبار گرفتن خلافی ماشین برای همیشه می توانید به راحتی خلافی جدید و سوابق خلافی را مشاهده کنید. 

  یکی از دغدغه های رانندگان پس از پرداخت و صفر کردن خلافی، مشاهده سوابق خلافی و سوابق پرداخت است. 

  مشکلی که سایت راهور و دیگر سایتها نیز دارند عدم حفظ سوابق خلافی و پرداخت ها است با فرمون می توانید سوابق خلافی را مشاهده و در صورت نیاز سوابق پرداخت خود را از سامانه سداد پیگیری کنید.

  حفظ سوابق خلافی چند خودرو یا موتورسیکلت از دیگر امکانات خوب فرمون است. برنامه فرمون سوابق خلافی و پرداخت کلیه خودروها و موتورها را در خود حفظ می کند و در صورت بروز مشکل می توانید سوابق پرداخت را به مراجع قانونی ارائه کنید. 

  کم کردن خلافی خودرو و پرداخت قسطی خلافی

  اگر خلافی بالای یک میلیون تومان داشته باشید، پلیس راهور روی ماشین شما شکایت ثبت می کند و در سیستم راهور برای خودرو، تبصره ۱۳ درج می‌شود. با این شکایت پلیس هر زمان که خودروی شما را متوقف کند می‌تواند خودرو را توقیف و به پارکینگ ببرد.

  اگر خودرو شما توقیف شود باید تمام خلافی ها را یکجا پرداخت کنید و علاوه بر خلافی، هزینه پارکینگ و عوارض شهرداری و ... را نیز تسویه کنید. با نصب برنامه فرمون می توانید خلافی خودرو را به زیر 1 میلیون تومان برسانید تا شکایت تبصره 13 از خودرو شما حذف شود. 

  ضمنا نیازی به پرداخت یکجای تمام خلافی ها نیست و می توانید از میان یک یا چند خلافی، خلافی های موردنظر خود را با توجه به توان مالی خود انتخاب و پرداخت کنید و پرداخت سایر خلافی ها را تا مهلت پرداخت آن به تعویق بیاندازید. 

  جریمه هایی که دوبرابر می شوند کدامند؟

  همانطور که می دانید جریمه های رانندگی مهلت 60 روزه برای پرداخت دارند و در صورت عدم پرداخت خلافی در مهلت مقرر، خلافی دوبرابر می شود. البته جریمه های دوربین و دوبرگی دوبرابر نمی شوند. بنابراین بهتر است هر هفته خلافی خود را چک کنید و در صورت جریمه شدن آن را به موقع پرداخت کنید.

  برای استفاده از برنامه فرمون، می توانید آن را از گوگل پلی یا کافه بازار و برای گوشی های IOS از سیبچه و آی اپس دانلود و نصب کنید.

  منبع مطلب : www.iranjib.ir

  مدیر محترم سایت www.iranjib.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید